Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Doktordikhed

Oldal: 1234
ja, látom, érdekes, mert:

http://www.antikva.hu/onan/reszletek.jsp?katalogusid=125114
http://www.fo.hu/hu/film/akcios_dvd/most_erkezett_egyeb/csend_dvd

Itt meg csak Csend. Mindegy, ilyesmiért kár visszadobni, mert egyértelmű, melyik filmre utal
Csend a címe....nem A csend, szóval az rendben van. Azért az "S" betű miatt visszadobni...khm, de oké, elfogadom. Nem állandó, hanem egyedi cím, így csak az első szó nagybetű.

Amúgy, bocs Cirip, hogy beszóltam neked, de még mindig tartom azt, hogy az értékelők furcsa esetekben hivatkoznak lexikális tudás miatti hibára. Az internet korában élünk, ami könnyedén elérhető egy internetes kereséssel, azt nem szabadna ilyen indokkal visszadobni. Ha azt teszem fel kérdésnek, hogy mi szerepel a Harry Potter 57. könyvének a 32. sorában, az lexikális tudásra hivatkozik, és csak egy szűk rétegnek elérhető, de ha felsorolok három főbb szereplőt a Harry Potterből és egy kakukktojást, azzal a kérdéssel, hogy melyik szereplő nem tűnt fel az említett könyvben, az egy netes kvízben senkinek sem lexikális tudás. Nekem sem, pedig egy HP könyvet sem olvastam, egy filmet sem láttam, de egy egyszerű google kereséssel, bármelyik filmes oldalon, vagy a wikipédián láthatom a szereplők listáját, és a válasz másfél perc alatt kikereshető.
Ugyanígy a korábban előkerült kérdésnél is a válasz google kereséssel könnyen megtalálható. Teljesen mindegy, hogy hivatalos forrás-e a végzetúr wiki, a lényeg, hogy a válasz ott van tisztán és egyértelműen.

Ha minden kérdést visszadobunk, és csak az általános iskolás tananyagot vesszük alapul, no meg a triviális kérdéseket, akkor nincs is szükség a kvízre, mert nem kell gondolkodni a válaszokon. Régebben érdekes volt a kvíz, de egyre több a butaság és ez ugyanúgy az értékelők hibája is, nem csak a kérdést feltevőké.

Igenis dolgozzon meg az ember azért a +10% lélekenergiáért, keressen, gondolkozzon. Attól, hogy egy kérdésre nem megy a válasz, még nem kell visszadobni. Nem az a buta, aki nem tud valamit, hanem aki nem is képes utána nézni...
Melyik filmet nem Ingmar Bergman rendezte?

Csend
Nagyítás
Suttogások és Sikolyok
Kígyótojás

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdés ill. válaszok helyesírási hibát tartalmaztak.

Elég fáradt vagyok már, lehet ezért nem látom a hibát....
"Az oldalon található minden írott és képi anyag a Beholder Kft. jogtulajdona, felhasználásuk csak az ő engedélyükkel lehetséges."

Azért elég hivatalos. Egyébként a google-ben az első találat a végzetúr fórum, ahol szintén megtalálható, mire jó a kínzókamra. Nyilván, te lusta voltál megnézni, de más nem biztos, hogy az lenne
Ott a végzetúr wiki... Tényleg csak egy speciális kör tudhatja a választ, aki veszi a fáradtságot és rákeres. Remélem, te nem értékelsz kérdéseket, Lanmandragoran, mert néha elég nagy hülyeségetket írsz. Attól, hogy valaki lusta arra, hogy elolvasson egy egyszerűen elérhető információt, még nem kell elkaszálni egy kérdést...

Be is linkelem:

http://vegzetur.wikidot.com/kinzokamra

A google-ben a 3. találat a végzetúr + kínzókamra szavakra...
Mit jelent a paláver?

Csont.
Táska.
Tanácskozás.
Verseny.

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
A kérdésre megadott válaszaid nem voltak egyértelműek ill. rosszak voltak.

Előttem az idegen kifejezések és szavak kéziszótára. Paláver: tárgyalás, tanácskozás... Kb 1500 LE-be került nekem ez.
Ez okoskodás volt

A kérdés a tésztára irányult. Nem kelt tésztára, gyúrtra, szárítottra, metéltre. Tésztára A cikk is a tésztáról szól.

