Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 1234
Szerző
Topic neve: Kufár csata bejövő támadások
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3616 hozzászólás
Profil megtekintése
Kufár csata bejövő támadások
1. hozzászólás - 2011.04.27. 10:56:26
A kufár csata esemény során, felmerült, hogy vissza lehet élni azzal, hogy valakit "rabszolgák" (barátok/ismerősők/épitőkarik stb) ütögetnek, hogy nyerjen. Alapban az volt a hozzáállásunk (azaz továbbra is az), hogy az ilyen jellegű "ütök-vesztek-LE-t kap az ellenfél" c. sorozatos játékot amúgy is szűrjük, és legfeljebb letiltjuk az ilyeneket. De jobb lenne, ha maga a rendszer is valamennyire szűrné ezt.
Ezért a javaslat az volt, hogyha megtámadnak, és nyersz, akkor az is egy eseménypontba kerüljön. Ha nincs eseménypontod, akkor vagy 0 LE és TP járjon, vagy a kapott LE mennyiség csökkenjen 1/3-ára.
Vélemények?
Pontszám: 9.38
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
2. hozzászólás - 2011.04.27. 11:10:06 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Ez teljesen rendben volna így. Aki szabályosan játszik, annak semmilyen vesztesége nem lenne, és ez a lényeg.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.77
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
3. hozzászólás - 2011.04.27. 11:13:22
Ez felmerült korábban is mint lehetőség. Szerintem jó ötlet, hogy egy eseménypontért ugyanannyi LE és TP járjon védekező fél győzelme esetén mintha támadó fél lenne.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 5.50
kedvelt tagViskosFérfi
Végzetúr mester
455 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
4. hozzászólás - 2011.04.27. 11:16:24
Nekem tetszik az ötlet. Én azt javaslom, hogy bejövő támadás esetén maradjon meg a jelenlegi rendszer, azaz jár érte LE és tp, beszámít a győzelmekbe, csapateredménybe.
Vonjon le egy EP-t a célponttól. A pp levonás túl nagy veszteség lenne a küldetések kinyírása miatt a célpontnál.
Ha nincs EP a célpontnál, akkor a rendszer automatikusan lenyom egy vadászatot és ehhez nem turbóz spektrálist, meg nem vesz fel vadász cuccot, stb.
Ha nincs EP és csp a célpontnál, akkor a csatáért 1/4 LE jár és teljes tp.
Pontszám: 2.91
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
5. hozzászólás - 2011.04.27. 11:19:55 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Nem jó.

Járhatsz úgy, h nem is tudsz elmenni az eseményben részt venni. Mivel könnyen lehet, h a természetes portyacélpontjaidat is elvesztetteted akkor csak a kufáros csaták lehetségesek.

A pókokat is pl nagyon lazán kitömik és még több vadászatra kényszerítik.
Pontszám: 4.16
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
6. hozzászólás - 2011.04.27. 11:20:47
Szerintem is jó ötlet, így ugyanaz lesz az eredmény, mintha Ő támadott volna. Tehát teljesen jogos!
Pontszám: 5.46
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
7. hozzászólás - 2011.04.27. 11:22:40 (Válasz Viskos #4 hozzászólására.)
PP levonásról szó sem volt.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 6.18
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
8. hozzászólás - 2011.04.27. 11:23:27
Nem is értem miért megy jelenleg az event LÉ (és az ebből leosztott TP) képlet EP nélkül

Azaz szerintem teljesen korrekt, hogy:

-Ha van EP, akkor bejövő csatában megnyered a PP-t, és csak akkor von EP-t, ha BIZTOSAN nyersz. (Csökkentett rizikófaktor.)

-Ha nincs EP, akkor nincs le jutalom ami járna érte, azaz 0/0 lé/tp jöjjön bejövő csatában is. Még így is megmarad a győzelem pont, és az állat fejlődés! Mindez PP és EP nélkül, csökkentett ÉP veszteségért cserébe....
A hozzászólást Birka módosította 2011.04.27. 11:26:20-kor
Pontszám: 6.25
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
9. hozzászólás - 2011.04.27. 11:30:53 (Válasz Viskos #4 hozzászólására.)
Idézet: Viskos - 2011.04.27. 11:16:24
Nekem tetszik az ötlet. Én azt javaslom, hogy bejövő támadás esetén maradjon meg a jelenlegi rendszer, azaz jár érte LE és tp, beszámít a győzelmekbe, csapateredménybe.
Vonjon le egy EP-t a célponttól. A pp levonás túl nagy veszteség lenne a küldetések kinyírása miatt a célpontnál.
Ha nincs EP a célpontnál, akkor a rendszer automatikusan lenyom egy vadászatot és ehhez nem turbóz spektrálist, meg nem vesz fel vadász cuccot, stb.
Ha nincs EP és csp a célpontnál, akkor a csatáért 1/4 LE jár és teljes tp.


Ez így viszont nem jó! Az EP például lemehetne mínuszba ebben az esetben. De az EP levonása teljesen jogos. Viszont a LE és TP csökkentése már nem jó ötlet, mert biztos, hogy a megtámadott keze is benne volt a dologban. Tehát szerintem csak az EP csökkenjen, de semmi más változtatás ne legyen. Ugyanannyi LE és TP járjon érte...
Pontszám: 5.46
fórumozóAngel1721Férfi
Végzetúr tehetség
127 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
10. hozzászólás - 2011.04.27. 11:31:37 (Válasz Kvnoemi #7 hozzászólására.)
A PP szerintem csak a támadótól vonódjon le, mint normális portyánál!
Pontszám: 5.46
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
11. hozzászólás - 2011.04.27. 11:33:35 (Válasz Angel1721 #10 hozzászólására.)
Pontosan, de most a bejövő támadásokról van szó.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.77
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3349 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
12. hozzászólás - 2011.04.27. 11:43:10
taps-taps jó ötlet
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.98
népszerűDzsoniKSLFérfi
Végzetúr tehetség
117 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
13. hozzászólás - 2011.04.27. 12:56:05 (Válasz LanMaffia #12 hozzászólására.)
Támogatom, hogy EP-be kerüljön!
Élőholt Főoptimalizátor
Pontszám: 7.95
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
14. hozzászólás - 2011.04.27. 13:04:52
Ez szerintem nem jó ötlet. Amint kár érheti egy támadásból a megtámadottat, azonnal tömeges károkozásra fogják felhasználni, ahogy a TP tömő hadjáratok már megmutatták. Az lenne inkább jó, ha semmilyen hatása nem lenne egy ilyen támadásnak, és nem számítana bele a győzelembe. Így egyik oldalról sem érné meg csinálni.
A hozzászólást Prisma módosította 2011.04.27. 13:05:27-kor
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 6.31
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
15. hozzászólás - 2011.04.27. 13:10:26
Ajjjajajj en nem tudom, hogy a rabszolgazas miatt van-e, de vmi nagyon nem franko ezzel az egesszel!

V2rol tudok beszelni, itt teljesen izgalom mentes az egesz, gyakorlatilag a 21 napos esemeny elso napjan eldolt a haboru. Az egyik csapatnak sokkal tobb gyozelme van, mint a masik 3-nak egyutt!!!

Gyanitom, hogy nem rabszolgazas miatt, hanem szimplan azert mert CSAK a gyozelmek szamitanak es igy tuti, hogy az nyer, ahol a legtobben vannak!

Ket megoldast latok:
1. a gyozelmek szamabol ki kene vonni a veresegek szamat!

vagy

2. a gyozelmek szamat el kene osztani a csapat letszamaval!

(Rendkivul demoralizalo, hogy a vilag legerosebb karaktereit romma verve 50-1 es merleggel semmi sem tudok tenni a csapatomert, amig mi behuzunk 50 gyozelmet a "NAGY" csapat 200-at.... )
Pontszám: 6.89
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
16. hozzászólás - 2011.04.27. 13:14:09 (Válasz Coronita #15 hozzászólására.)
Jó ötletnek tűnik átlagolni a győzelmek számát a résztvevőkkel. Az bizti, hogy így 400 győztes csatáig nyomom, ahogy tudom, aztán pá!
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 7.16
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
17. hozzászólás - 2011.04.27. 13:21:27
Mindenki oldalt válthat, szabadon. Sokan meg is tették már tegnap.

Jó lenne hha egy eventet végre nem a ráeröltetett művi képletek döntenének el, ha nem a karakterek valós tettei.
Agnesh harcosai többször annyi győzelmet hoztak mint másoké. Nem kell kitalálni mindenféle kompenzációt, mert vmelyik fél erős.

Annak viszont látnám értelmét, hha tényleg megpróbálnának a kufárok "átcsábítani" játékosokat magukhoz. vmi érdekesség, jutalom hha xy napon át neki dolgozol.
Pontszám: 4.09
népszerűCoronitaFérfi
Végzetúr tehetség
144 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
18. hozzászólás - 2011.04.27. 13:25:47
Oke en is erzem, hogy menet kozben alapveto szabalyon valtoztatni elegge "gaz" lenne, de talan meg mindig jobb, mintha teljesen izgalommentesen menne le a varva vart esemeny...
Pontszám: 6.06
irritálóSandman010Férfi
Végzetúr mester
446 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
19. hozzászólás - 2011.04.27. 13:27:40
Itt a V3-ban is az a harci helyzet,hogy két nap sem telt el ebből az eseményből és a mariettások úgy elhúztak már,hogy csak na az ágneselőktől,katalinosoktól meg az erikásoktól.
Ha utóbbi három kufártábor hívői összefognának akkor adná ki ezé az egyét
Kíváncsi leszek a legvégén melyik tábornak hány tagja marad meg mennyi győzelme.
Az okés,hogy lehet váltani,de az árulókat,elhagyókat bosszúlni kellene szerintem a többi ottmaradtnak.
Valahol Valamerre a Végzetúrban azaz V3:-))
Bár a legjobb a Home Sweet Home azaz a H2O:-DDD
Pontszám: 5.28
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Kufár csata bejövő támadások
20. hozzászólás - 2011.04.27. 13:28:04 (Válasz BaalCain #17 hozzászólására.)
Szerintem pedig pont az a gond, hogy lehet váltani. Össze-vissza rohangál mindenki ész nélkül, közben az "erőviszonyok" ez alapján változnak. Persze ez sem igaz, mert a játékosok jelentős része azonnal átrohant az erősebbnek tűnő csapathoz, így ténylegesen ő lett a legerősebb. Akkor lenne igazad, ha kezdettől fogva nem lehetett volna csapatot váltani. Most már nem tudom, mivel lehetne átcsábítani a nyerő csapat tagjait, de aránytalanul erős jutalom kéne, hogy bukják az eddigi csatáikat, plusz kockáztassanak a csapatgyőzelmmel is. Akkor viszont maga az event veszítené el a célját.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.85
Oldal: 1234
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője