Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
841. hozzászólás - 2010.11.14. 21:04:24 (Válasz Jeriko #839 hozzászólására.)
AF előtt váltottam.
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.81
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
842. hozzászólás - 2010.11.14. 21:17:00 (Válasz Jeriko #839 hozzászólására.)
Akkor lenne két külön serpenyő, ha a nem lenne AF...de amíg az egyik többet kap mindenféleképpen, mint a másik nincs egyensúlyban a két dolog. Amúgy meg, ha kihúzom a kompenzációt és költök azért, hogy ne maradhassak le az miért probléma? Miért probléma, ha költök egy olyan dologra ami arról szól, hogy egyensúlyozzon, hiszen ez a neve is tulajdonképpen, de nem ellensúlyozza teljes mértékben. Tehát nincs egyensúly...
V1:Eliteninja
Pontszám: 4.01
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
843. hozzászólás - 2010.11.14. 21:33:55 (Válasz Eliteninja #840 hozzászólására.)
Én vagyok buta, már látom. Hiába mondjuk neked vagy 3 nézőpontból a dolgot, te akkor is csak azt látod, amit látni akarsz.

Hiába írom le századszor, akkor sem jut el hozzád. Így sincs senki, aki a VF-et lecserélni EH-ra, főleg 90. szint alatt, (ha igen, akkor mutasd be nekem), ha 1:1 lenne az arány, akkor meg aztán semmi alternatíva nem lenne, hogy miért is váltsak. Erre értette Jerikó a serpenyős hasonlatot. Azzal, hogy VF-nélkül dupla AFP-t kapsz, az próbálja kiegyensúlyozni azt, hogy Vf el meg dupla LÉ-t kapsz! (csak megint nem lehet összehasonlítani, mert míg a LÉ a játék egyetlen tápforrása, addig az AFP, mint ahogy a neve is mutatja, egy alternatív fejlődés, egy külön erőforrás)

És még mindíg nem mondtál semmit arról, hogy miért is VF-ezel? Főleg, ha szerinted is rossz biznisz.
Áruld már el miért kell akkor ez neked? Ne VF-ezz, és 2x annyi AFP-t kapsz, mint a társaid! Te lehetnél a király!!!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.18
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
844. hozzászólás - 2010.11.14. 22:05:54 (Válasz Eliteninja #840 hozzászólására.)
A nem vfesekhez képest te meg sokkal több LE-t kapsz egy szinten belül, amit nem tud ellensúlyozni semmilyen af sem.Még így is jobban megéri vfezni, mint ehzni ezen a szinten. Ez olyan, mint összehasonlítani a fiúkat a lányokkal. Mindkettőnek vannak jó és rossz oldalai, de a világot a férfiak (vf) irányítják. Az afek előbb utóbb meglesznek mindenkinek, de a vf adta plusz le-t nem lehet ezzel összehasonlítani. Mint az alkimista labor adta gigaeszenciák. Hiába van már meg Cyronnak 600 nekem meg 1,5, nem jelent semmit, nem vagyunk ellenfelek, soha nem is leszünk. Ahogy itt is mivel mindenki vfezik, mindenki kevés afet kap, nincs különbség. Az, meg, hogy a kakasülőn többet kapnak, nem zavar mégpedig egyrészt azért nem, mert ött ritka a levegő, másrészt meg soha nem kerülünk össze, néha ránézek a toplista első oldalára, meglesem ki hova ment, ki váltott nevet, ki törölt, de ennyi, soha nem leszünk egymás portyalistájában, így soha nem fogok azért kikapni tőlük, mert nekik 2héttel előbb lettek meg azok az af pontok amik nekem csak most.Mivel van maximuma, ezért aztán mindenkinek meglesz előbb utóbb.

A kisebb szöviknek kellene adni egy ht-hoz hasonló építési segítséget, hiszen ott is vannak magas szintű tagok, akik így hátrányba kerülnek a topszövik tagjaihoz képest. Pedig okos jófej játékosok vannak ott is, de így lemaradnak. Mi lehet a megoldás? Menjenek jobb szövibe?

A lényeg, hogy nincs hátrány, mert ha megkapod az 1:1et, az összes mindenki aki körülötted van ugyanúgy megkapja, ahogy a mostanit, így ugyanott leszel.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 9.56
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
845. hozzászólás - 2010.11.14. 22:28:25 (Válasz PottomPanna #844 hozzászólására.)
Szívemből szóltál Panna. Erről beszélünk. A hasonlatod meg nagyon tetszett.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 6.49
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
846. hozzászólás - 2010.11.14. 22:41:00
Nem értek egyet veletek és nem fogjuk meggyőzni egymást az saját igazunkról

Mód: ezt nem tudom melyik csicska pontozta le, de gratulálok
A hozzászólást Eliteninja módosította 2010.11.14. 22:47:14-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.15
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
847. hozzászólás - 2010.11.14. 23:22:01 (Válasz Eliteninja #846 hozzászólására.)
Látod, pont ezért van nekem az aláírásomban az a sor....
Gyanítom olyanok, akik nem szólnak hozzá, csak pontoznak.
Te HSZ-eid, enyémek is le vannak pontozva, nem hinném, hogy mást pontoznánk.
De, hát gyökerek mindíg is lesznek. nekik üzenem, hogy nyomják csak bőszen az 1-eseket!
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.23
kedvelt tagPsychFérfi
Végzetúr mester
471 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
848. hozzászólás - 2010.11.15. 11:48:46 (Válasz PottomPanna #844 hozzászólására.)
Idézet: PottomPanna - 2010.11.14. 22:05:54
A lényeg, hogy nincs hátrány, mert ha megkapod az 1:1et, az összes mindenki aki körülötted van ugyanúgy megkapja, ahogy a mostanit, így ugyanott leszel.


Panna és Tiha: Ha mindenki ugyanott lenne az 1:1-el, akkor akár meg is adhatnák, senkinek nem fájna, sőt, mindenkinek jó lenne, mivel semmi mást nem csinálna, csak játékélményt javítana.

(Megj.: Én épp térkifordítok, míg ki nem derül számomra, hogy az eh vagy a vf jobb számomra)
Arkhroth Croa'khyn - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 3.07
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
849. hozzászólás - 2010.11.15. 11:59:49 (Válasz Psych #848 hozzászólására.)
Bár nem nagyon szóltam bele a vitába itt, de ahogy látom Miklós elképzelését, pont az a célja ezzel, amit már nagyon sokan kértek nagyon hosszú ideje, hogy több út lehessen. Az egyik valamilyen szinten kilövi a másikat, azaz ne lehessen minden meg mindenkinek, hanem kelljen választani.
Ez lett volna a játék elejétől is a karakterfejlődés sava-borsa, de sajnos eddig elmaradt.
Ezt csak a kizáró képességekkel, esetleg képességfákkal lehet megoldani, illetve jelen esetben a VF-es egy kemény döntés előtt áll. Vállalja, hogy a vadászati LE/TP aránya igen jó lesz, cserébe kevesebb AF/TP aránya lesz vagy vállalja, hogy az LE/TP aránya vadászat esetén csökken, cserébe több AF/TP aránya lesz.
Ez a jó egy játékban, amikor dönteni kell. Ezt eddig nagyon hiányoltam én is.
Hogy melyik a jobb vagy rosszabb fejlődési mód, ezt jelenleg senki nem tudja. Azaz, hogy az AF képességek kompenzálhatják-e a VF bónuszát, az kérdéses. Ha nem, akkor az AF-eseknek megmarad, hogy legalább ebben a VF-esek fölé kerülhetnek. Ha kompenzálja, akkor a VF-esek áttérhetnek az EH-ra.
A kizáró vagy féle választás jó!
Pontszám: 8.25
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
850. hozzászólás - 2010.11.15. 13:08:12 (Válasz Craslorg #849 hozzászólására.)
Cras, az a baj sokan hozzászoktak, hogy nem kell lemondani semmiről, mindent meg megkapnak/kisírnak.
És egyszerűen nem értik, hogy van, ami nem így működik.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.12
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
851. hozzászólás - 2010.11.15. 13:15:47 (Válasz Psych #848 hozzászólására.)
Sajnos te sem érted. Nem MINDENKI lenne ott az 1:1 -el. Hanem csak a VF-esek egymáshoz képest. De mivel a VF-esek egyre ritkábban mérik össze magukat nem VF-esekkel, így tök mindegy nekik, hogy 1:1 vagy 1:4 vagy 1:100.
De ahhoz képest, aki VF helyett úgy dönt, hogy ezentúl EH-zni fog, NA AZOKHOZ képest nem mindegy!
A cél az lenne, hogy legyen választásod! Ha a sok VF-es között valaki választani akar, akkor legyen ALTERNATÍVÁJA! Csak az AF-el még mindig nem kap akkora tápot, hogy tömegesen meginduljon a váltás.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.01
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
852. hozzászólás - 2010.11.15. 13:19:20 (Válasz Tiha #851 hozzászólására.)
Mi az, hogy egyre ritkábban? lol. itt vagyok 102. szinten, sokkal több az aki nem VF-ezik....azért nem kéne ilyen elhamarkodott kijelentéseket hozni. Mellesleg, ha csak egymással mérik össze a tudásukat állításod szerint akkor neked nem tökmind1, hogy 1:1ben kapják az AF-t, ha tégedn nem fognak elérni és csak egymást ütögetik? Valahol ez ellentmond..


Mód: Elírás
A hozzászólást Eliteninja módosította 2010.11.15. 13:20:21-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.49
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
853. hozzászólás - 2010.11.15. 13:21:07 (Válasz Tiha #851 hozzászólására.)
Mellesleg az AF-től függetlenül a képességek miatt ígyis-úgyis alternatíva lesz az EH a VF-essel szemben, mert lehagyja...tényleg nem tudom, hogy ez miért fáj
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.49
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
854. hozzászólás - 2010.11.15. 13:47:08 (Válasz Eliteninja #852 hozzászólására.)
Olvass vissza, újat nem tudok, tudunk írni. Vagy 5en szóltak hozzá a témához, és te még mindig ugyanazt hajtogatod.


(És én a példám többször is írtam, hogy 100. szint alatt, de 90. szint alatt vannak a VF-esek. Nagy bőszen le is írod, hogy 102. vagy. Akkor miről beszélünk. Olvass, értelmezz, olvass mégegyszer, próbáld meg újra értelmezni, és utána kommentelj, megspórolunk pár oldalnyi ismételgetést)
e
Te a 102. szinteddel lehet, hogy a határon vagy VF-es, és nem VF-es közt, de ha vársz egy picit akkor a nem VF-esek elhúznak. Vagy állj át EH-ra és húzz el te! Csak ne károgj folyamatosan!

Ja, és egyszer ne magadból indulj ki. Te lehet, hogy a határon vagy, de egy 70. szintű játékos NEM tud mit csinálni. Ha vált VF-ről és el kezd fejlődni, még vagy 30 szinten keresztül szarrá fogják verni. (mert 30. szinttel feljebb is a játékosok nagy része VF-es) Pont azt kéne elérni, hogy az ilyen játékosoknak is LEGYEN ESÉLYÜK!
A hozzászólást Tiha módosította 2010.11.15. 13:49:50-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 4.70
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
855. hozzászólás - 2010.11.15. 13:51:16 (Válasz Tiha #854 hozzászólására.)
Azért ismétlem magam, mert te is ugyanezt teszed. Az elhamarkodott, buta kijelentésedre reagáltam, ha feltűnt volna

De azt még mindig nem értem, ha neked teljesen mindegy, mert érved szerint a VF-esek csak egymással bohóckodnak akkor miért ne kaphatnák meg ők is az 1:1et? Erre nem tudtál válaszolni. Ha téged nem érint akkor minek szólsz bele, ennyi erővel?

Azért, mert több AF-et kapnak, attól még ugyanúgy szarrá fogják verni...legyen már benned ennyi realitás. Ez az arány ami most van csak egy barominagy tüske és demoralizáló tényező.
A hozzászólást Eliteninja módosította 2010.11.15. 13:52:14-kor
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.69
népszerűMorzkodFérfi
Végzetúr mester
947 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
856. hozzászólás - 2010.11.15. 14:01:46 (Válasz Tiha #824 hozzászólására.)
Idézet: Tiha - 2010.11.14. 20:27:04
Pontosan az olyan 5 éves gyökereknek szól,


Az 5 evesek neveben kikerem magamnak ezt.
A legutolso alja oteves is kedvesebb es aranyosabb, mint a forumozok zome - beleertve engem is.
Kócos fórumaccountja.
Az "Azt nem értem, hogy a te értékeiddel egyáltalán hogy győzöl vadászatkor automatikusan?" karakter gazdája.
Pontszám: 9.07
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
857. hozzászólás - 2010.11.15. 14:07:13 (Válasz Eliteninja #855 hozzászólására.)
Sajnos te sem érted. Nem MINDENKI lenne ott az 1:1 -el. Hanem csak a VF-esek egymáshoz képest. De mivel a VF-esek egyre ritkábban mérik össze magukat nem VF-esekkel, így tök mindegy nekik, hogy 1:1 vagy 1:4 vagy 1:100.
De ahhoz képest, aki VF helyett úgy dönt, hogy ezentúl EH-zni fog, NA AZOKHOZ képest nem mindegy!


ÉN NEM TUDOK VÁLASZOLNI???? TE NEM TUDSZ SE OLVASNI, SE GONDOLKODNI!

Igen nekem mindegy, mi a szart csináltok alattam 20 szinttel.
És pontosan azért szóltam bele, mert az ilyen demagóg, csőlátású, gyerekes sírások miatt tart ott a játék, ahol! Legtöbben addig sírnak, míg nekik jó nem lesz, az hogy ezzel más választási lehetőségét teszik tönkre kit érdekel! Nekem mindegy, hogy 1:1 az arány, vagy 1:100 a VF-eseknek, mert nem érint. Csak én nem mindig azt nézem, hogy érdekem kapcsolódik-e hozzá vagy sem.
De igazad van, keresek valami olyasmit, amin tudok sírni, hátha egyszer bevezetik, és nekem majd nagyon jó lesz.
A hozzászólást Tiha módosította 2010.11.15. 14:08:01-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.63
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
858. hozzászólás - 2010.11.15. 14:13:42 (Válasz Morzkod #856 hozzászólására.)
Bocsánat, helyesbbítek: 5 éves szinten megragadt gondolkodású gyökerek.

És abból viszont akad egy pár. de a jó hírem a számukra, hogy nem kell keresgélni, kiírtam, hogy hol tud lepontozni.

mod: látom segít, hogy kiírtam, meg is találtak a nekik szóló gombot
A hozzászólást Tiha módosította 2010.11.15. 14:16:36-kor
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.60
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
859. hozzászólás - 2010.11.15. 14:20:51 (Válasz Tiha #857 hozzászólására.)
Én megértem amit mondasz, attól függetlenül nem értek vele egyet, de nem fogod fel, hogy AF ide AF oda aki VF-esek között EH-ra vált, bármennyi AF-et kaphat szarrá fogják verni amig nem kerül ki a közegből. Ha ez ennyire mind1, akkor miért kell ilyen mértékben lelassítani a VF-eseket? Erre még mindig nem tudtál válaszolni, de én vagyok a hülye:)
V1:Eliteninja
Pontszám: 2.27
kedvelt tagTihaFérfi
Végzetúr mester
526 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
860. hozzászólás - 2010.11.15. 14:31:58 (Válasz Eliteninja #859 hozzászólására.)
De miért nekem kellene válaszolnom a költői kérdésedre? Kérdezd meg Miklóst. Talán azért, hogy meglegyen az illúzió, hogy van választásod. Craslorg is megírta, mi lehet ezzel Miki terve:
vagy szerzel VF-el jobb LE/TP arányt és kevesebb AFP
vagy rosszabb LE/TP arányéra cseréled azt, hogy sokkal több AFP-t kapsz. Ennyi.
Ha ugyanannyit kapnál, nincs meg a választás illúziója. És akkor azt is mondhatja: kapja be mindenki aki nem Vf-ezik, szívjanak csak, majd rájönnek, hogy ki KELL nekik is fejleszteni a VF-et. E-helyett próbál valami választást betenni.
Idővel ez lehet, hogy ki is forrja magát, és lesz esélye külön külön mindkét útnak.
Graham Treefrog - Azúr Légió
____________________________________________ Ha ettől érzed magad valakinek, nyomj egy 1-est ide:
Pontszám: 5.65
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőAz Idő Kereke tovább forog! Megjelent a befejező trilógia utolsó része!