Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór újra
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
381. hozzászólás - 2011.08.24. 23:07:46 (Válasz Kvnoemi #380 hozzászólására.)
Onnan veszem, hogy az én szintemen számolva, ha egy hónapig tart az esemény, 0 csp-ről indulok, kb. 650 drakónt verek le az összes csp-mért, alapjáraton 4000 LE egy aktiválás minimumon, ebből kijön az, hogy 2.7milliót töltök be, ha ezt nem számolják, akkor nagyon el van baszva a dolog.

Puszta logika, látod..

szerk: ráadásul nem lenne értelme annak, hogy minimum aktiválási LE felett töltsél, mi van ha 2 milliót tolok be a töltésbe egyszerre? Buktam?
A hozzászólást Maci módosította 2011.08.24. 23:19:53-kor
Pontszám: 8.74
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
382. hozzászólás - 2011.08.24. 23:19:52 (Válasz Maci #381 hozzászólására.)
Épp erről a buktáról beszéltem, és ezért nem merek teljes gőzzel játszani. Ímmel-ámmal csinálgatom, hogy a relikek kijöjjenek, de amíg Miklós atyánk nem biztosít róla, hogy ez a töltés beszámít, addig megeheti a fene az egészet, nem strapálom magam.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.92
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
383. hozzászólás - 2011.08.24. 23:22:17 (Válasz Kvnoemi #382 hozzászólására.)
Egyébként valahogy erről eszembe jutott az AF pontok kérdése, vajon a kastély bónuszát számolja-e....?
Pontszám: 8.74
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
384. hozzászólás - 2011.08.24. 23:28:46
Valaki, valahol kérdezte, mi bajom van az aukciós bérlettel:

Kb. a tavaly októberi áron számolva másfél év, mire behozza az árát az aukciós bérlet, amit megvettem.
A folyamatos féléves bérletezéssel ez a másfél év három évre nőtt.
És csak utána kezd el egyáltalán előnyt termelni.

Még mondhatnánk, hogy nem számít, nem mindig van féléves bérlet, na de nem mondjuk, mert aki dukátozik, az gyűjti a térkapus szarokat, hátha lesz olyan esemény pl. születésnap, bolondok napja, hanuka, vagy világvége, amikor megint lesz féléves bérlete, és beválthatja a közben felgyülemlett több száz térkapus cuccát.

Cserébe az aukciós bérlettel már rendelkezők kaphatnának valami értelmes cuccot a bérlet helyett most az eseményen. Aranytojást tojó tyúk fél évre pl. Még az sem hozza vissza a "veszteséget" de mégiscsak..

szerk: persze ezzel csökkentenénk a AH-ban vett bérlet nerfjét, ennek sok értelme talán nincs..
Rájöttem, teljesen jól elbeszélgetek magammal..
Állítok valamit, majd meg is cáfolom..
Légyszi ne szóljatok bele, lejátszom ezt magammal.
A hozzászólást Maci módosította 2011.08.24. 23:30:33-kor
Pontszám: 7.83
népszerűRazorFérfi
Végzetúr mester
573 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
385. hozzászólás - 2011.08.24. 23:36:24
Szerintem kár LÉ/TP-t számolgatni.

Én azt tudom hogy a legutóbbinál még 70egypár szinten 1000 fölötti nyert csatával (mindig a minimumot töltve) több mint 2 millió nettó nyereségem volt a végén. És ez biztos.

Szóval én is tolom ezerrel...
V1 -Razor - ZiB
Pontszám: 6.57
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
386. hozzászólás - 2011.08.24. 23:39:45 (Válasz Razor #385 hozzászólására.)
"Szerintem kár LÉ/TP-t számolgatni. "

Pont szóról szóra ugyanezt írtam előbbi kis szösszenetemhez, de nem akartam túl hosszúra nyújtani, akkor senki sem olvassa el, inkább töröltem

Ha azt mondod, hogy tuti volt 2 millió nyereséged, akkor szerintem Noémi is megnyugszik, és végre játszani kezd rendesen.
Pontszám: 7.49
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
387. hozzászólás - 2011.08.24. 23:53:31 (Válasz Maci #386 hozzászólására.)
Sajnálom srácok, de csak és kizárólag Miklósnak hiszek. Az előző Landragór eventen én is részt vettem, de még nem volt semmi tapasztalatom, csak úgy csináltam. Most csak abban vagyok biztos, hogy ez nem az előző, itt másképp számolódnak dolgok, ellenben már van célom és taktikám. És ezt azért nem szeretném teljes gőzzel szétvágni.

Most már tényleg megyek szuszókálni, hátha holnap több info lesz.
Pá!
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.95
kedvencBpetya75Férfi
Végzetúr mester
2303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
388. hozzászólás - 2011.08.24. 23:55:24 (Válasz Kvnoemi #380 hozzászólására.)
Ezt írta Miklós:

Re: Landragór újra
193. hozzászólás - Ma, 11:13:01 (Válasz Birka #185 hozzászólására.)
Valamit félreértettél, Birka. Valóban adunk rögtön vmennyi LE-t a csatáért, de ez nem 1 vadászatnyi, hanem egy eltérő módon számolt érték, nevezzük X-nek.
Viszont az event végén a tul. növelésre kapott LE úgy számolódik, hogy (2*VD-nyi LE minusz X) x drakónok száma. Szóval minden rendben van.

Viszont 1 belsős infó: a drakónok ölése közben a spektrális manipulációt érdemes turbózni (ha nem maxos már amúgy is), mert ezáltal több LE-t fogsz kapni (és a végelszámolásnál ezt a többletet nem számoljuk!!)
A hozzászólást Miklós módosította Ma, 11:17:46-kor

Vagyis a spektrális által biztosított +LE az, ami ajándék, a többi levonódik a képlet szerint. Szerencsésebb lett volna x helyett *-gal jelölni a szorzást a zárójel után is, mert így kicsit zavaró a nagy X meg a kis x egymás után.
Pontszám: 8.37
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
389. hozzászólás - 2011.08.25. 00:00:35 (Válasz Maci #386 hozzászólására.)
A 2 millió LE nyereség önmagában semmit nem jelent. Egy csomó LE megy fölöslegesen olyan tulajdonságokba, amit a játékos egyébként nem is akarna fejleszteni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.58
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
390. hozzászólás - 2011.08.25. 00:09:00 (Válasz Ariel #389 hozzászólására.)
ez erős érv valóban, de ha a karakter nincs nagyon specializálva, előbb-utóbb mindent fejlesztenie kell...
pl én 35 szinten keresztül nem fejlesztettem mágiát, de lassan már kellene mert annyi az ÉP-m hogy a mágikus regeneráció max VP-ről nem viszi fel teljesen! Továbbá a kristályhorda is erősen égeti a manát, szóval nem árt...

Egészség:
Az mindig elfér, nem érzem hátránynak a plussz ÉP-t

Taumaturgia:
Én harcos karaktert csinálok, nekem ez fölösleges, de epikus ellen elfér... mondjuk itt látok hibát, lehet nem áldoznék rá ennyit...

Erő, támadás, védekezés, IQ:
ha nem is ilyen eloszlással de idővel mindet fejleszteném, szóval konkrét hátrány nem ér...

Összességében minél nagyobb időtávot nézel egyre csökken a "fölösleges fejlesztés" fogalma!
V3-Alíz
Pontszám: 6.98
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
391. hozzászólás - 2011.08.25. 06:26:45
Dozerrel értek egyet. 1 éve volt az utolsó ilyen event. Nyilván azok a tulajdonságok is kaptak akkor pluszt, amelyeket egyébként nem nagyon növel az ember, de előbb utóbb sorra kerülnek. Mivel a költségük 40%-a a normál tulajdonságnak (nekem jelenleg ennél is kevesebb), így ha volt 20% tiszta hasznod, ami eloszlik a tulajdonságok között, ebből arányaiban nem 1/6-a megy az alacsony tulajdonságokra, hanem 1/14-e, azaz a 20% haszonból még mindig 17-18%-os haszonnal fejleszted a szükséges tulajdonságokat. (A számok hozzávetőlegesek, de arányaiban megfelelnek.) Amennyiben nincs ekkora különbség, az azt jelenti, hogy minden tulajdonságra odafigyelsz, azaz ez a növelés is megéri, megérheti. Egyébként jó, hogy ezt felvetette Ariel, mert ezt is figyelem majd a végén.
Pontszám: 8.27
kedvelt tagTk44Férfi
Végzetúr
67 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
392. hozzászólás - 2011.08.25. 06:27:46
nemtudom de valamai szerintem nem kóser
egyszer ilyen jön
A csatában összesen 325 sebzést okoztál, és 132 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 1368 lélekenergia és 36 TP!

utána meg ilyen
A csatában összesen 367 sebzést okoztál, és 174 sebzést kaptál.
Te nyerted a csatát, jutalmad 228 lélekenergia és 36 TP!

aztán van sebzés különbség is:

A csatában összesen 190 sebzést okoztál, és 302 sebzést kaptál.
Ellenfeled nyerte a csatát.

A csatában összesen 325 sebzést okoztál, és 132 sebzést kaptál.

valahogy ezeket össze kéne hozni szerintem sok a random
Pontszám: 6.50
népszerűTaspiFérfi
Végzetúr mester
289 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
393. hozzászólás - 2011.08.25. 06:54:30 (Válasz Maci #384 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2011.08.24. 23:28:46
Valaki, valahol kérdezte, mi bajom van az aukciós bérlettel:


mi dobódik most a féléves helyett? aranytojást tojó tyúk jó lenne... tényleg szipi szopi gyenge lett a bérlet így
v3 - taspi
Pontszám: 6.16
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
394. hozzászólás - 2011.08.25. 07:10:41 (Válasz Taspi #393 hozzászólására.)
fogalmam sincs, de nem tudom..

A lélekkút duplázó cucura gondoltam, de már valahol írta valaki asszem, hogy neki az esett..
Pontszám: 7.49
népszerűAlendaarFérfi
Végzetúr mester
1999 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
395. hozzászólás - 2011.08.25. 07:19:01 (Válasz Maci #386 hozzászólására.)
Idézet: Maci - 2011.08.24. 23:39:45
"Szerintem kár LÉ/TP-t számolgatni. "

Pont szóról szóra ugyanezt írtam előbbi kis szösszenetemhez, de nem akartam túl hosszúra nyújtani, akkor senki sem olvassa el, inkább töröltem

Ha azt mondod, hogy tuti volt 2 millió nyereséged, akkor szerintem Noémi is megnyugszik, és végre játszani kezd rendesen.


Én leírtam az aktuális LE/TP arányomat, de írtam azt is, hogy nem jelent semmit!
A képlet szerint nem a töltött LE-t számolják a jutalomkor, hanem 2 vadászatnyit.
Kicsit megnyugodtam, mert az aktiválási költségem 4850 LE per pillanat, de event végére biztosan lépek szintet --> a vadászat átlagom nő; a jelenlegi VD átlagom majdnem 2x több (2x4300), mint a mostani aktiválási költség. Biztosan jobban fogok kijönni, mert én minden tulajdonságot fejlesztek, ha nem is egyenlő arányban!
V3 Thalia - ex-Vihar Lovag, Illuminati Lovagjai
V1 Alendaar - ex-Gaia, Azúr Légió
Nyugodtan pontozz le, ballisztikus ívben tojok rá!
Pontszám: 5.46
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
396. hozzászólás - 2011.08.25. 08:07:07
A legyőzött sárkány pikkelyei között a következő tárgyat találtad: transzcendális fókusz.

Ma reggeli indításként.

Pont ez a legkevésbé hasznos relik számomra. De nem sírok, hiszen a 11. drakónból már ki is esett
A hozzászólást Truth80 módosította 2011.08.25. 08:21:14-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 7.19
kedvencBarbeyNő
Végzetúr mester
736 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
397. hozzászólás - 2011.08.25. 08:18:57 (Válasz Taspi #393 hozzászólására.)
féléves bérlet.
Fókuszálsz a manapilonon keresztül 59 lélekenergiát (-3250 LE). Egy pillanatra egy távoli kép jelenik meg előtted, egy épülő energiabörtönről.
A legyőzött sárkány pikkelyei között a következő tárgyat találtad: Féléves aukciós bérlet.
A mosoly, melyet küldessz, visszatér hozzád.
Széllel szembe... ? Király vagy ecsém!
Pontszám: 8.05
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
398. hozzászólás - 2011.08.25. 08:41:31 (Válasz Taspi #393 hozzászólására.)
"tényleg szipi szopi gyenge lett a bérlet így "

Azért ezzel vitatkoznék, elég erős a bérlet...
itt egy példa:
xy játékos fél éven át gyűjti a térkapus ékszereket, mert event alatt szerez aukciós bérletet és egyben beváltja.... Gyűjtsön össze pl 300 ékszert, így ugye 600 Dukáthoz jut...

xy aukciós bérlettel rendelkező játékos nem gyűjt, azonnal bevált, de fél év alatt neki is összejön a 300, így ő 900 dukáthoz jut...

Ez fél év alatt +300 dukát, ami szerintem pont megfelelő... (Tekintve azt hogy ha csp-ért veszel naponta 2 dukátot, akkor fél év alatt 364 dukátot tudsz szerezni)
Én ezt alapból így oldottam volna meg, hogy az aukciós bérlet az 5 csp-s dukátvásárlást váltsa ki!

Évente 600 dukát többlete van a "normális" aukciós bérlet tulajdonosának, ami szerintem megfelelő! Az pedig hogy pl valaki 1800 dukátért elviszi és így 3 év alatt hozza vissza az árát kellemetlen... na de amikor az aranytojás tojó tyúk megy el 1200 dukátért???
A hozzászólást Dozer módosította 2011.08.25. 08:42:33-kor
V3-Alíz
Pontszám: 5.48
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
399. hozzászólás - 2011.08.25. 08:49:29 (Válasz Dozer #398 hozzászólására.)
XY játékos a múltkori event óta vár és gyűjti a fuxokat, így jutott el 580 db térkapus cumóhoz...
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.01
kedvelt tagFetekeNő
Végzetúr tanonc
32 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór újra
400. hozzászólás - 2011.08.25. 08:51:05
7 vereség és 31 legyőzött lény, de még semmi nem esett... ez hogy lehet??? Pedig többen is írtátok, hogy már 10-15 után relikviát is kaptatok...
Mi van veled? Semmi???

feteke
V1
Pontszám: 5.86
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője