Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Fogyás, egészséges életmód
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
21. hozzászólás - 2008.11.08. 09:20:53 (Válasz Byzon #20 hozzászólására.)
Hmmm.... JÓ kis szallonna hagymával. Imádom! A férjem szerint már az oviba is a szalonna volt a jelem. A lényeg,hogy tanuljuk meg egymást elfogadni,és a belső értékek szerint szeretni. Hisz a jó alak egy idő után elmúlik, de belső értékeink megmaradnak.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 9
népszerűtlenVulkan11Férfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
22. hozzászólás - 2008.11.08. 12:45:57
Mindenki csak fogy ni meg mindig fogyás a reklámokba. Senki nem gondol azokra akik hízni szeretnének? Én sose fogyóztam meg mindig sokat eszek mégis csak egy ilyen kis pálcika vagyok!
Pontszám: 9.17
népszerűZirrianFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
23. hozzászólás - 2008.11.08. 12:58:14
A pálcikaemberkék amúgysem szépek
Márpedig itt béke és tökéletesség lesz. Ha beledöglötök, akkor is.
Pontszám: 7.50
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
24. hozzászólás - 2008.11.08. 12:58:39 (Válasz Hydro Globus #14 hozzászólására.)
Arról már írtak pár tanulmányt és alaptételként tanítják, hogy ha a szüleid valamely szenvedélybetegség rabjai, akkor a te vagy követő vagy elutasító magatartást fogsz tanusítani.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 8
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
25. hozzászólás - 2008.11.08. 14:17:50
A fogyókúrákról annyit, hogy lehet nagy varázslatokat kitalálni, de az a lényeg mennyi kalóriát viszel be, és mennyit dolgozol le. Ha vegyszereket, gyógyszereket, meg egyéb marhaságokat szedsz be, csak a szervezeted terheled feleslegesen.

A "kövér vagyok, de így szeretem magam" szöveg meg önámítás. Persze nem lehet minden ember kockahasú ( én sem vagyok).

Az meg, hogy "engem nem érdekel, hogy a környezetem mit gondol rólam" megint önámítás, mert az ember társas lény ( falka állat), ha nem akarsz legalább részben megfelelni a környezetednek, akkor antiszociális vagy, és valószínűleg nem egy fórumon akarod megosztani a véleményed a társaiddal.
A hozzászólást Archibald Cunningham módosította 2008.11.08. 14:18:38-kor
V1
Pontszám: 5.88
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
26. hozzászólás - 2008.11.08. 14:21:58 (Válasz Shiako #24 hozzászólására.)
Ez így igaz,mivel köztes út nincs. Sok múlik a nevelésen.Én sokáig cigiztem,de mivel a fiam utálta,ha rágyújtottam( pedig nem a lakásba tettem),inkább leszoktam. Így ő is lemond azokról a dolgokról,ami nekem nem tetszik. Nem elég csak tiltani, ha a gyerek látja,hogy ő is kérhet tőlünk(nem anyagiakra gondolok) bátrabban fogadja meg majd a jótanácsokat is.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 7.50
kedvencCirmos cicaNő
Végzetúr mester
1581 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
27. hozzászólás - 2008.11.08. 14:28:18 (Válasz Archibald Cunningham #25 hozzászólására.)
Szerintem meg igenis az a lényeg,hogy elfogadd magad olyannak amilyen vagy. Láttam már kövér embert lefogyni,aki fogyás után teljesen megválzozott és nem jó irányba. Láttam már tökéletes alakú embert is,aki azért nem volt boldog,mert még így sem volt megelégedve magával.
Világéletemben a felemelkedésért küzdöttem, de hirtelen bevertem a fejem egy óriási békavalagba.

v1-Fantaghiro; v3-Nebet Het
Pontszám: 8.75
népszerűtlenVulkan11Férfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
28. hozzászólás - 2008.11.08. 14:33:56
Apukám nekem is azért szokott le a cigiről mert mindig mondtam neki!
Nekem emúgy kocka hasam van De komolyan nem látszik de ha végighúzom rajta a kezem teljesen kitapintható!
Pontszám: 8.75
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
29. hozzászólás - 2008.11.08. 14:37:16 (Válasz Archibald Cunningham #25 hozzászólására.)
Önámítás? Hmm...
Nehéz út, amíg az ember hozzászokik ahhoz, hogy bizony bővében van a súlyfeleslegnek, nekem is az volt. Én is végigszenvedtem jó pár fogyókúrát, gúnyolódást, kiröhögést, szánakozást. De mostanra tudom, hogy akiket a barátaimnak nevezek, azok azért kedvelnek, amilyen a mentalitásom, nem amilyen a külsőm. Lehet, hogy igazad van az önámítással, ezt nem tudhatom, de nekem jelenleg így jó.
Antiszociálisnak sem tartom magam, járok baráti társaságba rendszeresen. Azoknak a társaságába, akik elfogadtak ilyennek, és nevezz antiszociálisnak, de tényleg nem érdekel hogy sok ember azért nem barátkozott velem össze, mert konkrétan egy "kövér disznónak" tart. Én remekül meg vagyok a társaságuk nélkül is. Vannak a barátaim között kifejezetten jó megjelenésű emberek, olyanok is akik egy ideig versenyszerűen sportoltak. De elfogadták, hogy én bizony előbb kezdek el szuszogni hegymenetben, mint ők. Viszont örülnek, hogy eljárok velük kirándulni, piknikezni, legfeljebb hozzám (és a társaság másik két súlyfelesleggel küzdő tagjához) igazítják a tempót.
Szóval nem tudom igazából mennyire önámítás, de nekem egyenlőre jó így.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.75
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
30. hozzászólás - 2008.11.08. 14:38:06 (Válasz Vulkan11 #28 hozzászólására.)
Nekem is kocka hasam van, csak 50 kiló háj fedi...
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.14
népszerűtlenVulkan11Férfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
31. hozzászólás - 2008.11.08. 14:40:56
De nekem komolyan
Pontszám: 8.33
népszerűZirrianFérfi
Végzetúr
50 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
32. hozzászólás - 2008.11.08. 15:01:51
Szerintem neki is komolyan az fedi
Leírom akkor, amit magamról tudok tanusítani:
A második legnehezebb ember vagyok az osztályomban, de valamiért érdekes módon csak az egyik gyúrós idióta (mellékesen majdnem-legjobb-barát státusában tisztelgő padtárs) szokott ezzel basztatni, hogy kövér vagyok.
A többiek nem nagyon szokták mondogatni. Vagy csak nem merik?
Nah mindegy: lényeg a lényegben. Ilyen vagyok. Gondolkodtam azon, hogy kicsit megváltoztatom az alakomat, de egyszerűen nem megy. Testalkat kérdése, meg az ember szereti a hasát, amíg teheti. Mást úgyse nagyon szerethetek magamon.
Márpedig itt béke és tökéletesség lesz. Ha beledöglötök, akkor is.
Pontszám: 8.33
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
33. hozzászólás - 2008.11.08. 15:15:40 (Válasz Zirrian #32 hozzászólására.)
Idézet: Zirrian - 2008.11.08. 15:01:51
Testalkat kérdése, meg az ember szereti a hasát, amíg teheti. Mást úgyse nagyon szerethetek magamon.


Rossz hozzáállás! Ugye tudod? Szeresd magadban az eszedet, műveltségedet, humorodat, vagy amit a legmegfelelőbbnek gondolsz, de ne értékeld le magadat, legalább a saját szemedben ne! Azok akik szeretnek, a barátaid, igen komoly eséllyel nem a hasadat szeretik benned!
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.75
népszerűtlenVulkan11Férfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
34. hozzászólás - 2008.11.08. 15:24:42
Szerintem ti nem tudjátok milyen érzés az hogy van olyan osztálytársan aki tripla olyan nehéz mint te! Bár neki sem lehet jó! Bár meg vagyok elégedve magammal mert rendszeresen edzek meg tájfutottam meg 5évig versenyszerűen kosaraztam(azaz7 éves koromtól mert 1 éve már nem kosarazok)
De mit is akartam?
Pontszám: 6.50
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
35. hozzászólás - 2008.11.08. 15:53:04 (Válasz Byzon #29 hozzászólására.)
Igen helyesen érezted Byzon, téged akartalak megszólítani.

Nem vagy antiszociális, mert mint írtam itt is társalogsz, nem csak Vérpistike módjára gyaksz a játékban.
Ha rendszeresen túrázni jársz a barátaiddal, akkor valószínűleg igyekszel is tenni a túlsúlyod ellen.

Én azt a mentalitást nem szeretem, mikor "nekem ilyen az alkatom nem tehetek semmit". Mindenki tehet érte. Lehet, hogy az egyikünk vékonyabb a másikunk vastagabb. Én is 100 kg körül vagyok, de hetente járok kocogni, és gyúrni. Ha elhagynám magam lennék vagy 130 kg és pudingtestű. Mivel olyan a munkahelyem én évente csinálok fizikai felmérést, minden évben kiválóra. Természetesen nem a 2000 m futás az erősségem, hanem a fekvenyomás, meg a felülés.
A hozzászólást Archibald Cunningham módosította 2008.11.08. 15:53:28-kor
V1
Pontszám: 7.25
kedvelt tagHydro GlobusFérfi
Végzetúr mester
1245 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
36. hozzászólás - 2008.11.08. 18:32:54
Érthető. És mivel ez a te véleményed, ezért aki nem ért egyet az antiszociális.

Hogy is van ez?
HKK segédlet: itt vagy itt.
Drizzt segédlet: itt vagy itt.

Az első link akkor jó, ha az első oldal a legrégebbi, a másik fordítva.
Pontszám: 9.17
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
37. hozzászólás - 2008.11.08. 19:53:32 (Válasz Archibald Cunningham #25 hozzászólására.)
MOndjuk ezt még tovább kéne bontani, hoyg az adott kalóriát miből viszed be, mert lényeges a szénhidrát, zsír, fehérje arány, meg a megfelelő mennyiségű rost, vitamin, az életvitel függvényében a szénhidrátot is tovább lehet bontani, hoyg mennyi legyen sz összetett, stb.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 7.50
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
38. hozzászólás - 2008.11.08. 19:55:10 (Válasz Shiako #37 hozzászólására.)
Na ennek mondjuk a gondolatától is a hideg ráz... Nem tudom mi van a marhapörköltben galuskával, nem is érdekel, az érdekel, hogy finom.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.33
népszerűtlenVulkan11Férfi
Végzetúr tehetség
148 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
39. hozzászólás - 2008.11.08. 19:58:40
Mielött megeszed fuss oda vissza az utszában!
(na ne azért hogy fogyj hanem had röhögjek a gép elött még a tudattól is )
Pontszám: 7.50
népszerűArchibald CunninghamFérfi
Végzetúr mester
882 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fogyás, egészséges életmód
40. hozzászólás - 2008.11.08. 20:11:39 (Válasz Hydro Globus #36 hozzászólására.)
Úgy látom az antiszocilást simán betámadtátok, pedig nem az volt a lényeg. Azt azért írtam, mert aki itt írogat, azt érdeklik az emberi kapcsolatok. Ergó az is érdekli, hogy más mit gondol róla, vagy mit mondanak róla esetleg a háta mögött.

A fogyás akkor is egyszerű: Beviszel X kalóriát, ledolgozol y kalóriát. Ha az X-y 0 körüli súlyodnál vagy, ha pluszos hízol, ha minuszos fogysz. Az hogy a fenti egyszerű képlet alapján kevesebbet viszel be, vagy többet dolgozol le mindegy.

Az meg, hogy miből mennyit eszel nem feltétlenül fogyókúra, hanem egyszerűen egészséges harmónikus táplálkozás.
A hozzászólást Archibald Cunningham módosította 2008.11.08. 20:26:13-kor
V1
Pontszám: 6.67
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!