Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Kufár csata bejövő támadások
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
21. hozzászólás - 2011.04.27. 14:15:34
Ezzel amit írtál-írtatok semmi érv nem hangzott el amellett miért kellene beleszólni az event menetébe művi képletekkel.

Ne döbbenjünk már le,h vágtat a nép a gíyőztesnek tűnőkhöz. onnantól, h a játék elején tudni lehetett h ez opció, elég egyértelmű volt, h amíg esélyt látnak a győzelmek megszerzésére, addig folyamatosan vándorolni fognak az éppen nekik hasznosnak tűnő felé.
Pontszám: 5.20
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
22. hozzászólás - 2011.04.27. 14:19:07
Na csinálok egy olyat holnapra,hogy kigyűjtöm ide,hogy melyik kari mennyiszer támadott meg,szóval ugyanazt a figurát.
Abból világosabb lesz a rászállásos,ráutazós dolog.
Mára fórumozásból bőven ennyi elég volt.


Ui.: Akkor ezek szerint minden mariettásnak lesz jutalma valami????
Akkor minden még meglévő ágneses,katarinás és erikás "hívő" álljon át Marietta kufárnőhöz....és már annyi is azután ennek az event-nek.
A hozzászólást Sandman010 módosította 2011.04.27. 14:35:49-kor
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 5.28
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
23. hozzászólás - 2011.04.27. 14:42:11
Hát az hogy kit támadnak és kit nem az egy dolog.Vannak tapasztalt jól fejlesztö karakterek ezen belül is van aki prémiumos dolgok nélkül játszik és van aki igen. Emellett vannak a tapasztalatlan szakikra nem költekezö hobbista játékosok is...

No már most ne azok ellen lobbizatok már akik mindent megtesznek azért hogy a szintjükön viszonylag erösek legyenek,söt...
Nem védem az erös karikat,úgy játszom sikeresen az eventen hogy nem vagyok portyázó karakter kízárólag a vadászat a fö bevételi forrásom.Így is lehet sikeres egy játékos persze ha az elején szinteken keresztül csak szakértelmekre költi a LE-t.
Nos valakiknek ez megy valakiknek nem,ez a külömbség mindíg meglesz,akinek nem tetszik siránkozás helyett fejlesszen.

Ezt meg kellett írnom ha tetszik egyeseknek ha nem. +7 szintröl engem is levernek mégsem panaszkodom érte,szabály szerint cselekszenek hát én is így teszek.
Pontszám: 6.29
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
24. hozzászólás - 2011.04.27. 22:47:42 (Válasz Angel1721 #9 hozzászólására.)
Idézet: Angel1721 - 2011.04.27. 11:30:53
Idézet: Viskos - 2011.04.27. 11:16:24
Nekem tetszik az ötlet. Én azt javaslom, hogy bejövő támadás esetén maradjon meg a jelenlegi rendszer, azaz jár érte LE és tp, beszámít a győzelmekbe, csapateredménybe.
Vonjon le egy EP-t a célponttól. A pp levonás túl nagy veszteség lenne a küldetések kinyírása miatt a célpontnál.
Ha nincs EP a célpontnál, akkor a rendszer automatikusan lenyom egy vadászatot és ehhez nem turbóz spektrálist, meg nem vesz fel vadász cuccot, stb.
Ha nincs EP és csp a célpontnál, akkor a csatáért 1/4 LE jár és teljes tp.


Ez így viszont nem jó! Az EP például lemehetne mínuszba ebben az esetben. De az EP levonása teljesen jogos. Viszont a LE és TP csökkentése már nem jó ötlet, mert biztos, hogy a megtámadott keze is benne volt a dologban. Tehát szerintem csak az EP csökkenjen, de semmi más változtatás ne legyen. Ugyanannyi LE és TP járjon érte...


Semmiképpen ne menjen mínuszba az ÉP csak úgy. Akkor mehet mínuszba, ha az esemény végén valami büntetést kap akinek negatív az EP-ja. Pld. levonódik a győzelmek számából, automatikusan gyengébb jutalmat kap, a normál játékban gyengített LE bevétele lesz amíg az EP vissza nem mászik 0-ra, stb.
Pontszám: 5.79
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
25. hozzászólás - 2011.04.28. 01:43:39 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Megoldás:
A megtámadott, ha nyer akkor vonják le tőle is az eseménypontot. Ha nincs pont 0LE/0Tp
A megtámadott győzelme ne számítson bele sem az egyéni, sem a csapat győzelmek számába!
A megtámadottnak győzelem esetén normál ÉP-t veszítsen.

Bár ez sem 100%os megoldás, de lényegesen megnehezíti a visszaéléseket. Nagyon szigorúan sem lehet büntetni azt ha valaki nyer mert megtámadták. Ugye azt is szem előtt kell tartani, hogy a többség tisztességesen játszik. Őket nem lehet agyonszívatni egy-két visszaélő miatt. Elsősorban ezeket a játékosokat kéne kiszűrni. Végleges megoldást ez jelentene. Az esemény idejére meg zárolni őket. Ha egyértelműen és kétséget kizáróan beigazolódik a visszaélés.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 2.31
népszerűHomeropataFérfi
Végzetúr tehetség
150 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
26. hozzászólás - 2011.04.28. 07:13:16
Én Miklós első javaslatával értek egyet. Ha nincs eseménypontja ne járjon semmi.
Vagy
Ha megtámadnak és nyersz akkor semmit se vonjon semmit se kapjon. 0 eseménypont, 0 le 0 tp 0 győzelem.

Ez a két megoldás lehet csak tisztességes mindenki számára, és nem lehet visszaélni vele.
V1: Almor Giontai (Portyakarakter)
V2: Shadowman (Vadászkarakter)
Pontszám: 8.14
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
27. hozzászólás - 2011.04.28. 07:39:37
Annyit hozzáteszek, ha semmit se kap, akkor ÉP vesztés se legyen se neki, se a dögöknek, hiszen ha már valahol bukik, "cserében" valaminek járnia kéne.
Pontszám: 8.70
népszerűNabilFérfi
Végzetúr tehetség
180 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
28. hozzászólás - 2011.04.28. 09:14:11
A toplistás eredménybe beleszámítanak a védekezésben elért győzelmek?
Mert engem az zavarna inkább, hogy ha az említett módszer miatt nem tudnék bekerülni a top 10-be.

Vagy ne számítsanak bele, vagy PP-t is vonjon le az ilyen győzelmek után.
Mert a toplistás szempontból a PP a szűk keresztmetszet.
És nagyon nem szeretném, hogy az esemény végén az döntsön a toplista helyezésről, hogy ki tudott több embert rávenni, hogy megtámadja...
A hozzászólást Nabil módosította 2011.04.28. 09:48:04-kor
V1 - Sötét Ösvény - Nabilius
Pontszám: 8.11
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
29. hozzászólás - 2011.04.28. 09:47:02 (Válasz Nabil #28 hozzászólására.)
Jelenleg beleszámítanak, és szó nem volt róla, hogy nem fognak beleszámítani...

A bejövő csata ÉP, blöki ÉP veszteségért cserébe kapod a győzelem pontot, és a blöki fejlődést.

Ha jól értem Miklós kérdése az volt, hogy mi legyen, ha NINCS EP-od?

Verzió 1: 0 LÉ / 0 TP, marad a blöki fejlődés és a nyertes csata pont
Verzió 2: 1/3 LÉ / 1/3 TP (Ahhoz képest mintha te támadtál volna!), marad a blöki fejlődés és a nyertes csata pont

Én a verzió1-re vajazok (Bár engem nem érdekelnek a nyert csata pontok...)
Pontszám: 6.25
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
30. hozzászólás - 2011.04.28. 09:51:21
Eventoptimalizás miatt (1db Térkifordítóm van) GONDOSAN figyelem a győzelmeim és az EP mennyiségem.
Tegnap este megtámadott egy eventtag és nyertem. NŐTT 1-el az Győzelem+EP értékem, ergo NEM vont le EP-t.
Ha nem akarjuk azt, hogy egyesek úgy érjenek el jobb eredményt, hogy kvázi megtámogatják kívülről (én nem örülnék neki), akkor ezt MINÉL HAMARABB meg kell reformálni.
Én a minél gyorsabban megvalósítható/leprogramozható megoldásra szavazok. Utána ráér a finomítgatás.
Pontszám: 6.71
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
31. hozzászólás - 2011.04.28. 10:03:31 (Válasz BaalCain #17 hozzászólására.)
Az legalabb ekkora hordereju UTOLAGOS belenyulas, hogy a kristaly hordat UTOLAG attettek az event ala, mert ezzel renkivuli mertekben megkonnyitettek a csordaszellemben egy kufar ala sereglok dolgat a 400 gyozelem elereseben.....

Arrol viszont semmifele infot nem lattam (lehet, hogy figyelmetlen voltam), hogy a kristaly elleni gyozelmek beleszamitanak-e a kufar eredemenyebe....
Pontszám: 6.46
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
32. hozzászólás - 2011.04.28. 10:09:14 (Válasz Coronita #31 hozzászólására.)
Nem számítanak bele a Kufár győzelemszámába.
Kieg.: Kíváncsi leszek, hogy mikor lépi meg a JV a Karaktertolás megszüntetését (mesterséges/külsős, a győztesnek EP-be nem kerülő Győzelemszám és LE tolást)...
A hozzászólást McMad módosította 2011.04.28. 10:10:10-kor
Pontszám: 6.71
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
33. hozzászólás - 2011.04.28. 11:45:05 (Válasz Coronita #31 hozzászólására.)
Idézet: Coronita - 2011.04.28. 10:03:31
Az legalabb ekkora hordereju UTOLAGOS belenyulas, hogy a kristaly hordat UTOLAG attettek az event ala, mert ezzel renkivuli mertekben megkonnyitettek a csordaszellemben egy kufar ala sereglok dolgat a 400 gyozelem elereseben.....

Arrol viszont semmifele infot nem lattam (lehet, hogy figyelmetlen voltam), hogy a kristaly elleni gyozelmek beleszamitanak-e a kufar eredemenyebe....


Az alap kristály horda csak azoknak számít, h át lett téve, akik az élmezőnyben haladnak. Maga a kristály azért lett kitalálva mert nincs elég portyacélpont. Meglepő mód így a kufár csatákra is kevesebb a jelentkező magas szinten, mint az alacsonyabbon. kevesebb a célpont és a játék lehetőség, kisebb játékélmény.
valójában kedves coronita neekd is csak azért fáj dolog-mert értelmét és hasznát biztos vagyok benne,h felismered-mert rossz oldalra neveztél.
Pontszám: 7.28
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
34. hozzászólás - 2011.04.28. 13:19:26
Köszönöm a hozzászólásokat, akkor ezt megvalósítjuk. A 2 verzió közül maradt a "ha nincs EP-d, akkor 1/3 LE". Ezt még a mai napon berakjuk.

A normál KH az eredeti tervek szerint is nevezett volna, pont azért, hogy a magas szintűeknek is legyen elég célpontja.

Arról, hogy a csata eldőlt / nem dőlt el: itt megint az a faktor jön be, hogy a játékosok - logikusan - 200+ pp-vel neveztek be az eseményre, tehát az előre felhalmozott erőrrás súlya sokkal jelentősebb, mint az eseménybe behozott. A csapatváltással ugyan lehet taktikázni, de a felhalmozott pp-k egyszeri, gyors elköltésével az eredmények tényleg eléggé lebetonozhatóak. A következő kufár csatánál annyit lehet ezen variálni, hogy a pp-ket az event elején kinullázzuk (persze az esemény végén visszaadjuk), és csak a közben regenerált pp-vel lehet taktikázni.
Pontszám: 6.50
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
35. hozzászólás - 2011.04.28. 13:23:51 (Válasz Miklós #34 hozzászólására.)
EP nélkül kevesebb LE. OK, de beleszámít akkor is a Győzelemszámba?
Kieg.: TALÁN nem ér annyit a toltaknak, hogy súlytalan TP-ért tolassák magukat pl. a Toplistán...
PP 0-ázás eventek elején. Hmm... Érdekes ötlet... Első hallásra jól hangzik...
A hozzászólást McMad módosította 2011.04.28. 13:32:21-kor
Pontszám: 6.70
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
36. hozzászólás - 2011.04.28. 13:49:28
És én hülye nem vettem meg a pp gyorsítást időben... gondolhattam volna erre előbb.
A hozzászólást Truth80 módosította 2011.04.28. 13:49:40-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 5.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
37. hozzászólás - 2011.04.28. 14:25:12
A PP nullázás nem feltétlenül hangzik jól. Ugyanis, van, aki azért készül sok PP-vel az eventre, mert esetleg tudja, hogy pár nap után lesz 1 hét netmentessége, innentől bukja a készülődést, de ez ugye bárkivel előfordulhat. Valamilyen szinten az össz létszámmal vissza kell osztani a hasonló eventnél, magyarán a létszámhoz képest az átlagos győzelem/akármi fog számítani. Az a gond, hogy nincs már 2 egyforma event, tehát ez a típus is csak akkor jó megoldás, ha pont ugyanez az event lesz megismételve X idő múlva. Valahogy a nevezést vagy a versengést kell kiegyenlítettebbé tenni az eventekben, nem az erőforrásokat blokkolni mesterségesen.
Jó ötlet volt, hogy adott nevezési időszak van, utána már nem lehet nevezni és átlépni sem sehova és a nevezések alapján jön az arányosítás.
Pontszám: 7.39
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
38. hozzászólás - 2011.04.28. 14:50:14 (Válasz Craslorg #37 hozzászólására.)
Nem bukja, mert az event végén visszakapja a leírtak szerint + ugyanannyi tartaléka lesz, ha kihagy event közben 1 hetet, mint amennyit a többiek már eltoltak.
Más kérdés, hogy a taglétszámok drasztikus különbségéből adódó kiegyensúlyozatlanságot, antiversenyhelyzetet ez (a tartalékok "befagyasztása") nem oldaná meg, csak közelítené a csapatokat egymáshoz. A Győzelem/Taglétszám metódust egyszerű lenne tesztelni. Akár az épp most futó Eventtel párhuzamosan. "Belülről" valószínűleg tudnak adatot venni hozzá (pl. taglétszámok). Ha elég szoros, változatos a kép napról napra, akkor érdemes lenne megpróbálkozni vele. Remélem találnak valami egyszerű összefüggést (mint a Gy/T) a verseny érdekesebbé tétele, versenyszerűsége érdekében.
Kieg.: Ha nem most, hát majd legközelebb... ;-)
A hozzászólást McMad módosította 2011.04.28. 15:39:04-kor
Pontszám: 6.70
népszerűMcMadFérfi
Végzetúr mester
1290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
39. hozzászólás - 2011.04.28. 15:39:29
Annyit még a kihívott győzelmének módosításáról, hogy véleményem szerint kis mértékben még így is eléggé megéri tolatni magukat a Toplistára törőknek a 300-400 Győzelmet elért "kollégáik" segítségével. Most akkó kezdjek neki szervezkedni, hogy legyen esélyem a 10-15 erre is képes "játékostárssal" szemben? :-S
Ezt csak az tudná kiküszöbölni, ha PP-be is kerülne az ilyen győzelem VAGY nem számítana bele a győzelemszámba.
Kieg.: Az a tiszta képlet, ha nincs PP/EP fedezet rá akkor nincs Kufárhozadék (extra győzelem). Van aki másképp gondolja?
A hozzászólást McMad módosította 2011.04.28. 15:45:33-kor
Pontszám: 6.70
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
40. hozzászólás - 2011.04.28. 17:03:57 (Válasz McMad #38 hozzászólására.)
Ott látom a gondot, hogy tartalékolok 280 PP-t. Ezt lenullázzák. 3 hetes event, első héten ott vagyok csinálom. Második héten elutaztam Egyiptomba, nuku net, vagy van, de nem azért mentem. Összejön 300 PP akár (30 PP-s beállításon), harmadik héten ezt is amortizálom, plusz amit kapok. Event végére marad 100-150 PP, erre visszajön az eltett 280 PP, ami így 380-430 PP, de ugye 300 lehet a max. Ezt is meg kell oldani, hogy a 430 is lehetséges legyen vagy egy plusz tárolóból én akkor vehetem majd ki ezeket a PP-ket, amikor akarom.
Pontszám: 7.40
Oldal: 1234
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!