Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Érkezik a kristályhorda
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
841. hozzászólás - 2009.06.05. 09:31:38 (Válasz Draglov #840 hozzászólására.)
Alig vagyok alattatok, és tele vagyok célpontokkal, simán telerakom minden nap a kamrám. Szóval kb. csak annyit kellene tennetek, hogy hagyjátok 300 körül mozogni a CSP-t, ami kapásból egy szint lemaradást jelent, illetve elfelejtitek a szingulárist. Utóbbi tök felesleges, nekem is zéró, mégis stabilan tartom a helyem (persze felfelé is támadok rendesen).
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
842. hozzászólás - 2009.06.05. 09:47:40
MIért nem lehet a büntetővel rendelkező tagot támadni? Számomra ez örök rejtély marad ... (Én rendszeresen szoktam és nekem megéri.)

Egyébként pedig:

Idézet: Ricardo - 2009.06.04. 00:41:52
Úgy érzem ezt a fejlesztést alapvetően nem így kellett volna beharangozni.

A top nagyérsze unatkozik (Számomra a top definíciója: azon játékosok halmaza akik az élen haladó játékos ütőtávjában benne vannak.), mert ők nem ismerik azt a játékot, amit a maradék 99% játszik. A nem-topnak ez a játék arról szól, hogy úgy próbálja meg a leghatékonyabban elosztani az erőforrásait, hogy közben folyamatosan ép-határok között kelljen lavíroznia. Ez szerintem rendkívül izgalmassá (bár rendkívül sok időt igénylővé) teszi a játékot és mindig generál rövidebb és hosszabb távú célokat is. Úgy gondolom, hogy a kristály-hordának ezt a színt kellene a játékba vinnie magas szinten is. (Aranyos volt olvasni Petur hozzászólását, aki meglepődött és örült neki, hogy 15% ép aladt ébredt fel. Rajta kívül ez szinte mindenki másnak hónapok óta természetes.)

A kristályhordának egy a legmagasabb szintű játékostól induló és a legmagasabb szintű játékos maximális ütőtávjáig terjedő (ez jelen esetben Sharpa szintje + 7) szintű karakterekből kellene hogy álljanak. Lehessen őket kamrázni, lehessen velük harcolni, háborúzni stb. Üssenek ők is lefelé (na persze ne ép határ alá, a kristály szívet vagy felejtsük el, vagy mondjuk 10-12%tól üthessenek és 4%-onként nőjön a szint-határ) és folyamatos harcra takikázásra kényszerítsék a top-ot. Egyből lenne mindenki számára újra kihívás a játékban.


Azért merem újra felhozni, mert elég magas pontszámot kapott.
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
843. hozzászólás - 2009.06.05. 09:48:58
300 csp, 0-ás szinguláris. Csak hajnalban vagy éjjel tudok támadni. Mondjuk ha fenn maradok nem spórolok .
Pontszám: 2.33
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
844. hozzászólás - 2009.06.05. 09:49:42 (Válasz Mortimer #841 hozzászólására.)
Ertem en. Ha megcsinaljuk ezt 50en, akkor annak mi lesz a vege?
Akiket te bezsakolsz minden nap, arra lenne 50el tobb jelentkezo. Nem beszelve arrol, hogy tonkre lenne teve ott mindenkinek a jateka. Aztan 1-2 honap mulva ott is kipucolodna a terep.
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
845. hozzászólás - 2009.06.05. 09:54:09
Azért éri meg neked ütni a büntetős játékost, mert kivégzed (gondolom) és sok LE-t szerzel tőle. Én alig szereznék tőle LE-t, legalábis biztosan kevesebbet mint 1 csp hozna. Mivel állandóan tartalékolok egy rakat csp-t hogy ne menjek még feljebb. Persze akkor bukhatnék is, de hova akkor az optimalizálós játék?
Pontszám: 2.33
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
846. hozzászólás - 2009.06.05. 09:55:24 (Válasz Draglov #844 hozzászólására.)
"Akiket te bezsakolsz minden nap, arra lenne 50el tobb jelentkezo."

Csak titeket ütlek, de hát ezt te is látod a listában. Rátok nincs több jelentkező, mert nem ütitek egymást.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
fórumozóRicardoFérfi
Végzetúr mester
1600 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
847. hozzászólás - 2009.06.05. 09:56:55 (Válasz Sun13 #845 hozzászólására.)
De nem tök felesleges neked az a napi 1 csp? Tp-t a portyáért is kapsz, az az 1-2k Le meg úgy sem számít ... (főleg ha ezzel el tudod vinni kamrázni az illetőt és oda termel 1k LE-t.)
Szabályosan játszom és mindent megteszek azért, hogy mások is így játszanak. Ha ez nem tetszik, nyugodtan nyomj az egyesre.

Hentes őrmester - Fekete Liga ~ a legridegebb gonosz
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
848. hozzászólás - 2009.06.05. 10:02:55
H a cél az hogy azok a játékosok akik miatt fejleszteni kell töröljék magukat, és csak úgy lehessen játszani hogy túlzottan nem fejlődünk, (büntető, dukátok, visszafogott fejlődés) és egy helyben toporogjunk akkor az számomra nem játék. A játék is olyan mint a forradalom meg a bicigli, megy előre vagy elbukik.
Pontszám: 3.17
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
849. hozzászólás - 2009.06.05. 10:09:47 (Válasz Sun13 #848 hozzászólására.)
PvP játék hiányáért reklamálsz akkor, amikor mindent megteszel azért, hogy minél jobban elhúzzál a többiektől. Te magad teszed tönkre a saját játékod.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 8.44
kedvelt tagSultankalifaFérfi
Végzetúr tehetség
138 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
850. hozzászólás - 2009.06.05. 10:11:47
v2-őn is kezd hasonló helyzet kialakulni, pedig tapostátok az utat előttünk rendesen!
Sultankalifa V1 és V2
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
851. hozzászólás - 2009.06.05. 10:59:08 (Válasz Mortimer #849 hozzászólására.)
Nem értem mit teszek hogy jobban elhúzzak. Nincs szingulárisom, fel van halmozva a csp-m, nincs vadászgyűrűm és semmi amiből +TP-t kapnék, azt hogy nem vagyok hajlandó a karakter fejlődését kifelyezetten hátráltató dolgokat tenni? Nem azért fejlesztettem ki maxos elementálist hogy utána elszórjam a csp-ket. Nem akarok visszafogott fejlődni, mert számomra öröm új tárgyakat vásárolni, fejlődni, szintet lépni, olvasni a legendát ilyesmi. Nem akarok pók lenni, csak jó lenne ha nem kéne éjjel felkelnem ha el akarok menni kicsit portyázni.

Szerintem inkább olyan megoldás lehetne hogy gyógyuljunk gyorsabban, ezzel akiket ütnek is jobban járnak, és 3 óránként ígyis úgy is csak 5 támadást kapnának, vagy ahogy az minden szerepjátékban szokott működni, a magasabb szint elérése legyen több TP reálértékben is, vagyis a szükséges TP növekmény jóval nagyobb legyen a vadászatért/térkapuért stb kapott TP növekményért. Ha ezzel együtt lenne Kristály horda, akkor azzal nem lehetne elhúzni még jobban, és többeknek jutna belőlük. Persze ezek csak nem túl jól átgondolt javaslatok, de szeretném ha lenne valami, mert napi 10x megütni az epikust nem olyan nagy móka egy idő után.
Pontszám: 4.38
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
852. hozzászólás - 2009.06.05. 11:06:24 (Válasz Sun13 #851 hozzászólására.)
"Szerintem inkább olyan megoldás lehetne hogy gyógyuljunk gyorsabban, ezzel akiket ütnek is jobban járnak"

Kiemelem, mert úgy látszik még mindig nem vagy vele tisztában: a subtop régió nem használ pihenést. Semmi értelme, ha egyharmad fölé megyek azonnal nullázódna az életpontom. Sokszor épp, hogy lassítani szeretném a gyógyulás gyorsaságát.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.50
kedvencStubbFérfi
Végzetúr mester
284 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
853. hozzászólás - 2009.06.05. 11:12:27
Én csak azt szeretném kérdezni, hogy az a megállapodás még mindig él, hogy a Horda-Légió nem ütik egymás tagjait?
"Ha egy férfi és egy nő csókolóznak, az a romantika.
Ha ott van a nő férje is, akkor lesz a dráma.
És ha közben még énekelnek is, na az az opera..."
"A hős holtan esett össze. Ezt később nagyon sajnálta, de akkor már nem volt mit tenni."
Pontszám: 5
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
854. hozzászólás - 2009.06.05. 11:17:16
Lehet hogy ezt szeretnétek, de ez szerintem nem tesz jót a játéknak. A támadhatósági % azért van, hogy ne lehessen folyamatosan kivégezni valakit, viszont ti kihasználjátok ezt az érdekesen béna sávos rendszert. Vagy készen áll valaki a harcra, vagy nem. Ő már támadhat engem én meg nem őt? Akkor most harcképes ellenem vagy nem? Micsoda baromság ez.
Pontszám: 4.14
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
855. hozzászólás - 2009.06.05. 11:18:45 (Válasz Sun13 #854 hozzászólására.)
Harckepes egy vele azonos szintu ellen, de meg nem harckepes egy sok szinttel magasabb ellen.
Pontszám: 5.33
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
856. hozzászólás - 2009.06.05. 11:20:57
Igen ez oké, de akkor ő miért támadhat engem, ha még nem harcképes egy sokkal magasabb szintű ellen?
Pontszám: 4.67
népszerűBolsevikFérfi
Végzetúr tehetség
145 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
857. hozzászólás - 2009.06.05. 11:25:09 (Válasz Sun13 #851 hozzászólására.)
Igen. Ez az a hozzáállás ami tipikusnak mondható a TOP részéről. Egyrészt hidd el hogy rajtatok kívül is sok-sok ember fizet a játékért, és ők is szórakozni járnak ide. Másrészt nem te akarsz változtatni, vagy a sokszor hangoztatott "alkalmazkodást" nem te akarod elkezdeni, hanem reformálják meg az egész játékot úgy ahogy van, a ti igényeitekre szabva.

Fogadjuk el hogy ez egy társasjáték, ahol ha más játékosokkal akarsz küzdeni, akkor ahhoz sajnos definíciószerűen szükség van más játékosokra is, éspedig lehetőleg olyanokra akikkel nem álltok szövetségben, mert hát gondolom ez a lovagi torna legalább olyan izgalmas lehetett mint az arénabajnokságotok.

Szerintem pedig panaszra nem lehet ok ebből a szempontból, ugyanis sokadszorra vált nyilvánvalóvá hogy márpedig Miklós elsősorban a TOP igényeit tartja szemelőtt, lásd pl. ezt a Kristályhordát vagy a kivégzés reformot, amire nagy szükség volt, mert a TOP tagjain és a legerősebb pókokon kívül mindenki végigélte a kivégzők sáskajárását, és most hogy ti is kaptatok volna belőle, nagyon gyorsan tenni kellett valami. Pedig végre jutott volna nektek is valami izgalom. Ezért hát szerintem lassan el kéne dönteni hogy most akkor tképp mit is akartok...

A konkrét javaslatod pedig a gyorsabb gyógyulásról... Most ezt vajon szükséges kommentálni? A TOPpereken és a durva pókokon kívül mindenki szívna vele.

Nos én is csak azt tudom neked javasolni amit Mortimer, ne a Kristályosoktól várd a csodát, inkább kezdd el fejleszteni a visszafogottat, ugyanis a különbség már csak nőni fog köztetek és a második vonal között. Vagy ne kezdd
Igor vagyok, a Párt nevében!

A "Zárkózz fel a TOP-hoz"-mozgalom oszlopos tagja
Pontszám: 8.67
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
858. hozzászólás - 2009.06.05. 11:25:17 (Válasz Sun13 #856 hozzászólására.)
Ez az alacsonyabb szintű egyetlenegy előnye.

A magasabb szintűnek rengeteg fontosabb van.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5
népszerűGyulas84Férfi
Végzetúr tehetség
238 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
859. hozzászólás - 2009.06.05. 11:30:22 (Válasz Sun13 #854 hozzászólására.)
A játéknak szerintem jót tesz, mert így legalább a szintben alattatok levő játékosok legalább saját célra is tudják használni az ÉP-jüket, mondjuk tudnak ők is portyázni, térkapuzni, stb.
Maximum nektek akik a toplista legelején vagytok nem tesz jót, de azért hadd legyen már annyi "önzőség" a többi játékosban, hogy a rendelkezésre álló ép-ből megpróbál játszani, nem pedig csupán a "top" játékszere akarjon lenni

Azt, hogy nincs célpontotok csupán magatoknak köszönhetitek, ugyanis ha normál ütemben haladtok a szintlépésekkel akkor benne maradtatok volna az úgymond sűrűjében és lenne célpontotok is
A hozzászólást Gyulas84 módosította 2009.06.05. 11:41:08-kor




Pontszám: 9.29
irritálóSun13Férfi
Végzetúr tehetség
212 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
860. hozzászólás - 2009.06.05. 11:44:22
Szerintem a játék ad olyan lehetőségeket ami azt eredményezi hogy lemaradj szándékosan (csak portyázásból LE szerzés, visszafogott fejlődés) és nem az én hibám hogy nem maradtam a sűrűjében. Teljesen normálisan csináltam mindent, elvadásztam a csp-ket, megtettem mindent hogy nyerjem a portyákat és a térkaukat. Azt hittem hogy ez a játék lényege.
Amúgy nem akarom elvenni mások örömét. Általában éjjel portyázom, akkor talán nem zavarok senkit. Csupán azt nem értem és ezért írom ezeket ezen a fórumon, hogy ha egyszer a fejlesztők csinálnak egy olyan fejlesztést, ami kifejezetten az ilyen "béna" játékoknak jelent játékélményt, akkor azon miért kell háborogni? Minek kell elvenni ezt a TOP játékosoktól? Ha valaki megnézi a karakteremet láthatja én nem vagyok valami kemény gyerek, nekem kihívást jelentette a kristály horda. De amúgy nem izgat nagyon a dolog. Ha egy-két hónapon belül nem lesz változás, majd törlöm magam és játszhattok az ilyen irritáló alakok nélkül mint én és kész.
Pontszám: 2.86
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője