Felhasználónév: Jelszó:
Oldal: 12345
Szerző
Topic neve: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
61. hozzászólás - 2009.11.27. 15:55:24 (Válasz Blackjack #59 hozzászólására.)
Idézet: Blackjack - 2009.11.27. 15:40:37
Igen, de ez sajnos nem megoldás. Szerinted nincs ilyen játékos, de a gyakorlat azt mutatja, hogy van, többször csináltam/juk (akiket ismerek), hogy módosítgattuk a tárgyakat, így nyerve x időt, de egyszer ugye mindenképpen ki kell jönni a 15% alól, s akkor "csodák-csodájára" egyből jött a másodpercre pontos kivédhetetlen támadás.


A mindenit, ez nagyon durva. Én mondjuk teljesen kizártnak tartom, hogy valaki tényleg ül, és 1 órán keresztül nyomkodja másodperenként a gombot. Sokkal kézenfekvőbb, hogy scriptet használ, amit ugye tilos, és ezért lehet szólni a játékvezetésnek.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy csak az ad jó megoldást, ha a 15% alól felbukkanó kap egy minimális haladékot.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 4.78
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
62. hozzászólás - 2009.11.27. 15:58:47 (Válasz Prisma #61 hozzászólására.)
Nem mondom azt, hogy script, a kémgömbbel pl. 1 percenkét lehet csekkolni az illetőt, nyilván ott ül a tag, és percenként csekkol, közben frissitgeti az URL-t. Ezzel még nincs is baj (leszámítva a kimásolt URl frissítést), de ha én is itt ülök, és ő is, akkor miért csak neki van esélye bevinni a csapást?
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.78
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
63. hozzászólás - 2009.11.27. 16:01:51 (Válasz Miklós #51 hozzászólására.)
Tiszteletem!

Az értéktelen, bónuszokat nem adó tárgyakról: amikor korábban egy játékos arról panaszkodott, hogy nincs mit építenie, akkor rámutattam, hogy a lélekpajzsot meg még ki tudja mit nem épitett fel. Amikor azt mondta, már nincs szaki, amit fejleszthetne, akkor rámutattam a tucatnyi nullás szakértelmére. És igy tovább. A válasz mindig az volt, hogy azzal minek foglalkozzon, nem ad elég tápot. Ha beraknánk olyan tárgyakat, amelyeknek semmi értelme nincs, akkor az a játékosoknak csak egy kisebb hányadát kötné le. A többiek, pont azok, akik a folyamatos fejlesztések után sírnak, azok nem foglalkoznának vele. Játékosok közötti kereskedelem nem lesz, ezt már korábban megbeszéltük, mert bár megdobná a játékot, de rengeteg csalási lehetőséghez vezetne. A kereskedelem jó dolog egy teljesen pve játékban, de megöl egy pvp játékot.


Megértem az álláspontodat.
Figyelmedbe ajánlanék -és remélem játékostársaim érdeklődését is felkelti- azonban néhány értekezést, kísérletet és kimutatást.

Jun-Sok Huhh: An Economic Analysis on Online Game Service (Seoul National University - School of Economics August 28, 2009)
http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=1335120
Az írás kielemzi az egyes üzleti modellek hatékonyságát, fő tárgya a Real-money Trading (RMT) és kiemeli a micropayment módszert.


Hao-Erl Yang, Chi-Chuan Wu Kuang-Cheng Wang: An empirical analysis of online game service satisfaction and loyalty (Expert Systems with Applications: An International Journal archive Volume 36 , Issue 2 (March 2009))
http://portal.acm.org/citation.cfm?id=1465014
Az írás tárgya 3 olyan tényező, mely alapvetően meghatározza az online játékokkal való elégedettséget és az ahhoz való lojalítást.

Boreum Choi et al.: The Effects of Users' Motivation on their Perception to Trading Systems of Digital Content Accessories: Focusing on Trading Items in Online Games (2006.01.03)
http://www.computer.org/portal/web/csdl/doi/10.1109/HICSS.2007.527
Az írás tárgya az online játékok tárgykereskedelme.

http://virtual-economy.org/
Az oldalon a farmolástól kezdve több különböző témában írt cikkek megtalálhatóak

Kaushar Ahmed: Trading in Massively Online Game makes Real Money in Virtual World (2008)
http://www.scribd.com/doc/3276258/Trading-in-Massively-Online-Game-makes-Real- Money-in-Virtual-World
A cikk azt tárgyalja, mennyire átlátható (és adóztatható) a virtuális kereskedelem.

Én még csak átfutottam a cikkeket, de remélem ugyanolyan gondolatébresztőnek találja mindenki, mint én.


Tisztelettel
Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.27. 16:03:19-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.00
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
64. hozzászólás - 2009.11.27. 16:10:59 (Válasz Prisma #61 hozzászólására.)
Üdvözletem!

Idézet: Prisma - 2009.11.27. 15:55:24


A mindenit, ez nagyon durva. Én mondjuk teljesen kizártnak tartom, hogy valaki tényleg ül, és 1 órán keresztül nyomkodja másodperenként a gombot. Sokkal kézenfekvőbb, hogy scriptet használ, amit ugye tilos, és ezért lehet szólni a játékvezetésnek.

Abban viszont teljesen igazad van, hogy csak az ad jó megoldást, ha a 15% alól felbukkanó kap egy minimális haladékot.


Ha megengeded, megosztanám veled, hogy van egy módszer, mely nem igényel különösebb hozzáértést.
Megtámadom a karaktert, kémgömbbel megnézem a támadás utáni életerőpontjai számát. 1 óra múlva újra kémgömböt használok. Ekkor megtudom, hogy mennyi életerőpontot regenerál 1 óránként. Kiszámolom (szintjeink különbségét beszámítva) mennyi életerőpontnál válik támadhatóvá. A kémgömbtől kapott adatok szerint kiszámolom, ez mennyi idő múlva lesz. Beállítom az órát 2 perccel korábbra, majd szűkített kereséssel rákeresek X másodpercenként.
Háborúban kiváló módszer. Script biztosan nem kell hozzá. Természetesen az átöltözést, gyógyitalokat, stb. nem veszi figyelembe.
Néha érdemes egy szövetségi tagot megkérni, hogy a támadás előtt kémlelje ki az adott karaktert, csak hogy biztosra menjünk.
Egyébként gondolom ezzel a módszerrel nem mondtam újat!


Üdv
Let
A hozzászólást Let. módosította 2009.11.27. 16:11:44-kor
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.67
kedvencgabibácsiFérfi
Végzetúr tehetség
241 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
65. hozzászólás - 2009.11.27. 17:32:29 (Válasz Let. #64 hozzászólására.)
Üdv,

ehhez nem kell kétszer kémgömbözni, hiszen 24 alatt gyógyul valaki 100%-ba, azaz Excellben egy jó kis függvénnyel ki lehet számoltatni, mp-re pontosan a megfelelő %-ot. (Én is így csinálom )
Pontszám: 8.95
fórumozóPrismaFérfi
Végzetúr mester
903 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
66. hozzászólás - 2009.11.27. 17:36:18 (Válasz Let. #64 hozzászólására.)
Igen, ezt természetesen én is kipróbáltam már.

Blackjackkel azonban pont arról beszélünk, hogy noha ezt az általad leírt módszert nagyon könnyű kivédeni átöltözéssel (szerintem a tájékozott játékosok többsége így csinálja), ő mégis azt tapasztalja, hogy abban a másodpercben kapja a támadást, amint támadhatóvá válik.

Én nem hiszem el azt sem, hogy van olyan fanatikus játékos, aki percenként kémgömbözik egy órán keresztül, hogy a megfelelő pillanatban csapjon le. Már csak ezért sem, mert ehhez eleve egyetlen karakterre kell koncentrálnia. Én még mindig azt gondolom, hogy az ilyen az scripttel dolgozik.
Egyenlőre próbálta osztani a sajtot a róka a medvebocsok számára.

