Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Seligen

Dátum: 2011.03.09. 07:10:37
Idézet: Miklós - 2011.03.06. 22:57:12


A "pókok" aggodalmára ez egy nagyon korrekt hozzászólás:
Idézet: Arinadottir - 2011.03.04. 20:58:15
Én is pókot játszom, de ettől az eventtől még nem lesz elcseszve a karim. A többiekhez képest nem fogok bukni, nem leszek gyengébb, csak a saját, eredeti terveimhez képest gyengülök. Az meg a várható nyeremény miatt bagatell.

Ha valaki úgy játszik, hogy SOHA nem akar vadászni, szíve joga - de ezt még event fejlesztésekkel is támogatni biztosan nem fogjuk.Ez egy alapvetően pvp event, ami eleve jelentős előnyt biztosít a portyázó, és különösen az EHval rendelkező kariknak, ezt az előnyt hivatott részben kompenzálni, hogy vadászni kell mellé, nem viccből raktunk be ezt az ellensúlyt.


Ugyan nem teljesen ide tartozik, de ez az egyensúly duma nem igazán korrekt.
Először okoztatok egy hatalmas kilengést a VF-el, majd kompenzációnak behoztátok az EH-t, választási kényszerrel, eztán kitaláltátok a térkifordítást amivel elvileg gond nélkül váltogatni lehet majd szépen kidolgoztatok egy tp alapú pontrendszert amely számos olyan elemet tartalmaz amivel bebetonoztátok egyik vagy másik stratégiát és most meg itt egy újabb esemény amelyben egyik oldalról jutalmazzátok az EH-s másikról meg büntetitek azzal a felkiáltással, hogy ez egy igazi "pvp event" (kissé visszás ez így).
Hát igen, ugyan minek a dolgokat egyszerűen megoldani ha lehet bonyolultan is.

A pok, a portyakarakter és az EH-s pedig 3 különböző stratégia.
A poknak nincs szüksége EH-ra, kiles, lever mint vak a poharat, elvágja a torkod és elviszi a napi bevétel nagy részét, nem fog fölöslegesen támadni, hogy holmi EH-ra legyen szüksége.
A portyakari üt mindenkit, igazi pvp-s, EH-val szaladgál a hozzá kitolt AF pontokkal és szerintem a legnagyobb kárt szenvedi egy ilyen eseményben a résztvevők közül. Nem biztos, hogy megéri portyakarinak lennie, de erre van ideje. Portyázáshoz ugyanis nem kell időre visszaérni a géphez, nem gond ha közbejön valami, nincs nála sok lé (valószínűleg ez a taktika az a szint időráfordításban amit egy játéknak maximum el kellene vennie a való élettől).
Az EH-s kari meg kifejleszti az EH-t, beül és csak 3 szintet támad lefelé. Valamilyen (gondolom fentihez hasonló egyensúlyi) okok miatt lefelé 3 szintet éri meg legjobban támadni. Pár naponta letérkapuzza az ilyen irányú pontjait fejleszt és ennyi. Nekik kifejezetten felüdülést jelenthet egy ilyen esemény. A fentebb, Miklós idézte hozzáállás pl. ez utóbbi, ezért nem is értem hogy jön ide a pok.

A környékemen bárkit megkérdeztem, nem tudta mi az a baromi nagy előny az EH-ban ami fent lett említve. Ez a 3 szintes lefelé molesztálós taktika bizonyára nagyon optimális de hosszú távon rettentő unalmas.

Mindegy, rögeszmékkel fölösleges vitába szállni.
De egy kicsit mégis: javaslom tüntessük már el a játékból a kényszerítő tényezők durvább részét a földön túli egyensúly elérésének érdekében, pl az AF-ek veszteségét taktikaváltáskor, és azután nincs értelme vitázni azon, ki milyen kárt szenved a bevett taktikájával. Mindenkinek adott lesz veszteség nélkül profilt váltani az eseményre, ha egyik vagy másik út nem teszik neki.

Mindezek ellenére ez az újabb esemény ismét jó ötletnek tűnik és ha a megvalósítás is lesz olyan jó mint Vista után a Win7, akkor a végére már értelmesebb arcokon is megjelenhet egy kis üdvözült mosoly.
Dátum: 2011.02.16. 16:01:20
Tudja fene, mint mondtam nem vagyok szagember a témában, de az én fogalmaim szerint a fénymásolás annyiban különbözik a szkenneléstől, hogy a másolat instant ki (is) nyomtatódik vagy csak elektronikus jelként tárolódik.
De ha fokozni akarnánk a multi kérdést, ott van még a fax lehetőség. Egy igazi irodai multimasina nem létezhet fax lehetőség nélkül!
Dátum: 2011.02.16. 11:34:59
Van sima szkenneres nyomtató? Nem vagyok nyomtatóboltos, de szerintem ami szkennel meg nyomtat az fénymásol is egyben.
Dátum: 2011.02.16. 11:07:44
Hoppá, van ilyen!

http://www.sulinet.hu/eletmod/hobbi/ujvilag/vilag/vadak/elfek.htm
Dátum: 2011.02.16. 11:05:26
A kőelfet meg ugyan ki tudja biztosan nem használta e valamelyik xyz kategóriás író egyik neves művében.
Dátum: 2011.02.16. 11:04:27
Ezek közül az Archaikum eon, a Kriogén és a Kambrium időszak, az időszakokat bontjuk korokra, a korokat korszakokra.
A Miocén kor korszakai pl.:Aquitaniai, Burdigaliai, Langhei, Serravillei, Tortonai, Messinai.
Demiugrosz meg valami idióta képregény-agyszülemény.

Tehát egyik sem korszak.
Dátum: 2011.02.14. 06:41:06
Melyik nem ugyan azt jelenti?
sztyepp
puszta
szántóföld
préri

Egyrészt ugyanazt, másrészt meg a sztyepp, puszta és a préri pontosan azért más nevek, mert földrajzilag elkülönítik ezeket a füves élőhelyeket. Ha azt mondom: szotyi, napraforgómag, makuka, e három ugyanazt jelenti, a kérdésben szereplő megnevezések meg nem.
Ha így szólna a kérdés: "Melyik lóg ki a sorból?", rögtön helyessé válna.
Dátum: 2011.02.11. 12:19:47
Nagyon változó, én V3-on 44.szintemmel, közepes, prémtelen, őskőtlen zafír karakterrel, 90+35-ös egészséggel edigg 60 volt a max bemenetel mindenféle regen nélkül, 5 portyával, 1 térkapuval, úgy, hogy vakító fénnyel világítom az utat, hogy odataláljak s így a VP is kitart.
V1, V2-n 5-10 bemenetet bírok és V1-en még csak gyenge sem vagyok, egészség pedig 200 fölött mindkét esetben.
Nagyon nagy aránytalanságok vannak.
Dátum: 2011.02.06. 08:27:26
Mi a mandragóra?
Helységnév
Élőlény
*Növény
Könyv címe

A növény is élőlény. Egy darabig legalábbis, de a kérdésfeltevés nem kifejezetten a megszünt élő állapotra vonatkozik.
Dátum: 2011.02.05. 19:42:41
A VF-esek is felvállalhatták volna ezt mikor e topik elején arról folyt a vita, mi minden számítson bele a vadászat helyetti xenózásba. Az EH-s vélemény is vélemény, nem kell bekussoltatni még finoman sem. Ha már az egyik fél kiharcolta (sírta?) magának a taktikájához illő nyereséget ezen eseményből, illene kis figyelmet fordítani a másik taktikai rendszerre is.
Dátum: 2011.02.02. 17:22:21
Cras, az érved több sebből vérzik:
Néhány játékos verte le az eddigieket a többség elöl, csak nézd meg a topot V1-en, a 3. és a 13. legtöbb nyert csatás eredménye már lineáris csökkenés, gondolom ez hasonlóan halad 13-tól lefelé. Sokkal több játékos játszik viszonylag aktívan. Az, hogy egyeseknek napközben semmi dolga és neki tudnak esni az eventnek mint döglődő borjú a macskának, inkább szomorú mint dicséretes.
Az, hogy van aki hétvégén játszik csak ugyan igaz, de szerintem nem szó szerint erre gondolt a hozzászóló. Tényleg vannak akik nem érnek rá egész nap egy online játékkal tökölni. Behírdetett eseményre felkészülés ide vagy oda? Te pl szabadságot vettél ki talán erre a hétre, vagy milyen felkészülésre gondolsz? Én első nap este mikor beléptem már 2-3 dög halálán volt pedig csak néhány óra telt el a kezdetektől.
Ne mond már, hogy nem az esemény átgondolatlansága, hogy egy 6 hét körülire tervezett akció 2., 3. napján van akinek lehetetlen beszállni, mert 5-6 kategóriát ugrik a lények szintje!
Az, hogy egy hetet késett az indítás tesztek miatt, csak ront a megítélésen, hiszen ilyen bagatell dologra nem gondolni a hosszas tervezés alatt....
Ez csak annyit jelent, hogy Miklós azt mondta januárban elindul. Tartani kell a határidőt, még ha félkész is a dolog. Biztos vagyok benne, hogy szegény Baratynak forr most emiatt a keze.
Dátum: 2011.02.02. 14:39:07
Magas szinteken jóval kevesebben vannak. Nem hiszem, hogy összebeszéltek volna a középosztály ellen.
Egyszerű átgondolatlan esemény probléma.
Dátum: 2011.02.02. 14:20:44
Szeretnék javasolni egyfajta kompenzációt:
A saját szintem elhullottja után nyert csatától legyen függő a nehezítés. 100, majd 200, 300, 400 nyert csata után ugrana egyet a nehézség és 400 után érné el a maximális szintjét.
Dátum: 2011.02.02. 13:37:34
Nos, érdekes.
V3-on gondoltam kipróbálom az ütleget. 10-15 ment is ma simán mint meleg zongorahúr a hónapos hulla nyakán. Majd hirtelen elkezdett agyonütni a xenó. Ránéztem a statokra, az történt, hogy az én 45. szintű idegenem elterült és mögötte a 115-ös volt az egyetlen álló xenó.
Ahogy visszaolvasok, már történtek gyengítések. Akkor itt is az esélytelenek nyugalmával figyelhetem történik e bármi.
Dátum: 2011.01.31. 16:53:55
Így van.
Portya az egyetlen forrásom, főleg az ebből, EH-n felül beérkező bevétel, ami a xenólázban ugye megszűnik, mivel kiszámíthatatlan. Ezért gondoltam, hogy talán beleférne a hasonló taktikát folytatóknak egy kiszámítható kompenzáció, ha már a csp-ét használók gyakorlatilag teljes mértékben megkapják ezzel járó előnyeiket egy kis ÉP veszteség megfizetésével.
Pontosan ugyanezt ajánlottam: minimális ÉP áron kiszámítható plusz, azaz 0 lé, 0 TP, csak a mindenki számára elérhető, részvételért járó juttatások.
Dátum: 2011.01.31. 14:06:38
Így van, minden EH-s AF ki van fejlesztve durva öngyilkosság lenne egy térkifordítás.
Csp-vel nem kívánom elcseszni az arányom, annyira nem vagyok jól fejlett.
Miért kellene általánosítani? Ahogy volt térképkereső pálca, lehetne ehhez is valami kütyü pl.: xenomiskároló kés, amivel (mint a peventorixbigyó) az EH-s csp-ből támadva nem kap sem TP-t sem lét, így minimális ÉP veszteséggel megmarad a hozzám hasonló gnómok esélye a versenyben való teljes részvételre hátrányok nélkül.
Ez senki másnak sem okozna egy jottányi hátrányt sem.
Dátum: 2011.01.31. 12:50:26
Nos, ahogy látom nem került be semmiféle EH-s kedvezmény a csp használatra. Köszi Miklós, akkor ezt kihagyom.
Dátum: 2011.01.29. 22:41:34
Ugyeugye! Nem csak nekem esne jól egy ilyen opció!
Dátum: 2011.01.29. 09:41:01
Arra döntésre pl pezsgőztem, majd bedőltem az "ingyen válthasz 2 hétig VF-ről EH-ra" kampánynak és jól "fel is javítottam" vele a V2-es karimat, hiába az ingyenről nekem olyan fogalmaim vannak, hogy nem kerül semmibe, de a felejtés költségét viszont ugyanúgy meg kellett fizetni, azaz arányaiban 50 VF = kb 30 EH. Persze akár rögtön használhattam volna újra a felejtést, hurrá.

Bár bevallom a láthatatlan vadászat megkurtítása egy kissé elbizonytalanított.

Szerintem az EH-val ez a szemlélet nem változott, egyszerűen csak be lett tömve pár VF ellen ágáló száj.
Dátum: 2011.01.29. 08:55:59
Idézet: Fecsi - 2011.01.28. 23:55:32

És lehet hogy tévedek, de az italok közül eltűnt a CSP-t adó ,de maradt a PP-t adó - ez sem egyenjogúság


Nem, de Miklósnak van egy rögeszméje: A csp erőforrás, a pp nem.
Láthatod, hogy a csp használatra mindent belevesz feketeözvegyi hálószerkezetébe, a pp-t pár legyintéssel elintézi. Pl. itt is, "pp-s ital, vigyed csak, ugyan kinek árthatsz vele!".
Lehet ennek az az oka, hogy kezdetben csak a csp létezett pontrendszerben, a többi a szükséges rossz amit a játékosok kisírtak és ezért le kellett programoztatni.
Én pezsgőt bontok Miki minden olyan döntésére ami a pp-t erőforrásként értékeli. Nem iszok sok pezsgőt a VU kezdete óta, mondjuk előtte sem fogyasztottam hektoliterszám. Nem is szeretem.