Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Fogyás, egészséges életmód
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3612 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
61. hozzászólás - 2008.11.19. 14:54:12 (Válasz Telk #60 hozzászólására.)
A gének annyiban befolyásolják a testsúlyodat, hogy milyen magas vagy, milyen a csontozatod, felépitésed, szóval ez ad mondjuk egy alapértéket. De az, hogy mennyi zsírt raksz rá, már rajtad múlik, a génjeidnek vajmi kevés köze van hozzá
Pontszám: 8.96
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
62. hozzászólás - 2008.11.22. 19:04:51
Ha elérem, hogy kövér leszek,
az lesz majd a jó.
Úgy meghízok, hogy senki nem lesz
hozzám fogható.
Tarka-barka ruházatomban
mint egy gombolyag,
én leszek majd a legboldogabb.

Ha belépek egy étterembe,
dermedt lesz a csend...
Pár asztalnál összesúgnak:
a kövér megjelent.
És én majd könnyedén rendelek,
és ha mind kihozzák az ételeket,
komótosan mindent fölfalok.
Hm!

Húslevesek, mártások és feltétek.
Gyümölcstorták, pudingok és diós metéltek.

Ha elérem, hogy kövér leszek,
ott lesz az arcomon
az elégedettség minden jele.

Napközben csak hevergetek
egy púha fekhelyen.
Néha eszem, néha alszom,
és közben élvezem,
hogy milyen stabil a helyzetem,
szó szerint és képletesen,
hogy milyen prímán nagydarab vagyok.

Húslevesek, mártások és feltétek.
Gyümölcstorták, pudingok és diós metéltek.

Ha elérem, hogy kövér leszek,
mint egy gombolyag,
senki nem lesz nálam boldogabb.
Ó-ó!
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8.58
népszerűTitus PulloFérfi
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
63. hozzászólás - 2009.01.07. 12:21:26
A fogyókúra egy marhaság! Ésszerűen kell étkezni és megfelelő mennyigégben MOZOGNI! Kit érdekel, mennyit eszel, ha a bevitt táplálékot (vagy kicsit többet=fogyás) feldolgozza a szervezet. Én sem vagyok könnyűsúlyú, sőt kissé "lustoid" is vagyok, de azért próbálkozom a testmozgással. Valahol olvastam, hogy csak elkezdeni nehéz. Felhúzni a sportruházatot, kilépni az ajtón. Onnan már könnyű. Nem kell futóbolondnak lenni. Megteszi egy fél óra séta is kezdetben. Aztán beletenni egy kis kocogást, majd futást, ami mindig hosszabb lesz. (Én így csináltam. Működik.)
Pusztán az, hogy kutatgatunk a neten és olvassuk az okos recepteket, csodatornákat, neadjisten edzésterveket, az kevés. Annyi a titka, hogy fel kell állni a karosszékből.
Sok faldumát hallok, hogy "persze jó lenne, de magas a vérnyomásom, meg fáj itt, meg ott", de azt nem teszi hozzás senki, hogy mitől is vannak ezek a bajok? A bazi nagy hamburger vásárlásakor senki nem mondja...

