Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Alternatív fejlődés (AF) pontok
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
421. hozzászólás - 2010.10.27. 23:09:32 (Válasz BlackSheep77HUN #419 hozzászólására.)
Hát ha a számok sem tudnak meggyőzni, én asszem fealdom, max még rádolvasni tudnék.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.82
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
422. hozzászólás - 2010.10.27. 23:12:11 (Válasz Cube #418 hozzászólására.)
Persze hogy nem akartam felhasználni... Megszoktam már hogy az aktivitás jutalmazása után mindig keserű a szájíz
Az meg eléggé dühítő hogy itt magaslabdáznak egyesek, mert nem értik a saját nyelvüket....

inkább tényleg nem mondok semmit...
V3-Alíz
Pontszám: 5.29
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
423. hozzászólás - 2010.10.27. 23:18:22 (Válasz Dozer #422 hozzászólására.)
Nem biztos, hogy a mi nyelvértésünkkel van a gond.

Én csak majdegyévig gyűjtögetett és nem másra elköltött dukátomat írhattam le adott helyen, szerinted tökéletesen jogosan megnerfelve.
Keserű a szájíz?
Valóban.
Főleg ha még játékostársak segítenek rajtad rúgni egyet az amúgyis vicces játékvezetői reag után.
Itt az ital hatása nem változik.

Hát belátom, valóban hol van ez a te nyolc napos aktívkodásodhoz, amiből 360-at magam is megcsináltam, hetes darab italért.
Én kérek elnézést.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 6.34
irritálóBlackSheep77HUNFérfi
Végzetúr mester
769 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
424. hozzászólás - 2010.10.27. 23:22:24 (Válasz Darah #415 hozzászólására.)
Idézet: Darah - 2010.10.27. 22:54:06

Számold már hány kaland kell hozzá.


Nem számolom mert a kaladok is ugyan azzal az eséllyel esnek mindenkinek, kivéve azoknak aki ez miatt megvették a kalandgömböt.

Az egész játék a ramdomra épül. Ezt kéne végre megérteni. Az italok gyűjtésénél én voltam szerencsésebb. Viszont a rossz sajtolási arányom miatt, ami ramadomon múlik, nem fogok kopenzációért nyavajogni csak azért mert más szerencsésebb és nagyobbakat sajtol.
V2 Martalócok - Raulh de Con
Real Madrid - LA COPA DEL REY CHAMPIONS (2011)
Pontszám: 4.77
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
425. hozzászólás - 2010.10.27. 23:23:05 (Válasz Darah #423 hozzászólására.)
de te hol olvastad azt hogy én ellenzem azt hogy berakták a játékba az italt???

Igen Darah a TE nyelvértéseddel van a gond! Mégegyszer leírom, de szerintem fölösleges:
Az aktivitás jutalmazásával van gond, mert így aki aktívan részt vett a 3. fázisban nem kapott megfelelő jutalmat! Én abban értek egyet hogy várhattak volna egy kicsit, hagy használják ki jobban ezt az italt azok akik többet tudtak szerezni...

Ezt ennél jobban már nem tudom leírni, siránkozz akkor a köpenyed miatt...
A hozzászólást Dozer módosította 2010.10.27. 23:25:47-kor
V3-Alíz
Pontszám: 6.19
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
426. hozzászólás - 2010.10.27. 23:27:22 (Válasz Dozer #425 hozzászólására.)
Idézet: Dozer - 2010.10.27. 22:35:47
a lényeget nem érted Darah...
Az aktivitás és fáradozás jutalma a 3. fázisban az volt hogy egy italt használhattál "tovább" azoknál akik nem gyűjtöttek annyit mint te...
Innentől egy kérdésem van:
Mi is volt a 3. fázis jutalma? (megfelelően jutalmazták ismét az aktivitást... )

Én 40 térkifordító italt szedtem ki, de megszenvedtem érte rendesen... De nincs gond, mindjárt eladom az összeset a francba lélekgyémántért...


