Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Cyron

Oldal: 123456789
Dátum: 2010.01.22. 08:12:38
Lenne 1-1 kérdésem az igennel és a nemmel szavazókhoz:

1. - Igennel szavaztál:
Valóban azt szeretnéd, ha a jelenlegi portyarendszer megszűnne, így háborúban nem tudnál óránként 100%-os ellenfeleket támadni? Ugyanis ezt érnéd el.
(nem kicsit magam felé is hajlik a kezem, hiszen így nem tudnánk érdemben ütni a Kristályhordát, maradna a tamagocsi felső szinte)

2. - Nemmel szavaztál:
Tényleg nem akarsz +1 lehetőséget adni az interakcióra más játékosokkal / szövetséggel?
Nem kerülne Neked semmibe (ha jól értelmezem) hiszen nem költesz portyapontot, ÉP-t, nem buksz LE-t.
Csak egy extra lehetőség, semmi több!
Elképzelhető, hogy nem tudsz élni vele (bár kétlem hogy nem tud bárki találni egy olyan szövetséget amit ezzel le tudna győzni), esetleg nem leszel többé 100%-osan veretlen (aminek egyébként semmi negatív jelentése nincs, nem jelenik meg sehol és nem vesztesz semmit.

Gondoljátok át, mielőtt bármelyik oldalra szavaztok!
Ne veszítsünk el egy plusz lehetőséget!
Egyáltalán nem értem hogy minek kellett ezt szavazásra bocsájtani, ha be lehet vezetni a jelenlegi mellett is...
Dátum: 2010.01.09. 20:24:31
valójában Miklós multizik és egyedül irányítja az AL-t... izé, akarom mondani multizok és egyedül irányítom az AL-t... vagymi... sok már ez a skizofrénia nekünk...
Idézet: Mortimer - 2010.01.08. 18:24:18
Mindenfajta nagyon szűk kör által elérhető, de a karakter erejét erőteljesen megnövelő dolog zavar. Lehessen tápolni, de apránként, pár százalékos előnyökkel, sok befektetett munkával. A bérlet megszerzése annak köszönhető, hogy jókor volt jó helyen: a játékban az elsők között kezdte a térkapuzást, és kihasználta az ismételhető küldetésekért kezdetben járó 3 dukátot - nekünk ez egyre csökkent, ráadásul 50 után nehezített volt. Olyan előnye volt, ami nekünk nem volt meg, egyszerűen nem egyenlőek a feltételek. Inkább ott látszik, hogy jobb játékos valaki, ha még ilyen tápok ellen is képes nyerni ellene.


A fenti állításokban sok a csúsztatás és a fele nem igaz!

1. a térkaput először a Tökéletes Gyémánt építette meg.
2. Az elején nagy lemaradással kezdtem az ismételhető küldetéseket a hüle 20 ősköves küldi miatt. Jópár másik ember legalább 15-20 küldivel volt előttem, de ennél még jóval hamarabb lekorlátozták 1 dukátra a jutalmat.
3. Az aukciós bérletre sokan pályáztak és sokaknak több dukátjuk volt mint nekem, egyszerűen mázlim volt hogy én vittem és akiknek több dukátjuk volt azok nem voltak online vagy nem erre szánták a dukátokat.
4. Immáron 3 aukciós bérlet van a játékban a V1-en, sőt volt már több mint fél évvel ezelőtt egy inspirátor is, akkor nem ágáltál ellene. Igaz, hogy Baalcain később törölt... ezek szerint mégsem csinál ősistent valakiből az inspirátor?
Épp akartam mondani, hogy "fél év múlva behozhatatlan előnyre teszek szert" témával kapcsolatban Nephilia nevét emlegettem volna, de itt már megtették.

Ő már 1 évvel ezelőtt kiérdemelte ezt a titulust, én legfeljebb a lába nyomát érinthetem... vele mégse foglalkoztatok ennyit és továbbra is ugyanúgy halad a maga jól kitaposott útján.
Neki baromira nincs ellenfele, mégis élvezi a játékot... szerintem ezért senki nem hibáztathatja Őt, sokkal inkább azt a lehetőséget ami ezt megengedte Neki.
Ráadásul vannak szép mennyiségben követői is... érdekes módon a top10 LE szívásban egyetlen egy TOP kari van, Galmuszk, mindenki más 30-50 szinttel kisebb nála.

A különbség az, hogy Ők alacsonyabb szinten terrorizálják a népet, ahol jóval többen vannak, így az 1 főre jutó verések száma kisebb mint 1 naponta.
Itt fent az állandó portyacélpont hiánya miatt ez KH mentes időszakban olykor 2-re módosul, bár hozzátenném hogy én 95%-ban csak küldetés miatt portyázok.

Ezt a hozzáállást szerintem senki más nem teszi meg.
Ennek megvan a maga előnye és hátránya is egyben.
Előnye, hogy gyorsan haladok a küldetésekkel, hátránya hogy olyanok is elvernek akiket egyébként megvernék.

Továbbra is azt mondom, hogy kellene NPC célpont... állandó és örök.
Ami nem ad durva LE tápot, de alternatíva a PP pont elköltésére és a küldetések teljesítésére.
Ebben az esetben mások is nagyobb sikerélményt kapnának és csökkenne a távolság az erősebbekhez képest.
Továbbá erőteljesen csökkenne a nyomás a gyenge karaktereken, hiszen nem éri meg ütni Őket.
Kicsi tápot jelentenek most is, de fixet, ugyanezt adná az NPC is.
Ha nagy tápot akarsz, akkor verj el egy erősebb karaktert, megkapod a kamrát, a LE-t, stb.
Ja igen, az egyik legrosszabb fejlesztés a büntetős tárgyak berakása!
Ezt majdnem el is felejtettem...

Büntetni egy PVP játékban a PVP játékot elég nagy anomália és baklövés!
CSP-t nem fogok dukátra pazarolni, hiszen az inspirátort azért vettem hogy CSP-t kapjak és visszahozzam azt, amit előtte elköltöttem (így lemaradva pl. Galmuszktól).

Nekem pl. még mindig nincs LE szívó cuccom, küldetés bónuszt adó is csak most jött az entitásból... a szerencse nem kedvezett ilyen téren nekem (az egész AL-nek alig esett 1-2 ilyen tárgy).

Én ezt tartottam igazságtalannak, de nem nyüsszögtem sehol se miatta, csak morogtam magamban, meg a Dühöngőben.
Ez van, ezt dobta a gép.

A bérletnél viszont magam alakítottam a sorsot, és beelőztem jobbról.
Tudom, hogy fáj az ha valaki erősebb nálunk, de ettől még az élet nem áll meg.
Én elfogadtam és beletörődtem, hogy Galmuszk megver, de ettől még nem hagytam abba!

Bár ha így folytatódik és ilyen ütemben fogynak a bajtársak, akkor előbb-utóbb az lesz a vége.
Idézet: Mortimer - 2010.01.08. 16:37:10
Cyron, napi legalább 10-12 dukátot termelsz, azaz háromhavonta megvásárolhatsz BÁRMIT, a legerősebb relikviákat. Sokkal több CSP-t kapsz, mint mi, ráadásul most már a küldetésekért is többet kapsz.

Még két ilyen vásárlás (fél év), és szimplán törölheti a közeledben mindenki a karakterét, mert szart se fog érni ellened. Aztán tök jó lesz neked is ha egyedül malmozol, ütve a saját KH-s klónodat.


Napi max. 9 dukátot termelek, ha összejön minden (ebben benne van a tyúk, a bérlet, az ism.küldik is).
Még mindig nem érzem magamat olyan hű de nagyon erősnek, Galmuszk simán lealáz bármikor, Őt meg Kócos veri meg, szóval vannak nálam erősebbek és nyilvan lesznek is, ha tovább játszanak.
Egyszer fenn, egyszer lenn... most kezdem úgy érezni, hogy összejönnek a dolgok.
Tényleg azt kívánjátok, hogy érezzem szarul magam emiatt?
Hát nem ezért játszik mindenki, hogy valamiben jó legyen?
A kristályhordát azért nem írtam sehova, mert amit én javasoltam az teljesen más volt.

Ez így most csak egy szűk rétegnek megoldás (top 5-200), míg én szerettem volna ha minden szinten van 3 különböző erősségű NPC karakter, akit lehet ütni naphosszat. Nem túl sok LE van bennük (erősségtől is függ), de bármit lehet csinálni (küldi, és főleg PP elköltése).

Ez megoldotta volna a portyázás problémáját, a KH csak elodázta...

Remélem lesz még valami végleges megoldás is...
Egyszerűen csak létre kellene hozni 3 féle erősségszámítású random manót amit a gép a szintedhez generál támadáskor... ennyi.
Olyasmi mint a térkapus dög.

Egyszerű, olcsó, és mindenkinek jó.
ha már itt vagyunk, a legrosszabb ötlet: VF (még akkor is ha használom) és szingularitás

legjobb ötlet: relikviák, epikus és random kaland
Idézet: Darksol - 2010.01.08. 11:48:36
Ma, 10:54 Cyron az aukción megvásárolta a következő tételt: Aranytallér 838 aranydukátért.

Ki kell egészítenem magam. Legalább 1500 dukátja volt a talin. Azt hiszem, Miklós ti éles szemmel látjátok meg, hol kell belenyúlni a játékba. Az állatsebzés a veszélyes, persze. Meg a pókok. Meg a VF... Lol


Mondd kedves Darksol, mivel dühítettelek fel a régmúltban annyira, hogy 5-öd íziglen szemmelveréssel is kírtanád a felmenőimet ha tehetnéd, mert olyan szinten gyűlölöd az AL-t és szerénytelen személyemet?

Egyértelműen óriási táp a bérlet (sose tagadtam), de hadd tegyem hozzá, hogy van 550 teljesített küldetésem amiből kijönne az első 3 relikviám és még maradna is.
(amúgy 1200 dukátom volt a talin)

Jókor voltam jó helyen, felismertem hogy mire kell ráfeküdni, ez az én kiugrási pontom.
Galmuszkot ígysem érem utol sohase, pedig jóval később kezdett mint én.
Mindenki jó valamiben... nekem ez jutott... én kérek elnézést, ha ez Téged frusztrál!
Dátum: 2010.01.07. 09:58:43
Sokan sokféle véleményt írtak már, folyamatosan VF vs. TOP vs. Pók vs. AL és hasonló viták folynak keresztbe-kasul úgy, hogy már magam sem látom ki-kivel van és mit akar tulajdonképpen.

Így inkább csak a fejlesztési ötleteket kommentelném röviden:

1. Bajnokis medál nerfelés: a medáltól függ, vagy a győzelemtől?
Ha eladom a medált potom 25 dukátért, akkor csökken / megszűnik a nerf?
Nem mintha túlzottan lényeges téma lenne, de azért inkább tisztázzuk az elején.
Egyébként egyetértek vele, még akkor is ha ez engem is egyre jobban korlátoz.

2. Epikus tárgyak nerfelése: sokan felszólaltak már ellene, én sem tudom ebben a formában elfogadni, holott a toplista 1. oldalán állok. Jelenleg a 100. szintű tárgyakat ütjük ki a szöviben, így jópár társam már nem is licitálhatna rá, holott nálunk csak egyetlen renitens VF-es van (ugye???), és alapvetően a szintlépés hívei vagyunk.
Arról nem is beszélve, hogy egy idő után SENKI nem tudná felvenni a kiütött tárgyakat, tehát értelmetlenné válna az egész epikusozás.
Mondjuk 2 hónap múlva lépjünk át egy kicsi szövetségbe, hogy epikusozhassunk tovább, újrakezdve az egész sort?
Remélem ez nem komoly és már lekerült a napirendről, vagy alaposan át lesz dolgozva hogy ténylegesen azt a célt szolgálja amire az ötlet felmerült.

3. Energiahasznosítás - van itt minden pro és kontra... bár nem értem miért kell bárkit is kizárni belőle
Mivel a VF és a szinguláris egy-egy olyan szakértelem ami fenekestől borítja fel az egész játékot, szerintem nem kellene egy újabbat beállítani ebbe a sorba. Vegyesek az érzelmeim, főleg hogy többszörösen is ki akarnak zárni belőle (VF, ne hasson a KH-ra, stb.), szóval nem tudok objektív véleményt mondani rá...

Egy dolgot azért megkérdenék: ha a szaki lényege hogy ne 0 LE-s portyák legyenek, akkor miért zárunk ki belőle bárkit is?

4. Transzcendális erősítése: abba belegondolt mindenki, hogy a KH ezt a szakit is lemásolja?
A képletet sem értem pontosan... szint * (100 + kar.szint*2) vagy szint*100 + kar.szint*2.
Nyilván nem mindegy, hogy pl. 90-es karakternek 10-es transzcendálissal 4200 LE-t véd be [10*(100+2*90)*1,5 az 50%-os relikvia miatt], vagy 1770-et [(10*100 + 2*90)*1,5].

Ezt ugyebár lemásolja a KH, és máris visszatérnek a régi "szép" 0 LE-s portyaidők, amit még az új szakértelem sem kompenzálna, mert egyrészt VF-ezek, másrészt KH-sok az ellenfeleim.
Hurrá!

Egyébként sem értem hogy minek másolja le, hiszen a KH célja pont az, hogy ne 0 LE-s portyák legyenek (ld. 3-as pont ).

5. láthatatlanság - ebbe nem tudok beleszólni, a TOP-ban nem látok láthatatlan embert és én sem használom, így nem ítélkeznék felette.

6. Ispotály - erre nagyon nagy szükség volt már, gondolom mindenki egyetért vele.

7. új LGY-s relikviák
Fertőtlenítő bigyó - ha már van ilyen, akkor miért nincs fertőző bigyó is hogy fertőzött legyen az aki ezt akarja?
Továbbá ezeket el lehessen adni, ha valaki meggondolná magát.

Mérgező akármi - igazából csak amolyan bosszú féle, én inkább valami konkrét táppal segíteném a fertőzötteket (még akár Winniet is... jujj, ezért lepontozás jár? ), ezzel nem lesznek kisegítve.
A LE rablásba beleszámít a LE szívás is? Pl. győz a fertőzött, de nem rabol LE-t, ellenben elszívnak tőle egy csomót... ilyenkor is hat?

Gógyító izé - csak egy dolog jutott eszembe: BENT VAN MÁR?!


Az AL gyűlölők népes táborának meg csak annyit üzenek, hogy:
Ez csak egy játék, az irigység és a harag pedig rossz tanácsadó.
Dátum: 2009.12.04. 13:40:54
remek...

Buktam két elfogott lényt és az egyik már 15k LE-nyi idomításnál állt.
Ezzel kb. 35-45k LE-t dobtam ki az ablakon... és az egész napi idomítás / gyógyítás idejét.

CSP is alig van hogy elfoghassak helyette egy újat... és akkor a nyilatkozat szerint IJ kategória.
Mint a múltkori szívósság öve mentes Bajnoki...

Ma sikerült elkapnom a vírust és kifugáznom a WC-t, szétrúgtam a nagylábujjam, bebuktam a fél napot a VÚ-n... ezek után már nem is álmodok róla hogy bajnokit nyerek.

A napi "aranymálna" díjra csak a bénák, vagy a szerencsétlenek is jelentkezhetnek?
(szerk.: magamra gondolok, mielőtt még valaki félreérti)
Dátum: 2009.11.30. 22:00:22
Hmm... Jerikó mostanában minden fórumon fúr... biztos nem tetszik neki, hogy heti 1* elverem
Dátum: 2009.11.30. 21:16:03
hát én ennyi LE-ért napokon át dolgozom a kristályokat...
a kamrám meg eléggé üresen szokott pangani... ma mondjuk több havi rekordot döntöttem meg a 11/15-el

Jut eszembe...valaki korábban emlegette, hogy egy csomóan regisztráltak alám és az ajánlásból irdatlan sok LE jön nekem... már nem emlékszem ki volt az, de akkor itt az én listám:

2009.11.30. Jóváírtunk részedre 1607 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 4860 LE áramlott beléd.
2009.11.29. Jóváírtunk részedre 6883 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 2311 LE áramlott beléd.
2009.11.28. Jóváírtunk részedre 6018 lélekenergiát ajánlásaid alapján.
2009.11.27. Jóváírtunk részedre 8289 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 9215 LE áramlott beléd.
2009.11.26. Jóváírtunk részedre 8543 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 9016 LE áramlott beléd.
2009.11.25. Jóváírtunk részedre 12032 lélekenergiát ajánlásaid alapján.
2009.11.24. Jóváírtunk részedre 2597 lélekenergiát ajánlásaid alapján.
2009.11.23. Jóváírtunk részedre 2730 lélekenergiát ajánlásaid alapján.
2009.11.22. Jóváírtunk részedre 9371 lélekenergiát ajánlásaid alapján. A kínzókamrából 477 LE áramlott beléd.
2009.11.21. Jóváírtunk részedre 5972 lélekenergiát ajánlásaid alapján.

Ennél rosszabbat senkinek nem kívánok... de jobbat se!

ui.: ezt összehasonlítva Jerikó kamrájával, szerintem nincs miért szabadkoznom, szóval ezt a témát is lezárhatjuk.
Dátum: 2009.11.30. 21:07:45
ja egyébként kamuzol, nem 80k volt a legnagyobb rablásod:

Ellenfelednek egy gyors mozdulattal megadod a kegyelemdöfést. Ellenfeled holtan esik össze.
A tetemből előtörő wortex-viharból 109 904 lélekenergiát nyersz ki!

ezt a kar.lapodról másoltam
Dátum: 2009.11.30. 21:05:59
Alig várom már!

szerk.: bár nem hinném, hogy miattad valaha is megnőne a rekord rablásom...
Dátum: 2009.11.30. 20:52:30
Nekem épp tegnap volt "életem" legnagyobb fogása, 14.737 LE.
(a 2. legnagyobb nem éri el a 10k-t)

Kb. egy percig úgy örültem Neki, mint majom a farkának!
Szóval nem mondanám azt, hogy csak a 80k LE-nek lehet örülni és ennek kellene természetesnek lennie.

Amikor ezt raboltam, örültem és boldogan elújságoltam mindenkinek... aztán belegondoltam, hogy ez a vesztes fél számára min. 7k LE buktát jelent, és hogy az nekem is milyen szarul esne!
Írtam is gyorsan egy levelet az illetőnek, de megnyugtatott hogy ezen a szinten már nem olyan nagy dolog. (neki lehet, de nekem az )

Gondolom ezzel ritkaság számba megyek, de még mindig inkább lelkifurdalásom legyen egy ilyen rablás miatt, minthogy folyamatosan anyázzanak mert elrontom mások játékát.
Persze mindenki másképp áll hozzá egy _játékhoz_ aminek az elsődleges célja az, hogy Te magad szórakozzál.

Most tulajdonképpen mit is akartam ezzel? ... nemtom
Dátum: 2009.11.30. 19:55:49
affene, hát ez bukta

gratula a sikeredhez!
Dátum: 2009.11.30. 19:43:16
Mi volt ez a párkeresés?
Erről lemaradtam...
Dátum: 2009.11.30. 07:05:25
Hát így kapásból pár nevet tudok, de nem sokat:

Rius volt a fővezér, mert Neki nagy a hangja (kiskorában megégette a torkát és beépítettek egy hangszórót).
aztán volt ott még:
Barrique
Endyr
Nexo
PöttömPanna (ha jól sejtem)
Vaczaka és barátai a V2-ből
a 4 éves kislány akit rám bíztak, és jól megvoltunk

mondjuk mi a hátsó sorban nem igen tudtuk kivenni a részünket, így inkább lecsaptunk a titkosírásra... sajna kis gixer miatt egy picit később fejtettük meg a TF-esekhez képest, így ezt a próbát 7:3-ra Ők nyerték, de amúgy hasonló arányban aláztuk őket a végére
12 bikinis csajt kellett felkutatni, legnagyobb sajnálatomra nem élő lányok voltak...
Jó móka volt!

Aki tud még neveket, az egészítse ki a listát!
Oldal: 123456789