Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
kedvelt tagVaraszloFérfi
Végzetúr tehetség
213 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
581. hozzászólás - 2009.04.18. 21:01:38 (Válasz Ajgatsz #579 hozzászólására.)
Idézet: Ajgatsz - 2009.04.18. 20:54:04
Én is magamból indulok ki, olyat nem szoktam megtámadni, akit nem érzek úgy hogy simán megverek.


Bocsánat, de az utópikus önszabályozó állapot lenne. Etika kérdése lenne például hogy egy karakterre játszok. Ennek ellenére a másik topicban megy a határok feszegetése a multizásról, és nagyon úgy néz ki hogy legális hogy egyszerre 2-10 karaktert futtatsz, amíg fizeted a prémiumot értük.

Amíg nincsenek szabályozva a dolgok dőreség az embertársi szeretetre és belátásra alapozni.

Ahogy mondani szokták: "Bízz meg embertársaidban, de mindig emeld meg a paklit."
Pontszám: 6.50
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
582. hozzászólás - 2009.04.18. 21:20:28
Gau, ha neked így megfelel lelked rajta. Én nem akarom megmondani hogy fejlesszed magad, ezt csak egy példának használtam arra, hogy rámutassak arra hogy akinek ennyire elmarad az egészsége a többi stattól (nekem is az volt, és még most is el van maradva), az pikk-pakk fel tudja tornászni, és kicsit másképp fogja látni a világot.

Ami meg a szint-szűkítést illeti, én bevallom nem sok értelmét látom. (Persze nekem lenne a legjobb ha lecsökkentenék, hisz mint írtam 4-5 szintről magasabbről ütnek, én meg tudok érvényesülni +/-1-en, akkor tényleg nem lenne semmi félnivalóm)

Itt hoznék egy konrét példát:
Dalen 46. szint vs Razak 45. szint
A csatában összesen 1599 sebzést okoztál, és 232 sebzést kaptál. Elhurcoltad ellenfeledet a kínzókamrába.

Amit ezzel mondani akarok lehet rongyáverni a másikat 1 szint távolságról is.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
583. hozzászólás - 2009.04.18. 21:28:42 (Válasz Ajgatsz #582 hozzászólására.)
Lehet, viszont 6 szintről nem lehet, hanem kötelező.
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvelt tagGau84Férfi
Végzetúr mester
303 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
584. hozzászólás - 2009.04.18. 21:30:29 (Válasz Ajgatsz #582 hozzászólására.)
Viszont még valami eszembe ötlött. HA jól tudom, akkor egy magasabb szintről támadó kap pluszt, lévén ő fejlettebb. Ehhez ismerni kellene a képletet, de ha ezt vennék górcső alá, és nem a támadhatósági szinteket? Erről mi a véleményetek?

(akár megszűntetni, akár redukálni, stb.... bármit... kis kompromisszumkészséget kérünk csak tőletek, vegyétek észre, kérlek)
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
585. hozzászólás - 2009.04.18. 21:31:25
Ajgatsz: ilyen példák még saját szintről is vannak, nem is kell lefelé kacsintgatni

A szint-szűkítés kényes kérdés...pláne a (ténylegesen) magas szintűek miatt. Arról spec nem tehet senki, hogy a légió és a horda kigolyózta egymást önszántából az portyából.
Persze az sem jó, ami most van...ma vagy tegnap már nem tudom kibe valami 2K körül sebeztem...vacakul éreztem magam, hát még aki kapta...

Ebből az a lényeg, hogy valamit tényleg kezdeni kell ezzel a helyzettel, mert így egyre többen unnak bele az állandó padlón tartózkodásba...

Elhiszem, hogy vannak fontos szakik/tulajdonságok, az egészség és a gyógyító szakik csak amolyan kiskanállal tűzoltás (elismerem 47. szinten jól megvagyok ezekkel a tűzoltogató szakikkal, de ez egyéni szocproblem )

(Remélem érthetően írtam... )

Pontszám: 7.50
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
586. hozzászólás - 2009.04.18. 21:34:22 (Válasz Gau84 #584 hozzászólására.)
Idézet: Gau84 - 2009.04.18. 21:30:29
Viszont még valami eszembe ötlött. HA jól tudom, akkor egy magasabb szintről támadó kap pluszt, lévén ő fejlettebb. Ehhez ismerni kellene a képletet, de ha ezt vennék górcső alá, és nem a támadhatósági szinteket? Erről mi a véleményetek?

(akár megszűntetni, akár redukálni, stb.... bármit... kis kompromisszumkészséget kérünk csak tőletek, vegyétek észre, kérlek)


Tényleg! Ezen már én is agyaltam, nem is mondasz marhaságot! Akkor töprengtem rajta, amikor egy nálam jóval "satnyább", de magasabb szintű karakteren akkorát kenődtem, hogy öröm volt nézni, így azóta ritkán ütögetek fölfelé. Pedig abban végre lenne kihívás!

Pontszám: 5
népszerűAjgatszFérfi
Végzetúr mester
403 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
587. hozzászólás - 2009.04.18. 21:36:59
Szerintem sebzésredukció nem nagyon lesz, erre utalnak a sebezz 1500-at egy csatában, illetve a sebezz 2000-et egy csatában küldetések.
Pontszám: 7.50
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
588. hozzászólás - 2009.04.18. 21:40:19
Nem is sebzésredukció, hanem azzal a (jelenleg) elméletileg jelen levő támadási plusszal kéne valamit kezdeni...(mintha én is hallottam volna ilyenről, de az is lehet, hogy csak halucináltam )

Pontszám: 5
kedvelt tagNari77Férfi
Végzetúr mester
1091 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
589. hozzászólás - 2009.04.18. 21:41:02 (Válasz Piciklon #586 hozzászólására.)
Pl nálam pont most, oly an gyenge volt mint a harmat, igaz 4 szinttel magasabb volt, mégis 3szor többet sebzett mint én.... Még a tárgyai is szarabbak voltak, nemhogy csak a statjai.
Pontszám: 5
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
590. hozzászólás - 2009.04.18. 23:58:49
Sajnos megint eluszott a beszelgetes olyan iranyba, ami semmi megoldast nem hoz. Csokkentsuk a portya szinttavot? Ez mar megtortent!!! Ket honapja egy szinttel szukult a tamadasi sav. Most ujra szukiteni szeretnetek... Lathato, hogy ez hova vezet (sehova)...

Egy honap mulva egy esetlegese uj tav sem fog megfelelni... Ez semmi alapveto valtozast nem hoz a jatekba, kerlek, gondoljatok at. Ez egy ragtapasz, ami szepen atnevesedik rovid idon belul.

A problemat ugy kell kezelni, hogy az magat a problemak gyokeret orvosolja.

Az abszolut elmezonyt kiveve mindig lesznek az embernel erosebbek. Ok tamadni fognak. Hogy lehet ez ugy tulelni, hogy maradjon jatekkedve es jateklehetosege az aldozatnak? Ez minden szintkulonbsegtol fuggetlen kerdes.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 6.50
fórumozóZaccmesterFérfi
Végzetúr mester
645 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
591. hozzászólás - 2009.04.19. 00:14:03
Döntöttem: megkérem Piciklont és Simont (TB) a tisztességes játszhatóság szóvivőjének! Én próbálok kussban maradni, hátha a két már a játékban is sokat bizonyított "topszövisnek" nem azt fogja a slep mondani rögtön, hogy kabbe, fizess Mikinek oszt lapuljál a padlón.

Bízom Bennetek, hajrá! Remélem csatlakozik még valaki tisztán látó "fentről". Addig én várom Dalent láthatatlanul, és LÉ nélkül.

Köszi!
Pontszám: 5.33
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
592. hozzászólás - 2009.04.19. 06:18:54 (Válasz Simon #590 hozzászólására.)
Simon, csak azért nem fog megfelelni, mert teljesen életképtelen az az elgondolás, hogy lehet növelni felfelé a támadható szintet. Hatra, hétre, nyolcra. Soha az életben, 250-256-os szinten sem fog kiegyenlítőddni az erőviszony. Sőt, ha már most, 38-44-nél ekkora a fölény, akkor mi várható feljebb? Ez akkor működne, ha tényleg lenne vége az alagútnak, és lehetne kimaxolni épületet, és aztán magával foglalkozhatna a karakter. De ezzel az egyre jobban lenyúlkálással csak a baj lesz. Felérni nagy szintre nem lehet sittysutty. Ha felérnek, és azt látják, hogy kész, itt tényleg max hasoncsúszva lehet játszani, és nem átmenetileg, hanem szokj hozzá és alkalmazkodj, sőt, vegyé még egy rakat őskövet is, akkor a le-üthető ellenfelek el fognak tűnni.
Nem, nem mindenki, látod, vannak itt kitartóak is.

Piciklon, jól olvasom? A lefelé támadók még pluszt is kapnak?
Ugye ez most valami vicc?
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.19. 06:27:43-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
fórumozóPiciklon
Végzetúr mester
766 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
593. hozzászólás - 2009.04.19. 06:52:09 (Válasz Darah #592 hozzászólására.)
Darah: mondjuk, úgy hogy remélem, hogy csak "vicc"... Ne vedd készpénznek.
Mással nem tudom megmagyarázni (az épületbónuszok akkor nagyjából egálban voltak), hogy akkorát kaptam... végülis lehet, hogy csak a random szórakozott velem...

Jelenleg Miklós véleményét kéne megvárni vagy aki gyakrabban kommunikál vele megkérdezné?

A szintkülönbségekhez, akkor se lenne szabad hozzá nyúlni, mert akkor -ugyan egy szűk rétegnek- de csökken a játékélménye, ami egyik oldalról sem cél.

Őszintén szólva, hogy mi lenne a jó megoldás (ami mindkét oldalnak megfelel)? Nem tudom, de valamit ki kell találni az az egy biztos...

Pontszám: 6
népszerűSimonFérfi
Végzetúr mester
582 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
594. hozzászólás - 2009.04.19. 07:02:54 (Válasz Darah #592 hozzászólására.)
Nem eletkeptelen, ez van. Nem lehet leszukiteni a tamadasi tavot, mert nincs eleg jatekos. Vagyis lehet, hogy eletkeptelen, de akkoris ez van.

A kovetkezo legjobb megoldas az, hogy megtalaljuk a modjat annak, hogy mindenki tudjon jatszani.

Egy masik otlet, a sebgyogyitasra epitve... ahelyett, hogy visszaadja mar csata kozben az EP-t, el lehetne raktarozni, es ebbol gyogyulni, amikor szuksege van az embernek ra. Persze lenne egy maximuma, mondjuk maxEP x2. Ebbol a jatekosok tudnanak gyogyulni, es az sem problema, ha kapnak egy durvat felulrol... Ha meg alulrol vagy szintrol kapnak, nem mukodik a sebgyogyitas ugy se, tehat megmarad a versenyhelyzet is.
TrueBlood - Tökéletes Gyémánt
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
595. hozzászólás - 2009.04.19. 07:19:46 (Válasz Simon #594 hozzászólására.)
Igen, ez tényleg csak azoknál lépne életbe, akiket fentről ütnek.
Sőt, talán lehetne olyan, hogy fentről három szintig sem kattanna be, azt már aztán tényleg tessék kikompenzálni. Négytől felfelé viszont nőjön a mértéke.
Viszont az aktiválódás mértéke ismét itt van. Ha nem szabályozható mennyi ÉP-t toljon vissza, akkor legfeljebb arra jó, hogy mint szintlépés után kimaxolódik a játékos, és ismét szabad a vásár fentről. Vagyis kap bónuszt, hogy legyen mit leütni róla.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.19. 07:23:13-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 5
kedvelt tagHagyaFérfi
Végzetúr tehetség
189 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
596. hozzászólás - 2009.04.19. 08:21:57
Van plusz a magasabb szintűnek igen, a pontos képletet nem tudom, de volt már róla szó.
Amikor diskurzus volt a sebzéskompenzációról akkor már írtam valami ilyesmit, hogy ne önműködő legyen, mert akkor csak boxzsák akinek nincs ideje a gépnél ülni rendszeresen le lettem hurrogva, azt hiszem még T.M. is írt, hogy ilyen biztos nem lesz
Dorn
Pontszám: 6.50
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
597. hozzászólás - 2009.04.19. 08:35:52
Én úgy tudom, hogy a magasabb szintű plusz támadást kap (minimálisat), ami a nagyobb tapasztalatát jelképezi. Cserébe az alacsonyabb szintű állatának elnyelése nő meg.

De egyértelműen nem ezek az aprócska módosítók a lényegesek, szóval szerintem felesleges ebbe kapaszkodni.
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 7
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
598. hozzászólás - 2009.04.19. 08:48:08
Szerintem sem ez a döntő. Különben a táplálékpiramist nem kell felborítani, mi lenne ha nyúl folyton levadászná a rókát? Néha lehet szerencséje a nyúlnak, de azonos esélye sohasem, ez a természetben is jól bevált dolog, ha meg szinteken variálnánk, hogy max. 3-4 szint különbség lehessen pl. az 50 portyás küldetést ellehetetlenítené sokaknak. jó így ahogy van /bár esetleg kisebb kompenzáció lehetne ha x-szer nagyobb sebzést visznek be neked akkor nagyobb mértékben gyógyulnál/, együtt kell vele élni, a LE portyázásban újra megjelenését kellene megoldani, mert max a kényszer meg a mutatók /pl. háború, küldetések, állatok/ miatt éri meg 30. -ik szint fölött portyázni.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
népszerűDarahNő
Végzetúr mester
2208 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
599. hozzászólás - 2009.04.19. 09:04:34 (Válasz Darkshade #598 hozzászólására.)
Ki beszél itt levadászásról? Meg folytonról?
De én spec nem a nyúl hordába jelentkeztem anno, és a legnagyobbak sem rókába szerintem.

Ezt az azonnali visszagyógyulást már túlléptük, ez abszolut semmit nem ér, csak ismét üthetővé teszi a karaktert.
(a húsvét csodálatosan mutatta, hogyan is működik)

Elejtett szavakból úgy érzékelem, a szintkülönbség még nőni is fog.

Ha csak minden szinten 1 % kisebb unja meg a nyúlságot, ez olyan folyamat, ami ahhoz vezet, hogy a nyulak kihalnak.
Reális esély a nagyokat utolérni nincs. Sem erőben, sem sehogy, hogy rókává váljon, aki akar. Én spec nem is akarok.

De most ez konkrétan úgy néz ki, mintha a felsőház lenne a fizetője ennek a játéknak maga, a többiek pedig a töltelék free, nem fizetős, hogy legyen kivel játszani a nagyoknak.
Holott azé azt hiszem vannak lejebb is fizetősek.

Egy minden szinten játszható játék lenne a cél, nem? És nem laposkúszásban játszható.
A hozzászólást Darah módosította 2009.04.19. 09:16:05-kor
(v1-lmf-Gaia) kalaposinas

For the játékélmény!
Pontszám: 8
népszerűDarkshadeFérfi
Végzetúr mester
563 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
600. hozzászólás - 2009.04.19. 09:34:55 (Válasz Darah #599 hozzászólására.)
Utolérni én sem szeretnék, senkit, nem is tudok, sőt csupán csak szintemen akarok maradni, amellett, hogy régóta nem vagyok prémiumos, visszafogott fejlődés kimaxolása jó erre, ha még ezen a szinten is lenne LE a portyákban, össze lehetne erős karaktert hozni. Csak rámutattam a természetes kiválasztódás folyamatára, ami egy játékban nem feltétlenül a legjobb, úgy kellene lennie -nyúlnál maradva- a káposzta is megmaradjon a nyúl is jól járjon meg a róka se adja be a kulcsot, /unalom és éhezés miatt/, ez lenne az ideális. Ahogy írtad nem lehet utolérni a Top-ot ez így van ők előbb kezdték, végig a legjobb cuccokban voltak, a később kezdők ha hendikepet kapnának akkor az nem lenne igazságtalan? Szerintem az lenne, ez sajnos ebből a szempontból piramisjáték, de -melyik online MMO játék nem az-, mondj példát arra ahol nem az van egy idő után újra kell mindent kezdened, ha nem kezdettől vagy részese, be tudod hozni az élbolyt. Szerintem egy kezemen meg tudnám számolni és talán akkor is nulla jönne ki eredménynek. A másik dolog kis szintű prémiumos maga szintjén erősebb mint egy nem prémiumos, 3-4 szintről leveri egy nem prémiumos jó eséllyel! Ha meg free játékosok abbahagynák, még kisebb esélye lenne felzárkózni bárkinek is, így is 0%-hoz kezd a dolog hasonulni. Hogy az AL és EH megegyezett egymással és hogy nincs kit támadniuk, azt hiszem ilyen nagyobb csoportosulok létre fognak jönni ezek után több is, szerintem van rá már most kezdeményezés. Különböző hordák védőszövetsége valószínű, ahogy a TF-en itt ez lesz a jövő. Az Al és a EH csak az első fecske ebben.
Vedd észre, figyeld meg végül csapj le rá. Laurie- Kubla kánság tagja.

Nem Garfield az egyetlen akinek Arachnofóbiája van.
Pontszám: 5
HKK - Zén minikiegészítő: Zén Legendái: A sötétség gyermekeiRésföld - a HKK legújabb kiegészítője