Te aztán nem.
Én nyavajgok.
És szövegérteni sem tudok.
Világos.
Ismét zárom veled kapcsolatos soraim.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5.78
kedvelt tagDozerNő
Végzetúr mester
1276 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
427. hozzászólás - 2010.10.27. 23:32:06 (Válasz Darah #426 hozzászólására.)
köszi hogy ezt a levelet így a hozzászólásom alá másoltad
így zárjuk le a mondandónkat egymásnak, ez így tökéletes
V3-Alíz
Pontszám: 6.05
kedvencAurriFérfi
Végzetúr mester
791 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
428. hozzászólás - 2010.10.28. 00:08:56
Elég meglepő fordulat a térkifordító ital komment nélküli lélekkufáros cuccá tétele. Tekintve hogy nem kevés kihatása lesz a játékkörnyztetre. Nehéz megállni hogy az ember ne vonjon párhuzamot a nemrég kiherélt láthatatlanság kapcsán. Az egy jóval békésebb módszerrel érte el majdnem ugyanazt amit ez a módszer sok macera és portyaáradat segítségével fog elérni. Alapvetően azonban van egy alapvbető különbség a két módszer között. Míg a láthatatlanság mindenki által egyenlően elérhető módszer volt, addig a térkifordítós móka optimális kihasználásához (ami eddig még nem hangzott el itt, de biztosan sokan kimatekoltak már) kizárólag azok lesznek képesek akik képesek hetente összehozni 2 italnyi LGY-t csupán CSP-ből vagy PP-ből (és egy top szövi sem hátrány (térkapu pontok), a többiek csupán belekóstolhatnak, hiszen azért nem egy olcsó móka ez. Azok után hogy egy másik topicban drágának mertem nevezni a 10ezer LGY-s konvertert minek hatására egyesek heroikus lepontozóhadjáratba kezdtek, mindezt félve merem leírni, de azért bízom benne, hogy ezúttal a kalandtoplista top 50 helyezettje inkább csendben marad. Még a végén nerf lenne a vége, az meg nem lenne jó, hiszen Miklós remek fejlesztése pontosan nekik kedveskedik.
A többieknek marad a stázisburok, az -"eredeti" funkcióját visszanyerő- rejtőköpennyel egy fél pár 2 számmal kisebb cipellővel.

Summa summarum: míg a láthatatlan sajtolás jelenleg csak a leggyengébbeknek elérhető, addig a térkifordítós vadulás -optimálisan- csak a legjobbaknak. Pikáns elképzelés, emelem süvegem. Mindent a balanszért.
A hozzászólást Aurri módosította 2010.10.28. 00:09:23-kor
"Tehát ha ez nem is bug, de hibás tervezés. Azonnal korrigáljuk..."
Pontszám: 9.36
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
429. hozzászólás - 2010.10.28. 00:35:11
Megint túloptimalizáltok itten

Ha ennyire jók vagytok matekból igazán kiszámolhatnátok nekem, hogy:

Napi 37 Csp-t kapok (prém, 0-s fúzio), ebből elmegy naponta
- 5 dukátváltásra
- kb. 10 turbóváltásra
- 5-öt megeszik az entitás
- átlag napi 6 meg belecsúszik a térkapuba

Na most akkor hány hónapom lesz hogy összeszedjem a gyémántokat egy újabb italra hogy ne csorduljon túl a CSP-m?
És ez hány %-os kalandeldobással teljesíthető?
Kalandgömböm sincs sajnos


Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 7.28
fórumozóViszok009Férfi
Végzetúr mester
3922 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
430. hozzászólás - 2010.10.28. 00:49:35 (Válasz Almási Viktor #429 hozzászólására.)
Durván?

2-3 hónap. XD
» Tulok «

- Nem kell több kincsesláda, távozz tőlem SáTáN!!!
Pontszám: 4.64
kedvencLet.
Végzetúr mester
633 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
431. hozzászólás - 2010.10.28. 01:05:53 (Válasz Almási Viktor #429 hozzászólására.)
Üdv!

Viktor hozzászólása is szerintem azt támasztja alá, hogy nem látunk rá a játék egészére, legfeljebb néhány alapvetően is erős karakter számára válik könnyűvé az Lgy ergo Térital szerzése.

Birka egyébként üdvözlöm hogy ilyen alaposan körbejártad a saját példád alapján a kérdést. Korábbi hozzászólásomat ellenőrizve az általam kapott kalandok próbaszáma egyébként 4,5-nél némileg kisebb. Lehet hogy a sok "A barlang" kaland miatt van?

Ilyenkor jöhetne Jeriko hogy megkérdezze Miklóstól hány ital is van az embereknél Landi után és mennyi LGY-t is szerez egy karakter átlagban?



Let
الكلاب تنبح والقافلة تسير

Firefox Stylish Végzetúr stílus http://userstyles.org/styles/26981

Ha ezt használod, többet neked sem kell a pontozással foglalkoznod http://userstyles.org/styles/33366
Pontszám: 9.68
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
432. hozzászólás - 2010.10.28. 01:37:10
Viktor, akkor téged ez rosszul érint, és végzetesen le fogsz maradni

Aki ezt művelni akarja, az megteremti a hátterét. Maxolni kell minden olyan szakértelmet amit eddig turbózott a júzer. A vége az, hogy ha minden megvan, de nem nullázik őskővel, akkor is napi 40+ CSP-t tud félretenni a mókára (aki őskővel nullázik és nem pengeti be a napi 5 CSP-t AH-ba, az 45-50-et félre tud tenni ha nagyon akarja, Cyron még többet ). Elég kaland jön össze ahhoz, hogy meglegyen az LGY két italra, sőt, Birka a bősz számítgatásából kihagyta az LGY szorzó esszenciát.

Többen írták, hogy kényszer nekik a láthatatlan sajt, majd most meglátjuk, hogy örülnek-e ennek az új lehetőségnek, sokkal több odafigyelést igényel mint a láthatatlan sajt, és egyben kényszer is lesz hogy használja mindenki, ha a legjobbak között akar maradni.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.32
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
433. hozzászólás - 2010.10.28. 02:08:23 (Válasz Let. #431 hozzászólására.)
Idézet: Let. - 2010.10.28. 01:05:53

Viktor hozzászólása is szerintem azt támasztja alá, hogy nem látunk rá a játék egészére, legfeljebb néhány alapvetően is erős karakter számára válik könnyűvé az Lgy ergo Térital szerzése.


Viktor egy többszörös bajnok pók, esze ágában sincs vadászni, nem véletlen a 0-ás fúzió, meg a CSP pazarlás ilyen szinten.

Induljunk ki az én karakteremből. 71-es szint, átlagos TÖ, átlagon felüli SZÖ. Vérzik több helyen, alacsony az erő, alacsony az egészség meg a mágia. Szakértelmeknél is van pár szaki amit ki kell húznom hogy szintben legyen, nem kell túlhúzni, csak szintben legyen. Számításaim szerint cirka 5 milla LE szükséges, hogy a kristálypont felhasználást minimalizáljam. Ez körülbelül 2 hónapos munka, utánna elkezdhetem tolni ezt a VF-EH váltást úgy, hogy meg is érje.

Ha nem csinálom ezt a VF-EH váltásosdit akkor hosszabb távon cseszhetem a karimat. Biztosan állíthatom, hogy csak a mi szövinkből lesz vagy 10 ember aki rá fog fanyalodni erre a taktikára.
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.31
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3622 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
434. hozzászólás - 2010.10.28. 08:10:47
A térkifordítós ital a következő logikai gondolatmenet után került be a boltba:

A Landragór esemény során sok játékos szerzett 20-30, néhányan még több italt. Szóval ha lehet kiemelkedő teljesítményt nyújtó taktikát építeni az EH és VF folytonos váltogatására, akkor arra már akkor is lehetőség nyílik, ha az ital a boltban nem lenne kapható. (Persze lehet mondani, hogy csak limitált ideig - de mennyi idő az italra összeszedni az LGY-t? 10-15 nap? akkor akinek 30 itala van, már most is be van tárazva több mint egy évre...) Tehát HA van ilyen taktika, akkor épp hogy nem lett volna korrekt, ha ehhez csak egy szűk réteg tud hozzájutni.

A kérdés inkább az: valóban gond van-e ezzel a lehetőséggel?
Nagyjából a dolog úgy nézne ki ugye, hogy valaki 10 napig csak vadászik, VFben, és 10 napig csak portyázik, EHban. Alapban ez elég jól hangzik, azért pár nyilvánvaló hátrányt már most is látok:
1.) A vadászós időszakban igen masszív LE-t buksz azzal, hogy nem kínzókamrázol.
2.) Az ismételhető küldetéseket sokkal kevésbé lehet pörgetni, ha egyszerre csak vadászós, vagy csak portyázós küldiket csinálsz. Különösképp, a szintlépős/sajtolós kombóval fogsz lemaradni, ami a LE hozama mellett jelentősen hozzájárul az esszenciaháztartáshoz, és az ehhez kötődő ultratápokhoz. Ez a 2 pont együtt már önmagában olyan LE veszteség, ami talán hasonlítható az EH nyereségéhez.
3.) A tömény portyás időszakokban nem biztos, hogy mindenkinek annyira triviális lesz azt a dupla mennyiségű célpontot megtalálni.
4.) Lemondasz az LGY-ért vehető tárgyakról (mondjuk itt csak azokról beszélünk, akik nem táraztak már be eleve az event alatt). Biztos vagyok benne, hogy ez szintén egy számszerűsíthető hátrány.
5.) Magasabb szinten ha VFezel, akkor lemaradsz az AF képességekkel (és hiába váltogatsz, az AF pontok nagyobb része a vadászatból jönne)

Ha úgy érzitek, hogy mindezek ellenére probléma lehet ezzel a taktikával, és meg tudtok győzni, akkor be lehet építeni egy számlálót, hogy hányszor használt valaki térkifordító italt, és minden további használatnak lehetne vmi egyre növekvő költsége, hátránya stb. Én ezt az eljárást max. egy alacsonyabb szintű karinál tudom elképzelni, mert neki nem okoz gondot a 3. és 5. pont.
Pontszám: 6.50
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
435. hozzászólás - 2010.10.28. 09:05:20
Ha mindenáron számláló kell (azaz némi korlátozás), akkor csak az lehet a minimum, ami az adott szerveren legtöbb megszerzett itóka. Ezek után senki sem hápoghatna.

Mellesleg:
V2: alig 250 sárkányozás, 8 ital.
V3: több mint 300 sárkányozás, 1 azaz EGY ital. (és ez a kari 5-7 szinttel alacsonyabb a V2-esnél). Ennyit a randomról.
*a sárkányok többsége a 3. fázisban halódott meg, mert addig nem volt időm és kedvem ezzel foglalkozni.

És igen, én örülök ennek a lehetőségnek a v3-as karakterem miatt (v1-en bőven 10 fölött esett).
Tehát: Köszönöm, Miklós

*mod
A hozzászólást Piciklon módosította 2010.10.28. 09:15:55-kor

Pontszám: 6.76
népszerűYakseeFérfi
Végzetúr mester
778 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
436. hozzászólás - 2010.10.28. 09:12:00
Azt azért ne felejtsétek már el, hogy csak a 3. fázisban esett ital. Aki a 3. fázist megnyomta, annak igenis kellett, hogy essen. Lehet, hogy korán adtátok fel. Személy szerint nekem a 701 sárkányból (550 a 3. fázisban! ) esett 24 ital. DE! Csak 400-450 sárkány kezdett el potyogni igazán. Addig ha jól emlékszem (sajnos a szövetségi fórum topik már nem elérhető, ahol írogattuk) 4-5 db italom volt.
Pontszám: 7.13
népszerűAgatityFérfi
Végzetúr mester
387 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
437. hozzászólás - 2010.10.28. 09:35:28 (Válasz Miklós #434 hozzászólására.)
Köszönöm, Miklós a választ. Nagyvonalúan nem írtál arra a problémánkra választ, miszerint nem tartjuk fair-nek, hogy nem volt a sárkány harmadik fázisában kiírva, hogy lehet ezt majd venni is, ill. hogy ha már lehet venni, miért ilyen hamar lett berakva. Nem hiszem, hogy nem érted, hogy miért nem fair.
Mindegy, nem ez az első eset.

Én személy szerint örülök, és a lelkiismeretem tiszta, hogy én szóltam.


Ja, ha számláló lesz, akkor már előre szólok, hogy az a fair, ha annyi a limit, ahány ital az adott szerveren maximum kiesett valakinél a Landragór harmadik fázisában.

mod: ja, látom, Piciklon is ezt írta
A hozzászólást Agatity módosította 2010.10.28. 09:36:04-kor
LXXXVIII. Silex'en thour: A Ghalla-szerte ismert és tisztelt Dark Silex kései leszármazottja,
e néven az utolsó és egyetlen.
Pontszám: 6.53
kedvelt tagBirkaFérfi
Végzetúr mester
4520 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
438. hozzászólás - 2010.10.28. 09:39:00 (Válasz Agatity #437 hozzászólására.)
Azaz értelmetlen a számláló, mert valahol 55 italnál van a szerverenkénti maximum.

Én azt tenném be, hogy minden térfordító ital használatnál számláló*x%-al csökken az aktuális pp és csp pontjai száma az illetőnek...

Az event 3. fázisában küzdők sírását meg nem értem. 40*szint*darabszám LGY-t spóroltak a harmadik fázis miatt, akinek esett 56 ital 104. szinten (ezt a valós példát tudom..) annál ez 232960 LGY jutalom ahhoz képest mintha most kéne megvennie, ez nem elég???
A hozzászólást Birka módosította 2010.10.28. 09:43:31-kor
Pontszám: 5.43
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
439. hozzászólás - 2010.10.28. 10:02:23 (Válasz Birka #438 hozzászólására.)
Idézet: Birka - 2010.10.28. 09:39:00
Én azt tenném be, hogy minden térfordító ital használatnál számláló*x%-al csökken az aktuális pp és csp pontjai száma az illetőnek...


De ha lesz ilyen akkor csak egy limit felett legyen ilyen. Mondjuk 100 PP es 200 CSP lehetne adomentes.

Masik lehetoseg: Cooldown bevezetese, azaz mondjuk 2 hetene hasznalhato az ital. Igy a VF+EH (plusz alapos tanulas plusz kompenzacio) taktika elettere lenyegesen leszukulne.
Pontszám: 7.92
kedvelt tagWuherFérfi
Végzetúr mester
327 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Alternatív fejlődés (AF) pontok
440. hozzászólás - 2010.10.28. 10:03:16
Nem lehetne emelni az eladasi aron ? Csak a viszonyitas miatt nekem 4960LGY-be kerul egy ital es 372-er tudom eladni, tobb mint 13x-os az arres, jo lenne ha a mas targyaknal megszokott aranyokkal lehetne eladni az italokat ha valakinek nincs ra szuksege, vagy meggondolja magat.
Pontszám: 6.59
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője