Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - LanMaffia

Köszi

A trollkodás nem értem mit jelent. Direkt belerondítás a másik játékába, vagy hogy? Mintha valakit trollkodásból napi szinten 10-15-ször lecsapnék. Esetleg olyat tudok elképzelni, hogy mondjuk valamelyik szövetség kvázi alszik, alig támad, aztán meg a 3. - 4. körben 10-15%-okkal visz el egy mezőt. Hát lehet trollkodás. De az is lehet, hogy stratégia, próbálkozás. Az VU talin is volt egy csapat (asszem a pirosak), akik nagyon kevés mezőt ütöttek az elején és szépen türelmesen jöttek feljebb. Szerintem ha még tart 2 körig a játék érdekes lett volna a vége.

A multizás ellen szerintem igazából semmi nem véd. És ez az anomitás se fog. Őszintén szólva szerintem manapság igencsak sok az olyan karakter, akinek a gazdája szabira ment és valaki csak beugróban üti be a 10-et, konstruál, stb.

Akárhogy olvasgatom itt a történeteket, mindig arra jutok, hogy valakinek nem tetszik a másik kertje, mert a ott a fű zöldebb. Csak azt nem nézi, hogy drágább volt a fűmag, meg öntözik is a gyepet. Aki nyerni akar kösse fel a gagyát, mondjon le a kényelemről, alkudozzon, blöfföljön. És meg még mind kevés, bízzon a szerencsében
Először is elmondom, hogy addig jó, amíg intelligens emberrel vagyok ellenkező álláspontom, mert így beszélgetés lesz, nem vita

Én magam sem támogatnám az anonimitást, mert:
1. Nekem tetszik az a kis izgalom kedd délelőtt, hogy vajon mennyire kemény ellenfeleket fogunk kapni. Fel kell-e kötni a gatyát a taktika írónak, vagy talán picit lazán hetünk lesz.
2. Ha kiderül, hogy olyanokkal sorsoltak össze, akik eddig mindig megszorongattak vagy elvertek, akkor azokat is elkezdi érdekelni az SZB, akit eddig nem.
3. Nagyon sok mindent meg lehet sejteni az ellenfél szövetségtől pusztán azzal, hogy figyelted hogy játszik eddig, mennyien vannak, stb. A megfigyelés szerver része a játéknak, nálunk számtalan alkalommal szült extra pontokat az, hogy Marcsa megsejtette mit fog lépni az ellen.
4. Ha az utolsó körben vagy, és tudod hogy 1 pont kell a győzelemhez és a másodikkal is összesorsoltak, akkor egyértelmű, hogy semmi más célod nem lesz, mint a 2. taktikájának szétrombolása, csak hogy tuti nyerj. Ebből adódhatnak furcsa szituk, esztelen ütéstérképek, ami külső szemlélőnek furcsa lehet, a belsőnek még furcsább, de itt nyerni kell. Hasonló a szitu, ha a top3-at sorsolják össze az utolsó fordulóban. Ott is van izgalom keményen, fél %-on múlik egy bajnoki cím. Viszont ha kiderül hogy a 8.-kal játszunk, az mindjárt nem annyira pörget
5. Legális, nem legális, etikus, nem etikus, nem érdekel, én támogatom a kooperációt a szövetségek között. Vannak olyan szövetségek, akik 4-5 helyre ütnek csak, mert őket nem érdekli. De ha egy "kérlek szépen ne ide üssetek, hanem máshova" eredményt hoz, akkor bizony hajrá. Vagy ha top1 és top2 játszik az utolsó fordulóban és az egyiknek mindegy a bajnoki cím, elég a fa, akkor bizony úgy fogják alakítani, hogy mindkettőnek jó legyen.

Szóval én úgy gondolom, hogy szerves részét távolítanák el a játéknak az anonimitással, nem szeretném ha ez V1-re is átgyűrűzne
Dátum: 2017.07.14. 15:03:06
Majd este igyekszek átnézni én is, de ha konkrét számszerű javaslatot tesztek indoklással szerintem Miklós könnyebben bólint rá.
Dátum: 2017.07.14. 12:44:50
Nekem nagyon bejön ez a joker téma!

Tudom, hogy kevesen vagyunk érintettek a témában, de smaragdszelence alternatívát (jokerizálást) be tudnátok majd vezetni valamikor a jövőben?
Dátum: 2017.07.05. 18:47:57
Szerintem nincs ilyesfajta maximális szint. Valami más lehet a gond.
Dátum: 2017.07.04. 13:50:45
Idézet: Spellatrix - 2017.07.04. 13:44:04
( Igen, többször is használható )


What? Tehát kvázi mostantól csak ezzel a familiárissal érdemes bármilyen csatlóst emeltetni. Hm. És akkor mindenki, aki ezt használja 10% előnyben lesz azokhoz képest, akik más állatot használtak? Szép dobás
Dátum: 2017.07.01. 10:19:49
Nekem is volt ilyen gond, aztán magától megoldódott. Lehet van valami bug és nem mindegy, hogy milyen sorrendben csinálod. Nekem most úgy megy, hogy tárgylista, felveszek egy új pajzsot, majd a legendás oldalra megyek és engedi a módosítást.
Dátum: 2017.06.28. 09:58:45
Csinálunk mi nagyobb hülyeségeket is
Dátum: 2017.06.27. 17:23:48
Mindkettőt meg lehet változtatni őskőért. Megnézted előtte, vagy csak idejöttél panaszkodni?
Dátum: 2017.06.26. 17:41:04
ad2: cserébe, hogy te nem veszed komolyan az SZB-t, nem is követeled hogy változtassák meg a szabályokat hogy úgy is tudj nyerni hogy csak kattintgatsz 3 naponta 300-at
Dátum: 2017.06.26. 17:02:28
Ez viszont igaz. Cserébe maradna az a játék, hogy 1 ember taktikázik 1 szövetség nevében egy másik szövetség ellen ugyanígy.
Dátum: 2017.06.26. 17:01:31
Nem korlátozzuk a játékot, mi pont így szeretjük, ez a kedvencünk, el nem cserélnénk semmiért

Amúgy sincs rabláncon senki, ha valakinek elszállt a PP, akkor meg lehet alkudni, hogy hova üsse be
Dátum: 2017.06.26. 16:15:26
Tudom, nálunk se mindig jön ki a lépés. De Marcsa nagy taktikus, meg lelkiismeretesen irkálja a taktikot minél hamarabb. Amikor meg nem, akkor türelmesek vagyunk
Dátum: 2017.06.26. 15:06:49
Hát ha már a keddi napon maximum 10 ütés szabályt be tudjátok tartani nagyon sokat léptek előre
Dátum: 2017.06.26. 14:26:12
Hát mi se tiltjuk meg, de nagyon erősen nem javallott. És nem üt senki sokat. Cserébe mióta létezik ez az egész kétszer nem voltunk dobogósok, meg vagy hatszázmilliót nyertünk. Legutóbb valami négyet egymás után. Meg most is nyerni fogunk. Valamit valamiért
Dátum: 2017.06.25. 19:41:23
Szerintem ez az SZB velejárója, sőt inkább sava-borsa. Akár mi is megcsinálhatnánk 20-an azt, hogy összesen 10-et ütünk, de más többet ér. Így is szép szervezés kedden csak 10-et ütni ennyi embernek. Viszont ez még messze nem jelenti azt, hogy esélytelenek lennénk egy kis szövetséggel szemben
Dátum: 2017.06.24. 01:59:33
Szerintem minden komolyabb SZB taktikát nyomó szövetség a hét elején ultraminimális ütéssel operál. Így nálunk is 200 közeli PP-n áll a csapat több, mint fele már szerdán Egy rossz szerdai-csütörtöki forduló ennek fényében többszörös javító ütésmennyiséget követel a hét végére, ami radikális esetben tényleg kijöhet 3k-ra is. Ezt reálisan egy nagyobb létszámú szövetség tudja végrehajtani, vagy olyan tagok, akiknek rengeteg tartaléka van (én most valami 8k PP-t tudnék felszabadítani), vagy nagyobb számú inspirált karakter. Ha egyik sincs, eleve bukásra ítélt a helyzet. De ne feledjük, hogy hiába a 3-4 ezer ütés, ha az ellenfél ezt pár százzal le tudja kompenzálni ügyes / jól megtippelt taktikával.

Én azt mondom - a jelenlegi felvázolt lehetőségeket mind számbavéve - hogy a jelenlegi megoldás a legoptimálisabb. Pl. azért sem kell plusz mező, mert a szövetségi bajnokságot a szövetségnek KELL nyernie, nem pedig pár tagnak, akik tényleg odafigyelnek minden PPjükkel míg a többiek elégetik azt egy szabad mezőn. Az inspirált karakterek PP hozadékát pedig ki lehet védeni én úgy gondolom. Esetleg tudni itt valaki konkrét számszerűsített tényleges példát adni, ahol valóban kiviláglott a visszafordíthatatlan előnytelenség az inspiráltak javára?
Dátum: 2017.06.23. 10:22:42
Ez egy jó érvelés felvezetési út, gut!

Az esélyegyenlőség problémája valóban égető több helyen. Maga az inspiráció is folyamatosan hátrányosan érinti a magas szintű karaktereket.
Dátum: 2017.06.22. 02:04:18
Én is sokat gondolkoztam azon, hogy szükséges-e egy semleges mező hozzáadása, de arra jutottam, hogy nem.

Egy nagyobb szövetségnek nagyobb energia betartani és betartattni a taktikát, de ez szükségszerű. Ha lenne semleges mező, akkor akár egyetlen egy ember saját maga egyedül is játszhatná az SZB-t a szövetségben, míg a többiek elbohóckodnak a semleges mezővel.

Igenis tessék megküzdeni a győzelemért és a pontokért.
Nem old meg semmit sem. Most is lehetne portyázni, mégse csinálják.

Az emberek nagy része meg nem is akarja. És erre megy el az élő fórum fele mindig