Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - tramenes

Dátum: 2008.11.22. 15:59:59
Mivel korábban volt már néhány ilyen témájú bejegyzés ezért ide írom.

Jó volt az utóbbi 2 hónap VU, remekül szórakoztam. Azonban mostanában történt olyan dolog (a háborúból szerzett zsákmány legfeljebb akkora lehet mint a max. kútméret) ami miatt akkor is meggondoltam volna a további játékot ha nem lett volna már korábban eldöntve hogy legkésőbb hónap végéig tudnék maradni.

1 szó mint száz; a karim új gazdát kapott, a Gyógyír meg valószínűleg már nem fog zaklatni senkit hiszen mi értelme volna ha nem tudja a nyereményét beépíteni...

További jó játékot mindenkinek!
Dátum: 2008.11.21. 07:52:44
A Gyógyír szövetség (gyémánt horda) -a háborús rendszer módosítása miatt- 3 új tagot keres! Feltételek:

-prémium tagság, ősköves felszerelés

-TÁM+VÉD+IQ= 165-170+ (14nél alacsonyabb szint esetén a jelentkezőéhez viszonyított + - 3 szint erőssége alapján változik)

- kb. 30K LE építés vállalása (sorry)
Dátum: 2008.11.21. 07:52:17
A Gyógyír szövetség (gyémánt horda) -a háborús rendszer módosítása miatt- 3 új tagot keres! Feltételek:

-prémium tagság, ősköves felszerelés

-TÁM+VÉD+IQ= 165-170+ (14nél alacsonyabb szint esetén a jelentkezőéhez viszonyított + - 3 szint erőssége alapján változik)

- kb. 30K LE építés vállalása (sorry)
Én a VU-t egy elmejátéknak látom, mint a sakkot. Itt beáldozok, amott nyerek. Justforfun

A bosszú édessége helyett inkább azt mondanám; örülök annak hogy működik az amit a szabályok adta kereteken belül elgondoltam. Ilyen a játék öröme.
Igazából én úgy látom hogy azért ők 3an meg tudják tölteni annyira a kutat hogy értelmes nagyságúra nőjön anélkül hogy visszacsúsznának a középmezőnybe. Lehet hogy nehezebben fognak háborúkat nyerni egy ideig de fejenként 50K építés ezekkel a karikkal -főleg hogy nem egy régebbi szöviből váltak ki ergo nem pazaroltak annyi LE-t építésre- középtávon behozható.

Illetve ha még 1-2 hasonló erősségű rubin harcost találnak maguk mellé akkor rögtön megoszlana az 1 főre jutó építési költség, 5 fővel pedig akár már a térkapu költsége is vállalható.
Valószínű ez csak a multizókra igaz. Bár ha úgy értjük hogy amennyiben egy multizóval újabb probléma merül fel....

Ezért mindenesetre érdekes volna a végleges ban.
Idézet: Petur - 2008.11.20. 17:51:15
Én még mindig baromira nem értem a dolgot. Ha tudtátok, hogy szabályellenes amit csináltok, akkor miért csináltátok.


Ez nyilvánvaló. Azért mert a megszerzett információt nem lehet elvenni. Ha minden mást visszacsinál is Miklós, Ravenwoodék akkor is rengeteget nyertek rajta.
Az a "suttyó" 3 fős rubin brigád megvalósította azt ami a követendő stratégia lett volna rögtön még az Azúr+ELIT vs. Kubla+Tökéletes Gyémánt háború alatt/után. Sajnos az "ultimate" gyémánt szövi megalakítását a kerekasztal nagy része másban látta, pedig már akkor is fel lett vetve az a módszer ami több új, 2-4 fős kemény mag kialakításával számolt.

Ha akkor ezt az utat követjük akkor ezek a problémák sokkal hamarabb jelentkeznek, és mostanára sok apró, de győzhetetlen gyémánt szövi volna akik sokkal előrébb tartanának épületek tekintetében mint a Gyógyír. A Rubinpalota pontosan egy olyan szövetség mint amilyennek anno egy kemény magot elképzeltem és csak gratulálni tudok nekik a megvalósításért.
Arról van szó hogy az 1személyes szövi megalakításakor volt egy lehetőség amit meg lehetett lépni. A naiv játékos átnézte az akkori feltételeket, osztott-szorzott és úgy döntött hogy a háborúból befolyó győzelmekkel hosszú távon kompenzálni tudja a régebbi szövetségből való kilépéssel elvesztett épületbónuszokat, ezen felül bevállalta hogy az energiakristályosító + térkapu építéséhez sokkal több áldozatot kell majd hoznia egyedül mint egy nagy szövi tagjaként, a legendás lényeket pedig egyáltalán nem biztos hogy egyedül le fogja győzni.

Minden jól működött, hetek teltek el, a számítása nagyjából bejött. Erre utólag megváltoztatják azokat a feltételeket amin az egész számítás alapul. Ez nonszensz, így nem lehet játszani.

Az egyszemélyes szövi már ki van tárgyalva, akkor nem szüntették meg a lehetőséget központilag hanem rábólintottak hogy oké. Most meg hoznak egy olyan szabályt amivel ellehetetlenítik, amit nem tartok egy tisztességes lépésnek.

Farmolás; a Gyógyír kb. 2szer ennyi háborút vívhatna ha akarna, és minden megtámadottnak felajánlott egy olyan lehetőséget amivel elkerülhetik a kút 30%ának elvesztését. És semelyik szövit sem ütötte be újra 1 hét után.

Egyszerűen csak arról van szó hogy nem bírom hogy már megint letörik azt aki megpróbál egy nem szokványos stratégiával boldogulni. Ha az tilos akkor mondják rá hogy bocsánat, bug volt és javítsák ki, de ne hozzanak utólag olyan szabályozást ami taccsra vágja azt amit a játékos ebből a lehetőségből eddig kihozott. Tessék egyenesen és egyértelműen viselkedni. Vagy talán a destruktív játékot akarják bátorítani? Mert az 1 személyes szövi így is elhozná a tizenXezret a nagyok kútjából, csak a saját épületeit nem tudja belőle fejleszteni.
A 3. ponthoz.

Miklós megmondanád hogy egy 1 személyes szöviben a jelenlegi 2300as lélekkúttal mennyit kellene építenie annak a karinak ahhoz hogy -mondjuk- 5ezres kútja legyen? És hogy 10ezres? És hogy 20ezres?

Úgy látom hogy 1Le kútméret kb. 10 LE építésben van. Szerinted honnan vegyen egy egyszemélyes szövi kb. 150.000 Le-t ahhoz hogy akkorára növelje a kútját amiből egy átlagos háború nyereményét be tudja fogadni? Vagy ha megépíti, szerinted mennyi esélye lesz háborút nyernie?

De nézzük a mondjuk 3 tagos kemény magot: Fejenként 50K LE akkor is meglátszik a karakterfejlesztésen ha egyébként nagyon magas a szerzett LE diff. Az 1-3 személyes szövik pedig csak akkor tudnak hatékonyak lenni ha minden kari harcra van gyúrva, minimális építéssel, csak tulajdonságot/szakit fejlesztve. Miért akarod kötelezni őket arra hogy működésképtelenek legyenek?
Ha van néhány LE gyűjtő rabszolga a játékban (és van) akkor egy idő után nyilván nem csak az eredeti gazdája fog tudni róla hanem a statisztikákból kifigyelhető. Ha egy figyelmes játékos felveszi őt a halállistájára akkor nehogy már őt hibáztassuk.

Hibáztassuk azokat akik létrehozták illetve akik nem törlik azonnal az ilyen LE gyűjtő karaktereket. Ha találnék egy ilyet én is visszajárnék rá.
A veszteség minimuma 15, maximuma 30%. A 22 így épp középen van, ami egyenlő erős szöviket feltételezne, szóval azért még mindig durva.
Mondtam én hogy életképesek (sőt...) a "kemény mag" szövik...hajrá

Nagyon hasonlít az amit itt leírtál ahhoz amit én is elképzeltem. Bár én is vártam volna 2-3 hetet és nem rögtön a játék indulásakor kezdtem volna játszani....
Dátum: 2008.11.19. 11:20:17
Én nem mondom hogy bután játszanak. A vadászat sok TP, Tpt (a LE mellett) annak érdemes gyűjtenie aki a mostani toplistán amúgy is magas (mondjuk 15+) szintű mert különben mindig lesznek olyanok akik magasabb szintről, jobb felszereléssel, nagyobb tulajdonságokkal lecsapják.

A szaki megtérülése tehát fix TP szerzéshez kötött. Sok TP->kisebb esély a 30PP-s verzió ideális kihasználására -> lassabb állatfejlődés mellé kevesebb portyával szerzett LE. Ami az erős alacsony szintű kariknál nem egy ideális dolog, a gyengébbeknek/átlagosabbaknak meg amúgy sem jó ha magasabb szinten vannak. (persze nekünk igen, mert lehet őket ütni )

Annyit mondok csak hogy az össz. játékoslétszámnak nem egy nagy hányada az akiknek érdemes gondolkodniuk a kifejlesztésén, és nekik is meggondolandó. Szerintem.


Edit: Újraszámoltam és valahol igazad van. A jelenlegi vadászattal szerzett LE esetében (18. szint) 20as elfogással, 20as sajtolással kb. 45-50 nap a megtérülési arány, utána viszont napi többezer LE plusszot jelent. 2-3 hónap alatt már előnybe is kerülhetsz azzal szemben aki ehelyett pl. tulajdonságot fejlesztett.
Dátum: 2008.11.19. 11:09:10
Idézet: Ravenwood - 2008.11.19. 10:55:24
Szerintem is abszolút nem éri meg a csapda + sajtolás kombó. Senkinek sem ajánlom! (csak magamnak ) Nehogy kifejlesszétek, mert túl sokba kerül és nem is térül meg soha


Ha jól emlékszem volt abban a hsz-ben egy olyan kitétel hogy "aki nem portyázik össze 200ezreket"; te pedig bőven benne vagy abban a kategóriában. Nem csoda ha nyugodtan profitálhatsz belőle mert a fejlesztésével párhuzamosan jutott bőven tulajdonságfejlesztésre is.

De azért még mindig azt mondom hogy ha pl. nekem lenne most hirtelen annyi erőforrásom mint amennyi ahhoz a szinthez szükséges amekkorára te felhúztad ezt a párost, hát hullabiztos hogy nem arra fordítanám
Dátum: 2008.11.19. 10:25:00
Idézet: Miklós - 2008.11.19. 09:52:04
A léleksajtolás bevezetésekor kiszámoltuk, hogy mennyi LE-t lehet termelni maxos csapdakészitéssel és sajtolással, és sokkal több volt, mint a normál vadászat, ezért változott meg a képlet. De ez elég régen volt, átszámolom ismét, mindenesetre azt tartom, hogy a max. 20-ról 30-ra emelése az belefér.


Én nem tudom hogy mit és hogyan számoltatok de kizártnak tartom hogy a csapdakészítés-sajtolás kombó bármi másra jó volna mint LE pazarlásra. Nézzétek aki nem portyázik össze 200ezreket (és szerintem vagyunk olyanok egy páran) annak nagyon meg kell gondolnia hogy mire mennyit rak, és ebbe nem hiszem hogy beleférne a huszonakárhányra növelt tanulás-csapdakészítés-sajtolás.

Még mindig az van hogy a tanulás 16/szívósság 10en kívül csak néhány olyan szaki van amit megéri fejleszteni és azok megtérülését is hónapokban kell számolni (a szinguláris ismeretek plussz Tp-je azoknak ért valamit akik indulástól kezdve játszanak).
Ez ellen úgy tudsz védekezni hogy folyamatosan 0LE-n vagy, és kifigyeled azt a 8 órás időszakot amelyben a fő "szipolyozóid" közül minél több megtámadott. 8 órán belül ugyanis nem támadhatnak még 1X.

Érthetőbben, ha X beüt hozzád 7.30kor, Y pedig 12.00-kor akkor 12-15.30ig van egy olyan időszak amikor biztos hogy egyikük sem fog tudni rád járni. Magyarul van 3 és fél órád gyűjteni. Ezt ki kell figyelni.
Dátum: 2008.11.18. 17:46:58
Idézet: Jeriko - 2008.11.18. 11:02:40

Ha lenne "arany", "ezüst", "bronz" horda, szerinted melyiket választanák legtöbben?


Amelyik a számukra legtetszetősebb bónuszt adja...
Ha kiderül hogy ki ez a neveletlen senkiházi tőlem is megkapja a magáét a karaktere.

Egyébként Miklósék bevezethetnék az ilyenekre az ideiglenes eltiltást (a véglegeset is ha ismétlődik).
Na jó; szóval egészséges életmód & egyéb mizériák...

Az egészséges életmód és a fogyás csak nagyon kis mértékben függ össze egymással. Lehetséges, hogy valaki azért túlsúlyos, mert olyan az életvitele hogy többet vesz magához mint amennyire szüksége van -ha megváltoztatja az életvitelét ("egészségesebben" él) akkor ez valószínűleg jelentkezni fog abban hogy a testsúlya is csökken. Ennyi.

Úgy is le lehet fogyni hogy annak semmi köze az életmódváltáshoz -esztétikai indokokból, az én-kép javításáért, környezeti nyomásra (egyrészről a stressz, illetve más részről ha folyamatosan sugallják neki hogy a kövér=rossz), közérzetjavításképp és még Xezer indokból. Ilyenkor semmi összefüggés nincs a kettő között.

A legfontosabb szerintem a mértéktartás. Az, hogy pontosan érezd, ismerd hogy mennyi és épp milyen ételre van szükséged -nem táblázatokból és könyvekből, hanem azokból a reakciókból amiket a szervezet ad le.

Személy szerint 13-4évesen ugyanúgy 80akárhány kiló körül voltam mint gimnázium végén, illetve most az egyetemi évek vége felé -ez persze kívülről úgy tűnt hogy "lefogytam" mert közben azért nőttem egy kicsit, holott csak a látszat, a test felépítése és a formája változott. Ha beszabadulok a konyhába, bizony sok olyan dolgot csinálok ami abszolút szentségtörésként hat az egészséges életmód pártolói számára. Pl. ha nem muszáj nem eszek margarint csak rendes vajat, általában zsírban sütök mindent, fűszert és sót bőven használok (emlékszik még valaki a mesére melyben a kis királylány azt mondta az öreg királynak: úgy szeretlek én téged édesapám, mint az emberek a sót...), a jó bor jólesik és a pálinka is lecsúszik néhanapján. Még dohányzom is ha úgy adódik.

Persze ehhez hozzátartozik hogy mozgok és böjtölök rendszeresen, szeretek kirándulni is és alapjában véve nyugodt életet élek szóval úgy érzem hogy egyensúlyban van mindez -nem tudom hogy nektek mi az elképzelésetek az egészséges életmódról; nekem nem igazán van. Gondolom az ember akkor kezd el ilyenekről gondolkodni amikor úgy érzi hogy valami nem stimmel ezügyben.