Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Kvnoemi

Dátum: 2013.04.09. 19:49:14
Köszönjük, hogy átgondolod a dolgot.

Azt mondod többen kértek több lehetőséget a felhalmozott őskövek elköltésére. Ez nagyon szép, de ha táp (akár csak kis táp) vásárlására adtok további lehetőséget, az mindenképp generálja hogy annak is meg kell vennie aki nem szeretne mindenáron követ költeni, különben lemarad (vagy csak úgy érzi, de a lényeg ugyanaz). Ha a "felesleges" kövek elköltésére szeretnél olyan lehetőséget biztosítani ami a többségnek nem okoz "drágulást", akkor ezt csak kényelmi funkciókkal lehet megoldani szerintem ésszerűen.

Összességében a véleményem: A komolyabb dolgok, például templomi pálca és relikviakupon vásárolhatósága nagyon rossz. A többi cucc megvásárolhatósága sem tetszik, de cserés megoldással még egy nagyon jó dolog is kisülhetne belőle. A kiégettet pedig egyéb erőforrással vagy/vagy opcióval tenném csak be fizetőeszköznek. Ennek az az oka, hogy azoknak kell a kiégett költés, akik nem vesznek őskövet. Akik viszont vesznek, azoknak szinte ugyanaz a költség mint a sima őskő. Tehát a fizetőeszköz lehetne például 10 kiégett vagy 1000 LGY/kristálypont/sisakszilánk/egyéb.
Dátum: 2013.04.08. 12:47:23
Most te értesz félre engem.

Nekem alapvetően azzal van gondom, hogy megvehető. Ha igen az ára rendben van, de nem értem miért kell még több ilyesmit tölteni a játékba. Tudom ezzel nem értenek egyet sokan (látom is, jól le lettem pontozva), de ettől még ez a véleményem. Kisebb horderejű dolog mint a templomi pálca, a relikviakupon vagy a templomkristály, de akkor sincs jól ez így szerintem.

Truth, igen, a csere nekem is tetszene. Akkor elmondható, hogy a játékos valamilyen módon megdolgozott érte.
Dátum: 2013.04.08. 09:55:08
Csak hogy ne örüljetek annyira a PP italnak, ez ellen is mondok valamit.

A kufár event győztes csata toplistájának eleje kizárólag az elraktározott italok mennyiségétől függ. Jó kis event lenne, de nagyon rosszat tesz neki, hogy a versenyhelyzetet csak ez befolyásolja. És minél többet lehet venni, annál egyértelműbb a dolog. Ez talán annyiban borul, hogy előbb-utóbb eljutunk egy olyan mennyiségű italig, ahol már képtelenség lesz időben lejátszani a szükséges csatákat. Az fog nyerni aki gyűjtögetett és éjjel-nappal nyomja.

Egyebekben sem hiszem hogy jó ötlet az összes alap erőforrást korlátlan mennyiségben megszerezhetővé tenni, a pénzért vásárlás pedig itt is borítja a bilit/nyitja az ollót/növeli a szakadékot vagy nevezzétek ahogy akarjátok.

(Offsboy, fórumot belépés nélkül is lehet olvasni. )
Dátum: 2013.04.07. 22:50:37
Oké, oké, megértettem. Ha az eddigiek lennének benne, akkor persze nem lenne kifogásom. De nálam a mostani cuccok kezdik kicsapni a biztosítékot, mert a templomozást csinálják ki. Persze ez az én bajom, ami inkább ide tartozik, hogy nem arrafelé mutatnak a dolgok, hogy ilyen ötlettel egyáltalán foglalkozzanak "odafent".
Dátum: 2013.04.07. 19:44:57
Nem az rontana ha olcsóbb lenne. Az ront, hogy megvehető. Nem akarom a különböző tevékenységek jutalmát pénzért megvenni, lásd relikviakupon, templomkristály, aukciós tételek stb. Ha mindent meg lehet venni, akkor nincs értelme játszani.
Dátum: 2013.04.07. 19:20:37
Minden belférne?
Nekem épp ez a fő bajom. Ha mindent meg lehet venni (mindegy mennyiért), akkor lőttek a küzdelem értékének, tehát a játékélménynek.
Dátum: 2013.04.07. 09:53:04
.
Dátum: 2013.04.06. 20:08:28
Te honnan tudod ilyen biztosan, hogy másoknak mi az "opcionális" és mire "nem kell költeni"? Az ilyen kijelentéseid alapján mondják neked többen, hogy csak a saját szempontjaid alapján ítélsz. Próbáld meg egy kicsit távolabbról nézni a játékot, akkor észre fogod venni, hogy vannak itt még rajtad kívül néhányan (és persze nem vagyunk egyformák szerencsére).

És mégis mire várjunk? Ha 4 tételből 3-at károsnak ítélünk, akkor ez jobb lesz 31 tételből? Arányaiban valóban, de a tényleges kár ettől nem csökken.
Dátum: 2013.04.06. 10:32:38
Idézet: Birka - 2013.04.06. 09:43:08
A plázás hasonlatod amúgy ideális. Bemegyek a plázába ahol kínálnak rengeteg dolgot vételre, mivel nem vagyok "kényszervásárló", így csak azt veszem meg ami nekem kell, és ár/érték arányban szükségem is van rá. Ugyan ez a szitu a napi akcióval is! Amennyiben nem vagy "kényszertápoló", úgy lazán "leszarhatod" azon tételeket, melyek csak idő alapon generálódó erőforrásokat adnak.
Ha itt ugyanúgy arról szól minden, hogy mit veszek meg és mit nem, akkor mi a fenét csinálok itt? Épp erről szólt a hasonlatom, így semmi értelme. A minden táp megvásárolhatósága a játékélményt rombolja iszonyatos módon mostanra már. És igen, a te nézőpontodból "kényszertápoló" vagyok. És nem tetszik, hogy ezt korlátlan mértékben kihasználják.

Amit egyebekben írsz nem nagyon értem. Szerinted a játékot (a topon kívül) csak egyféleképpen lehet/szabad játszani? Aki nem úgy szeretné, az menjen máshová? Szerinted ezt Miklósék így gondolják? Ebben kicsit kételkedem, mert tudtommal a játékosállomány 90 %-a legalább nem ezt csinálja. Kevesebbel is beérik csak a játékélményért. Én 3 éve vagyok itt, ezalatt azt hiszem megtanultam ezt-azt. Nem vagyok egy topkari, de büszke vagyok arra amit elértem minden előzmény, tudás és tapasztalat nélkül. Szerinted nem illek bele ebbe a "kizárólag PVP" játékba? Bocsi, de nem értek veled egyet ismét. Azt, hogy ideillek-e nem tudom. Ha nem, akkor nyilván előbb-utóbb ki fognak innen utálni a többiek. De a játék szerintem inkább egy PVP alapú játék, ami rengeteg mást is ad. És nagyon sokféleképpen lehet játszani és sikereket elérni.

de az általad emlegetett állat felszerelések is pont ebbe a kategóriába esnek
Ha jól sejtem ez nem nekem szólt, én nem írtam állatfelszerelésekről.
Dátum: 2013.04.06. 09:00:08
Ez a helyzet egyáltalán nem annyira vicces, mint amilyennek te be akarod állítani. Ha csak a saját szempontomat nézem még csak nem is a pénzről van szó. Igen, ha akarok meg tudok venni itt bármit. De én nem ezért játszom. Azért játszom, mert kihívást jelent végigcsinálni feladatokat, például a templomot. Tervezni, összehangolni, optimálisan megoldani. De ha ugyanazt az eredményt kizárólag vásárlással is meg lehet oldani, akkor egész egyszerűen nem érdekel az egész. Ha csak vásárolgatni akarok akkor hagyom a francba és elmegyek shoping-macának valamelyik plázába.

Természetes, hogy aki fizet bizonyos előnyökhöz jut. De a játékban épp az a fontos, hogy játszva, önerőből csináljuk végig. Te a Ki nevet a végén-t úgy játszod, hogy az első két bábut pénzért lehet célba juttatni? Ha igen, akkor élményt jelent utána egy bábuval legyőzni azokat, akiknek mindhárommal meg kell küzdeni...?
Dátum: 2013.04.06. 08:07:46
Lassan tényleg felesleges bármit csinálnia annak, akinek van elég pénze.
Dátum: 2013.04.05. 19:33:48
Ha jól értem ennek a "napi ajánlatok" fejlesztésnek az lett volna a célja, hogy bizonyos felhalmozódó erőforrásokat olyan dolgokra cseréljünk, ami nem jut mindenkinek szükséges mértékben. Ezt a következő módon őskőmentesen meg lehetett volna valósítani játékosbarát formában:

A szerepeltethető erőforrások a következők lennének:
- kristálypont
- lélegyémánt
- sisakszilánk
- boldogság ital
- szörnykoktél
- állateledel
- támadás ital
- szubplazma
- ősdrágakő

Talán még:
- portyázás ital
- vadászat ital
- hűségszilánk
- templomkristály
- kiégett őskő

A fenti dolgok közül (szűkebben, bővebben, lehet van amit kihagytam) egy nap egy félét egy másikra lehet cserélni kötött árfolyamon. Mivel aki aktívan játszik annak valamelyikből biztosan sok van, míg egy másik erőforrás jól jönne, így egy hasonló fejlesztés mindenképp hasznos lenne. És nem drágítaná a játékot tovább, és nem lehetne pénzért megszerezni a dolgokat. Nagy szükség lenne rá, hogy a felhalmozott marhaságokat hasznosítani tudjuk, és értehető az is, hogy a játékosok közti cserekereskedelem nem támogatható. Szerintem ez jópár gondon segítene.

(Oké, van aki szerint hülyeség... Megtudhatnám esetleg miért?)
Dátum: 2013.04.05. 18:20:04
Én is nagyon durvának találom a templomi pálca megvásárolhatóságát. Már a relikviakupont is rettentő túlzásnak tartom, hiszen ezért hajtom a templomokat. A jutalom megvásárolhatóságával elveszíti értelmét egy nekem nagyon tetsző fejlesztés. Persze megtehetem hogy nem vásárolok, csak csinálom sorban tovább a templomokat, de minek ha nem muszáj? Ráadásul mostantól mindenkinek lehet bármennyi? Nem is kell a feladatokat végigcsinálni? Akkor én miért tegyem?

A templomi pálcából is épp elég volt annyi, amennyit eddig lehetett szerezni. Néha még az is soknak tűnt annak ellenére, hogy ha lehetne én is csinálnám maximum kéthetente az újabb templomokat. Fura módon ebben a témában egyet értek Kócossal.

Templomkristály. Megint egy olyan dolog vehető meg ami eddig csak aktív játékkal volt szerezhető (lehet, hogy valahol lehetett nyerni, de az nem jelentős). Ez - bár enyhébb formában - de egyenes folytatása a Hűség zálogos cirkusznak.

Az eddigi 4 megismert tételből hármat nagyon-nagyon rossznak tartok. Lehet hogy korai még hisztizni, de rettentően aggódom mi jön még...?
Dátum: 2013.04.04. 15:18:17
Idézet: Kocos - 2013.04.04. 14:47:17
Idézet: Miklós - 2013.04.04. 14:41:48
Az idomítós küldetés új verziója is mindjárt felkerül, 20. szint alatt csak 1 idomítást, 20-39. szintig 2 idomítást, stb fog kérni a program.


Tehát 180. szinten 18 idomítás?

Nem. A leírtak alapján 180-199. szintig 10 idomítás jön ki. Nekem stimmel is, 100-119-ig 6-nak kell lennie, annyi is lett. (106. szintű vagyok)
Dátum: 2013.04.03. 14:33:39
Idézet: Miklós - 2013.04.03. 13:45:11
Több különböző játékos igényre való reagálásképp született meg egy új fejlesztés, a napi ajánlatok. Egyrészt, többen jelezték hogy bizonyos tárgyakat, erőforrásokat a játékban nehezen, vagy csak szerencsétől függően lehet beszerezni, és szükség lenne alternatív lehetőségekre...

Szabadna tudni, hogy mégis milyen tételekről van szó? Ez így eléggé aggasztóan hangzik.

...de azért lesz 1-2 prémium tétel is, mint pl. relikviakupon, mivel erre is jelentős igény volt részetekről...

Relikviakupon megvehető...?
Dátum: 2013.04.02. 13:31:44
Az komoly, hogy az event ideje az eredeti 70 %-ára csökkent, de a szerzendő térképdarabok száma pedig csak 75 %-ra?
Dátum: 2013.04.02. 13:17:29
Módosították. Most nekem így néz ki:

Ez az esemény 1. napja. A verseny Április 23. 10:00 fog véget érni.
Ahhoz, hogy eggyel jobb díjat kapjál (ha a csapatod nem a legerősebb díjat nyerte), még legalább 30 térképdarabot kell gyűjtened. A kettővel jobb jutalomhoz még 60, a hárommal jobbhoz pedig 90 darabot.
Dátum: 2013.04.02. 10:15:06
Ugyanazok a határok, mint mikor 30 napig tartott az event. Akkor tényleg maradjon az idő is. De jobban örülnék, ha mindkettő csökkentve lenne és tartanánk a menetrendet.
Dátum: 2013.03.28. 15:11:32
Sokat reklamáltam már az ajándék rendszer miatt mióta a nagyösszegű befizetésekhez templomi pálcát lehet kapni. Ezek után fontosnak tartom azt is elmondani, hogy a mostani akció végre elnyerte a tetszésemet. Ezzel a jutalmazással nem érzem magam "kényszerítve" a legmagasabb összeg befizetésére, de mégis vonzó lehetőség. Örülök, hogy sikerült végre jól belőni a dolgot, remélem a jövőben is hasonlóképp fog kinézni.
Dátum: 2013.03.13. 12:28:09
Ez engem is érdekelne. Szó szerint azt a választ kaptam, mint te még tegnap. Este írtam egy részletekről kíváncsiskodó újabb üzit, de azt mostanáig még el sem olvasták.