Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: AF képesség tervek (2012. szept)
népszerűRomantikus erőszakFérfi
Végzetúr tanonc
14 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
81. hozzászólás - 2012.08.29. 09:49:14
Jó lenne egy sokkal több elemű lista is alacsonyabb szintűek számra is
A hozzászólást Romantikus erőszak módosította 2012.08.29. 09:50:14-kor
Pontszám: 9.22
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
82. hozzászólás - 2012.08.29. 09:50:47
Miklós azt írta, h majd bővülni fog a lista, de azért az, h néhány tetszik neki onnan is elég elkeserítő.
Nem néhány kell ezek mellé hanem sok tucatnyi. Nem vicből mondom. már most nagyon elhúzódott a fejlesztés, nem csak azt kell elérni, h száz af pontok elkölthetőek legyenek. az kell h értelmesen és játékot szinesítő variációkat eredményezve.
Még egyszer: több tucatnyi új képesség. vagy legalább is 10-20 és HAVONTA újak.

Amit én is nagyon soknak tartok, azok a M általiaknak az af pont követleménye.
ezek a szép kerek számok 1000 1500 2000 inkább csak a jól néznek ki kategóriák, nem pedig átgondolás ás számolás utáni logikus határkövek.
sok százzal lentebb lehetne őket vinni és mellé hha bekerülnek a játékos javaslatokból is kellő számban, akkor sokak számára elérhetőek lesznek.

Jónak tartom, h valaki ne rögtön a leghasznosabbat tudja fejleszteni, kelljen egy korlátot elérni. De legyen variálhatóság, ne pedig kb kötelezően ugyanazok, mivel másból nem jöhet össze elég pont.

pl
az 1000 ponthoz kötötteket én fixen bárki által elérhetővé tenném.
a lopakodás pedig elég furcsa lenne, ha csak arról szólna, h 1 af pontos képesség 1 szakértelem szintet ad. ennél kissé értékesebbnek gondolnám a fejlesztési alapkoncepcióban az af pontot
Pontszám: 7.64
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
83. hozzászólás - 2012.08.29. 09:52:11 (Válasz Büyük #76 hozzászólására.)
Idézet: Büyük - 2012.08.29. 08:35:30
Idézet: Kocos - 2012.08.29. 07:38:31
Idézet: Büyük - 2012.08.28. 17:13:48
Nerfelték már minden cuccomat. [...] az inspirátort [...]


Bar mondanivaloddal, es elkeseredettsegeddel egyetertek, az inspit nem nerfeltek azota, hogy megvetted.


Bocsi de ebben sajnos tévedsz,volt már inspirátorom amikor nerfelték.Ha nekem nem hiszed el kérdezd meg a szövitársaimat.


Nos lehet, én arra emlékeztem, hogy 2011. novemberi talin licitaltalt valaki az inspiratorra, en kerdeztem ki, az a tobbiek mondtak, hogy o Buyuk. Ezek szerint nem te voltal. Vagy! Juteszembe, lehet, hogy másik világon is van inspirátorod?
Pontszám: 7.01
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
84. hozzászólás - 2012.08.29. 10:36:04
Majdnem indulás óta aktívan játszom a V3-n, igaz régóta vf-l, 460 elköltött afp gyűlt össze évek alatt, hangsúlyozom aktív játékkal, minden csp elköltve, majdnem minden pp ellőve (egy-egy nyaralást leszámítva, amikor esetleg túlcsordult) az 1000-1500-2000 korlát számomra azt jelenti, hogy mindenképpen váltani kell Eh-ra (ami még rendben is lenne) viszont soha az életben nem tudom behozni a lemaradást azoktól akik régóta áttértek. Környezetemben vannak dupla annyit költött karakterek, akik már most fejleszthetik a táp képességeket, nekem ez még évekbe telhet......szóval húzhatom le évek óta fejlesztett végig prémium karakteremet a kukába....
Tehát a megszerzett pont korlát szerintem pont az ellenkezőjét éri el mint amire kitaláltátok!!!
v3 Hollofiver
Pontszám: 7
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
85. hozzászólás - 2012.08.29. 11:02:55
A harci kitartás AF képességet kivesszük, nem fog megvalósulni. Nem szeretnénk senkinek elvenni a játékkedvét.

Harci kitartás
A szakértelem minden szintje eggyel megnöveli a szívósság szakértelmed lehetséges maximumát, legfeljebb 100-ig.
Max. szint: 40 Költség: 20

Helyette lesz majd más AF képesség természetesen.
Pontszám: 9.71
népszerűYwgarrdFérfi
Végzetúr mester
941 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
86. hozzászólás - 2012.08.29. 11:07:39
Ha már alternatív fejlesztésnek nevezzük a dolgot, akkor pár ötlet hirtelen (nagyon hirtelen).

Rezisztencia max növelése
Áttörés: ellenfeled rezisztenciáját csökkenti
Elnyomás: ellenfeled lélekszívás-védelmét csökkenti, 30 felett drágább fejlesztési. költség
Lélekszívás-védelem max kitolása 30 felé, drágább fejlesztési költséggel
Mesterséges gerjesztés: tárgyak vadászathoz kapcsolódó TP-szerző hatását növeli szintentként x %-kal
Koncentrált specializáció: egy tulajdonság kiválasztása, melyre szint*10(?) %-kal emelkedik az ultraspec szakértelem csökkentő hatása. Horror költség, max szint 5
Koncentrált specializáció II. Ua mint fent, csak másik tulra
Abszolút hatalom: a karakterre nem hat a top szintlépés lassítása effekt (/szintenként x %-kal csökken)
Mágus/harcos spec, pörgő ütés és detonáció maximumának növelése
Innatlozod/Terrgath/Edralian/Archaix barátja: előfeltétel a kufár barátja
szintenként 20-szal magasabbnak számít a kereskedelmed
Terrgath: fegyver
Innatlozad: varázslat
Archaix: páncél
Edralian: pajzs
T'hormik: sisak
Tybara: csizma
Vásárlása esetén
(fegyver/varázslat, páncél/pajzs és sisak/csizma üti egymást)
A gyenge ereje: szintenként x %-kal csökken a tőle rabolható LE, cserébe ő is ennyivel kevesebbet tud rabolni ellenfeleitől. Max hatásfok ~50 %
Az erős gyengéje: semlegesíti az ellenfél gyenge ereje képességét, de ellenük a semlegesített szint*x minden tulajdonságra és minden harci szakértelemre hatást szenvedi el a karakter.

Plusz még a már sok-sok mások által alkalommal elhangzott javaslatok
Számokat nem írtam, azt nyilván be kell lőni megfelelő értékekre. A javaslatok messze nem hiba nélküliek, arra akarok rávilágítani, hogy a játékosok ilyen és ehhez hasonló AF képességekre vágynak, amik tényleg alternatív fejlődési utat tesznek lehetővé. Viszont alapötletnek tökéletesen megfelelnek az esetlegesen szükséges javítások által. Éppen ezért kérem, hogyha hibára találtok, akkor ne csak felhívjátok rá a figyelmet, hanem megoldási lehetőségeket is javasoljatok.
Ami még lehet szükségszerűvé válik:
Koncentrált emléktörlés: szint*x % AF-et visszakapsz a törölt AF-képesség költségéből (EH-s és VF-es képességekre működjön-e?, koncentrált specializáció képességekre alap féléves és exponenciálisan növekvő időkorlát, valamint a visszakapott AF csak az első alkalomkor érvényes a koncentrált spec I. és II. esetén. – Elsődlegesen: elhibázott választás javítása + némi taktikázási lehetőség)
A hozzászólást Ywgarrd módosította 2012.08.29. 11:08:16-kor
Pontszám: 9.00
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
87. hozzászólás - 2012.08.29. 11:16:59 (Válasz Lora #85 hozzászólására.)
az jó, de továbbra sem oldja meg azt a problémát, hogy vannak akiknek évekbe telhet az új képességek megszerzése, ezalatt nő a szakadék, azok között akik eddig sok afp-t szereztek és azok között akik nem....
v3 Hollofiver
Pontszám: 6
kedvencIsten KardjaFérfi
Végzetúr mester
628 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
88. hozzászólás - 2012.08.29. 11:24:35 (Válasz Hollofia #87 hozzászólására.)
Idézet: Hollofia - 2012.08.29. 11:16:59
az jó, de továbbra sem oldja meg azt a problémát, hogy vannak akiknek évekbe telhet az új képességek megszerzése, ezalatt nő a szakadék, azok között akik eddig sok afp-t szereztek és azok között akik nem....


Mi akadályozta meg abban őket hogy ne szerezzenek "sok" AFP-t?
V5 - Zafír Istenek - Isten Kardja
V3 - Lord IK - átvett karakter...meglátjuk mi lesz belőle
Pontszám: 7.97
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
89. hozzászólás - 2012.08.29. 11:27:33 (Válasz Isten Kardja #88 hozzászólására.)
az hogy eddig vf-sek voltak, nem tudok 400af pont lemaradást behozni....
v3 Hollofiver
Pontszám: 7.97
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
90. hozzászólás - 2012.08.29. 12:01:27 (Válasz Hollofia #89 hozzászólására.)
Az AF lemaradásod már jelenleg is megvan. Ez nem fog változni a jövőben, amikor új AF képességek kerülnek bevezetésre. Az AF bevallott célja a VF kitakarítása a játékból (ami nyilván sose fog sikerülni). Ha most váltasz EH-ra, akkor a jelenlegi AF lemaradásod nem fog tovább nőni. Ha később, akkor nőni fog.
Pontszám: 7.67
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
91. hozzászólás - 2012.08.29. 12:06:22 (Válasz Craslorg #90 hozzászólására.)
Ez így van, ez volt az ára annak, hogy eddig vf-n voltam, rendben van......viszont a vetélytársaim jó része már elkezdheti kifejleszteni azokat a képességeket, amihez nekem még akár éveket kell várni, számomra ez nincs rendben
v3 Hollofiver
Pontszám: 5.98
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
92. hozzászólás - 2012.08.29. 12:27:37 (Válasz Hollofia #87 hozzászólására.)
Idézet: Hollofia - 2012.08.29. 11:16:59
az jó, de továbbra sem oldja meg azt a problémát, hogy vannak akiknek évekbe telhet az új képességek megszerzése, ezalatt nő a szakadék, azok között akik eddig sok afp-t szereztek és azok között akik nem....


Az AFP a TP jutalma. A TP-t mindenki utalja, fuj-fuj. Tehat a szakadek nem no, hanem csokken azok kozott, akik sok AFP-t szereznek, es azok kozott akik nem, mivel ez a fejlesztes a "szakadek" also felet huzza felfele.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 7.63
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
93. hozzászólás - 2012.08.29. 12:29:35 (Válasz Hollofia #89 hozzászólására.)
Idézet: Hollofia - 2012.08.29. 11:27:33
az hogy eddig vf-sek voltak, nem tudok 400af pont lemaradást behozni....


Mint ahogy az AF-re teperok sem tudnakmegszabadulni az extra TP-tol amit kozben szereztek. Egyebkent DE, le tudod dolgozni a lemaradast (VF felejtese, AT, szingularis max+5, +12 TP vadaszatra, napi 50+ CSP elvadaszva), csak erosen kerdeses, hogy megeri-e, meg az uj kepessegek ismereteben is (nem).
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 8.05
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
94. hozzászólás - 2012.08.29. 12:31:12 (Válasz Hollofia #91 hozzászólására.)
Idézet: Hollofia - 2012.08.29. 12:06:22
Ez így van, ez volt az ára annak, hogy eddig vf-n voltam, rendben van......viszont a vetélytársaim jó része már elkezdheti kifejleszteni azokat a képességeket, amihez nekem még akár éveket kell várni, számomra ez nincs rendben


A jo jatekokban minden valaszthato utnak van elonye es arnyoldala is. Ha az egyik utnak csak elonye lenne, a masiknak csak arnyoldala, akkor az nem is lenne valodi valasztas.
Pontszám: 7.01
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
95. hozzászólás - 2012.08.29. 12:37:43 (Válasz Tigristappancs #77 hozzászólására.)
Alapvetően egyetértek veled, bár én nem érzem annyira nehéznek 1000 AFP értelmes elköltését. Valószínűleg nem is állok tőle messze, mert a csonterősítéseket nem számolja bele a ranglistánál. Ennek ellenére ezek a határok nem igazán tetszenek.

Szerintem is sokkal több olyan AF képesség kellene, ami eltérő karakterek kifejlesztéséhez vezethetne. Az ötleteidet is jónak tartom.

Ezt a fejlesztést alaposan át kell még rágni, és többet beemelni a játékosok ötleteiből. Szerintem.
Pontszám: 9.04
kedvelt tagHollofiaFérfi
Végzetúr tanonc
40 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
96. hozzászólás - 2012.08.29. 12:43:21 (Válasz Kocos #94 hozzászólására.)
ok, nem akarok siránkozni, utoljára annyit, túl nagy büntetésnek (akár behozhatatlan hátránynak) érzem azt hogy eddigi vf-sként ( most átállok én is, de igy is) kb egy évvel később tudok majd iq-t, vagy támadást fejleszteni Af pontból. Egyszerűen azért mert nekem több mint 1000, vetélytársaimnak 5-600 af pontot kell szereznie addig. Egy év alatt ez a különbség (úgy hogy innen ugyanannyit szerzünk) rengeteg, amit szerintem nem lehet kompenzálni....
v3 Hollofiver
Pontszám: 5.78
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
97. hozzászólás - 2012.08.29. 12:44:55
A csonterősítést is számolja az elköltött AF pontoknál, a toplistánál kijelzett érték korrekt.
Pontszám: 9.42
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
98. hozzászólás - 2012.08.29. 12:49:58 (Válasz Ywgarrd #86 hozzászólására.)
Idézet: Ywgarrd - 2012.08.29. 11:07:39
Ha már alternatív fejlesztésnek nevezzük a dolgot, akkor pár ötlet hirtelen (nagyon hirtelen).

Rezisztencia max növelése
Áttörés: ellenfeled rezisztenciáját csökkenti
[...]
Koncentrált emléktörlés: szint*x % AF-et visszakapsz a törölt AF-képesség költségéből (EH-s és VF-es képességekre működjön-e?, koncentrált specializáció képességekre alap féléves és exponenciálisan növekvő időkorlát, valamint a visszakapott AF csak az első alkalomkor érvényes a koncentrált spec I. és II. esetén. – Elsődlegesen: elhibázott választás javítása + némi taktikázási lehetőség)


Pont ezeken gondolkodtam ma reggel a tus alatt. Koncentralt emlektorlesnel figyelni kell arra, hogy szakimaxot novelo kepesseg se legyen torolheto (meg EH-s, VF-es se, bár ezen lehetne vitatkozni).

A gyenge ereje szerintem kicsit utkozik az EH koncepciojaval. A tobbi tokeletes.

Magam is atgondoltam melyik meglevo kepesseget lehetne tovabbfejleszteni.

Kihivo nagymester: Szint*+1-et kapsz a kihivas soran a probaid dobasahoz, de maximum ellenfeled szakertelmenek 10%-at hozhatod igy be. Maximuma nincs. Koltseg 5 pont.
Hatekony meditacio: Megno a manaregeneracios gyorsasaga.
Meg hoszabb vadaszat: az indithato vadaszatok szama megno a kepesseg szintjevel. Max szint 100. Koltseg 2.
Alkimista: +5 szint (koltseg 10/15/20/25/30)
Okkultista: szint*1%-kal noveli kulonleges esszenciak talalasanak eselyet. Max szint 50. Koltseg 5.
Hordafóbia: A gyűlölt hordával szemben minden kritikus szakértelmed szintenként eggyel magasabbnak szamit.
Fokuszalt magia - fokuszalt ero parja.
Fizikai pajzs, Magikus Pajzs +30 szint.
Hosszutavu memoria +6 szint (magas koltseggel).
Korrupcio: kalandokban szint*10 szinttel alacsonyabb italt is elfogadnak toled. Koltseg: szint+1.
Pontszám: 7.60
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
99. hozzászólás - 2012.08.29. 12:51:43 (Válasz Lora #97 hozzászólására.)
Idézet: Lora - 2012.08.29. 12:44:55
A csonterősítést is számolja az elköltött AF pontoknál, a toplistánál kijelzett érték korrekt.


Respecializaciot?
Torolt kepessegeket?
Elvesztett kepessegeket?

Kieg: Köszi a választ. Yasmina, akkor nem buktal semmit az terkiforditassal.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.08.29. 13:12:07-kor
Pontszám: 7.01
kedvencLoraNő
Adminisztrátor
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: AF képesség tervek (2012. szept)
100. hozzászólás - 2012.08.29. 13:00:18 (Válasz Kocos #99 hozzászólására.)
Igen mindent
Pontszám: 9.42
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője