Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ravenwood

Oldal: 12345
Én már biztos flag-elve maradok kb örökre
Dátum: 2008.10.09. 11:37:02
Gyenge a statod, gyenge a felszerelésed, nincs szolgád, alacsony a szakértelmed, keveset építettél, keveset LE-t vesztettél eddig => potenciális célpont vagy!
"2. Olyannak menj neki akit az elmult orakban nem tamadtak. Ez csak a portyalistabol derul ki. EZERT LENNE NAGYON JO, HA EZ A LISTA LAPOZHATO LENNE!!! Bocs a kiabalasert de erre a felvetesemre eddig semmi reakcio nem jott."

A 'gyengébb karik játékának ellehetetlenítése' probléma gyökere is ez. Mmint, hogy aki lerendezi TÖ alapján a listát az kb egy max 50-100 karit fog csak látni a szint aljáról (nem egyszerre persze). Ezek jó része láthatatlan, ami sokak számára egyenlő a támadhatatlannal. Párszor én is használtam a portyázás menüt, de általában csak 4-5 potenciális célpontot láttam (80-100%), azok is kb szétrabolva kb semmi LE potenciállal. Így valóban az a helyzet, hogy akinek bekerül a karija egy ilyen helyzetbe, hogy sokszor bukkan fel a neve így, az kb fel is adhatja, mert boxzsák lesz belőle folyamatosan. Túl szűk a látókör amit enged a portyázás menü... A lapozhatóság elég sokat levenne a gyengék terheiből (ha már ez lenne a cél

Fáradtság eltörlése: ugye nem gondoltátok végig teljesen. Mi történne, ha pl vki betartalékolna 100+ PP pontot egy szövi háborúban... A fáradtság eltörlése a játék hosszútávú menete alól húzná ki a talajt.

AranyAlma esete: mi a meglepő azon, hogy sokat játszik, vesz italt, megfelelően pihen és így biztosítva van h nagyon sok portyát le tud nyomni (nem kell 2 kör után pihenni) + kreatív affinitás + jó statok = siker!

MOD: AranyAlma: szerintem ne küldd el. Túl sok minden olvasható ki belőle (célpont választási prioriás pl). Ha mindenki így játszana, akkor felkopna az állunk
Dátum: 2008.09.30. 12:16:42
Nem akartam ennyire direktbe leírni, mert nem akartam a Beholder érdekeit sérteni, ill. a játék tönkretételéhez hozzájárulni. Gondolom ezt a hsz-t ki fogják moderálni nagyon hamar, úgyhogy akit érdekel az ctrl-c!

Szóval akinek több esze van mint egy hógolyó, az elolvasva ezt a fórumot nagyon gyorsan rájöhetett, hogy Miklós "kifinomult algoritmusai" kb manuális ip összehasonlítást takarnak, amit a kirívóan jó teljesítményemmel érdemeltem ki. Aki egy nagyon kicsit is otthon van az informatikában az tudhatja, hogy az internetes identitást nagyon könnyen lehet álcázni, és könnyen lehet azonosítani azt is, ha valaki egy ip mögül más gépről jelentkezik be (pl. nyilvános helyen, v munkahelyen ahol kb 400-an dolgoznak). Mindezt alapvetően az ip cím, böngésző típus, és cookie alapján. A valóban kifinomult algoritmusok pedig mac address-t is tudnak logolni és ellenőrizni (ennél még jóval több dolog is van de az annyira nem számottevő). Ez alapján elég nyilvánvaló, hogy ha valaki felrak 5-6 böngészőt, egy ip hider-t, kikapcsolja a cookie-kat, esetleg egy mac faker-t is szerez, azt kb SOHA nem lehet multizáson kapni. Ezért vicces a helyzet, mert én elhittem a mesét a "kifinomult algoritmusokról" és bíztam benne, ha a kollegáim regelnek párat, akkor elég nyilvánvaló lesz, hogy semmi közöm hozzá (közel semmi). Az is nyilvánvaló, hogy mivel rendelkezem ezzel a tudással, HA multizni akarnék, akkor gond nélkül megtehetném úgy, hogy soha senki ne tudjon rajtakapni

PS: elkezdtem újra Gladiatus-ozni, és meg kell hogy mondjam abszolút felüdülést jelent az itteni görcsöléshez és uniformizált fejlődési vonalhoz képest (mindenkinek ugyanolyan felszerelés, karlapról kiszámolható fennmaradó LE értékek stb.)

PS2: fórumról kitiltás stb. Röhej, 12 éves "jólvanpistike" szintű ötlet (ld. fennt leírt módszer)
Dátum: 2008.09.30. 08:12:54
Miklós válasza:
"Szia,
A csp ilyenkor nem töltődik, különben nem lenne értelme az egésznek.
Üdv,
Miklós"

Nos megnyugtatok mindenkit: TÖRÖLNI FOGOM MAGAM Nincs értelme topicot nyitni ennek. Törlöm a karimat és könyvjelzőmet. Igazából csak ezt az 1 hetet sajnálom, amit erre pazaroltam...

Ez szerintem bőven szint feletti büntetés: mind 6-7k vadászat és kb min 3-4k portya = ~10k minusz.
Gondolom most sokan örülnek, hogy kiesett előlük egy ember, és mostmár bekerülhettek a top 1000-be
Dátum: 2008.09.29. 21:56:27
Lol. Én már akkor vezettem a LE rablás listát mikor sehol nem volt "multi". Ráadásul a lelkiismerem is tiszta, hiszen nem én csináltam a karikat. 'Mosom kezeimet'

De nem flamelek tovább, úgyis felesleges, aki az 1000. helyen áll, az úgyis csak annyit lát ebből, hogy 'na igen azért volt 1. mert multizott' Nekem az a véleményem, hogy nagyon sok feltűnően gyanús karival találkoztam + körbenéztem ma délelőtt a toppos szövikben (első 25), és nem kevés karit láttam ami kb alap fegyó, vmi gagyi páncél, gagyi pajzs, 10-12k építés 150 TÖ ami mind kb szerencse, ha ez nem multi, akkor semmi Csak ez építő rabszolga, és szerintem kicsit nagyobb előny, mert 10+k-t rakott be mások helyett építésbe, mint az én kb 3-4k rabolt LE-m, amiért nekem már le kellett valamit tennem előtte az asztalra. Igazából csak remélem, hogy nem belőlem akartak precedens gyártani, és valóban próbálták kiszűrni az ilyeneket. Persze nem kergetek légvárakat
Dátum: 2008.09.29. 21:46:14
Kiskarik nem lettek leverve sehova. Szóltam pár ismerősömnek, hogy regeljenek, ha tetszik nekik, akkor játszanak vele, szívesen segítek (tanácsokkal mert mást nem lehet adni), ha meg nem bejövős, a 2. szintig vigyék el a karit és akkor legalább nekem is lesz hasznom belőle. Persze nyilván sejtettem, hogy nem fog tetszeni a többségnek, mivel túlságosan formalizált, ez kb már az elejétől látszik, szóval volt nem kevés számítás is benne.
Azért ne gondolja senki, hogy ettől lettem erős, hiszen a fórumon sokat vitatott "szerencse-faktor" ellenére is 300-400LE-vel mentem portyázni folyamatosan, ahol éppenséggel el is bukhattam volna sorban...
Dátum: 2008.09.29. 21:23:49
Ja és még annyi, hogy remélem ha engem kitiltottak, akkor még jópár játékostársamat is, mivel miközben a 2. szintre fellépő 140-es TÖ + alap fegyó karikat irtottam, meglepően sokan jöttek folyamatosan. Óránként sokszor már a -30% -ig is kevés volt lemenni, még akkor is maradtak Ez azért nem kicsit gyanús...
Dátum: 2008.09.29. 21:21:29
Ravenwood multi: mondjuk úgy hogy erősen súrolta a multizást, amit csináltam. Egész pontosan: megkértem jópár ismerősömet hogy regeljen be és csináljon egy karit, majd ha a 2. szintre ért szóljon nekem, én meg lekaszálom. A probléma az volt, hogy ebből több mint a fele a munkahelyemen történt, ahol egy ip alatt látszunk kívülről. Mindez összesen kb 10-12 kari volt, ami kb ha 300-al számolunk 3-4k LE. Ettől függetlenül is elég jó voltam szerintem.
Lehetne olcsó kifogásokat találni, elismerem hogy nem volt teljesen tiszta amit csináltam, de ez csak egy kis előny volt, az eredményem ettől függetlenül vitathatatlan. Számomra az egyetlen kérdés, hogy a 3 nap eltiltás alatt gyűjtöm-e a csp-t, vagy teljesen zárolva lettem. Ha teljesen, akkor csak annyi időre lépek be, hogy töröljem a karit Még szerencse, hogy csak 2k-t toltam be eddig a játékba. Pedig kb ma este akartam 5. szinten meglépni lélekkút kisütést 500 őskővel, jó hogy nem siettem el

Leathil: én maradtam még 3-4 napot 3. szinten, és 2. szintre fellépőket lestem, hogy lekaszáljam őket. Ha továbbmentem volna, akkor nekem is sokkal nehezebb lett volna bármit is elérnem, mivel magasabb szinten erősebbek az ellenfelek
Dátum: 2008.09.29. 12:51:10
Nekem is sokan irogatnak/irogattak, hogy biztos csalok. Erről csak annyit, hogy amit Leanthil leírt, rám annyiban módosul, hogy én már 1. szinten megvettem a koponyazúzót, és 3. szinten egyből megvettem a varit, és nem kellett építésre költenem, hanem rendes tulajdonságokat nyomtam.
+ friss 2. szinteseket toplistából irtottam. Csomóan az új szint miatt összespóroltak nem kevés LE-t, amit szépen lesarcoltam, rendszeresen 2-300 LE-ket farmoltam le Minél többet csináltam, annál erősebb lettem, és annál kevésbé lett esélye szegényeknek.
Most a 4. szinten vagyok és sajnos már nem tudom olyan hatékonyan űzni mindezt, de azért igyekszem majd
Dátum: 2008.09.27. 12:56:27
Szerintem a legtöbb játékban a a "vip tagság" egyenlő a plusz előnnyel. Ezzel nyilván akkor tudsz csak élni, ha amúgy is sokat játszol. Ez a probléma csak azért él jelenleg, mert még nagyon együtt van a vip/nem vip társaság, mivel most indult a játék. 1 hónap múlva már a toplistáról meg lehet majd mondani ki fizet és ki nem.

Travi, ikariam, gladiatus stb. ezekben mind közvetlen előnyt veszel másokhoz képest, nem reklámmentességet. És azok lényegesen többe is kerülnek. Szerintem ez az összeg amit itt kell beraknod: kb 500ft/hó a prémiumért szinte semmi. A "jobb cuccok" pedig nem igazán érik meg az árukat, szinte luxus bármit is venni mert túl sok LE, és nagyon kevésért tudod csak eladni. Egyedül a koponyazúzó amit érdemes újítani. + van kiégett őskő is, amit gyűjtögethetsz és ezzel is növeled az ősköveid számát mikor betolsz egy kis zsetont.
Dátum: 2008.09.26. 13:22:10
Ahogy Gort is írta, ezt a játékot nem arra tervezték, hogy pár nap alatt kipörgethesd.
Dátum: 2008.09.26. 08:59:19
Az igazi kérdés az, hogy mennyi LE lehet kinyerni ennyiért
Dátum: 2008.09.25. 10:09:51
ban az egész klánnak : DDD
Dátum: 2008.09.24. 15:15:52
Ez a játék kb 1/10 sebességgel halad mint a travi + itt simán megteheted h nem lépsz be 1 hétig és nem kerülsz komolyabb hátrányba. Szóval ha travi bejön neked, akkor ez könnyen lehet h nem fog.
/mod: egyébként lehet benne építgetni
Dátum: 2008.09.23. 13:24:36
Profil (fent középen) -> profil információ (bal oldali menü)
Dátum: 2008.09.23. 12:46:46
Nyilván hogy nem kell droidnak lenni, de valahol érezhetőnek kellene lennie, ha valaki többet foglalkozik vele. Szerintem elég lenne max 3 napi felhalmozható csp. Ez 90/112 lenne (norm/prém).

Idézet: tramenes - 2008.09.23. 12:24:36
Idézet: Ravenwood - 2008.09.23. 11:59:01
Túl sok CSP-t lehet felhalmozni, és egyáltalán nem látszik meg az, hogy ki mennyi időt foglalkozik a játékkal, ill. mennyi energiát öl bele. Gyak 10 naponta elég egy egész napot lenyomni, és még akkor sem kell egész nap a gép előtt ülni.


Hála a jóégnek hogy a játék nem egy droidképző ami megköveteli az embertől hogy napi tizenx órát üljön a gép előtt ha azt akarja h normális ütemben fejlődjenek a karakterei! Ez egy játék nem főállású munka Nagyonis rendben van h a fejlesztők nem jutalmazzák kifejezetten azt ha a player sokat ül a gép előtt.
Dátum: 2008.09.23. 12:02:48
Láthatatlanság:
Ha rákattintasz megtudod Ne aggódj, rá kell kattintani mégegyszer, hogy aktiváld, előbb leírja h mit ad.
- +10 minden tul-ra (+3*tapasztalati szintkülönbség)
- nem tudsz portyára menni
- kevesebb LE VD-re
- min 24óra effekt
=> inaktív időszakra jó (nyaralás/hétvége/lemaradás), ill. ha szopóágon vagy (sokan betámadnak)

Fókuszkő: őskőből tudod venni
Kiégett Őskő: ha veszel (pénzért!) őskővet, akkor max az általad vett őskővek mennyiségéig aktiválod az amúgy nálad levő inaktívokat. tehát amit kapsz: vásárolt mennyiség + inaktívak(de max annyi inaktív, amennyi aktívat vettél)
Dátum: 2008.09.23. 11:59:01
Na ez az amit én sem értek! Kinézem a leggyengébb emberek közül valamelyiket (tulajdonságösszeg + felszerelés alapján), majd pedig simán 0-ra vernek (értsd: nem sebzek semmit!). Pedig csak a támadásra + védekezésre rakok és van prémes fegyóm is +4 támadással. Ennyire azért nem kéne szerencsétlennek lennem

+ Ami nagyon elgondolkodtat, hogy túlságosan lineáris a játék. Nem tudok "lemaradni", hogy megerősödjek. Ha játszom akkor mindenképpen fejlődök és lépem a szinteket, akár akarom, akár nem.

+ Ill. simán meg lehet csinálni, hogy lemaradok egy kicsit kb 9 napra (37 alap + 9x37csp -> max 400 tárolható prémmel), majd a "semmiből" előre török. Túl sok CSP-t lehet felhalmozni, és egyáltalán nem látszik meg az, hogy ki mennyi időt foglalkozik a játékkal, ill. mennyi energiát öl bele. Gyak 10 naponta elég egy egész napot lenyomni, és még akkor sem kell egész nap a gép előtt ülni.
Ráadásul a lemaradós stratégia annyiból is életképes, hogy 9 nap múlva valszeg kb a 4-5. szinten lesz mindenki (3. szintre elérni: 115csp portya nélkül, ami eddig biztos), és így csupa inaktív szinten kell haladni, nem kell aggódni, hogy esetleg betámad valaki, így több lehetőség van nagyobb mennyiségű LE felhalmozására, és magasabb szintű tárgyak vásárlására kapásból. Hiszen végig lehet rohanni a szinteket csak vadászattal, és nem kell költeni semmire, így nem lesz veszteségem később mikor lecserélem, mert egyből a jobbat veszem.
Dátum: 2008.09.22. 19:53:56
Tapasztalati pont kell hozzá. 1 vadászat: +2 TP, 1 sikeres portya: +1TP (1.szinten). A 2. szinthez 100 kell, de ezt a karlapodon is megtalálhatod. A LE a tulajdonság fejlesztésekhez és a boltban való vásárláshoz kell.
Oldal: 12345