Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór 2013 május
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
641. hozzászólás - 2013.11.26. 09:35:39 (Válasz Zoole #640 hozzászólására.)
Idézet: Zoole - 2013.11.26. 09:19:16
Sajnos kivitelezhetetlen több száz embernek beirogatni a téglát.


Azt nem ertem, hogy miert irjak le, hogy kivitelezhetetlen, amikor mindenrol reszletes logok vannak. Nyilvanvalo, hogy kivitelezheto. Azt esetleg el tudom fogadni, hogy tul sok munkat igenyelne a hozamahoz kepest, ezert nem eri meg veszodni vele, de miert kell ilyen nyilvanvaloan valotlan allitasokkal butitani minket?
Pontszám: 7.84
fórumozóLucuskaNő
Végzetúr poronty
29 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
642. hozzászólás - 2013.11.26. 09:36:41 (Válasz Zoole #637 hozzászólására.)
Tegnap 657 drakón pusztult,plusz a portyákat nem is számoltam.
Erre kaptam 530 energiatéglát.
Gondolom a fenti hsz-ek alapján fölösleges az ügyfélszolgálatnak írnom.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
643. hozzászólás - 2013.11.26. 09:38:44 (Válasz Miklós #594 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.11.25. 15:06:16
A ősdrágakőre visszatérve: igyekeztem ezt is korrekt módon megcsinálni. Mivel a LE teljes egészét nem kapod meg rögtön, csak a végelszámolásban, ezért az ősdrágakő arányosan nagyobb bónuszt ad a LE-re, mint vadászatnál. Normálisan 25/50%-kot ad, itt viszont 37/75%-kot.


Szamomra nem tiszta, hogy az osdragako, akkor noveli a vegelszamolasban kapott LE-t is? Mert ha nem, akkor alaposan el lett kalibralva.
Pontszám: 6.40
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
644. hozzászólás - 2013.11.26. 09:44:43
Nem felesleges írnod a tégla miatt Lucuska, hagy kapjanak csak minél több levelet, hátha észhez térnek. Ha senki nem szól mert elvettek tőle valamit akkor ugyan ez lesz a hozzáállás akkor is ha lényegesen nagyobb veszteségről lesz szó, csak azért mert nem lehet egyetlen eventet se úgy megcsinálni hogy ne legyenek benne akkora bugok mint egy ólajtó. Talán változik az a degenerált, totálisan játékosellenes hozzáállás is hogy ha egy event idején annak hibájából bármilyen veszteség ér akkor lópikulát kapsz, nem kárpótlást.
Pontszám: 7.20
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
645. hozzászólás - 2013.11.26. 09:45:58 (Válasz Zoole #640 hozzászólására.)
A tegnapi téglák nagyon alacsony áron lettek "beárazva". Mindenki (na jó nem mindenki, de nagyon sokan) nekiestek az eventnek, biztos, hogy sokkal több "téglaigény" volt, mint másik napon. Az építés ha nem volt ilyen mértékben kiugró, akkor a sok tégla is csak keveset ért. Tudom, hogy nem nyugtat meg, de nem sok építési energiától estél el.
Pontszám: 6.40
kedvencGerMeFérfi
Végzetúr
51 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
646. hozzászólás - 2013.11.26. 09:48:27
A konstruktivitás visszavonva... Bi'rom, amikor programozók azt mondják, hogy ez+az kivitelezhetetlen, meg amikor manuálisan javasolják adatbázis javi'tását!!! Az egyik szakmám ez, és jókat mosolygok, amikor engem akarnak ilyen dumákkal megetetni! A cégünknél már leszoktattam róla őket!!!
Pontszám: 8.23
népszerűZooleFérfi
Végzetúr mester
406 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
647. hozzászólás - 2013.11.26. 09:52:59
Nem erről van szó Yaksee. Olyan ~700K LE-vel kevesebbet tudtunk ez miatt építeni, senki nem fog belehalni. Sokkal inkább ez az antiszociális hozzáállás idegesít, legalábbis én nagyon kiakadtam ezen. Mi az hogy nem kivitelezhető, és ha a játék hibájából adódóan bármit elvesztesz ha épp egy event alatt történt-és mostanában nem volt olyan event ami ne lett volna olyan bugos hogy már a haját tépte az ember, kezdve a BU-tól ahol a vadászzsákmánnyal indított vadászatokért nem járt AF, és aki toplistás akart lenni csak azzal vadászott, az előző HH ami egy komplett bug volt, és a mostani Landragór, hogy csak a legutóbbiakat említsem.-, akkor az kizárólagosan a TE bajod?
Pontszám: 7.86
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
648. hozzászólás - 2013.11.26. 10:35:50
Egy kis plusz infó, ami visszatérő kérdés volt már régebben. A landragór jutalom felfelé kerekít a jutalom osztásnál, tehát ha egy tulajdonságnyi LE-d nincs éppen már meg, akkor még attól azt megkapod; a sajátom alapján ezt látom.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 7.01
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
649. hozzászólás - 2013.11.26. 11:17:08
ÜSZ-ről vissza:

tegnap, 20:52
Syabo

A délelőtti. koradélutáni Landragóros pilon aktiválásért nem kaptam meg az energiatéglákat, most már rendben számolja, de jelenleg 88 téglám van, ami kevés, mert már 268 leölt drakónnál vagyok, mellette kb 40-et vadásztam és 30-at portyáztam is.

Kérlek, hogy a log fájlból javítsátok.

Köszönöm.
____________________

ma, 08:58

Szia.

Javitottuk a hibát tegnap kora délután. Sajnos, azokkal nem tudunk mit tenni, akik esetleg emiatt lemaradtak pár tégláról. Elnézést az átmeneti kellemetlenségért.

További jó játékot!

Dikó István
Végzetúr Játékvezető
__________________
ma, 11:17
Syabo

Kedves Játékvezető ÚR!

A pár tégla, közel 600 darab ( pontosan nem tudok én sem utána számolni, erre való a log fájl.)

Az elnézést köszönöm nem fogadom el....

További jó játékvezetést!

Szabó Péter
játékos

NO COMMENT.....
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.10
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
650. hozzászólás - 2013.11.26. 11:18:49
Egyébként 160 téglára 160.000 építési energiát kaptam, a 600 tégla még 600.000 építési energia, az nem kevés, nekünk, pici szövinek, ahol a lélekkút mérete kb 400.000 Le...
A hozzászólást Syabo módosította 2013.11.26. 11:19:12-kor
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.63
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
651. hozzászólás - 2013.11.26. 12:19:03
Az esetek 98%-ában bármiféle probléma van, igyekszünk korrigálni, kárpótolni, kompenzálni stb.

Amikor a Landragór indulás után kb. 1 órával kiderült, hogy a csatákért nincs energiatégla, rögtön megígértük, hogy megcsináljuk, járjon ezért is, és Baraty ezt maxos prioritással leprogramozta. Viszont:

1.) az energiatégla alapesetben vadászatért, portyáért és kihívásért jár. Az esemény előtt leírtátok, milyen változásokat, fejlesztéseket kértek, ezeket megcsináltuk. Energiatéglát nem kért senki, legalábbis hozzám ilyen kérés nem jutott el, különben megcsináltuk volna azt is. Itt nincs szó programhibáról, egyszerűen csak ez egy olyan dolog, ami, bár ésszerű, senkinek sem jutott eszébe, sem nekünk, sem nektek.

2.) ettől függetlenül, szívesen kompenzálnánk, beírnánk a téglákat még utólag is , ha ez egyszerűen megoldható lenne. Ha rögtön amikor ez megtörtént, leállítjuk az eseményt egy órára, akkor annyi idő alatt meg lehetett volna csinálni, hogy adunk annyi téglát mindenkinek, ahány drakónt megölt. Viszont így utólag erről már sajnos nem volt log, hogy melyik játékos melyik időpillanatokban hány drakónt ölt meg. Egyszerűen nem tudunk olyan programot írni, ami igazságosan be tudná írni a téglákat. Max. olyat lehetne, hogy mindenkinek adunk annyit, amennyi ölésnél tart, de akkor aki meg délután ölt meg 600-at, az dupla téglát kapott, és akkor gyakorlatilag semmit nem csináltunk. Azt pedig nem tartom igazságosnak, hogy bediktálás alapon írunk be egy pár embernek. Akinek 600 jár, annak beírjuk, akinek 2, annak nem, vagy hogy? Hogyan ellenőrizzük? Milyen irdatlan munka ez?

3.) tudom, hogy bármilyen gigszer van, a felelősség a mienk, a hibát mi követjük el. De azért megjegyzem, hogy ezermilliószor leírtuk már,hogy ezek az események 3 hétig tartanak, semmi értelme az első órában ellőni az összes csp-t vagy pp-t vagy egyéb erőforrást, különös tekintettel arra, hogyha bármi gikszer van, akkor nem mindegy, hogy a teljes eseményre való CSP-dért kaptál kevesebb LE-t, vagy több TP-t vagy akármit. Ennek max annyi értelme van hogy szétlaggolod a szervert a többi játékosnak és a szükségesnél 50x több erőforrást kell gyógyításra költened, és garantáltan bukod az energiatéglák 90%-kát ahhoz képest, mintha egyenletesen elosztva szereznéd meg. Ha a hordaháborúnál nem lett volna a napi korlátozás, ott aztán tényleg lehetett volna nagy reklamálás, de szerencsére volt - lehet a Landragórnál is be kéne vezetnünk. A fejlesztést kb. másfél órával az indulás után már meg is csináltuk, ha valaki ennyi idő alatt ellőtte a 3 heti csp-jét úgy, hogy közben ő sem vette észre, hogy nem kap energiatéglát, akkor én mit tudok csinálni?

4.) itt azért nem arról volt szó hogy 200. szintű állatok köddé váltak vagy több millió LE veszett el vagy hasonló. Vesztettél valamennyi építési energiát (mivel nagyon sokan sok csp-t költöttek az első nap, ez alapvetően a lehető minimum volt), ami a te karaktered erősségét semmilyen szinten nem befolyásolja, csak a szövetséged építését, legrosszabb estben kiesett 1-2 napi lélekkút regenerációnyi építés. Én személy szerint nagyon hálás lennék, ha most az egyszer ezen nem kéne napokat dolgoznunk, hogy kitaláljuk, hogyan is lehetne ezt kompenzálni, befolyásolni stb, így a találkozó előtt iszonyúan sok munkánk van amúgy is.

5.) Mindenesetre, ha van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne egyszerűen és igazságosan kiszámolni, kárpótolni stb. ezt az energiatégla dolgot akkor szívesen megcsináljuk, mert én is nagyon szeretném ha senkit sem érne semmiféle kellemetlenség. De nekem per pillanat nincs ötletem
Pontszám: 9.48
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
652. hozzászólás - 2013.11.26. 12:30:30 (Válasz Miklós #651 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.11.26. 12:19:03
5.) Mindenesetre, ha van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne egyszerűen és igazságosan kiszámolni, kárpótolni

Ó, hát tudod van az a múltkori szerverleállós csomag; biztos van még elfekvőben egy raktár mélyén.

Komolyra fordítva; próbálom anélkül, hogy méltatnám az ÜSZ-t: nagyon nem mindegy, hogy a válasz a problémára egy "bocs nem, sajnáljuk"; vagy egy kölcsönös tiszteleten alapuló normális magyarázat (mint amit most kapott a nép). Szerintem ez is közre játszhatott többek felháborodásában.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.68
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
653. hozzászólás - 2013.11.26. 12:41:23 (Válasz Miklós #651 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.11.26. 12:19:03
Az esetek 98%-ában bármiféle probléma van, igyekszünk korrigálni, kárpótolni, kompenzálni stb.

Amikor a Landragór indulás után kb. 1 órával kiderült, hogy a csatákért nincs energiatégla, rögtön megígértük, hogy megcsináljuk, járjon ezért is, és Baraty ezt maxos prioritással leprogramozta. Viszont:

1.) az energiatégla alapesetben vadászatért, portyáért és kihívásért jár. Az esemény előtt leírtátok, milyen változásokat, fejlesztéseket kértek, ezeket megcsináltuk. Energiatéglát nem kért senki, legalábbis hozzám ilyen kérés nem jutott el, különben megcsináltuk volna azt is. Itt nincs szó programhibáról, egyszerűen csak ez egy olyan dolog, ami, bár ésszerű, senkinek sem jutott eszébe, sem nekünk, sem nektek.

2.) ettől függetlenül, szívesen kompenzálnánk, beírnánk a téglákat még utólag is , ha ez egyszerűen megoldható lenne. Ha rögtön amikor ez megtörtént, leállítjuk az eseményt egy órára, akkor annyi idő alatt meg lehetett volna csinálni, hogy adunk annyi téglát mindenkinek, ahány drakónt megölt. Viszont így utólag erről már sajnos nem volt log, hogy melyik játékos melyik időpillanatokban hány drakónt ölt meg. Egyszerűen nem tudunk olyan programot írni, ami igazságosan be tudná írni a téglákat. Max. olyat lehetne, hogy mindenkinek adunk annyit, amennyi ölésnél tart, de akkor aki meg délután ölt meg 600-at, az dupla téglát kapott, és akkor gyakorlatilag semmit nem csináltunk. Azt pedig nem tartom igazságosnak, hogy bediktálás alapon írunk be egy pár embernek. Akinek 600 jár, annak beírjuk, akinek 2, annak nem, vagy hogy? Hogyan ellenőrizzük? Milyen irdatlan munka ez?

3.) tudom, hogy bármilyen gigszer van, a felelősség a mienk, a hibát mi követjük el. De azért megjegyzem, hogy ezermilliószor leírtuk már,hogy ezek az események 3 hétig tartanak, semmi értelme az első órában ellőni az összes csp-t vagy pp-t vagy egyéb erőforrást, különös tekintettel arra, hogyha bármi gikszer van, akkor nem mindegy, hogy a teljes eseményre való CSP-dért kaptál kevesebb LE-t, vagy több TP-t vagy akármit. Ennek max annyi értelme van hogy szétlaggolod a szervert a többi játékosnak és a szükségesnél 50x több erőforrást kell gyógyításra költened, és garantáltan bukod az energiatéglák 90%-kát ahhoz képest, mintha egyenletesen elosztva szereznéd meg. Ha a hordaháborúnál nem lett volna a napi korlátozás, ott aztán tényleg lehetett volna nagy reklamálás, de szerencsére volt - lehet a Landragórnál is be kéne vezetnünk. A fejlesztést kb. másfél órával az indulás után már meg is csináltuk, ha valaki ennyi idő alatt ellőtte a 3 heti csp-jét úgy, hogy közben ő sem vette észre, hogy nem kap energiatéglát, akkor én mit tudok csinálni?

4.) itt azért nem arról volt szó hogy 200. szintű állatok köddé váltak vagy több millió LE veszett el vagy hasonló. Vesztettél valamennyi építési energiát (mivel nagyon sokan sok csp-t költöttek az első nap, ez alapvetően a lehető minimum volt), ami a te karaktered erősségét semmilyen szinten nem befolyásolja, csak a szövetséged építését, legrosszabb estben kiesett 1-2 napi lélekkút regenerációnyi építés. Én személy szerint nagyon hálás lennék, ha most az egyszer ezen nem kéne napokat dolgoznunk, hogy kitaláljuk, hogyan is lehetne ezt kompenzálni, befolyásolni stb, így a találkozó előtt iszonyúan sok munkánk van amúgy is.

5.) Mindenesetre, ha van valakinek valami ötlete, hogyan lehetne egyszerűen és igazságosan kiszámolni, kárpótolni stb. ezt az energiatégla dolgot akkor szívesen megcsináljuk, mert én is nagyon szeretném ha senkit sem érne semmiféle kellemetlenség. De nekem per pillanat nincs ötletem


Anélkül, hogy idézném az előttem szólót:

A tálalás, azért az nem mindegy, amit leírtál Miklós megértem, tudom, hogy emellett rengeteg dolgotok van, részemről az ügy lezárva, és az általad leírtakat elfogadom és sértődés nélkül tudomásul veszem.

Az Ügyfélszolgálat ahogy a nevében is benne van reagál a problémákra és megpróbálja elrendezni őket, mindkét fél kölcsönös előnyére, vagy legalábbis megelégedettségére. Az első magyarázat amit ÜSZ-en kaptam, az nem az volt( kb. ez van kicsiricsi viszlát) , amit most leírtál, és főleg ahogy leírtad az már képvisel egy színvonalat, amit remélem, hogy ezentúl mintaként lehet majd alkalmazni, az ÜSZ tevékenységében.

Köszönöm a válaszod.
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 7.76
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
654. hozzászólás - 2013.11.26. 14:02:51 (Válasz Miklós #651 hozzászólására.)
Ez korrekt reakció volt.

Szeretném, ha hasonló módon nyilatkoznál a jutalom elosztásával kapcsolatos tervezett módosításokról is
Pontszám: 8.41
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
655. hozzászólás - 2013.11.26. 14:25:41 (Válasz Miklós #651 hozzászólására.)
Tökéletesnek tartom a választ. Emberi, érthető és könnyebben fogadható mint amiket válaszképp kapunk (írhatom többesszámban azt gondolom) az Ü.SZ.-tól. Ha nem jelent problémát a nagy fórum követése, egy-egy tényleg fontos kérdésre érkezhetne gyorsabb válasz de ez csak apróság.
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.91
kedvelt tagBumburnyakFérfi
Végzetúr mester
555 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
656. hozzászólás - 2013.11.26. 14:26:34
Nem mostanra gondoltam.
"Húzom a csukát, sapkát az arcba és kocc. Akkora lépteket csapatok ,h te is megfutamodsz. Idegesít mindenki mint körmöm alatt a kosz. Nevem antiszociál jobb ha nem baszakodsz!"
Pontszám: 6.91
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3614 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
657. hozzászólás - 2013.11.26. 15:05:49
Köszönöm amit írtatok, jól esett. Sokszor mi is szétstresszeljük minket azon, ha valami nem jól sül el.

Bpetya75: a jutalom elosztás alatt gondolom azt érted, hogy ki lehet választani egy tulajdonságot, amire nem költ LE-t a gép. Ez még folyamatban van, Baraty még nem készült el vele, de meglesz a héten.
Pontszám: 9.33
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
658. hozzászólás - 2013.11.26. 15:20:47 (Válasz Miklós #657 hozzászólására.)
Azt szerettem volna, hogy jelezd, lesz e valami a dologból, mert nem voltam benne biztos. Így már oké, öröm a köbön

Ezek szerint úgy valósul meg a dolog, hogy aki akar, kiválaszthat egy tulajdonságot, amire nem megy a jutalomból, akinek meg jó úgy, ha mindenre megy, annak marad a régi módi szerint?
Pontszám: 8.41
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
659. hozzászólás - 2013.11.26. 15:55:53 (Válasz Miklós #657 hozzászólására.)
Még egy kérdés. A kvízkérdések korábban sem fogytak? A végelszámolásnál minden csp úgy lesz elkönyvelve, mintha jól válaszoltunk volna a kvízre?
Pontszám: 8.41
népszerűAmnaelFérfi
Végzetúr mester
326 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
660. hozzászólás - 2013.11.26. 16:09:33
Ennél nem is fogyott a xenónál fogy a kvíz úgy emlékszem!
A rend a hülyéknek való a zseni átlát a káoszon is!
Pontszám: 7.14
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője