Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Ariel

Dátum: 2009.11.23. 14:46:38
Ne kezdjük már el magasztalni az egyik taktikát a másikkal szemben. A magas kivégzés pont annyira taktikai elem mint a szinguláris, vagy a VF. Ha együtt indultam valakivel, de mára a taktikámnak köszönhetően 8 szinttel leelőztem, azért miért kapok kevesebb jutalmat portya végén mint az, aki VF-et használva bevárja és ripityára veri azokat akik sokkal késöbb indultak és nem használnak VF-et?
Dátum: 2009.11.23. 14:13:40
Ilyen alapon el lehet felejteni a szint alapú besorolást, hiszen egy pók is 20:0-ra ver mindenkit, még akár 5-6 szinttel felfelé is. Sőt, Ricardo is 20:0-ra veri a 8 szinttel nagyobbakat amikor kijönnek 15% alól. Nekik mégis jár jutalom.
Az erősebb/gyengébb fogalom már rég nem párosítható a szinthez.
Dátum: 2009.11.23. 13:10:40
Ez könnyen előfordulhat a projekció miatt is. 40-es projekcióval 6000 LE-t lehet megvédeni, és ennyivel 1200 LE-t lehet szívni.
Simán lehet, hogy csata közben a védő elszív tőled 1200-at, Te pedig semmit nem nyersz, mert az 1200 elszívott LE csak a rablás után adódik hozzá az ő 6000 levédett lélekenergiájához.
Ezért írtam még a legelején, hogy a projekció fölötti LE-ből számolódjon a százalékos rabolható érték, ne pedig a teljesből.

Ha pedig nagyon lefelé ütsz, eleve nem nyersz semmit csata végén, de tőled tudnak szívni.
Dátum: 2009.11.20. 15:46:12
Ha ott lennél ahol én, akkor Te is látnád, hogy nem 7-8 szintet lefelé hatékony a portya. Sokkal jobban megéri mondjuk TLO klónját ütni, mint bárkit 8 szinttel lefelé, bármilyen gyenge is. Belőle sem szívok kevesebbet, mint a kisebbekből, mert a sebzésem nem kevesebb. Ugyan úgy eltalálom őt is mint a 8 szinttel gyengébbet, a sebzésem is ugyan annyi, esetleg ha valóban erősebb az állata, akkor mondjuk 300-al kevesebbet sebzek belé összességében, mint lefelé ütve. Viszont emellett tp-ben sokszorosát kapom annak, amit lefelé ütve kapnám, és a csata végén sem 0-500 LE lesz a rablásom eredménye, hanem 2-3000.
A 7-8 szintel lefelé ütésnél már csak Galmuszk klónját éri meg kevésbé ütni, nyilvánvaló okokból.

Én sem kérdőjelezem meg, hogy miért úgy nyomod a kivégzést, ahogy. Gondolom tisztában vagy vele, hogy hogy éri meg legjobban. Te se próbáld meg elhitetni velem, hogy 8 szintet lefelé ütve éri meg a LE szívást használni, mert tisztában vagyok vele, hogy ez nem igaz.
Dátum: 2009.11.20. 14:48:28
Gyakorlatilag ugyan azokat a tárgyakat használom mint 8 szinttel ezelőtt, egyedül a fegyver módosult némileg. A késöbbiekben pedig még kisebb szerepet kap a szintkülönbség, köszinhetően a kereskedelem megváltozásának. A szintnek sokkal kisebb szerepe van a portyában mint mondjuk tavasszal volt. A tulajdonság- és szakértelemösszeg sokkal pontosabb képet ad a karakter erősségéről mint a szintje.

Az állatok elnyelését ebbe belekeverni teljesen fölösleges, mert nem a legmagasabb alapszintű újonnan befogott lények adják a nagy elnyelést, hanem a régóta edződő, sok portyát nyert állatok.
Dátum: 2009.11.20. 12:36:18
Mortimer, Te is tisztában vagy vele, hogy a karakter erőssége már rég nem a szintjétől függ. Egy ilyen korlátozásnak semmi értelme nem lenne, maximum 4-5 játékos LE szívása válna köddé.

Jerikó ötlete sokkal használhatóbb. Persze csak ha helyre rakjuk, hogy mi van a nevezőben és mi a számlálóban.

Az elszívott LE = standard elszívott LE * ellenfélSZÖ / sajátSZÖ * ellenfélTÖ / sajátTÖ.

Két karakter közötti erőkülönbséget sokkal inkább jellemzi ez a képlet, mint a szint, és szinte mindenhol alkalmazható, még vf-es és pók karaktereknél is.
Dátum: 2009.11.20. 10:35:40
Idézet: Tyberius06 - 2009.11.20. 10:24:27
Valamikor 4 hónap után kezdtem el érdemben foglalkozni a témával, amikor már majdnem a törlés határán voltam. Ergó azokat is kötelező kimaxolni már az elején, mert nélkülük szar a karakter, kivéve ha pók... Alkalmazkodás. Feljön fórumra vagy wikire és máris tájékozódhat, hogy mi a jó...

Ezek szerint ha a jövőben egy új játékos nem fejleszti a VF-et, és ezzel annyi verést kap, hogy a törlés határára kerül, akkor az normális, ha egy olyan választásba kényszerül, hogy vagy töröl, vagy kifejleszti a VF-et, és fele tempóban játszik?
Dátum: 2009.11.20. 00:50:08
Ezért írtam, hogy kiváncsi lennék a 3 hónappal ezelőtti állapotra a VF használatát illetően, és 3 hónap múlva is jó lenne megnézni, hogy mit mutat a statisztika. Gyanítom, hogy ez a százalék nem konstans, hanem folyamatosan növekszik a VF használók aránya.

Sokan vannak most is akik nem akarják használni a VF-et, ők valóban le tudják még hagyni a VF-es játékosokat, és "befutnak a kettő közti résbe". De mi lesz azokkal, akik a jővőben indulnak? Hová futnak be, ha elöttük a játékosok 60-70%-a VF-et használ, és másfél, két év lenne mire lehagyná az összes VF-es karaktert? Nekik nemhogy egyre könnyebb lenne a játék, hanem egyre nehezebb és kilátástalabb, 30-ik szinten még lehet, hogy nyögve nyelősen megnyerik majd a portyáikat, de 50-ik szinten már esélytelenek lesznek. Mire 70-ik szintre érnek 7-8 hónap alatt, olyanokkal találják szembe magukat, akik másfél éve játszanak, ellenük mégis mi esélyük lenne? Nagyjából semmi. Nekik már nem marad más választásuk mint a VF vagy a törlés.
Dátum: 2009.11.20. 00:35:24
Idézet: Failure - 2009.11.20. 00:16:15
Egy VF-es maximum olyan nem VF-essel találkozhat, aki alóla érkezik, de pár hét alatt már el is húz felette.


Egy 3 hónap múlva induló karakter, aki nem használ VF-et, két év alatt kerülne olyan szintre, ahol nem VF-es karakterekbe ütközik. Hiába lépi gyorsabban a szinteket, mindenhol VF-et fog találni. Kétlem hogy sokan állnák két évig a folyamatos pofonokat, hogy végül elmondhassák, hogy túl vannak rajta. Inkább beállnak a sorba és VF-et fejlesztenek.
Dátum: 2009.11.20. 00:29:34
Túl sok dolgot akarsz belemagyarázni a dolgokba. Felejtsd már el, hogy hol áll a karakterem a toplistán. A "homokzsákok" VF nélkül sem érnének utol, mert szingulárist használok.

Egyszerűen csak azt vedd végre észre, hogy az új játékosoknak a VF már nem alternatíva lesz, ha sikeresek akarnak lenni a játékban, hanem egy kötelező szakértelem, mint a spektrális manipuláció, és a többi. De a VF miatt mindent dupla annyi idejükbe kerül majd elérni, mint pl nekem került. Olyan, mintha a VF is egy szimpla LE termelő szaki lenne, de duplázza a szintlépés költségeit.

A karakteremnek totálisan mindegy, hogy 20, 30, vagy 100 szinttel alatta mit csinálnak a VF-es karakterek. De annak aki 3 hónap múlva elkezdi a játékot, már nem marad választási lehetősége, fejlesztenie kell a VF-et ha érvényesülni akar, ezzel pedig el kell fogadnia, hogy pl nem 8-9 hónap alatt küzdi le a fertőzést, hanem másfél év alatt, és még sorolhatnám.
Dátum: 2009.11.20. 00:06:52
Failure, valóban félreértettél, vagy elvesztetted a fonalat. Nekem is van VF-es karakterem, teljesen tisztában vagyok az előnyeivel és hátrányaival is.

A VF jelenleg még valóban alternatív lehetőség a játékosok előtt. Érdekes statisztika amit Miklós elővett, kiváncsi vagyok, milyen volt az arány 3 hónapja, és milyen lesz 3 hónap múlva. Amíg a VF egy alternatív lehetőség, addig semmi gond nincs vele, de sajnos kezd "kötelezővé" válni, ahogy a sajtolás, spektrális manipuláció, csapdakészízés, stb. Ha valaki talpon akar maradni, akkor fejlesztenie kell ezeket a szakértelmeket, különben sikertelen lesz. A VF-el lassan ugyan ez lesz a helyzet, ha valaki nem fejleszti, akkor sikertelenné fog válni.

A VF-nek viszont van egy nagyon komoly mellékhatása, az, hogy felére lassítja a játék tempóját. Amint "kötelezővé" válik a VF a boldoguláshoz, és mindenki kifejleszti, rögtön eltűnik az az előnye, hogy dupla LE-t szerezhet vele egy karakter az adott szinten, és csak a mellékhatás marad, a lassított szintlépés.

Amíg nem volt VF, addig azok kerültek előnybe, akik gyorsabban kifejlesztették a LE termelő szakértelmeket. A jövőben az fog előnybe kerülni, aki hamarabb kifejleszti a VF-et, de egy idő után mindenkinek meglesz, ahogy a LE termelő szakértelmek is, mert ezek nélkül nem maradhat talpon a karakter. Ha a LE termelő szaki mindenkinek megvan, az majdnem ugyan az, mintha senkinek sem lenne. Ha a VF mindenkinek megvan, olyan mintha senkinek sem lenne a LE szempontjából, de a játékmenet szempontjából felére lassul minden.

Egyetlen javaslatom volt a VF-el kapcsolatban, annyi, hogy legalább az akadémiából legyen kivéve, hogy mindenki elérhesse.

Mindössze arra akartam felhívni a figyelmet, hogy a VF csak addig ad bármiféle előnyt a játékban, amíg a játékosok túlnyomó része nem használja. Amint megvan mindenkinek, az előny elszáll, és marad a lassított játék. Ezt sokan nem látják, vagy nem akarják, mert most még élvezik a VF előnyeit.
Dátum: 2009.11.19. 23:04:55
Ha minden így marad ahogy most van, fél év múlva oda jut a játék, hogy lesz egy maréknyi játékos akik olyan tempóban haladnak mint eddig, mindenki más viszont úgy játszik majd, mintha egy lassított serveren lennének feleannyi csp-vel. Mindenkinek meglesz a VF, innentől kezdve pedig ez már nem dupla LE-t jelent az adott szinten, hanem feleannyi csp-t.
És ez a probléma gyökere, nem pedig a dupla LE. Az nem gond ha egy szakértelem növeli a szerezhető LE mennyiséget. Ha mindenki kifejleszt egy LE termelő szakit, akkor helyreáll az egyensúly és nem történik semmi. De ha a VF-et kifejleszti mindenki, azzal felére lassul a teljes játék.
Dátum: 2009.11.19. 21:27:19
A szavazásból hiányolom a "Légiós vagyok" opciót
Dátum: 2009.11.19. 20:54:37
Én pedig nemrég azt hallottam, hogy veszélyes a Balatonba menni, mert tele van dihidrogén-monoxiddal, amiről bebizonyították, hogy minden rákos sejtben jelen van, valamint a szervezetbe történő bevitele függőséget okozhat, és az elvonás minden esetben halálos végkimenetelű.
Dátum: 2009.11.18. 22:58:41
A helyzet nem ilyen egyszerű. Sokaknak fogalma sincs arról, hogy létezik a VF egészen addig amíg a szövetségük fel nem húzza a megfelelő szintű akadémiát. De egy közepes/kis szövetség a megfelelő infók hiányában mire odáig eljut, hogy elgondolkozzon a VF-en, addigra már késő, és konstans áldozattá válik.

Sokan azt mondják, hogy a szinguláristól a karakter "vízfejű" lesz a sok TP miatt. A VF ismeretének hiánya majdnem olyan, mintha a karakter maxos szingulárissal indulna, és lenyomna akár 30-40 szintet is mire észbekapna, hogy sokkal gyengébb lett a szakértelem miatt mint a környezete.
Ezért kell kivenni a VF-et az akadémiából.
Dátum: 2009.11.18. 21:55:59
Birka megoldása nem jó. Ha csökken a szintek TP költsége, és csökken a vadászatért kapott TP, akkor még komolyabb szerephez jut a szinguláris. Míg eddig mondjuk kaptam napi 1000 TP-t portyából és 3000-et vadászatból, ezután ugyan úgy 1000 jön majd portyából, de csak 1500 vadászatból. Sokkal gyorsabban nőne a szintkülönbség mint valaha.
Dátum: 2009.11.18. 21:22:44
Idézet: Miklós - 2009.11.18. 20:36:35
Szóval lehet, hogy végső soron ez csak az élen levőknek a problémája


Biztos vagyok benne, hogy nem csak az élen levők problémája. Nektek szintén probléma, hiszen olyan fejlesztésekkel kell előhozakodnotok, ami mindenkinek megfelel, nem pedig csak egy rétegnek. Pl a kalandokkal a vf-es kariknak nem lesz gondjuk, de aki csak most kap észbe, fél év lemaradással a szaki fejlesztésében, annak már késő. Pláne annak aki nem fejleszti. A másik a KH ami a topnak készült, mert annyira elhúztak a többiektől / befékeztek a többiek.

De a VF-nek nem csak előnyei vannak. Az epikusok durván erősítve lettek, a VF-es karakterek sokkal lassabban haladnak majd velük. Sokkal nehezebben hullanak majd az entitások, és szövin belül is sokkal kevesebb epikus tárgy lesz. Egyszerűen nem lehet belőni egy olyan erősséget, ami VF-es karinak és a rohanóknak is kihívás lenne. Másik dolog maga a szintlépés. Eleinte még pár nap, mire szintetlép egy karakter, de a tempó elég szépen belassul, és VF-el akár 3 hétre is nyúlhat egy szintlépés magas szinten. Ehez társul, hogy magas szinten a kereskedelem is módosítva lett, így az a csúnya helyzet áll majd elő, hogy akár 5-6 héten keresztül nem lesznek új tárgyak a kufárnál. A játék tempója teljesen le fog lassulni és állóvíz lesz belőle. Simán beleférne, hogy magas szinten az 50% csökkentés szintenként 1-el csökkenjen, míg el nem éri a 20-30%-ot. Enélkül lesz 40-50 karakter akik 120-150-ik szintűek, a többiek meg még el sem érik a 90-et.

Persze azon is el lehet gondolkozni, hogy a top-ot hogyan lehet lassítani. Pl ha a szinguláris csak azonos szintűek ellen és fölfelé ütve érvényesül, lefelé nem. Máris kevesebb a bejövő TP. De pl el nem tudom képzelni, miféle tápot kellene a VF-het társítani, hogy Barrique kifejlessze és elfogadja, hogy ezután csak kéthetente fog szintetlépni.


További probléma, hogy a VF az akadémiához van kötve. Persze létezik akadémia turizmus, de a játékosok nagy része ilyesmire nem is gondol. Aki nincs megfelelő szövetségben, annak sokkal kisebb esélye van a VF-re, és ha már 15-20 szinttel késöbb jut el odáig, hogy VF-et fejleszthessen, az már késő. Simán ki kéne venni a VF-et az akadémiából, hogy bárki, akár szövetség nélkül is fejleszthesse.
Dátum: 2009.11.18. 18:54:32
Miklós, én konkrétan azzal sem vagyok tisztában, hogy mi volt a célja a VF-nek, illetve, hogy szerinted elérte-e a célját, vagy valami teljesen más sült ki belőle?

Mi volt a célja?
- hogy a szintjükön gyengébb karakterek ezzel lemaradhassanak az őket folyamatosan támadóktól és lélegzethez jussanak?
- hogy az élen állók be tudjanak fékezni, hogy ismét legyen portyacélpontjuk?
- hogy aki kifejleszti az laposra verhesse a portyasugarában azokat akiknek nincs?
- hogy lassuljon a játék és ne rohanjanak előre az emberek?
- hogy megduplázódjon szintenként a LE/TP arány?
- hogy a pókok is kapjanak kihívást?
- hogy nehezebbé váljanak az epikusok?
- hogy a bajnoki viadalokat ugyan az a tucatnyi ember nyerje?

Nekem tényleg nem tiszta, hogy mi volt a célja a VF-nek. De azzal tisztában vagyok, hogy a játéknak nagyon sok részére van kihatással, ami nem egyszer negatív. Legutóbb pl a kalandok próbáit szívták meg azok, akiknek nincs kifejlesztve.
A portyaablak asszem szándékosan lett lebutítva, hogy nehezebb legyen a gyengéket farmolni.
Ha manós rendszerbe kerülnek, akkor is portyában támadhatók, csak pp követelményt kell adni a támadásnak. Mindössze annyi kell, hogy amikor a portyaablakra mész, akkor a kristály horda szűrő megszűnik, helyébe kell egy gomb, amivel a KH-t ütheti az ember. Ezután pedig mindenki a szintjének megfelelő ellenfelet kapna, akárcsak a manók esetében. A KH konkrét erőssége (hogy hány szinttel nagyobbak a játékosoknál) pedig szintén egyeztetés tárgya lehet. Nem térkapu v2.0 a cél természetesen.