Jelenleg a legősibb tésztamaradvány 4000 éves, és Kínában találták. Nem kell pontosítani, mert ez tény. Az, hogy megoszlanak a vélemények, tökmindegy, mert tudtommal eddig sem Egyiptomban, sem a régi Mezopotámia terültén nem találtak régebbi tésztamaradványt. Nyilván, lehet, hogy a Föld is banán alakú, csak a bizonyítékok mást mutatnak, így kénytelenek azt elfogadni.

A lényeg: a kérdés egyértelmű, a válasz az ember orra előtt hever a neten, így nem lexikális tudásra hivatkozik.

Szóval, Lanmandragoran te is elkaszáltál volna egy jó kérdést. Már ne haragudj, de pont a hozzád hasonló emberek miatt nem lehet már azt a kérdést sem feltenni, hogy mennyi 2x2? Nem az lenne az elutasítás oka, hogy túl egyszerű...hanem jönne valaki és azt mondaná, hé de volt az a film, ahol 2x2 néha öt! Ez nem egyértelmű. Azt kellett volna írnia: Mennyi 2x2 (de nem arra a filmre gondolok ám, amiben 5!)? Aztán jön a másik: Hé, de mi az "x"? Ismeretlen? Oda be kell helyettesíteni valamit? Nem egyértelmű! Aztán a harmadik: Kettő iksz kettő? Ez valami kódnyelv a második világháborúból? Lexikális tudásra hivatkozik! Stb... Grrr...

A vicc, hogy magamtól már nem merek írni. Ezt egy kvízjátékból szedtem. Nem lehetetlen, hogy ott is hibásan van, de ne olyasmire hivatkozzunk már, hogy "feltehetőleg", vagy talán, szerintem, esetleg...
Honnan származik a tészta?

Olaszország.
Törökország.
Ausztrália.
Kína.

Rossz kérdés, lexikális tudásra hivatkozik. :D

Ez egy érdekesség a nagyvilágból. Mintha azt kérdezném, honnan származik a kukorica? Ennek semmi köze a lexikális tudáshoz, szóval inkább nem kommentálnám tovább a dolgot.

Az a baj, hogy ezzel bukok egy kérdést, ami kb 1500 LE...

Frissítés: Még annyi, hogy ha a google-be begépeli valaki, hogy "első tészta", akkor a második találatban ott a válasz. Köszönöm az értékelőnek, hogy csak annyira volt képes felemelni a kezét, hogy kinyírja a kérdésemet. Gondolkodni, keresni már büdös
Dátum: 2009.02.26. 20:09:33
Legalább lehetne több ősköves italt venni. Épp epikusozunk, és megtámadott egy 5 szinttel magasabb karakter, akinek 180-al (!) nagyobb a tulajdonságösszege. 799 sebzés. Italt már nem vehetek, ha pihenek pár órát, talán még egyet beleüthetek az epikusba...

Ami a legnagyobb szemétség az egészben, hogy állat nem volt nála, nem amiatt jött. A kínzókamrába nem vitt be, szóval nem is azért vert le. Akkor miért? Tp-t nem nagyon kapott, 61 LE-t vitt. Nem is szoktak tőle túl sokat, nem vagyok jó célpont. Valószínűleg csak a győzelem-vereség arány javítása miatt.

Oké, ez nem kínzókamrás ügy, de a gond ugyanaz...
Dátum: 2009.02.24. 17:18:13
Mennyit is, 10 pontot növeli az ép-t egy szint? Egy ötvenes rá kéne dobni, hogy megfogjon 500 sebzést, de még az is kevés...

Tényleg normalizálni kéne a sebzéseket, ha magasról támadnak lefelé. Az adott karakternek nem lesz előnye abból, hogy 700 sebzéssel nyeri meg a csatát. Ugyanaz, mintha a felével nyerné.
Dátum: 2009.02.24. 16:55:43
"2. Aki a kamra hatasara minel gyengebb ellenfelet valaszt, az taktikai hibat vet, es ra fog jonni majd, hogy rosszul cselekszik.
3. Akit eddig bevertek minden nap, azt ezutan is be fogjak verni, mindaddig, amig meg nem erosodik."

Bár, nem nekem szólt, de válaszolok. Engem nem izgat, ha elvisznek. Nem az a gond, hanem az, hogy a kamra miatt jönnek rám tömegesen a magas szintű karakterek, akik ellen esélyem sincs, és ők általában túl nagyot sebeznek, ősköves italt meg csak egyszer vehetek egy nap. A 15% alatti ép, meg vadászaton kívül nem sok mindenre jó.

Hova erősödjek? Nem mondom, hogy én vagyok a király, de a szintemről +2 szint szinte sosem érkeznek támadások.

Ma is egy jóval magasabb szintű vitt kamrába, de azért kevesebb támadást kaptam. Meglátjuk estig mi lesz.

Gyengébb ellenfelet választani meg nem taktikai hiba. A szövetségemben látom rá a példát. Akiket hasonló szintűek vittek el, nagyrészt ki is szabadultak
Dátum: 2009.02.23. 15:25:57
Jeriko "Az, hogy most téged többen támadnak, szerintem semmiképpen nem a kínzókamrának köszönhető, inkább olyasmi lehet a háttérben, hogy szintet léptél, és bekerültél több erősebb karakter látómezejébe."

És pont véletlen, hogy kettő be is cipelt a kínzókamrába Nyilván, te nem látod át annyira, mert a leírásod alapján elég magas szintű vagy, de nagyon kellemetlen a kínzókamra miatt megszaporodott támadásoknak köszönhetően szinte folyamatosan alacsony ép-n tanyázni. Persze, vadászni lehet, de egy másik fórumon márt volt róla szó, hogy nem csak ebből áll a játék.

Igenis, rá kell kényszeríteni a játékosokat, hogy magukhoz méltó ellenfeleket keressenek. Ha csak 5 van, akkor tessék őket támadni A fenti hozzászólások alapján szerintem kiderült, hogy sokan a gyengébbeket ütik. Egy alacsonyabb szintű építőt kell bevinni, vagy alacsonyabb szintű prémiumost. Lehetőleg háború után, amikor levadássza a felhalmozódott csp-t. Tuti Le. Leütni úgysem fog. Én is ezt tenném. Persze, ettől még nem jó, amikor 600-700-as sebzésekkel parkolópályára tesz vkit az ember órákra.
Dátum: 2009.02.23. 11:20:45
Jeriko: Igen, mások a tapasztalataim Valószínűleg te Draglov vagytok az egyedüliek, akik a saját szintjükön viszik kínzókamrába az ellenfeleiket.

De az belátható, hogy csak a szintjükön a legerősebbeknek éri meg azonos szintű játékosokat a kamrába vinni. Egyébként túl nagy a random, és simán kiszabadulnak. A legerősebbekből pedig kevés van. A többiek mind lefelé fognak ütni. Az a biztos. Erre ösztönzi őket a kínzókamra.

Na, mindegy. Tény, hogy mióta bejött a kamra, állandóan jönnek a magas szintűek, és ha szétnézek a támadásoknál, úgy látom, a szövetségi társaimat is a jóval magasabb szintűek viszik a kínzókamrába
Dátum: 2009.02.23. 11:01:45
"Ugye minel magasabb szintu az ellenfeled, annal tobb LE-t remelhetsz masnap reggel. "

Hosszú távon az jár jobban, aki alacsonyabb szintű, de a maga szintjén erős végzeturat támad.

A magasabb szintűt állandóan figyelned kell, hogy kiszabadul-e, aztán ha igen, bukod is az LE-t. A kisebb, de jó játékos se szerez sokkal kevesebb LE-t, viszont minimális az esélye, hogy megver és kiszabadul. Ott tuti a nyereség.

Most kaptam 770 sebzést Ez is 5 szinttel magasabb.

Ha meg csak 1-2 végzeturat tudsz elvinni olyan magas szintű vagy, akkor nem vagy rászorulva a kínzókamrára. Szerintem épp arra kellene ösztönözni a végzeturakat, hogy hozzájuk hasonló szintű ellenfelekkel próbálkozzanak...
Dátum: 2009.02.23. 08:18:32
A csatában összesen 97 sebzést okoztál, és 552 sebzést kaptál. Ellenfeled elhurcolt a kínzókamrába.

Jön a szokásos panasz. 5 szinttel magasabb volt az ellenfél, és elvitte az ep-m 1/3-át. Az a baj, hogy a kínzókamrának köszönhetően a szokásosnál többen jönnek.

Egyszerű dolog persze. Kiválasztanak egy jóval alacsonyabb szintű, prémiumos, jól fejlődő végzeturat, elviszik a kínzókamrába. Annak meg esélye sem lesz megverni őket. Aztán másnap újra, s újra. epikusozni, térkapuzni, portyázni nem tudok...

Nem úgy lett volna ennek értelme, hogy csak magaddal azonos szintűt vihetsz kínzókamrába? Így megint csak egy újabb ok, hogy mindenki jóval alacsonyabb szintűeket támadjon.
Dátum: 2009.02.15. 21:17:22
Oké, írok neki.
Dátum: 2009.02.15. 19:51:36
Leírom ide is, mert talán ez a megfelelő fórum.

Az állatok menüpontra kattintva fehér lett az oldal, majd kis várakozás után sem jött be semmi. Visszalépést nyomtam. Újra az állatok menüpontra kattintva eltűnt a legmagasabb szintű állatom. Az eseményeknél sem ír semmit.
Dátum: 2009.02.15. 19:32:18
Van egy kis gondom. Az állatok menüpontra kattintva fehér lett az oldal, majd kis várakozás után sem jött be semmi. Visszalépést nyomtam. Újra az állatok menüpontra kattintva eltűnt a legmagasabb szintű állatom. Az eseményeknél sem ír semmit.
Dátum: 2009.02.14. 21:30:07
Nem is értem min megy a vita.

Ha a TGY csalással, a játék szabályainak megszegésével vádol minket, állunk elébe, vizsgálják ki az adminok, ám ha kiderül, hogy csak kihasználtuk a játék adta lehetőségeket - mert hogy ez történt - akkor elvárom, hogy megbüntessék a vádaskodókat (ahogy azt is büntetik, ha valaki ok nélkül túl gyakran a rossz kérdésre nyom a kvízkérdések értékelésénél.

Szóval, halljuk, azzal vádol minket bárki is, hogy csaltunk? Ha nem, akkor maximum gratulálni illik ilyenkor, vagy csendben maradni, a sértegetésekből nem kérünk. Amikor ránk támadtak, jóval erősebb szövetségként, még kemény harcosok voltak, szóval viseljék a vereséget is kemény harcosokként, ne viselkedjenek úgy, minta a hisztis kisgyerekek (Tisztelet a kivételnek. ÉN is tudom, milyen nehéz csendben eltűrni egy vereséget, szóval tisztelem azt, aki képes rá.)

Büszke vagyok a szövetségemre, mert nagyon komoly összefogásra volt szükség. Hiába írja Cassian, hogy ez csak egy játék... A játék pont akkor izgalmas, ha egy bizonyos szintig komolyan vesszük, mert csak ekkor van tétje. Ebbe a bizonyos szintbe a "hajnali kommandós akciók" még beleférnek. Egymás szidalmazása már nem. (Igen, ide tartozik az, hogy alattomosnak mondanak le minket, és Seligen említett hozzátartozása is kemény. Én úgy gondolom, hogy egy nem túl szerencsés elszólásnak indult, de nem véletlenül értettük félre. Bizony, elég félreérthető volt.)

Néhány dolog:

- A döntetlenezők ütéséről, nem ütéséről: Ha a TGY ellen minden tagunk buzogányt és vakító fényt kap magára és a döntetlenes küldetést nyomja, akkor nem támadnak meg és örökké 0-0 lesz az állás? Ugyan... Háborúban nincs ilyen. Nem egyhuzamban kell elérni a döntetleneket. Ha háború van, tessék félrerakni addig ezt a küldetést.

- A TGY játékosainak nagy része hamarabb kezdte a játékot, mint mi. Emellett persze nagyon jó játékosok is, de nálunk is sok jó karakter van, akik egyelőre még 4-5-6 szinttel alacsonyabbak, és nem szállhatnak szembe a TGY-vel. Ha esélytelennek tűnő szövetséget támadni nem alattomosság, szerintem védekezni sem az.

Cassian: neked külön írok, mert tele vagy ellentmondásokkal

Idézek:

"EZ EGY JÁTÉK. Éppen ezért nem szabad véresen komolyan venni."

"Számomra a karakterem nem csak pár szám és adat, így szeretném ha reggel a zuhany után bele tudjon nézni a tükörbe, vagy bármilyen tükröződő felületbe. Éppen ezért betartok bizonyos erkölcsi normákat."

Azért látom, hogy te is eléggé komolyan veszed ezt a játékot. Fent is írtam, hogy ettől jó egy játék

"De a döntetlenezőket támadni szerintem teljesen erkölcstelen."

Nem tudom melyik szövetségben játszol, de ha egymás ellen harcolunk, ígérem, mindannyian buzogányt és vakító fényt veszünk magunkhoz, míg a legerősebbek ütnek titeket. Meglátjuk mennyire leszel úriember.

"Úgy látom elég nagy frusztráció lehet egyesekben, mert mint az óvodás gyerekek örülnek, hogy megvertük a bácsit, je-je."

Köszönöm, hogy óvodásnak tartasz minket. Én mindig örültem, ha nyertünk egy focimeccsen, vagy kártyában, vagy billiárdban, de tudom, hogy velem van a baj. Te biztosan szomorú vagy egy győzelem után és gyertyát gyújtasz a legyőzöttekért. Csak akkor minek játszol?

És végül a legviccesebb:

"Néha nem árt ha kikapcsoljátok a gépet, és felálltok a monitor elől. Sétáltok egyet és szívtok egy kis friss levegőt. És a hajnali kommandós akciók helyett a pihe-puha ágyban fekszetek, szerencsés esetben valaki mellett. "

Nos, igen. Se kutyám, se macskám, nincsenek barátaim, a lányokat csak hírből ismerem. Szódásüveg szemüvegem mögül monitorfény égette, vaksi szemekkel bámulok kifelé. A hátam görbe, 18 kiló vagyok, amiből 8-at a vízfejem nyom, bár az is lehet, hogy 118 kilót nyomok, mert sosem keltem fel a gép elől, vagy sportoltam. Istenem, Cassian, nem a nyolcvanas években vagyunk, amikor még csak a legnagyobb geekek töltöttek sok időt a gép előtt

Ne haragudj, nem ismerlek, lehet békítő szándékkal írtál, de majdnem az ellenkezőjét érted el Nincs harag, csagyjuk a klisépuffogtatást


Simon:
"Mint TGY tag, az viszont zavar, hogy a jatek elejen nem letezo lehetoseget, melyre egy masiranyu konnyites most mar lehetoseget adott -- nevezzuk neven: szovibol ki/belepes -- haborus celra kihasznaltak. Elfogadom, nem szabalyellenes volt, ugyes is volt, de tetszeni nem fog, es a jatekvezetesnel emiatt fel is fogok lepni. Szovetsegi haboruban szovetsegbol ki/belepes nem lehet egy kivanatos elem."

A hadüzenet küldésekor már élt ez a lehetőség. Ti is tudtatok róla, legalábbis lehetőségetek volt rá, hogy rájöjjetek. Olyan ez, mint amikor a kártyában elnézed az ellenfeled egyik lapját és magabiztosan mosolyogva terítesz, aztán vereséget szenvedsz. Bárkivel megeshet.
Mi is fellépünk a játékvezetésnél, hogy ne töröljék el ezt a lehetőséget, sőt bővítsék a kis szövetségek lehetőségeit, mert amúgy kockázat nélkül farmolhatnák a nagyok a kicsiket. Az egész a ti érdeketekben is történik, hogy ne legyenek olyan unalmasak a háborúitok.

Amúgy meg engem nem izgat, ha vissza jön a TGY. Nyernek egyet, kettőt, aztán újra megcsináljuk. Én nem haragszom rájuk, persze, hogy farmolni próbálják a kisebbeket, nincs ezzel baj. Valaki hagyja magát, de mi harcolni fogunk, és ettől lesz érdekes a dolog

Na most, megyek, felveszem a buzogányom, és aki ennek ellenére is rám támad majd, jól leanyázom, mert úgy tűnik a közvélemény szerint a buzogányosok valamiféle védettséget élveznek a háborúkban is

Ja, Darco de Santis voltam
Dátum: 2009.02.01. 13:59:00
Azt lehet tudni, hogy mi alapján számítja ki a játék a háborúban a lélekkútból nyert, vagy vesztett lélekenergiát?

szerk.: ok, most látom, azóta fent van a wikidoton
Oldal: 1234