Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123
Szerző
Topic neve: Bill Gates
fórumozóbokornFérfi
Végzetúr tehetség
204 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
21. hozzászólás - 2008.12.01. 11:56:59 (Válasz Kocos #17 hozzászólására.)
hopp, efelett elsiklottam...
az SAP-nak is van Linuxos kliense, bar en szemely szerint meg nem probaltam

Raksi:
akkor kb. hasonlo utat futottunk be, a Frugal es a Slack kozeli rokonok
Pontszám: 5
irritálóKagemushaFérfi
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
22. hozzászólás - 2008.12.09. 22:03:43
Dual rendszerem van odahaza: mindkettot arra hasznalom, amire valo.
A Win az a game opsys, ha melo van, akkor meg Linux.
Szálka leszek a szemedben meg a körmöd alatt, hát vigyázz, mit kérdezel vagy mondasz... egyébként pedig: "Szabadságot Tibetnek!"
Pontszám: 5.33
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
23. hozzászólás - 2008.12.10. 18:38:05 (Válasz Kagemusha #22 hozzászólására.)
Idézet: Kagemusha - 2008.12.09. 22:03:43
Dual rendszerem van odahaza: mindkettot arra hasznalom, amire valo.
A Win az a game opsys, ha melo van, akkor meg Linux.
már mért lenne a Win az játékra, a Linux meg munkára való? attól, hogy azon jobban lehet mint a riválisán, attól még nem arra való.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.50
népszerűWolfiaNő
Végzetúr tanonc
13 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
24. hozzászólás - 2008.12.14. 21:40:27 (Válasz bokorn #15 hozzászólására.)
Köszi feltétlenül kipróbálom. Elegem van, ma kb. 10-szer kellett újraindítanom az XP-t. Ráadásul borzasztó lassú. Mégegyszer köszi!
Wolfia

Az élet egy nagy játszma, miért ne éljük végig játékosként? )
Pontszám: 5
népszerűTitus PulloFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
25. hozzászólás - 2009.01.07. 12:07:36
Hmmm... Jó sokan írnak a Windows-ról és a Linux-ról. Már azt hitem, a Mac szóba sem kerül, de csati777 végre bedobta.
Hihetetlen, de szó szerint igaz, amit ír. Illetva MAJDNEM. Ugyanis nem igaz, hogy drága! Mihez képest? Ugyanis a PPC (pl. G4) processzoros gépek (eMac, iMac, MacMini) ma már meglehetősen olcsók(!!!), miközben hihetetlenül megbízhatóak. Persze, tudom, "csak" 1-1.7GHz közötti processzor teljesítményt tudnak felmutatni. Csak hogy jár a géphez egy TELJESÉRTÉKŰ op.rendszer, ami egy XP-hez (a Vistát nem is írom) képest icipici és atomstabil. Reklámdumának hangzik, de egy "maces" nemismeri azt a szót, hogy újratelepítés. (A vírus szót sem, de ezt a pécések úgysem hiszik... )
Szóval érdemes kicsit utánanézni!
"Olvass! Az olvasás kellemes, hasznos, olcsó szórakozás."
Pontszám: 8.75
kedvelt tagMagusocskaFérfi
Végzetúr mester
794 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
26. hozzászólás - 2009.01.08. 00:46:21
Először is Bill Gates erőszakossága nélkül nem lenne itt ilyen nagy informatikai környezet! Törvénysértő volt, erőszakos volt, meggazdagodott - de réerőltette a nem infromatikusokra is az informatikát.
Ezen az oldalon is ajánljátok a Suse-t, meg az Ubuntut, én meg a Debiant vagy bármelyik másik disztribúciót - van sok. Józsi néni nem fog választani. Igaz, Windows XP-ből is van sok: itthon nálunk 3 legális, mert három gép fut eltérő hardverekkel, és a régebbire nem tudnám feltenni az újat. Kb 20-30 eltérő Window XP-t ismerek, és ebből kettőt említek, amivel nincsen szenvedés, drivervadászat - és mindkettő illegális. A Blade XP és a Daytona XP. Miért van, hogy a hivatalos Microsoft szoftver lefagy a különböző hardverek-drájverek dzsuvájában, a hackertermék meg elketyeg?
Nem tudom.
Egyébként lefagyott már a kezem alatt Mac is, HP 314 is, csak az abakusz bírja sokáig :-) meg a scsoti, meg a szoroban. :-))
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
27. hozzászólás - 2009.01.08. 15:09:48 (Válasz Magusocska #26 hozzászólására.)
Na, a Daytona XP egy iszonyú vadállat oprendszer! Kölcsönkaptam, az új gépemre feltelepítettem (kb. 25 perc volt), kipróbáltam-és megőrültem. Félelmetesen gyors volt, hibaüzenetek és fagyások nélkül. Tudtam futtatni rajta a régi játékaimat. Az internetes fel/letöltési sebességem kb. 20%-kal javult. Persze mindezek után letöröltem, a lemezt felgyújtottam, a készítőt pedig feljelentettem, mert törvénytisztelő állampolgár vagyok...

