Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Doktordikhed

Oldal: 1234
Dátum: 2009.01.29. 11:19:30
Köszi, nekem megy.

Havernak nem (nem multizok, csak nincs nete, megkért nézzek rá). Vincu a felhasználóneve.
Dátum: 2009.01.29. 10:59:19
Ugyanez...
Dátum: 2009.01.29. 10:53:46
Nekem is azt írja. Ha az elfelejtett jelszó opciót használom, azt írja, hogy nem lett aktiválva a karakter, de a regelésnél meg azt írta, hogy mivel nem új játékos vagyok, nincs szükség az aktiválásra.

Ha újra le próbálom regelni a karaktert, azt írja, hogy már foglalt a név, szóval tuti, hogy le van regisztrálva. Lemaradok így a kezdésről
Dátum: 2009.01.19. 17:38:24
Igen, épp ezt írtam korábban, hogy nem láthatatlanul akarok, meg most nem is tudok visszamenni láthatatlanba.

De akkor ha mindkettőnknek prémium tagsága van, akkor nem nagy gond, ha valaki helyettesít néhány órára.
Dátum: 2009.01.19. 16:42:04
A katakomba végső megoldás lenne. Majdnem egy hetet töltöttem láthatatlanságban egy másik háború miatt. Jó lenne most már legalább vadászgatni, ha mást nem
Dátum: 2009.01.19. 16:36:26
Talán volt már kérdés, de ne haragudjatok, ha nem olvasom végig ezt a 220 oldalt

Szóval, ha épp fontos háborúban állunk, nem tudok elmenni láthatatlanba, de alacsony hp-n kellene tartanom magam, és épp nem érek rá játszani, de egy csapattársamnak megadom a hozzáférést, és ügyel egy darabig a karakteremre, az szabálytalan?
Dátum: 2009.01.15. 15:48:17
Nem a gyengék védelméről van szó.

Rengeteg, a szintjén erős, vagy közepes prémiumos karakter is szenved, mert minden nap nullásra verik. Egész nap nem tud portyázni, arénázni és térkapuzni sem.

24es vagyok, elég jó portyázó, az LE differenciám is bőven pozitív, prémiumos cuccaim vannak a szintemnek megfelelően, 30-as szívósságom(turbózom), de jönnek a 28-29-30as karakterek és kockázat nélkül levernek. Egy ideig rendben volt minden, de kb 20as szint felett már túl magasról is támadható vagyok, aminek nincs semmi értelme.

A háborúkban tehetetlen vagyok manapság, mert a 5-6 szinttel magasabbak vívják a háborút. Ütik egymást, aztán -10, vagy -20% százalékkal leverik a boxzsáknak való 4-5-6 szinttel alacsonyabbakat.

Ha háború van, láthatatlannak kell lennem (kivéve, ha vmi gyenge ellen harcolunk), vagy le kell mennem a katakombákba. Ha nincs háború, akkor is jó ha láthatatlan vagyok, vagy ha nem úgyis benéz hozzám valaki szórakozásból magas szintről és lever, szóval a játék leredukálódott a vadászatra, vagy a katakombákban ülésre. Így fejlődés is lassabban megy, és csak nő a különbség a nagyokkal szemben.

A gyenge játékosokat nem kell a végtelenségig védeni. Aki gyengén játszik, az a végére kerül, ilyen a játék. De ha az aki a szintjén közepes, vagy jó, az is állandóan szív, akkor már valami gond van.

24esként max 27esnek szabadna csak támadnia, mert nekik még kockázatos, és így van értelme, amúgy semmi izgalmas nincs a portyában. Mondjuk ezt már leírtam máshova is. Muszáj kidühöngenem magam, mert nem szívesen törölném a karakterem ennyi beleölt idő és pénz után, de igazán csak az jár itt jól, aki korán kezdte és rendes ütemben fejlődött(mert kevesebb karakter van felettük, aki üthetné őket), vagy bebetonozta magát egy szinten és ott az egyik legjobb.

Eleinte pedig működött a rendszer. Voltak vereségek, ám ha ügyesen játszott az ember, sokat győzött, de most már olyan szintekről üthető vagyok, ami ellen nem látom, hogy a játék keretein belül mit lehetne tenni.
Dátum: 2009.01.15. 15:07:22
Jó szar megoldás

A védelem italát LE-ért lehetne kapni? Mert akkor az alacsonyabb szintű karik le is gyengülnek.

Nekem sem a az elvesztett LE fáj, hanem az, hogy egész nap nem tudok portyázni, térkapuzin, arénázni, mert állandóan alacsony ép-m van. Marad a vadászat, ami valóban rendkívül szórakoztató.

A háborúk meg abból állnak, hogy az alacsonyabb szintű karakterek mehetnek láthatatlanba, vagy inkább a katakombákba, ha betámad egy olyan szövi, ami főleg magas szintűekből áll (és gyakran ilyenek támadnak). Az eredmény az, hogy a magas szintek kint vannak, portyáznak, szerzik a tp-t és az LE-t, a többiek meg nem fejlődnek és tovább nő a különbség.

24-es vagyok. Hiába vettem meg a két szinttel magasabb tárgyakat és van 30as szívósságom, nem sokat ér egyik sem. Ha 27-esek támadhatnának max, talán az lenne az ideális, mert nekik még kockázatos. Efelett már csak a gyengébbek buknak.
Ja még valami...

Múltkor jött egy olyan kérdés, hogy mikor van Anikó (nem biztos, hogy ez a név volt, de lényegtelen) névnap?

Na mondom, ezt letesztelem, írtam egy olyan kérdést, hogy mikor van Adrián névnap. Persze, hogy visszadobták, ami érthető is, csak akkor miért van bent jó kérdésként legalább három másik hasonló kérdés?
Értelek, ebben igazad van, be kellett volna írnom a dátumot. Nem is emiatt vagyok dühös, hanem azért, mert ez már a sokadik visszadobott kérdésem, és már nem tudok mit írni, mert teljesen véletlenszerű, hogy mit dobnak vissza. Eleinte próbáltam érdekes kérdéseket írni, hogy legyen értelme a kvíznek, de rájöttem, hogy felesleges, mert csak a legbugyutább kérdések mennek át biztosan.

Csak pár példa:

Simán átment pl, hogy hol született Boris Vallejo. Ő ugyan egy világhírű fantasy festő, mégis sokan nem ismerik. Visszadobták azt, hogy mit jelent az informatikában a p2p (peer-to-peer), közben a netezőknek nagy része biztosan hallott róla, sőt használta is.

Visszadobták, mert csak egy speciális réteg tudhatja a választ:

Ki nem szerepelt John Caldwell Káosz sorozatában?

Skandar Graun.
Hilgar.
Peltár.
Chlovia.

A Káosz sorozat hazánk egyik legismertebb, több utánnyomást (ez azért elég nagy szó a könyvpiacon) regényciklusa, ami tényleg kultstátuszt ért el... Az pl., hogy mikor adták ki az első bélyeget, bent van jó kérdésként, pedig elég rendesen lexikálist tudást igényel, de engem nem zavar, mert így van rendjén.

Kivették az adatbázisból a következő kérdésem:

Melyik film nem része Chan-wook Park bosszú-trilógiájának?

Oldboy.
A Bosszú Ura.
A Bosszú Asszonya.
A Kitaszított.

A trilógia egyik része Cannes-ban a világ egyik legnagyobb filmes eseményén elvitte a zsűri nagydíját, és Quentin Tarantino elég rendesen promotálta a három filmet... Nyilván annak, aki nincs annyira otthon a filmek világában, ez lexikális tudást igényel, más meg csuklóból nyomja a jó választ. Szerintem, nyilvánvaló, hogy egy kvíz részben lexikális tudást is igényel, és nincs ezzel semmi baj.

Ha már a bugyuta focis kérdéseimet is visszadobják, akkor mi marad?

Épp nemrég találkoztam ezzel: Ha van három alma, elveszel kettőt, hány almád van? - húha...

Meg ugye a helyesírás: teccik, jáccik, muszály. A lexikális tudást igénylő kérdésekből tanul az ember, de ezekből csak a hülyeség ragad rá a fiatalokra. Meg dolgozzunk meg azért a +10% Le-ért Ha valamit nem tud az ember ott a google...
Ki nem a Manchester United futballistája?

Ruud van Nistelrooy.
Michael Carrick.
Paul Scholes.
Christiano Ronaldo.

Rossz kérdés, mert lexikális tudásra hivatkozik? Próbálok egyre egyszerűbb kérdéseket feltenni, mert lassan mindent visszadobnak. A legutóbbi BL győztessel kapcsolatos kérdés nem hiszem, hogy túlságosan nagy lexikális tudást igényelne.

Közben a kvíz tele van tartalmilag is hibás, ocsmány helyesírási hibáktól hemzsegő kérdésekkel, amik jó kérdés értékelést kaptak. Egyes emberek meg azzal szórakoznak (valaki a karakterlapján is írja), hogy el se olvassák a kérdést, csak visszadobják.

A kvíz eleinte érdekes eleme volt a játéknak, de kezd elfajulni. Talán hagyni kéne az egészet, mert ez így sz*r.

Vagy esetleg rá kéne nézni azokra a játékosokra, akik sok kérdést dobnak vissza és büntetni őket, ha indokolatlanul teszik.
Dátum: 2009.01.08. 12:59:03
Ja, és ha még nem panaszkodtam volna eleget... Az Arénát sem tudom használni, mert az aktuális ép-ről indul a csata (ami baromság, mert úgysem valós az ép-vesztés, sem a szerzett tp/le), csak gyakorlás az egész.
Dátum: 2009.01.08. 12:51:54
"annyit tehetsz ellene, hogy nem teszed kívánatossá magad a portyákra, tulajdonságösszeget növelsz, miegymás. vagy pedig okosan portyázol és nem adod meg az esélyt, hogy leverjenek, hiszen egy 4-gyel nagyobb szintű csak akkor lát meg, ha kábé az életpontod a harmadán van. de max ép-ben nem életbiztosítás lenni, hiszen akkor bárki neked mehet."

Nem vagyok kívánatos a portyára A szintemen jó vagyok, Legalább háromszor annyit nyertem, mint amennyit vesztettem, csak prémiumos cuccaim vannak, és a tulajdonságösszegem is rendben van, ráadásul LE-t is alig vesztettem eddig. 1-2 szinttel magasabbak nem is nagyon jönnek, mert azokból sokat megfognék. 4-5 szinntel magasabbak jönnek, akiknek a tulajdonságösszege a magasabb szintű tárgyaikból adódó bónuszokkal együtt, vagy 100-al több, mint nekem. Hiába vagyok nehéz ellenfél a szintemen, akik 4-5 szinttel magasabban vannak simán levernek.

Rákérdeztem priviben, hogy miért jönnek, és azt írták, hogy úgy tűnik sokat dobja ki a nevem a portyázás opció, ők meg az állataik morája miatt vernek...
Dátum: 2009.01.08. 12:19:35
Akkor az alacsonyabb szintű karakterek arra vannak ítélve, hogy vadásszanak? Vagy költsék az összes LE-t gyógyitalra, ha esetleg a játék többi lehetőségét (portya, ami a legszórakoztatóbb, mert összemérheted az erődet más hasonló szintű karakterekkel, tanulhatsz belőle, hogyan fejlődj...) szeretnék használni? Mert ha gyógyitalra költöm minden LE-m akkor csak gyengébb leszek. Megint oda jutunk, hogy aki hamar kezdte, az játszhat, a többi szívjon.

Én egy aktív, portyázó karakter vagyok, aki felhasználja a cselekvéspontjait is, viszonylag gyorsan lép szintet, de az utóbbi időben alig tudok portyázni. Néha egyáltalán nem. Ezen a szinten már olyan magasról is támadható vagyok, hogy így lehetetlen játszani.

Nekem nem nagy megoldás, hogy akkor vadásszak, CaveMan. Abban nem sok szórakoztató van. A fejlődéshez kell és kész. Mintha vennék egy tévét, aztán kiderül, hogy nincs rajta kép, és a boltban annyi tanácsot adnak, hogy akkor hallgasd a hangját....
Dátum: 2009.01.08. 12:07:49
Igen, idegesítő, hogy ennyire sok szinttel is lehet lefelé támadni.

Ma néhány óra alatt három 27-es szintű játékos támadott be (22-es vagyok, a szintemen egyáltalán nem gyenge, de esélyem se volt). Kaptam összesen 1500 sebzést a három csatából, és ez naponta többször is megesik, ami azt jelenti, hogy nem tudok játszani. Ők nem visznek LE-t, egyértelműen látszik rajtam, hogy nem vagyok lélekenergia farm, és tp-t is alig kapnak.

Rákérdeztem az egyiknél, hogy miért jön, és kiderült, hogy azért, hogy az állata morája ne csökkenjen le túlságosan. Ez oké, nem is haragszom rá, de így nekem mi értelme tovább játszanom? Egész nap a katakombákban csücsüljek, vagy legyek láthatatlan ki tudja meddig, csak azért, mert valaki korábban kezdte a játékot?

Az rendben lenne, ha háborúban támadhatnának ennyit lefelé a játékosok, de sima portyában ennek nincs értelme.
Mikor van Adrián névnap?

A bolondok napján.
Március 4, 5.
Február 1, 4.
Nincs ilyen névnap.

Nyilván, elég béna kérdés, nem sokat ötleteltem rajta, de előttem kb 3 ilyen névnapos kérdéssel találkoztam a kvízben, azok átmentek, ez nem, pedig nem hemzseg a helyesírási hibáktól, mint egyes feladványok.

Korábban volt olyan kérdésem is, hogy:

Minek a rövidítése a informatikában a p2p?

Ez is rossz kérdés értékelést kapott, pedig azért lexikális tudást nem igényel... Valaki szeret szórakozni.
Nyilvánvaló hogy mi a baja. A két szövetség háborúban áll...
Az a baj ezzel, hogy a régóta háborúzó, sokat nyerő szövik bebetonoznák az előnyüket. A mostanában megerősödő feltörekvő szövetségek sosem tudnának lefaragni a hátrányukból, mert ők már mindenképpen kevesebbet háborúzhatnak...

Ami a legnagyobb gond a háborúnál, az a magas szintű karakterek nagy hatósugara. Ez kedvetlenítheti el a kisebb szövetségeket, mert pl amikor 20as karakter üti a 16-17eseket, ott a kicsik 90%-ának esélye sincs, szinte csak a direkt alacsony szinten maradók tudják befogni a támadásokat.
Dátum: 2008.11.04. 15:03:40
Még annyi, hogy a háború állásánál esetleg jegyezhetné, hogy a szövetségből ki-mennyit harcolt és milyen eredménnyel.
Dátum: 2008.11.03. 13:06:50
Néhány észrevétel.

- A szövetségeknél az aktuális háború állását jó lenne nem a kapituláció gomb alatt elérni, mert eleinte arra senki sem mer kattintani

- Szintén a szövetségeknél...az aktuális szavazás jobb lenne, ha a szövetség főoldalán látszódna a tagok számára, mert így sokan nem látják és elfelejtenek szavazni...
Oldal: 1234