Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
21. hozzászólás - 2009.11.16. 13:30:08 (Válasz Byzon #19 hozzászólására.)
Idézet: Byzon - 2009.11.16. 12:30:32
Idézet: winnie - 2009.11.16. 12:15:08

aki olyan szánalmas, hogy ilyenekkel foglalkozik, az megérdemli, hogy nyerjen. szerintem ennyire szánalmas ember nincs.


Nem szánalmas, csak optimalizál
Mellesleg Jeriko csinált pl ilyen adatbázist, szabadon hozzáférhető


Igen, ezért is írta winnie, hogy burkoltan beszólhasson nekem.
Pontszám: 5.02
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
22. hozzászólás - 2009.11.16. 15:45:13 (Válasz Jeriko #20 hozzászólására.)
Ha manós rendszerbe kerülnek, akkor is portyában támadhatók, csak pp követelményt kell adni a támadásnak. Mindössze annyi kell, hogy amikor a portyaablakra mész, akkor a kristály horda szűrő megszűnik, helyébe kell egy gomb, amivel a KH-t ütheti az ember. Ezután pedig mindenki a szintjének megfelelő ellenfelet kapna, akárcsak a manók esetében. A KH konkrét erőssége (hogy hány szinttel nagyobbak a játékosoknál) pedig szintén egyeztetés tárgya lehet. Nem térkapu v2.0 a cél természetesen.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 7.07
kedvelt tagmastervFérfi
Végzetúr mester
687 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
23. hozzászólás - 2009.11.16. 16:21:25
Portyarendszer fejlesztés, kalandrendszer finomítás, küldetésrendszer felélesztése, háború rendbetétele. Ennyi fontos dologra nemigen lesz elég az 1 óra. Akkor inkább legyen szó a közeli fejlesztésekről meg a jövőképről... És esetleg egy újabb event se lenne hülyeség, akár csak felvetés szinten is...
A "Pokrócozás Királya" személyesen!
(A név márkavédett, köszönet érte Ösvényjárónak)
Pontszám: 4.72
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
24. hozzászólás - 2009.11.16. 22:11:48
A vastagbőr/sebgyógyítás és a másodlagos varázslat/közelharci sebzések indokolatlan különbözősége. Előbbiek fix védelmet/gyógyítási értéket adnak, míg utóbbi százalékos, ezért a szintenként egyre erősebbé váló varázslatokkal/fegyverekkel fejlesztés nélkül is nő a hatásuk.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.57
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
25. hozzászólás - 2009.11.16. 22:14:55
A portyaablak rendezhetetlensége. A játék legelején, tavaly még lehetett szövetség, tulajdonság, vagy százalék alapján rendezni, de a megszüntetése óta sokkal hatékonyabb a toplista használata.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 4.29
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
26. hozzászólás - 2009.11.16. 22:18:02 (Válasz Mortimer #25 hozzászólására.)
A portyaablak asszem szándékosan lett lebutítva, hogy nehezebb legyen a gyengéket farmolni.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 8.05
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
27. hozzászólás - 2009.11.16. 22:19:24 (Válasz Ariel #26 hozzászólására.)
igy van, direkt lett kiveve a rendezes, h ne a legalacsonyabb TOjut usd (vagy ha azt akarod akkor toltsd a fel eleted a toplistan )
Pontszám: 7.59
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
28. hozzászólás - 2009.11.16. 22:25:20 (Válasz Endyr #27 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2009.11.16. 22:19:24
igy van, direkt lett kiveve a rendezes, h ne a legalacsonyabb TOjut usd (vagy ha azt akarod akkor toltsd a fel eleted a toplistan )


Vagy naponta 15 percet, és akkor kis túlzással azt is megmondom ki milyen állatot fogott aznap be
Szval szerintem vissza is lehetne csinálni a portyalistát, a célt a butítás nem valósította meg, csak az átlagfelhasználónak lett káromkodósabb ez a része a játéknak.
Szerintem.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.54
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
29. hozzászólás - 2009.11.16. 22:26:42 (Válasz Ariel #26 hozzászólására.)
A gyengéket így is ritkán lehet farmolni, csak amikor 15% felé érnek.
Másodpercek
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.54
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
30. hozzászólás - 2009.11.16. 22:28:04 (Válasz Ariel #26 hozzászólására.)
Tudom.

De attól még szövetségek és százalék alapján simán lehetne rendezni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.57
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3623 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
31. hozzászólás - 2009.11.16. 22:55:07
Tudom, hogy a háborús rendszer megreformálását régóta központi kérdésnek tartják sokan. én nyitott vagyok olyan kezdeményezésre, amely valóban jelentősen jobb a jelenleginél. Már számos ötlet elhangzott, de mindegyiknél sikerült belátni, hogy több sebből vérzik. Ha van épkézláb ötlet, juttassátok el emailben, hogy tudjak rágódni rajta. Ott erről vitát kezdeni valószínűleg nem hoz érdemi eredményt, ebben igazat adok McPaulnak, de beszélhetünk róla.

A hatalom tornyát szerintem elég jól kezeltük, én megvárnám, mit hoz a mostani változás, mielőtt tovább piszkálnánk.

A portyapontot soha nem terveztük erőforrásnak. Kis mértékben mégis az lett - védelem italt, kristály italt vehetsz érte, most már a bukott portyák is hozhatnak kalandokat azaz fejlődést -, de ezt tovább semmiképp sem akarjuk eszkalálni. Akinek 150 pp-je van, az ne stresszelje magát vele, időnként nullázza ki a portyabeállitással és akkor tudja megint gyűjtögetni

A KH kiterjesztéséről szívesen beszélek, de már elég sokszor leírtam, miért nem tartom ezt jó ötletnek: igazándiból ez semmi pluszt nem ad, csak talán valami kis szerepjátékos élményt, ez inkább egy hiánypótló dolog az élmezőnynek, de egyszersmind szivatás is, amit nem feltétlenül akar mindenki magának a középmezőnyben.

A kvízolimpia egy érdekes kérdés. Az adatbázisok használatát teljesen kiküszöbölni nem lehet. Az tény, hogy aki 50 kérdésből 45-öt tud, és csak 5-öt kell megnéznie, az jobb időt fut, mint akinek az 50-ből 25-öt kell megnéznie, tehát a tudás továbbra is számít. De az adatbázisok ellen csak kétféleképpen lehet fellépni: tűzzel-vassal irtani, perrel fenyegetni, ez sztem nem hatásos és nekem ez nem kenyerem. A másik hogy rendszer szinten védekezni ellene, erre volt számos ötletünk, de vagy nagyon lassítanák a szervert, vagy nagyon sok befektetést igényelnek, vagy végső soron ugyanúgy "hackelhetők". Alapvetően egyébként a gond az, hogy az adatbázis gyűjtése nyilván nem manuálisan, hanem egy scripttel zajlik. Manuális beírkálással sosem lehetne 200ezer kérdést összegyűjteni. Sajnos, ahol van tét és verseny, ott van csalás is... és egy böngészőből futó programmal én nem tudom felismerni, hogy valaki egy "third party" programmal adatokat gyűjt.

"portyaablak rendezhetetlensége". ez már közel egy éve lejátszott menet, remélem ezt nem hozod fel, csak a többiek idejét rabolnád vele.
Pontszám: 3
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
32. hozzászólás - 2009.11.16. 23:04:15 (Válasz Miklós #31 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.16. 22:55:07
"portyaablak rendezhetetlensége". ez már közel egy éve lejátszott menet, remélem ezt nem hozod fel, csak a többiek idejét rabolnád vele.


Amikor ellővök egy tucat PP-t a kristály hordára, és hordára szűkítve marad alig 8-9 bot, amiket nem tudok megverni akkor szoktam rákattintani a szövetségre, listázom a tagokat, és egyenként végigkattintom a támadás gombot azokon, akiket meg tudok verni. És láss csodát, csomót támadni tudok attól függetlenül, hogy a portyaablak nem dobja ki őket.

De idevehetjük azt a bugot is, miszerint előbb vagy támadható, minthogy te támadhatnál - erről LanMaffia és Ricardo ellenfelei mesélhetnének. Bámulják a visszaszámlálást, hogy tudjanak támadni, és ezáltal leveretni magukat, eközben ütnek be nekik. (Ezt ugyan én személyesen nem tapasztaltam, de több szövetségi társaim mondta, és fórumban is tucatnyi ember megerősítheti.)

Szóval én elhiszem, hogy számodra ez lejátszott meccs, de attól még a portyaablak bugos.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.69
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
33. hozzászólás - 2009.11.17. 09:17:53
Miklós voltak ötletek a háború reformra. részetekről egyikre sem érkezett reagálás. Tudod jól, h nem működik és mindenki rossznak tartja.
Nektek mi a véleményetek Byzonék ötletéről? ÉS ti hogyan kívántok javítani valamin, amiről közel egy ÉVE érkeznek a panaszok?

Más
Hogy több legyen mint egy otthon ingyen is eljátszok játék 4 interakció van-volt a játékosok között a játékban: a csak közösen megoldható kalandok, epikus, a portya és a háború.
A kalandok rég voltak...
Háború nem éri meg csak keresed az érdekességet. Senkinek nem jó a mostani rendszer.
epikust ma már ált egy szöviből az epik szakis pár ember henteli le, nem közösségi esemény.
Az ezerszer lebutított, portya marad amivel kontaktot teremtesz másokkal.

Kell valami játékosok közötti kapcsolatot serkentő dolog.
Pontszám: 7.64
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
34. hozzászólás - 2009.11.19. 16:00:53
Szerintem amiről érdemes lenne beszélni és komolyan fontolóra venni, nem a bevetésének a kérdését, hanem a mikéntjét az a hordaspecifikáció. Jobban el kéne különíteni fejlesztésben a hordákat, illetve hordaspecifikus épületek, küldetések, tárgyak, szakértelmek kellenének...
Az a gáz, hogy ezekre a felvetéseimre soha nem kapok reakciót, pedig színesítenék a játékot.
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 7.54
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
35. hozzászólás - 2009.11.19. 20:11:14
Jó estét!

BaalCain:
Kell valami játékosok közötti kapcsolatot serkentő dolog.

Ahogyan én látom a legjobb erre a kereskedelem. Ha értéktelen, bónuszokat nem adó tárgyakkal lehetne kereskedni, már az is kapcsolatteremtésre késztetné a játékosokat.
Én így valahogy így képzelem:
"Kalandozásaid során egy hordatársadtól hallottad, hogy egy félreeső helyen, csupán néhány napnyi járóföldre tőled sátorváros alakult. A város semleges területnek számít, ahol megpihenhetsz, feltöltheted készleteidet és felszereléseket cserélhetsz."

Lehetnének díszítő tárgyak állatoknak, sátor, kulacs, stb. Szélsőséges esetben adhatnának valamilyen bónuszt pl. +1 Ép-t, stb.
A sátorváros az egyéb menüben lenne, a belépés x idő és amíg bent vagy, nem támadhatnak. Legfeljebb x időt tartózkodhatsz bent. A város negyedekre van osztva, az adott karakter valamilyen rendszer szerint kerülne egy negyedbe, ahol X számú karakterrel kereskedhet. Lehetne valamilyen egyszerű fizetőeszköz, pl. kagyló, de ebből csak keveset, szinttől függetlenül, idő arányában kapna a karakter - ezzel jutalmazni lehetne a játékosokat attól függően mennyi ideje játszanak.
A sátorvárost csak X idő után lehetne újra meglátogatni.
Az egyszerűség kedvéért a tárgyak kép nélküliek lennének, leírással.

Üdvözletem:
Let

Ui: ilyen tárgyakkal azonnal megvalósulhatna egy hordaspecifikáció.
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.21. 22:26:13-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 8.64
népszerűFailureFérfi
Végzetúr tanonc
49 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
36. hozzászólás - 2009.11.20. 01:52:29
Let, ez nem rossz, csak szerintem a többség praktikusan rögtön azt kérdezné, hogy

"ésakkorennekmostmiértelmevan, haigazábólsemmiresejó?"

Másrészt, Miklós számtalanszor kifejtette, hogy kereskedelem nem lesz, met visszaélésekre adhat lehetőséget. Bár így, hogy kvázi értéktelen dolgokkal kereskednénk, szinte irreleváns, csak valószínűleg akkor kifejleszteni is. Bár ezt ítélje meg Miklós, ne én.

Végezetül, az a felvetés, hogy amíg ott vagy, nem vagy távadható, az megint egy portyaellenes húzás. Akkor már a 15%-on kívül itt egy új mentsvár, lehet rohangálni a bazárba, ha kicsit nem akarom, hogy üssenek. Mondjuk emiatt aztán oda is szokna a banda, az biztos.
s1: Fekete Macska Mocska
Pontszám: 8.16
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
37. hozzászólás - 2009.11.20. 10:29:43 (Válasz Miklós #31 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2009.11.16. 22:55:07
A KH kiterjesztéséről szívesen beszélek, de már elég sokszor leírtam, miért nem tartom ezt jó ötletnek: igazándiból ez semmi pluszt nem ad, csak talán valami kis szerepjátékos élményt


Hát, ha megnézem a top karik LE.diff-jét, némi ellentmondást látok e kijelentés és a tények között.
Pontszám: 8.37
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
38. hozzászólás - 2009.11.20. 23:34:42
Az állatok sebzésének bugja, miszerint ha a fegyveres találat kicsi, akkor ők is kicsit sebeznek.

Birka sebzése, ne sikkadjon el:
"Erősen markolva fegyveredet, elsöprő erejű támadást indítasz. 1 pontnyit sebeztél. Kritikus sebzés! HalálStünci, HalálSuni és Kekac az oldaladon harcolnak. 2 támadással 2 életpontot sebeztek."

Ha nem talált volna fegyverrel, az állatai sok százat sebeznek.
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.20. 23:36:32-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.32
népszerűbalgosFérfi
Végzetúr tehetség
175 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
39. hozzászólás - 2009.11.21. 15:45:02
A másik a világesemények, nem hiszem hogy bármilyen eseményt csak a karakterek egy része élvezhessen, így azokat szint sávokhoz(itt a vf-eseket alamit kezdeni kell, ha kell) vagy az össze játékosra kiterjedő világeseménynek kell lennie. Mondjuk milyen már hogy a kh tolódik egyre feljebb és feljebb....
Pontszám: 6.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
40. hozzászólás - 2009.11.21. 18:36:12
A szövetségi jelentkezések szigorítása, opcionálisan szintkorlát bevezetése, vagy akár teljes tiltás.

Indoklás: Minden nap feleslegesen jelentkeznek hozzánk csomóan, és úgyis csak meghívással veszünk be bárkit. Ezt azonban a jelentkezők nem tudják (el se olvassák a szövetségi főlapot), és amíg a szövetségünkhoz jelentkeznek, addig nem tudnak máshova jelentkezni, ahova esetleg esélyük lenne.

Baliys jelentkezési kérelmét elutasítottátok. Ma, 18:33
Soul Eater Soul jelentkezési kérelmét elutasítottátok. Ma, 13:37
Szili001 jelentkezési kérelmét elutasítottátok. Ma, 13:37
Erős vok jelentkezési kérelmét elutasítottátok. Ma, 13:37
A hozzászólást Mortimer módosította 2009.11.21. 18:39:15-kor
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.98
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!