Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Fogyás, egészséges életmód
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
41. hozzászólás - 2008.11.08. 20:48:11
ok. Egészségtelen fogyokúra miért jó? Mert leadod a súlyod? :think:
Akkor neked tuti a norbiápdét, mert za is lesz**ja. Nem véletlenül vannak gondok vele.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 8.33
népszerűZirrianFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
42. hozzászólás - 2008.11.08. 22:33:22
Én egyszer belekezdtem egy ilyen fogyókúra dologba...de aztán nem sikerült, és rájöttem, hogy minek? Én magamat jónak találom, súlyom nagy része mondhatni izom, "erősek a csontjaim", és már leszoktak róla, hogy ezzel oltogassanak. Rájöttek, hogy kilátástalan, mert a csúnyább elszólásokat nem hagyom megválaszolatlan (szócsatáink legendásak), vagy egyáltalán nem érdekel.
Márpedig itt béke és tökéletesség lesz. Ha beledöglötök, akkor is.
Pontszám: 5.33
kedvelt tagSzalonkepesNő
Végzetúr poronty
3 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
43. hozzászólás - 2008.11.08. 22:34:01
A "kövér vagyok, de így szeretem magam" szöveg meg önámítás
+
Az meg, hogy "engem nem érdekel, hogy a környezetem mit gondol rólam" megint önámítás
+
"Én azt a mentalitást nem szeretem, mikor "nekem ilyen az alkatom nem tehetek semmit"."


Én meg azt a mentalitást nem szeretem, s tán nem is vagyok ezzel egyedül, mikor valaki kifejti, hogy ha mások tőle eltérően gondolkodnak, azok minden bizonnyal "önámítanak", netán "antiszociálisak", de mindenképp rosszabbak és/vagy butábbak.
Pontszám: 7.67
kedvencLeinádFérfi
Végzetúr tanonc
47 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
44. hozzászólás - 2008.11.09. 02:08:10
Én biztos vagyok benne, hogy bárki le tud fogyni, aki úgy érzi, hogy itt van már az ideje. Csak sokak számára még nem jött el az ideje.
Mindenkinek másképp megy. Van aki meg tudja állni, hogy este 6 után ne egyen. Van aki a kiválasztós diétát tudja tartani, vagyis próbál szénhidrátot fehérjétől külön fogyasztani. Olyan is van, aki szeret sportolni, és megduplázza a heti sportolások számát.

Egyedül azt kell figyelembe venni, hogy a bevitt kalória és az égetett kalória különbsége megváltozzon. Vagy a bevitt mennyiséget csökkentsd, vagy az égetett részt növeld. Fontos, hogy olyan mértékben, amit hosszútávon is tudsz tartani (rendszeresen).

Eddigi megfigyeléseim szerint (nem vagyok orvos ) a szervezet már abban a pillanatban tudja, hogy "mennyi kiló lesz", amikor ráállsz egy rendszerre. Ezt nem egyik napról a másikra éri el, hanem szép fokozatosan pakolja a kilókat (vagy veszti), amíg be nem áll az általad kialakított bevitel - égetés egyensúlya. Ez a legtöbb emberre igaz, mert a hetek ciklikusan ismétlődnek (rendszer van bennük). Vagyis azért felesleges mérlegelni nap mint nap, mert nem az a lényeg, mennyit ért az aznapi erőfeszítésed, hanem az, hogy milyen (egyensúlyi)állapot felé tart a szervezeted.

Leegyszerűsített példa: Aladár 100 kiló, viszont úgy gondolja, hogy 80 az optimális számára. Észrevette, hogy 100 fölé nem hízik, viszont ha fogyózik, akkor is csak 1-2 hétre tud leadni 5-10 kilót, utána amikor visszaáll a régi megszokott rendszerbe, visszalakul 100-ig. Fog egy papírt és összeírja azokat a tételeket, melyek szerinte a súlyfeleslegét okozzák.
1. Szeret későn lefekvés előtt vacsorázni. Nem veti meg ekkor a zsíros ételeket sem.
2. Focizni szeret, a haverjaival eljár minden hétfőn. Barátnője teniszezni szeret.
3. Kedvenc itala a kóla.

Úgy dönt, hogy a késő esti evésről nem tud lemondani, viszont arra hajlandó, hogy zsíros ételek helyett valamilyen húst egyen salátával, öntet és krumpli nélkül. Ettől a döntésétől 8 kiló fogyást remél. Barátnője örömére elvállalja, hogy felfejlődik teniszből is, így heti 2 rendszeres mozgás lesz az életében, ettől további 2 kiló fogyást remél. Belemegy, hogy minden második alkalommal, amikor kólát inna, inkább valamilyen gyümölcslevet, vagy vizet iszik, ez további 5 kiló fogyás reményével tölti el. Sajnos a haverjai már csak kéthetente tudnak összejönni focizni, ez 3 kiló súlygyarapodás veszélyét jelenti neki. Összességében a beállt 100 kilóról a szervezete az így összejött 100-8-2-5+3=88 kilós állapot felé indul meg, melyet 2 hónap múlva ér el. Egészen addig, amíg tartja ezt az állapotot, a 88 kilós szint lesz számára az egyensúlyi szint. Azokkal a feltételekkel, amiket jelenleg teljesít ez érhető el.

Fontos, hogy mindenki olyan tételeket vállaljon be a maga életébe, melyek számára elfogadhatóak (ne csapd be magad!) és hosszútávon is teljesíthetőek. Érdemes kipróbálni egy apró dolog megváltoztatásával. Írd össze a Te problémalistád, döntsd el mi az amihez nem ragaszkodsz. Ha megvagy, akkor alakítsd ennek megfelelően az életed, és 2 hónap múlva ellenőrizd az eredményt. Vedd azért figyelembe, hogy akaratlanul is becsúszhat torzító tényező, amivel nem számolsz, nem ennyire fekete-fehér. Pl. 6 óra helyett már 8 órát kell ülnöd az irodában, ami szintén plussz kilókat eredményezhet, és ez kompenzálja valamilyen elvárt eredményedet, és a 0 változást a módszer kudarcának tulajdoníthatsz, pedig csak annyi történt, hogy X +2 -2 .

Nomis Leinád
V1 - ELIT HORDA
V5 - JólesőHullaszag
Pontszám: 8.13
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
45. hozzászólás - 2008.11.09. 10:21:12 (Válasz Leinád #44 hozzászólására.)
"Összességében a beállt 100 kilóról a szervezete az így összejött 100-8-2-5+3=88 kilós állapot felé indul meg, melyet 2 hónap múlva ér el."

Van aki csak Végzetúrban optimalizál, van aki az életében is
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.29
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
46. hozzászólás - 2008.11.09. 11:00:13 (Válasz Szalonkepes #43 hozzászólására.)
Csatlakozom!
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 6.75
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
47. hozzászólás - 2008.11.09. 11:00:23 (Válasz Mortimer #45 hozzászólására.)
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 6.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
48. hozzászólás - 2008.11.09. 20:08:53 (Válasz Szalonkepes #43 hozzászólására.)
Idézet: Szalonkepes - 2008.11.08. 22:34:01
A "kövér vagyok, de így szeretem magam" szöveg meg önámítás
+
Az meg, hogy "engem nem érdekel, hogy a környezetem mit gondol rólam" megint önámítás
+
"Én azt a mentalitást nem szeretem, mikor "nekem ilyen az alkatom nem tehetek semmit"."


Én meg azt a mentalitást nem szeretem, s tán nem is vagyok ezzel egyedül, mikor valaki kifejti, hogy ha mások tőle eltérően gondolkodnak, azok minden bizonnyal "önámítanak", netán "antiszociálisak", de mindenképp rosszabbak és/vagy butábbak.

igen, és ez így van rendjén. mindenkinek van egy véleménye, és azt tartja igaznak, aki mást mond, az szerinte nem igaz, és téved, ezért buta. ennek így kell lennie. ahogy annak is, hogy másik lebutázza az egyiket, hogy mért butázta le őt.
ha nem így lenne, hanem mindenki rögtön elfogadná a másik véleményét, gyakorlatilag nem jutnánk előbbre. ha meg nem fogadja el, akkor a másik úgy érzi, hogy lebutázták.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 6.75
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
49. hozzászólás - 2008.11.09. 20:12:17 (Válasz Sir Ny #48 hozzászólására.)
2 dolog Sir!

Egyrészt ez rendben van a vélemények különbözőségéről, az a kérdés, elfogadod-e, hogy másnak lehet más véleménye, vagy ettől rögtön antiszociálisnak bélyegzed?
Másrészt a magyar nyelvben a mondatokat nagy kezdőbetűvel kezdjük. (Ne haragudj, de nagyon zavar)
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 6.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
50. hozzászólás - 2008.11.09. 20:20:37
Mindenki máshogy írja le, hogy nem egyezik a véleményük, és mindenki máshogy értelmezi ezt. Van aki lazán veszi, és teletűzdeli sértő melléknevekkel, és van aki nagyon önérzetes, és mindent magára vesz. Ha két ilyen találkozik...
És bár a magyar nyelvben tényleg a mondatokat nagy betűvel kezdjük, de ez nem egy magyar nyelvről szóló téma, hanem a fogyásról. És az én kezdőbetűim most miattad felszedtek pár pixelt.
A hozzászólást Sir Ny módosította 2008.11.09. 20:38:53-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 6.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
51. hozzászólás - 2008.11.09. 20:32:16 (Válasz Sir Ny #50 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.11.09. 20:20:37

És bár a magyar nyelvben tényleg a mondatokat nagy betűvel szokás kezdeni, de ez nem egy magyar nyelvről szóló téma, hanem a fogyásról. És az én kezdőbetűim most miattad felszedtek pár pixelt.


Köszönöm szépen!
(Tök mindegy miről szól a téma, a magyar helyesírás szabályai attól még kötelezőek!)
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
52. hozzászólás - 2008.11.09. 20:37:34
Akkor jó.
A hozzászólást Sir Ny módosította 2008.11.09. 20:37:58-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.33
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
53. hozzászólás - 2008.11.10. 09:52:06 (Válasz Leinád #44 hozzászólására.)
Ó harmatlelkű fórumozók. Én is azt írtam, mint Leinád, csak kicsit egyszerűsítve. Érdekes, de csomagolva 8.0 értékelést ér

Ja, és antiszociális, antiszociális, antiszociális. Még egyszer nem magyarázom el azt írtam "nem vagy", mert úgyis csak az antiszociálisra reagáltok
A hozzászólást Archibald Cunningham módosította 2008.11.10. 09:55:50-kor
V1
Pontszám: 6.50
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
54. hozzászólás - 2008.11.10. 12:38:30
Oké. Akkor vedd úgy, hogy nem Bysont védtük, hanem minden más olyan embert, akinek OK hogy kövér, de éppen nem fórumozik itt.
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 6.50
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
55. hozzászólás - 2008.11.10. 15:01:02
Sokszáz éven kereszül a kövér ember a jóllakottságot, jólétet, tehát az egészséget szimbolizálta. Napjainkban viszont épphogy sok a túlsúlyos ember, ezért fogadják el őket. Tehát nem azért érdemes törekedni a súlyfelesleg leadására, hogy az emberek elfogadjanak - kövéren mindenki ugyanúgy szeretni fog.
A cél inkább az egészséges életmód, hogy tovább élhess, és főleg, hogy megtehess olyan dolgokat, amiket egyébként nem tudsz megtenni, vagy legalábbis könnyebben meg tudd tenni. Az iskola előtt beszélgettünk más szülőkkel, 8 előtt valamivel, amikor az egyik szülő a gyerekkel lihegve megérkeztek. A hátsó kaput sajnos bezárták, és tanácstalanul néztek (a főbejárat pont az ellentétes oldalon volt, elég messze). Megfogtam a gyereket, átemeltem a kerítésen, és így nem késett el. De hasonlóképp, a saját gyerekeimet is fel tudom emelni anélkül, hogy sérvet kapnék, ez már önmagában hasznos...
Pontszám: 6.04
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
56. hozzászólás - 2008.11.10. 15:47:01
most lepontoztatok utáltra? de csúnyák vagytok.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4.10
kedvelt tagTorpi32Nő
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
57. hozzászólás - 2008.11.14. 22:35:45
Hali

Én sem panaszkodhatok a sujommal kapcsolatban. Több mint 100 vok. Nem is panaszkodom pedig igen is vannak hátrányi. Nálam sem a mozgás sem a különböző fogyókúrás praktika nem jött be. De ez van már nagyon régen bele törődtem. Én például egy gyerekkori műtétnek köszönhetem a kövérségemet. Már akkor meg mondták hogy fel fogok hízni de azt senki nem közölte hogy aztán soha többet nem fogyok le. Ami azt illeti nem túlzottan érzem jól magam a bőrömben de sajna semmit nem tudok ellene tenni. Nem vetem meg a finom kajákat mert ha valami jól esik azt nem szabad kihagyni. Ez az én véleményem. Elvégre nem lehetünk mindannyian sportos kinézetű és darázs dereku emberkék. Sztem hamar megunnánk egymás bámulását. Rá adásul fő a változatosság. Nem érdekel más véleménye számomra a leg fontosabb hogy a párom így szeret ahogy vagyok
Az a sok maszlag a tv-ben nem hat meg hisz csak pénz kihúzás a zsebekből mintha annyi lenne belőle hogy kidobáljuk fölöslegesen A kajára vissza térve életem 80%-ban napi 2 zsömlét eszek valami felvágottal vaj nélkül. A zsíros kajákat meg alapjáraton utálom a húsról is le szedek minden nemü zsírt amíg csak szin hús nem lesz belőle. Ha valami kaját megcsinálok azonnal nem is tudok belőle enni csak ha már ki ment az orromból az étel illata (soha nem kóstolok meg semmi kaját főzés közben)
Pontszám: 6
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
58. hozzászólás - 2008.11.15. 08:21:12
Na jó; szóval egészséges életmód & egyéb mizériák...

Az egészséges életmód és a fogyás csak nagyon kis mértékben függ össze egymással. Lehetséges, hogy valaki azért túlsúlyos, mert olyan az életvitele hogy többet vesz magához mint amennyire szüksége van -ha megváltoztatja az életvitelét ("egészségesebben" él) akkor ez valószínűleg jelentkezni fog abban hogy a testsúlya is csökken. Ennyi.

Úgy is le lehet fogyni hogy annak semmi köze az életmódváltáshoz -esztétikai indokokból, az én-kép javításáért, környezeti nyomásra (egyrészről a stressz, illetve más részről ha folyamatosan sugallják neki hogy a kövér=rossz), közérzetjavításképp és még Xezer indokból. Ilyenkor semmi összefüggés nincs a kettő között.

A legfontosabb szerintem a mértéktartás. Az, hogy pontosan érezd, ismerd hogy mennyi és épp milyen ételre van szükséged -nem táblázatokból és könyvekből, hanem azokból a reakciókból amiket a szervezet ad le.

Személy szerint 13-4évesen ugyanúgy 80akárhány kiló körül voltam mint gimnázium végén, illetve most az egyetemi évek vége felé -ez persze kívülről úgy tűnt hogy "lefogytam" mert közben azért nőttem egy kicsit, holott csak a látszat, a test felépítése és a formája változott. Ha beszabadulok a konyhába, bizony sok olyan dolgot csinálok ami abszolút szentségtörésként hat az egészséges életmód pártolói számára. Pl. ha nem muszáj nem eszek margarint csak rendes vajat, általában zsírban sütök mindent, fűszert és sót bőven használok (emlékszik még valaki a mesére melyben a kis királylány azt mondta az öreg királynak: úgy szeretlek én téged édesapám, mint az emberek a sót...), a jó bor jólesik és a pálinka is lecsúszik néhanapján. Még dohányzom is ha úgy adódik.

Persze ehhez hozzátartozik hogy mozgok és böjtölök rendszeresen, szeretek kirándulni is és alapjában véve nyugodt életet élek szóval úgy érzem hogy egyensúlyban van mindez -nem tudom hogy nektek mi az elképzelésetek az egészséges életmódról; nekem nem igazán van. Gondolom az ember akkor kezd el ilyenekről gondolkodni amikor úgy érzi hogy valami nem stimmel ezügyben.
Pontszám: 8.20
népszerűtlenHodukacFérfi
Végzetúr tanonc
23 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
59. hozzászólás - 2008.11.16. 15:59:38
Én sosem voltam dagadt se kövér se túlsúlyos!! Rengeteget úsztam ennek köszönhetően nem híztam el Mindenkinek aki túlsúlyos vagy nem akar az lenni annak sok gyümölcsöt kevés csokit és sok úszást(vagy egyéb sportot pl:tenisz, foci , vizilapda stb.....)-t ajánlok


Különben a tulsúlyosságot nem kell szégyelni. El kell fogadniuk az embereknek. Nem ugy mint egyeseknek akik csúfolodnak
Pontszám: 7.50
kedvencTelkNő
Végzetúr mester
2689 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
60. hozzászólás - 2008.11.16. 17:39:01
Az hogy kinek mennyi a súlya sok esetben az öröklött génjei határozzák meg. Sok esetben többet árt a fogyókúra, mint használ. Van olyan ember akinek még jól is áll a molettség.
Pontszám: 6.25
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!