Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Egyszemélyes szövetségi háború
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
21. hozzászólás - 2008.11.05. 07:27:37
Gondolom a problémát ez okozza:

http://www.vegzetur.hu/index.php?m=szovetseg&szovi=986

Szerintem ha valaki ekkora áldozatot vállal, az tehesse meg - ezt a szabályok is engedik. Egyetlen karakterről van szó, ráadásul nem ő üzent háborút, hanem neki üzentek (régebbi szövetségének) - kicsit furcsa, hogy most e mögé a békeszerződés mögé akar elbújni az egykori támadó.

Két módodsítást tennék (sőt többet):
- Háború után a békekötés csak a támadóra vonatkozzon, tehát a megtámadott visszatámadhasson azonnal, ha akar (az előny úgyis mindi a támadónál van).
- szövetségi szinten a békekötés ne lehessen felbontható 1 hétig. Új háború indítása (ugyanazon féltől ne legyen lehetséges 1 hónapig - ezzel szerintem keményen vissza lehet élni. A karakterek persze támadhatják egymást, de háborút indítani ne lehessen.)
- Amit már egyszer javasoltam: csökkenteni kellene az egyszerre indítható háborúk számát 2-re vagy akár 1-re. Jelen formájában a háború nem más, mint a kisebb szövetségek kizsákmányolása. Egyik szövetség sem mérlegeli, hogy erősebb szövetségekkel szálljon harcba, inkább hadat üzen 5 kicsinek és bombázza őket levelekkel, hogy miné lelőbb kapituláljanak hogy mehessenek a következő kis szövetségre. Jópár olyan "háborút" lehet látni a világesemányek között, ahol a háború indulása után 2 percen belül kapitulál a kisebb szövetség - pedig hosszú távon ezzel csak erősítik a kizsákmányolást.
Pontszám: 8.86
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
22. hozzászólás - 2008.11.05. 07:30:27 (Válasz Jeriko #21 hozzászólására.)
Ha igaz amit rebesgetnek, es ezt a karit abba akarja hagyni, de meg elotte keresztbe tenni valakinek, akkor ez nem olyan igazi aldozatvallalas sztem. De ne legyen igazam.
Pontszám: 4.25
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
23. hozzászólás - 2008.11.05. 07:55:53 (Válasz Cassian #13 hozzászólására.)
Idézet: Cassian - 2008.11.04. 21:55:27
Csak a kérdés, hogy mi számít szivatásnak?


Megmondom. Az amibol a szivatonak nincs elonye. Azzal a kitetellel, hogy az elonyt itt egeszen tagan lehet ertelmezni, de a karorom nem elony.

Nezzunk egy elatszagu peldat. A mehecskenek van ugye egy fullankja, amit ha elhasznal, az altalaban kis elete veget jelenti. Tegyuk fel, hogy jon egy medve es mezet csen a kaptarbol. A bator mehecske nekiront, jol megcsipi, majd belepusztul. Miert is? A kozosseg erdekeben, hogy az medve tobbet ne merje idedugni az orrat. ez rendben is van. De mivan ha egy embert csip meg? Az, hogy legkozelebb a mehesz felveszi a sisakot, meg tobb fustot hasznal, otthon meg elokerul a fenistil. De a mezet nem mentheti meg. Persze a mehecske ezt nem tudja felfogni.
Pontszám: 8.33
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
24. hozzászólás - 2008.11.05. 07:56:23
Ha az egész úgy működik, hogy a győzelem után belép valaki, hogy legyen elég szavazat a lélekkútból való építésre, aztán gyorsan kilép, hogy csupán egyetlen tagja maradjon a szövetségnek, akit irtó nehéz megverni, akkor szerintem ok.

Amég a karakter vállalja a "magányt" és azt, hogy egyedül kell felépítenie egy egész klánt, addig csinlájon amit akar. Ez csak most tűnik nagyon tápnak, hiszen később a háborúkban el kell használnia napi szinten az összes portyáját kb 0 LE nyereséggel, így később lassabban fejlődik, míg végül már ő lesz a célpont és akkor megbukik a klán-koncepciója.

Azért ne vezessünk be új szabályt, mert így véletlenül összejöhet az Elit Hordának is egy vereség. Ez benne van a játékban.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 7.67
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
25. hozzászólás - 2008.11.05. 07:58:09 (Válasz Ariel #19 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2008.11.04. 23:17:22
Hogy történik egy szövetség erősségének meghatározása ? Valami átlag számítás a tagok létszámából és szintjéből ? Mert ez bizonyos esetekben problémát okozhat...


Ugy vettem le Miklos irasabol, hogy a lelekkut nagysaga szamit. De javitsatok, ha tevednek.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
26. hozzászólás - 2008.11.05. 08:23:58 (Válasz Kocos #23 hozzászólására.)
Úgy látom 1 nap is elég idő arra hogy összejöjjön némi spekuláció a linken látható szövetség céljait illetően. Mindenesetre elmondom hogy Mordraneth (és bizonyos mértékig a Kubla Kánság) hogyan áll hozzá ehhez a dologhoz.

Először is; a gyémánt büszke harcosnép, a Kánság pedig a legkorábban alapított gyémánt szövetség ami nem tűri hogy bárki akár csak eljátszadozzon azzal a gondolattal hogy őket rendszeres időközönként adózásra kényszerítse. Amikor az ELIT-Azúr szövetség hadat üzent nekünk és a Tökéletes Gyémántnak -és aztán egy taktikai húzással megfosztották az erősebbik szövit attól a lehetőségtől hogy hadba szállhasson- a Kánság a végsőkig kitartott ,és a kényszerű kapituláció után sem nyugodott bele az agresszorok diadalába.

Hosszú tervezést és esélylatolgatást követően a nomád törzsek vezetői, a legkiválóbb sámánok, harcosok és építőmesterek végül nem kevés személyes áldozatot vállalva létrehozták a Gyógyírt, melynek célja a jelenlegi egyetlen igazi agresszor túlhatalmának mérséklése s végül megszüntetése. A gyógymód hatékonysága vitán felül áll.

A jelenlegi helyzet rövid időn belül a Kánságnak is előnyös lesz; és a félreértések elkerülése végett nem egy kamikáze karakter magánakciójáról szól, aki megpróbál a halála előtt minél nagyobb kárt okozni az ellenfélnek. Éppen most állítunk össze egy olyan, összetett békeszerződést -a megfelelő biztosítékokkal és szankciókkal- amit a megfelelő időpontban fel fogunk kínálni mindazon szövetségeknek akik támadólag léptek fel velünk szemben. Természetesen nem kötelező elfogadni, de az a fél amelyik ezt visszautasítja nagyságrendekkel nagyobb veszteségeket fog elszenvedni. Személy szerint úgy tervezem hogy meghagyjuk ezt a döntést az érintetteknek de érthető módon vannak olyan álláspontok is -és ezek létjogosultsága sem vitatható- miszerint az agresszort a lehető leggyorsabban és a lehető legnagyobb mértékben kell meggyengíteni, hogy később annál kevesebb esélye legyen talpra állni.
Pontszám: 7.11
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
27. hozzászólás - 2008.11.05. 09:27:15 (Válasz tramenes #26 hozzászólására.)
Hat, ez nagyon ugy hangzik, hogy ha barki nem ugy ugral ahogyan futyultok, akkor jon a terrorizmus, meg a fenyites. Aztan ezt a modszert szepen mas hordak/szovetsegek is atveszik kulonbozo szinteken es elszaporodnak a hasonlo maganyos gerillaharcosok akik csak a bevetesre varnak, hogy kikenyszeritsenek egy esetleges gyors kapitulaciot az anyaszovetseg haborujaban. Persze az fel sem merul, hogy az anyaszovetseg inditson hosszu faradsagos haborut a serelmei megtorlasara. Szep uj vilag, Oszama rulez...
Pontszám: 4.44
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3623 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
28. hozzászólás - 2008.11.05. 09:43:27
Jerikó, az, hogy 1 hétig nem lehet a békét felbontani, vagy a felbontás után 1 hétig nem lehet hadat üzenni ugyanaz... Arról pedig, hogy csak 1 háborút lehet indítani, már privben is leírtam, ezzel mennyi probléma lenne, az ezzel való taktikázás nagyon beszűkitené a lehetőségeket. Ráadásul könnyen előfordulhat, hogy egy háború "beragad" (kilép v katakombába bújik mindenki, aki támadható lenne), és akkor a támadó amig nem kapitulál, nem tud új háborút inditani.

Az, hogy egy "erősebb" szövetség egy "gyengébb" szövit támad. Láttam azért én is pár háborút, amikor a tápos szövetség nekiállt farmolni a gyengébbet... akik aztán összeszedték magukat, összefogtak, és végül 8 napi kemény csata után megnyerték a háborút! Hogy jó-e, ha a játékban az "erősebb" a "gyengébbet" támadja. Számos mechanizmus van, ami támogatja azt, hogy az emberek inkább az erejükhöz illő kihívást keressenek. karakter-karakter szinten ha kisebbet támadsz, feleannyit tudsz portyázni, kevesebb TP-t és LE-t kapsz... Mégis sokan választják ezt, a sikerélmény miatt. A "gyengébbek" érveit szem előtt tartva persze lehetne mondani, hogy "csak azonos szintűt lehessen támadni" sőt továbbmegyek "csak olyat lehessen támadni, akinek a tulajdonságösszege nem kisebb, meg a tied" meg hasonlókat, de ez értelmetlen szerintem. Minden pvp játékban az a jó taktika, ha olyat próbálsz támadni, akinek a legyőzésére a legnagyobb esélyed van. A rendszer próbálhatja korlátozni, hogy ezt milyen intervallumban teheted, de mindig lesz egy intervallum. Szövetségi szinten is számos megoldás van a farmolás kivédésére, ez már valamivel több taktikázást és gondolkodást igényel, mint egyéni szinten.

Ja, visszatérve az egyedi problémára, ismétlem, az egyetlen problémám nekem az volt, hogy a békeszerződést ne lehessen kijátszani. És igen, erre az egyetlen megoldás az lenne, ha a békeszerződéseket a karaktereknél is tárolnánk, de ez elég komplikált lenne, és jelentős erőforrásigénnyel birna. Csak akkor fogunk tehát ilyesmit csinálni, ha ez hosszútávon problémát okoz. Ettől függetlenül, lehet, hogy a szövetségi háborúk rendszerét lehetne még tovább tökéletesiteni, de ez általában bonyolitást jelent, kérdés, hogy szükség van-e rá.
Pontszám: 4.44
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
29. hozzászólás - 2008.11.05. 09:47:45
Ez tipikusan a hatás ellenhatás effektje. Jön egy új világ. Mert sokaknak nem tetszik az a régi világ, ahol egy-két nagyobb hatalom elnyomja a kisebbeket. Hmm, nem ismerős?

De ha terrorizmus, akkor én használnám a hatalommal való visszaélés fogalmát. Nem hiszem, hogy majd 30 győzelmet besöpörni ilyen rövid idő alatt tisztességes lenne.

Csatlakoznék Ricardohoz, azért ne változtassunk szabályt, mert az ELIT-nek összejöhet egy vereség. Vagy ha a veretlenségük a cél, akkor hozzunk rájuk új szabályokat, és akkor nem fogják Miklóst bombázni, ha valaki túljár az eszükön. Tudjátok fiúk (és lányok), veszíteni tudni kell.
Pontszám: 7.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
30. hozzászólás - 2008.11.05. 09:49:50 (Válasz Batu #27 hozzászólására.)
Kövezzetek meg, de annak ellenére, hogy nyilván én se örülnék egy ilyen akciónak, de szerintem nagy ötlet, maximálisan kihasználják a játék kereteit, okosan játszanak. Gratula.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.20
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
31. hozzászólás - 2008.11.05. 09:51:11 (Válasz Miklós #28 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.05. 09:43:27
Ja, visszatérve az egyedi problémára, ismétlem, az egyetlen problémám nekem az volt, hogy a békeszerződést ne lehessen kijátszani. És igen, erre az egyetlen megoldás az lenne, ha a békeszerződéseket a karaktereknél is tárolnánk, de ez elég komplikált lenne, és jelentős erőforrásigénnyel birna. Csak akkor fogunk tehát ilyesmit csinálni, ha ez hosszútávon problémát okoz. Ettől függetlenül, lehet, hogy a szövetségi háborúk rendszerét lehetne még tovább tökéletesiteni, de ez általában bonyolitást jelent, kérdés, hogy szükség van-e rá.


Miklós! Ebben az esetben az egy hetes békeszerződés már lejárt. Mikor az akció elkezdődött már újból be-belátogattak hozzánk az ELIT tagjai. (persze a háború utáni békét is ők bontották fel a kapitulávió után pár órával )

Tehát ha erre hivatkoztak, akkor félrevezettek.
A hozzászólást Cassian módosította 2008.11.05. 10:34:54-kor
Pontszám: 8
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
32. hozzászólás - 2008.11.05. 10:17:34
@Batu
Tehát az öngyilkos támadás ok, de az erőviszonyok ellensúlyozása némi ötletességgel a szabályok keretein belül aljasság? :think: A terrorizmussal példálózni (finoman fogalmazva is) ostobaság és szánalmas próbálkozás, hisz ebben az esetben nem tudok civil áldozatról. Tévedés esetén légy szíves hozd nyílvánosságra az elhunytak névsorát és majd személyesen tolmácsolom együtt érzésemet a hozzátartozóknak.

@Miklós
Továbbra sem értem, hogy mi a gond a beragadt háborúkkal? Ha valaki támad, akkor legyen tisztában azzal, hogy szívni is lehet vele. Ha nem képes elérnia már nevetségesen könnyű győzelmi számok valamelyikét, akkor kapituláljon és lássa be, hogy ez nem jött össze. Azért egyáltalán nem jellemzőek az elhúzódó háborúk, mert minden támadó igencsak megvizsgálja acélpont erejét. Aki meg kamikaze módon játszik, az viselje a következményeit. Tanulópénz mindig van, ez pedig csak egy játék! :idea:
Üdv:
Gabi
Pontszám: 6.67
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
33. hozzászólás - 2008.11.05. 10:23:46
Konyorgom, probaljunk mar elvonatkoztatni az ELIT fobiatol! Tegyuk fel, van A es B szovetseg. A-ban vannak gyengebb karakterek is, de kivalik Jani es Peti, akik egyenkent erosebbek B tagjainal es megalapitjak a J1 es P1 szovetsegeket. A szov. hadatuzen B-nek, aztan szolnak, hogy ha B nem akar haduzenetet es vereseget J1 es P1 szoviktol, akkor kapitulaljon, mert sokkal kevesebbet bukik (J1 es P1 indulo szovik alap kuttal). Ezutan mennek a kovetkezo aldozathoz. Ennyi jatekos kozott alarmelyik szinten akarmelyik hordaban lehet Janit es Petit talalni (akik felaldozzak hosszu tavon is sajat fejlodesuket) es nem szeretnem ha erre menne a jatek. Aztan a hatas-ellenhatas elven mindenkinek lesz gerillaharcosa. Persze kivitelezheto es lehet, hogy ez masnak csak lelemeny. Ha mindenki igy gondolja, nem vitatkozom tovabb.
Terrorizmus helyett akkor foglamaznek ugy, hogy terror, vagy inkabb zsarolas. Szerencsere ebben a jatekban nincs halal, de a terroristak sem mindig gyilkolnak es foleg nem csak civileket.
Pontszám: 4.75
irritálóMat_Férfi
Végzetúr
54 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
34. hozzászólás - 2008.11.05. 10:37:43 (Válasz Miklós #28 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.05. 09:43:27

Az, hogy egy "erősebb" szövetség egy "gyengébb" szövit támad. Láttam azért én is pár háborút, amikor a tápos szövetség nekiállt farmolni a gyengébbet... akik aztán összeszedték magukat, összefogtak, és végül 8 napi kemény csata után megnyerték a háborút!

szeretnénk látni erre példákat!!! mert csak arra volt, hogy a kitartó és ellenálló szövetség amiatt szivott, mert ti ukmukkfukk beraktátok a szabálymódosítást mindenféle előzetes infó nélkül!!
Idézet: Miklós - 2008.11.05. 09:43:27

Hogy jó-e, ha a játékban az "erősebb" a "gyengébbet" támadja.

NEM JÓ!!!
ez ellen kéne tenni, nem azon ügyködni, hogy ilyen pitiáner problémákkal foglalkoztok!
Pontszám: 5
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
35. hozzászólás - 2008.11.05. 10:40:44
A példáddal csak az a probléma, hogy ellentétesen szerepelteted a szövetségeket. Ebben az esetben nem B az agresszor (ahonnan kiválnak az erősebbek), hanem A. Így egy hatákony védekezés valósul meg A-val szemben. Éppen ezért szerintem ezzel nincsen semmi gond. Ugyanis a kiválás a régi szöviből, és új alapítása nem kevés áldozattal jár. Valószínű, hogy erre csak akkor kerül sor, ha az eredeti szövik A és B között akkora a különbség, hogy máshogyan nem tudnak védekezni. Igen, ez lelemény. Igen, ez zsarolás. De az éremnek két oldala van. Lerohanni egy gyenge szövit, pár ezer LE-ért is bőven kimeríti a terror és a zsarolás fogalmát. Legalábbis szerintem.
Pontszám: 8.90
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
36. hozzászólás - 2008.11.05. 10:41:28 (Válasz Batu #33 hozzászólására.)
Valóban a zsarolás egy megfelelő kifejezés arra, amit írtál és ezt én sem támogatom.
Üdv:
Gabi
Pontszám: 5
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
37. hozzászólás - 2008.11.05. 10:42:17 (Válasz Mat_ #34 hozzászólására.)
Mat, mindig lesz erős és gyenge, és az előbbi mindig támadni fogja az utóbbit, ha ebből előnye származik.

A probléma inkább azzal van, hogy a gyengébb nem tehet semmit, például ideális olyan szövetségeket megtámadni, akiket már eleve támad négy másik, hiszen akkor visszaütni nem nagyon tudnak, és így szinte biztos a győzelem.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 6
fórumozóRavenwood
Végzetúr
85 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
38. hozzászólás - 2008.11.05. 10:44:18
Szerintem a legelegánsabb megoldás az lenne, ha a háborúért zsákmányolható LE-t maxolná a nyertes szövi kútjának mérete. Nem kell nyakatekert megoldásokat keresni, mivel egy friss szövi még ha meg is van a kútja az 1k méretű. Esetleg háború indítás feltételeként meg lehetne szabni, hogy csak olyan szövi indíthat háborút akinek legalább a kútja megvan, így az ÖSSZES kiskaput egycsapásra le lehet zárni (alvó szövik 1 lvl1-es karival stb stb). Így abszolút nem lenne értelme ilyet csinálni, mivel a jelenlegi értelme sem a nyereség, hanem h kárt okozzanak a célszövinek, ezzel azonban ez is le lenne zárva.
Pontszám: 5.50
népszerűSztavroginFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
39. hozzászólás - 2008.11.05. 10:46:57
Üdvözletem minden Végzetúrnak és Végzetúrnőnek.

Mivel egy rövid ideig nem tudtam gépnél lenni, most reagálnék ara, hogy én hogyan látom a háborút.

Ez Elit horda valóban méltó nevére: A legerősebb tagokat válogatták össze maguk közé egy elit csapadba.
Ezzel semmi kifogásom nicnsen. hiszen egy ilyen játékban mindenki valamilyen szempontból próbál a legjobb lenni, vagy legalábbis elég jó.

Az Elit horda -egyértelmű argumentációk miatt- úgy döntött, hogy a gyémánt hordának olyan előnye van, ami miatt szükséges az, hogy a szövettségeiket folyamatosan támadva próbálják minél hátrábbvetni őket. Szerintem ezen a poton értelmetlen felvetni a "szivatás" kérdését: Ugyanis ők az elők, ők a legerősebbek... Nem tudnk olyan szövettséget támadni ami ne lenne "szivatás".
Amikor a gyógyír megalapult, akkor már lejárt a Kubla Kánság és az Elit Horda Közti Béke. Bár magam a Gyógyírt addig a pontig feleslegesnek tartottam amíg az Elit nem üzen nekünk ismét hadat (és ez nem történt még meg!) Mordraneth tagunk mégis úgy gondlta, hogy ő is próbál lépést tenni az Elit előnyének visszavetésére. Ez számára is kevésbé éri meg, akárcsak az Elit számára egy kicsi gyémánt horda támadása. Amennyiben azonban megtérül: egy előnyt visszavetve a kollektívum hasznára válik. 1 játékos nagyot bukik, száz játékosnak egy kicsit jobb lesz. Utilitartista módszerekkel lehet számolgatni...

A békeszerződést még nem volt szerencsém látni, per pillanat elvi szinten ellenzem, ha túlmutat azon, hogy egy erősebb klán X idő eltetlével támadhasson csak egy gyengébb klánt újból. (Itt az x idő természetesen hosszabb, mint egy hét...)

Én is tartok ennek a módszernek a felszaporodásától. Két dolog fogja azonban ezt hátráltatni: Az, hogy a benn lévő tagnak TÉNYLEG NEM ÉRI MEG. Nem tudom, hányan szivatnák ezzel magukat, csak hogy egy előnyt visszavessenek. Másrészről, igen nehéz megvalósítani ezt sikeres módon. Az Elitben is több olyan tag van, aki könnyedén elkalapálhatná Mordranethet, ha éppen 15% fölött érné... Elég egy rosszabbul elsült lépés, egy pontatlan időzítés, és talán bukik az egész háború. Innen nézve tisztelem Mordraneth zsenialitását, hogy ezt talán képes lesz kivitelezni. Ha nem sikerülne neki, gondolom, ez a topic nem is jött volna létre...

Továbbá még közel sem olyan biztos, hogy az ott szerzett LE pazarlás... Mi is szeretnénk egyszer egy Óvodát, olyasmit, mint az Elit várólista... Ha szépen jön az Elittől a LE, akkor erre alapozva talán fel lehet húzni egy ilyen szöetséget is...

Szóval kíváncsian várom a fejleményeket, remélem pozitív hatással lesza világra..
"Unatkozom. Kérem a köpenyem.
Mielőtt bármit elkövetnek,
gondoljanak a rózsakertre,
vagy még inkább egyetlen rózsatőre,
egyetlen egy rózsára, uraim."
Pontszám: 7.17
népszerűSztavroginFérfi
Végzetúr tehetség
171 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
40. hozzászólás - 2008.11.05. 10:53:54
Az erősebb szövi versus könnyebb szövi kérdésre reagálva: Az erősebb szövik mindig is támadni fogják a gyengébbszöviket... Akik ellen háborúk idultak, és vesztettek, azok addig a potnig látnak el, hoyg "minket ne lehessne támadni.." De ha erősebb szüvi nem támadhat gyengébbeket: Ti megtámadtátok volna az Elitet? Ugye nem... Ti támadnátok gyengébb szöviket, hogy kapjatok LE-t? Ugye igen... Szóval nem okos dolog, ha elmegyünk egy olyan irányba, hogy "csak az Elit ne támadhasson gyenge szöviket, ha már öszeszedték a legjobb játékosokat..."

Igazából Csak a rubin hordánál láttam megvalósulni a legjobb módszert. Rég néztem át a top klánokat, de úgy tapasztalom, hogy a többieknél a legjobb harcosok mind szétkerültek különböző klánokba... A jó megoldás náluk is a tömörülés lenne, hogy méltó ellenfelei is lehessenek a z ELitnek. De uyge ez is csak olyan formában működik mindenki fejében, hogy Jöjetek át hozzánk... De olya nformában má kevésbé, hogy "ok, akkor én megyek át hozzátok."

Erősnek lenni önmagában még nem elítélendő cselekedet. Az, ha az elit kihasználva fölényét megtámad kisebb gyémánt szöviket, szerintem korrekt. Az ha az Elit megtámad kisebb gyengébb szöviket 10 naponta, az már kevésbé korrekt. Tudtommal ezt nem is csinálják, csak két klánról tudom, hogy másodjára jár náluk az Elit...
"Unatkozom. Kérem a köpenyem.
Mielőtt bármit elkövetnek,
gondoljanak a rózsakertre,
vagy még inkább egyetlen rózsatőre,
egyetlen egy rózsára, uraim."
Pontszám: 5.33
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!