Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Mortimer

Dátum: 2010.01.11. 18:31:50
Én a helyedben tizezres építéssel, két epikus kinccsel meg se szólaltam volna
Dátum: 2010.01.11. 18:28:59
Egy szinttel lefelé támadva már radikálisan csökken a TP, viszont az EH csak pár százalékkal ad kevesebb LE-t.
Dátum: 2010.01.11. 16:28:13
Idézet: Birka - 2010.01.11. 16:17:57
Morti, a V3 rendszere 1000x jobb portyában mint a vérengzős teszt világoké...

Neked mondjuk ad 1600 lét a szaki tokkal vonóval, azaz ha ez visszafejted 800-at ad krea nélkül. ha az összes lélekszívó tárgyad ad mondjuk 50%-ot akkor valahol 250 lé-t adtak egy portyában. Ezt veszted el maximum...
de ha 600 lénél többet rabolnál alapból, akkor már hatnak a tárgyaid!
Namost hány olyan embert támadsz meg akiknek 0 és 600 közt van a léjük, amit a szaki 1600-re felnyom?

Morti ez csak sírás, elhanyagolható veszteséget kapsz azokban az esetekben amikor a szaki kihúzza 1600-a a nyereményed, és nem 0 lét raboltál volna alapból! MINDEN MÁS esetben kaszálsz továbbra is ezekkel a tárgyakkal!


Birka, nem elsősorban arról van szó hogy mennyit veszítek, hanem arról, hogy eddig ELŐNYT biztosítottak nekem a portya LE növelő tárgyak azokkal szemben, akiknek nincsen, de ez a jövőben megszűnik. Én abba fektettem kincspontot, LE-t, hogy ilyen tárgyakat szerezzek, más abba, hogy +25 IQ-s nyaklánca legyen. A jövőben neki megmarad a +25 IQ-ja, nekem pedig annulálódik a tárgyam.

Érted már?
Dátum: 2010.01.11. 16:07:10
Idézet: Birka - 2010.01.11. 16:02:08
De ha nem "kattan" be ez a szaki, akkor továbbra is hat az összes +lé-s tárgy.
Ha megnézed a szaki mennyi lénél pótol, akkor beláthatod, hogy puszi a homlokodra azokban az esetekben a bónusz lé amit ezek a tárgyak adtak. Azaz ha bekattan a szaki, eddig se értek szart sem ezek a tárgyak...


Birka, V1-en ez a portyánkénti pár száz LE előny is sokat számít. Ne a V3-mas tamagocsi világból indulj ki.
Dátum: 2010.01.11. 15:59:23
Miklós, a tárgybónuszok beszámításával kapcsolatban mi arról a véleményed, hogy ez a szakértelem nagyban értelmetlenné teszi a 14 őskőért megvehető lélekrabló agyart és a 9 őskőbe kerülő lélekszívó mancsot?

Ezek ugyanis semmi mást nem csinálnak, mint növelik a portyából származó LE-t, de ha a megnövelt LE is kisebb, mint az energiahasznosítással szerezhető, akkor teljesen hatástalanok.
Dátum: 2010.01.11. 14:09:02
Idézet: Wendingo - 2010.01.11. 14:07:34
Ez komoly? Mindenkinek csak most esik le élő példából? már előre ki lehetett számolni mindent... Miért nem akkor vettük elő ezt amikor még nem volt bevezetve?


Elő volt véve, csak nem érdekelte egyik ellenérv sem.
Dátum: 2010.01.11. 14:00:44
Tehát akkor Miklós két alapvető dolgot hagyott teljesen figyelmen kivül:

- az új szakértelem ösztönzi a minél mélyebbre lefelé támadást
- a tárgybónuszok, fertőzöttség figyelmen kivül hagyása annulálja ezeket a bónuszokat
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,286.440#hsz441
Dátum: 2010.01.10. 18:31:55
Butaságot ne írj légyszi.

2000 építés után megkapja a szerencse tulajdonságot.
Dátum: 2010.01.10. 05:20:03
Black Incredible Lara
SÖ, V1.

Femme Fatale
SÖ, V1.

Álcsajos brigád, 80. szint környékén hagyták abba

"Amália nézte ahogy Lara is rálép az ösvényre....lassan megfordult és a lakótorony felé indult.Ahogy kiért társai közül,meggyorsította lépteit,aztán már futott....nem akarta hogy a többiek lássák az arcán lecsorduló könnycseppeket.Amikor a szobájába ért magára zárta az ajtót és zokogva borult az ágyra párnái közé.
Pár napja Femme,most Lara....annyira régi bajtársak és barátok....nélkülük semmi sem lesz már a régi...
Mikor a zokogást abbahagyta,kezébe vette az ajándékot amit Larától kapott.....meg sem köszönte neki....ekkor ismét sírni kezdett....
Kicsitigris hozzásimult gazdájához,hogy vigasztalja....Amália megsímogatta a hűséges társát és álomba sírta magát...
De nemsokára felébredt,összeszedte magát.Már tudta mit kell tennie.
Lement és a nagyteremben találta a többieket,ők sem voltak vidámak.Beszélgetni próbáltak néhányan,de látszott hogy senki nem tudja mit is kéne tenni...sok volt így egymás után.
-Fiúk,lányok.Talán ennünk és innunk kéne és megemlékezni róluk.Lehet ők is ezt szeretnék.
Majd a konyha felé indult...
-Valaki segítsen kaját és innivalót hozni....
Senki sem mozdult...
-Na basszus,gyerünk mááár...
Lenke,megmozdult:
-Lehet Amnak igaza van.Jövök segítek.
Behozták a tányérokat és lassan a fiúk is kiszállíngóztak a konyhába mindenki segített kaját és italokat bevinni.
Mikor bent volt minden és minden kupa tele volt finom borral.Amália felállt:
-Igyunk azokra akik már nem lehetnek testben itt velünk,de a szívünkben és az emlékezetünkben megőrizzük őket!Igyunk!

Aztán az ital és az étel hatására lassan oldódni kezdett a hangulat.És lassan a történetek is előkerültek. Mulatságosak és komolyak is.....jól végződött az este...és az ösvény jó hangulatban tért nyugogóra.

Csak Amália nem aludt....túl nagy volt a veszteség....és túl gyorsan....talán az idő begyógyítja sebeit.....vagy nem..kiderül...."
Dátum: 2010.01.09. 13:27:32
Fú, tényleg, a lélekrabló agyarnak és a lélekszívó mancsnak ez az egyetlen speciális képessége, ezzel pedig, hogy "kisímítja" a szerezhető LE-t ezeket teljesen értelmetlenné teszi.
Dátum: 2010.01.09. 13:10:50
Idézet: Miklós - 2010.01.09. 12:59:17
Az EH-ra nem jön rá semmilyen további bónusz a kreativ affinitáson kivül.


Miklós, most nekem van egy olyan 50. szintű tárgyam, hogy Lélekorzó, ennek egyik képessége, hogy "+20% LE jár győztes portyáért"

Ha most van két karakter, egyiküknél van Lélekorzó, másiknál nincs, akkor ha egy portyában a végső jutalom 500 LE lenne, akkor akinél van ilyen tárgy (licitált rá, megszerezte), az 600 LE-t kap.

Bejön az energiahasznosítás szakértelem, mindkét karakter kifejleszti. Tegyük fel, hogy a szakértelem 700 LE-re kerekíti fel a nyereményt, mert olyan szintűek mindketten. A nyeremény 500 LE, azonban most hiába kapna a tárgy miatt az egyik karakter 600-at, ehelyett mindkét karakter EGYENLŐT, 700-at fog kapni.

Tehát a kérdésem, hogy miért annulálsz jópár ilyen tárgyat ezzel a szakértelemmel? Vérivó, Vörös Kristálylánc, Lélekorzó, Szürke Lélekrabló, Vámpírfókusz... Sok ilyen tárgy van, rengeteg embert érint ez.
Idézet: Aurri - 2010.01.08. 21:42:25
Azt gondolom ha pár hónappal később indul az AH addigra sok szövinek megvan a maxos térkapu és karinak a 100 küdletés és máris sokkal fairabb körülmények között startolhat az aukció.


Ott tévedsz, hogyha később vezetik be az AH-t akkor később is több dukátja lett volna, hiszen attól, hogy mindkét szövetség kimaxolja a térkaput, még annak van több, aki mindezt előbb tette meg.

Idézet: Aurri - 2010.01.08. 21:42:25
Perpill a legnagyobb favoritok kb ugyanahhoz a pár emberhez fognak mindig kerülni, így max a másodvonalbeli/ TOP számára értéktelen cuccokra (ám valójában baromi erős, pl kristálygömb) tudnak a többiek rástartolni.


Nem ez a legnagyobb baj az AH-val, hanem az, hogy egy most 25. szintre érő játékos számára semmi értelme. Mintha ott se lenne. Nézzük csak, hogyan tud ő dukátot szerezni? Kap munkával napi kettőt, illetve lehet a szövetségének térkapuja, jellemzően nem maxos. Ezzel szemben felette több száz ember ugyanezt csinálja hónapok óta, akár nagyobb térkapuval, és ismételhető küldetéseket is csinál.

Hetente 5 tétel megy le AH-ban, és ennek sokszorosa termelődik a karaktereknél. Aki most ér 25. szintre, az inkább adja el a térkapus tárgyait LE-ért, jobban jár.
Dátum: 2010.01.08. 21:34:35
A lélekszívással ugyanaz a helyzet, mint a gyémánt bónusszal. Ha beleszámolod azt is, akkor gyakorlatilag megszűnik a lélekszívás értelme, hiszen ugyanannyit kap az is, aki szív, és az is, aki nem. Akkor meg mire jó a nála lévő tárgy? A tárgybónuszoknál ugyanez a helyzet, azt is csak utoljára kellene számolni, a kreatívval együtt.
Dátum: 2010.01.08. 19:28:26
Idézet: Piciklon - 2010.01.08. 19:15:51
A számításod pontos...de mintha emlékeim szerint ezt rosszul vezette volna be Miklós...pár epikkel mintha előrébb lettek volna, mint a meghúzott határ...bár ezt Kóc (az a kerge házicicc ) jobban tudja...szerintem.

Amúgy meg nem értem, hogy ez miért fáj neked ennyire...


Te kevesebbet kapsz valamiből ugyanakkora teljesítményért, mint az Azúr Légió. Nem értem, hogy ez számodra miért ne lenne baj?

Mi akkor fogunk 100. szintű kincseket kapni, ha megöljük a 171. epikusunkat. Ők már a 165. után kaptak (legalább - nem tudom kinél milyen kincs van). Lehetséges, hogy 95. szintűt és 90. szintű kincset is hamarabb kaptak - nem tudom, hiszen nem jelezték, hogy hibás lenne a dolog.

Nekünk kell észrevenni a hibát, és nekünk kell azért verni az asztalt, hogy ugyanolyan feltételeket kapjunk a játékban, mint ők. Ennek természetesnek kellene lennie, ezzel szemben még én kapom a kritikát, hogy miért problémázok azon, hogy ők erősebb tárgyat kapnak, mint kellene. Elég táp nekik, hogy a 99. szint feletti varázslatok hiánya miatt jelentős előnyhöz jutottak, nem kell tovább tetézni azt.
Dátum: 2010.01.08. 18:55:35
Ha valaki hibát lát az indoklásomban kérem jelezze, lehet hogy én tévedek, csak kezdjünk ezzel valamit
Mindenfajta nagyon szűk kör által elérhető, de a karakter erejét erőteljesen megnövelő dolog zavar. Lehessen tápolni, de apránként, pár százalékos előnyökkel, sok befektetett munkával. A bérlet megszerzése annak köszönhető, hogy jókor volt jó helyen: a játékban az elsők között kezdte a térkapuzást, és kihasználta az ismételhető küldetésekért kezdetben járó 3 dukátot - nekünk ez egyre csökkent, ráadásul 50 után nehezített volt. Olyan előnye volt, ami nekünk nem volt meg, egyszerűen nem egyenlőek a feltételek. Inkább ott látszik, hogy jobb játékos valaki, ha még ilyen tápok ellen is képes nyerni ellene.
Nem a bérlet a baj, az rakat játékosnak van már, hanem az inspirátor, ami kb. olyan, mintha egy sakkpartiban egyenlően kezdenénk, fogynak a bábuk, majd minden tizedik körben felrakna magának még egy futót a táblára.
Szerintem leginkább az inspirátorral van probléma, nem véletlen, hogy aukción egyáltalán nem lehet megvásárolni. Egy olyan alapfeltételt változtat meg, a naponta kapható CSP-k számát, amit sehogyan, semmilyen játékban lévő eszközzel nem lehet kompenzálni.

Sebezzen 5%-al többet varázslattal, kapjon több LE-t a küldetésekért, legyen hét harci köre, stb., mindezek eltörpülnek a több, bárhogyan felhasználható CSP mellett, melynek TP értéke VF-fel manipulálható.
1 a tyúkból, 1 az ismételhetőből (legalább), 2 az aukciós házas munkából (simán megteheted inspirátorral, nem vesztesz vele semmit), és napi hat térkapuból legalább 2 kincs biztosan esik, ez nálad hat dukát. Ez 10, ennél csak több jöhet, hiszen mindjárt leelőzöd Prófétát ismételhetőkben, magas szerencsével pedig nem két kincs esik (igen, tudom, fókuszkristályra nem hat a bérlet).

Nem arról szólt a hozzászólásom, hogy érezd szarul magad, hanem hogy ha teljesen esélytelen a játék akkor minek folytassa az ember? Pl. ma tök örültem, hogy nyertem Galmuszk ellen, mert ez azt mutatja, hogy be lehet hozni, de viszont nálad, ha egyszerűen minden cselekedetedért több LE-t kapsz, mint mindenki más, lehetetlen lesz, ergo az egész játék értelmetlen.