Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ricardo

Melyik az az ország amelyiknek soha nem volt pénzneme a forint?

Magyarország
Németország
Bulgária
Írország

A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Mégis mit kéne kérdeznem? Azért kezd kicsit túlzás lenni ez a kvíz. Folyamatosan alibi kérdéseket kapok, mert minden más kiesik. Igen, ez egy kicsit nehezebb kérdés, pont azért, hogy a 10%-ért kicsit utána is kelljen nézni. Csak azért mert nem mennyi 2+2, melyik kontinensen fekszik az USA, stb. könnyűségű nem kellett volna kiszórni.

Egyébként ha valaki a wikipediában rákeres a forintra azonnal megkapja a választ.

Én eddig vajszivű voltam a kvíz értékeléseknél, amiben nem volt helyesírási hiba és nem volt totális blődség (lásd az előbb említetteket) azokat átengedtem. Azt hiszem ez most változni.
Ez a Becsület dolog nagyon jónak tűnik. Esetleg annyit lehetne módosítani, hogy a -0.5 becsület akkor jöjjön ha az ellenfél szövetség 3 napon belül kapitulál. Vagy ha három napon belül kapitulál akkor jöjjön -0.33.
Dátum: 2008.12.10. 12:20:53
Azért az Azúr légióból azt írni, hogy betámadott minket egy sokkal erősebb szövetség .. Ugyanmár. Mese habbal.

Ha ez egy harci játék, nem pedig egy kizsákmányoló játék akkor miért nem az Elit Hordával meg a Tökéletes Gyémánttal hadakoztok? Az a harci játék.
Dátum: 2008.12.10. 12:09:17
Nekem is ez volt a problémám a közelmúltban. Írtam az adminoknak és ők készséggel megoldották. Legyél egy kicsit türelmes, ha Te is írtál nekik, akkor mindenképpen meg fogod kapni.
Dátum: 2008.12.10. 10:56:52
Engem nem zavar a háborús kockázat, de kicsit képmutatónak tartom, hogy mindig az erős karakterek meg az erős szövetségek magyarázzák, hogy semmit sem kötelező, semmit sem muszáj.

Viktor: nem rohanunk ész nélkül a nagy klánok után, és ezidáig csak olyan klánt támadtunk meg, akinek legalább 10k-val nagyobb volt a lélekkútja. Nem igazán tetszik az a hangnem ahogyan engem és az egész szövetségemet ledegradálod, nem tudom milyen alapon teszed ezt.
Van még két kérdésem. Akkor mostantól a karakterek építésének az átlaga a lélekkút, vagy az maradt normális? Most ha egy jobban építkező tag törli magát, vagy kilép a klánból, akkor összemegy a lélekkút?
Dátum: 2008.12.10. 09:58:46
Azért egy top klánból könnyű beszélni. Nem tudom a Te klánod veszteségként élné-e meg, ha bukna 70k LE-t. Amit elvesznek az embertől az veszteség. Tehát ez is. És igenis rá van kényszerítve az ember, hogy pótolja ezt, ha szeretne értelmesen játszani.
Ez az a dolog amit nem igazán szeretek. Kitalálta Miklós a változtatást és be is vezette. Nagyjából úgy, ahogyan az elején kitalálta. Engem nem zavar, ha változtatnak a játékon, Ők tervezték, Ők értenek hozzá, nyílván jobban látják a hibákat.

De. Akkor ne csináljunk már belőle 20 oldalas topic-ot, ahol kb. 100 jó ötlet és tanács elhangzik, ha úgy is az lesz amit Miklós kitalált. Egyszerűbb lett volna csak szimplán bejelenteni, hogy "fiúk lányok egy hét múlva ez meg ez lesz". Így ennek nem sok értelme volt.

Amellett, hogy még a tagfelvétel sem lett könnyebb szerintem.
Dátum: 2008.12.09. 19:21:36
Már rengetegszer ki lett tárgyalva, hogy mennyire sza* a smaragd klánbónusza. Csak azért nem vált senki klánt, mert drága, meg mert ott kéne hagynia a klánját.

Elég ha megnézzük, hogy a smaragdosakból portyáznak a legtöbbet az emberek. Az LE differencia negatív végén ott hemzsgenek a karakterek, akik azt hitték lehet varázslóval játszani ebben a játékban. Ez egyfelől jó a többi hordának, a smaragdosokat meg még azzal is sújtja (huhh, re mélem jól írom a szót), hogy a legjobb LE zsákmányokat nem támadhatja.

Szerintem elég csak megnézni, hogy pl. TrueBlood még mindig energialövedékkel játszik. Ennyire számít a spell a játékban. Nem hiszem, hogy alapbuzogánnyal képes lett volna idáig eljutni.
Közben már Mortimer felvilágosított róla, hogy csupán a tanulást lehet csak 30-ig fejleszteni. Ebből is látszik, hogy nekem még nincs 20-as tulajdonságom.

Egyébként köszönöm Mortimer és bocsánat Leinádtól, hogy meggyanusítottam tudatlanságomban.
Dátum: 2008.12.09. 15:41:50
11. szintre lépve a legendában.

Esetleg használhatod máskor a gyorskeresőt a jobb felső sarokban.
Dátum: 2008.12.09. 13:18:22
Robert de Niro és Al Pacino még él. Sajnos azt nem tudom kire utal a Király Zsolt név, de mivel a kérdésből egyértelmű, hogy külföldi színészről van szó ezért ez a kérdés még akkor is könnyű, ha vki nem látta a filmet, nem ismeri a történetet.
Dátum: 2008.12.09. 12:16:53
Nem, ez nem normális. Nekem az ellenkezőjével volt bajom (alacsonyabb szintű karaktertől mindössze az LE-je 0.5 %-át hoztam el), valószínűleg van valami képlet ami szint szerint befolyásolja a rabolható mennyiséget, csak erről senki sem beszél ...
Sharpa ötlete már alapvetően nem rossz, de még így is erősebb egy alacsonyabb alapszintű de régi állat.

Az én példámat nézve: nekem most van egy 21. szintű mocsári dabaq-om. az alapszintje 8 volt, tehát összesen 29-es szintű. Ha én most beidomítanék egy 20-as alapszintű állatot (6000 LE) akkor az 21-es össz-szintűnek számítana. Az első 4 szintjét könnyebben lépi meg, addig a másik állatom csak kettőt nőne, tehát ezután a régi 31-es össz-szintű az új pedig 25-ös össz-szintű. Tehát még mindig jobban megéri a régit használnom. ÉP-je annak sem fogy el az idomításra el nem használt 6k LE-nől meg egy darabig bírom a morálját növelni.

Szerintem csak úgy lehet rábírni az embereket az állatcserére, ha a sebzés alapvetően az alapszinttől függ és csak kevésbé módosítja a szint. Ekkor maradhatna Sharpa ötlete az elnyelésre, mert mondjuk 3 elnyelést szívesen lecserélnék egy 5-tel, 10-zel nagyobbat sebző lényre.
Dátum: 2008.12.08. 21:55:28
Hm. Lehet egy kicsit fáradt vagyok ...

(Bocs az offért)
Dátum: 2008.12.08. 21:42:58
Kiírom, hogy "Ne támadj" és ezek után soha többé nem veszítek LE-t. Nyílván én támadhatok, de csak gyengébbet fogok ütni, így sosem lesz vereségem csak győzelmem. Mondjuk győzelmem sem lesz, mert senkit nem lehet támadni a felirat miatt.

Az hogy -10 ről induljon a fáradtság eszméletlen hülyeség. Miért fáradt egyből a karakterem? A portyapontok csökkentése sem jó ilyen módon. Minél jobb harcos vagyok annál kevesebbet harcolhatok?
Dátum: 2008.12.08. 16:09:07
Erősek a feltételek:

- Ez a negatív LE differencia azt jelenti, hogy csak azok tudnák alapvetően megvenni, akiknek már úgy is mindegy.
- Őskő? Aki áldoz a játékra az odafigyel a karakterére, tehát ha minimálisan is, de plusszban van LE diffnél, aki meg eddig nem áldozott rá, annak jobban megéri törölni a karaktert és újrakezdeni, illetve ő nem emiatt fog őskövet venni.
- A bónuszok nagyon keveset adnak, szinte semmit sem ér. Egyedül talán a sebzés, de az meg csak akkor jó, ha el is talál valakit az illető.
- 12 órára jó, ennyi idő alatt nem változik meg semmi.

Egyébként maga az ötlet nekem tetszik.
Dátum: 2008.12.08. 11:36:37
Nekem ezzel a fertőzéssel lenne egy komoly stratégiai gondom. A fertőzést leküzdeni optimális esetben is 650k LE körül van. Nagyon nem örülök neki, hogy semmilyen információ nem áll a rendelkezésünkre azzal kapcsolatban, hogy mi lesz, ha legyőzzük a fertőzést illetve mi lesz, ha elbukunk.

Nem szeretném azt látni, hogy 70. szintre érve aki legyőzte a fertőzést annak hirtelen megduplázódnak a tulajdonság pontjai (nem hiszem, hogy ilyen lenne) viszont azt sem szeretném látni, hogy semmi nem történik. Itt nagyon sok LE-t lehet spórolni stratégiától függően és hatalmasat lehet bukni, ha valaki "rossz lóra tesz".

Elvileg, szerepjátékosan nézve ugye a fertőzés miatt portyázunk, emiatt vannak ellentétek a különböző hordák között. Kérdem én, a fertőzés legyőzése után már nem lesz portyázás? Ha lesz akkor minek győzzem le a fertőzést? Miért jó az nekem, ha legyőzöm a fertőzést?
Dátum: 2008.12.08. 09:06:15
Ugyanezt számoltam én is. Max annyi, hogy érdemes bevenni egy harmadik tagot is, így 8 óránként mindenki 4 csatában vesz részt. Akár 1-2 nap alatt is meglehet.
Ha az emócionális dolgokat nem vesszük (én alapítottam a klánt, stb.) akkor teljesen igazad van. Viszont nekem már sosem lesz esélyem klánt váltani, pont az új rendszer miatt. A korrektebb smaragd klánokba minimum kb 50-70k LE-t kellene töltenem az új rendszerben is, ami szerintem mindenki számára egyértelmű, hogy megölné az eddig nagy gonddal fejlesztett karakteremet.

Úgy is azok szeretnének klánt változtatni, akiknek ezt követeli meg a fejlődése, de mint azt az én példámban is láthatjuk nekik ez nem lehetséges. Ezért szerintem a problémának ez a fajta megoldása inkább csak ámítás.