Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kagemusha

Dátum: 2008.12.12. 09:28:42
Idézet: Yusuki - 2008.12.11. 20:15:06
Ez a kérdésem "Azonnal töröljétek" értékelést kapok. Mi a baj vele? És ha van is, miért nem csak simán Rossz kérdés?

Ki a Dexter című sorozat főszereplője?

Egy sorozatgyilkos*
Egy agysebész
Egy szakács
Egy hajléktalan

Túl speciális.
Dátum: 2008.12.12. 09:20:13
Idézet: Darkshade - 2008.12.12. 08:44:28

Melyik évben indult el a rendszeres rádiós műsorsugárzás Magyarországon?
1925-ben
1966-ban
1893-ban
1901-ben
1926-ot találtam adatként.

Hallgassunk LGT-t!

"S a Gyáli úton állt egy csukott bútorszállító,
És ott volt huszonháromban az első stúdió."

De leginkább a hivatalos forrásnak hiszek, amely ezesetben NEM a Wikipedia, hanem a MAGYAR RÁDIÓ ZRT. hivatalos weblapja:
"Magyarországon a rendszeres rádiós műsorsugárzás 1925. december 1-jén indult meg a Magyar Telefonhírmondó és Rádió Rt. (MTR) keretében, amely akkor a Magyar Távirati Irodát (MTI) is magában foglalta."

A linket csak azért nem teszem ki, mert "ampersand"-ot tartalmaz...
Dátum: 2008.12.12. 09:10:10
Idézet: Lanmandragoran - 2008.12.12. 00:04:11

A másik, csak olyan végzeturas kérdés kap jó kérdés értékelést, melyre első szintű is megtalálja a választ a játékleírásokban. Lehet hogy nem tetszik, de ez a hivatalos álláspont, nem a kisujjamból szoptam.

Csak az a baj, hogy néhanapján még ahhoz is lusta a kérdező, hogy helyesen idézzen...
Idézet: ArkAngyal75 - 2008.12.11. 20:31:27

Argonmolekula levegőben? Az érdekles lenne...

A levegő: emlékeim szerint a levegő ~78% nitrogén, ~21% oxigén, és ~1% nemesgázok+vízpára, a nemesgázok közt az argonra konkrétan emlékszem. Abban igaza volt egy előttem válaszolónak, hogy az viszont atom, nem molekula.

Az argon a légkör leggyakoribb nemesgáza és egészen pontosan egyatomos molekulákat alkot.
Dátum: 2008.12.12. 09:00:11
Melyik részvények határozzák meg alapvetően (legnagyobb súllyal szerepelnek benne) a BUX Index értékét?

Aha, alapműveltség, mi?

Melyik évben született Cristiano Ronaldo?

Meg ez is... ehh!

Milyen bónuszt kapnak a láthatatlan karakterek?
Nem lehet őket támadni.
Semmilyet, nem lehetnek láthatatlanok.
+10% bónusz minden tulajdonságukra.
+5% bónusz minden tulajdonságukra.

A kérdező még arra sem veszi a fáradtságot, hogy utánanézzen!

Ha úgy érzed, nem tudsz fejlődni, mert folyamatosan támadnak, átmenetileg megoldást jelenthet a láthatatlanság! Ha láthatatlanná válsz, jelentős bónuszt kapsz minden tulajdonságodra! Ez +10, de ha magasabb szintű játékos támad, akkor 10 + szintkülönbség x 3! Tehát pl. egy hárommal magasabb szintű játékossal szemben +19-et kapsz minden tulajdonságra.

Mióta egyenlő a +10 a +10%-al???!!! Nem is beszélve a szintkülönbség esetéről...

Melyik NEM a Beholder Kft. cég játéka?
Túlélők földje
ÁFK
M.Á.G.U.S.
HKK

Esetleg M.A.G.U.S.! Mellesleg mi az az ÁFK? Meg amúgy reklámszagú, még akkor is, ha a saját játékán belül kérdezed...

Ki Játszik a Állj, vagy jövök Című filmben?

Felesleges nagybetűk, helytelen névelő, hiányzó központozás a film címéből...
Dátum: 2008.12.10. 11:11:54
Melyik nem a középkorból származik?
vagy valami hasonló
kasza
faeke
cséphadaró
szélmalom

A faeke valóban régi, de!:

"A hosszú kasza az időszámítás kezdete körül jelent meg Európában, s a kelta-római lakosság révén honosodott meg Pannóniában."

"Napjainkban az európai paraszti gazdaságokban használt hosszú nyelű kasza őse, a rövid kasza kialakulásának technikai feltételét a vas felhasználásának feltalálása alkotta. Hozzájárult az a klimatikus változás is, amely a bronzkor végén Európa időjárását hidegebbé, teleit zordabbá változtatta. Az állatállomány téli eltartását istállózással és gyűjtött takarmánnyal kellett megoldani. A rendszeres fűvágásra az aratásra használt sarlónál intenzívebb eszközre volt szükség. A régészeti leletek azt tanúsítják, hogy ahol a horgas sarló megvolt, ott bárhol kialakulhatott belőle a rövid kasza. Megjelenése mégis szorosan kapcsolódik a keltákhoz, és az általuk lakott területen a vaskorban mindenütt elterjedt (Franciao., Svájc, D- és Közép-Németo., Ausztria, Cseho., Kárpát-medence). Mo.-on is több korabeli lelet bizonyítja meglétét."

A vaskor pedig jóval korábbi, mint a középkor... nem is beszélve arról, hogy pl. az ókori Egyiptomban sem kézzel szemezgették ki a gabonát, már használták a cséphadarót ők is, azaz máris 3 helyes válasz van!

A kérdést azonnal törölni javaslom és követelem az elmaradt 10%-omat!!!
Dátum: 2008.12.09. 22:03:43
Dual rendszerem van odahaza: mindkettot arra hasznalom, amire valo.
A Win az a game opsys, ha melo van, akkor meg Linux.
Dátum: 2008.12.09. 15:18:57
Melyik "doktor" orvos?
Dr. No
Dr. House
Dr. Factor
Dr. Martens


House kitalált személyiség, Martens (Maertens) azonban valóban élt... szerintem 2 helyes válasz van.

Mennyi 2 a négyzeten (2-szer kettő)??
Nem tudom
Hát Kétszer kettő néha 5
Az biztos 4
2

Azonnal törölni!
Dátum: 2008.12.08. 21:13:08
Mikor 29 napos a február?
mindig
2 évente
8 évente
az Olimpia éveiben, 4 évente


Pontatlan a helyes válasz...
Dátum: 2008.12.05. 16:33:50
Idézet: Bitkiller - 2008.12.05. 14:49:02
"A szlogen: "Borsodi...

... a Hold sötét oldala."
... a torta habos oldala."
... az élet habos oldala."
... az Erő sötét oldala."

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ."


Na ez kicsapta nálam a biztosítékot. Miért rétegkérdés ez?????????? Kimegyek az utcára, három plakát vigyorog rám ezzel a szlogennel. Bekapcsolom a tévét, ez dől belőle.


szerintem meg inkább az a baj, hogy alkohol & reklám...
Dátum: 2008.12.05. 12:16:41
Ki volt Tom Cruise felesége?

Helyes válasznak Katie Holmes volt megadva, holott ő nem "volt", hanem "van", bár ez változhat. Aki viszont valóban volt, az Nicole Kidman. Már nem emlékeszem, de ha Mimi Rogers is a felsoroltak között volt, akkor meg két lehetséges jó válasz van, de végső soron mindegy, jelenleg -2008. december 5.- rossz a "helyes" válasz!

Követelem a 10%-omat!!!
Dátum: 2008.12.04. 19:16:41
Hol található a Róbert Károly Főiskola?

Nem lehetne kijavítani, hogy nem "Róbert Károly", hanem "Károly Róbert"?
Harmadszor -vagy talán negyedszer!- kapom ezt a kérdést, de még mindig rosszul írva...

Értem én, hogy nincs rá idôtök, épp ezért fel is ajánlottam, hogy segítek!
Dátum: 2008.12.04. 10:08:19
Hány éves a LEGO?

A kérdező szerint 50. Pedig a nagy b.... l......!: The LEGO Group was founded in 1932 by Ole Kirk Christiansen.
Azaz akárhogy számolok 76 éves... és minden évvel aktualitását veszti az összes válasz... AZONNAL TÖRÖLNI!
Dátum: 2008.12.01. 13:47:51
Ki volt a magyar király a '48-49-es szabadságharc leverésekor?
Ferenc József *
Mária Terézia
I. Lipót
Ferenc Ferdinánd

Csak 1867-ben a kiegyezés betetőzéseként koronázták meg, tehát a jelzett idôpontban nem volt magyar király!
Dátum: 2008.12.01. 07:52:01
Mennyi az esélye az ötös lottón, hogy a kihúzott számok sorban egymásután (Pl. 1, 2, 3, 4, 5) következnek?
kétszer annyi, mint egyébként
100-ad annyi, mint egyébként
fele annyi, mint egyébként
ugyanannyi, mint egyébként *

Szerintem meg nem.
A pontos eredmény 86 * (90 alatt az 5) = 86/(86*87*88*89*90/5*4*3*2*1) = 86/(5273912160/120) = 1.9568016468442659841342522473867*10e-6, azaz kerekítve 1 a kétmillióhoz lenne, ami nem szerepel a lehetséges válaszok között.

Mielőtt megváltoztatták a szabályt, hány helyes válasz után lehetett feltenni egy kérdést?

Marha vicces kérdés annak, aki nem a kezdetektôl játszik a Végzetúrral, ha egyáltalán erre vonatkozik a kérdés! Mert ugye milyen játékra gondolt a kérdezô? Biztosan a Végzetúrra?

Melyik autógyár vette meg a DACIA-t?
Volkswagen
Renault
Chevrolet
Mercedes-Benz

Megvette??? Szerintem az alapította, tehát nem volt mit megvennie rajta, a kezdetektôl a leányvállalata volt.

Hogy hívják a jól ismert Micimackóból az okos madarat?
bagoly
strucc
túzok
veréb

Ha már a neve, akkor nagybetûvel írandó.

Kiknek kezdődik a mobilszáma 06-70-nel?
egyiksem
vodafone
t-mobile
pannon gsm

Cégnevek nagybetûvel írandók és reklámszagú a kérdés.

mi Lőrincz L. László írói álneve?

Mondatot nagybetûvel kezdünk.


Hány évadja van a Battlestar Galactica (Csillagközi Romboló) c. sci-fi sorozatnak?
6
3
4
5

Őszintén, ez mi? Újság/folyóirat? Internetes újság? Valami játék? TV szappanopera?
A neten csak ezt találtam (találati sorrendben):
1.Meztelen a Battlestar Galactica sztárja: • Tricia Helfer
2. Caprica - Battlestar Galactica spinoff! at Sorozatjunkie
3. Battlestar Galactica: Razor at Sorozatjunkie
4. battlestar galactica - Hírmutató - battlestar galactica - Hírmut...
5. Battlestar Galactica blog
6. Battlestar Galactica - Hero // Mary McDonnell
....

Mint már annyiszor említettem: filmes kérdésekhez NE a Google-t használjátok, hanem az IMDB-t!!! Mellesleg rossz kérdés, mivel bármikor változhat...
Dátum: 2008.11.28. 13:56:12
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.28. 12:13:58
Mit fogadott el helyesnek? Mert az idézet alapján a Tejút nem is galaxis, csak a galaxis egy része.


Kisbetûvel nem is galaxis...
Dátum: 2008.11.28. 11:21:02
Idézet: Noyo - 2008.11.28. 10:54:57
Volt egy olyan kérdés,hogy melyik zászlóban van kék szín,és a holland volt a helyes válasz,ami rendben volna,de az angol is meg volt adva válaszként,és abban is van.(szerintem)


Egészen pontosan Nagy Britannia zászlajában van kék, Anglia (és Wales) zászlaja piros-fehér (a Szent Görgy kereszt).
Ilyetén módon tehát a kérdés becsapós...
Dátum: 2008.11.28. 09:53:16
Idézet: Lanmandragoran - 2008.11.28. 09:37:37
Idézet: Csumpika - 2008.11.28. 09:13:22
Idézet: Kagemusha - 2008.11.28. 08:39:05
Idézet: Csumpika - 2008.11.27. 23:34:20
Van e Angliában július negyedike?

van
nincs
van, de július ötödikén
július sincs

Tudom, hogy már így is népszerűtlen vagyok, de hihetetlen, hogy az ilyen 89427839472 köbgyöke meg noname írok soha nem hallott és olvasott könyvei bent maradnak "jó kérdésként", ami meg egy icipici humort tartalmaz és 3 másodpercet gondolkozni kell rajta, az kiesik..
Ennek az általam feltett kérdésnek 1 helyes megoldása van, de a nem gondolkozó emberek el tudják rontani, tehát nem egyértelmű. Ezen kívül nem speciális, sőt, szerintem semmilyen szabályba nem ütközik, de természetesen "azonnal töröljétek" értékelést kapott..
Szerintem simán befért volna, de köszönöm szépen mindenkinek.
Rossz irányba halad a dolog, ha kis humort se lehet belevinni.. olvastam pár vicces kérdést, amire simán lehetett válaszolni, egyből jóra értékeltem, mert megmosolyogtatott.. sokkal több értelmét látom, mint a kvízpartról kimásolt kérdéseknek, amin a feltevő egy percet nem gondolkozik, meg az olyan kérdéseknek, amit 100%, hogy nem tudná fejből a kreáló.. de biztos fontos és értékes lexikai tudás, hogy a sivatagi róka hányat kölykedzik és hogy az xy bálna vagy cet vagy mit tudom én micsoda hány évig él átlagosan.. Kíváncsi vagyok hányan tettek fel saját maguktól, saját tudásuknak megfelelő kérdést..
Leírtam a véleményem tetszik vagy nem tetszik, át kellene gondolni ezt a kvíz-kérdést..


Cseppet se bánkódj!
A háromgarasos kenyér címû talányba is beletört a válaszolók majdnem 20%-ának a foga és ugyan ôk átengedték, az admin-ok késôbb kidobták.
Viccnek itt nincs helye...


Sajnos, hogy így van.. kicsit azért bánkódom. Meg az is bosszantó, hogy emiatt még - szerintem - indokolatlan szankciót is kaptam..

Ha már a kvízeknél tartunk: Elhiszem, hogy rengeteg meló van vele, de át kellene gondolni a kérdések azon vetületét is, hogy vannak emberek, akik a V2-n kezdték el a játékot és fogalmuk sem lehet, hogy a játék későbbi szakaszában milyen tárgyakat lehet megvásárolni, azoknak mennyi a sebzése vagy hogy milyen szörnyek várnak rájuk. Csak azért mondom, mert V2-n 5. szinten találkoztam "enyészmesteres" kérdéssel, de több olyannal is, amit egy kezdő nem tudhat.

Kár, hogy az adminoknak nincs véleménye arról, amit írtam, kíváncsi lettem volna rá.


A humoros kérdéseknek van helye a játékban. A tied viszont egy idióta kérdés volt, ami nálam és tudom hogy még sok embernél úgyszintén "Azonnal töröljéteket" kapott volna, ha én kapom meg értékelésre. Egyébként én úgy tudom, hogy ha nem admin értékel, akkor "azonnal törölni"-ből is több egybehangzó értékelés kell. Ha meg admin értékelte, nem vitatnám a jogosságát. Hatsepsusék láttak már elég kérdést, el tudják dönteni, hogy mi a jó és mi nem. Valamint határozottan emlékszem rá, hogy ugyanez a kérdés már felmerült ebben a topicban kicsit más válaszokkal. Tehát ha az benn van, akkor ez duplikáció és törlendő, ha már az sincs, akkor jogos hogy ezt is törölték. Jóhiszemű vagyok, és fel sem tételezem, hogy te kérdezted meg még egyszer.
(zárójelben jegyzem meg, ha egy olyan ország lenne benne, ahol nem a Gergely-naptárat használják, akkor sokkal inkább lenne humoros logikai kérdés)

A VU-s magasabb szintű, speciális kérdésekkel kapcsolatban igazad van, és nem csak a v2-n nem tudhatják, v1-en is vannak alacsonyabb szintűek. Ha ilyet találunk, azonnal jelezni szoktuk idekinn, és Hatse törli mikor eljutott odáig a topicban.

Kagemusha, a háromgarasos kérdést hiába hozod fel állandóan, elég sokan egybehangzóan állították, hogy primitív kérdés, ami hülyének nézi a játékosokat. Az a szégyen, hogy volt aki nem tudott rá válaszolni.


A többség véleménye nem mindig egyezik meg az igazsággal. Ha az indoklást is olvastad, akkor tudod, mire gondolok, még egyszer nem fejteném ki...
Dátum: 2008.11.28. 08:46:04
Idézet: Szaki06 - 2008.11.28. 06:22:21
Mi a japán tabi szó magyarul?

szalmakalap
ujjnélküli kesztyű
nagyujjnál osztott lábbeli
fapapucs

Ugye elég, ha magyarul tudunk ebben a játékban?
(Vajon ez eredeti kérdés, vagy megszavazták jó kérdésnek???)


Arról nem is beszélve, hogy a tabi nem lábbeli, hanem zokni...
Dátum: 2008.11.28. 08:42:52
Idézet: Archibald Cunningham - 2008.11.28. 05:35:10
Jankocics Marcell animációs filmjében kicsoda Fehérlófia?

Fanyűvő (helyes válasz)
Vasgyúró
Hétszűnyű Kapanyányi Monyók
Kőmorzsoló

Ha nem látta minek kérdi meg? Fehérlőfia egy 5. szereplő, és ez a neve.


Jankocics???
Dátum: 2008.11.28. 08:39:05
Idézet: Csumpika - 2008.11.27. 23:34:20
Van e Angliában július negyedike?

van
nincs
van, de július ötödikén
július sincs

Tudom, hogy már így is népszerűtlen vagyok, de hihetetlen, hogy az ilyen 89427839472 köbgyöke meg noname írok soha nem hallott és olvasott könyvei bent maradnak "jó kérdésként", ami meg egy icipici humort tartalmaz és 3 másodpercet gondolkozni kell rajta, az kiesik..
Ennek az általam feltett kérdésnek 1 helyes megoldása van, de a nem gondolkozó emberek el tudják rontani, tehát nem egyértelmű. Ezen kívül nem speciális, sőt, szerintem semmilyen szabályba nem ütközik, de természetesen "azonnal töröljétek" értékelést kapott..
Szerintem simán befért volna, de köszönöm szépen mindenkinek.
Rossz irányba halad a dolog, ha kis humort se lehet belevinni.. olvastam pár vicces kérdést, amire simán lehetett válaszolni, egyből jóra értékeltem, mert megmosolyogtatott.. sokkal több értelmét látom, mint a kvízpartról kimásolt kérdéseknek, amin a feltevő egy percet nem gondolkozik, meg az olyan kérdéseknek, amit 100%, hogy nem tudná fejből a kreáló.. de biztos fontos és értékes lexikai tudás, hogy a sivatagi róka hányat kölykedzik és hogy az xy bálna vagy cet vagy mit tudom én micsoda hány évig él átlagosan.. Kíváncsi vagyok hányan tettek fel saját maguktól, saját tudásuknak megfelelő kérdést..
Leírtam a véleményem tetszik vagy nem tetszik, át kellene gondolni ezt a kvíz-kérdést..


Cseppet se bánkódj!
A háromgarasos kenyér címû talányba is beletört a válaszolók majdnem 20%-ának a foga és ugyan ôk átengedték, az admin-ok késôbb kidobták.
Viccnek itt nincs helye...