Felhasználónév: Jelszó:
Szerző
Topic neve: Háború tornya
népszerűBaalCainFérfi
Végzetúr mester
611 hozzászólás
Profil megtekintése
Háború tornya
1. hozzászólás - 2009.02.02. 20:36:58
Miklós mikor lesz? És mit is fog csinálni?

Mert amikor az akkori top 2. háborúzó szövi is úgy döntött, h nem éri meg háborúzni és amikor azt látom, h több mint 500 óra múlva tudok támadni valakit...

Lehetne Jerikó egykori ötletét pl a háború tornyára alkalmazni: háború torony szinttől függő min LÉ-t zsákmányolni portyánként.
Ill hatására a békeszerződés nem okozná azt, h a játékosok is támadhatatlanok lesznek hetekig, hanem csak hadat nem lehet nekik üzenni.

Ne felejtsük el, a béke tornya befolyásolja az egyéni portyalehetőséget és a szövetségi háborút is. Tehát a logikus, h a háború tornya is mindkettőt befolyásolja.
Pontszám: 7
népszerűMiklós
Adminisztrátor
3609 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
2. hozzászólás - 2009.02.05. 21:08:45
igen, amikor a béke tornyát kitaláltam, tudtam, hogy mindenképpen kell neki egy ellenpont. Csakhogy amig a béke tornya mindenkinek tetszett, és sürgős szükség volt rá, addig a háború tornya számos ellenzést és vitát szült, ezért megfeneklett a dolog.

Az akkori koncepció az volt, hogy háború tornyával több háborút lehet inditani, van rá esély, hogy visszakapja a portyapontot, és aki 3 nap előtt kapitulál, attól több LE-t szerez.
Mivel most előjött ez a probléma, hogy az élmezőnyben kevesebb támadható karakter van, és nem érdemes háborúzni olyannal, akinek béke tornya van, el kellene gondolkozni azon, hogy erre tudunk-e valami megoldást találni, amit a háború tornya integrálna magába.
A min. zsákmányolható LE-t nem tudom, hogy gondoltad, már nem emlékszem, mi volt Jerikó ötlete. De azt nagyon nem akarom, hogy negativba mehessen a lélekenergia.
A normál támadhatóság a hadüzenet mellőzése mellett érdekes ötlet.
Pontszám: 5.83
népszerűMortimerFérfi
Végzetúr mester
4247 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
3. hozzászólás - 2009.02.06. 03:01:32 (Válasz Miklós #2 hozzászólására.)
"Mivel most előjött ez a probléma, hogy az élmezőnyben kevesebb támadható karakter van, és nem érdemes háborúzni olyannal, akinek béke tornya van, el kellene gondolkozni azon, hogy erre tudunk-e valami megoldást találni, amit a háború tornya integrálna magába."

Ha a támadhatósági célpontjukat növelné, akkor azok, akiket a 38-41. szintűek támadni tudnak, egyszerűen lemaradnának szintben, mert mivel csupán néhány embert támadhatnak, nem éri meg ottmaradni célpontjuknak. Ez teljesen logikus lépés, én is ezt tenném...
Az egészséged érje el a szinted kétszeresét!

Minden információ a Végzetúrról! Küldetések szakértelmek felsorolása, és még LE-t is kapsz, ha használod!http://vegzetur.wikidot.com/
Pontszám: 5.50
kedvelt tagDraglovFérfi
Végzetúr tehetség
215 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
4. hozzászólás - 2009.02.06. 07:29:06
"Mivel most előjött ez a probléma, hogy az élmezőnyben kevesebb támadható karakter van, és nem érdemes háborúzni olyannal, akinek béke tornya van, el kellene gondolkozni azon, hogy erre tudunk-e valami megoldást találni, amit a háború tornya integrálna magába."

En is erre reagalnek. Konkretan nem is erdemes, es mar hetek ota nem is inditunk egy db haborut sem.
Pontszám: 5
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
5. hozzászólás - 2009.02.06. 07:52:34
A háború - mint a játék egyik izgalmas, bár kétségtelenül módosításra szoruló lehetősége -, a lélekkútméret csökkentésével, a béke tornyának bevezetésével tökéletesen "ki lett herélve", és értelmetlenné vált. Jól mutatja ezt, hogy a top szövetségek közül egyik sem háborúzik már (csak olyan háborúik vannak, ahol őket támadta meg valaki - gondolom poénból, vagy a döntetlen miatt).

Mi most szavazunk arról, indítsunk-e még háborút, csak néhány idézet a belsó fórumunkról:
"Igy van, kicsit unalmas haboru nelkul."
"Néha-néha, unaloműzőként. "
"szavaztam, néha azért történjen vmi"
"Nem tamogatom. Aztan kitor a beke es 1hetig nem lesz kit utnom!!!!"
"en szeretnek haboruzni, kicsit unalmasabb lett igy a jatek"
"Mostanság teljesen leálltunk a háborúkkal, és sok vélemény hangzott el hasznukról..."

Még a portyát kell 2-3 alkalommal bekorlátozni, és tökéletes tamagocsi (teveklub) lesz a játékból.
Pontszám: 7.25
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
6. hozzászólás - 2009.02.06. 08:13:51
Most egy kicsit kötekednék a top szövetségekkel.
Bár csak az első négy szövetséget néztem át, de egyiknél sem láttam felhúzva a Béke csarnokát. Ha annyira hiányzik a háború, miért nem hívjátok ki egymást?
Az lenne az igazi kihívás, és feldobná a játék hangulatát is, ha mindennap közölnétek az állást! Mivel azokról a szövetségekről van szó, akiknek a legnagyobb beleszólása van a játék alakulásába, formálódásába biztosak lehetnének abban, hogy nem fogják őket hátba támadni. Ha véletlenül ez megtörténne, akkor legalább lenne értelme a felépített baráti szövetségek hálózatának és kiderülne, kiket támogatnak többen!!!
Egy kicsit fel is zavarná az állóvizet az egész játékba!
Tehát most én a kicsi mondom a nagyoknak: NEM SÍRNI! GONDOLKODNI!

U.i.: A nevem és az elérhetőségem az aláírásomban szerepel, büntetni engem, s nem a szövetségem kell a fenti hozzászólásért!
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 7.50
népszerűCraslorgFérfi
Végzetúr mester
11552 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
7. hozzászólás - 2009.02.06. 08:39:45 (Válasz Kyron #6 hozzászólására.)
Idézet: Kyron - 2009.02.06. 08:13:51
Ha annyira hiányzik a háború, miért nem hívjátok ki egymást?
...NEM SÍRNI! GONDOLKODNI!...
U.i.: A nevem és az elérhetőségem az aláírásomban szerepel, büntetni engem, s nem a szövetségem kell a fenti hozzászólásért!

Azért vannak a top szövik az élen, mert gondolkoznak. Egy ilyen háború - egyelőre - mindkét felet visszavetné. Annyit elárulhatok, hogy tervben van véve küzdelem a nagy szövik között, hogy ebből mikor lesz valami és mi sül ki belőle, nem tudom, de ha megvalósul, beszámolunk az eredményről
Természetesen a játékon belül senki nem fog téged ezért ütni, az igencsak gerinctelenség lenne, ha ezért rád szállnának.
Pontszám: 6.80
népszerűEndyrFérfi
Végzetúr mester
2058 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
8. hozzászólás - 2009.02.06. 09:11:52 (Válasz Kyron #6 hozzászólására.)
Idézet: Kyron - 2009.02.06. 08:13:51
Tehát most én a kicsi mondom a nagyoknak: NEM SÍRNI! GONDOLKODNI!


A problema ott van, h ha tegyuk fel kitor egy haboru az Elit es a TGY kozott, akkor valaki nyer, es utana bezony 1 het beke lesz. Nekunk (TGY) a celpontjaink 80%a az Elit es az Azur tagjaibol jon ki, azaz nekunk mintegy felere csokkenne a portyazhato emberek szama (akkor meg ott lenne siras, h miert szalltunk rajuk). Forditott eset meg rosszabb, mert utobbi 2 szovi szovetsegben van egymassal, igy nekik maradna kb 15 ember, akit tudnanak utni.

Szoval nem jo ez igy egyenlore.
Pontszám: 4.33
népszerűArielFérfi
Végzetúr mester
3532 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
9. hozzászólás - 2009.02.06. 09:12:13 (Válasz Kyron #6 hozzászólására.)
Több oka is van, hogy a legnagyobb szövik nem háborúznak egymással.
A háborúban nyerhető LE minimális, és az ezt követő egy hét béke miatt csak vesztesei vannak a háborúnak.
A gyakorló állatokat is lehessen gyógyítani, a gyógyuló állatok is mehessenek gyakorolni. Pihenés közben lehessen vadászni.
Pontszám: 6.43
irritálówinnieNő
Végzetúr mester
2177 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
10. hozzászólás - 2009.02.06. 09:17:03 (Válasz Kyron #6 hozzászólására.)
Idézet: Kyron - 2009.02.06. 08:13:51

Tehát most én a kicsi mondom a nagyoknak: NEM SÍRNI! GONDOLKODNI!


nem csak a nagyoknak nem ért gondolkodni, tényleg elég logikus a válasz.
Pontszám: 6.50
népszerűJerikoFérfi
Végzetúr mester
1646 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
11. hozzászólás - 2009.02.06. 09:33:22 (Válasz Kyron #6 hozzászólására.)
Idézet: Kyron - 2009.02.06. 08:13:51

... Ha annyira hiányzik a háború, miért nem hívjátok ki egymást?
...
Tehát most én a kicsi mondom a nagyoknak: NEM SÍRNI! GONDOLKODNI!


Kyron: ha a lélekkufárnál 1000 LE-ért vásárolhatnál olyan italt, ami 500 LE-t adna neked, mennyit vásárolnál belőle?
Ha esetleg egyet sem: meg tudod magyarázni miért?
Ha még ez is megy, akkor ezzel párhuzamot vonva már meg tudod magadnak válszolni a fenti kérdésedre a választ.
Örülök, hogy segíthettem GONDOLKODNI.
Pontszám: 4.60
irritálóAlmási ViktorFérfi
Végzetúr mester
1277 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
12. hozzászólás - 2009.02.06. 09:49:36 (Válasz Jeriko #11 hozzászólására.)
Hát gyémántosként maxos palotával még mindig nem éri meg sajnos, kéne vmi térkapus tárgy ami ad mondjuk 11% árcsökkenést még és akkor KOMBÓÓÓ!!!
Zöld Szója Logan (V1)
http://forum.vegzetur.hu/index.php/topic,799.380#hsz384
Pontszám: 4.09
kedvelt tagKyronFérfi
Végzetúr mester
290 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
13. hozzászólás - 2009.02.06. 19:33:58 (Válasz Jeriko #11 hozzászólására.)
Üdv Jerikó!

Mindennap visszajárnék venni egy ilyen italt, ha miközben a kufár keveri a löttyöt, én hátul elszórakozom a szőke, nagymellű, nimfomániás szépségkirálynő lányával...
Tehát, nekem megéri az, ha miközben bukok valamin legalább jól szórakozom!
A hozzászólást Kyron módosította 2009.02.06. 21:13:46-kor
http://vegzetur.wikidot.com/ - Keress, találj, fejlődj!
Küldetések, tárgyak, épületek, szakértelmek... Minden egy helyen!

Kyron, Sárkány Testvériség, Gyémánt horda(V1)
Ghal'kyron, Ködkapu Strázsái, Zafír horda(V3)
Pontszám: 6.89
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
14. hozzászólás - 2009.02.06. 21:24:02
Pont azt akartam javasolni, amit Kyron írt. Most az a gondotok, hogy nincs kit ütni, ha kitörne egy NAGY háború, hidd el lenne! Nem 3 napig, hanem 2 hétig!!! Akkor nem lenne az, hogy uhh a fenébe tegnap is ütöttem a csókát, ma is kéne, de nincs képem hozzá. Akkor teljesen "legálisan", és morálisan is alátámasztva lehetne ugyanazt a tagot leverned ÓRÁNKÉNT!
Még két dolog:
-ha éppen tart a béke, hát akkor indítotok háborút egy másik nagy ellen. Higgyétek el, hogy kitartana a kötelező béke időszakára az új háború.
-egy ilyen NAGY háború levenné a terhet más közepes szövetség válláról, akik folyton a boxzsák szerepét játszák! Nem itt nem magunkról beszélek (Ronin), hanem akik folyton negatív lélekúttal rendelkeznek VAGY folyamatosan 15 %-ra vannak ütve.

CSAK RAJTUNK múlik milyen lesz ez a játék. Tamagocsi, "farmolda", esetleg kemény csatározások, izgalmas háborúk színtere!

És hogy javaslatom is legyen: érdemes lenne egy szorzót bevinni a háborús nyerhető LE értékbe: például aki sokáig nem volt leverve, az gyűjtené a "feje felett" a LE-t, mintegy jackpotot. Aki megveri őket, az megüti a főnyereményt. Egy idő után érdemes lenne leverni az Azúrt vagy a TGY-t is. Lenne értelme a nagy háborúknak, ha már erre panaszkodnak a NAGYOK. És most ne mondjátok, hogy azt úgyis "lezsíroznák", mert ezt azért lehetne ellenőrizni. Nem túl sok megnéznivaló lenne.
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 7.80
népszerűCaveMaNFérfi
Végzetúr mester
2421 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
15. hozzászólás - 2009.02.06. 21:26:07 (Válasz Butchman #14 hozzászólására.)
De az nem jó. Mert közben nem lehet epikust leverni, nyugodtan vadászni, térkapuzni stb.stb.stb. Azon felül kinek kell, hogy Trueblood az eddigi 8 óra helyett, óránként farmolja ?
Craslorg legrosszabb klónja - ÉN dobtam vissza a kvízkérdésed (A többiekét is)

Viva la pontozókommandó
Pontszám: 6.25
kedvelt tagButchmanFérfi
Végzetúr mester
619 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
16. hozzászólás - 2009.02.06. 21:30:38 (Válasz CaveMaN #15 hozzászólására.)
Hát ja... Az a meccs kicsit neccesebb lenne...
The Lost One /Ronin/
Pontszám: 5.50
népszerűKocosFérfi
Végzetúr mester
7685 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
17. hozzászólás - 2009.02.07. 00:20:59 (Válasz Kyron #6 hozzászólására.)
Idézet: Kyron - 2009.02.06. 08:13:51
miért nem hívjátok ki egymást?


Ket okbol. Egyreszt az elen allos harom szoveteg fontos celpontja egymanak. Az elen allo 10 karakter 38(+) elveszitheti celpontjai 20, legjobb celpontjai 50%-at is egy hetre egy ilyen haboru folytan.
Masreszt az elmezonyben is eltero velemenyek alakultak a citadella hasznalatrol, es jelenleg eleg torekny a helyzet, amit egy rossz mozdulat is globalis citadella haboruba sodorhat. No nem kell sajnalni ezeket a szoviket egy maxos citadella tamadast is pikk-pakk leraznak magukrol, de azert az csak egy jo adag elpazarolt LE. Valoszinuleg mindket oldalon.
A hozzászólást Kocos módosította 2009.02.07. 00:26:37-kor
Pontszám: 5.33
fórumozóKrobFérfi
Végzetúr
64 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
18. hozzászólás - 2009.02.07. 01:26:18
Elpazarolt LE? És a szórakozás? Nem hiszem el, hogy egy idő után nagyon érdekes lehet igazi harc nélkül háborúkat nyerni. Az erős szövetségek folyamatos egymás elleni harca nem biztos, hogy olyan nagy hiba lenne... Persze az optimalizálás nagy úr!

A béke csarnoka gondolom azért épült bele a játékba, hogy ne lehessen olyan könnyen farmolni bizonyos szövetségeket... ha a háborús épület ezt az előnyüket megszüntetni, akkor csupán két új épülettel több van, amiből az egyiket - szövetségtől függően - fel kellett húzni.
Pontszám: 6.29
kedvelt tagTyberius06Férfi
Végzetúr tehetség
184 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
19. hozzászólás - 2009.02.07. 02:40:27 (Válasz CaveMaN #15 hozzászólására.)
háborúba ne tarts magadnál LE-t, és gyűjtsd a csp-t, ennyi. Egyébként tényleg röhejes, hogy azon megy a nagyok részéről a sírás, hogy nincs kit ütni meg nincs háború. Ott van elől egy pár szép nagy átlag tagszint 30+-os szövetség, azok jól elmókázhatnának egymással és addig se az kisebb szövetségeket verik szanaszét, aminek az ég világon semmi haszna nincs. És hogy most mennyire éri meg egy háború ugyanmár! Ez egy kurva játék ráadásul egyelőre annyira csodás állóvíz van V1-en, amíg nem jönnek a fejlesztések, hogy öröm lenne egy ilyen lőjjék körbe egymást a Top 10 szövi tagjai. Ugyan ezzel eléggé saját magam és szövetségem ellen beszélek (Illuminati) (jómagam már vagy 3 napja élvezem a katakombák hűvősét), hiszen mi most is a Sötét Ösvény, reggeltől meg már a Végzeturak mesterei nyomulását élvezhetjük, miközben csak hogy érezzük a törődést nagy bőszen csapkod minket mindenfelől az Azúr meg az Elit néha ránk mosolyog a Tyrant is, nem mintha nem lenne elég elfoglaltságunk egy háborúval kell még mellette az érzés. Szóval jah igazán toszogathatnák egymást a fentebb említett szövetségek, de hát ami nem éri meg az nem éri meg
V1 - Tyberius (Tyrant)
V2 - Heretic (SM)
V3 - Heretic (I:RM)

Fórumon még Ashran83 néven találhattok meg.
Általam írt kalandok: A mélyben szunnyadó erő, Harc az agyasokkal
Pontszám: 6.22
közkedveltJaanaFérfi
Végzetúr tanonc
39 hozzászólás
Profil megtekintése
Re: Háború tornya
20. hozzászólás - 2009.02.07. 07:57:59
Ez nekem tetszik:

És hogy javaslatom is legyen: érdemes lenne egy szorzót bevinni a háborús nyerhető LE értékbe: például aki sokáig nem volt leverve, az gyűjtené a "feje felett" a LE-t, mintegy jackpotot. Aki megveri őket, az megüti a főnyereményt. Egy idő után érdemes lenne leverni az Azúrt vagy a TGY-t is. Lenne értelme a nagy háborúknak, ha már erre panaszkodnak a NAGYOK. És most ne mondjátok, hogy azt úgyis "lezsíroznák", mert ezt azért lehetne ellenőrizni. Nem túl sok megnéznivaló lenne.


És ezt az összeget nem lehetne elrabolni. De ha felépíted a háború csarnokát, akkor az összeg 10-20-30-40-50%-át egy nyertes háborúval el tudnád vinni. Ez az összeg pedig a háborúban nyert LE 10%-ával mindig növekszik. Tehát ha mondjuk legyőz a Horda (elnézést a példáért) egy közepes szövetséget, és rabol 20k LE-t, akkor 2k bekerülne ebbe a poolba. Ma már talán 300-400k lenne ebben a poolban, amit egy jó háborúval azért el lehetne vinni

Jaana
Jaana
Lélekőrök Szövetsége
Pontszám: 7.50
Dobókocka - a sokoldalú kiegészítőRésföld - a HKK legújabb kiegészítője