Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Érkezik a kristályhorda
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1501. hozzászólás - 2010.02.05. 01:24:11 (Válasz Jeriko #1497 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.01.29. 16:16:21
Simán meg lehetne csinálni, hogy a portyaoldalon látod őket, akár kémlelheted is: egyik varázsló, másik ütőgép, harmadiknak böhöm állatai vannak, negyedik LE-t szív ...


En mindig csak azt kerdezem: mi ertelme fejleszteni a karaktert ha az ellenfel velem azonos mertekben fejlodik. Vagy megforditva: mi ertelme van harcra gyurni, hiszen ha en nem fejlodom, akkor az en szemelyes KH-m se fog.
Pontszám: 6.63
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1502. hozzászólás - 2010.02.05. 05:14:55 (Válasz Kocos #1501 hozzászólására.)
a "személyes" KH ugyanúgy állhat másnak a klónjából is pl, amúgy Jeriko ötlete tényleg jó ebből a szempontból. de nagyon remélem, hogy nem ebbe az irányba szeretne elmenni a társaság

a gond az egész ötlettel annyi, hogy inkább a portyába kellene LE-t adni (nem energiahasznosítással természetesen), a mezőnyt kellene "összerántani" és nem tamagocsit adni mindenkinek a kezébe. ha ez megvalósul, akkor az egész KHt ki kell venni
Pontszám: 5.50
fórumozóAndaxinFérfi
Végzetúr tehetség
154 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1503. hozzászólás - 2010.02.05. 06:31:50 (Válasz Andaxin #1502 hozzászólására.)
korán reggel már megy a lepontozás, indok nélkül

mi zavar kedves pontozó:
- az, hogy a KH helyett a rendszert szeretném ha rendbe tennék (azt hiszem sok topicban sok ötlet volt erre)
- vagy ha ez nem lehetséges, akkor adjunk KH-t mindenkinek
Pontszám: 4.60
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1504. hozzászólás - 2010.02.05. 08:41:33 (Válasz Kocos #1501 hozzászólására.)
Idézet: Kocos - 2010.02.05. 01:24:11
Idézet: Jeriko - 2010.01.29. 16:16:21
Simán meg lehetne csinálni, hogy a portyaoldalon látod őket, akár kémlelheted is: egyik varázsló, másik ütőgép, harmadiknak böhöm állatai vannak, negyedik LE-t szív ...


En mindig csak azt kerdezem: mi ertelme fejleszteni a karaktert ha az ellenfel velem azonos mertekben fejlodik. Vagy megforditva: mi ertelme van harcra gyurni, hiszen ha en nem fejlodom, akkor az en szemelyes KH-m se fog.


Kocos: most nem pont így működik? Sőt, legutóbb nem csak hogy pontosan leklónoztak, de a tulajdonságaik magasabbak is lettek. V3-on meg már bajnoki medáljuk is volt.

A fő problémát abban látom, hogy egyenlőtlen lesz az eloszlása: amíg mondjuk minden KH-s a top35.el egyenlő erejű, addig a top35 tudja őket ütni, és ahogy szintben megyünk felfelé, egyre kevesebb LE-t visznek tőlük. A minél precízebb klónozással azt lehet elérni, hogy a top5 mondjuk az első 5 kivételével tudja ütni a gyengébb klónokat, az alatt levők más csak max. a felét, aki meg a top30 környékén van, az semmit, tőle viszik a LE-t. És szépen nyílik az olló.
Pontszám: 8.14
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1505. hozzászólás - 2010.02.05. 08:46:27 (Válasz Bagolyesz #1500 hozzászólására.)
Ez már nagyon régóta így van, nekünk is sokszor szorult be háború. Nem hiszem, hogy ezen változtatni akarnának.
Új tulajdonos
Pontszám: 5.83
kedvelt tagkitmatko
Végzetúr
93 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1506. hozzászólás - 2010.02.05. 09:00:59 (Válasz Jeriko #1504 hozzászólására.)
Azért ez teljesen nem igaz. Ezt már leírtam de kénytelen vagyok ismételni magam. Én kb. 50-60 helyről indultam, mikor eldöntöttem hogy felzárkózok. A KH nem rabolt le. Igaz ahogy haladtam előre először csak 1-2 tagot tudtam elkapni, aztán 4-5-t, aztán már nekem is volt klónom.

Hozzátenném, hogy nem vagyok csúcskarakter, az első néhány hónapot nem prémium karakterként töltöttem és semmi tapasztalatom nem volt mit lenne hatékony fejleszteni. Ez meg is látszik a statjaimon, mégis felküzdöttem magam. Most már kb. 15 KH-st elég biztosan verek, még 4-5t 50%-al.

Szóval aki 35-40. hely környékén van, nem reménytelen helyzetű!
Új tulajdonos
Pontszám: 7.22
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1507. hozzászólás - 2010.02.05. 10:34:09 (Válasz kitmatko #1506 hozzászólására.)
kitmatko: persze, hogy nem reménytelen helyzetű, nem is ezt akartam mondani. De neked a fejlődésben nem is a KH-val kell versenyezned - mint erre Kocos is rámutatott - hanem a többi karakterrel (mivel a KH az ő "másolatuk"). Tehát nem a KH-ra jöttél fel, hanem a többi karakterre.

Amit mondani akartam, az az, hogy minél erősebb egy karakter, annál jobban tud tápolni KH-ból - és ez annál inkább így van, minél erősebb a KH, minél jobban másolja le a karaktereket (két szélső eset: Barrique klónja mindegyik - ekkor talán 3-an tudnak belőlük LE-t szerezni. Másik véglet: 35. karit másolja mindenki: a top35 mindegyiket egyformán tudja ütni (persze a top ilyenkor már nem éri el őket lefelé)).
Pontszám: 7.21
fórumozóSolinaFérfi
Végzetúr mester
533 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1508. hozzászólás - 2010.02.05. 11:23:34 (Válasz Jeriko #1504 hozzászólására.)
Nem igy van Jeriko, mert most verekedhetsz masok klonjaival is, ugyan szimulaltan, de a valos portya ismervei szerint.. Azokat tamadod, akiket meg tudsz verni, esetleg oltozol hozza, es igy tovabb.. Ha fejleszted kozben magad, nagyobb eselyed lesz.. Egy szemelyes tamagocsinal mindig csak sajat magaddal nezel szembe, tok mindegy mit csinalsz, mit fejlesztesz, az adott allapotod szerinti tukorkep jon szembe.. Az egesz csata egy klikk lenne, meg a random, illetve az, hogy Miklos milyen eselyt akar adni a tamagocsi adatainak beallitasanal.. Semmi agymunka, csak klikk robot, es kinek jobb a szamlaszama random...
Pontszám: 4.95
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1509. hozzászólás - 2010.02.05. 11:35:29 (Válasz Solina #1508 hozzászólására.)
Nem teljesen értek egyet.
Most majdnem ugyanez a helyzet. Öltözhetek akárhogy, Galmuszk vagy Ariel klónját az életbe nem csapom le. Ők viszont az enyémmel olyanok, mint a tamagocsi.
A leverhető ellenfelek száma nem nagyon változik (egy klónozási periódus alatt relatíve keveset fejlődsz), csak most valakinek 20 van, valakinek meg 3.
Pontszám: 7.21
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1510. hozzászólás - 2010.02.07. 11:17:40
Két apróság a KH-hoz:
1. Ki lehetne terjeszteni Top 100-ig nyugodtan, mert sajnos azt vettem észre, hogy egyre többen benyomják a vf-et, és tünnek el alattam, alattunk a játékosok, biztos én vagyok a hülye, hogy nem akarom a vf-t.

2. Miért klónozni kell a játékosokat, ez egysíkúvá és morál romboló a játékosoknak, miért nem lehet generálni npc-t, szerintem nem kell hozzá sok munka. Ebben az esetben egy csomó dolgot ki lehetne szűrni, csak példák: nem kellene a játékvezetésnek törni a fejét, hogyan legyen izgalmasabb, mert minden visszatérésnél más-más karakterek jönnének generálás miatt, nem taktikáznának a játékosok,ha van ilyen a klónozás előtt, mindenki örülne, mert nem ugyanazokat az emberkéket kellene ütni, KH-s klón címszó alatt, nem utolsó sorban nem kellene korlátokat bevezetni, mint pl. LE-szívás.
Dorn
Pontszám: 6.10
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1511. hozzászólás - 2010.02.07. 15:38:05 (Válasz Hagya #1510 hozzászólására.)
Idézet: Hagya - 2010.02.07. 11:17:40
2. Miért klónozni kell a játékosokat, ez egysíkúvá és morál romboló a játékosoknak, miért nem lehet generálni npc-t, szerintem nem kell hozzá sok munka.


Ezzel nem ertek egyet. Mivel nem a sajat klonoddal kell zomeben kuzdened, ezert nincs ellenmotivacio a fejlesztesben (na jo 1-2 ellenmotivacio igy is van: masodlagos, transzcendalis), ugyanakkor a generalt ellenfeleknel lenyegesen realisabb kepet ad.

A generalt ellenfellel mindenkepp baj lenne. A jatekosok egy resze sirna, hogy milyen irrealis tuljai vannak, a tobbi meg azert, mert tul konnyu, nem jelent kihivast. A klonozasi technika ezt megelozi.
Pontszám: 6.63
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1512. hozzászólás - 2010.02.07. 15:39:59 (Válasz Jeriko #1504 hozzászólására.)
Idézet: Jeriko - 2010.02.05. 08:41:33
Idézet: Kocos - 2010.02.05. 01:24:11
Idézet: Jeriko - 2010.01.29. 16:16:21
Simán meg lehetne csinálni, hogy a portyaoldalon látod őket, akár kémlelheted is: egyik varázsló, másik ütőgép, harmadiknak böhöm állatai vannak, negyedik LE-t szív ...


En mindig csak azt kerdezem: mi ertelme fejleszteni a karaktert ha az ellenfel velem azonos mertekben fejlodik. Vagy megforditva: mi ertelme van harcra gyurni, hiszen ha en nem fejlodom, akkor az en szemelyes KH-m se fog.


Kocos: most nem pont így működik? Sőt, legutóbb nem csak hogy pontosan leklónoztak, de a tulajdonságaik magasabbak is lettek. V3-on meg már bajnoki medáljuk is volt.


Nem, most nem igy mukodik. Az egy darab sajat klonommal szemben van csak meg ez a visszas helyzet, az osszes tobbi celpontod viszont toled fuggetlen ereju, ellenuk minden pontnyi fejlodes aranyat er!
Pontszám: 6.63
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1513. hozzászólás - 2010.02.07. 15:42:13 (Válasz Andaxin #1502 hozzászólására.)
Idézet: Andaxin - 2010.02.05. 05:14:55
a "személyes" KH ugyanúgy állhat másnak a klónjából is pl, amúgy Jeriko ötlete tényleg jó ebből a szempontból. de nagyon remélem, hogy nem ebbe az irányba szeretne elmenni a társaság


Ez ellen nem lenne kifogasom, ha Jeriko igy ertette, akkor en felre es termeszetesen egyetertek. Illetve inkabb ugy fogalmaznek, hogy akkor ez egy jo kiindulasi pont lehet, de meg sok szempontot meg kell vizsgalni.
Pontszám: 6.63
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1514. hozzászólás - 2010.02.07. 15:54:00 (Válasz kitmatko #1506 hozzászólására.)
Idézet: kitmatko - 2010.02.05. 09:00:59
Szóval aki 35-40. hely környékén van, nem reménytelen helyzetű!


Nekem mindenre a kedvenc peldam Harcos Kard. Erre is.
Par honapja meg 2-10 eredmenye volt a KH elleni haboruban. Odatette magat es nemreg mar 100 folotti gyozelmet hozott. Kozben meg olyanokat csinal, hogy bajnokit nyer (1 honap lemaradassal indulva es folyamatos menetelos technikaval, tehat gyakorlatilag csupa maganal 1 honappal "oregebb" karit vert le. A mostani bajnokin meg elverte Profetat, aki amugy isa jatek egyik legerosebb karaktere.

Termeszetesen nem mondom, hogy ezt barhonnan, barmilyen hatranybol elo lehet adni, de szamomra mindig sokkolo, hogy HK milyen jol tolja a karijat. Az biztos, hogy o fel tudott zarkozni.
Pontszám: 7.75
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1515. hozzászólás - 2010.02.07. 15:56:43 (Válasz Kocos #1514 hozzászólására.)
A bajnoki magas szinten lottó, gyakorlatilag bárki nyerhet. 3-400 tulajdonságkülönbség sem számít, ha pl. nem jön be a varázslat.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.12
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1516. hozzászólás - 2010.02.07. 17:11:58 (Válasz Kocos #1514 hozzászólására.)
Igen Harcos Kard egy jó példa mindenre, de az Ő erősségét bizonyítva az egyetlen is, ezért nem általánosítható.
Talán, ha lehetne bízni a játékvezetésben annyira, hogy tudnád, hogy reálisan fog tudni npc-t játékba rakni, erősség szerint, mindenkinek, akit érint, mert ugye a klónozással is ez a helyzet, akkor biztos egyetértenél vele, mert sokkal jobb lenne xy npc-t ütni, aki teljesen ismeretlen, mint mondjuk Ariel klónját, aki ugyanaz pepitában.
Dorn
Pontszám: 7.40
fórumozóEliteninjaFérfi
Végzetúr mester
957 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1517. hozzászólás - 2010.02.07. 17:27:21 (Válasz Mortimer #1515 hozzászólására.)
Aham. Nem számít, ha varira vagy kitolva. Pöttöm olyanokat ver meg a varikari miatt akiket én nem tudok, pedig kb jóval kisebb a TÖ-je mint nekem. De nem táp a varázslat...á nem
V1:Eliteninja
Pontszám: 5.09
kedvencPottomPannaNő
Végzetúr mester
2518 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1518. hozzászólás - 2010.02.07. 21:34:45 (Válasz Eliteninja #1517 hozzászólására.)
Nem a mennyiség hanem a minőség számít.

Amúgy elérkezik lassan nekem is a vég, és nembiztos, hogy le tudsz beszélni majd a törlésről. (Mint ahogy ma még igen.) Mikor 100-150el kisebb IQval ugrálnak előlem jobbra-balra.

Szóval az én eddigi mákosságom nem jó példa.
Pöttöm Panna- V1-Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 8.32
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1519. hozzászólás - 2010.02.07. 21:38:28 (Válasz PottomPanna #1518 hozzászólására.)
Ha nagyobb a szerencséjük a tiédnél akár 30% esélyük is lehet az elkerülésre. És érdektelen, hogy 150-nel vagy 1500-al nagyobb az IQ-d.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7.05
népszerűS0larisFérfi
Végzetúr mester
908 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Érkezik a kristályhorda
1520. hozzászólás - 2010.02.08. 17:58:09 (Válasz PottomPanna #1518 hozzászólására.)
Emiatt ne kapj idegrohamot. A háborúnkban Xana és Annirienn szénné mentették a varázslatomat (alacsonyabb szerencsével) a portyák felében, 40-70 IQ hátrányból. Nyomd a szerencsét, csodákra képes, és a szövitársak is szeretni fognak
V1 - s0laris - Zugivó Italbarátok.

"Forged in blood, tempered in battle, we are the living weapons of humanity, the Space Marines."
http://www.youtube.com/watch?v=aFHKIFDjk9I&feature=fvw
Pontszám: 7.08
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője