Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 123456
Szerző
Topic neve: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
népszerűTkuzmaFérfi
Végzetúr poronty
8 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
61. hozzászólás - 2009.10.27. 13:08:24
Maradjon a konstrukció. A mi szövetségünk 9 fős rablószövetség.Háborús bevételből felépíteni épületeket - sziszifuszi munka, mivel még a Háború Csarnokával is csak ritkán szerzünk 100K felett, hiába nálunk 5-6x nagyobb kúttal bíró szövetségeket agyalunk el.
LE-ből mi soha nem húztuk volna fel az akadémiát sem...
A háborúból szerzett LE-ből építhető épületek nagyon jó ötletnek tűnnek - végre egy olyan jutalom, ami nem a kialakult LE-egyensúlyt bolygatná meg. Nem is kellene tápos épületeket adni, hogy a békés (=töketlen, már bocs...) szövetségek se kezdjenek el sipákolni amiatt, hogy tönkreteszi a teveklubjukat.

A többi dologban lehetne egy hibrid rendszer.

Meg lehetne oldani azt, hogy az eddig is manából építhető épületek már így is maradnának (felzárkózás), a további épületek pedig két csoportra lennének osztva:
1.) Mindenkinek fontos épületek, amik nélkül "élni sem lehet" - csak LE-ből mennének. A költség szinte exponenciálisan nőne szintenként, de a létrejött hatás ugyanígy csökkenne. Így sok-sok szintet kellene a top szöviknek felhúzni, mire jelentős előnyt halmoznak fel.
2.) Apróbb kényelmi funkciókat, minimális előnyt, illetve szerepjáték jellegű dolgokat biztosító épületek: menjenek csak manából (is) továbbra is.

Optimálni kell, hogy az LE-ből húzható épületek ne előnyt növeljenek, de ne is felzárkóztassanak. Akik előbb kezdtek, több pénzt és energiát öltek a játékba, azok továbbra is élvezhessék ennek a gyümölcsét.
A hozzászólást Tkuzma módosította 2009.10.27. 13:16:05-kor
Pontszám: 6.82
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
62. hozzászólás - 2009.10.27. 13:42:33
Jeriko, szóval ha valaki kap egy 1 napos eventet amit csak ő használhat ki, előtted pedig meghúzzák a határt, az kiegyensúlyozott? miért is mondanak ellent egymásnak a kiegyensúlyozott játék és az azonos feltételek?

az ismételhető küldetések miatt én nem verem a nyálam, nagyon kevés ember kaptam meg azt a bődületes tápot a szintem környékén. ha te beletörődsz, engem sem zavar (az persze más kérdés hogy hány ember változott dukátgyárrá amiatt hogy összeszedte a "dukátsokszorozókat" már az elején). a manakonsti megbuherálása nem jó poén azoknak akik megpróbálnak talpon maradni a középmezőnyben. így ha lassan is, de tudjuk csökkenteni a távolságot portyabónuszban. ha nem az lenne hogy 30-50-es karik rohangálnak 60-80-as epikus tárgyakkal, ha nem vernének minket péppé a portyahátterük miatt, ha nem fejlődnének gyorsabban a magasabb térkapu, magasabb kamra vagy palota miatt, azt mondanám hogy egye fene, szedjétek ki a konstrukciót. de olyan határt nem húzhattok meg előttünk ami titeket maximálisan kiszolgállt, de nekünk még időbe telik kiaknázni a benne lévő lehetőségeket. ha nem lenne portyaátfedés a top és a közepes szövetségek között, nem volna ok arra hogy itt egymásra kígyót békát kiáltsunk.

@Rockatansky:
a hozzászólásod tükrében elnézést kérek a korábbi HSZ-emben lévő feltételezések miatt.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.10
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
63. hozzászólás - 2009.10.27. 13:43:59 (Válasz S0laris #58 hozzászólására.)
Az ELIT HORDA fejlesztette ki először a mankonstrukciót, és ki is lett dolgozva aznap estére egy brutális építkezési ötlet manaitalokból. De mivel napok alatt annyit építettünk volna, mint egész addig, így LEINÁD írt egy levelet Miklósnak, leírta a terveinket, és megkérdezte, hogy ha így csináljuk az legális lesz-e. Na erre jött azonnal a módosítás, és már csak napi 1x lehetett konstruálni.
Tehát SOHASEM épített az ELIT HORDA a kezdeti konstrukció szerint, hanem mi hívtuk fel Miklós figyelmét erre visszaélési lehetőségre.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 8.98
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
64. hozzászólás - 2009.10.27. 13:46:44
Leinád jelezte Miklósnak a problémát, ahogy eddig már többen le is írták. A Horda pedig nem élt vissza vele, ha egyáltalán lett volna rá lehetősége, akkor sem.
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 8.28
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
65. hozzászólás - 2009.10.27. 15:08:18 (Válasz S0laris #62 hozzászólására.)
Idézet: S0laris - 2009.10.27. 13:42:33
Jeriko, szóval ha valaki kap egy 1 napos eventet amit csak ő használhat ki, előtted pedig meghúzzák a határt, az kiegyensúlyozott? miért is mondanak ellent egymásnak a kiegyensúlyozott játék és az azonos feltételek?


Most komolyan, tényleg legyek ennyire szájbarágós? Tényleg nem érted?
Jó legyen:
HA (ismétlem HA) valaki kap egy 1 napos eventet, amit csak ő használhat ki, az nem kiegyensúlyozott. CSAKHOGY értsük már meg végre, hogy ILYEN NEM TÖRTÉNT - ellentétben azzal, amit írtál. Ezért bődületes hazugság, amit leírtál.

A kiegyensúlyozott játék és az azonos feltételek akkor mondanak egymásnak ellent, amikor a játékban egyensúly terén valami hiba van. Jelen esetben rajtad kívül mindneki látja (jópáran több, mint fél éve), hogy a manakontrukció játékegyensúly borító hatással bír. Csak azért nem tenni semmit, mert akkor "sérülnek az azonos lehetőség" feltételei, szerintem még nagyobb hiba.
Szerintem a játékban KI KELL JAVÍTANI az egyensúlyba nem illő részeket (lásd állatreform, kreatívos trükk, kivégzés, ismételhető küldetések), még akkor is, ha nem lehet tökéletesen egyforma feltételeket biztosítani mindenkinek (lásd ismételhető küldetések, kivégzéssel szerzett rengeteg LE stb.).

Idézet: S0laris - 2009.10.27. 13:42:33
az ismételhető küldetések miatt én nem verem a nyálam, nagyon kevés ember kaptam meg azt a bődületes tápot a szintem környékén. ha te beletörődsz, engem sem zavar (az persze más kérdés hogy hány ember változott dukátgyárrá amiatt hogy összeszedte a "dukátsokszorozókat" már az elején). a manakonsti megbuherálása nem jó poén azoknak akik megpróbálnak talpon maradni a középmezőnyben. így ha lassan is, de tudjuk csökkenteni a távolságot portyabónuszban. ha nem az lenne hogy 30-50-es karik rohangálnak 60-80-as epikus tárgyakkal, ha nem vernének minket péppé a portyahátterük miatt, ha nem fejlődnének gyorsabban a magasabb térkapu, magasabb kamra vagy palota miatt, azt mondanám hogy egye fene, szedjétek ki a konstrukciót. de olyan határt nem húzhattok meg előttünk ami titeket maximálisan kiszolgállt, de nekünk még időbe telik kiaknázni a benne lévő lehetőségeket. ha nem lenne portyaátfedés a top és a közepes szövetségek között, nem volna ok arra hogy itt egymásra kígyót békát kiáltsunk.


Nem is mondtam soha, hogy egyszerűen el kell törölni a manakonstrukciót. Be lehet pl. vezetni, hogy az alapépületeket (ami eddig volt), azt lehet konstrukcióval építeni). Vagy lehet keresni másik megoldást - van ötlet éppen elég. De azért változatlanul hagyni,

Idézet: S0laris - 2009.10.27. 13:42:33
a manakonsti megbuherálása nem jó poén azoknak akik megpróbálnak talpon maradni a középmezőnyben. így ha lassan is, de tudjuk csökkenteni a távolságot portyabónuszban.


Ezt bődületesen rosszul látod. Elárulom, a különbség a játék legelején volt a legkisebb (mindenkinek minden bónusza nulla volt), azóta csak egyre jobban növelszik.
Pontszám: 8.43
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
66. hozzászólás - 2009.10.27. 15:09:43 (Válasz Ariel #46 hozzászólására.)
Idézet: Ariel - 2009.10.27. 11:19:14
Idézet: Tabac - 2009.10.27. 10:34:36
Meg 2 szinttel feljebb 30 szerencsével kevesebbel rendelkező szövitársam azt, mondja 1-2 hete max 3 kisebb van egy 20-as csomagban, nekem meg 6-10 apró vagy kisebb ugyanezen időben.


A szerencse tulajdonság leírásából idézve:

"Az igazán szerencsés végzeturak gyakrabban találnak az átlagosnál nagyobb méretű, és így több lélekenergiát adó szörnyeket."

Eszerint a szerencse tulajdonságnak semmi befolyása nincs az apró vagy kis lények számára, csak az átlagos, azaz jelző nélküli lények helyett jön többször nagyobb lény.


Mar ha hiszel abban, hogy ez pontosan van leirva. Mert peldaul az aukcios targyak zomenel nincs pontosan leirva mit csinal, de tegnap peldaul kiderult egy targyrol, hogy nem azt csinalja, ami a leirasaban szerepel.
Pontszám: 6.10
irritálóSznoopyNő
Végzetúr mester
372 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
67. hozzászólás - 2009.10.27. 15:14:08
hát igen én igazán szerencsés vagyok, de a most indított 2 vadászatomból 2 apró lett... mondjuk a szintlépés volt a célom

visszatérve az eredeti témához, a közepes karaktereknek nagy érvágás lesz, és időt is sokat rabol... ha tényleg jó akarok lenni, akkor a játékhoz kell igazodnom, olyan mint amikor a nyúl viszi a puskát... remélem kicserélik majd a vegzetur.hu oldalon is az idővel kapcsolatos "reklám" szöveget is

Ez a játék Neked készült: könnyen megtanulható, rengeteg célt és sikerélményt ad, mégsem vesz el túl sok szabadidőt!
A hozzászólást Sznoopy módosította 2009.10.27. 15:14:58-kor
v2 - Sznoopy - Sötét Mágus
Pontszám: 4.51
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
68. hozzászólás - 2009.10.27. 15:30:06 (Válasz Kocos #66 hozzászólására.)
"Mar ha hiszel abban, hogy ez pontosan van leirva"

Az Energiakristályosító szövege ("a zsákmányolt lélekenergiát őskővé kristályosíthatjátok") óta bárki is hisz itt bármiben? De a fertőzés leküzdése utáni szöveget is napokig elemezgettük, hogy vajon mit takar valójában.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.81
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
69. hozzászólás - 2009.10.27. 15:42:19 (Válasz Sznoopy #67 hozzászólására.)
"Ez a játék Neked készült: könnyen megtanulható, rengeteg célt és sikerélményt ad, mégsem vesz el túl sok szabadidőt!"

Ennek a szabadidő dolognak meg a "ha 1-2 napig nem tudsz játszani, a lemaradást behozhatod" szövegnek én is bedőltem, de írjuk kopaszságom számlájára, korábban soha nem játszottam semmilyen webes játékkal:)
Azóta viszont rátaláltam az igazira, nem reklámozom, de napi három perc, egyszerű, van cél, sikerélmény, ingyenes... és nem, nem a zsebhoki :-P
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 7.60
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
70. hozzászólás - 2009.10.27. 15:47:22 (Válasz Crimson #69 hozzászólására.)
Hősember?
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.41
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
71. hozzászólás - 2009.10.27. 15:52:20 (Válasz Mortimer #70 hozzászólására.)
Ne adj tippeket, mert visszaesek:D

(Módosítás: Közben megnéztem mi az, nem fenyeget a veszély:) )
A hozzászólást Crimson módosította 2009.10.27. 15:54:03-kor
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 8.51
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
72. hozzászólás - 2009.10.27. 16:02:11 (Válasz Jeriko #65 hozzászólására.)
egy dologban egyetértünk, a játékra károsan ható dolgokon változtatni kell, de ne fél év után, ne úgy hogy aki tudta "megszedte" magát belőle, a többiek meg dögöljenek meg a játékegyensúly nevében.

"nem volt semmi 1 napos táp"? 1 szó: akadémia...
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 9.08
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
73. hozzászólás - 2009.10.27. 23:21:43
Kicsit elkalandoztál az eredeti témától! Én azt vetettem fel, hogy a konstrukciót ki lehet javítani (ha nem is tökéletesen), de úgy is, hogy az ezután játékba kerülő dolgokból kell kihagyni, így aki "már megszedte magát" az ezentúlmár nem fogja tudni használni, aki meg még nem, az ugyanaddig a pontig tovább használhatja, amíg el nem jut arra a szintre, mint a fent említett.

Vagyis, a nagy szövik minden épületet kimaxoltak manából, de az új épületeket már ők sem abból építik, a kis szövik továbbra is maxolhatják manából a régi épületeket, de ha az újakat akarják, akkor nekik is LE-hez kell nyúlni. Így senkit nem ér MEGKÜLÖMBÖZTETÉS. Sőt, sokkal gyorsabban fejlődnek a kicsik, hiszen csak a fontos épületeket mindet manából felhúzhatják. Ha belegondulunk, mi a játék elején mindent LE-ből építettünk, aki meg gyors felhúzza az akadémiát, az onnantól kezdve manából építhet. (vagy elmegy tanulni valamelyik szövibe, és máris van manakonstrukció) Így igazából a nagyobb szövetségek szívnak, mert már hónapok óta NINCS mit építeni!
Egy kisseb feltörekvő szövetség sosem fog aurapajzsokat, meg lélekpajzsokat maximalizálni, mert neki mindíg lesz ennél jóval fontosabb épület, amit építeni tud....
A hozzászólást Tiha módosította 2009.10.27. 23:24:00-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.31
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
74. hozzászólás - 2009.11.06. 17:28:40
"Pusztítás citadellája: 2 változás, most már nem lehet manakonstrukcióval semlegesíteni, és ha egy szövetségnek 5-nél kevesebb tagja van, 5 szintnyi csapást akkor is rá lehet rakni."

Ennek a valtoztatasnak mi ertelme? Szurjunk ki a kisebb szovikkel?
Teljesen ertelmetlen - sot tovabb megyek, hibas valtoztatasnak tartom.
Pontszám: 6.88
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
75. hozzászólás - 2009.11.06. 22:58:47 (Válasz Kocos #74 hozzászólására.)
Bizony-bizony ez egy óriási ballépés volt. Nem is nagyon értem, hogy mi indokolta ezt a változtatást.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.48
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
76. hozzászólás - 2009.11.06. 23:15:13 (Válasz Kocos #74 hozzászólására.)
A második fele a Rubinpalota miatt van, csak kábé háromnegyed év késéssel.
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.01
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
77. hozzászólás - 2009.11.06. 23:35:27 (Válasz Kocos #74 hozzászólására.)
Az első fele azért van, hogy némi súlyt adjanak a citadellának. De ez így kevés, hiszen lélekkútból is lehet semlegesíteni, arról mintha elfeledkezett volna Miklós.

A második fele pedig Rubinpalota - kétlem, hogy már előfordult volna, hogy egy pusztítás citadelláját elért szövetség lőtt volna egy kezdő, kis szövire, ami gyengesége okán akkora amekkora. Jelenleg a játékban a pár fős szövetségek a legerősebbek háborús szempontból, épületbónuszoktól függetlenül, ami vicces.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.39
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
78. hozzászólás - 2009.11.07. 00:05:04
Akkor el kellene dönteni, hogy kellenek-e háborúk a játékba, vagy sem. Ha csak egyéni léből lehetne semlegesíteni, az a terrorista citadellázók malmára hajtaná a vizet, mint ahogyan ez a mostani átgondolatlan változtatás is. Nincs ezzel semmi gond, ha az a cél, hogy minél kevesebb háború legyen. Én azonban azt láttam a másik topikban, hogy pont arra panaszkodnak sokan, nincs elég háború, mert nincs értelme háborúzni. Ezzel a mostani lépéssel még kevesebb értelme lesz, ha pedig esetleg lélekkútból sem lehetne semlegesíteni, akkor utána nem is kéne fáradni semmilyen háborús reformmal, egyszerűen csak ki kellene venni a játékból a háborús lehetőséget...
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 7.23
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
79. hozzászólás - 2009.11.07. 00:24:07 (Válasz Prisma #78 hozzászólására.)
Olvasd végig ezt:

http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,223.0
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.59
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Manakonstrukció, és minden, amit tönkretett
80. hozzászólás - 2009.11.07. 07:46:00 (Válasz Mortimer #77 hozzászólására.)
Idézet: Mortimer - 2009.11.06. 23:35:27
kétlem, hogy már előfordult volna, hogy egy pusztítás citadelláját elért szövetség lőtt volna egy kezdő, kis szövire, ami gyengesége okán akkora amekkora.


Én viszont tudok ilyet, ahol hármas védő-gyak-mágustornyos szövit citadellázott meg egy szövetség.
A hozzászólást Darah módosította 2009.11.07. 07:48:20-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.68
Oldal: 123456
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!