Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Jelenlegi fejlesztések
kedvencOffsboyFérfi
Végzetúr mester
4654 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
101. hozzászólás - 2013.04.06. 07:52:41
Úgy látom egyre többeknél veri ki a biztosítékot ez a napi ajánlat (illetve nem is az, hanem a folyamat aminek a része). Mondjuk én ma reggel csak mosolyogtam a kuponon; és szerintem nem is lehúzás. Egész egyszerűen mert nem veszem meg! Nem is értem hogy változhatott meg ennyire az üzletpolitika.
Mindenesetre engem csak arra biztat, hogy még LE/TP optimalizáltabban haladjak (csak annyit vadászva amit feltétlen muszáj befogás vagy VT miatt) hogy kompenzálni tudjam azokat, akik mind megveszik ezt a soksok drága csecsebecsét. Emiatt álltam le a vadászattal kufár óta. És úgy tűnik nem is éri meg újra elkezdeni vadászni.
Mini event menetrend - https://goo.gl/0W5E6l
Pontszám: 8.62
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
102. hozzászólás - 2013.04.06. 08:07:46
Lassan tényleg felesleges bármit csinálnia annak, akinek van elég pénze.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.36
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
103. hozzászólás - 2013.04.06. 08:34:38 (Válasz Kvnoemi #102 hozzászólására.)
Ez eddig is így volt... Ültél a seggeden vetted a 20k-s befizetésekből a sütiket+kisütötted havonta a kutat.
Most a relikviakuponnal semmi nem változott, ez legalább RND mentes, nem úgy mint a térkép event. Ugyan úgy 6 havonta szerezhetsz belőle egy arany reliket ami 6 kupon (300 őskő ezek szerint), csak míg a térkép event undorítóan RND, addig ez szisztematikusan 2100 huf fél év alatt...
Én fordítva fogom fel, a templom nyereményét "pénzesítette" Miklós, azaz ha megcsinálok egy templomot, az 50 őskövet jelent nekem
Pontszám: 6.74
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
104. hozzászólás - 2013.04.06. 08:40:40 (Válasz Birka #103 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.04.06. 08:34:38
Én fordítva fogom fel, a templom nyereményét "pénzesítette" Miklós, azaz ha megcsinálok egy templomot, az 50 őskövet jelent nekem


Ennek én nem értem a logikáját.
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.68
népszerűMaciFérfi
Végzetúr mester
1379 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
105. hozzászólás - 2013.04.06. 08:45:19 (Válasz Truth80 #104 hozzászólására.)
Arra gondol Birka, hogy a templom jutalmak között van relikviakupon, ami ezek szerint 50 őskövet ér, tehát olyan mintha 50 őskövet kapnál, ha egy templomot megcsinálsz Ez gondolom persze poén..

Tegyük hozzá, hogy 20 felett 100 őskövet jelent ezek szerint egy templom befejezése.

Mindenesetre, ahol 100 őskőért hűség zálogát, és egyéb értékes relikviákat lehet kapni, ott 50 őskőért egy relikviakupon megmosolyogtató:). Tekintettel arra, hogy egész jó mennyiségben lehet kupont szerezni. Ha már 50 őskő, akkor alternatívaként 50 kiégett őskő.

Én nem bánnám, ha erősödnének a nem (erősen) fizető játékosok karakterei is
A hozzászólást Maci módosította 2013.04.06. 08:45:46-kor
Pontszám: 8.41
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
106. hozzászólás - 2013.04.06. 09:00:08 (Válasz Birka #103 hozzászólására.)
Ez a helyzet egyáltalán nem annyira vicces, mint amilyennek te be akarod állítani. Ha csak a saját szempontomat nézem még csak nem is a pénzről van szó. Igen, ha akarok meg tudok venni itt bármit. De én nem ezért játszom. Azért játszom, mert kihívást jelent végigcsinálni feladatokat, például a templomot. Tervezni, összehangolni, optimálisan megoldani. De ha ugyanazt az eredményt kizárólag vásárlással is meg lehet oldani, akkor egész egyszerűen nem érdekel az egész. Ha csak vásárolgatni akarok akkor hagyom a francba és elmegyek shoping-macának valamelyik plázába.

Természetes, hogy aki fizet bizonyos előnyökhöz jut. De a játékban épp az a fontos, hogy játszva, önerőből csináljuk végig. Te a Ki nevet a végén-t úgy játszod, hogy az első két bábut pénzért lehet célba juttatni? Ha igen, akkor élményt jelent utána egy bábuval legyőzni azokat, akiknek mindhárommal meg kell küzdeni...?
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.90
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
107. hozzászólás - 2013.04.06. 09:22:17
Maga a napi ajánlatok jók*. Az áruk erősen vitatható. A játék minden részét kihasználni akarók vagy időt megtakarítani akarók vagy gyorsabban haladni akarók költségei drasztikusan nőnek, ez vitathatatlan.
Én azt hiszem élek a napi ajánlatokkal (amelyek számomra értékesek a 31-ből) és leállok a szerencsekerékkel, talán a +TP-s állatcuccokkal is, marad nekik a gradu és a lassabb haladás, de hova siessek, eddig is csak annyit vadásztam, míg tele lett a 10 hízó hely.

A napi ajánlatok fix pénzért fix jutalmat ad, nincs más dolga a nem milliomos játékosoknak, mint minden fix költségű rizikós dolgot abbahagyni és az ezen spórolt köveket az ajánlatokba fektetni.

Az egyik szemem sír a másik nevet.



* Azoknak akik havi átlag 2600-at rá tudnak szánni legalább a játékra (ha kéthavonta ötezret vagy más tételben az már mindegy).
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.92
kedvencAtopyssiaFérfi
Végzetúr tanonc
38 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
108. hozzászólás - 2013.04.06. 09:23:34
" A tételek jelentős része kiégett őskőért is megvásárolható, de egy része csak őskőért."

Gusztustalan banda !
Pontszám: 9.14
kedvencQuellonFérfi
Végzetúr mester
2859 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
109. hozzászólás - 2013.04.06. 09:24:13 (Válasz Kvnoemi #106 hozzászólására.)
Ez a ki nevet a végénes példa nagyon üt
V1 - Quellon
V6 - Hannibal
Átvehető karakter részletekért kattints ide.
Pontszám: 8.92
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
110. hozzászólás - 2013.04.06. 09:26:01
Sajnos úgy érzem a pálca 100 kő lesz
Pontszám: 5.62
kedvencTruth80Férfi
Végzetúr mester
1247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
111. hozzászólás - 2013.04.06. 09:39:31
Én a pálcát úgy fogom fel hogy majd hülye leszek külön fizetni azért (pálca) hogy még többet fizethessek (templom). Bőven elég ami innen-onnan potyog belőle a befizetési akciók mellé meg esetleg a BU-n.
A hozzászólást Truth80 módosította 2013.04.06. 09:39:57-kor
Beherit V3 - Kocsma bogarak

Végzetúr wiki - millió hasznos infoval
http://vegzetur.wikidot.com

Egy nagyon jó javaslatrendszer a varázslói mágiára:
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,180.5300#hsz5307
Pontszám: 8.68
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
112. hozzászólás - 2013.04.06. 09:43:08 (Válasz Kvnoemi #106 hozzászólására.)
A karakter buildet nem veszed meg pénzért. Azt neked kell kisakkoznod, hogy mit is akarsz a karaktereddel kezdeni.

A plázás hasonlatod amúgy ideális. Bemegyek a plázába ahol kínálnak rengeteg dolgot vételre, mivel nem vagyok "kényszervásárló", így csak azt veszem meg ami nekem kell, és ár/érték arányban szükségem is van rá. Ugyan ez a szitu a napi akcióval is! Amennyiben nem vagy "kényszertápoló", úgy lazán "leszarhatod" azon tételeket, melyek csak idő alapon generálódó erőforrásokat adnak.

Az általad említett feladatok, sőt az eventek zöme is olyan, melyeket lazán lehet ignorálni, mivel ez egy PvP játék. Csak az számít, hogy a karaktered a környezetében tud-e érvényesülni, ha te tamagocsizni/legózni/sim cityzni szeretnél, és minden aspektusát használni ajátéknak, akkor el kell hogy szomorítsalak, a VU nem ezt támogatja. (Kivétel az élmezőnyt...) A VU kőkeményen optimalizálásra és szisztematikus tervezésre sarkal. Ennek egyik eleme az is, hogy sokkal több ősköves "javat" kínál, mint amit érdemes egy sikeres játékélményhez megvenni! Tipikus példa erre a szerencsekerék, mely havi 60 őskőért iszonyat mennyiségben dobál olyan erőforrásokat, melyek idő alapúak. Amint megvan a kellő mennyiségű ultraimplant, valamint megvan/nem érdekel a tudás könyv, onnanatól max a templom miatt érdemes kerekezni. de az általad emlegetett állat felszerelések is pont ebbe a kategóriába esnek, minél jobbat veszel belőlük, annál gyorsabban kell cserélned a blokiket, annál több gradut esznek, miközben az élmezőnyt kivéve nem rohansz sehova tudtommal...
Pontszám: 5.44
kedvencSapphyreFérfi
Végzetúr
77 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
113. hozzászólás - 2013.04.06. 10:03:26 (Válasz Birka #112 hozzászólására.)
Azért megnézném azt a plázát ahol ingyen is kapsz cuccokat, még ha gagyibbakat is.
Pontszám: 7.58
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
114. hozzászólás - 2013.04.06. 10:12:26 (Válasz Birka #103 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.04.06. 08:34:38
Én fordítva fogom fel, a templom nyereményét "pénzesítette" Miklós, azaz ha megcsinálok egy templomot, az 50 őskövet jelent nekem


Birka! Barátságunkra, és az irántad érzett tiszteletre való tekintettel pár dolgot visszanyelek, ami most kavarog bennem. De azért tudd, hogy ezek ott kavarognak, és amikor lenyelem egyátalán nincs jó íze.

Ez utolsó mondatodra viszont reagálok: ez a logika akkor állná meg a helyét, ha egy templom megcsinálása után eggyel kevesebbet vehetnél pénzért.

Ismételten leírom, hogy valószínüleg nem én vagyok az egyetlen, ki úgy játszik, hogy nem szeretné, ha játékát a pénz korlátozná be. Amíg pár vadászzsákmányról meg húsvéti tojásról kell lemondani egy kisebb befizetésnél, az még belefér, ha egy templomi pálcáról kéne lemondani, az már nem igazán. Nem szeretném, ha valaki azért lenne jobb nálam a játékban, mert több pénzt perkál. Ezért próbálom az elérhető maximális tápot beszerezni ami pénzért elérhető. Ha pedig ez eléri a fájdalomküszöböt, akkor nem a félgőzzel játék jön, hanem a teljes abbahagyás. (Én mondjuk abbahagyni nem fogom, mert már egyszer kifejlesztettem a hibernált üzemmódot, de ha egyszer úgy döntök, hogy nem tudom már fedezni azt a szintet, amit ideálisnak érzek, akkor valószínüleg nulla közelébe fogom leszorítani a kiadást, mert annak, hogy félig izmozok nem látom semmi értelmét.)
Pedig én a legtöb tekintetben valójában csak magammal versengek, egy valódi karakter gazdája sztem ezt a tápolási kényszert még erősebbnek érezheti.

Nagyon remélem, hogy azt a pontot nem fogjuk elérni, több okból is. Egyrészt mert az senkinek sem jó, ha a játék bevételnövelése kontraproduktívvá válik. Ezt közvetve mindannyian meg fogjuk érezni a saját bőrünkön. No meg persze úgy a játék lenyegesen kevesebb élményt nyújtana.
Pontszám: 9.43
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
115. hozzászólás - 2013.04.06. 10:17:18 (Válasz Kocos #114 hozzászólására.)
Nem is kell ehhez hozzá tenni semmit... Tökéletesen levetítetted a dolgot!
Pontszám: 6.49
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
116. hozzászólás - 2013.04.06. 10:20:47 (Válasz Birka #112 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.04.06. 09:43:08
A plázás hasonlatod amúgy ideális. Bemegyek a plázába ahol kínálnak rengeteg dolgot vételre, mivel nem vagyok "kényszervásárló", így csak azt veszem meg ami nekem kell, és ár/érték arányban szükségem is van rá. Ugyan ez a szitu a napi akcióval is! Amennyiben nem vagy "kényszertápoló", úgy lazán "leszarhatod" azon tételeket, melyek csak idő alapon generálódó erőforrásokat adnak.


A pláza egy kínálati többleten alapul, a játékban vásárolható erőforrás pedig hiánygazdaságon. Olyan ez, mint mikor a kőkemény kommunizmusban akkor is beálltál a sorba, ha arra amit árultak neked momentán nem volt szükséged, de értéke volt.
Amint egy játék kilép a hiánygazdaság jeleit felvonultató keretekből (pl. lenenne őskő -> LE konverzió korlátlanul), onnantól a legerősebb kari az, akinek a gazdája a legtöbbet költi. Ennek a hátránya az, hogy az összes többi karakter gazdáját demoralizálja, és arra buzdítja, hogy egyátalán ne fizessen.
Pontszám: 8.83
kedvencKvnoemiNő
Végzetúr mester
844 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
117. hozzászólás - 2013.04.06. 10:32:38 (Válasz Birka #112 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2013.04.06. 09:43:08
A plázás hasonlatod amúgy ideális. Bemegyek a plázába ahol kínálnak rengeteg dolgot vételre, mivel nem vagyok "kényszervásárló", így csak azt veszem meg ami nekem kell, és ár/érték arányban szükségem is van rá. Ugyan ez a szitu a napi akcióval is! Amennyiben nem vagy "kényszertápoló", úgy lazán "leszarhatod" azon tételeket, melyek csak idő alapon generálódó erőforrásokat adnak.
Ha itt ugyanúgy arról szól minden, hogy mit veszek meg és mit nem, akkor mi a fenét csinálok itt? Épp erről szólt a hasonlatom, így semmi értelme. A minden táp megvásárolhatósága a játékélményt rombolja iszonyatos módon mostanra már. És igen, a te nézőpontodból "kényszertápoló" vagyok. És nem tetszik, hogy ezt korlátlan mértékben kihasználják.

Amit egyebekben írsz nem nagyon értem. Szerinted a játékot (a topon kívül) csak egyféleképpen lehet/szabad játszani? Aki nem úgy szeretné, az menjen máshová? Szerinted ezt Miklósék így gondolják? Ebben kicsit kételkedem, mert tudtommal a játékosállomány 90 %-a legalább nem ezt csinálja. Kevesebbel is beérik csak a játékélményért. Én 3 éve vagyok itt, ezalatt azt hiszem megtanultam ezt-azt. Nem vagyok egy topkari, de büszke vagyok arra amit elértem minden előzmény, tudás és tapasztalat nélkül. Szerinted nem illek bele ebbe a "kizárólag PVP" játékba? Bocsi, de nem értek veled egyet ismét. Azt, hogy ideillek-e nem tudom. Ha nem, akkor nyilván előbb-utóbb ki fognak innen utálni a többiek. De a játék szerintem inkább egy PVP alapú játék, ami rengeteg mást is ad. És nagyon sokféleképpen lehet játszani és sikereket elérni.

de az általad emlegetett állat felszerelések is pont ebbe a kategóriába esnek
Ha jól sejtem ez nem nekem szólt, én nem írtam állatfelszerelésekről.
V6 - Ludmilla, Árral Szemben
Pontszám: 8.73
kedvencCrimsonFérfi
Végzetúr mester
1046 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
118. hozzászólás - 2013.04.06. 10:36:01
Csókolom, a Túró Ura event első helyezése mennyibe fog kerülni? Csak mer' elkezdenék spórolni rá
V3 - Lord Edmund Feketevipera (A Fekete Liga)
Pontszám: 9.43
népszerűLebufe001Férfi
Végzetúr mester
586 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
119. hozzászólás - 2013.04.06. 11:10:11
Képzeljünk el egy lufit, ami a játékosok pénzügyi fizetőképességét, és türelmét jelképezi az őskő költés iránt.
Na most, ha a lufit teletömjük egy csomó őskövet igénylő fejlesztéssel, amik nem feltétlenül szükségesek (szerencsekerék, napi ajánlatok), vagy olyanokkal, amire ha nem költik el a szükséges ősköveket, akkor lemaradnak a társaiktól (VT, feladatok dekrétum V4-en - mondjuk ez most megoldódott a LGY-os lelehőséggel), mi lesz a lufival?
Igen, szépen kidurran, a játékosok nem bírják tovább, sokan abbahagyják, sok lesz az inaktív kari, azok miatt mások is abbahagyják, és ez egy lavinát fog elindítani. A fejlesztések meg úgymond kipotyognak a földre, és ott már nem fognak semmit se érni.
Ezt kéne kicsit átgondolnia a vezetőségnek, mert most a 3 nap alatt el lehetett költeni 65 őskövet, ami nélkül is ugyanúgy működött volna a játék.
V6 - Thilysius

Csatlakozz a Végzetúr Discord szerverhez: https://discord.gg/bpqYAUwGJ7
Pontszám: 7.67
kedvelt tagADZSI76Férfi
Végzetúr mester
764 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Jelenlegi fejlesztések
120. hozzászólás - 2013.04.06. 11:34:13 (Válasz Lebufe001 #119 hozzászólására.)
Hát igen a játék müködik...
Miklóséknak kell egy kis plussz, leértékelödött a forint és a nyaralást svájci frankban kellene fizetniük! Így már érted miért van erre szükség?

Nekem sem tetszik, de más játékokban sokkal drágábbak ezek a hasonló kategóriájú bónuszok. Az is magyar játék és nem omlott össze... Tolják ezerrel, itt vagy játszunk tovább költve vagy nem költve a pénzt, vagy abba hagyja aki úgy gondolja!
A hozzászólást ADZSI76 módosította 2013.04.06. 11:36:56-kor
Pontszám: 6.49
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!