Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Jeriko

Dátum: 2009.03.08. 11:23:04
Birka: akkor a vesztes pontosan kétszer annyi LE-t kap, mint a nyertes, ha jól értem? (Mindketten a nyertes sebzése alapján kapnak LE-t).
Gondolom LE-t csak akkor kapnak, ha hábrúban állnak, teht sima portyában nem, ugye?
Szerintem az 5% nagyon sok, 5-ös toronynál 25% (medig lehetne építeni a tornyot?), ami 1000-es sebzésnél (ami elég gyakori 40. szint felett) 250 LE csatánként a győztesnek, 500 a vesztesnek.

Az ötlet egyébként tetszik, talán picit finomítani kellene rajta. Pl. mindketten kapjanak ugyanannyi LE-t. Illetve érdemes lenne átgondolni, hogy mennyire lehet visszaélni vele:
- Leveszek minden páncélt, állatot, ezért mindenki engem fog ütni, mert könnyen legyőzhető vagyok. Óriásikat sebeznek belém, a sebzésért LE-t kapok, abból gyógyitalt veszek, felgyógyulok, várom a következő delikvenst, dől a LE...
Dátum: 2009.03.08. 09:28:12
Megmondom őszintén, cseppet sem bánom, hogy nincs háború. A hordagyűlölet nagyon felborította a hordk közötti egyensúlyt. Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy melyik gyűlöletet hányan fejlesztették ki, és átlagosan mekkora szintre. Van egy fogadásom, hogy messze a gyémántgyűlölet vezetne.

Részemről az élbolyt látom, ott még sarkallatosabban jön ki a különbség: A top 50 karakterből 45 az Elit Hordába, Azúr Légióba vagy Tökéletes Gyémántba tartozik - leginkább egymást ütik. Az Azúr és az Elit szövetségben van egymással, gyakorlatilag mindkét szövetség minden tagja gyémántgyűlötet fejleszt. A TGY azon tagjait, akik zafír gyűlöletet fejlesztenek, az Elit veri bucira, akik rubin gyűlöletet, azokat az Azúr.

De alacsonyabb szinteken sincs másként, tekintve, hogy a karakterek kb. fele gyémánt. Mindeki választhat, hogy milyen gyűlöletet fejlesszen: ami az ellenfelei kb. 60%-ára hat (azért 60%, mert saját hordáját itt nem számoljuk), vagy amelyik csak 20%-ára.

Remélem a háborús dolgot módosítása előtt (vagy azzal egyidőben) itt is lesz némi korrekció. Például, hogy nem egy, hanem legalább két gyűlöletet lehessen fejleszteni. Esetleg tudjam álcázni a hordámat.
Dátum: 2009.03.07. 17:41:43
Bajnoki medállal az a gond, hogy jelenleg ugye negatívban működik bajnokin. Vannak karakterek, akik simán megtehetik, hogy bajnoki előtt beváltanak egy medált, bajnokin meg szereznek még egyet. Legyen beváltható, de akkor ha valaki beváltja, attól kapja meg a mínuszokat bajnokin.

A csp-ért aranydukát szerintem jó, de tegyünk mellé még egy feltételt: nem lehet több csp-d a maximális háromnegyedénél. Akik nem használják a csp-t, azok itt komoly korlátba ütköznek.
Dátum: 2009.03.06. 17:48:52
Sajnos a bajnoki jelentős része ezek után azon múlik, hogy olyannal sorsolnak-e össze, akinek ellened van hordagyűlölete fejlesztve vagy fordítva.
Dátum: 2009.03.06. 06:27:12
Szerintem abból kellene kiindulni, hogy bizonyos szint után érdemes legyen állatot cserélni. Mondjuk 40-50 lépett szint után. (Ez alatt a gazdi lép mondjuk 10 szintet.)

Ha 50. szint után egy állat már 3000 TP-ből lép szintet, amiből egy első szintű lép akár 10-et is, akkor lesz egy pont, ahol az új állat a magasabb alapszintjével és kevesebb lépett szintjével ugyanolyan erős lesz, mint a régi az alacsonyabb alapszintjével, de több lépett szintjével. A csere azért fogja megérni, mert az új állat lényegesen gyorsabban tud fejlődni az alacsonyabb lépett szintje miatt.
Ezen a ponton jó lenne, ha a kisajtolt régi állat után kapott LE kb. bizosítsa az új állat beidomítását. Így senki nam panaszkodhat, hogy komoly veszteség érte.

A modellt így kb. az első 50 szintre kell belőni, hogy mi van afelett, annyira nem fontos, bár biztos lesznek fanatikusok, akiknek az lesz a célja, hogy nekik legyen legmagasabb szintű állatuk. Az is biztos, hogy az állatok fejlődése többet nem szállna el.

Viszont az alapszintet ehhez beszámítanám minden tulajdonságba, a lépett szinttel egyforma mértékben.

Ezzel a megoldással - mivel önszabályozó - a hordázás kérdését sem kell külön vizsgálni.

Szerintem 50 (vagy 100) TP-s első szint és 50 TP-s növekedés lenne a legjobb. Egyszerű, átlátható, alacsony szinten gyorsan fejlődne az állat. 0., 16., és 40. szinten pedig össz TP mennyisgben találkozik a Miklós féle "első 5 szint 100 TP-s növekedés, utána 15 szint fix 500 TP, utána megint 100TP növekedés" modellel.
Dátum: 2009.03.06. 06:11:09
Idomtásnál az nem férne bele, hogy nem fél órát idomítom, hanem egyszerre kell befizetni az LE-t, és abból jön ki a szükséges idő? Ez is egy olyan dolog, ahol nem a LE számít, hanem hogy mennyit tudsz gép előtt ülni.
Dátum: 2009.03.04. 07:14:21
Nem ismerem jól a magyar adórendszert, de azért pár dologgal egyet értek benne.

Az egyik a jövedéki adó (tipikusan cigaretta, alkohol). Ezek szerintem olyan dolgok, amelyek jók, ha be vannak épülve az adott termékbe (nyílván komoly csalásokra adnak lehetőséget, de nem hiszem hogy a cigaretta és alkohol okozta károkat (komoly kihatásuk van pl. az egészségügyre) a többi embernek kellene megfizetnie.

Ami pl. az szja-t és az áfá-t illeti: megint szemléletbeli különbség van. Elsőre mindegynek tűnik, hogy az szja-t csökkentik és áfát emelik, vagy fordítva, mert ugyanannyi fizetésből ugyanannyit tudsz vásárolni.
Csakhogy Magyarországon alig van valaki normálisan bejelentve. 18 év munkaviszonyom van, ebből SOHA nem kaptam úgy fizetést, hogy teljesen be legyen minden jelentve. De mivel azok is elköltik a pénzüket, akik feketén szerzik, így az áfából nagyobb bevételre lehet szert tenni, mivel könnyebben behajtható. Eért jó, ha nem a fizetéseket adóztatják meg, hanem annak elköltését.

Ugyanilyen szempontok alapján van létjogosultsága az ingatlan adónak. Ha valakinek van egy kacsalábon forgó villája, azt ugye valamiből össze kellett hoznia, akkor is, ha hivatalosan rokkantnyugdíjas.

Szóval ha a pénz elköltése van megadóztatva, ott adózik akár az uzsorakamat is.
Ezzel együtt persze érdemesebb lenne különbséget tenni az árucikkek között is, pl. egy plazmatévének nem biztos, hogy ugyanakkora áfa tartalommal kell bírnia, mint például a kenyérnek, tejnek vagy gyógyszereknek.

Szóval az adóegyszerűsítés, összevonás nagyon jó dolog, csak meg kell nézni, hogyan érinti a társadalom különböző rétegeit. Ugyanazt az adót be lehet szedni több módon is.
Dátum: 2009.03.04. 06:04:00
A háborús aktivitást azzal lehet fokozni, ha értelmet adunk a háborúnak. Legyen CÉLja.

Például hatalom tornyának mintájára olyan épület, amit győztes háborúval tudsz elvenni a másiktól, viszont a birtoklás során naponta kap a birtokló szövetség minden tagja -1-et minden tulajdonságára (ezek a mínuszok csak akkor érvényesek, amikor olyan taggal csatázik, akivel háborúban áll, és egyiküknél ott a háború tornya).

Egyébként meg adhatna valami jó kis bónuszt, pl. győztes portyáért mindig kapsz annyi*3 LE-t, mint ahányas zintű volt, akit legyőztél (az esetlegesen elszívotton felül).
Idézet: Viskos - 2009.02.28. 01:06:42
Miklos: Én nem tudom mennyire bonyolult leprogramozni, de nekem is van egy javaslatom:
Amikor valaki ki akar lépni egy szövetségből, akkor kiléphet azonnal, ha épp nincs háborúban a klán. (És nincs hadüzenet sem ellene.)
Ha háborúban van épp a klán valakivel, akkor letárolod, hogy épp kivel van háborúban és addig nem tud kilépni a klánból, amíg ezek a háborúk le nem zajlottak. Ha akarod már azok is számítanak, akik hadat üzentek, de még nem indult meg a háború.
Amikor egy háború befejeződik, akkor a kilépni akaróktól kitörlöd a listából az éppen lezajlott háborút. Amikor a karakternek már nincs több befejezendő háborúja, akkor automatikusan kilépteted a szövetségből.
Most már, hogy klánnélküli: korlátozás nélkül mehet ahová akar. Ha akar vissza is léphet a klánjába, ahol eddig volt.
Én ennél korrektebb megoldást nem látok a probléma orvoslására, hogy a háború elvesztésének veszélye miatt ne legyenek ki-be lépegetések.
Ehhez fel kell venned 2 új mezőt a karakterhez, egyet a kilépni akarok flagre, egy szöveges listát meg a kilépést akadályozó háborúkkal.


Ez jó ötlet, de nem old meg mindent: pl. más szövetségből átjön egy nagyon erős karakter, hogy megnyerje a háborút.
Jelenleg az új belépők ugye nem TELJES JOGÚ tagok, amíg nem töltötték fel a lélekkutat. Ki-be lépésnél ilyen nincs, mert akkor nem kell tölteni. Viszont lehetne használni ezt a nem telejs jogú státuszt:

1) Nem teljes jogú státusszal rendelkező tag portyaeredményei nem számítanak háborúban (ez friss belépőknek még jó is, mert nem kapnak gyakorlótér/védőfal bónuszt - egy háborúban nagyon érdmes őket verni, könnyű pontszerzési lehetőség. Ha a legyőzésük (vagy az ő győzelmeik) nem számítanak háborúban, az megoldja ezt a problémát.
2) Háború alatt belépők csak akkor kapnak teljes jogú státuszt, ha a szövetségnek nincs olyan háborúja, ami az ő belépése előtt kezdődött (és persze a lélekkút feltöltésének is eleget tett).

Megjegyzem, ezzel is lehet trükközni, például gyengébb karakterek ki-be lépnek a szövetségből, így háborús pontot majd nem lehet szerezni rajtuk - viszont mivel ezt a másik félnem tudja ezt, még így is támadni fogja őket; az épületek használatának jogát viszont elvesztik (katakomba, térkapu, védőfal), szóval nagyon rosszul járnak.
Dátum: 2009.03.03. 06:57:04
Idézet: CaveMaN - 2009.02.28. 10:01:03
Nem. Ezen nincs mit taglalni. Galmuszknak 1 hónapja 400k LE diffje volt, biztos nem ér semmit a gyémánt bónusz, azért van neki most 600k feletti.


Igen, Galmuszk tipikusan átlagkarakter, valószínű teljesen véletlen, hogy vezeti a TÖ toplistát, érdemes mindekit hozzá hsonlítani és vele példálózni. A szerzett 200k-jának negyede lehet a gyémánt bónusz, tehát az LE.diff-jéből 175k-t egész biztos máshogy szerzett.

Te mennyit is szereztél ez idő alatt? Vagy nézzünk meg engem, kb. top15-ös karakter vagyok 144k LE-diff-el - fél év alatt, vagy a jelenleg a toplistát vezető Aranyalma (aki hónapokig az LE.diff-et is vezette) jelenleg 253k LE.diff-el rendelkezik.

Nem tudom, neked mi a véleményed, esetleg mondhatjuk-e azt, hogy Galmuszk nagyon komoly és druva - ezen a szinten más karakterek számára szinte elérhetetlen - dolgot produkált alapban ahhoz, hogy a hordabónusza így működjön? Te sem kaptál volna ennyit, én sem, Aranyalma sem. Gondolom egyetértünk, hogy a gyémántok 99,99%-a ennek tizedét sem szedi össze.

De nézzünk még egy példát. Szerintem aránylag kevés rossz stratéga, idióta és hasonló képes kinelevni erős karaktereket. Akik most a toplista első 100-ban vannak, szerintem igen jó stratégák.
Mondanék pár nevet:
Sanyi a Jani, Karpatia, Shienkai (most így hirtelen, anélkül, hogy utána néztem volna).
Ők mind gyémánt hordások voltak, akik másra váltottak. Szerinted mérhetetlenül ostobák, hogy ezt megtették?
Esetleg sorolj fel pár nevet te is, akik más hordából váltottak gyémántra. Mindjárt lesz súlya az állításaidnak.
Dátum: 2009.03.03. 06:40:33
Idézet: Kocos - 2009.03.02. 09:01:59
Maximum +30 TO-t jelent, gondolom akarcsak en, te is benezted, hogy csak minden masodik szinten ad bonuszt.

En azt mondom jo is lenne tudni, meg nem is.


Igazad van, valóban benéztem ezt a 2 szintes dolgot. Így már talán nem annyira durva.
Dátum: 2009.03.03. 06:32:53
Idézet: BlackSheep77HUN - 2009.02.28. 22:34:51
Javaslatot tennék 2 fejlesztésre. (Ha már volt akkor bocsi, de nem olvastam el az összes Hsz-t)

- A prémium tagsággal rendelkezők 10%-ka több LE-t kapjanak vadászat során. (Helyes kvíz válasz esetén ez összesen 20% LE bevételt jelentene)
A jelenlegi prémiu tagsággal járó bonuszok nem túl ösztőnzőek.
- A cselekvéspontok (ha jól figyeltem meg) 30 perces újra termelődési limitjét 20 percre lehetne csőkkenteni. (Ezt lehet prémium tagsághoz is kötni)


A prémium tagság egy hétre 6 őskő - azaz napi egy. Ennél még egy ital, vagy fókuszkristály is drágább. Szerintem a prémium tagság a legolcsóbb (és legjobban megtérülő) lehetőség, amit az őskőért kaphatsz. Havi kb. 25 őskőből megvan, ami bankszámlás fizetéssel nincs 400 forint - harmad mozijegy, egy üveg kóla, vagy egy hamburger ára
Dátum: 2009.03.03. 06:29:12
.
Dátum: 2009.03.02. 06:08:29
Sziasztok!

Szerintem ez a szaértelem kicsit durvára sikerült. (Aki nem tudná, egy kiválasztott horda ellen annyi plusz támadást és IQ-t kapsz, ahányas a szakértelem szintje.)

Jelenleg egy támadást és egy IQ-t összesen több, mint 27000 LE-ért tudok fejleszteni. Ezt a szakértelmet pedig még 30-as szintre is (az a maximuma) csak 6500 LE-ért fejleszthetem. Ez nagyjából azt jelenti, ez a szakértelem nagyjából 4-szer könnyebben fejleszthető, mint a legfontosabb két tulajdonság együtt.

Igazából attól félek, hogy emiatt teljesen átalakul a harc. Nem az fog dönteni, hogy az elmúlt hónapok során hogyan fejlesztetted a karakteredet, hanem hogy neked van-e ilyen szakértelmed ellenfeled hordája ellen, esetleg neki van-e a te hordád ellen (csak egy horda ellen fejleszthető). Ha egyik sincs, esetleg mindkettő van, akkor nagyjából változatlanok az esélyek, de ha csak egyiknek (erre durván 50% az esély, tehét nem lesz ritka), az már önmagában eldönti a harcot, hacsak nincs óriási különbség eleve a két fél között. Nem vagyok abban biztos, hogy ez jó (Bajnokit például sorshúzássá változtatja, azon múlik, kapsz-e olyan ellenfelet, akinek van ilyen szakértelme a hordád ellen. Bár pont Bajnokin talán még elfogadható.)

Ráadásul ez a szakértelem nem látszik a karakterlapon, vagy portyaablakban, pedig akár +60 TÖ-t is jelenthet a legfontosabb tulajdonságokra (sokkal durvább, mint a láthatatlanság, vagy a segítő kéz).

Érdekelne, mit gondoltok erről.
Dátum: 2009.03.01. 15:21:02
Idézet: DeDoom - 2009.03.01. 12:32:06

Jerikó, ha jól értem, ennek a postnak az a lényege, hogy szerinted a Beholder ügyfélszolgálata sz*r.


Semmi ilyet nem akartam mondani, sajnálom, ha ez jött le. Igazából félig vicces párhuzamnak szántam.

Idézet: Miklós - 2009.03.01. 13:00:08
Jerikó hozzászólásaiból nekem az jött le, hogy nem akartok változást...


Idézet: Jeriko - 2009.02.27. 20:25:45
... mi pedig nem akarjuk a többi szövetséget megszivatni azzal, hogy a játékélmény szempontjából rosszabb (ám számunkra hosszabb birtoklást biztosító) megoldást választjuk (büntetés növelés), valószínű belemegyünk a csökkenő toronyba (ami még mindig nem tökéletes megoldás, de az eddigieknél sokkal jobb).


Ezek szerint félreérthető voltam. Legyen csökkenő torony, a másik a játék szempontjából sokkal rosszabb megoldás.
Dátum: 2009.02.28. 20:13:52
A kialakult vitára gondoltam.
Dátum: 2009.02.28. 19:24:23
Idézet: Petur - 2009.02.28. 12:44:59
Teljesen egyetértek azzal, hogy szükségtelen volt ekkora tornyot építenetek, de ezt a hibát már akkor elkövettétek, amikor 20. szint fölé értetek, és ez teljesen független attól, hogy változik-e a torony működése vagy sem. Én a magam részéről ellenzek minden olyan megoldást, ami az összes többi szövetséget hátrányos helyzetbe hozza. Egyszerűen nem tartanám korrektnek, ha valamelyik szövetség olyan előnyt kapna, amit utána a többi nem.


Petur: az eredeti koncepció szerint csak akkor tudott volna valaki minket megelőzni, ha legalább annyit épít, mint mi. Ezért nem hogy szükségtelen volt ekkora tornyot építeni, de pont, hogy érdemes. Te magad írtad korábban e fórumon, hogy ha 20. szintig építettünk volna, pár nap alatt meg lehetett volna minket előzni.
Csökkenő toronynál ugye teljesen más a helyzet, mivel a torony magától bomlik, így nem kell senkinek se ekkora tornyot építenie az előzéshez. Szerintem alapvetően más a két stratégia.
Dátum: 2009.02.28. 12:33:00
.
Dátum: 2009.02.27. 20:25:45
Idézet: CaveMaN - 2009.02.27. 16:41:19
Szvsz túl van számolgatva a dolog, Miklós meg Árpi (TGY nevében) beszéljék meg privátban, aztán közöljék a megállapodás eredményét.


Sajnos ezen nincs mit megbeszélni, Miklós nem sok konstruktivitást mutat.
Ha előre tudjuk, hogy csökkenő torony lesz, nem éptettünk volna 52 szintet, hanem csak kb. 40-et. Megspóroltunk volna kb. 3millió beépített LE-t, amiből közel egy hete lehetne 10-es kínzókamránk, és valószínű ugyanúgy nálunk lenne még a torony is.

Kocos megjegyzése teljesen helyénvaló, miszerint Miklós levezetése tökéletes, csak nem a végkimenetelre vonatkozik, hanem az ez utáni építkezésekre - és mivel mi már nem szándékozunk épteni, így teljesen irreleváns.
Továbbra is tartom, hogy a korrekt megoldás az lenne, ha Miklós hozzájárulna, hogy a megváltozott szabályokhoz igazítsuk a taktikánkat (ahogy erre minden utánunk építő szövetségnek lehetősége lesz), de ettől mereven elzárkózik.

Mivel Miklós miránk hárította a döntést, mi pedig nem akarjuk a többi szövetséget megszivatni azzal, hogy a játékélmény szempontjából rosszabb (ám számunkra hosszabb birtoklást biztosító) megoldást választjuk (büntetés növelés), valószínű belemegyünk a csökkenő toronyba (ami még mindig nem tökéletes megoldás, de az eddigieknél sokkal jobb).

Petur: Ha szerinted csökkenő toronynál is megéri 52. szintig építeni, gondolom az Elit Horda is fel fogja eddig húzni a tornyot - az lenne az az érv, amit tökéletesen el tudnék fogadni.
Dátum: 2009.02.26. 19:31:46
Miklós, még egy gondolat: tegyük félre a számokat! Te azt mondod: "bocsánat tévedtünk, máshogy kellett volna csinálni a tornyot". Mi ezt elfogadjuk, megértjük, tényleg javítsd ki úgy, ahogy szerinted a legjobb lesz - támogatjuk. Viszont te is fogadd el, ha azt mondjuk: "akkor nem így csináltuk volna". Ennyit szeretnénk, nem többet.

Lényegtelen, kinek milyenek a számításai, feltételezései. Ha bukunk, akkor bukjunk a mi számításaink alapján.