"Miért van, hogy a hivatalos Microsoft szoftver lefagy a különböző hardverek-drájverek dzsuvájában, a hackertermék meg elketyeg?"

Mert a Windows-t több száz amerikai programozó hegesztette, a Daytona modot meg egyetlen magyar...
Pontszám: 8
népszerűGillbatesFérfi
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
28. hozzászólás - 2009.05.05. 22:35:10
Gatesről: mindenképp egy nagyon jó üzletember...

Windowsokról:
win 2.0 - sz*r, de ez volt az első grafikus dolog amit láttam és elvarázsolt
win 3.0 - semmire nem volt jó, csak szines volt
win 3.11 - ez már használható volt valamelyest, de csak a world meg az excel miatt kellett elindítani
win 95 - a nagy áttörést várták tőle, de nem igazán jött be. Ez valójában még DOS volt.
win 95 OSR - hát ez tévút volt a javából
win NT3.0 - 32 bites oprendszer. stabilan működött, de játszani nem engedett. vállalatoknál jól használható volt
win 98 - csinosabb, jobb, lassabb
win NT4.0 - céges körökben elterjedt jó kis oprendszer volt, de játszani még mindig nem engedett
win ME - csőd, katasztrófa semmire nem való
win 2000 - csőd, katasztrófa
win XP - érezni a változást
win xp SP2 - ez már valami
win vista - ááááááá, ez minek kellett? nem jött be.
win xp SP3 - szerintem egy jól használható biztonságos oprendszer, de értő kezekben csakis.

Linuxokról:
Slackware: az első igazi multiuser-multitask rendszer amit láttam. elvarázsolt, pedig nem is volt grafikus része. két floppyn kaptam.
Redhat: egy időben a legjobb volt. Itt láttam először X-et (grafikus felületet) sokat kellett molyolni a beállításokkal, de én élveztem.
Debian: ez az igazi linux, de nem szeretem, mert számomra túlzottan bonyolult.
Suse: az első igazzy windows élményemet ez a distrib adta. kattintgatással be lehetett mindent állítani grafikus felületről
Ubuntu: talán 2007-ben ismertem meg. Nagyon jó közössége van világszerte is és Magyarországon is. Jól fejlesztik és nagyon felhasználóbarát. Számomra sokkal jobb mint a windows. Minden megoldható vale és nem kell gurunak lenni hogy működjenek a dolgok. Ha kell egy windowsos progit futtatni akkor wine-al simán megy minden. Nem kell hozzá varázslói szakvizsga. Egyszerű és nagyszerű rendszer jó támogatással. Lehet vele játszani is jókat wines játékokkal.
Pontszám: 8.33
fórumozóKyleFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
29. hozzászólás - 2009.05.05. 23:15:01
Nem értem miért kellene szidni Bill gates-et. Oké h. volt elég sok szar Windows de ha nem találja ki ezeket akk. milyen op. rendszert használnánk mostanában?
Az LE legyen veletek!!
Köszi, köszi:
Pontszám: 2.33
fórumozóRakonFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
30. hozzászólás - 2009.05.06. 17:32:42
Az I Lemaradt....
VILÁG1-Peti

Pontszám: 5
kedvelt tagBartasanyiFérfi
Végzetúr tanonc
18 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
31. hozzászólás - 2009.05.06. 22:39:33
Mivel holap érettségi, és megyek alukálni, gyors leszek:
a windows legnagybobb hátránya a MAC-kel és a linuxszal szemben az, hogy elterjedt. Ennélfogva ha valaki egy nagy hatású vírust akar írni, akkor azt tuti, hogy windowshoz fogja írni. Meg a windows nagyon szereti hülyén pakolgatni a cuccokat, amitől belassúl... én használtam már Linuxot is, windowst is.. egy időbe bármikor beindítottam a windowst, tuti, hogy az volt az utols alkalom... tehát bátyám kitalálta: gyerünk linuxszal... feltették másik meghajtóra, elindítom, netezgetek. Újraboot windowsra.. a windows nem indul.. tehát a linux beengedte a vírust, az vígan elvolt, csak éppen a linuxnak nem volt olyan fájlja, hogy ntldr, így az nem hiányzott a linuxnak.
Lenne még véleményem, csak már nem tudom összeszedni a gondolataim.. na majd holnap
Pontszám: 8.33
fórumozóFiremancsFérfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
32. hozzászólás - 2009.05.07. 09:59:47
Megettem a reklámot.Játékosoknak DX10=VISTA és persze mint minden gépépítő játékos a régi gépet elad mert az alkatrész már nem vista kompatibilis.őrület!új gép sok ezer de megveszem,vista sok ezer megveszem felrakom.Eredmény gagyi.Törlöm xp vissza.Nem engedi.Majd azt én döntöm el mit engedjen:)!!HDD Format fat32 megoldom.Xp telepít megáll.Na akkor szidtam anyám hülye fiát miért adta el régi gépét.XP nem települ sata hdd-re sata dvd író szintén probléma.Buherált xp probálgatás sok idő volt.Kijött a saját telepítő készitése progi xphez.Király sata driverek bele.Mire mükszik a gép kijön sp1 vista.Asztalra VISTA felrakom, de hamár lúd legyen kövér hdd csere bere ugorjon bele 2újj aúú 500gb samsungoku RAID 0-ba.Ez ebben a formában perfect az x260 vga-val.Csak k.... drága .sziasztok
Pontszám: 8.75
népszerűKisujjFérfi
Végzetúr
65 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
33. hozzászólás - 2009.05.12. 21:32:35
Hát, lehet nem én vagyok a szaktörpe, de nekem nincs vírusirtó a gépen sosem. Legfeljebb egy Spybot search&destroy zakatol néha, hogy azért mégiscsak. És bár elég sokat netezek, 2-3 évente, ha összeszedek egy vírust. Nem szoktam sokat szottyogni vele. Ha leugrik gyorsan jó, ha nem, újrateszem a rendszert. Erre kb. 5 évente van szükség. Lassulni sem szokott, szóval igazándiból én elégedett vagyok az XP-vel. Bár viszonyítási alapom nincs, mással eddig még nem is próbálkoztam.

(Najó, de. Gyerkőcként a DOS-sal )
http://www.youtube.com/watch?v=wlwW0iinCVc
Pontszám: 3.50
népszerűNukuAggroFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
34. hozzászólás - 2009.05.14. 11:23:47
Sziasztok!

Elolvastam a blogot, de a hozzászólásokhoz most egyszerűen nincs erőm, emiatt lehet, újat nem írok, de lássunk pár tényállást...

Ami nekem nagyon szemetszúrt kérdés az az volt, hogy miért nem használ mindenki Linuxot? Nos, Linux disztribúció száma kb annyi, mint az Oroszok összlétszáma. Rengeteg van, s választani... Nos, nem könnyű. Otthoni használatra lámáknak Uhu, ügyesebbeknek Ubuntu, profiknak Debian, rendszergazdáknak Red Hat... Stb. Mindegyik más lenne vagy nagyjából ugyanaz? A kernel stimt. Faxa, odacsap. Gyors, stabil, biztonságos. Windows alá 2.000.000 vírus (megközelítőleg), Linux alá 200 alatt van, s az is csak akkor mászik fel, ha TE engedélyezed. Ügyes. Azonban a Windows mikrokernele a Linux számára még nem fix. Látom, ahogy fejlődik az Ubuntu a full használt OpenGL-es asztalával, de a Windows IGAZI előnye az OpenGL-el szemben még mindig a DirectX. Oh, ilyenkor jönnek az okos gondolatok, miszerint "ugyan már! Linuxra is fel lehet tenni". Ez igaz. Wine alól gyönyörűen megy a World Of Warcraft akár multiboxolással is laptopon Cube effect mellett. A látvány magáért beszél. Ezzel ütött anno a Beryl (ma már Compiz). Mégis, ennek ára van. Linux alatt a Windowsos programok 10-20fps-t buknak. Ez sajna a mai árak mellett (nagyobb hardverigény) nem kifizetődő.
Anno a Doom megjelenése óta (amikor is John Carmack rá tudta venni Bill Gates-t, h a Doomot reklámozza egy sörétes puskával a kezében - eltusolt ügy, de leásva megtalálható), Bill barátunk segítségére volt Carmack a DirectX és az OpenGL technológia miatt. A cél elvileg az optimalizáció volt. Akkoriban. Ennek immáron mennyi is? 16 éve? A DirectX kifejlődött, az OpenGL elnyomottá vált, hisz elavultnak minősített technológia (mint a RISK), de furcsamód, iszonyat gyors a mai napig. (RISK-ről annyit, hogy elvileg ki akarják tenni a szűrét, de vajon a világ talán legjobb szervereit gyártó Silicon Graphics miért még mindig ezt használja?)
A Vistát már elvileg az új tárolórendszerével kellett volna a Microsoftnak szállítani, de ez elmaradt, s eddig úgy tűnik, a Windows 7-ben sem lesz benne. Majd valamelyik patch-el. Aha... Ezért fogom újraformázni a partíciómat, s újratelepíteni az egészet? Egy fenét.
Az a nagy tényállás, hogy hiába dolgozik jobban a Linux, mint a Windows, a Linux kódrendszerét nem szeretik a hardvergyártók. Mintha lenne egy jó kis megegyezés a Microsoft és a hardveresek között, hogy igenis legyen gépigény, hisz ebből van a bevétel! A folyamatos upgrade-ből. Az asztali gépemben egy 5200+ AMD ketyeg (2 mag OFC), ami annyit tesz, hogy barátok közt is 5.200.000.000 művelet másodpercenként (nem lebegőpontos). Ehhez képest uraim és tisztelt hölgyeim, azt kell mondjam, arányában a régi 120MHz-es 5x86-os Cyrix-em jobban ketyegett, mint a mostani erőművem, 8600GTS ide vagy oda. Ez azomban már más téma.

Remélem, nem kalandoztam el túlságosan. Köszönöm a figyelmet.
ZsiNor
Pontszám: 8.50
közellenségAnarchyFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
35. hozzászólás - 2009.05.22. 17:40:16
Pontszám: 1.57
népszerűVioricaNő
Végzetúr tanonc
33 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
36. hozzászólás - 2009.05.23. 01:27:48
Érdekes volt azt olvasni, hogy a Linux mennyi problémát okozhat. Én nagyon nem értek a gépekhez, valódi technikai analfabéta vagyok, talán ha a képszerkesztők képeznek ez alól néminemű kivételt, azokkal elboldogulok. A Windows utolsó évében ezen a régi - 6 éves - gépen nagyjából 7 alkalommal lett újratelepítve. Nem tudtam már mit kezdeni vele, a csak az OS-nek fenntartott 15 giga hely állandóan megtelt, még úgy is ha nem szedtem le külön programokat, csak a WoW-ot. Na ezt már nem bírta az én törékeny női lelkem, kénytelen voltam cselekedni! Linux Ubuntu Intrepid alatt játszok, használom a vista webkamerámat, és mindezt úgy, hogy csak a telepítésnél kaptam némi segítséget. Magának keresi meg a megfelelő programokat, magának telepít, nem nő gombamód, és a Word of Warcraft, ami XP alatt átlag 10 fps-en döglődött, most a legforgalmasabb helyen is mozgóképet produkál (ez több mint kétszeres sebesség).

Sajnos tény, hogy nem fogom sokáig húzni ezzel a felállással. Ugyanis az egyetlen program amit nem sikerült életre hívnom, még így fél év után sem, az a Photoshop. Minden más gyönyörű Wine közreműködésével, de itt ez is megbukott. Tudom, Gimp, nem szeretem.

Azt hiszem, mivel a Windowst utálom, és lassan időszerű lenne hardverbe is feccölni némi pénzt, valahol, valahogy tesztelnem kéne a Mac-et, s ha bejön, ideális megoldásként használni. De itt jön a bökkenő, a Mac nem az az oprendszer, amit bárhol letölthetek csak úgy kipróbálni, zsákbamacskát pedig nem akarok.

A Windows előnye, hogy a legtöbb programmal kompatibilis, meg a legtöbb júzerrel, hátránya hogy a legtöbb vírussal is, ellenben a rendszert eszi.

A Linux előnye hogy ingyenes, legális, nem kell félni a vírusoktól, és gyakorlatilag bármi megoldható rajta némi ügyességgel, régebbi gépeken is. Hátránya, hogy az az ügyesség az tényleg kell, és elég macera.

A Mac olyasmi, amiről nem nyilatkozok, de az eddig hallottak alapján a favoritom, kivéve hogy sok programmal nem kompatibilis (és nem lehet úgy megoldani mint a Linuxnál), valamint amennyire tudom kicsit sem független os.

Bill Gates meg... Tényleg sokat köszönhetünk neki, de vannak simlik amiket nem kellett volna bejátszani. Azt sem szeretem hogy minden Windowsra van, holott eddig a 95 kivételével minden Windows problémás volt nálam. Csakhogy, a programot a csapat csinálja, nem Bill Gates személyesen, tehát őket ugyanúgy lehetne utálni. Megszoksz vagy megszöksz - vannak alternatívái a Windowsnak, mint láthatjuk.
Pontszám: 8.33
népszerűNukuAggroFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
37. hozzászólás - 2009.05.25. 09:10:36
Viorica!

Már ne haragudj meg, de az a nőstény, ki a Linuxát úgy be tudta lőni, hogy nagyobb FPS-t produkált, mint WinDÓZ alatt a WoW, nos, az eleve megérdemli a fejhajtás!
De viccet félretéve, ne nevezd magadat technikai analfabétának, hisz teljesen jó, amit produkáltál. Direct X-et telepítettél Linuxra (WoW miatt kell), s mellette simán futtatod! Ez tényleg valami. A PhotoShoppot meg meg tudod oldani...
WMWare-t feltenni, s akkor a Linux alól simán futtathatsz egy Windowst is. Erre egy hackelt XP tökéletes. Ebből annyi van a neten, mint a szemét. Minnél kisebb, annál jobb. WMWare felbootol Windowsra Linux alól aprócska ablakocskában, s már erőszakolhatod is a PhotoShop CS992722.122311-et.

Remélem, tudott ez segíteni!
Sok sikert!
Pontszám: 8.33
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
38. hozzászólás - 2009.05.25. 10:40:10
dual boot-os rendszerem van. XP SP3 és Debian van fent. az XP csak azért van fent mert 1-2 MMORPG-nek a védelmi progija (pl az a rakás ... amit gameguard-nak neveznek) nem hajlandó emuláció mellett futni.

én UHU linux-al kezdtem. voltak problémák. grafikus gyorsítás, a beépített WINE nem működött nagyon jól, a fordítók hiányoztak, tuner kártyát rémálom volt életre kelteni stb. aztán jött egy újabb verzió, az első stabil, az 1.2-es verzió. grafikus kártyát kivéve minden működött bármiféle beállítás nélkül. 2 nap alatt fórumokról összeszedtem elég infót a grafika életre keltéséhez és utánna úgy ment mint a kisangyal. pár éve még más volt a linux világ. nehéz vot drivereket szerezni, macerás volt telepíteni. mostanában viszont a gyártók észrevették hogy nem kevés ember választja inkább a szenvedést és használ linux-ot. vannak mostmár linuxos gyári driverek. a legújabb disztók tartalmaznak gyári videokártya drivert is. talán az ubuntu breezy badger disztró környékén kezdett el minden megváltozni. bár utólag azt mondom nem a legjobb választás volt, de egy kis matatással rá lehetett bírni a debian progikat hogy működjenek rajta hiba nélkül (tudom tudom, az ubuntu egy debian alapuú distro). a legjobban eddig a debian és az UHU jöttek be. az UHU azért mert magyar és azért mert az volt a "boot disk"-em (bármi probléma merült fel, a 2.4 GB-s rendszer fent volt installált állapotban a merevlemezen 5-10 perc alatt úgy hogy egyszer sem kellett újraindítani a gépet)
amit a legjobban szeretek a linuxban az a hihetetlen testreszabhatóság. engem sosem érdekelt a csilivili kinézet (talán csak az elején, a KDE magasan verte a windows-t kinézetben, veri még most is, de ez persze ízlés kérdése) ezért a kezdeti próbálkozások után először enlightenment majd XFCE felületet használtam, és használok a mai napig. kezdőknek persze ajánlott a gnome- főleg olyanoknak akik windows-ról térnek át, az ínyenceknek a KDE szállítja az eredeti linux feeling-et. de például nem értem az egyik előző hozzászóló-t amikor azt írta hogy lassabb a linux ha játékról van szó. emulátorral, xfce alatt a linux magasan veri a windows-omat a legtöbb játék esetében, hameg linux alatt is installálható játékokkal próbálok játszani (UT sorozat, Quake sorozat), ott a teljesítménykülönbség óriási, a linux javára.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 8.33
népszerűNukuAggroFérfi
Végzetúr tanonc
12 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
39. hozzászólás - 2009.05.25. 13:16:32 (Válasz S0laris #38 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2009.05.25. 10:40:10
nem értem az egyik előző hozzászóló-t amikor azt írta hogy lassabb a linux ha játékról van szó. emulátorral, xfce alatt a linux magasan veri a windows-omat a legtöbb játék esetében, hameg linux alatt is installálható játékokkal próbálok játszani (UT sorozat, Quake sorozat), ott a teljesítménykülönbség óriási, a linux javára.


Személyes tapasztalat, igaz, egy éves. Tavaly valamikor március-április magasságában erőszakoltuk rá egy laptopra a Hardy Heron (8.06 Ubi) mellé (Compizos bemutatót tartottunk) WINE-on a WoW-ot.
Windows Vista prezentált 60fps-t (60HZ kijelző)
Ubuntu produkált 42fps-t (24-et Cube effect mellett)

Ebből a kiindulópont. De tény ami tény... Attól függ, milyen játékról beszélünk.
A Quake-et ne nagyon vegyük szemléltető alá, legalábbis ne a 3-at, mert ahhoz nem kellett vidkártya(mindent a prockóval számoltatott ki). A procit ette, s pont ez a Linux szépsége, hogy nem hülyéskedik virtuális memóval meg ilyen butaságokkal.

Ám legyen neked igazad! Remélem, minden játék egyre jobban, s gyorsabban fog futni Linux alatt, s lassan megdől a Microsoft rém- egyeduralma.
Pontszám: 8.33
népszerűHoher11Férfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Bill Gates
40. hozzászólás - 2009.05.25. 15:24:42
Hozzászólásra felettébb érdemes téma!

Először is, azt kell leszögezni, hogy lehet Bill bácsit és a windózát szidni/utálni/ilyesmi, csak azért el kell azt is ismerni hogy korszakalkotót vitt véghez! Azzal, hogy ablakos-kattingatóssá tette a számítógép használatát, megnyitotta az utat a tömeges számgépfelhasználás előtt. Tény. Az, hogy mivé is vált a termék által a Microsoft, és főleg a hogyan, az már teljesen más kérdés.

Személy szerint én hosszú évek óta használok munkára és szórakozásra egyaránt számítógép(ek)et. Nagyon sokáig szóba sem került (nem is tudtam róla, hogy van) más lehetőség, mint a windóz különböző verziói. Az első gépemen dos volt, 95 nekem teljesen kimaradt (nem kellett semmihez nekem, akkoriban csak játszottam, és minden elfutott dos alatt is, ami nekem kellett.) Jött a 98 (sok fagyással, sok idegeskedéssel), kis 2000 (ME nem!), majd sokáig XP (gyakorlatilag faygás nélkül, szerethetően). Azóta nagyon kevés Vista, majd most 7 RC. Alapvetően nekem igazán a 98 óta nincs problémám egyik verzióval sem (A Vistára is vonatkozik, lehet hogy szerencsés a hardwerem )

DE!

Teljesen saját kivácsiságtól hajtva néhány éve megnéztem, hogy mi is az, hogy linux. Előrebocsátom, hogy nem volt rossz döntés. Próbáltam debiant, UHU-t, slackware-t, de igazán akkor találtam meg azt, ami nekem kell, amikor hogy-hogy nem rátaláltam a gentoo nevű disztóra. Erről sokan mondanak sok félét, hogy kezdőknek nem jó, meg túl bonyolul, meg a legjobb, és sorolhatnám, de ha valakiben van kellő kivácsiság és nyitott az új dolgokra, nem lusta olvasni napokon (éjszakákon ) át fórumokat olvasni, akkor én csak ajánlani tudom. Sokszor fordult persze elő velem, hogy napokon át tartó küzdelem, telepítés, fordítás, olvasás után gyalultam az egész rendszert, és utána akár hónapokig nem is bootoltam, csak wint, de mára eljutottam odáig, hogy az otthoni gépemen már nem (vagy csak nagyon ritkán, speckó progik miatt /entropia universe, garmin/) használok mást. Mindent tud, amit kell (persze, csak ha szépen kérem, ugye... ) és az esetek elnyomó többségében gyorsabban/rugalmasabban/jobban, mint a M$ termékek. Nem mennék bele technikai részletekbe, nem agitálnék senkit semmire, csak mondom, hogy: jó!

A végére még annyit, hogy a Mandriva 2009.1 (jelenlegi legújabb verziója ennek a disztribúciónak) telepítése és használata senkinek nem okozhat semmiféle problémát, aki be tud kapcsolni egy számítógépet, tudja használni az egeret, és tudja, hogy a gépben nincs pohártartó.

jAzz
Pontszám: 7.40
Oldal: 123
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője