Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Ismételhető küldik mega-boost
kedvelt tagSzoffiNő
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
41. hozzászólás - 2024.04.27. 18:49:06 (Válasz Emishi #40 hozzászólására.)
haha... a MAJOM szorzó pont rád utalódott...
eme közösség legbutább tagja vagy, képi bizonyítékom van róla (dátum, óra, perc), hogy te leszel az első aki hozzá fog szólni...
pontosan olyan beteg vagy, mint a politikusok, színészek és egyéb figyelem hiányos nyomorult férgek, akik egész életükben mások figyelme miatt élnek.."mit szól a falu"
te ugattál nekem múltkor is, de kérdem én tőled, te kicsi ork FÉREG, hogy mi a retkes kib@szott k.rva anyádért nem ásod el magad, vagy miért nem kérsz meg rá valakit??
V1 Lotti [Nessa]
V6 Szemerke [Zunimassa]
Pontszám: 5.42
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
550 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
42. hozzászólás - 2024.04.27. 18:53:15 (Válasz Szoffi #41 hozzászólására.)
Remélem jössz találkozóra
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 6.55
kedvelt tagSzoffiNő
Végzetúr
75 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
43. hozzászólás - 2024.04.27. 19:03:28 (Válasz Emishi #42 hozzászólására.)
elmehetek...
8 cm-es tűsarok + a célpont... legalább lesz 10 cm a lábad között...
V1 Lotti [Nessa]
V6 Szemerke [Zunimassa]
Pontszám: 5.59
népszerűVEXING X MANFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
44. hozzászólás - 2024.04.27. 19:13:07
Könyörgöm ne hagyjátok abba!!!!!!!
---
Pontszám: 7.92
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
550 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
45. hozzászólás - 2024.04.27. 19:17:39 (Válasz VEXING X MAN #44 hozzászólására.)
Elő kell fizetni őskővel
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.41
népszerűVEXING X MANFérfi
Végzetúr
59 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
46. hozzászólás - 2024.04.27. 19:27:23 (Válasz Emishi #45 hozzászólására.)
Jó műsor megéri!
---
Pontszám: 7.92
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
550 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
47. hozzászólás - 2024.04.27. 19:29:12 (Válasz VEXING X MAN #46 hozzászólására.)
Ahh élőben látványosabb lesz. Előre bekészítem a jegyeket
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 6.55
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
48. hozzászólás - 2024.04.28. 00:36:03
És most akkor térjünk vissza a küldetésreformra pls Már kezd alakulni az okosság, ne rontsuk el.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 6.95
kedvencPacoFérfi
Végzetúr mester
731 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
49. hozzászólás - 2024.04.28. 21:25:27 (Válasz Miklós #36 hozzászólására.)
Mielőtt még írnék, egy aprócska tény:Teljesített küldetés: 214014

Szóval ennek fényében bátran merem állítani és mondani, hogy ez a fejlesztési irány, a jelenlegi állapotában és formájában, kivitelezésében egy nagyon rossz irány. Még akkor is, ha az alapgondolata jó, eleve megöli az, hogy őskő költsége van.
Így én például, aki masszívan és havonta többszáz, ha nem ezer+ őskövet is elköltök olyan dolgokra, amik szerintem hasznosak és relevánsak: ez biztosan nem az és egy fillért sem költenék rá ebben a formájában.
Mondom ezt úgy, hogy minden befizetésből kiveszem a részem, szeretem a játékot. Abszolút támogatom teljes mellszélességgel.
De lássuk be, hogy az, hogy szeretünk valamit, nem kell vakon; be kell látni, ha valami nem jó.

Idézet: Miklós - 2024.04.26. 17:32:28

2. Számoljuk, hogy mennyi őskövet költött erre az adott hónapban, illetve az adott évben.
Ha az adott hónapban már költött 50 őskövet erre (és az adott évben költött legalább 25 x hónap őskövet; az event első évében májustól nézzük, ne januártól!) akkor a továbbiakban ez ingyenes. Az átvételkor egyszerűen 0 őskövet írjunk ki, ha már nem kerül őskőbe.


Hogy ne csak arról magyarázzak, hogy ez nem a jó irány, nem véletlenül emeltem ki ezt a sort Miklós. Mi lenne - gondolatébresztő - ha az a számláló, ami kell ahhoz, hogy ingyenes legyen ennek a feature használata, nem csak az ERRE költött őskövet számolná, hanem az összeset, amit a játékba költött egy játékos?
Máris motiváltabb lenne mindenki. Aki alapból sokat költ a játék más aspektusaira, annak ez kellemes mellékzönge. Aki pedig annyira nem, de szeretné ezt kihasználni, akkor egy kisebb aktivitás növeléssel szintén elérhetővé válna.
És akkor ehhez nem kell más, mintsem egy nagyobb célszám (de nem elvetemülten) és annyi, hogy a számláló ne csak erre, hanem a játék minden részére vonatkozzon.
Akkor mondjuk havi 50-100 őslő költés. Ez egy havi prémiummal majdnem meg is lenne. Akár. Most csak mondtam valamit.
Szerintem ebbe az irányba kellene először a költséget finomhangolni, másképpen nem jósolok neki nagy jövőt, személy szerint.
V1 - Larz Con De Mort
Lehet, hogy valaki kedvel téged..., ám én nem az vagyok.
Pontszám: 9.36
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3624 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
50. hozzászólás - 2024.04.29. 12:49:33 (Válasz Paco #49 hozzászólására.)
Nekem tetszik, amit írsz, hogy számoljuk, valaki mennyi őskövet költött egy adott hónapban, és erre adunk jutalmat.
Akár úgy, hogy a szokásos költési akció mellett is futhatnak további költési akciók, akár hosszabb ideig, aminek jutalmaként szimplán őskövet kapsz - vagy ingyen használhatod ezt az ismételhető küldis funkciót.
Pontszám: 9.26
kedvencCsoriFérfi
Végzetúr poronty
1 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
51. hozzászólás - 2024.04.29. 14:28:13
Olvasva az eredeti felvetést és a kommenteket, nekem a következő jutott szembe.

A küldetéseket nem kellene kiválasztani, folyamatosan aktív lenne az összes, a játékbeli aktivitást egyfajta általános jutalmazása lenne. A bármelyik küldetés akárhányszor megcsinálhatod, folyamatosan halmozódik, és legkésőbb szintlépéskor át kell venni, ahogy az eredeti ötletben is szerepel. Az ugyanazon tevékenységhez kapcsolódó küldetések (portázás / vadászat / térkapu) esetén csak az egyiket számolja, ha az egyszer teljesült, utána ugrik a következőre, majd vissza az elsőre. Minden küldetést mellett lenne egy checkbox, amellyel megjelölhető, hogy mely küldetések legyenek folyamatosan aktívak, és melyekkel nem szeretnél egyáltalán foglalkozni. Ez főleg az előbb említett ugyanazon tevékenységhez kapcsolódó küldetések esetén lenne hasznos (pl. a kritikus ütés / kábítás küldetések aktívak, egymás után folyamatosan teljesülnek, de a kritikus varázslat küldetés inaktív, mert az lassabban teljesül).

A jutalmak átvételére három lehetőség lenne:
(1.) Minden küldetést át lehetne venni egyesével. Azonos küldetések átvétele esetén csökkenne a jutalom, ahogy jelenleg is (100% > 50% > 25%).
(2.) Lehetne egy "Összes jutalom átvétele" gomb. Amíg lehet, addig ABC-ABC-ABC (100%) szerint számolja a jutalmat, utána AB-AB-AB (50%), majd A-A-A (25%) szerint.
(3.) Lehetne egy "Maximális jutalom átvétele" gomb. Csak addig veszi át a küldetések jutalmát, amíg az ABC-ABC-ABC (100%) módon számolható, a többi teljesített küldetést meghagyja.

Az (2.) és (3.) esetben lehetne választani, ahogy az eredeti felvetésben is szerepelt, hogy a teljes LE-t kéred, ennek van minimális őskő költsége, vagy csak egy bizonyos százalékát veszed át, ekkor ingyenes. Az (1.) esetben, azaz ha egyesével veszed át a jutalmakat, akkor annak nem lenne őskőköltsége, viszont nem szerezhető maximális jutalom, mert azzal megkerülhető lenne az előző mondatban felvázolt rendszer. Ez alól kivételt képezne az, ha csak egy küldetés van kiválasztva (fent említett checkbox), ekkor a régi rendszer szerint működnének a küldetések.

Lehetne relikvia, amellyel növelhető lenne, hogy az ingyenes átvétel esetén a LE-a hány %-át kapod meg, esetleg ez kiterjedhetne az egyesével történő küldetésátvételre is, illetve akár azt is relikviához lehetne kötni, hogy hány aktív küldetésed lehessen egyszerre, mondjuk kezdetben 6 db, ami relikvia segítségével 16-ra növelhető.
Pontszám: 7
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3624 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
52. hozzászólás - 2024.04.30. 13:27:58 (Válasz Csori #51 hozzászólására.)
Az, hogy minden küldetés egyszerre él, és automatikusan teljesül mindegyik folyamatosan, kb. azzal egyenértékű, hogy a küldetések teljesen megszűnnek a játékban, csak úgy mellesleg keletkezik még extra jutalom, amiért nem kell semmit tenned, és amit egy kattintással átvehetsz... Bármilyen, játékbeli cselekvésnél azért jó, ha van egy választási, döntési lehetőség, ez tesz lehetővé valamilyen szintű taktikázást, ezzel ez kiveszne.
Pontszám: 8.11
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
218 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
53. hozzászólás - 2024.04.30. 16:33:23 (Válasz Miklós #52 hozzászólására.)
Szia Miklós. Fentebb Lan elkezdett egy irást, amit èn folytattam mèg a trollkodás elött, esetleg ha reagálná rá, lehet nem tünt fel. Csóri egyèbkènt szintèn összegezte. Csak szólok, a küldetèsek pörgetèse Nem választási lehetősèg, csupán az erőforrások--amiből egyre több van- optimális elköltèse. Ès igen egyszerüsíteni kell a játèkot, mert túl sok IDŐ!!!! Igen számolja a játèk a háttèrben az elköltött erőforrásrt ès pörögjenek a küldetèsek. Kattintáscsökkentès!!
A hozzászólást siva módosította 2024.04.30. 16:41:08-kor
Pontszám: 8.45
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3624 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
54. hozzászólás - 2024.05.02. 15:20:03 (Válasz siva #53 hozzászólására.)
Szerintem meg kb. bármely játékot lehet a végtelenségig automatizálni, de akkor megszűnik játéknak lenni.
Pl. miért nincs egy beállítás, hogy ha X-nél több CSP-m van, automatikusan vadászok belőle? Az állatokat automatikusan sajtolom, a LE-t automatikusan elköltöm valamire...
A portyapontokat automatikusan elköltöm a (most már bekerült) szövi háború "gyakorlás" pontban...

Egy játék attól marad játék, hogy vannak döntések, választási lehetőségek. Eldöntheted, hogy a CSP-t vagy PP-t mire költöd. A LE-t mire költöd. Melyik küldetést választod ki.
A felesleges kattintásokat lehet redukálni, de ha mindent egy robot csinál helyetted, akkor már nem te játszol. Minden egyes fejlesztés, sőt minden egyes automatizálás újabb automatizálási lehetőségeket szül, ez nem jelenti azt, hogy ettől jobb lesz a játékélmény.
Ha meg az a gond, hogy "túl sok az erőforrás" akkor nézzük meg, hogyan lehetne ezt visszaskálázni kezelhető szintre.
Pontszám: 8.84
kedvencUnr34lFérfi
Végzetúr mester
790 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
55. hozzászólás - 2024.05.02. 20:31:38 (Válasz Miklós #54 hozzászólására.)
robot
V1 - Unr34l Azúr Légió / ex-Lélekőrök Szövetsége (V1) ex-JólesőHullaszag (V5) /
Pontszám: 7.55
népszerűEmishiFérfi
Végzetúr mester
550 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
56. hozzászólás - 2024.05.03. 09:19:46 (Válasz Miklós #54 hozzászólására.)
Nem tudom bárkinek élmény-e ennyit kattintani

Az erőforrások visszavétele szerintem nem opció és nem is fair. Plusz a gyorsítások ellen, amit javasoltunk eddig az volt az érv, hogy az bevétel kiesés lenne (térkapu pl.)

Nem értem az érveidet. Ettől még bőven van mit eldönteni a játékban, mégha a küldetések kapnának egy fajta automtizálást is. Az, hogy mire mennyi LE-t költ az ember és hogy fejleszt, ugyanúgy meghatároz rengeteg mindent. Igazság szerint az ismételhető küldetések egy kötelező nyűg, amit meg kell csinálni a játékosnak, HA partyban akar maradni. Mivel van lehetőség csinálni, aki tápolni akar úgyis tolja, szóval ez egy öngerjesztő folyamat, de amit kihangsúlyozni szeretnék és más is megtette, hogy ez nem opcionális lehetőség, hanem kötelező, ergó a szabad választás, amire hivatkozol teljesen el van véve a valóságban és egy illúzióról beszélsz, szóval ezt még a játékélmény kategóriába sem sorolnám, mert nem ez adja meg a VU játékélményt. Legalábbis számomra biztos nem. És ebben a témában, ha végre elmegyünk egy konszenzus felé, szeretném megkérni a fórumozókat, hozzászólókat, hogy írják le nekik ez például mennyi játékélményt ad (a kötelező ismételhető küldik pörgetése, jelen formában). Azért szeretném ezt, hogy lásd nem folyamatosan ellened van kardoskodva általam, de sok mindent szerintem irrálisan látsz, nyilván teljesen más szemüvegen keresztül nézed ezeket a dolgokat, mint aki napi szinten tolja a gamet, de ettől még meg kell hallani a hangokat.

Szerk: de a teljes VR élmény kedvéért, hozzon valaki laptolot a találkozóra a komolyabb playerek közül és odaültetjük Miklóst, hogy toljon le egy közepes napi rutint, az adott karakterrel, persze instrukcionálva szerintem ez sok mindent megváltoztatna
A hozzászólást Emishi módosította 2024.05.03. 09:23:52-kor
Anno: Eliteninja
Csak akkor pontozz, ha hozzá is szólsz. Ha meg névtelenül lepontozol, figyelmedbe ajánlom a szebbik felem
Pontszám: 7.81
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3355 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
57. hozzászólás - 2024.05.03. 11:13:29 (Válasz Miklós #54 hozzászólására.)
Az automatizálós kijelentéssel egyetértek, ám ennek vannak határai. Igazából ha bármivel lehet időt spórolni, az win. A példád viszont elragaszkodott és nem kértünk hasonlót sem. És nem is szeretném, ha elvadászná, mert a veremben sokkal értékesebb a CSP. És ha már verem és időspórolás, ha kétszer olyan gyorsan mozogna az ember a veremben, már kevésbé érezné az embert azt, hogy idegileg kikészül. És tulajdonképpen semmi értelme nincs az oda-vissza kattintgatásnak egy verembejárásnál sem. Kell hozzá 3-4 megnyitott browser fül eleve, lép-lép-lép, csata, kész a küldi, átvált, átvesz, következő, verem, lép-lép-lép, csata, küldi, átvesz, stb. stb. Ezt pont át lehetne venni egyben, semmi nem változna, csak izomsok kattintás eltűnne és kényelmesebb lenne a játék. Nem support AI, automatizmus, csak kényelmi funkció.

Alapvetően egy szint után - és ha nincs event - akkor a játékosok 99%-a ugyanarra és kb. ugyanúgy költi a CSP-t és a PP-t. De ha nem is így van, a saját bejáratott útját járja újra és újra. Tehát megtette a döntését, majd megcsinálja az ismétlést napi 20-szor, majd ugyanezt a következő nap is. Na ennek az időnek a csökkentése sem automatizmus, hanem kényelmi faktor. Hiszen nem a gép dönt helyettem, én döntöttem, itt vagyok a gép előtt, én csinálom, csak legyen gyorsabb. Úgyis ide kattintanék, utána meg oda, utána meg oda. Ez legyen egyben.

Az erőforrásokkal nekem személy szerint nincs bajom. Szerintem az sose gond, ha van.
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 8.96
népszerűBrekencsFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
58. hozzászólás - 2024.05.03. 13:34:57 (Válasz Emishi #56 hozzászólására.)
Sziasztok!
Én akkor leírom, hogy szeretek (csupa nagybetűvel játszani), és nem a fejlesztések vagy a fejlesztések hiánya veszi el a játékélményemet hanem a sok "játékos" akinek az a fixa ideája hogy az erőforrásokat gépiesen a legoptimálisabban végigpörgetik (és persze utána sírnak, hogy nincs automatizálva....) Nekem jó így a játék ahogy van és köszönöm a fejlesztőknek, hogy megkérdezik a játékosokat és meg is valósítanak belőle sokat! - itt jelezném, hogy a fórumon 99%-ban a nagyszintű rengeteg erőforrást és pénzt elharácsolók véleménye hangzik el, vannak más típusú játékosok is - és igen ez személyeskedés vegye magára akire vonatkozik... rendszeres találkozóra járó vagyok és az ott megjelent népség arra nem képes hogy egy rendes aukciót végigvigyen meghallgassa a másikat illetve legalább megnézze a kiírást...) Szerintem ez az igazi játékrontás és van belőle bőven. Természetesen mindenki úgy játszik ahogy akar, eddig is alkalmazkodtam az ilyen elemekhez ezután is fogok... Ez az én véleményem csak szerettem volna ha egy ilyen is elhangzik
Pontszám: 7.29
kedvencsivaNő
Végzetúr tehetség
218 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
59. hozzászólás - 2024.05.03. 17:50:12 (Válasz Brekencs #58 hozzászólására.)
ez nagyon szép, viszont mi optimalizálók, a játékot pörgetők finanszirozzuk a játékot, tartjuk el a Beholder Kftt, és ezáltal biztosítjuk a játékélményt azoknak, akik nem tudnak/akarnak költeni rá.
szóval legyen már valami beleszólásunk-- most kb az, hogy komolyan nyomva rengeteg idő, ezért sírunk, hamár van egy fejlesztés, legyen az hasznos a játékosoknak
Nemszemélyeskedés-de - te mennyit költesz a játékra? persze ne menjünk bele..., viszont a témában megszólalók nagyrészét már évek sokat, gondolom mert szeretjük, tud valamit adni

Miklósnak:

a többiek leírták nem ismétlem nagyon őket-- a küldetések pörgetése NEm valamiféle választáson múlik, hanem az optimalizáció kényszere. Akár egyenként elemezhetnénk őket, de ezt is megtették már fentebb. ugye az esszenciák arra kényszerítették a játékosokat- most akik fullba nyomjuk azokról beszélek elsősorban- folyamatosan valóságformázás esszencia hatása alatt lenni, naponta/max kétnaponta feltenni az energihasznositás esszenciát minnél rövidebb ideig-max 2-3 óra- ennek hatása alatt elkölteni a felgyült ppt erre jó a szövi bajnokság--ami mostanában szintén kiherélődött, átment a csapatonkénti one man showba-- megcsinálni a csatlós csatákat, csinálni a vermet. oszt ennyi, mehet vissza a VF esszencia. A köztes időben malmozás.. Naponta 2 szörnykihívásos küldetés, térkapuzhatsz, meg egy csoport kaland kb ennyi-- nézegethetem a toplistát, meg van- e valami esemény a forumon Valóban a vadászat kiment a divatból---nagyon gyengén adja a lét még 46 dicsőség medállal is--szóval a csp a verembe kerül. A pénz is egy dolog, de ugy látom nem is ezen höbörgünk, hanem tényleg hasznos fejlesztést szeretnénk
Pontszám: 7.97
népszerűBrekencsFérfi
Végzetúr tanonc
26 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Ismételhető küldik mega-boost
60. hozzászólás - 2024.05.04. 06:40:04 (Válasz siva #59 hozzászólására.)
Nem nagyon ment át az üzenet, de nem is vártam többet...
Szerintem költök annyit a játékra mint te. (Mondjuk ezt nem tudjuk ellenőrizi uh mindegy is)
Pont itt van az első félreértés szerintem hogy az a néhány "játékrontó" azt hiszi ő tartja el a játékot és neki mindent lehet...
Ha így lenne már rég leprogramozták volna neked úgy ahogy szeretnéd, aztán abbahagytad volna mert unalmas és szar...
Csak ismételni tudom magam, inkább köszönd meg hogy olyan játékot készítenek neked ahol még billentyűzetet is ragadsz minden sérelmednél és írsz a fórumba. Ha nem így lenne akkor lenne vége a játéknak....
Pontszám: 7.25
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője