Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Landragór
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1581. hozzászólás - 2012.11.15. 11:51:05 (Válasz Quellon #1578 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.11.15. 11:35:04
De ha az a 2.000 vegyül a további 200.000-el ami nálam van és 5000-esével be akarom tolni akkor mi a szart kezdjek? Ha visszakapott LE-k nem egybegyűlnének a más forrásból származókkal akkor lenne igazságos, mert úgy elkölthetném hasznosan, nem csak üresjáraton forogna a rendszerben amíg ki/el nem vonják a végén.
Érted mire gondolok vagy tovább activityzünk?


Te azt a 2000-et felhasználtad töltésre, tehát megkaptad már mint jutalmat. Ha a végsőből ezt nem vonnák le, akkor ez dupla jutalmazásnak felelne meg.
Az meg mindegy, hogy nem akarod elkölteni vagy külön akarod perselybe tenni, akkor is ez már maga a jutalom.
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 7.91
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1582. hozzászólás - 2012.11.15. 12:04:21
Quellon: nem vonunk le semmit a végén, ellenkezőleg. hozzáadunk! Leegyszerűsítve, tekintsd úgy, mintha vadásznál, de 10-20%-kal több LE-t kapsz, és fejlődik az állatod, gyógyitalokat, relikviákat is kapsz, esetleg még medált is a végén. A LE-t úgy kapod meg, hogy egy részét rögtön odaadjuk, amikor megölöd a drakónt, egy részét pedig a végén, tulajdonságok formájában. Ezenkívül amit töltesz, azt is odaadjuk a végén, tulajdonságok formájában, de erre már csak +5% jön rá, míg a vadászott LE-nél a bónusz összességében jóval nagyobb is lehet. Pluszban csak akkor érdemes töltened, ha a mágián kívül minden tulajdonságot hasznosnak tartasz, ez esetben a plusz töltéssel annyi történt, hogy a mágiád ingyen nőtt. Ha egynél több tulajdonságot is teljesen értéktelennek tartasz, akkor viszont már nem feltétlenül érdemes nagy mennyiséget pluszban betölteni. Remélem ez így elég érthető modell.

Yasmina: igen, legalább 5%-kos jutalmat kaptál, de inkább jóval többet. Mondjuk néztem már több excel táblázatot, és mindegyikben voltak hibák, ki hogy számolja a "nyereséget". Amit én javaslok "profitszámításra": Szerzett LE / Vadászattal szerezhető LE.
Szerzett LE := tulajdonságok formájában kapott LE + csatákban kapott LE - töltött LE + 5 szerencsényi LE + relikviákkal fél év alatt megspórolható LE
Vadászattal szerezhető LE := amennyi LE-t kaptál volna, ha ugyanennyi CSP-ért vadászni mész.

Kocos: amit a plusz töltésre bónuszt kaptál, az kb. annyira volt elég, hogy a program a mágiádat növelte belőle. Tehát a plusz töltésért kaptál valamennyi +ingyen mágiát. A gond ott van, ha valaki akár 2-3 tulajdonságot is értéktelennek ítél (pl. erő v taumaturgia, egészség) akkor azt tényleg nem érte meg pluszban betölteni.
A teljes képlet nyilván sosem volt publikus, de a plusz töltésről többször sokan, én is kifejtettem már az álláspontomat az évek során, ez a lehetőség nem azért lett berakva, hogy ezen is mindenki jelentős plusz profitra tehessen szert, hanem hogy legyen még egy versenyzési lehetőség az esemény során. Ha a betöltött LE-re is +20% járna, akkor a V3-on fél évig mindenki a Landragórra gyűjtene, és az első drakónra rátöltene 10 millió LE-t. Ez sosem volt cél..

Amin gondolkodtam, hogy azzal kéne inkább kezdeni vmit, hogy a mágia ennyire haszontalan tulajdonság. Régen beszélgettünk arról, hogy a mágia adhatna +varázslatelnyelést pl. Egyből nem lenne kidobott LE a fejlesztése. Mit gondoltok erről?
Pontszám: 9.04
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1583. hozzászólás - 2012.11.15. 12:07:15 (Válasz Quellon #1580 hozzászólására.)
Nos. Van összesen 100.000 LE-d. Betöltöd 20*5.000 Le, de visszakaptál 20*2.000 Le-t. Ha ezt nem töltöd vissza, akkor 100.000 LE lesz a jutalmazás alapja és 40.000 Le-t elkölthetsz másra, ha visszatöltöd akkor 140.000 Le az összes töltés és a számítások alapja.

Ha van 100.000 Le-d, betöltöd a 20*5.000 Le-t, de nem kapsz vissza semmit, akkor 100.000 Le lesz a töltésed.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.67
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1584. hozzászólás - 2012.11.15. 12:10:19 (Válasz Miklós #1582 hozzászólására.)
A varielnyelést nagyon szeretem!
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.01
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1585. hozzászólás - 2012.11.15. 12:15:07 (Válasz Miklós #1582 hozzászólására.)
Miklós:

131. szinten 1 CSP-nyi vadászatnak nálatok mennyi az átlaga?
Ti mennyivel számoltatok? Mert nálam csak itt tudom elképzelni az elszámolási hibát (az én részemről), mert a többit az általad leírt módon számoltam és nekem 4,4% jött ki, de ezt Te is olvashattad (még hivatkoztál is rám), mert ki is raktam a másik topikba!
Pontszám: 7.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1586. hozzászólás - 2012.11.15. 12:16:05 (Válasz Miklós #1582 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 12:04:21
Kocos: amit a plusz töltésre bónuszt kaptál, az kb. annyira volt elég, hogy a program a mágiádat növelte belőle. Tehát a plusz töltésért kaptál valamennyi +ingyen mágiát.


Muhaha. Ennek fuss neki újra. A teljes jutalom kb. 85%-a ment magianovelesre.

Egyébiránt pontosan abban reménykedtem, hogy a mágiám ugyanannyit fejlődik majd, mintha elköltöm a LE-t, a többi tul pedig ajándékba nő egy picit, de ez nem így lett végül. A többi tulból nekem egyébként 3 van, ami gyakorlatilag hasztalan, és egy ami káros.


Idézet: Miklós - 2012.11.15. 12:04:21
A teljes képlet nyilván sosem volt publikus


Igen ezt mondtuk mi is, és ez az ami szerintem rossz döntés volt végső soron.

Ha a betöltött LE-re is +20% járna, akkor a V3-on fél évig mindenki a Landragórra gyűjtene, és az első drakónra rátöltene 10 millió LE-t. Ez sosem volt cél...


Mégis a fél V3 ezt csinálta az előző Landragór tanulságai alapján. Ha feltételezem, hogy nem volt változás azóta a képletben, akkor az, hogy ők félrevezetődtek pont azért történt, mert titkolod a képleteket.

Amin gondolkodtam, hogy azzal kéne inkább kezdeni vmit, hogy a mágia ennyire haszontalan tulajdonság. Régen beszélgettünk arról, hogy a mágia adhatna +varázslatelnyelést pl. Egyből nem lenne kidobott LE a fejlesztése. Mit gondoltok erről?


Ááááá kinek lenne az jó?

Nem csak a mágia haszontalan egyébként. Nekem például a tau növelés legkomolyabb hozadéka, hogy a zömében belőlem generált ellenfelek sebzése drasztikusan megnő. Általánosságban pedig elmondható, hogy az összehasonlítós tulajdonságok egy szint alatt nem érnek semmit (gyakorlatilag 150-es szinten mindegy, hogy 20 az IQ vagy 400), illetve a sebzésnövelő tulok értéke is erősen kétes abban a műfajban, amivel az ember nem igazáán tervez sebezni. Az egészség pedig akkor hasznos, ha nincs meg a mindennapokhoz szükséges szint az embernek (kivéve utolsó vérig bajnoki).

Még egy dolog: biztosan vannak akik kivárnak a jutalom felvételével, remélve hogy abból a nagy szívásból amibe a fentiekben ismertetett helyzet miatt kerültek valamilyen bukásminimalizáló lehetőséggel ki tudnak majd jönni. Ha biztosan tudod, eldöntötted, hogy ilyen lehetőseg nem lesz, akkor azt írd meg, hogy legalább a felesleges várakozás szívásától megkíméld őket.
A hozzászólást Kocos módosította 2012.11.15. 12:29:49-kor
Pontszám: 7.05
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1587. hozzászólás - 2012.11.15. 12:17:58 (Válasz Miklós #1582 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 12:04:21
Amin gondolkodtam, hogy azzal kéne inkább kezdeni vmit, hogy a mágia ennyire haszontalan tulajdonság. Régen beszélgettünk arról, hogy a mágia adhatna +varázslatelnyelést pl. Egyből nem lenne kidobott LE a fejlesztése. Mit gondoltok erről?


Írd ki szavazásként, és megtudod a véleményt....
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 7.51
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1588. hozzászólás - 2012.11.15. 12:20:10 (Válasz Miklós #1582 hozzászólására.)
Épp nekikezdtem volna én is fogalmazni az új infókat, amelyeket megtudtam. Itt a lényeg, ami eddig nem volt publikus.

Eddig mindenki azt gondolta, hogy a CSP-k elvadászásából kalkulált LE és a betöltött nettó LE összeadva kap egy egységes bónuszszorzót, azaz
(V + B) * X
V - CSP-k elköltése után a vadászattal kalkulált LE bevétel
B - betolt nettó LE
X - szorzó, ami nagyobb, mint 1

Ez alapján viszont
V * X + B * Y
Y - 5%-os szorzó és Y < X
A számítás alapja pedig az aktuális szinted a számításkor, azaz alacsonyabb szinten több szintlépéssel maga a szintlépés miatti nagyobb alapérték is ad valamennyi bónuszt, amire egységesen jön az X szorzó, így 40-50-es szinten 5-6-7 szint lépésével ezek bizony extrém jó értékek is lehetnek (40-50-60%), de a betolt LE-nél marad a fix 5%, ami az teljes eredmény %-os bónuszát arányosan csökkenti. Ha minimális a betolt LE, akkor arányaiban nagyobb a bónusz % és a többi LE-t, amit nem töltünk be az event alatt is magunkra költhetjük.
Akkor éri meg az event, ha a bónusz LE-ben kifejezett mennyisége fedezi a számunkra abszolút értéktelen tulajdonság(ok) fejlesztését és esetleg még marad minimális LE belőle a többi tulajdonságra. Ez - ahogy Miklós is írja - nem valósul meg, ha több, számunkra haszontalan tulajdonságunk is van. (Van, akinek mágián kívül minden haszontalan, neki tuti nem éri meg, van akinek a mágia és még 1-2 tul haszontalan vagy kevésbé hasznos, nekik se nagyon.) Természetesen a megérésben már szubjektív, hogy a relikviák kinek érik meg, illetve az LE/TP kinek éri meg és az állatfejlődés ad-e ennyi pluszt. ekem az itt kapott TP-kel a harci állataim az event alatt +3-4 szintet léptek, ami nekem nem releváns, de optimálisabban a szintlépős küldihez használt dögöket is lehet rájuk használni, csak azok egy erősebb varitól kifeküdtek volna a másodlagos hatások miatt.

Így, hogy ez az infó kiderült (azaz a vadászati kalkulált mennyiség más szorzót kap, mint a betolt LE mennyiség, valóban taktikai elemmé lépett elő a legközelebbi alkalommal, hogy meddig éri meg tölteni bele az LE-t.

*Mágia tulajdonság megérősebbé tételét támogatom. Varielnyelés például egy jó ötlet, de ha kiírod brainstormingra, tuti lesz rengeteg jó ötlet (és még több haszontalan )
A hozzászólást Craslorg módosította 2012.11.15. 12:21:56-kor
Pontszám: 7.70
kedvencDdyyFérfi
Végzetúr mester
251 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1589. hozzászólás - 2012.11.15. 12:20:46 (Válasz Kvnoemi #1583 hozzászólására.)
egy dolog van ami miatt lehet gondolkodni, az pedig a drakon leölése után azonnal megkapott LE "jutalom" bónusztalansága. Míg a maradék vadászat (ugye két cspből jött egy értéknyi LE) LE-jét a végén bónusszal növelten kapod meg, addig ezt az azonnalit ez a plusz nem terheli meg. Emiatt a rögvest megkapott LE pár százalékkal kevesebb, mint a benthagyott.

Max ez az egy pont az ami miatt Quellionnak lenne oka panaszra. De ez csak ötlet.
A hozzászólást Ddyy módosította 2012.11.15. 12:25:12-kor
Daltan | Az Illuminati Lovagjai

Figyelem a hozzászólás nyomokban fikciót, idézeteket és mogyorót is tartalmazhat. Ugyanitt tojás eladó.
Pontszám: 7.91
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1590. hozzászólás - 2012.11.15. 12:23:26 (Válasz Miklós #1582 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 12:04:21

Kocos: amit a plusz töltésre bónuszt kaptál, az kb. annyira volt elég, hogy a program a mágiádat növelte belőle. Tehát a plusz töltésért kaptál valamennyi +ingyen mágiát. A gond ott van, ha valaki akár 2-3 tulajdonságot is értéktelennek ítél (pl. erő v taumaturgia, egészség) akkor azt tényleg nem érte meg pluszban betölteni.
A teljes képlet nyilván sosem volt publikus, de a plusz töltésről többször sokan, én is kifejtettem már az álláspontomat az évek során, ez a lehetőség nem azért lett berakva, hogy ezen is mindenki jelentős plusz profitra tehessen szert, hanem hogy legyen még egy versenyzési lehetőség az esemény során. Ha a betöltött LE-re is +20% járna, akkor a V3-on fél évig mindenki a Landragórra gyűjtene, és az első drakónra rátöltene 10 millió LE-t. Ez sosem volt cél..


Lehet, hogy ez nem volt cél, de képzeld Miklós megvalósult, mert jelenleg volt a V3-on olyan karakter aki az első Dankón leölésekor 80milló Le-t töltött, jómagam csak szerény 53,5milló Le-t tettem bele egyszerre.

Szóval cél ide vagy oda, megvalósult,, és most ezzel kellene kezdeni valamit!

Vagy visszaadni, vagy valami csökkentett formában pluszba jutalmazni az extrém sok betöltött Le-t.
A hozzászólást Yasmina módosította 2012.11.15. 12:32:30-kor
Pontszám: 6.63
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1591. hozzászólás - 2012.11.15. 12:27:44 (Válasz Yasmina #1585 hozzászólására.)
Ezt te is ki tudod számolni:

szint * 10 * speki * irányított vadászat * kvízmedál (helyes válaszok arányában) * dicsőség medál * hasznos vadászat * állatok méretmódosítóiból adódó szorzó * (1-csapdakészítés)% * HT VAGY (relikvia+megaesszencia) + (csapdakészítés)% * sajtolás

Ebben egyetlen érték ismeretlen, az állatok módosítóiból adódó szorzó, de ezt a hosszas statisztika kompenzálja. Jelenleg kb 10k vadászat eredménye szerepel a statisztikámban, ebből adódik 1,216751-es szorzó.
Pontszám: 7.70
közkedveltRendozFérfi
Végzetúr poronty
2 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1592. hozzászólás - 2012.11.15. 12:28:03
A számszerű adatok: V3, gyémánt horda.
Legyőzőtt drakonok száma: 1144
Effektív töltés: 665361

Összes "kapott" LE (azaz ennyi LE-nek felelnek meg a tulajdonság növekedéseim): 72594712LE
Összes felhasznált LE: (legnagyobb bánatomra nem rögzítettem pontosan az összes csatát, így ez közelítő érték): ~68050062LE. A visszakapott LE-t levontam, lévén ha ez nem történik meg, negatívra jön ki az eredményem; a visszakapott LE becsült mennyisége: 4828007LE.

A fenti adatok alapján 6,68% a nyereségem. A mágia tulajdonság ekkora mértékű növelése számomra a játékban nem ad semmilyen pluszt, az arra költött LE-t (2653028LE) levonva a nyereség mindössze 2,67%. Feltételezve, hogy az LE "normál" elköltésekor használok ultra esszenciát, ez az arány még tovább mérséklődik...

Igyekszem konstruktív lenni, tanultam a hibából, el tudom fogadni, hogy lesz szép magas mágiám (még nem vettem át a jutalmat), de az eddigi új fejlesztésekhez (AF képességek, VT) képest határozottan rossz szájízű ez a mostani Landragor.
Hasonlóan többekhez, én is több hónapon át semmit sem fejlesztettem a játékban LE-ért (kivéve VT küldetések) az előző Landragor esemény tapasztalatai miatt, ahol hasonló számításokkal bőven 20% feletti bevételt sikerült elkönyvelnem. Ha nem is vártam most hasonló növekményt, 10% feletti "bevétel" esetén egy szavam nem lenne, ez viszont - fogalmazzunk így - bizony belerondított az évek óta fejlesztgetett karakter életébe.
Pontszám: 9.67
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1593. hozzászólás - 2012.11.15. 12:38:58 (Válasz Craslorg #1591 hozzászólására.)
Írhattál volna egy eredményt is
Pontszám: 7.36
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1594. hozzászólás - 2012.11.15. 12:49:36 (Válasz Aurri #1573 hozzászólására.)
Idézet: Aurri - 2012.11.15. 11:00:04
Kóc: Örülök hogy neked összeállt a kép, engem teljesen sikerült összezavarni... Egyrészt még mindig nem világos hogy az azonnali drakón LE most akkor nyereség, nullszaldó, vagy pont hogy szívás? Másrészt eddig -űgy tűnt- a nagy töltések profitáltak jobban, most meg nem? Ezt nem indokolja Miklós magyarázata, anélkül, hogy változott volna a képlet.
Mindegy én is feladom. De ha nem "csak" 15 milliót hanem ennek sokszorosát toltam volna be én is nyers LE-ben mint sokan mások, akkor lehet én is icipicit dühösebb lennék.


A minimumtöltés után ugy kapsz jutalmat, hogy kb. 1 vadászatnyit kapsz azonnal, meg még egy vadászatnyit és a betöltött LE-t, felszorozva a bónusszal megkapod az event végén tulokba szétosztva. A két jutalomformát összeadva jön ki a kb. 5%-os többlet, legalábbis Miklós állítása szerint.
Ha visszafele számolunk, akkor megfogjuk a csata végi LE-t, illetve a tulok formájában szétosztott LE-t, és ez a kettő együtt fog megfelelni a betöltött LE és az elvadászott CSP LE értékének összegével, felszorozva az 5% bónusszal.

Most hogy a tiszta töltésre van-e bónusz vagy sem, az erősen kérdéses, mert Miklós egyik hozzászólása azt mondja, hogy csak az OB bónusz vonatkozik rá, a másik meg azt sugallja, hogy az 5% bónuszt az egészre kapod.
Pontszám: 7.05
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1595. hozzászólás - 2012.11.15. 12:52:32 (Válasz Yasmina #1593 hozzászólására.)
Mivel nem ismerem a szakértelmeid, AF képességeid értékeit, relikviáid, tárgyaid és pláne a szintedet sem, így azért valljuk meg, elég nehéz eredményt prezentálni
Pontszám: 7.70
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1596. hozzászólás - 2012.11.15. 12:53:46 (Válasz Quellon #1571 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.11.15. 10:23:41
Akkor ne járjon LE a csatákért, akkor levonni sem kell és a 100%-ra kapjuk meg a bónuszt!


Tehát még a jutalomnak az a része is erőszakosan legyen szétosztva a tulajdonságok között, még tovább csorbítva ezzel az event kifizetődési együtthatóját? Nem hiszem, hogy ez jó megoldás. Ennél jobb megoldás lenne, ha alapjaiban nyúlnánk a rendszerhez, és a töltés a szerencsére menne 100%-ban, kisebb bónusszal, minden szerencsefejlesztést figyelembe véve, a csata végén pedig pontosan 2 CSP-nek megfelelő jutalom esne ki, megnövelve az extra TP arányában. Bár igaz az extra TP-t eddig senki sem említette csak én, akinek meg kapóra jön.
Pontszám: 8.03
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1597. hozzászólás - 2012.11.15. 12:53:58
Miklós:

Nem lényegtelen információk azért ezek, kösz hogy megosztottad. Én csak azt nem értem eddig miért volt az a tévhit hogy a nagy töltések jobba kifizetődnek (és ezt az előző eventek tanulságai alapján vezették le).

Arra reagálnék, hogy mit csináltak volna a játékosok a CSP-vel, ha nem eventre költik (csak mert ez többször elhangzott):
VF-esként: talán elvadásszák, de akkor közben tudnak állatot beidomítani (baromira nem mindegy sem ism. küldetésben, sem LE/TP-ben, sem eszenciában mérve) és a befolyó Le-t arra és úgy költik amire akarják. Bár jómagam (és több ismerősöm) speciel VF-esként maximum a CSP-im 1/3-át vadászom el, többi megy eszenciára, gyorsításra, dukátra, stb.
EH-sként: max. állatbefogás és eszencia, mivel a vadászat még mindig béka segge alatt. Bár EH-sként eleve bukta az event egy VF-essel összevetve.
Most az hogy emellett lép 3-4 szintet az állatom, meg kapok pár extrát, ami részben fedezi az ÉP igényeit meg kapok pár varázsitalt az marginális. A dukát az egyetlen ami tényleg értékelhető (bár ennek egy része is befolyna ismételhető küldikből, ha a CSP-ből állatot idomítasz/sajtolsz).

Mágia tuning: abszolút mértékben támogatom, vannak ötleteim is hozzá elég régóta. Első körben mehetne egy AF skill az egészséges életmód példájára, másodsorban lehetne emelni a mágustorony szintjét, ami valami plusz tápot adhatna a mágiának. A varázslatelnyelés is nagyon jó ötlet. Végre lenne még egy releváns stat a varázslatharcban az IQ mellett (vesd össze támadás-védekezés).

Kvnoemi: Pontosan erről győzköd téged Quellon pár oldal óta, de szerintem már feladta :-) Nem mindegy az a bónusz, főleg neki aki drakón toplistán első lett V1-en...

Kóc: kösz a felhomályosítást. Látod ezekkel az ellentmondó infókkal van bajom, minden baj forrásai. Ennél tényleg jobb ha nincs is infó... Ja és nekem is számít a TP, nem csak neked.. Minél kevesebből igyekeztem kijönni - egészen a mostani eventig, ahol telibetalált egy fals infó.

Összefoglalva az event tanulságait (ha még nem unja senki ):
Az event előtt a játékosok eddigi tapasztalataikra támaszkodtak (teljesen érthetően), így nyilván voltak kisebb homályos pontok.

- A nagy eltéréseket egyrészt az okozta, hogy igenis bele lett nyúlva a képletbe azáltal, hogy a drakónok több LÉ-t adtak. Ez először nagyon is jól hangzott, hiszen -hivatalos infóból!- elterjedt az a kacsa, hogy ez a LE grátisz!( Pl. jómagam ezért toltam be többszáz plusz CSP-t szövitársaimat is erre ösztönözve és most ég is a pofám ). Utólag viszont kiderült, hogy ez a LE nemhogy grátisz, hanem bukta, hiszen a bónusz csak a levonások után jár (azaz ha kevesebb LEt adnak a drakónok jobban járunk). Ez bizony igenis érzékelhető bukás.

- Mivel eddig senki nem vágott neki extra nagy LE-vel az eventnek, a giga nagy töltések okozta különbségek sem jöttek ki (ti. a töltése nem ad akkora bónuszt mint a CSP-zés). Most viszont volt egy-két elvetemült, aki bevállalta (+ a V3 kockázat nélkül megtehette ezt). Ők jártak a legrosszabbul.

Végül: nem kell megváltoztatni ezt az eventet, egy jó színfoltja a játéknak, de legyen egyértelmű, hogy mit vállalnak a játékosok NE LEGYEN zsákbamacska!
Illetve egyetlen javaslat: jó lenne néha belenyúlni a relikviákba. AZ első három eventben sikerült, félévente ki lehetne találni 2-3 új cuccot, ami az eddigiekkel cirkulálna, sokat dobna a motiváción.
A hozzászólást Aurri módosította 2012.11.15. 13:13:02-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.39
népszerűYasminaNő
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1598. hozzászólás - 2012.11.15. 12:59:44 (Válasz Craslorg #1591 hozzászólására.)
A képleted alapján, nem 6000Le\Csp jön ki nekem (én ezzel számoltam), hanem csak 5000Le\csp (ez kicsit ellent mond az én statisztikámmal, de legyen így!)

Akkor újra számítva a dolgokat:

Nálam a gép a jutalmazáskor 108milló Le-t osztott szét a tulajdonságaim között, az event alatt 88,9milló Le-t töltöttem és 2396 csp-t használtam fel a csaták közben, ami nekem (5000Le/Csp-vel számolva) kb: 11,98 milla körülit hozott volna, ha elvadászom, ez összesen: 100,88 millió Le.

Szóval kb. 6,6%-os hasznot adott a gép. Megvolt az 5% feletti jutalmazás!

Kb. 7,12 milla lett így a jutalmam, amiből 3,26milla ment a mágiára, így maradt 3,86 milla.

Ha a 88,9 millát megszorzom 1,5% ( ultraesszencia, amit ugye most nem vett figyelembe a gép), az további 1milla csökkenést jelent a haszonból. (ezt normál elköltésnél, kihasználtam volna)

Így a végére, (három hónapos taktika) hozott 2,8 milla hasznot, na megy ingyé 89 mágiát.

Hát ha nem vagyok zsidó, akkor azt mondhatom, hogy megérte, de én sajna ZSIDÓ vagyok, szóval keveslem
Pontszám: 6.62
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1599. hozzászólás - 2012.11.15. 13:06:11 (Válasz Quellon #1580 hozzászólására.)
Idézet: Quellon - 2012.11.15. 11:49:59
Idézet: Kvnoemi - 2012.11.15. 11:38:45
A te módszereiddel ugyanaz lenne a végeredmény ha visszatöltenéd, ha meg nem, akkor értelemszerűen kevesebb töltés = kevesebb jutalom.

De nem érted, hogy levonják és a levonás utáni összegre kapjuk a bónuszt és azt osztják szét jutalomként? A LEVONT csata után visszakapott LE-t addig töltögetjük újra és újra amíg 0 azaz nulla LE marad nálunk zárás 10:00-kor és se bónusszal se nélküle nem kapjuk vissza! Csak levonják.


Quellon: elkavarodtál a logikádban, amit megkapsz LE-t azt megkapod, mindegy mit csinálsz vele utána. A te logikáddal számolva duplán szeretnéd visszakapni, ami sajnos teljesen irreális elvárás.
Pontszám: 7.05
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Landragór
1600. hozzászólás - 2012.11.15. 13:07:21 (Válasz Miklós #1582 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2012.11.15. 12:04:21
Quellon: nem vonunk le semmit a végén, ellenkezőleg.


Ezt most megint el fogják hinni egyesek, és terjedni fog a tévinfó. Hiszen te magad írtad kétszer is, hogy levonjátok a jutalomból a csaták után kiosztott jutalmat, nem?
Pontszám: 8.52
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője