Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
181. hozzászólás - 2010.09.24. 08:30:18
Nem is sebzodik sokat, ezt is siman nyerte

A csatában összesen 10157 sebzést okoztál, és 10857 sebzést kaptál.


Mondjuk en spec elvezem ezeket a csatakat meg ha 2 szinttel magasabb is es 3/4-et o nyeri. Vegre nem csak az egyik fel durvan elkeni a masikat.
Pontszám: 8.52
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
182. hozzászólás - 2010.09.24. 08:36:03 (Válasz Endyr #181 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.09.24. 08:30:18
Mondjuk en spec elvezem ezeket a csatakat meg ha 2 szinttel magasabb is es 3/4-et o nyeri. Vegre nem csak az egyik fel durvan elkeni a masikat.


Hanem mindketto.
Pontszám: 6.86
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
183. hozzászólás - 2010.09.24. 09:04:31 (Válasz Kocos #182 hozzászólására.)
naja, de ez mennyivel valtozatosabb!
Pontszám: 7.78
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
184. hozzászólás - 2010.09.24. 09:13:00 (Válasz Endyr #181 hozzászólására.)
Nekem is ezek a kedvenceim. (foleg ha en nyerem )

Mod: a fenti csatahoz azert, hozzatartozik, hogy neked bejott es kritelt a varazslatod nekem meg nem. (A vegsebzesbol ugy tunhet, hogy kb. 900-nal azert tobbet lottem varival. )
A hozzászólást Wuher módosította 2010.09.24. 11:20:33-kor
Pontszám: 6.59
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
185. hozzászólás - 2010.09.24. 11:11:21 (Válasz Endyr #183 hozzászólására.)
Nekem meg marad az a valtozatossag, hogy Te, Otoaak, vagy Tiamat borzolja ossze a frizuramat 10K-kkal...
Pontszám: 5.86
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
186. hozzászólás - 2010.09.24. 11:25:48 (Válasz Endyr #167 hozzászólására.)
Idézet: Endyr - 2010.09.23. 16:04:36
Idézet: Eliteninja - 2010.09.23. 15:14:16

Mellesleg: Nem tudom ki számolt utána, de olyan % kéne amivel ki lesz egyensúlyozva a szakis plusz jutalom.


Olyan azert nem kene max olyan, ami megkozeliti

Vedd figyelembe, h aki 100% fertozott az lofaxot sem aldozott az ugy erdekeben, csak vart 50 szintet, mig a fertotlenitettek igenis beraktak egy csomo LEt (ami foleg az elso 30 szinten fajt). Szoval ne egyensulyozza ki, csak kozelitse egy kicsit.


Mondjuk ez akkor mar ugy korrekt ha kb- 40-50 szintig csk kb. ugyan az utanna meg lehet egyforma. Mer ugye mostmar csak az elonyoket elvezzuk kolteni mar nem koltunk ok meg igy kolthetnek a vegtelenesgig. A relikek amit eddig kaptak az meg fajdalomdij a nelkulozeser ami eddig volt. ill. idovel elkeszulhetnek a megfelelo ellenparok.
Pontszám: 6.59
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
187. hozzászólás - 2010.09.24. 13:42:18 (Válasz Solina #185 hozzászólására.)
Idézet: Solina - 2010.09.24. 11:11:21
Nekem meg marad az a valtozatossag, hogy Te, Otoaak, vagy Tiamat borzolja ossze a frizuramat 10K-kkal...


Én már nem is vagyok sehol
Pontszám: 7.24
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
188. hozzászólás - 2010.09.24. 15:21:04 (Válasz Jeriko #187 hozzászólására.)
Hat nem... A VF romlasba dontott...
Pontszám: 7.24
népszerűFreezFérfi
Végzetúr mester
680 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
189. hozzászólás - 2010.09.24. 20:05:55 (Válasz Miklós #148 hozzászólására.)
A 75. szint barátságosabb remélem inkább ez kerül be a 80 helyett. Javaslom minél közelebb legyen a fertőzés végéhez, hogy új lendülettel induljon az ember új ELÉRHETŐ céllal.
Én legalábbis ennek örülnék.
Ha kérdésed van a Végzetúrral kapcsolatban: vegzetur.wikidot.com
Azért mert nem tudod egy kérdésre a választ attól még lehet jó.
"Alacsonyabb szinten meg nem tilos szintet lepni, csak nem optimális"
by Birka
Pontszám: 8.41
irritálóJunior0Férfi
Végzetúr tehetség
248 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
190. hozzászólás - 2010.09.25. 10:38:13
én csak azt szeretném kérdezni hogy az EH, és annak turbozása hogy fog müködni a V3-on, mivel ha az is a V3 szabályaihoz igazodik, akkor ott még mindig jobban megéri majd a VF, ha eddig jol értelmeztem a dolgokat.
Te a verseny során 149 térképdarabot gyűjtöttél. A csapatod 4. helyezést ért el.
Jutalmad: A fejlődés bronz öve! Gratulálunk!
A fejlődés bronz öve
Pontszám: 6.06
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
191. hozzászólás - 2010.09.25. 13:00:44
Pár megjegyzés:

- Magam ellen beszélek, de a pók karik alá elképesztő tápot raktok 75. szinttől, azt ugye tudjátok? Ők a VF-et eddig is csak a térkapu miatt használták, az alapos tanulás kellő kompenzáció már önmagában, nem beszélve az EH tuningról.
- a 75. szint fleetti várható EH hullám megint - az ismételhető küldi reform után rövid időn belül másdoszor- a maximálsi leütést támogatja. Átgondoltátok a várható környezetre gyakorolt hatásokat (gondolok elsősorban a fentről szétütött karikra, demoralizált játékosokra)?
- Kufár barátját 2 szintre bontanám 10-10 pontos költséggel. Így elérhetőbb mindenki számára és nem egy drasztikus tápkülönbség fog mutatkozni azok között akiknek nincs és azoknak akiknek van, hanem kissé fokozatosabb.
- Sokat emlegetett gyémánt bónusz. Ha már ennyi toldozás-foltozást kap az EH, végre helyre lehetne pofozni tisztességesen a gyémántok bónuszát ezen a fronton ((+30%, amivalóban plusz harminc százalék, és nem játék a számokkal), hol ha nem itt érvényesüljön a bónuszuk?
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.22
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
192. hozzászólás - 2010.09.25. 13:13:47 (Válasz Junior0 #190 hozzászólására.)
Az EH és a 3 új képesség totális újragondolást igényel, de jelenleg nem tudok olyan embert aki tudná, hogy működik pontosan az EH, nemhogy milyen hatása lesz annak, ha beteszik a VF2-őt, csak Eh-ra keresztelve...

Junior1, V3 ráadásul még jobban megkavarja a v3 képlettel a cuccot, mely korlátoz, ráadásul a mai számolgatások alapján jobban mintha nem lenne EH-d

Szerintem térjünk vissza a V3-as EH kérdésre, ha valami kompetens ránéz a képletre

Aurri, a lefelé ütés állítólag benne van az eh-ban, a portya% nincs, de konkrét számokat nem tudok amíg valaki el nem kezdi ezerrel tesztelni az EH-t mit csinál...
Pontszám: 4.88
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
193. hozzászólás - 2010.09.27. 18:03:14 (Válasz Miklós #1 hozzászólására.)
Felmerült bennem néhány kérdés az af-fel kapcsolatban, melyeket elsősorban a játékvezetéshez intéznék:
1.: Fogunk képleteket is kapni, vagy "sötétben" kell tapogatóznunk az egyes képességek hatásfokát illetően?
2.: A 2 új szakértelem turbózható lesz?

Illetve még eszembe jutott 2 dolog, amiből esetleg lehetne képesség:
1.: A 300-as kvízpuffert bővítené ki szintenként X-el. Amióta a kulcsok bejöttek, elég gyorsan be lehet pörgetni a 300 vadászatra elég kérdést, és nem hiszem, hogy olyan sokkal több erőforrást igényelne.
2.: A láthatatlanság bónuszait lehetne még esetleg megtoldani, de nem mindenre, hanem csak egy tulajdonságra/sebzésre.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.24
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
194. hozzászólás - 2010.09.27. 21:20:44 (Válasz Pietrus #193 hozzászólására.)
2.: A láthatatlanság bónuszait lehetne még esetleg megtoldani, de nem mindenre, hanem csak egy tulajdonságra/sebzésre.


Ezt nem gondoltad komolyan... 7-8 szint távolságból akkora sallert lehet kapni már így is a láthatatlanság miatt, hogy csak kocognak az ember fogai...
Pontszám: 5.44
népszerűPietrusFérfi
Végzetúr mester
843 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
195. hozzászólás - 2010.09.27. 22:07:39 (Válasz Birka #194 hozzászólására.)
Nem kötelező megtámadni

Én csak azt tudom, amit én látok. Azért gondoltam, mert volt már olyan, hogy csak néhány szinttel magasabbról lazán átütöttek rajta, és általában én is úgy ütöm át, mintha ott se lenne. És csak egy ötlet volt, legalább próbáltam konstruktív lenni.
http://vegzetur.wikidot.com/ Itt minden végzeturas kérdésre megtalálod a választ!

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."
Pontszám: 6.24
kedvencpityuFérfi
Végzetúr mester
810 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
196. hozzászólás - 2010.09.28. 20:37:55
Idővel lehetne implementálni valami kasztosodás jellegű dolgot is ide. Előfeltétel lenne X összesen elköltött AF pont. Ekkor a Kasztosodás név alatt lenne 8-10 féle kaszt, amiből csak egyet lehetne választani, utána az összes többi elérhetetlen lenne. Lehetne pl:

- Barbár: erőre, egészségre +5% bónuszt kap, és van 5% esélye, hogy kap +1 harci kört az adott csatájában
- Mágus: IQ-ra kap +5%-ot, kritikus varázslatara 10%-ot, illetve mágia elnyelése megnő 100%-kal

stb. nagyon nem akartam megerőltetni most magam, hátha csípőből el lesz utasítva a dolog, illetve a számok belövésében nem vagyok jó, az alapötletet a lényeg csak a hozzászólásomban
V1 - Lord of destiny
V6 - LoD
V4 jelen:
V4 múlt: Vérszívó, Becstelen Banyapók, Hikari, Overlord, Superman
Pontszám: 9.49
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
197. hozzászólás - 2010.09.29. 10:00:42
Korábban volt pár javaslatom a lefelé ütésre vonatkozólag:

Idézet: Jeriko - 2010.09.09. 08:07:25
- Győztes portyáért járjon arányaiban lényegesen több TP, mint vadászatért. Nem feltétlenül a portya TP-t kell növelni, a vadászatért járót is lehet csökkenteni. Ez a lépés hosszú távon csökkenti adott szinten belül a karakterek erősségének eloszlását és betölti azt a szerepet, amire a VF lett volna hivatott: gyengébb karakterek maradjanak le, erősebbek lépjenek szintet.

- A jelenlegi rendszer egyértelműen a minél lejjebb való ütést támogatja (ismételhető küldetések, lélekszívás). Ennek eredménye a középmezőnyben rengeteg agyonvert karakter. Ezen változtatni könnyen lehet: lefelé ütve romoljon a LE/TP arány, felfelé ütve pedig javuljon. Ezt legegyszerűbben úgy lehet elérni, hogy lefelé ütve nem csökken a kapott TP, felfelé ütve pedig nem nő (legegyszerűbb az lenne, győztes portyáért kapott TP csak a te szintedtől függne).
A hozzászólást Jeriko módosította 2010.09.29. 10:01:09-kor
Pontszám: 8.62
kedvelt tagLoWsFérfi
Végzetúr mester
485 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
198. hozzászólás - 2010.09.29. 10:23:22 (Válasz Jeriko #197 hozzászólására.)
A portya TP növelést ügye nem gondoltad komolyan? ! Vagy a vadászatosat csökkentenéd? Ügye azt sem?!
Így is magas szinten van kb 20 brutál portyás kari akik többsége VFfel nyomul. Ha még raksz nekik egy ksi Vadászati TP nerfet akkor még jobban járnak mint eddig. Nem is beszélve a VF/Nem VF ellentétről. Meg nem mindenki portyázik aki erős karakter (lásd V3) ott így is magát szívatja aki portyázik, ebben az esetben tamagocsi lenne az egész! Így is úgy ahogy van haldoklik a portya minden szerveren! Ami kicsi értelmes harc van azt is el akarod törölni azzal, hogy még inkább erősíted a vadászatot? Így is akármennyire vagy jó portyás, úgyis kettéhugyoznak 6-8 szint magasból a középkategóriás VFesek is!
Kizártnak tartom, hogy Miklósék belemenjenek abba, hogy mindenkinek lassítsak a fejlődésén, ez már csak pénzügyi szempontból is botorság lenne.
Miért akar mindneki tucatkaraktereket és teveclubbot csinálni ebből a játékból?!!

Ha pedig a felfele ütést nyomatod, azzal azt éred el, hogy mindenki akit tudnak csapni lentről az 15% alatt lesz non-stop. Manapság, ha valakit mondjuk 5 szint magasból vernek el, akkor legalább 40-50%-on simán tud éldegélni. Ha alulról utnek akkor 15% és kész. Az ilyen hogy üssön epikust vagy bármit? Mellesleg, a szint már régen nem mutat semmit egy karakter erejéből.
Ha csak a támadótól függ a kapott TP, akkor ez nem inkább vadászat?
Ezzel a két javaslattal gyakorlatilag megölnéd a portyát, mint játékelemet.

Nem inkább arra kéne ösztönözni az embereket, hogy hasonló erősségűeket támadjanak, mint ők? Akár nagyobb, akár alacsonyabb szintű a célpont.
Ide járok trollkodni!

V1 Kötél Általi Halál
V2 Eltörlő
Törölve: V3 Hopeless
Pontszám: 6.08
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
199. hozzászólás - 2010.09.29. 10:35:56 (Válasz Jeriko #197 hozzászólására.)
Azért én látok benne fantáziát.

Ha úgy vesszük, pont hogy a VF-es embereknek lenne jó alternatíva. Ha akarnak kicsit haladni szintben (akár küldetés, akár később AF pontok miatt), akkor most is az a lehetőség hogy pár pont szinguláris, és felfelé portya ezerrel.

A pókokat meg pont hidegen hagyja hogy lefele ütéssel mi van, ha igazi lét akar szakítani akkor úgyis a 15%os szintjén tanyázókat figyeli... Mert lefelé a rabolható LE is drasztikusan csökken ugye.
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 6.39
kedvelt tagNougFérfi
Végzetúr
80 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
200. hozzászólás - 2010.09.29. 10:41:51 (Válasz LoWs #198 hozzászólására.)
Idézet: LoWs - 2010.09.29. 10:23:22
Nem inkább arra kéne ösztönözni az embereket, hogy hasonló erősségűeket támadjanak, mint ők? Akár nagyobb, akár alacsonyabb szintű a célpont.


De, nyilván ez lenne a cél, de igazából életképes javaslatot erre még nem hallottam, hogyan lehet megoldani. (pl. összeadogatjuk a toplista helyezés minden variációjának a szűrési feltételek szerint kombinációjait, majd gyököt vonunk? )
"Pops used to say if you find yourself in a hole, the first thing to do is ta stop diggin'."
Pontszám: 6.39
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője