Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Éjvirág

Oldal: 123
Dátum: 2010.01.05. 23:19:35
Nos, röviden: amióta itt játszadozom, számolatlan fejlesztést értünk meg, melyek döntő része meglehetősen negatívan érintette az addigi szabályok alapján felépített stratégiámat(stratégiánkat). Nem kenyerem a sírás, nem is tettem soha. Csupán egyetlen megjegyzésem lenne: azok, akik jó játékosok, minden fejlesztés/korlátozás/stb. ellenére is képesek lesznek jobbak lenni azoknál, akik nem azok. Ezt az elmúlt másfél év fényesen bizonyítja. Alkalmazkodnak, gondolkodnak. Hangsúly ez utóbbin. Kérdés, fogják-e élvezni a játékot?
Dátum: 2009.12.27. 20:29:53
Jájj, köcce, megvan Én mindig akkor kerestem, MIUTÁN elindítottam a vadászatot, akkor meg már nincs ott a petty

Örök hála

Éjvirág
Dátum: 2009.12.27. 20:21:28
"- Ha valakinek maximális vezetőkészsége van, akkor beállíthatja, hogy ha maximális befogott állata van, álljon le a vadászat."

A fórumon Baraty írta és a wikin is fenn van, de én nem találom, hol lehet ezt beállítani Nyilván én vagyok a béna vaksi, kérem valaki homályosítson fel.

Köszi!

Éjvirág
Dátum: 2009.12.26. 22:55:33
Pfujj...
Dátum: 2009.12.26. 20:22:44
Tévedésben leledzel, ifjú és gyakorlatlan feltörekvő barátom (na nem annyira...). A Ligát nem kell "ráncba szedni", és a leggonoszabb gonosz vezető az Atya, mindössze személyem szerény útmutatásai alapján a perverziók valóban mély és sötét bugyrai nyíltak meg a tagok előtt, természetesen a bugyrok mind tele túróval (feketével).
A paparazzi felvételeken az Atya nem túrót tömött a bendőjébe. Éppen azt készített.

A túró (fekete) legyen veled. Ámen.
Dátum: 2009.12.26. 19:53:00
Természetesen Szőr Edmundot már beavattam az általa eddig nem ismert részletekbe. Ha akarja, majd elmeséli (bár kétlem...).

A túró (fekete) legyen veled (is). Ámen.
Dátum: 2009.12.26. 19:08:06
Idézet: CaveMaN - 2009.12.26. 16:03:39
Gratulálok a legújabb szerzeményhez


Köszönöm, igyekszem, ugye...

A túró (fekete) legyen veled is (utóbb azzá válsz úgyis...). Ámen.
Dátum: 2009.12.26. 15:10:50
Mint a túró (fekete) ősi és igaz híve, ezennel kinyilatkoztatom, hogy sikerült az egyetlen és igaz szövetséget, a Fekete Ligát az oldalamra csábítanom. Hisz én vagyok az egyetlen nő, tehát csábítani is csak én tudok. A túró (fekete) legyen veletek. Ámen.
Dátum: 2009.12.22. 21:02:21
Sziasztok!

Ugyan elég rég nem írtam a fórum egyetlen topicjába sem, de azért olvasgatom őket rendszeresen.

Nekem egy egész más ötletem van az epikus tárgyakkal kapcsolatban, amit (szerintem) akár visszamenőleg is le lehetne programozni (bár nem értek hozzá). Röviden a következő:

Minden egyes epikus tárgynak csak maximális szintje legyen. A tárgy max. szintje annyi, amennyi eddig a szintje volt. Amikor valaki elviszi a tárgyat a kincseskamrából, a program generál a tárgynak egy szintet. Ez a szint a karakter szintje és a tárgy maximális szintje közötti érték (ha lehetséges, egyéb esetben a tárgy max. szintje). Ez lesz ezek után véglegesen az epikus tárgy szintje.
Minden epikus tárgy a kincseskamrában tulajdonságértékek nélkül jelenik meg, csak azt látjuk, mire adja a módosítót, azt nem, hogy mennyit. Amikor a tárgynak legenerálódik a szintje, egy függvény alapján a program kiszámolja, melyik módosító mekkora értéket kap. Ezek az értékek véglegesek, a tárgy soha többé nem változik. A függvény tartalmazhat természetesen véletlen elemeket is. Kicsi lesz a valószínűsége, hogy két egyforma tárgy essen.
Pl.
Az epikus lény eldob egy Fairlight nyakláncát. A tárgy max. szintje 30. A kincseskamrában a licit alatt ezt látjuk:

Fairlight nyaklánca

Maximális Szint: 30
IQ: +?
Kritikus varázslat sebzés: +?%
?% manaregeneráció

Elviszi a tárgyat egy 17. szintű végzetúr. A program generál egy szintet a tárgynak, mondjuk 22. Ehhez a szinthez egy függvény igazítja a tulajdonságokat. Az illetőnél megjelenő tárgy valami ilyesmi:

Fairlight nyaklánca

Szint: 22
IQ: +2
Kritikus varázslat sebzés: +3%
6% manaregeneráció

A tárgy ezután pontosan ugyanilyen marad, mindegy, hány szintet lép a gazdája. A szint és a módosítók értéke természetesen csak hasszámok, ezeket be lehetne lőni, akár tárgyanként/tulajdonságonként külön-külön, hogy milyen függvényt használjon a program a számításkor.

Nem tudom, mennyire lenne bonyolult ennek leprogramozása, de azt hiszem, színesítené is kicsit a játékot, ha két Fairlight nyaklánca sem lenne egyforma

Éjvirág
Dátum: 2009.02.01. 20:43:03
.
Idézet: CaveMaN - 2009.01.26. 13:37:44
Ha jól emlékszem (már meg nem mondom melyik témában) Crimson említésére a Citadellarácsosok úgy nyilatkoztak (vagy valaki tőlük), hogy beleértik a nem tagok irányába történő megtorlást is, amennyiben felkérést kapnak rá. Ez alapján én úgy gondolom, hogy citadella nélkül is taggá lehet válni, bár gondolom némi elkötelezettséget kell jelentsen így is a dolog. Nem csak annyit, hogy amikor ők építik fel, akkor ki is lépnek belőle, addig meg élnek a "kedvezményekkel"...


Ezt Kocos említette a szövetségi háborút topicban. Crimson válasza pedig ez volt:

"Re: Szövetségi háborúk
1184. hozzászólás - 2009.01.14. 09:53:36 (Válasz Kocos #1182 hozzászólására.)
De remélem, csak külön felkérésre, különben kezdek megijedni:)
Köszönjük, inkább nem élnénk vele."

Elnézést, hogy beleszóltam. Így teljes a kép.

Üdv

Éjvirág
Dátum: 2009.01.09. 14:40:05
Világ 1, 18-19. szint:

Kör Ellenfél Eredmény
1. kör Rubinszemű Éjvirág vs Todika77 Te győztél!
2. kör Rubinszemű Éjvirág vs Patás Te győztél!
3. kör Rubinszemű Éjvirág vs Omen666 Te győztél!
4. kör Rubinszemű Éjvirág vs Hókály Te győztél!
5. kör Rubinszemű Éjvirág vs LacaX Te győztél!
6. kör Rubinszemű Éjvirág vs Archandonabelletopashen Te győztél!
7. kör Rubinszemű Éjvirág vs MinM Te győztél!
8. kör Rubinszemű Éjvirág előnyerő Nem volt ellenfeled, továbbjutottál!
9. kör Rubinszemű Éjvirág vs Hilgar Te győztél!

Üdv

Éjvirág
Tisztelt játékostársaim!

Nagyon sajnálom, ha bárkinek is a lelkébe gázoltam azzal, hogy megvertem egy játékban! Az, hogy a karakterem ilyen, tudatos fejlesztés eredménye, mint ahogyan a szövetségünk is. Amikor elkezdtem játszani (egy itteni, tapasztalt játékos mutatta meg nekem), hamar elgondolkodtam azon, hogyan tudnék legtöbbet kihozni egy karakterből. Szinte azonnal felsejlett előttem a játék legnagyobb "gyenge pontja" (?), nem tudom másképpen megfogalmazni. Ez pedig az építés. Mindjárt rávilágítok, mire is gondolok:
- Ha építesz, nem fejlődik a karaktered. A cserébe kapott szerencse tulajdonság... nem ragozom.
- Minél többet építesz, annál nagyobb lesz a lélekkút. Minél nagyobb a lélekkút, annál vonzóbb célpont lesz a szövetség. No és a sok építés eredményeként gyengék lesznak a karakterek. Következésképp minden háborút el fogsz veszíteni.
- Építeni lehet úgy is, hogy háborút nyersz. Ekkor viszont nem nő a lélekkút.

Ezeket végiggondolva kidolgoztam egy stratégiát. Először egyedül szerettem volna csinálni, de a 30 PP limit miatt ez nem ment volna, ezért bővítettem a szövetséget 3 főre. Nyilván olyan embereket kerestem akik hasonlóan gondolkodnak, mint én. A terv a következő volt:
- 0 építés, csak a lélekkutat építjük fel.
- Csak annyit vadászunk, aminnyit feltétlenül muszáj (állat befogás, küldetések, néha LE szerzés a portyákhoz). Jelenleg jó ideje mindhármaj 400 CSP-vel állunk (legalábbis én biztosan, de gondolom a többiek is).
- Mihelyt elértem a 9. szintet, elkezdtünk háborúzni. Nagyon könnyű megverni a lufi szövetségeket, de ne már, hogy ez az én hibám legyen...
- Mivel a lélekkutunk csak 1000, és sokkal nagyobb szövetségeket támadunk, ha véletlenül elszámítjuk magunkat, akkor kapitulálunk és bukunk 150 LE-t. Kétlem, hogy ez valaha is meg fog történni.

Ez a stratégia fényesen bevált. Megismétlem: senki játékkedvét nem akarom elvenni, senki lelkébe nem akarok belegázolni. Amit tettünk, teszünk, a játék adta kereteken belül tesszük. Az, hogy ez sokaknak nem tetszik, nem az én hibám, de ne legyek már emiatt csaló! Az eddig általunk megtámadott szövetségek közül három azonnal ezt állította rólunk! Ezeket az embereket kérdezném meg:

Honnan veszitek a bátorságot, hogy csalónak bélyegezzetek minket? Semmit nem tudtok rólunk!!

Sajnos kezd ebből elegem lenni. A játék nagyon tetszik, élvezem. Kivéve ezt, hogy állandóan csalónak vagyok bélyegezve. Emiatt többször is elgondolkodtam már, hogy abbahagyom a játékot. Végül mégis úgy döntöttem, folytatom. És nem érdekel, ki mit mond rólam. De ide, erre a fórumra én többet nem jövök, pedig van egy-két igen kedves fórumozó, akiket megkedveltem e néhány hét alatt.

További jó játékot és kellemes fórumozást kívánok nektek!

Rubinszemű Éjvirág, a Rubinpalota szövetség alapítója.
Idézet: Mortimer - 2008.11.17. 16:15:26
Én nem írtam hogy csalók vagytok. Egyértelműen a rendszer rossz, hogy ilyen mértékű aránytalanságot megenged. Ha objektíven állsz hozzá, neked is el kell ismerned, hogy ez nem normális helyzet, és játéktechnikailag is rossz. Valamilyen korlát biztosan kell.


Miért is kellene bármit is elismernem? Regisztráltam egy játékba, a szabályok maradéktalan betartásával játszom vele, pénzt áldoztam rá, nem keveset. Az, hogy a rendszer rossz, vagy a hogy ez nem normális helyzet, nem az én dolgom. Nem vagyok nagy fórumozó, nem is szeretnék ezen vitázni. Amennyiben változik bármilyen szabály, azt is be fogom tartani. A többi, már ne is haragudj, de nem az én dolgom.

További jó játékot.

Éjvirág
Bárki, aki elkezdi ezt a játékot, választhatja ugyanazt a stratégiát, amit mi. Én sem mondom senkire, hogy csaló, ha 30-as elementáris fúziója van és annyit vadászik, hogy amiatt elhúz szintben, vagy 20-as kereskedelemmel 2 szinttel magasabb tárgyakat vesz meg.
Ezt a levelet ma kaptam:

"Küldő: Djo Mir To
Üzenet címe: (nincs cím)
Dátum:Ma, 10:44:28
Egyszerűen csalók vagytok, erre nem tudok jobb kifejezést!
Tanultam valószínűségszámítást, szóval legegyszerűbb, ha nem is erőlködsz válasszal.
Gyom"

Ezúton szeretném megkérni Miklóst, és a játék üzemeltetőit, hogy amennyiben lehetséges, a jelenlegi rendszernél sokkal szigorúbban legyenek kedvesek szövetségünk (Rubinpalota) mindhárom tagját (Crimson, Malfunction, Rubinszemű Éjvirág) átvizsgálni, illetve játékbéli tevékenységünket folyamatosan ellenőrizni. Előre is köszönöm a fáradozásukat.

Tisztelettel

Rubinszemű Éjvirág, a Rubinpalota szövetség alapítója
Nem hiszem, hogy ezt őszinte bocsánatkérésnek vehetném. Ne magadtól kérj bocsánatot, és ne mentegetőzz. Mindegy, elfeledve. További jó játékot!

Éjvirág
Idézet: ATILA2 - 2008.11.05. 07:51:20
Igen!

Három tagú a Rubinpalota szövetség, nem építkezik szinte semmit, felgyúrja magát és megtámad más szöviket s majd leadja pontjait!!!

Kizárni őket!!!!!!!!!!!!!!


Igen tisztelt ATILA2/Vándor!

Mint a Rubinpalota szövetség alapítója és vezetője, most először és utoljára megkérlek rá, hogy az alaptalan gyanúsítgatásaidat fejezd be! Nem egy ilyet láttam/láttunk már tőled ezen a fórumon, nem véletlenül vagy közellenség.
Mi, akik ezt a kis szövetséget építgetjük, választottunk magunknak egy olyan stratégiát, amelyet a játék szabályai lehetővé tesznek. Természetesen tisztában vagyunk vele, hogy soha nem fogjuk tudni felvenni az igazán nagy szövetségekkel a versenyt, de nekünk ez így is jó. Amennyiben a játék szabályai ezt továbbra is lehetővé fogják tenni, nem óhajtunk változtatni a stratégiánkon. És ehhez neked az égvilágon semmi közöd nincs.
Semmilyen szabály nem kötelez bennünket arra, hogy épületeket építsünk a szövetségben. És semmilyen szabály nem tiltja, hogy háborút indítsunk más szövetségek ellen.
Az, hogy titeket nagyon el fogunk verni, semmi mást nem bizonyít, mint hogy a mi taktikánk eredményes és jó, a tiétek meg nem. A felesleges és sértő gyanúsítgatásaiddal sem tudod megnyerni ezt a háborút, azt pedig végképp felháborítónak tartom, hogy ezért minket ki akarsz záratni a játékból.
Amennyiben bármilyen bizonyítékkal tudsz szolgálni arra vonatkozólag, hogy a szövetségünk bármely tagja csal, úgy azt jelentsd a játék készítőinek, akik a megfelelő lépéseket meg fogják tenni az ügyben.
Ellenben ha ilyen bizonyítékokkal nem rendelkezel, csak két dolgot tehetsz: nagyon gyorsan bocsánatot kérsz azoktól, akiket így megsértettél, különösképpen mert egy hölgy is van köztük!!, személyemben. Vagy, és azt hiszem a vége úgyis ez lesz, hetente elviseled, hogy emiatt a kirohanásod miatt ki fogjuk szipolyozni a lélekkutatokat, ezt megígérhetem neked.
Van még egy lehetőséged: törlöd a karakteredet és elmész a játszótérre vagánykodni a kisebbekkel, sejtésem szerint ez sem áll messze kiforrott személyiségedtől.

További kellemes háborúzást kívánok!

Éjvirág
Dátum: 2008.11.03. 00:40:15
Ki volt az 1 magyar királyunk?

Henrik
László
1. István
Könyves Kálmán

Mind az egy? És nem I. István lenne helyesen?
Dátum: 2008.10.31. 15:28:29
"Melyik virág köti össze ezeket a férfineveket: Sándor, György, Norbert?

Liliom
Ibolya
Rózsa
Tulipán"

Kiváló kérdés, ilyeneket szeretnék, sokat
Oldal: 123