Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Egyszemélyes szövetségi háború
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
81. hozzászólás - 2008.11.06. 14:18:24 (Válasz Batu #57 hozzászólására.)
Idézet: Batu - 2008.11.05. 18:07:58
Kicsit szerintem tévedésben vagy. A játékban semmilyen változtatás nem valósult meg csak azért, mert sokan lobbiztak érte, de Miklós nem akarta volna.


Javaslom olvasd át még egyszer a portyapontos topic-ot. Idézek Miklóstól: "Én személy szerint nem tartom jó ötletnek a portyapontot"
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
82. hozzászólás - 2008.11.06. 14:26:13
Eléggé parttalan lett ez a vita. Nem mindegy miért csinálja, mit lát benne, mi a célja és hogy eléri-e? Ha ő abban a hitben van, hogy ez valamiért jó, akkor csináljon egyszemélyes szövit, ahogy nyugodtan legyen olyan karakter aki csak épít, csak portyázik, csak-csak-csak. Miért fáj ez bárkinek?

Ha meg a játék azt igazolja, hogy ostobaság csak építeni, csak portyázni, egyszemélyes háborút vívni, akkor az okosabbja levonja a tanulságot, a butábbja meg folytatja, vagy fordítva: lehet hogy mások nézik: "Micsoda zseniális ötlet!" és átveszik a módszert. ÉS?

Könyörgöm próbáljuk kicsit elfogadni a másikat. Egyik embernek a piros a kedvenc színe a másiknak a kék. Ha kettőnek jobban tetszik a kék, akkor a piros már hülye?
Pontszám: 7.20
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
83. hozzászólás - 2008.11.06. 18:41:08 (Válasz Blackjack #64 hozzászólására.)
Idézet: Blackjack - 2008.11.05. 19:24:13
Sir: de nincs taktikázásra mozgástér. Milyen taktika van? Rohadt sok..ezzel együtt van vagy 3 féle dolog amit egy háborúban érdemes művelni, wow ez aztán a változatosság,
igen, és az egyiket meg akarják szüntetni.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
84. hozzászólás - 2008.11.06. 19:58:20 (Válasz Jeriko #82 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.11.06. 14:26:13
Eléggé parttalan lett ez a vita. Nem mindegy miért csinálja, mit lát benne, mi a célja és hogy eléri-e? Ha ő abban a hitben van, hogy ez valamiért jó, akkor csináljon egyszemélyes szövit, ahogy nyugodtan legyen olyan karakter aki csak épít, csak portyázik, csak-csak-csak. Miért fáj ez bárkinek


Nem tudlak most hova tenni. Szted elfogadato lenne, ha valakinek a jatekanak egyetlen celja az lenne, hogy egy masik jatekos jatekat ellehetetlenitse? Barmi aron? Nem erdekelve az, hogy kozben o is sziv? Jo elore tudvan, hogy ez ostobasag?
Szeretnem hangsulyoni, hogy most nem ez tortenik, tortent, de egy ilyen megmozdulast sztem igenis meg kell akadalyoni, vagy legalabbis neheziteni, mert egy jatekban a masik jatekanak tonkretetele nem jo cel. (Neheziteni ertsd: nem tudja a szivatast korlatlan mertekben folytatni.)
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
85. hozzászólás - 2008.11.06. 22:45:08 (Válasz Jeriko #81 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.11.06. 14:18:24
Idézet: Batu - 2008.11.05. 18:07:58
Kicsit szerintem tévedésben vagy. A játékban semmilyen változtatás nem valósult meg csak azért, mert sokan lobbiztak érte, de Miklós nem akarta volna.


Javaslom olvasd át még egyszer a portyapontos topic-ot. Idézek Miklóstól: "Én személy szerint nem tartom jó ötletnek a portyapontot"

Szerintem az egy más eset volt, de most nem fejteném ki bővebben, mert hosszú és offtopic. Viszont akkor én is idéznék Miklóstól:
Szövetséget olyan alapitson, aki bevállalja, hogy tagokat toboroz, mert az egyszemélyes szövetségek nem lesznek hosszú életűek.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
86. hozzászólás - 2008.11.06. 22:55:32 (Válasz Kocos #84 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2008.11.06. 19:58:20
Nem tudlak most hova tenni. Szted elfogadato lenne, ha valakinek a jatekanak egyetlen celja az lenne, hogy egy masik jatekos jatekat ellehetetlenitse? Barmi aron? Nem erdekelve az, hogy kozben o is sziv? Jo elore tudvan, hogy ez ostobasag?
Szeretnem hangsulyoni, hogy most nem ez tortenik, tortent, de egy ilyen megmozdulast sztem igenis meg kell akadalyoni, vagy legalabbis neheziteni, mert egy jatekban a masik jatekanak tonkretetele nem jo cel. (Neheziteni ertsd: nem tudja a szivatast korlatlan mertekben folytatni.)


Az hogy egy másik játékos játékát ellehetetlenitse valaki, természetesen elfogadhatatlan.
Amit azonban Mordraneth csinál, az számomra teljes mértékben elfogadható, ahogy az egyszemélyes szövetség is. Senkinek nem lehetetleníti el a játékát, nem az a célja, hogy bárkit is szivasson, hanem hogy elejét vegye további támadásoknak, tehát igenis van értelme az ő szempontjából.
Amit Mordraneth csinál az Elittel, az ugyanaz, amit az Elit csinál Rúvel ökleivel vagy az Igazak szövetségével (érdemes összehasonlítani ezen szövetségek tagjainak szintjét az Elit Horda tagjainak szintjével). Amennyiben az egyik elfogadható, úgy szerintem a másik is az.
Igenis jónak tartom, hogy van olyan lehetőség, amivel egy kisebb szövetség "vissza tud ütni".

Ami pedig a dolog "zsarolás" természetét illeti, álljon itt két levél:

"minden engem ert, ********* altal elkovett tamadasert cserebe ket, gyengebb szovetsegi tagot fogok megtamadni. Ha ez egy ido utan valamiert lehetetlenne valik, akkor a szovetsegeseitek kozul fogok valasztani."

"UTOLSÓ FIGYELMEZTETÉS!!!!
A következő támadásodtól kezdve naponta HÁROMSZOR foglak betámadni, ha nem szálsz le a szövi társaimról!!!!!
Tartsd távol magad az ***********!!!"


Ugy gondolom, Mordraneth jelenleg nem Az Elit Hordát szivatja, hanem a Kubla Kánságot védi.
Pontszám: 7.20
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
87. hozzászólás - 2008.11.07. 00:03:04
Jeriko : Az idézett levelek pont azt mutatják, hogy az ELIT HORDA nem hagyja annyiban ha folyamatosan támadják a tagjait.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
88. hozzászólás - 2008.11.07. 07:11:55 (Válasz Ariel #87 hozzászólására.)
Amit nagyon helyesen tesz; a szövetségek az összetartásról szólnak. Éppen ezért sem lehet meglepő ha más szövetségek hasonlóképp reagálnak akkor amikor az ELIT támadja őket.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
89. hozzászólás - 2008.11.07. 08:36:55 (Válasz Jeriko #86 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.11.06. 22:55:32

Az hogy egy másik játékos játékát ellehetetlenitse valaki, természetesen elfogadhatatlan.
Amit azonban Mordraneth csinál, az számomra teljes mértékben elfogadható, ahogy az egyszemélyes szövetség is.


Ugy latszik hiaba hangsulyoztam, hogy ilyesmirol most nincs szo.
De azert ne alltasd magad, hogy ez egy valos egyszemelyes szovetseg. Peldaul nem o epitette fel az epuleteit. 90%-ra teszem, hogy meg fog szunni. En vizionaltam egy olyan kepet ha visszaolvasol, amikor 10 jatekos csinal ilyen szovit, es kifejezetten abbol a celbol, hogy egy szovetseget (mind1 melyiket) ilyen modon szivasson. Az mar kozelitene az ellehetetleniteshez.

Senkinek nem lehetetleníti el a játékát, nem az a célja, hogy bárkit is szivasson, hanem hogy elejét vegye további támadásoknak, tehát igenis van értelme az ő szempontjából.


Pont ezt irtam.

Amit Mordraneth csinál az Elittel, az ugyanaz, amit az Elit csinál Rúvel ökleivel vagy az Igazak szövetségével (érdemes összehasonlítani ezen szövetségek tagjainak szintjét az Elit Horda tagjainak szintjével). Amennyiben az egyik elfogadható, úgy szerintem a másik is az.


Ezt nyilvan te is tudod, hogy nem igaz, hiszen az Elitnek nem celja semmilyen elrettentes, vagy bamilyen elonyos feltetelek kikuzdese. Ok csak LE-t akarnak szerezni. Az minden jateknak velejaroja, hogy a nagyhal megeszi a kishalat. Nem tudom emlekszel-e PVJ e-mail alairasara a temaban. Az is termeszetes, hogy a kishal vedekezik es tuskeket noveszt. De azert a ketto ettol meg nem ugyanaz.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
90. hozzászólás - 2008.11.07. 08:38:12 (Válasz Ariel #87 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2008.11.07. 00:03:04
Jeriko : Az idézett levelek pont azt mutatják, hogy az ELIT HORDA nem hagyja annyiban ha folyamatosan támadják a tagjait.


Erosen meglepodnek, ha az idezett levelek a Hordatol szarmaznanak. Ezek csupan vagdalkozasok, zsarolni ennel kifinomultabban kell.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
91. hozzászólás - 2008.11.07. 10:06:27 (Válasz Kocos #90 hozzászólására.)
Úgy emlékszem ez Sharpa reakciója volt arra amikor Aranyalma csapkodott a napi 30PPs verzióval (mindenkit akit ért; így természetesen ELITeseket is). De ha nem akkor tévedek.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
92. hozzászólás - 2008.11.07. 11:08:13 (Válasz Kocos #89 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2008.11.07. 08:36:55
De azert ne alltasd magad, hogy ez egy valos egyszemelyes szovetseg. Peldaul nem o epitette fel az epuleteit. 90%-ra teszem, hogy meg fog szunni. En vizionaltam egy olyan kepet ha visszaolvasol, amikor 10 jatekos csinal ilyen szovit, es kifejezetten abbol a celbol, hogy egy szovetseget (mind1 melyiket) ilyen modon szivasson. Az mar kozelitene az ellehetetleniteshez.

Ezt nyilvan te is tudod, hogy nem igaz, hiszen az Elitnek nem celja semmilyen elrettentes, vagy bamilyen elonyos feltetelek kikuzdese. Ok csak LE-t akarnak szerezni. Az minden jateknak velejaroja, hogy a nagyhal megeszi a kishalat. Nem tudom emlekszel-e PVJ e-mail alairasara a temaban. Az is termeszetes, hogy a kishal vedekezik es tuskeket noveszt. De azert a ketto ettol meg nem ugyanaz.


Értelek én, de nm értek veled egyet.
Az idézet levelek azt bizonyítják, hogy az Elit-nek igenis célja az elrettentés, és szerintem az is nyilvánvaló, hogy az előnyös feltételek kiküzdése is.
De hagyjuk a konkrétumokat. A szabályok jelenleg lehetővé teszik, hogy egy nagy szövetségbe egy gyengébb tag belépve (épületbónuszokkal támogatva) gyakorlatilag ugyanúgy egyszemélyes háborút vívjon egy komplett kisebb szövetség ellen, mint Mordraneth. Azt megengedhetőnek tartod? Vagy pusztítás citadellája: semmi előnyt nem ad, csak szivat egy másik szövetséget. Benne van a játékban, csak idő kérdése hogy alkalmazzák. Az szerinted megengedhető? Pedig még erőfeszítést kell tenni azért, hogy felépüljön, nem is keveset.
A játékban rengeteg eszköz van, amivel lehet szivatni egy szövetséget, vagy egy másik karaktert. Sőt, a játékban vannak direkt eszközök erre (lásd Pusztítás citadellája). Hogyan döntöd el, hogy egy karakter vajon azért támad egy másikra, hogy szivassa, vagy azért, mert valamilyen (esetleg telejsen nyakatekert módon, és talán még rosszak is az elképzelései) előnyt remél a támadásából?
Pontszám: 8.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
93. hozzászólás - 2008.11.07. 11:21:36 (Válasz Jeriko #92 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2008.11.07. 11:08:13

Az idézet levelek azt bizonyítják, hogy az Elit-nek igenis célja az elrettentés, és szerintem az is nyilvánvaló, hogy az előnyös feltételek kiküzdése is.


Igazad van es azt gondoltam, hogy ezek nem az o leveleik.

De hagyjuk a konkrétumokat. A szabályok jelenleg lehetővé teszik, hogy egy nagy szövetségbe egy gyengébb tag belépve (épületbónuszokkal támogatva) gyakorlatilag ugyanúgy egyszemélyes háborút vívjon egy komplett kisebb szövetség ellen, mint Mordraneth.


Ugyanugy, ahogy egy kisebb szoviben egy eros kari is jatszhatja ugyenezt.

Azt megengedhetőnek tartod? Vagy pusztítás citadellája: semmi előnyt nem ad, csak szivat egy másik szövetséget. Benne van a játékban, csak idő kérdése hogy alkalmazzák. Az szerinted megengedhető?


Csak a kozvetlen hasznot nezed, en tobbszor hangsulyoztam, hogy a kozvetett haszon is haszon. Nem a karorom, hanem pl. az elrettentes. Ami nem jar kozvetlen haszonnal.

A játékban rengeteg eszköz van, amivel lehet szivatni egy szövetséget, vagy egy másik karaktert. Sőt, a játékban vannak direkt eszközök erre (lásd Pusztítás citadellája). Hogyan döntöd el, hogy egy karakter vajon azért támad egy másikra, hogy szivassa, vagy azért, mert valamilyen (esetleg telejsen nyakatekert módon, és talán még rosszak is az elképzelései) előnyt remél a támadásából?


Idovel kiderul, de algoritmizaltan nyilvan sehogy. Most peldaul ugy, hogy elmondtak a Kublasok mire megy ki a jatek.
A hozzászólást Kocos módosította 2008.11.07. 11:22:14-kor
Pontszám: 5
kedvencPeturFérfi
Végzetúr tehetség
141 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
94. hozzászólás - 2008.11.07. 12:54:54
Volna még egy fontos gondolatom, amiről eddig senki sem beszélt. Mostanáig azzal voltunk elfoglalva, hogy le lehet-e győzni az ELIT HORDÁ-t. Látjuk le lehet.

De nézzük a kérdést globálisan:

A gyógyír szövetség zsákmányolt 20.000 LÉ-t. Ehhez felhasznált 50 PP-t. Semmi sem korlátozza abban, hogy hetente két ilyen győzelmet arasson. (Kell 3 szövetség, akiket vetésforgóban lehet támadni)

Ha ezt tudja tartani, akkor hetente 40.000 LÉ-vel tudja tolni a szövetségét olyan módon, hogy a saját erőforrásaiból semmit sem költ építkezésre.

A dologban az a 'szép', hogy ha a HORDA ellen meg tudta csinálni, akkor bármely közepesen erős szövetségen végig lehet így gyalogolni.

Ez egy igazán jó tápolási lehetőség. Kíváncsi vagyok hány követője lesz a megoldásnak.
Pontszám: 7.50
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
95. hozzászólás - 2008.11.07. 13:37:13
A heti 40.000 LE bármelyik szövetségben elérhető, gyenke szövik farmolásával, persze több PP kell hozzá, de meg is oszlik a tagok között.
Szóval csak ezért nem éri meg ilyen egyszemélyes szöviket alapítani. Ráadásul az egyszemélyes háborúnál sokkal jobban oda kell figyelni, sokkal többet kell gép elött ülni, és mivel a lélekkút nem nő a rabolt LE beépítésével, így hosszútávon sem éri meg.

Ettől függetlenül lehet benne izgalom és kihívás, hogy megnyerjen egy ilyen háborút az ember. És valljuk be, a kis szövik farmolása nem sok sikerélményt nyújt.

A Kubla Kánsággal vívott háborúnk izgalmas volt, kár hogy a szabályok pont a háború közben változtak meg, és nem voltak érvényesek elötte is, úgy még izgalmasabb lehetett volna.
A hozzászólást Ariel módosította 2008.11.07. 13:40:24-kor
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
96. hozzászólás - 2008.11.07. 13:44:51 (Válasz Ariel #95 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2008.11.07. 13:37:13
A heti 40.000 LE bármelyik szövetségben elérhető, gyenge szövik farmolásával.


Csak a közepes méretű szövetségeknél; éppen a legerősebbek és a leggyengébbek számára nem. Ha egy szövi nagyon nagy és erős és ráadásul gyengéket támad akkor kevés LE jön neki a háborúból, ha túl gyenge akkor meg nem tud háborút nyerni, vagy csak keveset.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.11.07. 13:46:02-kor
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
97. hozzászólás - 2008.11.07. 14:16:00
Ez igazából csak a szövetség vérmérsékletétől függ. 10-12 háborút is meg lehet nyerni egy hét alatt, és ha az ellenfél idő előtt kapitulál, akkor még többet.
Amennyivel kevesebbet zsákmányol harcban egy nagy lélekkútú szövi, legalább annyival többet regenerál a nagy lélekkút miatt. Így egy nagy lélekkútú békés szövi is szerezhet annyi LE-t mint egy kisebb kúttal rendelkező harcias.
Persze a nagy lélekkűt mindig kecsegtető célpont, így ha nem elég erős az illető szövetség, folyamatosan le fogják rabolni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
fórumozóImbandiFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
98. hozzászólás - 2008.11.07. 14:18:07 (Válasz tramenes #96 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.11.07. 13:44:51
Idézet: Ariel - 2008.11.07. 13:37:13
A heti 40.000 LE bármelyik szövetségben elérhető, gyenge szövik farmolásával.


Csak a közepes méretű szövetségeknél; éppen a legerősebbek és a leggyengébbek számára nem. Ha egy szövi nagyon nagy és erős és ráadásul gyengéket támad akkor kevés LE jön neki a háborúból, ha túl gyenge akkor meg nem tud háborút nyerni, vagy csak keveset.


az ELIT most ütött szét egy pont fele akkora szövit (hamar kapituláltak) és nyert 20%ot a közepes szövi kútjából. ez neki ugye 10%. és mit csinált érte? semmit, mert min 2 szinttel lejebb tudott támadni folyamatosan, igy nem volt értelme küzdeni a közepes szövinek.
és mit csinál most a közepes szövi? farmolja a kisebb szöviket, hogy kompenzálja a bukott LEt... szép új világ...
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
99. hozzászólás - 2008.11.07. 14:47:28
A közepes szintű ( karakterek szintje) szövetségeknél jó stratégia lehet, ha csak minimális mennyiséget építenek, így nem nő a lélekkútjuk, nem lesznek jó célponjai a nagyobbaknak. Gyengébb de nagyobb kútú szövetségek farmolásával behozhatják a kisebb kút miatti regeneráció veszteséget.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 5.33
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
100. hozzászólás - 2008.11.08. 19:03:23
Közben megvilágosodtam! Az egyszemélyes szövetség tulajdonképpen a magányos portyázó stratégia kiteljesitése, megfejelve a szövetség által biztositott előnyökkel. Igy a magányos portyázó a fejlődés mellett még időnként egész szövetségeket csapolhat meg biztos LE zsákmányért és használhatja az épületek bonuszait. Nem függ senkitől, nincsenek gyenge szövitársak akik bekavarhatnak, stb. Azonkivül egymaga diktálhat egy csomó szövetségnek, ha úgy tetszik. Igy már tényleg brilliáns, minden megalomán álma. Persze vigyázni kell, ne épitsen túl sokat, nehogy megnőjön a lélekkút.
Pontszám: 5
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője