Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: láthatatlan sajtolás nerf
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
561. hozzászólás - 2010.10.15. 12:03:05
Aza baj, hogy több "valós" probléma merül fel a játékban, mint amennyi új fejlesztés be....

(és az új fejlesztéseken nem a NERF-eket, meg meglévő lehetőségek kivételét értem)

Az eszenciák egy jó kis színfolt lenne, de mivel lehet őket gyűjteni és maradandó tápra becserélni, így egyet sem éri meg elhasználni, hanem csak ott porosodik a karakterlapon, és majd szépen beváljuk őket...
Pedig tényleg jók lennének a használatra, de hát én sem vagyok hülye, hogy elfecséreljem őket...
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.43
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
562. hozzászólás - 2010.10.15. 17:36:26
Idézet: Darah - 2010.10.13. 15:19:41
Miklós!

A köpenyekkel mi lesz?


Kaphatnánk erre a kérdésre választ, vagy továbbra is csak az egy-két fejből kipattanó csodálatos nerfötletek vannak figyelembe véve, míg az esetleges kérdések, bár elolvasva valószínűleg, válaszra méltatva továbbra sincsenek?

Nem ezt a köpenyt vettük meg.
A hozzászólást Darah módosította 2010.10.15. 17:41:27-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.75
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
563. hozzászólás - 2010.10.15. 17:52:30
A köpeny hatása nem változott, maga a láthatatlanság adta bónusz nem változott, nem értem, miért kéne a köpennyel bármit kezdeni...
Pontszám: 4.08
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
564. hozzászólás - 2010.10.15. 18:00:11 (Válasz Miklós #563 hozzászólására.)
jogos...
Amikor az aukciós házban megvettétek a köpenyt nem az volt "aláírva" hogy ezzel jobban tudsz majd a láthatatlanságban való vadászathoz alkalmazkodni.... hanem az hogy csökken az idő...

Tehát a köpeny 100%-an betölti a funkcióját most is!
V3-Alíz
Pontszám: 5.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
565. hozzászólás - 2010.10.15. 18:22:47 (Válasz Miklós #563 hozzászólására.)
Ha megveszel egy nyaralóbérletet negyven évre, aztán két év múlva a nyaralót lebontják, attól te még nyugodtan utazhatsz a nyaraló hűlt helyére nyaralni, szerintem mégis vissza fogod követelni a pénzed, illetve elvárod, hogy nyaraltassanak.

Amikor megvettük a köpenyt, semmiféle csatamérleghez nem volt kötve a láthatatlan sajtolás, a köpeny használati részét képezte, mint ahogy magának a láthatatlanságnak is az egyetlen értelme volt.

Egy aukciós relik nem pár napba, és három őskőbe kerül.

Az sem volt odaírva, hogy kell hozzá negatív csatamérleg, vagy valaha kelleni fog, ha bármire is használni akarod Dozer.
A hozzászólást Darah módosította 2010.10.15. 18:23:18-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.91
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
566. hozzászólás - 2010.10.15. 18:30:57 (Válasz Darah #565 hozzászólására.)
Darah te tudod értelmezni a leírtakat?

Rejtőköpeny---relikvia---A láthatatlanság aktiválási és használati ideje is 6 órára csökken

Hol van ebben benne az hogy:
1. Láthatatlan vadászatnál az állatbefogás esélye nő, vagy csökken?
2. Egyáltalán bármi ami a vadászathoz kapcsolódna?

A rejtőköpeny a következőre jó:
felezi a "várakozási" és a láthatatlanságban eltöltött időt! Ezt 1 hónappal ezelőtt is teljesítette és most is teljesíti!
Azt hogy te ezen kívül mire használod, vagy hogy milyen stratégiát építesz köré, az a te dolgod...
A hozzászólást Dozer módosította 2010.10.15. 18:31:53-kor
V3-Alíz
Pontszám: 5.80
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
567. hozzászólás - 2010.10.15. 18:32:06 (Válasz Darah #565 hozzászólására.)
A köpenynek semmi köze a sajtoláshoz. A köpeny funkciója, hogy 6 óránként bújhatsz ki-be. Az, hogy ezt sokan másra is használták, annak semmi köze a köpeny tulajdonságához, mert az köpeny nélkül is elérhető.
Az más dolog, hogy a köpeny többen emiatt vették meg, nyilván ezért látják, hogy kárba veszett a dukát.
Pontszám: 4.70
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
568. hozzászólás - 2010.10.15. 18:38:17 (Válasz Dozer #566 hozzászólására.)
Dozer, te tudod értelmezni amit írok?

A láthatatlan sajtolás a játék kezdetétől köztudottan a láthatatlanság szerves részét képezte.
És így a láthatatlanság köpenyéét is.

Amikor megvettük a köpenyt, nyilván azért vettük meg, és nem a tyúkot, szkarabeuszt, ángyomtérdét, mert tudtuk, hogy mit tud a láthatatlan sajtolás.

Nem sunyiban, a fórumon hetvenezer helyen leírt módon működött így a dolog a kezdetektől.

Nézhetjük még egymást hülyének, ha szükségét érzed, de én azt hiszem pontosan tudod te is, és Miklós is, hogy a reliket nem azért vettük meg, hogy a nagy semmiért bujdokoljunk láthatatlanban, amit a köpeny a mostani formájában biztosítani tud.

Arról nem szólva, hogy még AF pontokban is büntetve lesz.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 7.58
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
569. hozzászólás - 2010.10.15. 18:39:09 (Válasz Craslorg #567 hozzászólására.)
Mint ahogy kárba is veszett.
Nagy valószínűséggel állítható, hogy a köpenyt mindenki emiatt vette meg.

Edit:
A mostani formájában aukciós értéke pozitív csatamérlegesek esetében nincs.
A hozzászólást Darah módosította 2010.10.15. 18:52:12-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.88
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
570. hozzászólás - 2010.10.15. 18:52:27 (Válasz Darah #568 hozzászólására.)
Értem én amit írsz, de a rejtőköpenynek nem az a funkciója hogy láthatatlan vadászatnál mennyit és hogyan sajtolt...
A rejtőköpeny maga a láthatatlanság "elérését" könnyíti meg!

Láthatatlanságban nem csak vadászni lehet... Ha emlékeim nem csalnak a kalandokban lévő csaták után kapott TP-t is felezi...
De ha visszatérünk arra amit a láthatatlanság eredetileg hivatott lehetőségként nyújtani (miszerint nagyobb védelmet kaptál bejövő támadások ellen) akkor egyértelműen látszik hogy a rejtőköpeny eredeti funkciója semmit sem károsult!

Egy mellékes hatás "károsult" egy nerf következtében, ha Miklós jószivű talán erre változhat a relikvia leírása:
Rejtőköpeny---relikvia---A láthatatlanság aktiválási és használati ideje is 6 órára csökken; +1% lények foglyul ejtésére láthatatlanságban!

bár én pesszimista vagyok ebben a témában...
V3-Alíz
Pontszám: 6.06
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
571. hozzászólás - 2010.10.15. 18:57:04 (Válasz Darah #569 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.10.15. 18:39:09

A mostani formájában aukciós értéke pozitív csatamérlegesek esetében nincs.


Én épp most gondolkoztam el rajta hogy beszerzek egyet...
Minden kora reggel kb 4-5 vereséget kapok, amik ha láthatatlanságban érnének, talán 1, max 2 ha lenne...
Tehát ha lenne arra mód hogy éjszakára láthatatlanságba menjek és amikor felkelek kijöjjek, szerintem élnék vele...

Pozitív a csatamérlegem... És mivel EH-s vagyok s a gyűrű miatt csak fele TP-t kapok ha fennakadnak rajtam, így még jó kis LE/Tp arányt is lehetne vele csinálni jelenleg... Kihangsúlyozom: JELENLEG!
Az hogy mi lesz 5-10-15 szint múlva, arról nem nyilatkozom, mert nem vagyok jós
A hozzászólást Dozer módosította 2010.10.15. 18:58:11-kor
V3-Alíz
Pontszám: 6.13
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
572. hozzászólás - 2010.10.15. 19:01:38 (Válasz Dozer #570 hozzászólására.)
Igen, látom, hogy te tökéletesen jogosnak érzed ezt a döntést.

És azt is értem, hogy a köpeny a láthatatlanság elérését könnyíti meg.
Csak maga a láthatatlanság definíciója változott meg, amiről nem a köpeny, és nem az azt megvásárlók tehetnek.

A láthatatlansági védelmet is kiveséztük már pár helyen.
Egy irgalmas kiáltást sem ér.

Nem látom be miért ne őrizhetné meg a köpeny az eredeti értékét, még ha esetleg az új relik megvásárlása is szükséges lenne hozzá.

Edit:
Hát hajrá, ha ez neked megér egy aukciós reliket.
A hozzászólást Darah módosította 2010.10.15. 19:04:08-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.31
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
573. hozzászólás - 2010.10.15. 19:09:05 (Válasz Darah #572 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.10.15. 19:01:38
Igen, látom, hogy te tökéletesen jogosnak érzed ezt a döntést.


Annyi "fejmosást" kaptam már azért mert hogy EH-s vagyok és állítólag én örülök ennek a nerfnek... Legalább te ne kezd el ha kérhetem
nekem teljesen mindegy volt hogy lesz e nerf vagy sem... Úgy sincs a környékemen sok olyan játékos aki láthatatlanban vadászott, s ha volt is, nagy bizonnyal már nincs is az ütőtávomban így Landragór után..

Más:
Ez nekem megér egy aukciós reliket? Várjuk csak ki a végét hogy így a nerf után mennyiért megy majd el egy rejtőköpeny...
Szerintem sokkal olcsóbban hozzájutok mint te tetted anno nemde?
V3-Alíz
Pontszám: 5.80
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
574. hozzászólás - 2010.10.15. 19:12:47 (Válasz Dozer #573 hozzászólására.)
Nem én kezdtem el.
Te érezted szükségét rögtön beírni Miklós válaszára, hogy jogos.

És igen, valószínűleg olcsóbban veszed meg majd, mint én, és a cinizmusodból pontosan látszik, teljesen tisztában vagy vele, hogy a köpeny így értéktelen.
Ígyhát csak gratulálni tudok neked ehhez, és itt zárnám is soraim.

(jöhetnek a pontozások)
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8.27
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
575. hozzászólás - 2010.10.15. 19:19:59 (Válasz Darah #574 hozzászólására.)
Pár sorral fentebb írtam le kb 20 perccel ezelőtt hogy nem mindenkinek értéktelen ez a relikvia most sem...
Van aki erre használja, van aki arra...

Sokakkal az a baj amúgy, hogy képtelenek "globálisan" nézni ezt a játékot... Csak a saját maguk stratégiáját nézik, s ha abba bekerült egy kis hiba, akkor már mindenkinek rossz...
Nos ez nem így van!

Téged ért kár a láthatatlanság nerfje miatt, de felvilágosítalak hogy engem folyamatosan ér jelenleg is, mert az EH még mindig bugosnak látszik...
Csak van aki nyavajog és van aki nem...


edit: nem a cinizmus beszél belőlem erről biztosíthatlak!
A hozzászólást Dozer módosította 2010.10.15. 19:20:57-kor
V3-Alíz
Pontszám: 5.11
kedvelt tagKenezimiFérfi
Végzetúr tehetség
146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
576. hozzászólás - 2010.10.15. 19:40:08
Csak egy kis eszmefuttatás.

A láthatatlanság, a mostani formájában, annyit sem ér, mint halottnak a csók, mivel a legnagyobb tápot kinerfelték belőle, ergo a köpenynek is kb ennyi az értéke, tehát ha azt szeretnénk, hogy a láthatatlanság tényleg nyújtson védelmet nagyobb szinten is, akkor azon módosítani kell újfent, mert úgy keresztül lehet verni, mint ha ott sem volna.

Továbbá egy nagy karakternek nem összeg megvenni a relikviát, ami a láthatatlan vadászathoz kell, de egy huszonakárhány szintű karakternek hatalmas érvágás lehet az a 18800 LE és a 10 őskő, sőt meg sem veheti, ha nem vesz őskövet.
Azt hiszem, ez megint nem lett rendesen végig gondolva, mert teszem azt vannak olyan játékosok is, akik még nem rendelkeznek saját keresettel, vagy ha rendelkeznek is, másra költik és nem arra, hogy ide őskövet vegyenek.
De hát ez is pont olyan,mint minden elhamarkodott hirtelen nerfelés és fejlesztés ebben a játékban.
Alea Iacta Est!
Pontszám: 5.97
fórumozóFaust0neFérfi
Végzetúr mester
714 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
577. hozzászólás - 2010.10.15. 19:49:12
"Re: Végzetúr friss hírek
219. hozzászólás - 2010.10.13. 14:59:26
Bekerült a játékba 2 új relikvia:
Esszencia konverter (90. szinttől megvásárolható): 4 azonos esszenciából csinál egy katalizátor esszenciát.
Sztázisbuborék (20. szinttől megvásárolhatö): ha több vereséged van, mint győzelmed, a láthatatlanság alatt is ugyanakkora lesz az állatelfogás esélye, mint egyébként.
[ezzel párhuzamosan beállítottuk, hogy alapesetben a láthatatlanság alatt a vadászat LE-hez és TP-hez hasonlóan az állatelfogás esélye is feleződik)

Bekerült egy új épület is, a dicsőség piramisa.
A hozzászólást Miklós módosította 2010.10.13. 15:11:51-kor"

gratulálok Mikibácsi!!!!....előbb utóbb, csak elbaszod az egész játékot...lehet el kéne kezdened npc-ket gyártani....és akkor nézheted, hogy játszik a játékod önmagával!!! .....
Time in a bottle
Pontszám: 5.33
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
578. hozzászólás - 2010.10.15. 20:17:16 (Válasz Miklós #563 hozzászólására.)
Idézet: Miklós - 2010.10.15. 17:52:30
A köpeny hatása nem változott, maga a láthatatlanság adta bónusz nem változott, nem értem, miért kéne a köpennyel bármit kezdeni...


Miklos. Most csinaltatok egy lathatatlansagos nerfet. Hogy tudod leirni ezek utan fapofaval (gondolom nem rohogtel kozben), hogy nem valtozott a lathatatlansag? Olvasd el a topik nevet. Te adtad neki.
Pontszám: 8.31
kedvelt tagRicskoszFérfi
Végzetúr mester
1146 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
579. hozzászólás - 2010.10.15. 20:18:47 (Válasz Faust0ne #577 hozzászólására.)
én örülök a sztázisbubinak
tök jól ki lehet vele dekorálni a karaktert.. sztemjól néz ki
jajj annyira kis szánalmasak vagytok h még ezt a nyilvánvaló iróniát is lepontozzátok
igen... még még
A hozzászólást Ricskosz módosította 2010.10.15. 20:27:27-kor
Pontszám: 7.09
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: láthatatlan sajtolás nerf
580. hozzászólás - 2010.10.15. 20:21:33
Darah: te meg tanuld meg, hogyha olyat kersz ami teged vagy magadon kivul csak par embert erint, akkor a fold ala lepontoznak, hogy ilyet hogy mersz, es megjelennek a semmilyen demagogiatol vissza nem riado helyeslok, hogy mennyire ideje volt teged megszivatni. Meg egyebkent is hogy gondoltad, hogy taktkiad (hovatovabb strategiad) van a jatekban. Szegyenletes dolog ez. Jatsszal egyszeruen, mint egy faek, es akkor joban lehetsz mindenkivel.
Pontszám: 8.09
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője