Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Egyszemélyes szövetségi háború
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Egyszemélyes szövetségi háború
1. hozzászólás - 2008.11.04. 16:17:11
Kaptam egy felvetést azzal kapcsolatban, hogy mi van akkor, ha valaki alapit egy egy (vagy akár 2-3) személyes "über" szövetséget, amivel háborúban legyőz egy másikat, majd nem várja ki az egy hetet, hanem felbontja a szövetséget, újraalapitja, és azonnal hadat üzen újra ugyanannak a szövetségnek.

Bár szerintem ez egy igen extrém (és nem túl értelmes) dolog, hiszen ilyenkor ezek a támadók semmit nem nyerhetnek a dolgon - a profitként szerzett LE odavész a szövetség felbontásakor - a visszaélések elkerülése végett be lehet rakni, hogy egy újonnan alapitott szövetség 1 hétig nem kezdeményezhet háborút, és nem is lehet neki hadat üzenni. Mondjuk ezt még ilyenkor is meg lehet kerülni azzal, hogy csinálok 10 "alvó szövit" 1-1 taggal, és 1 héttel később belépek az elsőbe, támadok, kilépek belőle, átmegyek a másodikba, támadok stb. De ahogy mondom, ez alapvetően értelmetlen dolog.

A másik dolog, sokan kérdezgettek arról, hogy mitől függ a háborúban zsákmányolt lélekenergia, és ennek lehetnek-e egészen extrém értékei. A zsákmányolt lélekenergia a harcoló szövetségek erősségének arányától függ, ettől függ, hogy a legyőzött szövetség lélekkútjának hány százalékát lophatják el. Nagyjából így néz ki a dolog:
Tegyük fel, hogy a vesztes lélekkútja 10,000. Ha a győztes szövetség legalább kétszer erősebb (az erősség alatt itt a karakterek erősségét értjük, mint pl. szint), akkor a minimális 15%-kot rabolja, tehát 1,500 LE-t. Ha a győztes szövetség ugyanolyan erős, vagy gyengébb, akkor a maximális 30%-kot rabolja, tehát 3000 LE-t. ha a kettő között valahol, akkor arányosan változik a százalék.
Tehát az erőkülönbségből nem lehetnek extrém értékek, viszont egy faktor a legyőzött szövetség lélekkútja is. Ha a fenti példában a legyőzött szövetségnek csak 3000-es lélekkútja van, akkor a zsákmány csak 450 LE lesz, ami elég soványka...
Pontszám: 5
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
2. hozzászólás - 2008.11.04. 16:24:01
ja még hozzáteszem, hogy az eredeti koncepcióban a hadüzenetnek feltétele volt egy (aránylag hamar) felépihető épület, csak végül azért nem raktuk be, hogy ne bonyolódjanak annyira a dolgok.
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
3. hozzászólás - 2008.11.04. 16:25:24
Meg mertem volna esküdni rá hogy ez a téma még ma előkerül

Vagyis akkor egy szövetség győzelem esetén max. a másik szövi lélekkútjának 30%-át hozhatja el LE-ben? És ez eddig is így volt?

Továbbá akkor elméletben működik az hogy amennyiben a győztes szövi megszűnik, és a tagjai új szövit alapítanak akkor nem kell kivárni az 1 hét békeidőszakot hanem az új szöviből mehet azonnal az újabb hadüzenet?

És még 1 utolsó kérdés: Feltétele-e a hadüzenetnek a lélekkút megléte?
A hozzászólást tramenes módosította 2008.11.04. 16:31:30-kor
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
4. hozzászólás - 2008.11.04. 18:25:18 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Egyszemélyes szövetség háborúzik? John Rambo a végzetúr? Csak egy újabb idétlenség, amit a játék rendszere megenged mert rövid volt a teszt-időszak. Valahogy a szövetségeknek nem erről kéne szólni...
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
5. hozzászólás - 2008.11.04. 20:30:41 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.04. 16:17:11
Kaptam egy felvetést azzal kapcsolatban, hogy mi van akkor, ha valaki alapit egy egy (vagy akár 2-3) személyes "über" szövetséget, amivel háborúban legyőz egy másikat, majd nem várja ki az egy hetet, hanem felbontja a szövetséget, újraalapitja, és azonnal hadat üzen újra ugyanannak a szövetségnek.

Bár szerintem ez egy igen extrém (és nem túl értelmes) dolog, hiszen ilyenkor ezek a támadók semmit nem nyerhetnek a dolgon - a profitként szerzett LE odavész a szövetség felbontásakor - a visszaélések elkerülése végett be lehet rakni, hogy egy újonnan alapitott szövetség 1 hétig nem kezdeményezhet háborút, és nem is lehet neki hadat üzenni. Mondjuk ezt még ilyenkor is meg lehet kerülni azzal, hogy csinálok 10 "alvó szövit" 1-1 taggal, és 1 héttel később belépek az elsőbe, támadok, kilépek belőle, átmegyek a másodikba, támadok stb. De ahogy mondom, ez alapvetően értelmetlen dolog.

a 10 alvó szövetség? akkor mindegyiket teletömi, és egy szöviből lerabolja. bár, aki egyedül van az tud építeni a kútból?
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 7.50
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
6. hozzászólás - 2008.11.04. 21:03:09
Azt szabad megkérdezni, hogy honnan kaptátok ezt a felvetést? Bár úgysem kell, úgyis tudom.

Vegyünk egy teljesen életszerű példát. Mi van akkor, ha pl egy testvérpár alapít egy 2 személyes szövetséget (pl Kováts család szövetsége), akik elhatározzák, hogy ők ketten, és nem többen akarnak egy szövetséget. Ezzel a gondolattal lényegében őket kiszorítjátok a szövetségi háborús rendszerből.

Ezt a gondolatot tovább véve, nem lehet fentről megszabni, hogy mit jelent a szövetség. Teljesen különböző emberek vagyunk, így teljesen különbözően fogunk fel dolgokat. Miért gondoljátok azt, hogy egy nagyon kevés tagot számláló szövetség értelmetlen lenne? Mindennek vannak előnyei, és hátrányai.

NE büntessétek az emberi ötletességet, leleményességet, mert ha ezt a tendenciát folytatjátok, akkor ez a játék le fog süllyedni a tamagochik szintjére.
Pontszám: 4.25
népszerűShiakoFérfi
Végzetúr mester
388 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
7. hozzászólás - 2008.11.04. 21:04:19
Namost mi értelme van annak, hogy valaki össze-vissza ugráljon a szövetségekben? Csak saját magát veti vissza.

szerk.: Mi a baj azzal, ha valaki egyedül alapít szövetséget és háborúkat nyer? Kis szövetségtől nem tud sokat hozni, a nagyokat meg valahogy nem tudom sajnálni, hisz a kicsiken úgyis nyernek épp eleget. :idea:
A hozzászólást Shiako módosította 2008.11.04. 21:05:45-kor
Üdv:
Gabi
Pontszám: 3
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
8. hozzászólás - 2008.11.04. 21:05:18 (Válasz Cassian #6 hozzászólására.)
Idézet: Cassian - 2008.11.04. 21:03:09
Azt szabad megkérdezni, hogy honnan kaptátok ezt a felvetést? Bár úgysem kell, úgyis tudom.

Vegyünk egy teljesen életszerű példát. Mi van akkor, ha pl egy testvérpár alapít egy 2 személyes szövetséget (pl Kováts család szövetsége), akik elhatározzák, hogy ők ketten, és nem többen akarnak egy szövetséget. Ezzel a gondolattal lényegében őket kiszorítjátok a szövetségi háborús rendszerből.

Ezt a gondolatot tovább véve, nem lehet fentről megszabni, hogy mit jelent a szövetség. Teljesen különböző emberek vagyunk, így teljesen különbözően fogunk fel dolgokat. Miért gondoljátok azt, hogy egy nagyon kevés tagot számláló szövetség értelmetlen lenne? Mindennek vannak előnyei, és hátrányai.

NE büntessétek az emberi ötletességet, leleményességet, mert ha ezt a tendenciát folytatjátok, akkor ez a játék le fog süllyedni a tamagochik szintjére.
én szeretem a tamagochikat
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 4
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
9. hozzászólás - 2008.11.04. 21:08:16 (Válasz Sir Ny #8 hozzászólására.)
Idézet: Sir Ny - 2008.11.04. 21:05:18
Idézet: Cassian - 2008.11.04. 21:03:09
Azt szabad megkérdezni, hogy honnan kaptátok ezt a felvetést? Bár úgysem kell, úgyis tudom.

Vegyünk egy teljesen életszerű példát. Mi van akkor, ha pl egy testvérpár alapít egy 2 személyes szövetséget (pl Kováts család szövetsége), akik elhatározzák, hogy ők ketten, és nem többen akarnak egy szövetséget. Ezzel a gondolattal lényegében őket kiszorítjátok a szövetségi háborús rendszerből.

Ezt a gondolatot tovább véve, nem lehet fentről megszabni, hogy mit jelent a szövetség. Teljesen különböző emberek vagyunk, így teljesen különbözően fogunk fel dolgokat. Miért gondoljátok azt, hogy egy nagyon kevés tagot számláló szövetség értelmetlen lenne? Mindennek vannak előnyei, és hátrányai.

NE büntessétek az emberi ötletességet, leleményességet, mert ha ezt a tendenciát folytatjátok, akkor ez a játék le fog süllyedni a tamagochik szintjére.
én szeretem a tamagochikat


Én is szerettem őket. Nevelgettem kutyusokat, ősembereket, bár a teve kimaradt. De egy ilyen játék, mint a Végzetúr, nem tamagochi.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
10. hozzászólás - 2008.11.04. 21:12:27
nekem volt egy pikachum, meg egy dínóm.
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 2.56
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
11. hozzászólás - 2008.11.04. 21:47:01 (Válasz Cassian #6 hozzászólására.)
Idézet: Cassian - 2008.11.04. 21:03:09
Azt szabad megkérdezni, hogy honnan kaptátok ezt a felvetést? Bár úgysem kell, úgyis tudom.

Vegyünk egy teljesen életszerű példát. Mi van akkor, ha pl egy testvérpár alapít egy 2 személyes szövetséget (pl Kováts család szövetsége), akik elhatározzák, hogy ők ketten, és nem többen akarnak egy szövetséget. Ezzel a gondolattal lényegében őket kiszorítjátok a szövetségi háborús rendszerből.

Ezt a gondolatot tovább véve, nem lehet fentről megszabni, hogy mit jelent a szövetség. Teljesen különböző emberek vagyunk, így teljesen különbözően fogunk fel dolgokat. Miért gondoljátok azt, hogy egy nagyon kevés tagot számláló szövetség értelmetlen lenne? Mindennek vannak előnyei, és hátrányai.

NE büntessétek az emberi ötletességet, leleményességet, mert ha ezt a tendenciát folytatjátok, akkor ez a játék le fog süllyedni a tamagochik szintjére.

Nekem pl. nincs azzal bajom, ha ketten leigázzák a világot és erős szövetséget épitenek. Itt most egy szövetségből ki-be ugráló taktikáról van szó, amivel az illető nem nyer, mert nem épiti be a szövetségbe a zsákmányolt LE-t és saját fejlődésére se tudja forditani. Nem szeretném, ha tartósan arra tendálna a játék, hogy nem saját magunkat fejlesztjük, hanem csak arra megyünk hogy tudjuk jobban szivatni a másikat. A való életben épp elégszer találkotom a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitással, hogy inkább nekem is legyen rossz, de neki még rosszabb. Reménykedtem, hogy ebből a játékból legalább ez kimarad, de ez úgy látszik genetikailag van kódolva belénk.
Pontszám: 7.67
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
12. hozzászólás - 2008.11.04. 21:54:51
egy szóval sem mondtam, hogy problémásnak tartom, ha egy 2 tagú szövetség legyőz egy 10 tagút (a játék rendszere miatt a 2 tagú szövi úgyis életképtelen hosszútávon), a gondom azzal van, ha a háború utáni 1 hetes békeidőszak szabályát valaki ki tudja játszani. Arról hogy rövid volt a tesztidőszak meg blabla, megnézem melyik az a játék amelyben akármekkora és akármilyen hosszú teszteléssel is mindent ki lehet próbálni ami az éles játékban lesz

a zsákmányolható LE képletén nem változtattunk, igy van a kezdetek óta, az elvet csak azért irtam le, mert ezzel kapcsolatban már elég extrém találgatások voltak.
Pontszám: 7.50
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
13. hozzászólás - 2008.11.04. 21:55:27
Csak a kérdés, hogy mi számít szivatásnak? Alacsony szintű, gyenge karikat farmolni szerintem bőven kimeríti ezt a kategóriát. Viszont amikor ők felszólalnak, akkor el vannak intézve azzal, hogy ez a játék velejárója. Legyünk konzekvensek. Ha egy nagy szövetség megtámadhat kisebbeket, akkor egy kisebb is támadhasson nagyokat. Az így szerzett LE-t is be lehet építeni, tehát nem vész el. Csak átalakul.

Egyébként ha jól tudom a szövetségi tagság teljesen szabad. Nem vagyunk röghöz, izé szövetséghez kötöttek.
Pontszám: 4.33
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
14. hozzászólás - 2008.11.04. 22:00:52 (Válasz Miklós #12 hozzászólására.)
Ugyan nem ismerem a játékot korábbról mint ahogy "hivatalosan" is elindult de egyáltalán nem gondolom életképtelennek a kis "kemény mag" szöviket. Persze néhány lehetőséget (pl. térkapu + epikus szörnyek) nem fognak tudni olyan mértékben kihasználni mint a 20-30 taggal rendelkezők de vannak olyan előnyei amelyek ezt képesek kompenzálni.

És utólag bővíteni mindig lehet, a 30. szint elég messze van.
Pontszám: 5
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
15. hozzászólás - 2008.11.04. 22:02:02 (Válasz Miklós #12 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.04. 21:54:51
egy szóval sem mondtam, hogy problémásnak tartom, ha egy 2 tagú szövetség legyőz egy 10 tagút (a játék rendszere miatt a 2 tagú szövi úgyis életképtelen hosszútávon), a gondom azzal van, ha a háború utáni 1 hetes békeidőszak szabályát valaki ki tudja játszani. Arról hogy rövid volt a tesztidőszak meg blabla, megnézem melyik az a játék amelyben akármekkora és akármilyen hosszú teszteléssel is mindent ki lehet próbálni ami az éles játékban lesz

a zsákmányolható LE képletén nem változtattunk, igy van a kezdetek óta, az elvet csak azért irtam le, mert ezzel kapcsolatban már elég extrém találgatások voltak.


Ha az egy hetes szabály kijátszása a gond, akkor azt meg lehetne oldani egy karakterre sütött bélyeggel, ami egy hét alatt tűnik el. Ez tenné lehetetlenné, hogy támadd a szövetségi ellenfél tagságát.

Bár gondolom nem lenne egyszerű leprogramozni, mert nem a másik szövetségre, hanem annak a tagjaira kellenne külön-külön minden karakterre megoldani.
Pontszám: 6.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
16. hozzászólás - 2008.11.04. 22:18:34 (Válasz tramenes #14 hozzászólására.)
"És utólag bővíteni mindig lehet, a 30. szint elég messze van."

Nem 30. szintes lesz a játék, legalább 100.
A hozzászólást Mortimer módosította 2008.11.04. 22:25:45-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
17. hozzászólás - 2008.11.04. 22:35:05 (Válasz Mortimer #16 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2008.11.04. 22:18:34
"És utólag bővíteni mindig lehet, a 30. szint elég messze van."

Nem 30. szintes lesz a játék, legalább 100.


Az a határ az epikus szörnyekre vonatkozik.
Pontszám: 5
népszerűBatuFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
18. hozzászólás - 2008.11.04. 22:57:21 (Válasz tramenes #14 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.11.04. 22:00:52
Ugyan nem ismerem a játékot korábbról mint ahogy "hivatalosan" is elindult de egyáltalán nem gondolom életképtelennek a kis "kemény mag" szöviket. Persze néhány lehetőséget (pl. térkapu + epikus szörnyek) nem fognak tudni olyan mértékben kihasználni mint a 20-30 taggal rendelkezők de vannak olyan előnyei amelyek ezt képesek kompenzálni.

És utólag bővíteni mindig lehet, a 30. szint elég messze van.


Persze, lehet akármekkora szövetségekkel játszani, nincs ezzel senkinek problémája ha az az 1-2 karakter végig is viszi, épitkezik rendesen és nem ugrál ki hetente másik szövetséget alapitani, kikerülve az 1 hetes békét. Ez pvp játék, jó hogy mindenki szivat valakit, de alapjában véve azért, hogy az elrabolt LE-t a saját hasznára forditsa, nem kizárólag a szivatás kedvéért. Főleg úgy nem szerencsés, ha valaki többet áldoz, mint amennyit nyer, kizárólag, hogy minél jobban korlátozza a másikat. Csak ezutóbbival van bajom.
Pontszám: 6
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
19. hozzászólás - 2008.11.04. 23:17:22
Hogy történik egy szövetség erősségének meghatározása ? Valami átlag számítás a tagok létszámából és szintjéből ? Mert ez bizonyos esetekben problémát okozhat...

Tegyük fel, hogy van egy szövetség, aminek tagja egy 17-ik szintű karakter és 15-20 10-ik szintű karakter. Így is lehet "egyszemélyes" háborút vívni, ha olyan szövinek üzennek hadat, ahol csal 14-ik szintű karakterek vannak. A megtámadott szövetség nem tud visszaütni, csak a 17-es karakterre, így valószínüleg veszítenek ráadásul 30%-ot, hiszen a szintek átlaga alapján erősebbek a támadó szövetségnél.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
20. hozzászólás - 2008.11.05. 06:34:29 (Válasz Miklós #12 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2008.11.04. 21:54:51
egy szóval sem mondtam, hogy problémásnak tartom, ha egy 2 tagú szövetség legyőz egy 10 tagút (a játék rendszere miatt a 2 tagú szövi úgyis életképtelen hosszútávon), a gondom azzal van, ha a háború utáni 1 hetes békeidőszak szabályát valaki ki tudja játszani. Arról hogy rövid volt a tesztidőszak meg blabla, megnézem melyik az a játék amelyben akármekkora és akármilyen hosszú teszteléssel is mindent ki lehet próbálni ami az éles játékban lesz

a zsákmányolható LE képletén nem változtattunk, igy van a kezdetek óta, az elvet csak azért irtam le, mert ezzel kapcsolatban már elég extrém találgatások voltak.


Ezt nagyon gyszeru megakadalyozni, a szovi alapitast ti hagyjatok jova, ha valaki 2 heten belul uj szovit akar alapitani, azt nem kell jovahagyni. Tudom az atlepegetos modszer meg mindig marad, ahhoz viszont szerintem tul sok passziv emberke kell, vagy multizas forog fenn, aminek ismerjuk a kovetkezmenyeit.

Masik: tobben kerdeztek hol a gond, en szerintem nem gond az, ha valaki a jatek lehetosegeit ugyesen kiforgatva jelentos elonyhoz jut, ugyanakkor emberileg kifogasolhato, ha celja nem az, hogy elonyt szerezzen maganak, hanem az, hogy az ellenfelet szivassa olyan aron, ami neki is sulyos karokat okoz (akar sulyosabbat, mint annak akit szivat). Ez egyfajta Dugovics Titusz modszer, egy jatekban ez talan mar tulzas. Ugyanakkor amig a szabalyok engedik...
Amig engedik!
Pontszám: 8.20
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője