Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Jelenlegi fejlesztések
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
81. hozzászólás - 2013.04.05. 16:01:14 (Válasz ADZSI76 #80 hozzászólására.)
de ez akkor ellentmondas nem? Azt irod a kupon tobbet jelent, a kristalyt megsem arra koltod... 20 templom utan +1 kupon jar minden teljesitett templomert, a palcakat megsem hasznalod arra hogy minel hamarabb eljuss oda...
No mindegy, ez engem annyira nem is erdekel, csak arra celoztam hogy a +10 templomkristaly sem annyira nagy elony HA csak havonta mondjuk 1-szer elerheto az ajanlatoknal.
V3-Alíz
Pontszám: 5.84
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
82. hozzászólás - 2013.04.05. 16:29:30
16 dukát akart lenni, csak elpötyögtem...

De a 10 templomszilánkhoz képest a templomi pálca sokkal durvább cucc. Tudunk 4 tételről eddig, amiből 2 "igen ajánlott" kategória. Amennyiben mind a 31 előkerül, akkor lehet pálcát törni leghamarabb a fejlesztés felett.
Akinek van pénze az előnybe kerül problémakört nem értem. Eddig is ez volt, ha nem fizettél be minden befizetési akción 20k huffot, akkor erőforrás hátrányba kerültél azzal szemben aki befizetett. Viszont egy évben 5x van befizetési akció, annyi őskövet képtelenség elkölteni.
Ez a játék keményen az erőforrásaid optimalizálására tanít, ebbe bele tartozik a Huf is, el lehet dönteni meddig ér a takaró, meddig érdemes egy tételt ár/érték arányban megvenni. Én is szeretnék mindent megvenni, de csak azon erőforrásokat fogom megvenni, melyek nem idő alapúak, mivel nem vagyok az élbojban. Ha valaki optimalizálja a játékát, akkor azon költségelemek, melyek idő alapján generálódó erőforrásokat adnak lazán ki tudja iktatni. (pl.: szerencsekerék, BU event, minden ősköves tárgy megvásárlása, ősköves italok stb...) Érdekes módon én ezt nem élem meg úgy, hogy a lehetőségeim be lennének szűkítve, mert "csak" 5k hufokat fizetek be akciónként, hanem ezt tudtam kihozni az elérhető erőforrásaimból.
Pontszám: 6.53
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
83. hozzászólás - 2013.04.05. 16:57:07 (Válasz Dozer #74 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2013.04.05. 15:31:05
(Ha pedig valaki vegzet medalra kolti attol nem sajnalom)


Ellenben az a valaki szivja a fogat, de 60 oskoert egy vegzet medalt nem tud bent hagyni.
Pontszám: 7.07
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
84. hozzászólás - 2013.04.05. 16:58:49 (Válasz Kocos #83 hozzászólására.)
tudtam
A hozzászólást Dozer módosította 2013.04.05. 16:59:01-kor
V3-Alíz
Pontszám: 5.84
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
85. hozzászólás - 2013.04.05. 17:01:53 (Válasz Birka #82 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.04.05. 16:29:30
Akinek van pénze az előnybe kerül problémakört nem értem. Eddig is ez volt, ha nem fizettél be minden befizetési akción 20k huffot, akkor erőforrás hátrányba kerültél azzal szemben aki befizetett. Viszont egy évben 5x van befizetési akció, annyi őskövet képtelenség elkölteni.


Birka, innetől kár olvasni tovább amit írsz, hát ennek többszörösét is simán el lehet költeni éertelmesen, nem állatcuccal morált növelve.
És még el sem mentem az extra tápolós de többlet kiadást jelentő játékmód irányába. Azzal havi 1000+ őskövet is játszva el lehet szórni.
Pontszám: 7.28
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
86. hozzászólás - 2013.04.05. 18:20:04
Én is nagyon durvának találom a templomi pálca megvásárolhatóságát. Már a relikviakupont is rettentő túlzásnak tartom, hiszen ezért hajtom a templomokat. A jutalom megvásárolhatóságával elveszíti értelmét egy nekem nagyon tetsző fejlesztés. Persze megtehetem hogy nem vásárolok, csak csinálom sorban tovább a templomokat, de minek ha nem muszáj? Ráadásul mostantól mindenkinek lehet bármennyi? Nem is kell a feladatokat végigcsinálni? Akkor én miért tegyem?

A templomi pálcából is épp elég volt annyi, amennyit eddig lehetett szerezni. Néha még az is soknak tűnt annak ellenére, hogy ha lehetne én is csinálnám maximum kéthetente az újabb templomokat. Fura módon ebben a témában egyet értek Kócossal.

Templomkristály. Megint egy olyan dolog vehető meg ami eddig csak aktív játékkal volt szerezhető (lehet, hogy valahol lehetett nyerni, de az nem jelentős). Ez - bár enyhébb formában - de egyenes folytatása a Hűség zálogos cirkusznak.

Az eddigi 4 megismert tételből hármat nagyon-nagyon rossznak tartok. Lehet hogy korai még hisztizni, de rettentően aggódom mi jön még...?
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 9.23
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
87. hozzászólás - 2013.04.05. 18:45:50 (Válasz Kvnoemi #86 hozzászólására.)
Szívósság öve, 350 őskőért.
Pontszám: 5.62
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
88. hozzászólás - 2013.04.05. 18:51:41
Nem akarok vészmadárkodni, de a 'pénzért táp' olyan szintű bevezetése mint ami itt az elmúlt egy évben megfigyelhető volt, a halódó játékokra jellemző. "A" verzió, hogy a játékot abbahagyók miatt kieső pénzmennyiséget a még játszó rétegen próbálják behozni. Ez működhet is egy darabig, de a húr túlfeszítése - és szerintem jelenleg igen közel állunk ehhez - könnyen elriaszthatja a még aktív játékosállományt. "B" verzió pedig, hogy a játék valóban halódik, és a vezetőség még gyorsan leakaszt annyit amennyit tud.
Pontszám: 8.79
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
89. hozzászólás - 2013.04.05. 19:17:04 (Válasz Cavalorn #88 hozzászólására.)
mivel mondhati folyamatos fejlesztesek vannak, ezert en az "A" verziora tippelnek...
V3-Alíz
Pontszám: 5.56
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
90. hozzászólás - 2013.04.05. 19:33:48
Ha jól értem ennek a "napi ajánlatok" fejlesztésnek az lett volna a célja, hogy bizonyos felhalmozódó erőforrásokat olyan dolgokra cseréljünk, ami nem jut mindenkinek szükséges mértékben. Ezt a következő módon őskőmentesen meg lehetett volna valósítani játékosbarát formában:

A szerepeltethető erőforrások a következők lennének:
- kristálypont
- lélegyémánt
- sisakszilánk
- boldogság ital
- szörnykoktél
- állateledel
- támadás ital
- szubplazma
- ősdrágakő

Talán még:
- portyázás ital
- vadászat ital
- hűségszilánk
- templomkristály
- kiégett őskő

A fenti dolgok közül (szűkebben, bővebben, lehet van amit kihagytam) egy nap egy félét egy másikra lehet cserélni kötött árfolyamon. Mivel aki aktívan játszik annak valamelyikből biztosan sok van, míg egy másik erőforrás jól jönne, így egy hasonló fejlesztés mindenképp hasznos lenne. És nem drágítaná a játékot tovább, és nem lehetne pénzért megszerezni a dolgokat. Nagy szükség lenne rá, hogy a felhalmozott marhaságokat hasznosítani tudjuk, és értehető az is, hogy a játékosok közti cserekereskedelem nem támogatható. Szerintem ez jópár gondon segítene.

(Oké, van aki szerint hülyeség... Megtudhatnám esetleg miért?)
A hozzászólást Kvnoemi módosította 2013.04.05. 20:01:24-kor
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.74
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
91. hozzászólás - 2013.04.05. 21:19:54
Én is inkább olyan játékos és taktikabarát megoldást támogatnék mint amit pl. Kvnoemi is írt. Legyen minimális őskő költség, opcionálisan, de inkább felejtsük el az extrább tápokat, pláne a naponta 5-10 kavicsos kiadásokat.

- Relikviakupon: tök jó, első szinten bevárok pár hónapot (addig mondjuk játszom más világokon más karival) és 0 TP-ért, nulla játékkal pénzért megveszegetem a fontosabb relikviákat. Valódi játékélmény, nektek meg bevétel.
- Pálca: értem én, hogy miért szerettek ebből osztogatni, hiszen az egyik legtöbb kavicsot hozó bevételi forrás a templom. Az hogy pálcánként 50/100 kavicsot kértek + templom költsége az már igen szép összeg. Én örülök az egyéb helyekről jövő pálcáknak, de külön kavicsért biztosan nem fogok venni.
- Amiről többen is beszéltek, a bizonyos húrfeszegetésről a játék anyagi vonatkozásában, azt hiszem én is ide jutottam. Várok egy-két hónapot hogy milyen tárgyak jönnek és mennyiért. Szép csendben. Ha továbbra is használható dolgok jönnek, akkor abba fogom hagyni a kerekezést és ráállok a napi ajánlatokra. Így a kerekezés ugyanoda kerül majd mint a feladatok: rá sem nézek többet. Igen aktív játékosnak tartom magam, áldozok is a játékra nem is keveset, de az eszem nem ment el teljesen.

Egyébként nekem nem rémlik, hogy a fejlesztések között a napi ajánlatokról szó lett volna. Persze lehet hogy tévedek.

Megjegyezném, hogy nem mindenki bővelkedik kiégettekben és a túlnyomó többség a játék egyre brutálisabb árának részleges / teljes kompenzációjára tartogatja inkább. Van akinél kristálypont, LGY, kincspont, AF pont, CSP, PP meg mit tudom még milyen túltengés van amiből szívesen áldozna számára hasznos erőforrásokra. Logikus kereteken belül persze. Én pl. szívesen szabadulnék a nyakamba sózott rahedli védelem és támadás italától is, valami hasznos dologért cserébe. Lehetne CSP vagy PP esetleg TKP. Bizonyos egyszerűbb erőforrásokat akár racionális(!) LE mennyiségért is betehettek.

Másrészt meg bocsánat ezért a kritikáért, de mivel szerepjáték b... vagyok és szeretek olvasgatni, valami körítést kitalálhatnátok ennek is. Valami kis szöveget, hogy mittomén a gonosz boszorkánymester vagy a feketepiaci árus blabla. Ugyanígy mehetne valami keretszöveg a feladatokhoz meg a VT-hez is. Ez így nagyon személytelen. Olyan jól esik a Legendákat olvasni mikor szintet lépek, az a gomb amiről a legkevesebbet beszélünk, mégis a hátteret az adja a játéknak, tudjuk hogy nem a semmiben lebegünk (kíváncsi vagyok a játékosok hány %-ka olvassa egyébként).
A hozzászólást Truth80 módosította 2013.04.05. 22:08:40-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 9.20
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
92. hozzászólás - 2013.04.06. 00:01:17
Veszek egy sört annak aki eltalálta 50 kőért a relikviakupont
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 6.95
kedvencSyaboFérfi
Végzetúr mester
793 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
93. hozzászólás - 2013.04.06. 00:05:28 (Válasz Lebufe001 #92 hozzászólására.)
dettó,

a cucc is bejött meg az ára is... gyanús...

3 nap mindháromszor őskő....
A hozzászólást Syabo módosította 2013.04.06. 00:06:17-kor
Ne hidd, hogy jobb lesz, csak más lesz....
Pontszám: 8.85
népszerűLanMaffiaFérfi
Végzetúr mester
3348 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
94. hozzászólás - 2013.04.06. 00:11:59
Jajj de jó, elkölthetem a felesleges köveim, wuhú
Végzetúr discord: https://discord.gg/bUQc6nY9XU

LanMaffia - Azúr Légió - ex-Tyrant - ex-VM (V1)
Káoszfatty - Lélekhozók Testvérisége (V2)
Kataklizma - Ködkapu Strázsái (V3)
Pontszám: 7.35
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
95. hozzászólás - 2013.04.06. 00:36:12 (Válasz Birka #82 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.04.05. 16:29:30
Amennyiben mind a 31 előkerül, akkor lehet pálcát törni leghamarabb a fejlesztés felett.


Biri te várjál bátran a hónap végéig, én kimondom most: ezt így brutális lehúzás.
Pontszám: 9.41
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
96. hozzászólás - 2013.04.06. 00:42:54
Háááát... elég necces a dolog, én személy szerint örültem a relikkuponnak mert végülis igen táp, de ha a lista tele van jó tételekkel akkor nem tudom mit fogok csinálni Mindenesetre ha a relikkupon 50, akkor a 10 templomkristály hogyan lett 10 kő? Mondjuk azt nyílván másra is lehet költeni, de akkor is.
Pontszám: 6.97
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
97. hozzászólás - 2013.04.06. 00:49:14 (Válasz Kocos #95 hozzászólására.)
Az hagyján, hogy lehúzás, de senki nem kérte ezt a fejlesztést. Ahányszor rákérdezek 1-1 elmaradó fejlesztésre, mindig az a válasz, hogy fent van a listán, prioritási sorrend szerint halad a fejlesztés. Hát ezt a mostanit sehol nem látom a listán, a VU talin senki nem kérte, és kétlem, hogy bárki is olyan fejlesztést akart volna, ami havi több száz őskő kiadásával vehető igénybe.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 9.32
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
98. hozzászólás - 2013.04.06. 01:11:02 (Válasz Ariel #97 hozzászólására.)
Ariel, nem figyeltél, Miklós leírta, hogy számos régi kérésünk valósult meg egyszerre.
Pontszám: 7.07
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
99. hozzászólás - 2013.04.06. 03:34:19
Hát ez a napi ajánlat durván arcpirító. Méghogy kiégett őskövek...
Továbbra is úszunk kiégett kavicsban, sisakszilánkban, kristálypontban és LGY-ben, de lassan az összes fejlesztés arról szól, hogyan csaljunk ki minél több őskövet a még ki nem ábrándult játékosokból. Nekem ez a játék eddig nem ezért tetszett, és most pont ezért nem tetszik. Egy időre jegelem magam.
A hozzászólást Aurri módosította 2013.04.06. 03:40:53-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 8.52
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
100. hozzászólás - 2013.04.06. 07:38:38 (Válasz Lebufe001 #92 hozzászólására.)
Idézet: Lebufe001 - 2013.04.06. 00:01:17
Veszek egy sört annak aki eltalálta 50 kőért a relikviakupont


Idézet: Offsboy - 2013.04.05. 10:05:24
Tippre 50.


Talin betarthatod, az ajánlatot de ha nem tudsz eljönni postán is elfogadom.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.50
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!