Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Egyszemélyes szövetségi háború
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
61. hozzászólás - 2008.11.05. 18:42:44 (Válasz Batu #60 hozzászólására.)
Idézet: Batu - 2008.11.05. 18:32:43

Végülis mit kell megoldani? Az ELIT HORDA permanens padlóra küldését?


Látod ez egy jó kérdés. Szerintem elég annyit érzékeltetni hogy ha van rá akarat akkor ezentúl bármelyik erős gyémánt/smaragd/zafír harcos felállhat és mondhatja azt a nála jóval erősebb, őt megtámadó szövinek hogy ne nagyon zargass minket mert megjárod.

Viszont ha ezt nem hiszik el és mégis nekik jönnek akkor kíméletlenül meg kell csinálni mert különben nem lesz visszatartó ereje.
Pontszám: 5
népszerűtlenSir NyFérfi
Végzetúr mester
846 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
62. hozzászólás - 2008.11.05. 19:09:39 (Válasz Batu #57 hozzászólására.)
Idézet: Batu - 2008.11.05. 18:07:58

Kicsit szerintem tévedésben vagy. A játékban semmilyen változtatás nem valósult meg csak azért, mert sokan lobbiztak érte, de Miklós nem akarta volna. Ha végignézed a topic-okat, sokminden nem valósult meg azok közül sem, amelyekben mindenki egyetértett a hozzászólók közül. Most is arról van szó, hogy egy kiskapu nyitva maradt amire a készitők sem gondoltak és ha úgy gondolják most, valamiképp becsukják.
ez nem kisikapu. ez egy taktika. a kettő teljesen más dolog. és a taktika teszi színessé a játékot, hogy van x cél, és mondjuk minden célt y módon el lehet érni.
A hozzászólást Baraty módosította 2008.11.06. 14:40:55-kor
A békéért háborúzni olyan, mint a szüzességért szeretkezni!
Pontszám: 5.33
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
63. hozzászólás - 2008.11.05. 19:09:41 (Válasz Cassian #54 hozzászólására.)
Idézet: Cassian - 2008.11.05. 17:31:03
Idézet: Blackjack - 2008.11.05. 16:12:55
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha ezt Ti taktikának hívjátok, akkor innentől fogva semmi alapotok nincs az ELITRE vagy a többi erősre mutogatni, mindkettő módszer a játék lehetőségeit használja, de az egyik jobban kifacsarja azt.

Sajnálom, hogy nem lesz a háború reformból semmi, mert a játékvezetés úgy látja, hogy nincs szükség rá, pedig lenne, nagyon sok hsz született a témában, s én azt hiszem, hogy a többségét érdemes is volt átolvasni, átgondolni. Ez a mostani állapot kő, papír, olló játék, "csináld magad" megoldásokkal. A háború elszürkült, csak egy rutin elem lett..


Ki mutogatott a másikra a játék módszere alapján? Nekem az az undorító és visszataszító dolog nem tetszik, hogy ha valami vagy valaki olyan módszert alkalmaz a játékban amire nem gondoltam, és ezzel túl jártak az eszemen, akkor rohanok Miklóshoz, hogy ez így nem ér. Tessék megváltoztatni a szabályokat, úgy ahogy nekem tetszik. Az én szüleim már óvodás koromban megtanították nekem, hogy árulkodni nem szép dolog. Hazudni pedig egyenes csúnya dolog.



Te nagyon nagy félreértésekben élsz, sajnálom, hogy nem látsz tovább a szemellenződnél:(
A hozzászólást Blackjack módosította 2008.11.05. 19:15:48-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
64. hozzászólás - 2008.11.05. 19:24:13 (Válasz Sir Ny #62 hozzászólására.)
Sir: de nincs taktikázásra mozgástér. Milyen taktika van? Rohadt sok..ezzel együtt van vagy 3 féle dolog amit egy háborúban érdemes művelni, wow ez aztán a változatosság, kb. annyira tág a mozgásterünk mint a tárgy vásárlásnál, küldetéseknél..uniformizál a játék, nyakatekert home made megoldásokkal, és szóbeli megállapodásokkal próbálják feldobni a játékot a játékosok. Igen páran győzködjük a készítőket, de félreértés ne essék, nem az erősebbek érdekében (magam sem vagyok megatáp..), hanem hogy egy színesebb, jobb, s talán igazságosabb háborús rendszer születhessen egyszer majd.. Persze csak ha a többség is úgy akarja, de a többi háborúval foglalkozó topicban azért elég sokan leirták, hogy jó lenne változtatni a dolgon.
Zoidberg - v1
Pontszám: 9
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
65. hozzászólás - 2008.11.05. 19:34:23
Tramenes : Nem hiszem, hogy ilyen akcióval érdemes meggyőzni egy erős szövetséget arról, hogy nem érdemes támadni. Egy ilyen egyszemélyes háború tényleg sok áldozattal jár, és nem biztos, hogy célra vezet. Inkább csak felbőszíti az ellenfelet.

Viszont ha a gyengébb szövetség el tudja húzni a háborút, akár két hétig is, akkor a támadó fél valószínüleg más célpontot fog választani, hiszen két hét alatt 4-5 másik háborút is megnyerhet.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
66. hozzászólás - 2008.11.05. 19:53:19 (Válasz Ariel #65 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2008.11.05. 19:34:23
Viszont ha a gyengébb szövetség el tudja húzni a háborút, akár két hétig is, akkor a támadó fél valószínüleg más célpontot fog választani, hiszen két hét alatt 4-5 másik háborút is megnyerhet.


Jam; de az a szövi minden tagjától áldozatokat kíván, és a végén az agresszor úgy is bezsebel X LE-t. Ha az ELIT példájával élünk; nekem nagyonis visszatartó erőnek tűnik ha egy ilyen akció hatására egy 60K-s kútból buknak 18K-t és emellett egy nyert háborúval átlagosan 2, max. 3K-t tudnak szerezni.

Minél nagyobb és erősebb az agresszor szövi, annál inkább megéri meglebegtetni előttük ezt a fajta szankcionálást, ugyanis annál többet buknak egy kemény mag ellen amit ráadásul annál nehezebben tudnak pótolni nyert háborúkkal.

Ha pl. az Azúr Légiót vennénk a maga 36K-s kútjával; velük szemben ebben a szisztémában most "mindössze" egy 11K-s veszteséget lehet meglebegtetni amit kb. 2-3 nyert háborúval tudnak pótolni. Itt már meggondolandó annak megreszkírozása hogy valaki ezzel a típusú elrettentéssel kísérletezzen mert nem akkora a különbség az agresszornak szövetségi szinten okozott és a kilépőnél a kieső fejlődés miatt a karakter szintjén elszenvedett kár közt.

De ez magánvélemény; csak azt akarom hangsúlyozni hogy egy nagyon erős szövetség ellen ez a taktika elrettentő erővel IS bír. Ha már megtorlásként (és főleg: rendszeresen, és még inkább: több oldalról) alkalmazzák akkor az agresszor szövetségi szinten hamar kilátástalan helyzetbe kerülhet, ez józan ésszel rövid úton belátható és éppen ezért lehet ennek meglebegtetésével sakkban tartani őket.
A hozzászólást tramenes módosította 2008.11.05. 19:54:16-kor
Pontszám: 5
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
67. hozzászólás - 2008.11.05. 20:08:14
csak azt felejtitek el hogy bármikor kopírozhatja ezt a "taktikát" bárki, s mi történik akkor ha jön egy erős vörös, zöld, kék stb ember, s azt mondja, ok akkor én most ugyanilyen módszerrel sakkban tartom ezt és ezt a szövetséget, mert ha ők így akkor..
Zoidberg - v1
Pontszám: 5
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
68. hozzászólás - 2008.11.05. 20:16:56
Egy ilyen jellegű háborút rendszeresen vívni nem lehet véleményem szerint. Alap feltétele, hogy az egyszemélyes támadó erősebb legyen a másik szövetség tagjainak nagy részénél. De egy ilyen háború végeztével ha atámadó vissza akar térni eredeti szövetségébe, és azépületeket is használni akarja, akkor komoly mennyiségű LE-t kell beépítenie. Ezt max pár alkalommal lehet eljátszani, annyira vissza fog esni a fejlődésben, hogy a további háborúi vereséggel végződhetnek. Míg a HORDA kútja két nap alatt helyreáll és a szövetség tagjai zavartalanul fejlődhetnek, addig a támadónak akár hetekbe is telhet utolérnie magát.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 3
kedvelt tagCassianFérfi
Végzetúr
55 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
69. hozzászólás - 2008.11.05. 20:40:13 (Válasz Blackjack #63 hozzászólására.)
Idézet: Blackjack - 2008.11.05. 19:09:41
Idézet: Cassian - 2008.11.05. 17:31:03
Idézet: Blackjack - 2008.11.05. 16:12:55
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha ezt Ti taktikának hívjátok, akkor innentől fogva semmi alapotok nincs az ELITRE vagy a többi erősre mutogatni, mindkettő módszer a játék lehetőségeit használja, de az egyik jobban kifacsarja azt.

Sajnálom, hogy nem lesz a háború reformból semmi, mert a játékvezetés úgy látja, hogy nincs szükség rá, pedig lenne, nagyon sok hsz született a témában, s én azt hiszem, hogy a többségét érdemes is volt átolvasni, átgondolni. Ez a mostani állapot kő, papír, olló játék, "csináld magad" megoldásokkal. A háború elszürkült, csak egy rutin elem lett..


Ki mutogatott a másikra a játék módszere alapján? Nekem az az undorító és visszataszító dolog nem tetszik, hogy ha valami vagy valaki olyan módszert alkalmaz a játékban amire nem gondoltam, és ezzel túl jártak az eszemen, akkor rohanok Miklóshoz, hogy ez így nem ér. Tessék megváltoztatni a szabályokat, úgy ahogy nekem tetszik. Az én szüleim már óvodás koromban megtanították nekem, hogy árulkodni nem szép dolog. Hazudni pedig egyenes csúnya dolog.



Te nagyon nagy félreértésekben élsz, sajnálom, hogy nem látsz tovább a szemellenződnél:(


Lehetséged, de ebből a leereszkedő stílusból akkor sem kérek. Nem hiszem, hogy olyan viszonyban lennénk, hogy ezt megengedd magadnak. Ha pedig mégis úgy érzed, akkor én tudlak sajnálni.
Pontszám: 3.60
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
70. hozzászólás - 2008.11.05. 20:55:34 (Válasz Ariel #68 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2008.11.05. 20:16:56
Egy ilyen jellegű háborút rendszeresen vívni nem lehet véleményem szerint. Alap feltétele, hogy az egyszemélyes támadó erősebb legyen a másik szövetség tagjainak nagy részénél. De egy ilyen háború végeztével ha atámadó vissza akar térni eredeti szövetségébe, és azépületeket is használni akarja, akkor komoly mennyiségű LE-t kell beépítenie.


Erre is van megoldás.
Pontszám: 5
kedvelt tagEardogFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
71. hozzászólás - 2008.11.05. 21:11:51
Nekem annyi hozzászólásom lenne, hogy én is szerettem volna 2-3 személyes szövit, de túl drágák az épületek 2 embernek...nem lehetne azt csinálni, hogy ha kevesen vannak, akkor olcsóbbak lennének az épületek, ha többen akkor drágábbak?
V2 - Eraman - Sötét Mágusok
Pontszám: 3
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
72. hozzászólás - 2008.11.05. 21:22:12 (Válasz Cassian #69 hozzászólására.)
Nem hiszem, hogy bármivel rosszabb lenne a stílusom a tiédnél, én pl. olyan jelzőkkel nem illettem/illetem senkinek sem a hozzáállását, taktikáját, hogy "undorító és visszataszító". Ráadásul állandóan azt a replikát kapom tőled, hogy miért kell ezért és azért "sírni" Miklósnál..sok topicban leírtam már mindazt amit a háború rendszeréről gondolok (itt is..). Felvetéseket dobok fel, kit érdekel ez az új "taktika", ha ettől még ugyanolyan lapos és semmitmondó bicebóca az egész háború rendszere? Ha erre egy olyan hsz-t írsz amit írtál, azzal nem tudok mit kezdeni..
Zoidberg - v1
Pontszám: 3
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
73. hozzászólás - 2008.11.06. 06:29:33 (Válasz Eardog #71 hozzászólására.)
Ha függene a szintjüktől esetleg, de különben két 15. szintű kari gyorsan összefarmolna erős szövetségi épületeket, majd jönne a többi játékos, aki élvezné az életet!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 3
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
74. hozzászólás - 2008.11.06. 07:13:27 (Válasz tramenes #59 hozzászólására.)
Idézet: tramenes - 2008.11.05. 18:24:31
Nem dől össze a világ ha meggyengül a kari; ez csak egy bithalmaz amivel a Beho bizonyos feltételek mellett megengedi hogy játszunk.


jatszok otthon bekesen, odajon a gyerek nyaggatni, persze felpofozom, erre az asszony elzavar otthonrol, de ahh, mit ertheti o a jatek kifinomult szepseget, nembaj, kicsit mosdatlan vagyok, ejjelente elegge fazom, de egyre tobbet dolgozom, mert a melohelyen van net, marmint egyre tobbet vagyok bent, es nyomom a VU-t szarnyalok, a fonok megkerdezi mi ez, fellelkesulve mutatom neki a 8. szintu nerub korokozomat, nem tudja ertekelni, begyoposodott barom, kirug, le van szarva, ujabb 2 haborut nyertem a laptoprol, amit a lama yuppietol szereztem, aki a mekiben elment wc-re mikozben ment valami online targyalasa, mobilinternettel persze, remelem fizeti a szamlat, lopott aramon, hotspotrol, kisse meggyotorve, de 12. helyre jottem fel a legnagyobb sebzes toplistan, rettegik nevem

es akkor te azzal jossz, hogy EZ CSAK EGY BITHALMAZ?





ui.: nem akartam utalni ezzel semmire es senkire, aki magara veszi, azt jol seggbe rugom
Pontszám: 9.71
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
75. hozzászólás - 2008.11.06. 07:19:11 (Válasz Ariel #68 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2008.11.05. 20:16:56
Egy ilyen jellegű háborút rendszeresen vívni nem lehet véleményem szerint. Alap feltétele, hogy az egyszemélyes támadó erősebb legyen a másik szövetség tagjainak nagy részénél. De egy ilyen háború végeztével ha atámadó vissza akar térni eredeti szövetségébe, és azépületeket is használni akarja, akkor komoly mennyiségű LE-t kell beépítenie. Ezt max pár alkalommal lehet eljátszani, annyira vissza fog esni a fejlődésben, hogy a további háborúi vereséggel végződhetnek. Míg a HORDA kútja két nap alatt helyreáll és a szövetség tagjai zavartalanul fejlődhetnek, addig a támadónak akár hetekbe is telhet utolérnie magát.


Bizony bizony, ebben nagy igazsag van. Hosszu tavon pont celpontot csinalhat igy magabol (ertsd: a szovetsegebol) akarki.
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
76. hozzászólás - 2008.11.06. 09:03:38
Vicces, hogy Mordraneth önfeláldozó magányos hős, aki a saját fejlődésének kárára segíti a barátait - aki meg a saját fejlődése kárára építi a szövetségi épületeket (hogy segítse a barátait), az egy utolsó mocsok építőrabszolga, akit ki kéne tiltani a játékból...
Pontszám: 7.50
népszerűtramenesFérfi
Végzetúr mester
253 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
77. hozzászólás - 2008.11.06. 09:24:08 (Válasz csati777 #76 hozzászólására.)
Ez így nem egészen helyes.

Az építő kari valóban és konkrétan segíti a szövetséget az építéssel, az egyszemélyes kommandó viszont inkább egy passzív elrettentő erő ami a vesztes háborúval járó LE vesztés veszélyétől próbálja -egyes speciális esetekben- megóvni az anyaszövetséget.

Továbbá a "kemény mag" tagjainál egyáltalán nem olyan mértékű a karifejlődést ért kár mint az építőknél. Mitől is esik el egy ilyen komandós? Az épületbónuszoktól és néhány szövetségi featuretől (kémgömb, katakombák). Egy megfelelően erős karinak viszont szintre semmi problémája nem származik az épületbónuszok hiányából (lásd a Gyógyír-ELIT háború jelenlegi; 34-3as állását), ugyanakkor nincs kötelező adó sem és azt a LE-t karifejlesztésre lehet fordítani.

Néhány alapvető épület (védőfal-gyakorlótér-mágustorony) első szintjét pedig jóformán az első háborús zsákmányból finanszírozni lehet ami ismét csökkenti a különbséget. Egyedüli problémának az epikus szörnyekkel való csatákhoz szükséges épületek felhúzását látom; ez a "kemény mag"-szövinek lehetetlen.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
78. hozzászólás - 2008.11.06. 09:52:17 (Válasz csati777 #76 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2008.11.06. 09:03:38
Vicces, hogy Mordraneth önfeláldozó magányos hős, aki a saját fejlődésének kárára segíti a barátait - aki meg a saját fejlődése kárára építi a szövetségi épületeket (hogy segítse a barátait), az egy utolsó mocsok építőrabszolga, akit ki kéne tiltani a játékból...


Ez konkretan marhasag. Ha valakinek van egy masodik karija, aki csak epit, az rabszolga. Ha valaki viszont abban leli oromet (es tenyleg vannak ilyen fura emberek), hogy csak epitsen mint a guzu, hat lelke rajta.

a Mordraneth egy masodlagos karakter lenne, akit gazdaja csak azert tart a fokari mellett, hogy jol szivassa azokat akiknek az arca nem tetszik neki, akkor megvetendo lenne a dolog, de nyilvanvaloan nem ez a helyzet.
Pontszám: 5
kedvelt tagcsati777Férfi
Végzetúr mester
830 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
79. hozzászólás - 2008.11.06. 10:37:54
Vannak olyan emberek, akik majd' megszakadnak másokért, köszönetet nem várva, csak azért, mert jó érzéssel tölti el őket. A való világban édesanyának hívják őket, a Végzetúrban rabszolgának, vagy mazochista idiótának.
Én sem tudom, mi a jó abban, ha valaki csak vadászik és épít, de ha neki jó, csinálja (az egyetlen hátrány, hogy háborúban minden épelméjű ellenfél az építőt üti...)! Én azt sem tudom megérteni, mi a jó abban, ha valaki csak portyázik.
Pontszám: 5
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Egyszemélyes szövetségi háború
80. hozzászólás - 2008.11.06. 11:42:50 (Válasz csati777 #79 hozzászólására.)
Idézet: csati777 - 2008.11.06. 10:37:54
Én sem tudom, mi a jó abban, ha valaki csak vadászik és épít, de ha neki jó, csinálja (az egyetlen hátrány, hogy háborúban minden épelméjű ellenfél az építőt üti...)! Én azt sem tudom megérteni, mi a jó abban, ha valaki csak portyázik.


Kinek a pap, kinek a paplan.
Pontszám: 5
Oldal: 123456
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője