Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór 2013 május
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
281. hozzászólás - 2013.05.13. 17:41:42 (Válasz Birka #280 hozzászólására.)
A kuldetesekbol bejovo LE nagy resze nem CSP-bol jon, hanem PP-bol, terkapubol es az allatokbol. Event kozben is 25 pp-s beallitason siman tudom tartani az atlag napi 4 sikeres ismetelheto kuldetest. Alapvetoen hibas az az elkepzeles ami itt mar sokszor elhangzott, hogy egy Vf-es karakter csak alig portyazik... aki LE/tp aranyra hajt, az bizony megtalalja VF mellett azokat a jatekosokat, akiktol lehet rabolni es a kuldeteseket porgetni.

De visszaterve az eventre: VF-en bizony meglehet azt csinalni hogy egy optimalizator jol jojjon ki belole meg akkor is ha 1500-1600 csp belemegy az eventbe, ugyanis egy optimalizator az utotavjat nezi, s nem azt hogy 15-16 szinttel folotte (vagy alatta) mi tortenik... (Ugyanis pl engem nem erdekel hogy Kis Joska mit csinal 65-70-en, a bajnokin ugysem kerulunk ossze soha)
Arrol nem is beszelve hogy mondjuk a 8-900 aktivalas hany allatszintet jelent, illetve azt hogy hany szinttel hamarabb szabadulok igy meg a fertozestol...
V3-Alíz
Pontszám: 7.92
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
282. hozzászólás - 2013.05.13. 17:52:35 (Válasz ADZSI76 #272 hozzászólására.)
Idézet: ADZSI76 - 2013.05.13. 16:33:08
Mc, így is alkalmazkodtunk a változásokhoz... Volt aki törölt miattuk és voltunk jó páran akik többet költünk napi szinten a játékra mert alkalmazkodtunk.

Az általam ismert játékosok többsége NEM a költségek miatt hagyta abba, hanem egyéb, de elsősorban BELEUNÁS miatt. Azzal 1etértek, hogy a költség (elsősorban az optimalizátorok számára) nőtt. De ez más téma...

Nem vagyok ellenére a változtatásnak, csak annak hogy menet közben betegyék... Teljesen igazságtalan lenne a dolog. Ne mondja már Miklós hogy 1-200 CSP-vel megéri magunkat beledobni mostantól az eventbe. Ha ezt gondolja nem érti a saját játékát... Nem véletlenül sürítette az eventeket... Tudja hogy ami megéri abba maxos eröforrásokat ölünk bele és csak ekkor toljuk ezerrel a játékot! Sokkal többen halmoztuk volna fel az eröforrásokat ha tudunk róla az event elött.
Ha elfelejtette hát ez van, vezesse be a következö ilyen eventen. Sokan azt mondják nincs ebböl hátrány.... Persze kíváncsi lennék arra hogy mit mondanának ha itt állnának kevés tartalékkal! ( LE és CSP )

Hátrány? Mihez képest? EZ a fő kérdés.
Tételezzük fel, hogy TÖ közeli versenytársadnak van hozzád képest +600 CsP-je.
Ezzel jóóól elszalad föléd + rosszabb LE/TP-vel zárja a menetelést mint te.
Ismétlő 600 CsP-re nuku (max kaland). Ráadásul egy valódi szuperopt 5-nél kevesebb tulajt tol. Legfeljebb ha úgy látja, hogy belefér a szintkörnyezetéhez képest egy kis upgrade... :-X
Tartok tőle, hogy felnagyítod a dolgot (hátrány). HA az ÖSSZES eventjutit szabadon el lehetne osztani, akkor is JOBBAN jársz ha minimalizálsz (relikekig ütés).
Nekem egyébként mindegy. Félopt vagyok - szeretek eventezni - pl. a Landit VT, szint, Feladat, stb. optolásra használom (pl. kevesebb dekrétum - kavicsopt) és nem szoktam megijedni +20-30 Mágiától és Egészségtől ha járulékos "kárként" megkapom. :-P
Alapvetően béna játékos lennék, ha nem tudnám kompenzálni ezt a "borzasztó" optolatlanságot a normál játéktaktikámmal.
Miklós javaslatának hatása kifejtve:
A nem optolók nem gyengülnének annyit az eventpörgéssel. A szuperoptolók meg TALÁN kicsit bátrabban belemennek egy kis kevésbé optolt játékba (lásd Hasznos vadászat "erejét" - szinte semmi EH szuperoptoknak a minimális vadászatmennyiség miatt, de legalább...). Örülnék neki ha valamikor bevezetnék, mert mint mondottam, ritkaunalmas, drága és időrabló a játék szuperopt szemmel. :S
Igencsak szüksége lenne a játékkedv fokozó fejlesztésekre, játékelemekre MINDENKINEK ha szeretnénk nem csak páran együtt játszani.
Ha ez a kövön lenne bevezetve, akkor én annak is örülnék... :-X
Kieg.: Még 1x: NEM magam miatt, de a hosszútávú játékélményemért (szeretek csapatban játszani).
A hozzászólást McMad módosította 2013.05.13. 18:22:04-kor
Pontszám: 7.21
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
283. hozzászólás - 2013.05.13. 18:05:00
Az tényleg nem sok vizet zavar, hogy megy-e mágiára és egészségre LE a jutalomból, vagy sem. Nálam pl. a teljes fejlesztési költségnek kevesebb mint 8%-át fogja elvinni ez a két tulajdonság.

Nem tudom, hogy az eventbe rakott csp mennyivel ér többet, mint egy normál vadászat, de mondok egy durva számot, legyen +20%. Ha valaki összespórolta a csp-ket az eventre, akkor három hét alatt kb. dupla annyi csp-t tud elkölteni, mint az, aki nem spórolt. Így kb. 200 csp értékű LE előnyre tehetett szert.
Tegyük fel, hogy az egészség és mágia fejlesztése nem 8%-ot tesz ki, mint nálam, hanem legyen ez az érték 25%. Ha erre a két tulajdonságra nem kerül LE, akkor a 200 csp előny további 50 csp előnyt hoz azok szemében, akiknek nem ér semmit a mágia és egészség.

A számolás több helyen is durva kerekítésekkel és túlzásokkal van tele, de még így is csak 50 csp különbség van a régi és az új verzió között. Valójában ennél jóval kisebb lesz a LE előnye annak aki rákészült az eventre, mint annak aki nem. Kétlem, hogy éves szinten 100 csp különbség bárkit is hátrányba hozna.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.96
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
284. hozzászólás - 2013.05.13. 18:05:56 (Válasz Dozer #281 hozzászólására.)
1etértek, kivéve azt, hogy az Eventtel bekapott TP mennyiséget kompenzálja a juti és a PP-zés.
Természetesen okos játékkal ha nem is 0-ra, de minimális veszteséggel (5-10 pontnyi FONTOS Tul fejlesztési LE értéke) ki lehet hozni. Márpedig ennyin kb. 10.-15. szinten múlik csata.
Pontszám: 7.21
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
285. hozzászólás - 2013.05.13. 18:10:06 (Válasz McMad #284 hozzászólására.)
10-15. szinten belevagni komolyan egy Landragorba... haaat nem is tudom... Azert ehhez kellenek a kimaxolt LE szerzo szakik hogy erjen valamit illetve egy 50-es VF sem art... En 20 Tsz alatt nem vagnek bele, de ott is csak egy erosen kifejlesztett karakterrel.
V3-Alíz
Pontszám: 7.23
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
286. hozzászólás - 2013.05.13. 18:14:37 (Válasz Dozer #285 hozzászólására.)
Mán megen 1etértünk. Eventezni csak jóóól átgondoltan érdemes.
Kieg.: Szint-taktika(EH-VF) függő, arra optolt stratégiával.
A hozzászólást McMad módosította 2013.05.13. 18:16:13-kor
Pontszám: 7.21
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
287. hozzászólás - 2013.05.13. 18:39:03
Valaki segítene?

Hogy van az amikor az Effektív töltés 49102, a csatában töltök a kiírás szerint 16235 LE-t, és a vége még is csak 57228.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 6.93
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
288. hozzászólás - 2013.05.13. 19:24:31 (Válasz A7935 #287 hozzászólására.)
Van valami hordalétszám-aktivitás(?) függő, naponta újragondolt szorzó, amit ráhúznak a befeccölt LE-re. Ez megy a hordaversenybe, ennyi a hozzátett értéked.
Pontszám: 7.20
kedvencA7935Férfi
Végzetúr mester
269 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
289. hozzászólás - 2013.05.13. 19:26:29 (Válasz McMad #288 hozzászólására.)
Köszi.
V1-Chrisz
V2-Grotah
V3-Félx
Pontszám: 6.93
népszerűXyz443Férfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
290. hozzászólás - 2013.05.13. 20:06:49
Legyen kiírva egy szavazás, hogy a játékosok szeretnék-e a fejlesztést!

1. Igen, azonnal legyen bevezetve
2. Igen, de csak a következő Landragórra
3. Nem

Ebből minden kiderülne szerintem.
Pontszám: 7.09
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
291. hozzászólás - 2013.05.13. 20:27:39 (Válasz Xyz443 #290 hozzászólására.)
Ezzel nem értek egyet. Ha csak egy olyan játékos is van, aki nem örülne a módosításnak elindulás után, akkor csak úgy lehet bevezetni, ha opcionális. Valamint ugyan ilyen alapon, ugyan ez a játékos is JOGOSAN igényelheti, hogy neki is ki lehessen zárnia 2 "szemét" tulajdonságot, ami neki nem kell...

Miklós engedni akar a tápolósok szavának, de ebből csak elégedetlenkedés, és morgás lesz, ha az event elindulása után történik meg.

A vevői elégedettséget sokkal inkább lehet "kompromisszumosabban" növelni azzal, ha a mágia tulajdonság "értékét" növeli.
Pontszám: 7.54
népszerűXyz443Férfi
Végzetúr tehetség
152 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
292. hozzászólás - 2013.05.13. 20:50:21
Mindig lesznek, akiknek valami nem tetszik. Soha sem lehet valamit úgy megcsinálni, hogy az mindenkinek egyénileg jó legyen, vagy az ő szemszögéből ideális legyen. Pontosan arra lenne jó a szavazás, hogy kiderüljön: a "TÖBBSÉG MINT SZERETNE".

Egyébként pedig az utolsó Landinál sem volt éppen minden rendben (ott konkrétan "csak" azért lett kisírva a kompenzáció, mert néhányan nem tudták hogyan működnek a dolgok és rossz taktikát választottak. Akkor a JV semmiben nem volt hibás, csak a játékosok! ).
Szóval szerintem most sem sokkal rosszabb utólag belenyúlni az event "kimenetelébe", mint jó pár hónappal ezelőtt.
A hozzászólást Xyz443 módosította 2013.05.13. 20:51:17-kor
Pontszám: 6.54
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
293. hozzászólás - 2013.05.13. 20:59:47 (Válasz Birka #291 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.05.13. 20:27:39
A vevői elégedettséget sokkal inkább lehet "kompromisszumosabban" növelni azzal, ha a mágia tulajdonság "értékét" növeli.

Ha lehetne választani a mágia fejlesztésből való kihagyása, és a mágia hasznossá tétele között, nem vagyok biztos benne, hogy utóbbi nyerné a szavazást...
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.96
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
294. hozzászólás - 2013.05.13. 21:01:34 (Válasz Ariel #293 hozzászólására.)
Az emberek mindig a könnyebb utat választják, ez természetes.
Pontszám: 6.32
kedvencVeszett KutyaFérfi
Végzetúr tanonc
48 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
295. hozzászólás - 2013.05.13. 21:07:23
Nem értem, hogy sokaknak mi a bajuk ezzel.
Én a múltkori Landira az utolsó fázisban szálltam be, mert az elején úgy gondoltam, hogy nem éri meg igazán, de így is kivertem minden reliket az utolsó fázisban és kaptam 40-t mindenre.
Ezzel azt akarom mondani, hogy ha később is száll be valaki, attól még lehet megérős az event, főleg így a módosítással.
Pontszám: 9.01
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
296. hozzászólás - 2013.05.13. 21:11:10
Most magam ellen beszélek a felhalmozott 80+ millió túrómmal, amit beletömhetek Landragór orrába, de igazából nem is értem, hogy lehet ez kérdés. A múltkori event közben végül nem lett betéve az új AF képesség (vagyis a régi bővítése), mert a júzerek egy része rosszabbul járt volna. Itt ugyanez a helyzet. Minek event közben kavarni? Menjen le ez szépen, és majd a következőnél benne lesz, rendesen kidolgozva, nem elkapkodva. Mindenki rákészülhet, ahogy akar. My 2 cents.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.01
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
297. hozzászólás - 2013.05.13. 22:01:28
Szerintem a szabályokat, ha előre lefektetjük valamiben, akkor ahhoz tartsuk magunkat. Tehát bármi módosítás csak következőtől legyen.
Ez egy játékon és taktikákon felül álló elvi kérdés. Ha bármikor bármi módosulhat az káosz. Ilyet is lehet játszani, de nem akkor, ha megbeszéltünk egy rendet, hanem amikor mindenki tudja, hogy amiben részt vesz az orosz rulett lesz.

VU-n belüli erősen sarkított példa: Ha megtehető, hogy holnap bevezetik, hogy a végén mágiára és egészségre nem fejleszt a rendszer jutalom gyanánt, csak a többire, akkor megtehetik azt is, hogy utolsó hétre bevezetik azt a szabályt, hogy negyed TP-ért mennek majd a csaták vagy kétszeres LE-ért vagy bármi hasonló extrém szélsőséget bedobnak ami valakiknek jó lesz másoknak meg nem.
Utólag nem lehet úgy módosítani, hogy az mindenkit ugyanúgy érintsen, kivéve, ha mindenki ugyanúgy játszik, de ez nem így van.
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.35
fórumozóPiromaniaNő
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
298. hozzászólás - 2013.05.13. 22:04:24
Sziasztok !

Egy kérdésem lenne. Régen játszottam szimpla világokon, és nem emlékszem mennyi a max. nyerhető fertőcsökkentés. Itt átlapoztam a hozzászólásokat, és nem láttam benne. De az is lehet hogy elsiklottam felette. Szívesen venném , és megköszönném, ha valaki leírná:)
V4-Nightlady
Pontszám: 5
kedvencPuttyFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
299. hozzászólás - 2013.05.13. 22:08:50 (Válasz Piromania #298 hozzászólására.)
5%
Pontszám: 8.33
fórumozóPiromaniaNő
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
300. hozzászólás - 2013.05.13. 22:13:36
Köszönöm .
V4-Nightlady
Pontszám: 5
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője