Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Zsolesz

"Legyen 15 és csak alacsonyabb szintű után kelljen fizetni portyázáspontot a szintkülönbség értékében."-mellett vagyok. Annyit tennék hozzá, hogy a pp. bevezetése értelmetlenné tette az időkorlát használatát. Ha úgyis darabra van lekorlátozva a portyázás, akkor had zavarjuk le, ahogy az életerőnk engedi, aztán mehet ki merre lát
Dátum: 2008.10.11. 09:13:42
Kettőt portyázhatsz egymás után, utána 60 percig csak korlátozással. Akkor most mi lenne a jó a te lehetőségeid közül? Lehet a 30-ra gondolsz, de így nem helyes, mert rögtön egymás után is portyázhatsz kétszer, mint már említettem.
Dátum: 2008.10.11. 07:15:29
Lehetőséged és jogod van lepontozni a hozzászólásaimat, és ha úgy érzed nyugodtan megteheted! Attól, hogy a sakkban szerepeljen a királynő, nem kellett a csata élvonalában rohamoznia. Ha a nélkül nem tudsz válaszolni, hogy kioktatnál, akkor kérlek ne tedd! Okos, ügyes nagyfiú vagyok már, el tudom dönteni! És igen, dühöngeni fogok, ha egymás után 3 olyan kérdést kapok, amire több lehetséges válasz is lehetséges!
Dátum: 2008.10.11. 06:23:50
Köszönöm. Tudtam, hogy vezér is van, de nálunk királynőnek is hívják a bábut. Tehát nem kérdezek olyat, amiben gyakorlatilag nincs helyes válasz, mert a helyes az egyik helytelen alteregója.

És miért ne állhatna az angol királynő a magyar király mellett? Egyébként tudom mi a különbség a királynő és a királyné között. Ez nem csata, ez sakk! A bábú egy királynőt ábrázol ha ment a csatába, ha nem! A lovak se L alakban közlekedtek, a bástyák meg aztán végképp sehogy!
Dátum: 2008.10.11. 05:47:33
Milyen figura nincs a sakkban?
Király
Vezér
Futó
Királynő

...
Dátum: 2008.10.10. 20:14:56
"A fajt vad állapotban jelenleg a kihalás fenyegeti. Csak Mongólia és Kína területén, a Góbi-sivatagban élnek kisebb populációi" Ez a kétpúpú teve. De mondjuk a magyar házmacska sem őshonos Egyiptomban. Nem egyértelmű a kérdés. Írj határozottan behatárolható állatfajokat, és nem lesz kiszavazva.
Teljesen igazad van! Ugyanígy volt mindenki, csak én már túl vagyok rajta, de jogos amit mondasz.
A 200LE-s küldetés nekem se tetszett, mert szerintem a küldetéseknek inspirálni kéne az embert, és ez pont arra biztat, hogy veszítsünk, de teljesítettem. Csak elsőre magamtól próbáltam, és csak 157LE-t veszítettem, utána megkértem valakit, aki kiírta a karakterlapjára, hogy segít, hogy várjon felkészülten. Akkor sikerült, tehát jó, ha ki van írva. Másképpen lehet, hogy 10-szer is próbálkozhattam volna. De aki ezt nem akarja megcsinálni, az válasszon másik küldit. Sokáig én is bojkottáltam, de a többi csak nehezebb volt, úgyhogy rákényszerültem.
Bocs, ha sekélyes vagyok, de ebből nekem az jött le, hogy..."Szerintem igenis van létjogosultságuk az építőknek, és szerencsés az a szövetség, amely soraiban tudhat akár csak egyet is." Valóban szerencsés a szövetség. Én sajnos nem találok ilyen embereket. A többi, amit leírtál annyira távol áll az én szemléletemtől, hogy nem tudom megemészteni! Ha valaki 50-50%-ben fejleszt és építkezik az áldozat a szövetségért, ha 80-90%-ban épít az több mint áldozat. Azért, ha neked ez jó, akkor további élvezetekben gazdag játékot(és ez most nem irónia), ha szeretsz építeni, akkor hajrá.

És bocs Fehérsaru, egymás után olvastam ott a két üzit, és annyi volt az irónia, hogy már azt hittem van ilyen naiv ember . Csodálkoztam is. Mégegyszer bocs. Szánom-bánom
Az a Te véleményed, ez meg az enyém. Ez nem rosszindulat(és ne ítélkezz, ha kérhetem, mert nem ismersz), csak nem hiszem el hogy ennyi embernek öröm, hogy csak másért gürizik(egy-két kivételtől eltekintve, mert azért biztos, hogy van ilyen). Az meg, hogy sokat épít persze, hogy előny lesz. Főleg a klántársaknak, akiknek a karaktere is fejlett, és a szövetsége is. Az Én szövetségemben a legtöbb építés az enyém, de azért a saját fejlődésemet se hanyagolom el. Azt meg Ti se tudhatjátok, hogy a klánban mindenki ugyanolyan becsületesen gondolkodik-e, mint Ti, vagy valaki úgy gondolja, hogy azzal szolgálja leginkább a közjót, ha rágyúr még egy építőre. Én aláírom, hogy "vannak olyan emberek, akik imádnak építkezni, sőt, ez életük értelme" (Ők általában vállalkozók ), de biztos, hogy nem az összes toppos építő ilyen. Végülis nem tudhatom, de Ti se, és nem is nekünk kell eldönteni. Majd valaki kiszűri. Vagy nem. Igazából nem is annyira érdekel. További jó játékot.
Dátum: 2008.10.09. 21:22:17
"Azért kell sok helyes válasz a köv kérdésed beküldéséhez, mert volt egy bug. Az eddig feltett kérdéseidet szorozd meg 30-cal, hasonlítsd össze a helyes válaszaid számával, és látni fogod, hogy minden rendesen működik!"

Köszi Hydro Globus, hogy felhívtad rá a figyelmemet! 16 jó kérdésem van, és több mint 570 jó válaszom. Nálam a rendszer van lemaradva, és most se enged kérdezni! Nem számol, nem ad infót, és nem dobja be a kérdés ablakot. Jó lenne megjavítani. Köszönöm.
Dátum: 2008.10.09. 20:47:25
Sziasztok. Én úgy gondolom, hogy a feltett kérdések száma is fontos része a játéknak, és megérdemelné ugyanazt a figyelmet, mint a jó válaszok száma, ezért szeretném ha ez is felkerülne a karakterlapra. Ezt már felvetettem egy másik fórumon is, de úgy vettem észre, hogy nem ért el a kérés az illetékesekhez, ezért kérek mindenkit, hogy adjon "hangot" a véleményének ezzel a szavazással, vagy ossza meg velünk észrevételeit topicban. Köszönöm.
Dátum: 2008.10.09. 20:08:37
Sziasztok. Tud valaki bármilyen információval szolgálni a "Bajnok" és "Epikus szörny"-el kapcsolatban? Minden érdekelne: mikor lesz, hogyan lehet szert tenni rá, mire jó?-bármi infó jó lenne. Előre is köszi.
Hát hiába. Vannak akik azt szeretik ha fáj...! Mazochista jellem De én is játszhatnék mondjuk a barátnőm gépéről is egy szimpatikus "építésfetisiszta" karakterrel aki mindenét építésre áldozza. Azután, ha valaki rávilágítana erre, akkor jól felháborodnék, kikérném magamnak és leszavaznám az illető hozzászólásait! De ezt a vitát már egyszer átnyálaztuk, és semmilyen eredményre nem vezetett. De ha esetleg valaki olvassa ezt az üzit, aki arra vágyik, hogy mindenét feláldozza a szövetségéért, akkor nagyon sok szeretettel várom! Amennyiben ez bekövetkezik, és tényleg beváltja az ígéreteit, tehát 100%-ig az építésnek él, akkor ünnepélyesen elnézést kérek az összes érintett klántól! Addig viszont továbbra is enyhe szkepticizmussal olvasom ezeket az üzenetek. Válaszaitokat "Én se most jöttem le..." jeligére várom. Köszönöm.
Dátum: 2008.10.09. 18:53:47
Kicsit keveslem amit a lélekkufár kínál az eladható tárgyaimért! Legalább a felét igazán visszakaphatnánk. Ha már egyszer telepakoltuk fókuszkristályokkal is, akkor ne a negyedét érje már az eredeti árnak!
Dátum: 2008.10.09. 17:02:46
Jelenleg az enyém is ugyanilyen helyzetben áll. Átvettem az előzőért a jutalmat, és nem jelenik meg semmilyen üzenet.
Dátum: 2008.10.09. 16:56:27
Hány varázspontot kapsz a hetedik kör előkészítő fázisában a Hatalom Kártyái nevű kártyajátékban?
7
1
3
5

Nagyon kreatív. Még jó, hogy még nem volt róla szó, hogy a HKK. NEM ALAPMŰVELTSÉG!
Ott van az is, és tény az olasz az általánosan elfogadott, de ha még a történészek is vitatják, akkor honnan tudjuk, hogy a kérdező melyik tábornak hisz? Valószínű, hogy ezért szavaztak a törlésre sokan.
"De ki volt Kolumbusz Kristóf valójában?
A spanyolok Cristobal Colonnak nevezik, az olaszok Cristoforo Colombónak, a katalánok pedig Cristofol Colomnak. Bármi is volt az igazi neve az Amerikát 1492-ben felfedező utazónak, a katalánok, a spanyolok és a portugálok is magukénak tekintik, attól függ, hogy milyen nemzetiségű történészt kérdezünk."

Valószínű, hogy ez volt az oka.
Dátum: 2008.10.09. 04:08:04
Újra előkerült a hány bolygó van a naprendszerben?-kérdés Hibás kérdésre értékeltem, mert nem egyértelmű. Ezt egyszer már megvitattuk:

Idézet: Leanthil - 2008.09.23. 16:47:59
Igazából ez problémás kérdés, mert a közelmúltban a Plútót visszaminősítették kisbolygóvá, ami így 8-ra redukálta a számukat. Viszont nem tudom, mi van a Chironnal és a Sednával, bár ha minden igaz, ők sem 10. és 11. bolygók, hanem szintén csak kisbolygók.
Egyébként a kérdést nem én írtam.