Egyelőre az egyelőre szó jelenti azt, hogy "most még".
Pontszám: 5.74
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
67. hozzászólás - 2009.11.27. 17:55:50 (Válasz Prisma #66 hozzászólására.)
nem szeretném ha ebbe az irányba menne el a téma, mert ez már csak mellékes (hogy van e ilyen játékos vagy nincs), maradjunk az alap problémánál, a kivédhetetlen mp pontos támadásnál, ha az megszűnik minden megoldódik:)
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.78
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
68. hozzászólás - 2009.11.27. 17:58:51 (Válasz Blackjack #67 hozzászólására.)
Mit akarsz kivédeni, hgoy ne verjék le az ember életét, vagy ne raboljanak tőle.
Mert a másodikra már az elejétől van mindenki számára elérhető megoldás.
Az első meg nem lehet komoly, ez egy PVP játék, itt üti egymást a nép.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.70
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
69. hozzászólás - 2009.11.27. 18:01:49 (Válasz Blackjack #67 hozzászólására.)
Költsd el a lélekenergiát mielőtt 15% fölé érsz...
Pontszám: 5.13
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
70. hozzászólás - 2009.11.27. 18:13:41 (Válasz gabibácsi #65 hozzászólására.)
Tiszteletem!


Idézet: gabibácsi - 2009.11.27. 17:32:29
Üdv,

ehhez nem kell kétszer kémgömbözni, hiszen 24 alatt gyógyul valaki 100%-ba, azaz Excellben egy jó kis függvénnyel ki lehet számoltatni, mp-re pontosan a megfelelő %-ot. (Én is így csinálom )


Bocsáss meg, de ellent kell, hogy mondjak. A 24 órát a hordán kívül a prémium státusz és a gyorsítás is módosítja. Egyik sem látható a karakterlapon. Természetesen lehetséges prémium tárgyakból és magas szintből mindkettő meglétére következtetni, de a 3. világon, 20 és 30 szint között, ahol én is vagyok (ahol egyébként 33%-al gyorsabb nem pihenve az életpont regeneráció) ez igen nehezen következtethető ki.


Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.68
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
71. hozzászólás - 2009.11.27. 18:13:55
Ha nem csak felületesen olvastad volna el az írást, látnád, hogy nem az a bajom hogy LEVERNEK, hanem hogy a készítők nem adnak esélyt a KIVÉDÉSÉRE, ha ez szerinted nem unfair, akkor nem látod a lényeget. Nem csak az LE rablásról van szó. Ha én hajlandó vagyok a saját időmből arra áldozni, hogy itt üljek a gép előtt, hogy folyamatosan leverve tartsam magam (mindegy milyen indokból: pl ha nem akarom, hogy kínzókamrába vigyen vki), akkor erre legyen lehetőségem, hiszen nem kevés időt, és energiát ölök a dologba. Jelenleg nincs rá lehetőségem. Nem tudsz folyamatosan 15% alatt maradni, mert páran kihasználják a másodperc pontos támadást. Érted mi a baj? Egy támadási forma ami ellen nincs orvosság. Pedig én ugyanannyi -sőt- energiát áldozok a védelmemre, mint az aki a másodperc pontos támadásra építi fel a játékát. Attól, hogy 16%-on lehetne először leverni az embert azt hiszem ez még egy pvp játék maradna, annyi történne, hogy aki hajlandó időt és energiát áldozni, az 15% alatt tud maradni, ha akar. A játékosok 90%-a észre sem venné a változást, 9%a pedig üdvözölné. Ráadásul a 15% azért lett bevezetve, hogy a játékosoknak védelmet nyújtson, ezt az intézkedést tenné tökéletessé az a megoldás, amit Jerikó javasolt (15% alól kijöve az epikus, térkapu,használható, 16%on támadhatóvá válik a karakter..s ez nem egy ajándék lenne, mert itt kell lenni hozzá mindig időben)

De rendben, maradjon minden így, viszont akkor azt kérném a fejlesztőktől, hogy oldják meg azt, hogy ne lehessen kimásolt címmel másodpercenként (kimutathatatlan script egyébként..) frissítgetni a böngészőben.. (nem lehet megoldani..ezért lenne ésszerű és FAIR, a 16%os korlát)
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.11.27. 18:29:48-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 6.64
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
72. hozzászólás - 2009.11.27. 19:00:23 (Válasz Blackjack #71 hozzászólására.)
Scriptet felejtsd el, ezzel kár vagdalózni, mert ilyen elven te is írhatsz scriptet amivel 15% alatt tartod magad és akkor csak a netsebesség dönt.

A mondandód többi részére is reagálva, én meg azért játszom hogy PVP-zek, raboljak és nem érdekel a bújócskád, nekem jogom van a rablás lehetőségéhez, és rengeteg időt eltöltök ehhez a játékkal, követelem a játékélményt!!!
Ezért én azt a javaslatot teszem, hogy a játékosokat már 14%-nál lehessen támadni, mert ez így számomra nem játék, és jogom van hozzá, főleg miutána Beho talin már őskövet is fogok venni!!!
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.80
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
73. hozzászólás - 2009.11.27. 19:07:20 (Válasz Almási Viktor #72 hozzászólására.)
Idézet: Almási Viktor - 2009.11.27. 19:00:23
Scriptet felejtsd el, ezzel kár vagdalózni, mert ilyen elven te is írhatsz scriptet amivel 15% alatt tartod magad és akkor csak a netsebesség dönt.

A mondandód többi részére is reagálva, én meg azért játszom hogy PVP-zek, raboljak és nem érdekel a bújócskád, nekem jogom van a rablás lehetőségéhez, és rengeteg időt eltöltök ehhez a játékkal, követelem a játékélményt!!!
Ezért én azt a javaslatot teszem, hogy a játékosokat már 14%-nál lehessen támadni, mert ez így számomra nem játék, és jogom van hozzá, főleg miutána Beho talin már őskövet is fogok venni!!!


Az a baj, hogy nem akarod felfogni az alapproblémát. Igen, neked jogod van megtámadni, nekem meg jogom van kivédeni a támadást, igaz? Szerintem eddig egyetértünk. A probléma az, hogy én ugyanannyi energiát fektetek a te támadásod kivédésére mint te az én megtámadásomra, te mégis meg fogsz engem támadni, ha akarsz. Ez szerinted így igazságos, és jól van. Szerintem meg nincs jól. A scriptet is felesleges emlegetned, vegyük ki a képletből a scriptet, az URLbe kimásolt direkt/közvetlen támadási link (amit aztán manuálisan frissítgetsz) jobb helyeken ugyanúgy szabálytalan..lenne. Ráadásul nem, nem tudom ezzel a módszerrel SEM megakadályozni, a te támadásodat (már próbáltam manuálisan..), ugyanis a "beütés frissítgetés" a 15% kijövetelével egyidőben megtörténik mindig, gyorsabban minthogy bármi más történne.

A rablás bűvkörében érsz, már többször leírtam, régen nem az LE rablásról van szó, hanem a támadhatóságról, a kettő nem egy és ugyanaz feltétlenül. A 15% ráadásul a játékosok védelmére lett létrehozva, nem a szívatására.

szerk: ráadásul ne próbáld meg úgy beállítani a javaslatomat, mintha az a pvp rovására menne, hiszen szó sincs erről. Aki eddig nem figyelt a 15%-ra az ezután sem fog, ez a modosítás csak betömne egy apró foltot a 15%-os védettség szabályban.
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.11.27. 19:14:22-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 5.51
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
74. hozzászólás - 2009.11.27. 19:14:31 (Válasz Blackjack #73 hozzászólására.)
"régen nem az LE rablásról van szó, hanem a támadhatóságról, a kettő nem egy és ugyanaz feltétlenül. A 15% ráadásul a játékosok védelmére lett létrehozva, nem a szívatására"

De figyi ez egy PVP játék, miért akarod tamagocsivá?
LE rablás célzat nélkül nem nagyon figyelik az embert mikor jön ki 15% alól.
Biztos vagyok benne, hogy így is beesik néhán yközvetlen támadás, de nekem is volt magas szintű karakterem, azért ez nem túl sűrű eset, tapasztalatból tudom.
Ráadásul tudsz gyógyitalt venni amennyit csak akarsz, manából gyógyítani ha megvan, (ha nincs vedd meg, nagyon jó szaki).
Mint látod igenis van lehetőség a kivédésre, amit te szeretnél az a csipet izgalmat is kiszedné a játékból nagyon sok helyen, és unalomba fulladna sokak részére.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.96
népszerűKundiFérfi
Végzetúr tehetség
210 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
75. hozzászólás - 2009.11.27. 19:17:07 (Válasz Blackjack #71 hozzászólására.)
Benne van a védekezés a rendszerben, éppen hogy nem világit rá nagy pulzáló vörös nyíl.

Nyitva van az epikus csata ugy hogy támadhatod.

Minden mást egy másik ablakban csinálsz. ott amikor közeledik az idő, visszamész az epikuscsatás ablakba. És egyszerű középsőegérgombra beállitod, hogy open link in new tab vagy windowt nyisson. majd mintegy örült elkezded nyomogatni. kész is. abban a mikorszekundumban megy a leüttetés. Valszeg a másik oldal is ugyanezt csinálja a te támadásod gombjával.

Tehát fair! ugyanannyi időtők van. Az nem lenne fair, ha te megakadályozhatatlanul ki tudnád védeni.


Ill ezen felül ott van az aukciós házban a kamikaze tárgy. Csak kell valaki aki 0 LE vel táborozik és kész vagy.
Pontszám: 5.50
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
76. hozzászólás - 2009.11.27. 19:18:53 (Válasz Kundi #75 hozzászólására.)
Idézet: Kundi - 2009.11.27. 19:17:07
Benne van a védekezés a rendszerben, éppen hogy nem világit rá nagy pulzáló vörös nyíl.

Nyitva van az epikus csata ugy hogy támadhatod.

Minden mást egy másik ablakban csinálsz. ott amikor közeledik az idő, visszamész az epikuscsatás ablakba. És egyszerű középsőegérgombra beállitod, hogy open link in new tab vagy windowt nyisson. majd mintegy örült elkezded nyomogatni. kész is. abban a mikorszekundumban megy a leüttetés. Valszeg a másik oldal is ugyanezt csinálja a te támadásod gombjával.

Tehát fair! ugyanannyi időtők van. Az nem lenne fair, ha te megakadályozhatatlanul ki tudnád védeni.


Ill ezen felül ott van az aukciós házban a kamikaze tárgy. Csak kell valaki aki 0 LE vel táborozik és kész vagy.


Ne nézzetek légyszíves teljesen hülyének:) Ezeket már mind kipróbáltam, és mint mondtam igen gyors neten ücsörgök, mégsem ért semmit, a támadó mindig előbb ütött be..tehát nem fair.

szerk: az a baj, hogy elméleteket gyártotok, ezeken már túl vagyok, próbáljátok ki gyakorlatban, utána mondjátok, hogy ki tudjátok védeni!:)
A hozzászólást Blackjack módosította 2009.11.27. 19:20:16-kor
Zoidberg - v1
Pontszám: 5.50
népszerűCavalornFérfi
Végzetúr mester
472 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
77. hozzászólás - 2009.11.27. 19:22:55 (Válasz Blackjack #76 hozzászólására.)
Akkor mégegyszer kérdezem, nem lehetne ELKÖLTENI mielőtt kiérsz 15% fölé ?
Pontszám: 4.89
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
78. hozzászólás - 2009.11.27. 19:25:27 (Válasz Almási Viktor #74 hozzászólására.)
Köszönöm hogy tanácsokat adsz, azt hiszem 78as szinten értem hogy működik a játék.. ja és de, épp hogy magas szinten elég gyakori eset ez amiről írok, de biztos vannak alul is. A tamagocsizás meg nagyon népszerű kifejezés, minden olyan dologra, ami nem az agresszort segíti. Ja, hogy pl. a büntetőt (ami egy védekező tárgy) randommá tettük, az persze nem tamagocsizás..de lehetne még sorolni:)
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.74
népszerűBlackjackFérfi
Végzetúr mester
365 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
79. hozzászólás - 2009.11.27. 19:27:07 (Válasz Cavalorn #77 hozzászólására.)
akkor még egyszer le irom..nem a rablásról van szó, hanem a 15% támadó/védő balanszról. Remélem Jerikó még visszanéz, hátha ő érthetőbben ki tudja fejteni..
Zoidberg - v1
Pontszám: 7.74
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Mi az amiről beszélni kell a találkozón
80. hozzászólás - 2009.11.27. 19:35:35 (Válasz Blackjack #78 hozzászólására.)
Ja hogy topközeli vagy?
Veletek nem vitázom, értelmetlen, teljesen más játékot játszunk.
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 3.96
Oldal: 12345
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője