Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Bolsevik

Oldal: 12345678
Dátum: 2009.04.11. 20:01:51
Ez nem rossz ötlet. Közben eszembe jutott hogy igen, Miklós az aukciós házban már adott szerepet a medáloknak, és ha csak a plecsni maradna, az erősen megborítaná a dolgot. Ha viszont a te ötletedet alkalmaznák, az megoldaná ezt a problémát.
Dátum: 2009.04.11. 19:21:55
Bár konkrét érvet sajnos itt sem olvastam arra hogy miért is ne a legerősebbek küzdjenek egy-egy bajnoki viadal döntőjében (az hogy Átlag Jóska ettől frusztrált lesz, az szvsz sajnos nem érv), de akkor lenne két alternatív javaslatom. Az egyik LOLszámba megy, a másikkal saját magam ellen is beszélek, de sebaj, lássuk:

a.) Karácsonyra, vagy méginkább április elsejére, vagy akármikorra osszanak ki mindenkinek alanyi jogon egy bajnoki érmet. Vagy akár lehetne alapból bajnokként regisztrálni. Így aztán senki nem lesz bánatos, és a későbbi bajnokságok valóban megmaradhatnak a bajnokaspiránsoknak.

b.) Vegyük el a bajnoki érmek bónuszát, csak a plecsni maradjon, és így senki nem fog hőbörögni azon hogy az erősebbeket még tovább tápoljuk. Ennek az ellenkezője viszont, azaz hogy a legerősebbeket diszkvalifikáljuk, majd az így nyeregbe került másodvonalbéli karakter gazdáját jutalmazzuk némi táppal mert ügyes volt és megérdemelte, szvsz nevetséges. Kapjon mindenki LÉt a teljesítményének a függvényében, éspedig a győztes is, csak éppen ő egy nagyságrenddel többet mint a többiek. Így a jutalma egyszeri és nem túl jelentős lesz, és a bajnoki éremmel ellentétben az értéke nem fog folyamatosan nőni, így hát nem lesz ok panaszra.

Azt viszont hogy - ahogyan azt fentebb írták - Átlag Jóska nyerjen, szerintem el kéne felejteni. Ez csak akkor jöhetne össze, ha tényleg kockadobásos alapon dőlne el hogy kié lesz a cím.
Dátum: 2009.04.11. 09:08:58
Egyrészt ezt azért nem tartom jó ötletnek, mert a játék "dinamikus", és minden szakaszban másfelé célszerű fejleszteni. Ahogyan azt többen is leírták, alacsonyabb szinteken igen ritka az olyan karakter aki fejlesztené az egészséget és a mágiát, később pedig a szakértelmekkel lesz ugyanez a helyzet. Már előre borítékolható hogy mi lenne a reakció arra ha TÖ és SZÖ szerinte bonyolítanánk a viadalt, azok akik nem harci karaktert neveltek, hanem hopp egy kis lopás, egy kis kronokompenzáció, mellé sajtolás-spektrális, bónuszként meggyőzőkészség és vastag bőr (ugye ezeket tipikusan nem a pókok fejlesztik) azok rögtön nekiállnának ***** (jaj, majdnem leírtam hogy sírni, de én olyat nem szoktam ám), hogy nem fair hogy az ugyanolyan SZÖ miatt ők egy pókkal kerültek össze, akik ugyanúgy le fogják zúzni őket. Az már igaz hogy így több pók egymást ejtegetné ki, de ettől egy gyenge karakter sajnos nem fog közelebb kerülni egy medálhoz.

Másrészt: TÖ és SZÖ szerint csoportosítanátok a nevezőket. Oké, kérdésem: mi az átváltási ráta a kettő között, miért pont annyi, és mi alapján? Ha valaki 140es TÖ-vel megy, mellette meg van egy ezres SZÖ-je, az hová nevez? Tudom-tudom, ő nem nevez, de ez részletkérdés.

Szerintem ehelyett van egy darab változó, a szint, ami alapján nagyszerűen lehet csoportosítani. Valójában egyetlen erőforrás van, a szintlépésig hátralévő tp-mennyiség, ezt osztja be mindenki ízlése szerint. A lehetőség pedig mindenki előtt adott (vagy adott volt valamikor). Az hogy melyik stratégiával lehet erősebb karaktert nevelni az nem kérdés, az hogy az elsöprő többség a másikat választotta az sajnálatos, viszont hogy emiatt ne a kategória legerősebbjei nyerjenek egy bajnoki viadalt, az - bevallom - számomra sajnos felfoghatatlan.
Dátum: 2009.04.10. 11:06:06
Jesszus... Persze, tuti.
Dátum: 2009.04.10. 11:03:44
Ne haragudj, ezt meg is lehet fordítani: gyenge a karakterem, semmi esélyem nincs a szintem legerősebbjei ellen, ezért őket büntessük meg, de iziben! ÉN is akarok bajnokságot nyerni (akkor is ha nem érdemlem meg), ÉN-ÉN-ÉN Persze felmerül a kérdés, hogy ha már az esélytelenek nevében beszélek, akkor miért pont ÉN, és miért nem a szintén esélytelen 99%-ból valaki más.

Én azt írtam hogy jó ez így, a random miatt hangyányi esélye mégis van a gyengébbnek, de mint említettem volt, csodát az sem fog művelni, tehát nem lesz hirtelen több ezer potenciális bajnok. Aztán azért gondoljatok bele abba, hogy okés hogy adjunk brutál mínuszokat a bajnokoknak, és így a következőt egy másodvonalbéli karakter fogja nyerni. Ő nagyon boldog lesz, és biztosan úgy is fogja gondolni hogy megérdemelte, de akkor is ezen a véleményen lesz, amikor a következő bajnokságon már őt sújtják a mínuszok, és most már egy harmadvonalbéli végzetúr nyer? És így tovább...

Viszont hogy ha netán bvezetik Jerikó valamelyik javaslatát, akkor szvsz a bajnoki viadalt nyugodtan át lehet nevezni egy havi rendszerességgel megrendezett fair-play tornának, ami egy nagyon szép gesztus, csak ez nem bajnokság.

edit: ejj, néha kimarad egy-egy szó...
Dátum: 2009.04.10. 10:50:40
Üdv, ma reggel ez fogadott:

Statisztika
Eddig 0 játékos regisztrált az ajánlásod alapján.

2009.04.10. Jóváírtunk részedre 5 lélekenergiát ajánlásaid alapján.

Kínzókamránk nincs.
Dátum: 2009.04.09. 21:57:50
Nos ha valaki kimagaslóan a legjobb a kategóriájában, akkor bizony igen. Gondolom ha focimeccset nézel, akkor sem arra vagy kiváncsi hogy a bíró ad-e random tizenegyeseket a lényegesen gyengébbnek.

Valahogy elejét venném annak, hogy egy ember folyamatosan több érmet szerezhessen (itt Sharpára, Nephilára stb. gondolok, nem tartom jó ötletnek, hogy valószínű elkövetkező bajnokikon is fognak még jópárszor nyerni). Vagy ne indulhasson aki már nyert, vagy az eredménye ne számítson (ne ejthessen ki senkit), vagy kapjanak sokkal több büntetést az éremre




Jerikó, miért?
Dátum: 2009.04.09. 19:55:16
Ne haragudj, továbbra is az a kérdésem: ez miért baj? Szerintem a bajnoki viadal célja nem az, hogy előbb-utóbb mindenkinek a nyakába kerüljön egy érem.

Tudom hogy sarkítok, de a kérdés attól még áll.
Dátum: 2009.04.09. 17:14:15
Mortimerhez hasonlóan én sem igazán értem hogy miért is probléma az ha a bajnokságot a kategória legerősebbje nyeri... De ez ugyanaz a témakör, mint hogy a bajnoki érem a további bajnokságokon -1et ad minden tulajdonságra. Miért? Nem nagyon értem hogy miért kell itt is az "esélyegyenlőségre" hajtani, mert az addig oké hogy a játék kb. minden szegletében fel lehet fedezni az erre való törekvést, a gyengébbek segítését, de pont a bajnoki viadalon talán nem kellene.

Másrészt pont erre hajazva több olyan hszt is olvasni erre-arra, ami alapján arra lehet következtetni hogy sokak fejében téves kép él a bajnokságról, vannak akik háborognak azon hogy milyen kevés az esély a végső győzelemre. Hát még szép Legjobb csak egy lehet, random ide vagy oda, csodát az sem fog tenni.

Úgyhogy szerintem a lebonyolítást nem kellene piszkálni, jó így ahogy van, azt viszont támogatnám hogy minden nevező kapjon valamennyi LÉt a végén a teljesítményének függvényében, és a fastruktúra is jó ötlet.
Dátum: 2009.03.31. 18:46:16
Szerintem ez nem igaz Jópár alternatív javaslat elhangzott már itt.
Dátum: 2009.03.31. 17:45:16
De ez talán nem is lenne olyan nagy baj.
Dátum: 2009.03.29. 10:05:39
Igazad van, elnézést.
Dátum: 2009.03.26. 22:20:57
Én egyet se találtam, de lehet hogy az a gond mást értek észérv alatt. Egyébként korábban írtam valahol, nekem nem lenne problémám ezzel a szakértelemmel, ha kb. egyenlő arányban képviseltetné magát az összes horda. De miután ez látványosan nem így van, szvsz valamivel mégis meg kéne indokolni hogy miért jó ez így ahogy van, persze azokon túl amiket beidézgettem. Ha ilyen nincs, és a gyémánt szimplán így jár, én elfogadom, csak akkor ne tegyünk már úgy mintha ez a szaki nem nyilvánvalóan a gyémántot sújtaná.

Gau84, téged pedig most már nem értelek Te magad is elismered hogy a többség a nagy számok törvénye alapján a gyémántra fogja tenni. Utána pedig most azt írod, hogy az X ezer játékosból 10-15, plusz a te klánodból még 10 ember ellenvéleménye már elég egy reprezentatív mintához. Hát nem tudom...
Dátum: 2009.03.26. 19:08:19
Szerinted ezt hogyan lehet bebizonyítani? Miklós be tudná, ez idáig elmaradt. De meg is lehet fordítani a dolgot: te be tudnád bizonyítani hogy a nagy többség nem a gyémántra fogja tenni?

Egyébiránt azt sem tudom bebizonyítani (jobban mondva be tudnám, csak épp minek), hogy ha feldobsz 10ezer alkalommal egy hatoldalú kockát, akkor a dobások összértéke majdnem pontosan 35ezer lesz. Sőt, azt sem tudom bebizonyítani hogy ha egy sötét sikátorban megindul feléd öt legény bugylibicskával a kezükben, akkor jobban jársz ha futsz, mert lehet hogy ők történetesen tényleg csak a pontos időt akarták megkérdezni. De ettől még ugye...
Dátum: 2009.03.26. 17:22:14
Nagyon érdekessé vált ez a topic, és ahogy nézem a "sírás" kifejezés nagyon népszerű. Ami viszont inkább szomorú, az az hogy valójában egyetlen épkézláb érvet nem olvashattunk arra nézvést hogy tképp miért is jó a hordagyűlölet szakértelem úgy ahogy van, illetve miért nem egyértelműen a gyémántokkal kicseszés ez. Helyette viszont kaptunk olyanokat mint:

- mert csak
- mert a többség arra szavazott hogy maradjon így
- mert XY jelezte hogy személy szerint nem a gyémántokra fogja tenni
- mert kell a "dinamika"
- mert akit gyűlölettel vernek el, az biztos nem fogja ezt nehezményezni, mert ilyen alapon azért is "sírhatna" pl. hogy egy portyakarakter zúzza le
- mert tűrjék el "gerincesen"
- mert ez az előny bagatell (ha az lenne, akkor nyilván lázadnának a gyémántok, nemde?)
- mert ez az előny később majd kiegyenlítődik (ha a TGY prominenseinél még nem egyenlítődött ki, akkor nem tudom mikor fog)
- mert akinek nem tetszik, az váltson hordát (érdekes, szóba került hogy esetleg a komplett klán is válthat, ez már nem annyira tetszik az érintetteknek, vajon miért?)
- mert a gyémántok amúgyis túl erősek (wehe)
- mert akkor nem lehetne "taktikázni" (erre írtam egy helyütt, az a jó taktika ha te puskát kapsz, de a másik nem tud rád visszalőni)

Ha esetleg valamit kihagytam, akkor bocs.

Node... Ha már ismét fellángolt ez a vita, én azt mondanám hogy ne ragadjunk le a hordaalapú gyűlöletnél.

Javaslatom: osszuk 4 részre az abc-t, és lehessen gyűlöletet kifejleszteni az egyik (és csak az egyik) negyed ellen. Hogy jobban hasonlítson az eredeti felállásra, esetleg kompenzáljuk ezt azzal hogy 50 őskőért cserébe nevet változtathatsz, igaz hogy ezért cserébe el kell hagynod a klánodat.

Nem tudom hogy milyen a nevek megoszlása, de ha mondjuk kiderül hogy a karakterek abszolút többsége, mondjuk az 55%-a a neve alapján az első negyedbe tartozik (és ebből kifolyólag kb. minden épeszű ember rájuk fogja tenni a gyűlöletet, a speckó eseteket leszámítva), akkor az érintettek biztos nem fognak "sírni", viszont biztos lesz pár olyan ember aki beírja hogy ez semmilyen gondot nem jelent, mert ők személy szerint a Xerxész, Ybl_Miklós és Zsigmond_Zsombor nevű karakterek farmolják (ha tényleg vannak ilyen nevű karakterek, akkor bocsesz), és ezért ő a negyedik negyedet fogja gyűlölni.

Elnézést a hosszú sírásért.
Dátum: 2009.03.18. 15:40:11
Idézet: Ricardo - 2009.03.18. 14:12:00
Azért a statisztikát meg is lehet fordítani. Ami a többségnek jó (54%) azon miért kellene változtatni?


Ugyan nyilván jelentős az átfedés a 3 világ között, de gondolom abban megegyezhetünk hogy legalább 7-8 ezer ember játszik a Végzetúrral. Ebből jelen pillanatban 205 ember szavazott valahová.

No de ha ez a hordaváltós fejlesztés egyszer valóban eljön, az biztos hogy adni fog a dinamikának rendesen
Dátum: 2009.03.18. 12:51:51
No kedves játékostársak, akkor nyomjátok izomból a gyémántgyűlöletet. Legalább lesz majd mit elfelejteni, úgyis van egy ilyen küldetés
Dátum: 2009.03.14. 12:33:57
Ezt értem. Maga az elv viszont ugyanúgy működik a kivégzés, a kritikus és egy esetleges ellengyűlölet vagy efféle esetében is: adott egy szakértelem, amit ha az ellenfél használ, de te nem, akkor rácsesztél. A különbség az, hogy a kivégzésnél és a kritikusnál nincs erre külön szakértelem, mert a támadásért és a védekezésért is ugyanaz a felelős.

Itt viszont egyelőre nincs semmilyen védelem ellene, jobban mondva lenne, ha mindhárom hordára ki lehetne fejleszteni, illetve ha mindegyik horda egyenlő arányban lenne jelen.
Dátum: 2009.03.14. 11:45:53
A kvízolimpián jött ez a remek kérdés:

Mi a teljesvértes lovagok legnagyobb (leghalálosabb) ellensége?
ingovány, mocsár ***
lándzsás gyalogosok
íjászok
teljesvértes lovagok

Szerencsére jól tippeltem, de hát ugye...
Dátum: 2009.03.14. 11:10:27
Idézet: Kocos - 2009.03.14. 10:39:47
Teljesen komolyan gondolom.
Ugyan miert ne tudna egy kisebb szovetseg befogadni egy masik kisebb szovetseget? Volt mar ra pelda, jol kivitelezheto, es a nagy tagletszammal utana erosebbek lesznek, mint elotte.
Teljesen kivitelezheto az egyeni valtas, vagy egy osszeszokott csapat eseteben az egyutt valtas.


Hát ha te ezt full komolyan gondolod, akkor ehhez a részéhez nincs hozzáfűznivalóm.

Pontosan ez lene a lenyeg, hogy a hordak letszama kozotti erosen felborult egyensulyt igy helyre lehetne rantani. En ugy meg azt is javasoltam, hogy bizonyos idokozonkent a gyuloleted targyat valtoztathatsd. Hetente? Havonta? Igazabol mindegy, de ha a nepesseg elkezd egyenletesebben eloszlani a hordak kozott, akkor a gyulolet is egyre egyenletesebben oszlik majd el.


Jah, hát ha az a konkrét cél hogy a gyémántok vándoroljanak máshová, akkor miért nem ezt mondjátok?

Persze tudom, hogy sirni konnyebb.


Én már csak az a sírós fajta vagyok, komoly okom is van rá. Nem bírom már a rám nehezedő nyomást.



Vagy inkabb valoszinuleg megis nagyon megeri. Es igen ez vloban komoly taktikazast rejtene magaban, hogy mindenki minegyiket maxra tolja. Mindegy kit tamadsz, mert te is gyulolod ot es o is teged. Valoban ez lenne a taktika diadala! Ugyan...


Nem. A taktika diadala az, hogy kapsz a kezedbe egy csinos kis mordályt minimális pénzért, és azzal lövöldözöd azokat akik nem tudnak rád visszalőni.

Egyik sem igy mukodik, javasolm elolvasni a leirasukat ujra.


Elolvastam. Légyszi pattanj már le a magas lovacskáról, és muti meg nekem hogy miért nem így működik. Lehet hogy bennem van a hiba, de én úgy tudom hogy a kritikusnál csak akkor kattanhat be a százalékos esély, ha a tiéd magasabb mint az ellenfélé, ugyanígy a kivégzésnél.
Oldal: 12345678