Még valami. Némi edzettségi állapot elérése után (főleg, ha akad egy-két cimbora, kolléga stb.) érdemes elmenni egy futórendezvényre (szándékosan nem versenyt írtam!), vagy túrára. (Tele a net ilyen programokkal!) Mindenhol vannak rövid távok, amit bárki teljesíthet, bármennyi idő alatt. Eszméletlen hangulata van, csupa pozitív energia az egész! Csak bátorítást és gratulációt kaphat, aki elmegy egy ilyenre! Aztán nincs megállás!
"Olvass! Az olvasás kellemes, hasznos, olcsó szórakozás."
Pontszám: 8.75
fórumozóD4vidFérfi
Végzetúr mester
1548 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
64. hozzászólás - 2009.05.06. 21:39:58
Hmm.Fogyókúra.Hülye téma,alapból nem tetszik.Igaz is,télen egyáltalán nem sportoltam,50 kg-ről 60-ra híztam,igaz nem látszik rajtam
És mi történt?Semmi.Nem haltam bele.Igaz,kicsit nehezebben bírom a futást de már egyre többet focizok(igaz nincs kivel ),azóta 1 kilót leadtam ;-) :-D
A kövérség pedig nálam nem dönt semmiben,ha vki kövér(osztálytársam 100 kg,és jó barátom ),még lehet jó ember,sőt.
Jah igen,elég sokat kockulok/tam a gép előtt,főleg végzeturazva
De már jobban érdekelnek a barátaim,ismerőseim,VÚ-val már nem töltök olyan sok időt,és nem fáj a fejem ha elcsesztem 2 csp-t nullázásra
Szóval Sóbert Norbi foggyon le!
A hozzászólást D4vid módosította 2009.05.06. 21:40:50-kor
Pontszám: 6.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
65. hozzászólás - 2009.05.07. 09:19:05 (Válasz D4vid #64 hozzászólására.)
A túlsúly egészségügyi és gazdasági probléma, nem szimpátia kérdése. Bár az is igaz, hogy szociológusok kutatásokkal bizonyították, hogy milyen előítéleteink vannak a kövér/csúnya/stb. emberekkel szemben.
A hozzászólást Shiako módosította 2009.05.07. 09:19:51-kor
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
kedvelt tagZheldoRFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
66. hozzászólás - 2009.05.12. 09:34:01
A fogyókúra szót nagyon utálom. Az már önmagában is negatív érzetű és teljességgel marhaság is. Viszont. Az embereknek (mint faj) van egy "ideális" alakja, ami ha nem is a 300-ból ismert katonáké, de nem áll nagyon messze tőle. Ezt viszont csak akkor "veszi fel", ha az élethez szükséges MINDEN tápanyagot megkap. Akkor viszont felveszi mindenféle önsanyargatás és extra mozgás nélkül is ! Ezek megint tények, nem kell őket kitalálni. A baj az, hogy egészen pontosan még nem nagyon tudjuk, hogy miből mennyi is kell. Közelítjük és számolgatnak, de még a pontos értékek és hogy ezeket az életvitelünk hogyan befolyásolja, nem tudjuk. Szóval az étrendkiegészítők és a vitaminok lassan elengedhetetlenek lesznek! Miért ? Nagyon egyszerű. Mert a piacon és multikban kapható "ennivaló" lassan teljesen mentes lesz minden olyan anyagtól, amitől a szervezetünk működik. Az emberi szervezet pedig egy olyan csoda, hogy a minimálisból is megpróbálja a legtöbbet kihozni. Csakhogy ezt a csodát sem lehet sokáig fenntartani. Néhány évtizednyi egészségtelen étkezés után jönnek majd a bajok, amire simán ráfogjuk, hogy azért mert megöregedtünk. Pedig egy nagy túrót azért. Csak eddig bírta a szervezet "tünetmentesen" fenntartani a működését. És a baj itt van. Nemhogy nem azonnal látható a hatása, hanem csak nagyon-nagyon sokára és hajlamosak vagyunk nem tudomást venni róla.
Csak egy egészen triviális példa. A C vitamin az egyik olyan anyag, ami elengedhetetlen az emberi szervezet működéséhez (konkrétan leginkább az immunrendszerhez). Csakhogy ezt a szervezet nem tudja maga előállítani, ezért minden nap (jó esetben) magunkhoz kell vegyünk belőle. Mennyit ? Nem tudni. 60 mg-ot ajánlanak egy felnőtt szervezetnek ! Teljes röhej. Napi 300 mg volna MINIMUM azoknak, akik könnyű fizikai vagy szellemi munkát végeznek ! (Olvassatok utána, hogy a C vitamin "feltalálója" mennyit fogyasztott naponta) Összehasonlításképp. Egy közönséges házimacska NAPONTA 10-15.000 (!!!) mg C vitamint termel magának. Láttatok már náthás macskát ?
Na mindegy, nem akartam a kelleténél jobban tudományos lenni, de szerintem ezeket kevesen tudják sajnos. És az egészséges életmódnak pont az a lényege, hogy egész nap jól érzed magad a bőrödben. És mindenki bocsássa meg nekem, ha azt mondom: A legtöbben el sem tudják képzelni, hogy mi az, hogy jól érzed magad. A gyerekkorunkra nagyon kevesen emléxünk, amikor 3-5 évesen napi 18 órát képesek voltunk pörögni. Mert annak a szervezetnek még jó eséllyel meg lehet adni a maximumot. Aztán ahogy növünk és növekszik az igény, úgy kezd ez megváltozni...

Én tapasztaltam a különbséget. Folyamatos aktív sportolás és "normális" étkezés mellett pár év alatt híztam 10 kilót. 72-ről fel 82-re. A korábbi teljesítményem közelébe nem értem, pedig semmi nem változott az életemben. Nyilván annyi, hogy amit addig ettem már egyre kevésbé fedezte a szükségleteket. Aztán egy kis plusz (teljeskörű) vitamin és láss csodát, újra 72 kiló vagyok, reggeltől-estig pörgök, meló, edzés, gyerek mellett. Ezt az érzést pedig elmagyarázni nem is lehet. És nem tudom ki mire mennyit költ, de ez nekem olyan napi 250-350 Ft-omba kerül pluszban. Azt hiszem a saját egészségemért ez röhejes ár.

Na legyetek egészségesek és nézzetek ki úgy, ahogy akartok

ui.: Mindenki igyon elegendő VIZET !!! Ez már önmagában is csodát fog tenni ! 25 kilónként 1 liter naponta, ha semmit sem csinálsz !
Pontszám: 6.75
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
67. hozzászólás - 2009.05.12. 09:53:11 (Válasz ZheldoR #66 hozzászólására.)
Azért nem csak az összetétel, hanem a mennyiség is számít.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
kedvelt tagZheldoRFérfi
Végzetúr tanonc
21 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
68. hozzászólás - 2009.05.12. 10:02:35 (Válasz Shiako #67 hozzászólására.)
Idézet: Shiako - 2009.05.12. 09:53:11
Azért nem csak az összetétel, hanem a mennyiség is számít.


Na ez az óriási tévedés. Sokat azért eszünk, mert a szervezet elönt minket a hiányérzettel, csak nem tudja pontosan közölni velünk, hogy most C vitamint kér, vagy D vitamint stb. És mi eszünk, mert úgy érezzük, hogy ezt kell tennünk. Azonban, ha mindenből van elég, akkor egyszerűen nem eszünk sokat. Ezt is több év tapasztalata után merem mondani úgy, hogy én tipikusan a nassolók közé tartoztam, akinek mindig kellett a szájában legyen valami. Na ez úgy szűnt meg, mint amit elvágtak.
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
69. hozzászólás - 2009.05.12. 12:20:45
Most akkor számít a mennyiség vagy sem? :think:
Az más kérdés, hogy a szervezet milyen jelzéseket ad az éhségre vonatkozóan.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSkubiNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
70. hozzászólás - 2009.06.12. 21:19:12
Mindenki fogyózni akar, én meg csak 10 kilót magamra szedni! Egészségesen vagy sem, nekem már mindegy, ha fúj a szél már csak úgy merek kimenni, hogy 2 tégla van a lábamra kötve. Mindenki örüljön annak, hogy olyan amilyen és aki azért hízott meg mert telhetetlen az étkezés terén 'az vessen magára'. Mindenesetre rossz látni, hogy akinek ideális a súlya az is mindig fogyózik. Valaki ajánljon fel nekem 10 kilót, de rögvest.
Pontszám: 8.33
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
71. hozzászólás - 2009.06.12. 21:25:39 (Válasz Skubi #70 hozzászólására.)
Adok 20-at 10-et továbbadhatsz bárkinek
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSkubiNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
72. hozzászólás - 2009.06.12. 21:34:26
Nagyon szépen köszönöm! Te egy lovagias (végzet)úr vagy! Az üzlet részleteit majd telcsin.
Pontszám: 7.50
népszerűÖsvényjáróFérfi
Végzetúr mester
311 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
73. hozzászólás - 2009.06.12. 21:34:51 (Válasz CaveMaN #71 hozzászólására.)
Ha van két testvérkéd Skubi hasonló gondokkal, akkor is jöhetsz...Egy tizessel rálicitálnék Sanyira.
A toppot akasszátok magasabbra!
Mostanában keveset írok a fórumra. Felesleges, mert Damage mindenkinél jobban elmondja, amit kell. És cizelláltabban is fogalmaz, olyan kis visszafogott.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagSkubiNő
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
74. hozzászólás - 2009.06.12. 21:49:25
Nagyon jó! Én nem a fogyi tablettákból csinálok zsebpénzt......
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
75. hozzászólás - 2009.06.12. 22:15:12 (Válasz Skubi #74 hozzászólására.)
Izé... Ha csak nem vagytok nagyon nagy család, akkor az én átadható feleslegem asszem sok lenne mindnyájatoknak
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 7.50
fórumozóMáté96Férfi
Végzetúr mester
554 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
76. hozzászólás - 2009.08.06. 19:24:27
Én most vagyok iskolás, és bizony van rajtam egy kis felesleg, bár küzdök ellene.
Sajnos, ez az a kor, amikor az embert kevés vele egykorú, értelmes lény vesz körül. Persze nem nagyon érdekel, mert osztálytársaim egy részének a társaságát nem bírom elviselni, hogy finoman fogalmazzak.
A FOGYÓKÚRA nem egészséges, mert a szervezetnek nem az a jó, ha megvonják tőle a táplálékot. Mozgással kell lefogyni, meg rendes étkezéssel.
Rajtam sem azért van súlyfelesleg, mert rosszul étkeznék, csupán vagy 9-10 évvel ezelőtt mindent ..öhm.. kitettem magamból a szájamon át, aztán amikor egy műtét után egészséges voltam, a szervezetem nem állt rá gyorsan arra, hogy amit megeszek, azt kiengedje vagy hasznosítsa, inkább "elraktározta"..

Van egy számolási mód, ha a magasságodból (cm) kivonsz 100-at, akkor megkapod azt a tömeget, ami a legnormálisabb. Ez csak azoknak szól, akik a másik végletbe esnének.

Egyébként röhejes az a Bifidus Hokuszpokuszos reklám. Azért van jobban az ember, mert figyel mit eszik ÉS azt a löttyöt issza?
Ez olyan, mintha én attól fogyok le, hogy öntözöm a növényeimet...
Ma már csak V6: Pandaharcos

De régen:
V3 Arothon
v1: EzegyFaaa
Pontszám: 6.33
fórumozóMáté96Férfi
Végzetúr mester
554 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
77. hozzászólás - 2009.08.07. 22:01:54
Egyébként a spártaiak nem csak kockahasuk volt még annak idején, hanem jó lábuk is.
A marathoni futó amilyen cipőben tette meg a 40 kilométerét...
Ma már csak V6: Pandaharcos

De régen:
V3 Arothon
v1: EzegyFaaa
Pontszám: 7.50
fórumozóMáté96Férfi
Végzetúr mester
554 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
78. hozzászólás - 2009.08.15. 15:41:01 (Válasz Miklós #12 hozzászólására.)
Sziasztok!
Nem tudom ismeritek-e, nem nagyon régi találmány, és főleg harci célokra készült.
Szóval az amerikaiaknak nagy gondot jelentett, hogy mire a katonák elérik az akció színhelyét, jelentősen elfáradnak, testük felhevül. Sok időre van szükség, amíg az alakulat újra harcra kész állapotba kerül. Íme a megoldásuk:
Egy kávéskannára emlékeztető eszköz belsejében egy hideg fémhenger van. Kesztyűként rá kell húzni a kézre, megmarkolni a hengert. Vákuum segítségével az ember kezét borító bőr felső rétegeibe szívja a vért, amelyet a hideg fémfal lehűt, ami a vénákon keresztül visszajut a szervezetbe.
Egy újságírón is letesztelték, egy erősen párás, 40 fokra felfűtött szobában kellett futnia a futópadon háromnegyed órát. Csaknem összesett a fáradtságtó, ekkor ráhúzták a kezére a vérhűtőt, és 5 perc alatt teljesen regenerálódott.
Szóval így nem lehetetlen a 10-12 óra sem ( bár nem könnyű)...
Ma már csak V6: Pandaharcos

De régen:
V3 Arothon
v1: EzegyFaaa
Pontszám: 7.50
kedvelt tagBobbuszFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
79. hozzászólás - 2009.08.22. 18:47:18 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Elolvasva a fórum témáját annyit fűznék hozzá, hogy nekem a súlyom most kb. 75 kg. Az az ember aki fógyókúrázni akar, annak tisztában kell lennie azzal, hogy először a víz távozik a szervezetből és csak azután kezd szemmel láthatóan fogyni. Aki megvon magától bizonyos dolgokat (pl. csokoládé, kenyér, zsírosabb étel), annak tudnia kell, hogy a szervezetbe beépülő vitaminok kétfélék: a vízben és a zsírban oldódók. Ha valamelyik kimarad a táplálkozásból, bizonyos vitaminok nem épülnek be, a szervezet immunrendszere leépül. Agresszív fogyókúránál az illető majd csak később veszi észre, hogy nemcsak testileg lett karcsúbb, hanem a szellemi teljesítőképessége is csökken. A szellemi teljesítőképességet nehezebb visszahozni, mint a testit.
Pontszám: 6.50
népszerűKyra82Nő
Végzetúr poronty
4 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
80. hozzászólás - 2009.09.03. 00:06:45 (Válasz Skubi #70 hozzászólására.)
Idézet: Skubi - 2009.06.12. 21:19:12
Valaki ajánljon fel nekem 10 kilót, de rögvest.


Nagyon szívesen felajánlok akár 15-20 kg is ha gondolod.

Én sajnos most jutottam el arra a szintre mikor muszáj vagyok tenni az egészségemért valamit,mert a lábaim már nem nagyon bírják a kiképzést,meg lehajolni sem túl egyszerű.A háziorvosom tanácsára szedek egy kapszulát naponta egyszer,eddig csak jó hatását észleltem,nem vagyok annyira és annyiszor éhes mint eddig,rettenetes mozgáskényszer van bennem,pedig eddig is napi 8 órát talpaltam melóban(csak eddig abban nagyon ki is fáradtam).
Már a lábdagadás múlik,de a kilók nem,így az esti vacsit elkezdtem megvonni ami nem egyszerű,mert szinte ez volt eddig a főétkezés.Szeretem a jó ételeket és az édességet is,nem tagadom meg most sem csak más időben eszem,és sokkal kevesebbet,remélve hogy majd lemozgom.A plusz testmozgást lassan beépítem a mindennapokba,bár az se egyszerű kb 70 kg felesleget cipelve.Nem szégyenlem,hogy 140 felett áll a mérleg,de már fáj és most miután fél éve a cigit le tudtam tenni,elhatároztam hogy ezt is meg kell lépni.A párom mindig azt kérdezi miért?Magamért teszem,hogy jobban érezzem magam,mikor a tükörbe nézek.
Pontszám: 7.86
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője