Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór 2013 május
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
241. hozzászólás - 2013.05.13. 12:23:14 (Válasz Miklós #225 hozzászólására.)
Az ötlet nagyon jó!

De NEM támogatom a mostani eventre való bevezetését!

Meg is indokolnám. Többen is vagyunk akik ismerve a mostani jutalmat nem foglalkoztunk az eventel...
Így nem tartalékoltuk fel az eröforrásokat.

Most hirtelen bele egyezel egy régebbi kérésbe, javaslatba ami mar megérné nekünk is.
Ne haragudj de ez már nem lenne fair dolog!!!!!

A következötöl nagyon is rendben lenne, de ezt nem az esemény alatt kellett volna kitalálnod Miklós!
A hozzászólást Klarinét módosította 2013.05.13. 12:25:10-kor
Pontszám: 7.34
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
242. hozzászólás - 2013.05.13. 12:31:27 (Válasz Miklós #225 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2013.05.13. 10:57:25
Közben eszembe jutott valami, amiről még tavaly beszéltünk a megéri-nemérimeg témában. Konkrétan, hogy a jutalom, amit a végén kiadunk, NE kerüljön egészségre és mágiára, csak a másik 4 tulajdonságra. Szeretnétek ezt? Még megoldható.


NAGYON nem szeretnem, ez tonkretenne szamomra az eventet. Eddig ez egy vallalhato mervu bukast hordozo event volt, ugy, hogy a ket szamomra fontos tulajdonsagra ment a beleolt eroforras 90%-a. Ehelyett most lenne egy olyan, ahol pontosan az a ket tulajdonsag nem fejlodik, tehat 100% bukta.

Ha lesz ilyen az mindenkeppen OPCIONALIS legyen, es a regi elosztast is lehessen valasztani.
Pontszám: 6.53
közkedveltBraxatorisFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
243. hozzászólás - 2013.05.13. 12:32:40
Alapvetően az elvvel van bajom, nevezetesen menet közben változtatni valamin, olyan valamin amin eddig lehetett volna, de nem történt meg. A jobb később, mint soha egy logikus következtetés, de szerintem akkor sem fair dolog változtatásokat eszközölni ilyenkor.
Pontszám: 8.24
kedvelt tagAtraghyrNő
Végzetúr tanonc
22 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
244. hozzászólás - 2013.05.13. 12:33:34
Esemény közben nem szerencsés változtatni a szabályokon, szerintem kissé elkésett ez a poszt:S
Pontszám: 8.06
népszerűKlarinétFérfi
Végzetúr mester
568 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
245. hozzászólás - 2013.05.13. 12:34:04 (Válasz Kocos #242 hozzászólására.)
Ez is igaz... De a következö ilyen eventnél a bevezetést illetöen! Menet közben ez kicseszés azokkal, akik az event elött ismerve a jutalmazási rendszert nem vágtak bele felhalmozott LE-vel és eröforrással.
A hozzászólást Klarinét módosította 2013.05.13. 12:35:35-kor
Pontszám: 7.68
népszerűDurLaDurFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
246. hozzászólás - 2013.05.13. 12:40:47 (Válasz Miklós #225 hozzászólására.)
Nem támogatom a mostani bevezetését, a következőn mehet.

Ez olyan, mint az utólag bevezetett törvény.
Pontszám: 6.17
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
247. hozzászólás - 2013.05.13. 12:45:10
No akkó egy kis SZEREPJÁTÉK:
Mockosz kisz haszonleszők!
Szóva' ezé' fog bennünket szíjjegyapni Landi, meg a gyíkhorája, mer' TINÉKTEK nem lett béigérve ölég szajré?!
Úúúúúútálom a zsoldoszokat....

Egyébként örülök, hogy megszólalt speciális (Fejlesztési technikájával kisebbségben lévő) karakter is, mert így teljes az összkép.
Kieg.: Kérdés, hogy teret kap-e? Az opcionális dolog tetszik, mint áthidaló megoldás.
"Könnyebb" lenne a Mágiaerősítő fejlesztés beintegrálása - nem kell feldobni újra a kérdést. :S
A hozzászólást McMad módosította 2013.05.13. 12:48:31-kor
Pontszám: 7.88
kedvencPuttyFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
248. hozzászólás - 2013.05.13. 12:48:16 (Válasz McMad #247 hozzászólására.)
Jogos a 10 pont.
Pontszám: 8.33
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
249. hozzászólás - 2013.05.13. 12:57:45
A nyitó tpoikban ez azért nem jött elő, mert bevallom, én erről teljesen elfeledkeztem, és senki sem dörgölte az orrom alá, hogy erről volt szó korábban.

Kocosra gondoltam, hogy ő legszivesebben az egészet a mágiára kérné, gondolkodtam is rajta, hogy lehet ezt úgy megoldani, hogy ő is elégedett legyen. A választhatóság jó megoldás, de ez eléggé megbonyolitja, ezt még átgondolom.

Arról, hogy valaki nem vett eddig részt, mert úgy gondolta, nem éri meg. Az eseményből még nagyon sok idő van hátra, lehet még bőven tápolni. Azt hogy megéri nem éri meg, gondolom mindenki közvetlenül az esemény indulásakor, a végleges szabályok kiirásakor, de legkésőpbb a 2. napon tudta eldönteni, amikor meg lehetett nézni, hogy milyen jutalom fog járni az eddigi töltésre. Csak nem volt olyan aki a 2. nap után gyorsan ellőtt 600 csp-t vadászatra, vagy igen? Olyan se volt, aki bőven a Landragór indulása előtt az összes csp-t ellőtte, mondván hogy bármik is lesznek a szabályok, neki nem fogje megérni, ugye? Meg azért a minimum jutalmak (szerencse, stb) miatt valamennyit már amúgy is mindenki rakott bele.
Pontszám: 7.57
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
250. hozzászólás - 2013.05.13. 13:04:17
Savanyúszőlő tipikus esete...

Egyébként , miért éri hátrány azt aki nem halmozott csp-vel LÉ.-vel kezdett bele az első napon? Kevesebb plusz jut neki?

Ha nem tolja az eventet, akkor nulla tápot kap a végén , ha egy héttel később kezdi,akkor ugyan kevesebbet,mint aki az első órában beleugrott több milla LÉ.-vel, és hegyekben álló csp. tartalékkal, DE , ez is több mint a nulla.

Ha esetleg a gyilkolós/építős toplista helyezésről beszélünk,akkor rendben, hátrány, de aki erre hajtott, annak mindegy,hogy kap-e az egészségre is...

Nem megyek, mert NEM ÉRI MEG....micsoda???Hogy AJÁNDÉKOT kap aki mégis ment?Há' nehogy mán....ha tudtam volna akkor én is.Így meg kimaradok belőle ,akkor nekik se legyen mááá!
Hogy menjek most???Miko' már mindenki előrébb van , akkor nekem kevesebb jut a végin, mint aki előttem kezdte?Hülyének nézel???Neeemm, ne kapjon senki ,majd legközelebb!!
Báró Samedi
Pontszám: 6.43
közkedveltBraxatorisFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
251. hozzászólás - 2013.05.13. 13:06:25
És olyan sem lehet tegyük fel, aki nem tartalékolt cspt az eseményre olyan indokkal h nem akarja az egészséget és a mágiát egyáltalán fejleszteni, most pedig itt áll nem max cspvel az indulás után 5 nappal és annyit mond: ja, ez jó lett volna ha tudom előre...
Pontszám: 9.65
közkedveltBraxatorisFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
252. hozzászólás - 2013.05.13. 13:15:57
Továbbra is azt mondom, az elvvel van problémám. Az eseményről rendelkezésre álló információk alapján mindenki saját maga dönthetett mit hogyan mennyit milyen aktivitással csinál. Majd menet közben azt mondjuk xy-nak h hülye voltál ha így döntöttél mert látod, menet közben kiderült h mégsem úgy lesz ahogy eddig mindig is volt, és ami alapján döntöttél, hanem teret engedtek egy hónapokkal ezelőtt kért esetleges módosításnak, amire lett volna idő múlt szerdát megelőzően. Főleg ha olyan nehéz megvalósítani h még most is megoldható.
Pontszám: 9.65
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
253. hozzászólás - 2013.05.13. 13:17:21 (Válasz Miklós #225 hozzászólására.)
A mostanin való bevezetést nem támogatnám, és utána pedig úgy, hogy lehessen választani, hogy ki melyik tulajdonségra kéri.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 8.35
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
254. hozzászólás - 2013.05.13. 13:22:21 (Válasz Azazel #250 hozzászólására.)
És akkor majd jön Miklós világmegváltó gondolata, hogy valóban nem éri meg a minimumon felüli töltés (amit párszor megkérdeztünk tőle, de mindig azt mondta, hogy nem tudja, majd hogy megéri, aztán kiderült, hogy mégsem...), DE elgondolkodtam rajta és úgy gondolom, megérdemli mindenki az egyenlő tápolás elvét, ezért mindenki aki a minimumon felül töltött, az kap +2 tul/+2%/+2 ultraimplantot (vagy valamit..) Majd akkor azért megnézem hányan fognak reklamálni, hogy nem ez lett megbeszélve...

És akkor majd el lehet gondolkodni, hogy a gumiszabályok kinek az érdekeit védik/képviselik. Szerintem ez egy játék. Mindenki elolvasta a szabályokat (aki nem, az úgyis megkérdezi a fórumon, vagy egyszerűen csak sz.rik az egészre), de a szabályok ismeretében/nem ismeretében vállalta a részvételt/ részt nem vételt. Ne közben módosítsunk már... (még gyorsan hozzáteszem: én konkrétan nem vagyok érdekelt, csak az elveket szeretném ha betartanánk már...)
Pontszám: 9.09
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
255. hozzászólás - 2013.05.13. 13:25:24 (Válasz Braxatoris #252 hozzászólására.)
Leírta, hogy elfelejtkezett róla. Ahogyan mi is. Emberből van, hibázhat, van ilyen.

Másrészt. Volt egy karakterem, amelyikkel mindenféle tartalékolás, őskő, prémium nélkül vágtam neki egy korábbi Landinak, és így csináltam +108-at mindenre. Neki kell állni és nyomni. Bőven megérős. Szerintem.
Pontszám: 8.12
közkedveltBraxatorisFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
256. hozzászólás - 2013.05.13. 13:39:19
Félreértés ne essék egyébként: első nap óta tolom az eseményt jómagam is és fogom is végig + nagyon örülnék ha nem menne számomra feleslegesen a fejlesztés mágiára pl. de nem értek egyet a nekem jó, más meg így járt felfogással amikor számomra kedvező ötlet merül fel menet közben. Másra is gondolok, nem csak a saját hasznom lesem.
Pontszám: 9.69
közkedveltBraxatorisFérfi
Végzetúr tanonc
15 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
257. hozzászólás - 2013.05.13. 13:47:06
Az sem gond ha elfelejtette, csak elég nonszensz szitu h MENET KÖZBEN változtatok valamin. Ha eszébe jutott, írja fel magának h a legközelebbi eseményre ezt meg kell csinálni, mert mindenki örülne neki. De legfőképpen IDŐBEN tudná mindenki h mire számíthat. A lényeg nagy betűvel.
Pontszám: 9.62
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
258. hozzászólás - 2013.05.13. 13:47:55
Az eventbe most is be lehet szállni.
Hátrány nem ér senkit, max. az esetleges előnyét bukta ,szóval szerintem senkinek nem rossz,akkor miért ne legyen jó?
Báró Samedi
Pontszám: 6.25
népszerűKhuinFérfi
Végzetúr tehetség
244 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
259. hozzászólás - 2013.05.13. 13:55:37 (Válasz Azazel #258 hozzászólására.)
Tegyük fel, hogy te úgy döntesz, ezt a Landragórt kihagyod, mert a LE-d x%-a haszontalan tulajdonságokra megy. Vadászol, portyázol, cselekvéspontod alig van, majd egyszercsak azt látod, hogy hirtelen megérné neked az egész, csak éppen nincs miből ölni a drakónokat. Ne mondd, hogy ez nem hátrány azokhoz képest, akik 1200 CSP-t gyűjtöttek az eventre!
Vagy tegyük fel, hogy gyűjtöttél 1200 CSP-t az eventre, és szeretnél egészséget fejleszteni. Majd jön a deus ex machina, és azt mondják, hogy hiába öltél már le 200 drakónt, nem fogsz plusz egészséget kapni, cserébe más tulajdonságaid jobba fejlődnek.
A végzetúr játék olyan, mint az ogre. Nagy, büdös, és az ember a pokolba kívánná.
Pontszám: 8.36
népszerűAzazelFérfi
Végzetúr mester
3147 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór 2013 május
260. hozzászólás - 2013.05.13. 14:06:21 (Válasz Khuin #259 hozzászólására.)
Az első feltevéseddel nem értek egyet , ilyen alapon én is sírhatnék hátrány miatt,mert nem gyűjthettem még 800 csp.-t sem, prém,és kavics nélkül előre. Az hogy nem volt előnyöd a többséghez képest, nem egyenlő a hátránnyal.


A második igaz,bár szerintem szintén a többséghez képest elenyésző az aránya.Ez kivédhető azzal, hogy választható lesz a régi vagy az új jutalom metódus.
Báró Samedi
Pontszám: 6.67
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője