Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345678910
Szerző
Topic neve: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
kedvelt tagShutruk NahhunteNő
Végzetúr mester
559 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
121. hozzászólás - 2010.06.18. 15:26:23 (Válasz Viszok009 #120 hozzászólására.)
Mondod ezt te, akinek már most is 1000 felett van a kiégett őskő állománya.
трамвай-инженер
Pontszám: 0.09
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
122. hozzászólás - 2010.06.18. 19:39:21
Elég lehangoló hmm ez szopizó felvetés, inkább lemondok róla.

Viszont ha jól nézem, javítsatok ki ha nem igaz, 100% fertőzésre leginkább azok gyúrtak, tudatosan,

csakúgy mint én, akik portyából élnek és arra kalkuláltak, hogy bővebb taglétszámból válogathatnak

majd. A szándék nem a spórolás, hanyagság volt legalábbis nálam.

Emellett, a portyához kellő, krono, kontinuum, kreaff stb szakik mellé a teljes VF-hez kellő sajt csapdázás

vezetőkészség vf stb-t is kitoltam. Azért, hogy le ne maradjak.

Nézem, még nem nagyon de a 64es 0%os szövitársamhoz képest 10szint alatt le fogok. Miért? Mert amire

gyúrtam az időközben elhalt változott, változtattak rajta. Persze sok ilyen volt a játék során de,

A később üthető mostmár jóval kevesebb tagot mint anno, "kompenzálandó", valami költséggel LE szaki

vagy 5-10szint alatt a 100% fertőzés után minden szinten költség stb egy EH-hoz hasonló, a 0%fertőzöttekhez

igazodó csak a 100%osoknak kifejleszthető szaki kellene. Na ez sztem egy megoldás és opció lenne a fertőzötteknek

a folytatáshoz.

Most mondják, hogy ott az EH tessék lefelejteni a VF-et stb. De akik az EH-ra mentek nem mind a 100% fertőzésre

gyúrnak. Nem szándékoztam sajna a porontyok miatt a találkozóra menni, de ha ez vagy vmi hasonló téma lenne

biztos elmennék
Pontszám: 9.16
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
123. hozzászólás - 2010.06.18. 19:42:07 (Válasz altair #122 hozzászólására.)
Ninja ott lesz, úgyhogy 100, hogy előkerül a téma.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.79
népszerűaltairFérfi
Végzetúr
87 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
124. hozzászólás - 2010.06.18. 19:56:02
Elhiszem!

SAjna túl kicsi a réteg akit érint, sokkal többeket érintő dolgokat sem tudtak leprogramozni

lásd háború, aztán ránk van kenve...

Pedig feldobnánk azt a 70 feletti mezőnyt tuti.

Pláne hogy LE-t amúgy is tartani kell illetve vinni a fertőzöttnek, tehát a nyereség veszteség esélye

ugyanúgy megmaradna
Pontszám: 8.74
fórumozóMantraFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
125. hozzászólás - 2010.06.19. 11:20:46 (Válasz altair #122 hozzászólására.)
Teljesen igazad van, én is 100% fertőzésre megyek, és én is leginkább portyázok.Remélem mostmár kezdenek valamit az egész témával a találkozón Hajrá NINJA!!
Pontszám: 5.48
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
126. hozzászólás - 2010.06.19. 18:38:19 (Válasz Shutruk Nahhunte #121 hozzászólására.)
Dehogyis...

300 nál nincs több jelenleg, igaz 40 pp-nél nem nyomtam többet...de akkor is sztem simán lehetne 50% a lopás 100%-os fertőzőtteknek...nekem tetszene, amúgy is alap 300-ra fel akarom vinni.
A hozzászólást Viszok009 módosította 2010.06.19. 18:39:50-kor
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 5.13
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
127. hozzászólás - 2010.06.19. 19:14:43 (Válasz PottomPanna #123 hozzászólására.)
Sajnos nem került elő, pedig számítottam rá hogy valaki hozzáértő felveti... na mindegy, majd novemberben Én nem akartam előhozakodni vele, mert nem tudtam volna túl sokat hozzáfűzni
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.84
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
128. hozzászólás - 2010.06.19. 19:23:27 (Válasz Mangetsu #127 hozzászólására.)
Előkerült csak kicsit később:P meg a játékosok között inkább. Szerencsére sok embernek változott a véleménye az üggyel kapcsolatban.
V1:Eliteninja
Pontszám: 7.21
kedvelt tagMangetsuFérfi
Végzetúr tehetség
209 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
129. hozzászólás - 2010.06.19. 21:45:17 (Válasz Eliteninja #128 hozzászólására.)
Akkor jó Tényleg nem ártana már megoldani a problémákat, mert nekem nincs ínyemre a fertőzés leküzdése Mindig jobban szerettem a "rossz" oldalt, és szeretném hogy ez így is maradjon Változnak a vélemények? Nagyon helyes, ideje volt. Ne akarjon mindenki mindent magának
v3: Ninqueril a Suttyó - DDT
Pontszám: 5.84
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
130. hozzászólás - 2010.06.20. 12:30:22
A találkozón szóba került ez a téma is. Nem a fórumon, mielőtt csodálkoznátok, hanem inkább a játékosok között. Miklós úgy vélekedik a fertőzöttségről, hogy az csak egy fun elem a játékban. Aki már 2 éve játszik, a kezdetektől és fizet is a játékért az nem biztos, hogy annyira örül, hogyha a fun elem miatt tönkremegy a karaktere. Régen is próbáltunk kérni kompenzációt, de nagyon le lettünk hurrogva. Most is megbeszéltük, hogy nem a sült galambot szeretnénk, hanem egy esélyt, de jelenleg ez az esély sincsen meg. Bárki bármit is mond a két oldal baromira nincs kiegyensúlyozva. Let kolléga kiszámolta, hogy mennyit kell rákölteni a fertőzésre és ezt az árat 36. szinten ő fél szint alatt hozta vissza. Oké, hogy le kellett küzdeni, aláírom, hogy oda kellett figyelni, nade kaptak a kigyógyultak egy végtelen tápot.

Vegyük a négy LE termelő szakit(spekt, sajt, ultra, transzplant)

Ezeket összeadva baromi nagy hátrányba kerülnek a fertőzöttek Számoljatok csak utána, már most nagyon meglátszik és még olyan hűdesok idő nem is telt el. Akiket akkor megvertem, azok most megvernek emiatt. V2 top is visszaváltott és inkább leküzdötte a fertőzést, mert annyira elgyengültek. Nyilván senki nem várja el, hogy ugyanazt tudja a két oldal, butaság is lenne, de legalább egy esélyt had kapjanak már a fertőzött játékosok az életben maradásra. Nem sok embert érint, de ők ugyanúgy játékosok.

Született egy pár ötlet:

-Fix árért legalább a 4 LE termelő szakit had kapjuk meg.(A többi nem nagyon érdekel, van tápok, de ezek a legfontosabbak). Lehet akár LGY, LE vagy kombinált.
-Bizonyos szintenként kapjanak valamit a fertőzöttek.
-Marcsa azt javasolta, hogy tudjunk megfertőzni másokat (ez mondjuk elég vicces lenne, bár sztem ez nem kell)

Lényegében a 4 szaki lenne a legfontosabb. Ezek után még ígyis hátrányban lennénk, mert kétszerannyit rabolhatnak tőlünk. És igen, hogyha fennakadunk portyában akkor sem csak 15% hagyunk ott maximum, hanem 30-at.
V1:Eliteninja
Pontszám: 8.61
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
131. hozzászólás - 2010.06.20. 12:46:43 (Válasz Eliteninja #130 hozzászólására.)
Mint fertőzésmentes és szintúgy a talin a "megbeszélők" egyike, támogatom a javaslatot. Viszonylag egyszerűen leprogramozható lenne, relikviákkal. Példa:

Vadásztotem
Típus: relikvia
Szint: 90
Ár: 10.000 LGY, 30 őskő
Hatás: a spektrális manipuláció szakértelmedet 5-tel max fölé is növelheted, a fertőzésmentességgel nem adódik össze, minden mással (pl relikvia könyv ami 1-gyel növel minden szaki maxot) igen.

Baghar áldozókése
Típus: relikvia
Szint: 100
Ár: 15.000 LGY, 30 őskő
Hatás: a lélekenergiasajtolás szakértelmedet 5-tel max fölé viheted, fertőzésmentességgel nem adódik össze, bármi mással igen.

Szteroid koktél
Típus: relikvia
Szint: 110
Ár: 20.000 LGY, 30 őskő
Hatás: az ultraspecializáció szakértelmedet 5-tel max fölé viheted, fertőzésmentességgel nem adódik össze, bármi mással igen.

Moggok kesztyűje
Típus: relikvia
Szint: 120
Ár: 25.000 LGY, 30 őskő
Hatás: ugyanaz mint fentebb, csak a transzplantációra.

Mint láthatő ezen formában nem csak a fertőzöttek szerezhetnék meg, hanem a fertőzésmentesek is ezeket, de ők már addig is ki tudják használni felturbózással az előnyeit, valamint ha nem akarnak, nem költenek rá több tízezer LGy-t és egy rakat őskövet. Sőt a kronokompenzáció, elementáris fúzió, stb, kényelmi funkciói, az intelligens kedvenc előnye, stb, mind-mind megmarad nekik, de az a LE mennyiség amit ráköltöttek, az azért ne jelentsen végleges tápot, még így is sokkal erősebb maradna a sterilizáció, de legalább visszajönnének a partiba a Ninjához hasonló borult elméjűek is.
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 9.33
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
132. hozzászólás - 2010.06.20. 13:10:05
Tiszteletem!

Mielőtt bárki kontra nyilatkozna, az a kérésem lenne, hogy fontolják meg a következőket:
Amennyiben a fertőzöttek kompenzációt kapnak, azok, akik leküzdötték, még nem szenvednek hátrányt.
Jelentős költséget is hajlandóak a fertőzöttek megfizetni, mint olvashattátok-halhattátok a többszörösét is annak, amennyibe a fertőzés leküzdése kerül.

Végül pedig a jóindulatotokat is kérném. Nem lenne jó, hogy azok akik nem haladtak az "egyetlen igaz úton" se éreznék magukat leküzdhetetlen hátrányban?

Egy javítást még idetűznék. 38. szinten csak vadászattal tudok kétszer annyit összeszedni amennyibe a fertőzés leküzdése kerül. S még egyszer: ők ennél jóval többet fizetnének.

Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.05
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
133. hozzászólás - 2010.06.20. 13:23:48
Hát ennyi LGY-t a kalandok bekerülése óta nem szerváltam össze

Úgy kéne, hogy bizonyos költségért valamelyiket ki lehet váltani, akár Őskő, LGY+Le is tőlem. Bár, hamár többet költenék rá, mint a kigyógyultak az nem lenne valami szuper :S
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.83
kedvencByzonFérfi
Végzetúr mester
5137 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
134. hozzászólás - 2010.06.20. 13:25:43 (Válasz Eliteninja #133 hozzászólására.)
10 szinted van összeszedni ennyi LGy-t, ami saját tapasztalat szerint nem megvalósíthatatlan, bár tény hogy foglalkozni kell a kalandokkal hozzá, de hát mér nem küzdöttél a fertő ellen?
(Ennél olcsóbban szerintem rossz vért szülne...)
VB van...
DEUTSCHLAND ÜBER ALLES!!!!!!!!
Pontszám: 8.00
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
135. hozzászólás - 2010.06.20. 13:29:31 (Válasz Eliteninja #133 hozzászólására.)
Az ötlet nem rossz. 10 szint alatt lazán össze lehet hozni ennyi LGY-t, ami az adott relikhez kellene. Sima 15PP+50CSP-s verzióval kihoztam ennél többet (figyelembe véve az eleinte 5, majd 6% esélyt), most se tudok épp mit kezdeni a fölösleggel, de majd jön új csizma, akármi.
Pontszám: 7.72
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
136. hozzászólás - 2010.06.20. 13:39:19
Szerintem nem jó ötlet ugyanazt a tápot odavetni a fertőzötteknek, mint a sterileknek, mert akkor semmi értelme nincs magának a fertőzésnek. Én alapból is sokkal markánsabb dolgokat vártam volna a JV-től, nem csak annyit, hogy egy fun dolgot szembeállít egy nyers táppal.

A játékban egyáltalán nem jelenik meg az a szerepjátékos vonal, mely szerint azok a végzeturak, akik nem küzdöttek a fertőzés ellen tulajdonképpen behódoltak az ellenségnek, rengegátok lettek. Én sokkal szívesebben látnék olyan fejlesztést, hogy a teljesen fertőzötteket az ellenség és ez a kór kiszipolyozza, azaz ők 68. szinttől fizetnék az "adót" ami kötelező lenne, és akár negatívba is mehetne az aktuális LE-je a karakternek (ilyenkor akár a tulajdonságai is csökkenhetnének időlegesen, kb úgy mint segítsgényújtáskor). Viszont minden szint elején, miután az ellenségnek "adózott" az ellenség megjutalmazná és mondjuk egy választott szakértelmet a szint végéig 10-zel max fölé növelhetne.

Emellett még egy csomó hangulati elemet be lehetne tenni mind a két oldalnak:

- Tudatturbót hatékonyabban (kevesebb vp-ért) tudnák használni a sterilek, fertőzöttek ép-ből is válthatnának turbót.
- Sterilek állatai nagyobb elnyelést adnak 10-20%-kal, fertőzöttek állatai 10-20%-kal többet sebeznek. (Itt a lényeg, hogy nagyjából egyensúlyban legyen a két oldal)
- Lélekkufárnál a fertőzöttek a fegyvert és a varázslatot, a sterilek a pajzsot és a vértet vehetnék meg olcsóbban (esetleg a másik oldalt drágábban).
- stb.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 6.55
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
137. hozzászólás - 2010.06.20. 13:41:34
Ugye-ugye, megkellett volna venni a Lgyket aukción.

Sterilként támogatom. Nekem nem érné meg egyik relikvia sem ezek közül. Minden le-termő szakim turbóval maxos, ami meg mindig kell arra ott volt, a fix +5.

Nem kellene szintben ilyen messze rakni őket, hisz 100.szint felett a keri is bezavar és csak újabb szintek mennének el pocséba. VFel 1szintlépés nekem 1,5-2 hét.

Sterilként végtelen tápot kaptunk, a 100asok meg egy szinesítő elemet, amivel nem lenne gond, ha itt fent is annyi LE lenne a portyában, mint 30 szinten, és 100as ellenfele sterilként a +5ökkel nem lenne sokkal erősebb.

Arra is gondoltam, hogy mi lenne akkor ha a 0-ás fertőzés nem tartana örökké? Mittomén 20-30 szintenként a leküzdés után visszajönne, persze akkor már nem lenne nagy dolog küzdeni ellene, és lehetne többet küzdeni egy szintlépéssel, de addig nem lehetne a +5öket sem használni. Fixek megmaradnának vagy akár az is leomolna, mint mesterinél a gyaktér,védőfal. Felkavarná a dolgokat kicsit. Nem tunyulnának el a magas szintű játékosok sem.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.09
kedvelt tagKriszoFérfi
Végzetúr tanonc
41 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
138. hozzászólás - 2010.06.20. 13:49:27
Nagyon jók az ötleteitek. Engem legjobban nem is a LE szerző szakértelmek kiesése zavar (bár kétségtelenül behozhatatlan hátrányt okoz hosszú távon) hanem a kronokompenzáció hiánya. Orbitális gép előtti időt igényel a PP-k elköltése úgy, hogy 10 percenként tudok 5-6-ot támadni. Ha lehetne kronóm, megvolnék a fele alatt. Nekem már az is nagy engedmény volna, ha az alkalmazkodás tekercse működne a fertőzötteknél is, rég megvettem volna. És ez tényleg szinte csak "kényelmi" funkció...

mod. tali után másnap nem megy a helyesírás...
A hozzászólást Kriszo módosította 2010.06.20. 13:50:06-kor
Pontszám: 6.70
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
139. hozzászólás - 2010.06.20. 13:50:33 (Válasz Kriszo #138 hozzászólására.)
Egyelőre azt érjük el, hogy ne kelljen törölni...a krono meg tényleg csak kényelem, szerintem nagyon elhanyagolható...
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.83
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Fertőzöttek esélyei és lehetőségeik hosszútávon.
140. hozzászólás - 2010.06.20. 16:21:49
Jelenleg még nem vagyok igazán toppon De tökéletesen levezettétek és kifejtettétek az ötletet
Még 0-s fertővel is támogatom, hiszem így szépen melózni kell a lusta fertőzötteknek Szóval megfizetnék az árát.
A szintekkel tényleg lehetne variálni...mondjuk hogy 5 szint eltolás lenne 73-83-93-103 (ugye 0 fertővel ezt a +5-t 68-78-88-98 szinteken kapják meg, így a kecske is jól lakna és káposzta is megmaradna )

Pontszám: 6.37
Oldal: 12345678910
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője