Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Leanthil

Oldal: 1234567
Dátum: 2008.09.30. 11:30:07
Idézet: Aramyr del Kerithyon - 2008.09.30. 11:16:18
Most kezdetem el játszani ezért egy kicsit ködös a dolog 2. Tszinten választottam a "sebezz legalább 30 pontot egy körben" küldetést. Ez most vadászatra értendő vagy akkor is érvényes ha engem megtámad valaki? Mert 30 pontos sebzéssel nyertem az ellenem indított portya utolsó körében, de nem teljesítettem a küldetést- akkor ez a sebzés nem számít?


Először is, vadászat közben nem sebzel, csak portya közben, és a küldi szempontjából mindegy, ki támadott kit.
Másodszor pedig valószínűleg nem választottad ki előtte a küldit, ezért nem teljesült.
Dátum: 2008.09.30. 10:44:18
Tüskés Végzetúr egy HKK-lap, ami lila színű, azaz mutáns klános. Ezt a kérdést törölni kéne, de izibe.
Dátum: 2008.09.30. 10:39:56
Nem is beszélve arról, hogy úgyis kiderült volna.
Dátum: 2008.09.30. 09:33:10
Mégsem...
Dátum: 2008.09.30. 09:11:12
Azt hiszem, túl kevés információból túl nagy következtetést vonsz le, és az sem igaz. A véletlenről hallottál már? Szerinted nálam miért van az, hogy 30-32 csatából 25-27-et megnyerek? Ha csak véletlenről lenne szó, akkor én nagyon szerencsés lennék.

Fejleszd csak nyugodtan a karaktered, és meglátod: egyre kiszámíthatóbb a csata vége.
Dátum: 2008.09.29. 21:34:09
Ravenwood: én sem állítottam határozottan, hogy csaltál, pusztán azt, hogy erősen gondolkodóba estem az eredményeket látva. Valami hasonló módszerre gondoltam egyébként, mondjuk hogy a kiskarik leveretik magukat, majd elmennek vadászni jó sok alkalommal, aztán felszúrják magukat rád, ilyesmi.
Dátum: 2008.09.29. 21:17:24
Az a baj, hogy hiába számol, mert a végeredmény jelentős részét ismeretlenek adják. Azt én is ki tudom számolni, hogy portya során legyőzök-e valakit vagy sem (egyre kevésbé...), de hogy mennyi LE lesz nála, és ebből mennyit tudok elrabolni, azt már nem. Nála pedig nem a győzelmek számával volt a gond, hanem a szerzett LE-val.
Dátum: 2008.09.29. 20:41:46
Igazából ha ez nem történik meg, én magam kértem volna meg a vezetőséget, hogy nézzenek rá. Kicsit gyanús volt, hogy amíg én napi 30 portyával 2000-2500 LE-t zsákmányolok, addig ő akár 4000-et is. Mivelhogy általában őt próbáltam meg megközelíteni. Azonban akárhogy csökkentettem a kettőnk közötti távolságot, egyszer csak megint visszanőtt a duplájára. És ez rendszeresen.
Dátum: 2008.09.29. 18:22:56
Idézet: Balumaci - 2008.09.29. 18:18:45
melyik a létző legtöbb oldalú dobo kocka?

30
153
50 mi a szent szar hol a píbe lehet ilyet találni
6
.


Ráadásul nem is igaz, mert van 100 oldalú is (olyan, mint egy gömb).
Dátum: 2008.09.29. 17:12:38
Ha már előre látod, hogy hülyeség a kérdés, de javítható, akkor használd.
Dátum: 2008.09.29. 16:56:35
Megpróbálok válaszolni. Amikor a toplistákra kattintasz a felugró táblázat elsődleges rendezési szempontja a szint, a másodlagos pedig a tulajdonságösszeg.
Dátum: 2008.09.29. 15:58:27
Idézet: Simsonn - 2008.09.29. 14:28:30
amikor oda rakom h toplista miszerint van a hely??? rögtön én azt hittem tulajdonságösszeg. na miszerint?


Ez milyen nyelven van? Magyarszerű lehet, mert érteni vélem a szavakat, de az egész mégsem jelent semmit.
Dátum: 2008.09.29. 14:12:34
Ja bocs, most látom csak, hogy elírtam.
Dátum: 2008.09.29. 12:22:54
Idézet: kgbmaffia - 2008.09.29. 12:14:44
Hali !
A "Kutasd fel Drakint!" Küldetést valaki elmondaná hogy mit is kell csinálni pontosan benne ?
hogy tudom felkutatni ?


OLVASNI kell! Drakin majd valamelyik szint legendájában jön, tehát türelem. Akkor majd szépen el kell OLVASNI a legendát, aztán meg a fórumot is érdemes OLVASNI, hogy ne kelljen ugyanazt 76-szor leírni.

Ha már itt tartunk, a bronzagyart, meg a díszes nyakörvet csak az vegye meg, akinek van idomított állata, mert bár biztosan bármelyik végzetúron baromi jól mutatnának, fájdalom, ezek a szolgákra valók.
Dátum: 2008.09.29. 12:17:45
A veszíts 250 LE-t küldetés nem szívatás, hanem kihívás. Itt nem a szerencse számít, és nem is mások játékstílusa, hanem csak a te leleményességed. Már amennyiben leleménynek számít az, hogy megbeszéled valakivel az együttműködést.

Egyetlen végzetúr sem kaphat több LE-t egy portyából, mint amennyi van neki, tehát ha te 10000-rel mész, és neki 68 van, akkor 68-at fog rabolni (+- módosító tényezők), és csak szívatod magad. Kérj meg valakit, hogy halmozzon fel 250-300 LE-t, és akkor támadj neki, lehetőleg legalább 1000 LE-vel. Így sikerülni fog a küldi.
Dátum: 2008.09.29. 12:11:08
(közben valaki már szintet lépett, ezért perpillanat mégsem én vagyok az első)

Mivel azonban én még mindig nem voltam elégedett a győzelmi aránnyal, egy kis LE-t megspóroltam a szövetségtől, és megvettem az energialövedéket belőle. Innentől kezdve szárnyalás: 28 csatából 26-ot nyertem az első napon. Ez kb. +20 TP és min. 2000 LE pluszt jelentett, amiből persze bőségesen visszafizettem a szövetségnek is. Az utóbbi 2-3 napban maradt is ez az arány: kb. 15 csatából 14-et megnyerek, az így kapott LE-ből pedig jut a szövetségre is (talán az eddigiekből már kiderült, hogy NAGYON sokat építünk), szakértelmekre is, tulajdonságnövelésre is. Ez pedig SZINTE öngerjesztő folyamat. Minél többet nyerek, annál erősebb leszek, annál többet nyerek...

Az a trükk is hasznos lehet, ha szintlépés előtt nem vadászatból szerzel TP-t, hanem portyából. Így felhalmozódik egy halom cselekvéspontod, ami nemcsak több LE-t ad az új szinten (még akkor is, ha apró jön valamiből), de több TP-t is (persze utóbbit nem minden szinten). Én lehettem volna az első, aki a 4. szintre lép, és ez nagyon vonzó perspektíva lett volna, de így hasznosabbnak bizonyult. Ugyanezen okból kifolyólag nem léptem ma reggel 7:30 körül az 5.-re. Na meg persze azért, mert ha szintet lépnék, elvágnám magam attól, hogy a hamvas bőrű kis 3.-osokat gyepáljam, és a sokkal erősebb 4. szintűeket támadhatnám csak, jelentősen csökkentve ezzel az esélyeimet.

És akkor most lássuk az árnyékos oldalt:

Aki ezt elolvasta valószínűleg legyint, hogy "na persze, tesztelőként, meg 510 őskő". A tesztelésre annyit mondanék, hogy annyival nagyobb előnyünk nincsen emiatt, mert éppen a tesztelés eredményeként változtak meg a játékban dolgok, és ezekről nem feltétlenül tudunk mi sem. Egy csomó meglepetés volt már eddig is, pl. hogy az eddig a leggyengébbnek tekintett gyémánt horda sokkal erősebb lett, mint gondoltuk. Persze hol van még a vége... Annyi előnyünk volt ebből, hogy mi már korábban elolvashattuk a szabályokat, amit most TI is megtehettek akadály nélkül. Sőt, kérdezni is lehet az esztelen kattingatás előtt és helyett.

Fő szabály: olvasni, gondolkodni, mérlegelni!

A másik, az őskövek kérdése. Na igen, mi költöttünk egy pár ezrest a játékra, ami igazából hónapokra elegendő is lesz. Néhány SMS-sel szinten lehet tartani ezt a mennyiséget, főleg, ha az ember sok kiégett őskövet talál. Tapasztalatból mondom, higyjétek el: az ősköves cuccok nem egyenértékűek a szent grállal. KICSIT segítenek, egy kis előnyt adnak, de ez az előny egyre inkább csökken. Tapasztalom most is. Könnyen belátható, hogy az ősköves cuccos végzeturakat senki sem támadja szívesen, mert biztos a vereségben. Pölö nekem eszem ágában sincs nekik menni (jó, egy-egy páncélka még nem akadály). Túl nagy a kockázat benne, azt meg nem szabad vállalni, ha sikeres akarsz maradni. Éppen ezért nekünk nincs lehetőségünk pihenés közbeni potya LE szerzésére, mint a többségnek. Nekem eddig 216 csatám volt, abből 8 vagy 9 olyan, amikor engem támadtak (ebből 5-6 az indulás után), a többi esetben nekem kellett menni. Semmi nem pottyant az ölembe, mindent nekem kellett elvenni. Na jó, nem kell sajnálni, csak mondom...

Most meg egyelőre befejezem, mert itt az ebédidő és egy kis lélekenergiára szomjazom. Talán volt a leírtakban néhány hasznos információ, de ha mégsem, akkor csak annyit javasolnék, hogy OLVASNI, MÉRLEGELNI, GONDOLKODNI, és nem sírni. Aki kockázatot vállal nagyot nyerhet, de sokat is bukhat.
Dátum: 2008.09.29. 11:40:45
Úgy tapasztalom, kezdenek bizonyos mendemondák szárnyra kelni, miszerint az élen járó játékosok (köztük én is) valamiféle csalással kerültek az élre, és/vagy azzal tartják a pozíciójukat. A többiekről nem tudok nyilatkozni, de mindenkit szeretnék megnyugtatni, esetemben szó sincs ilyesmiről.

Sok tényező segített ahhoz, hogy ha rákattintasz a toplisták menüpontra, perpillanat engem látsz ott az első helyen, de ezek között van néhány jelentősebb, amit érdemes megfontolnia másnak is.
Először is minél többet ülsz a gép előtt, annál sikeresebb vagy. Ez más játékkal is így van. Ha reggel portyázol 2-t, majd este megint 2-t, akkor sokkal kevesebb TP-t tudsz szerezni, mint az, aki otthon vagy a munkahelyén ülve óránként megereszt 2-3 portyát. Én utóbbiak közé tartozom.
Másrészt gondosan kell ügyelni arra, hogy csak a szinte biztos győzelmekbe szabad belemenni. Én még 175-ös tulajdonságösszeggel is olyan ellenfeleket választok, akiknek 145 körül vagy az alatt van a tulajdonságösszege ÉS nincs varázslata. Így kb. 90%-os a győzelmi arányom, mert azért néha én is felkenődök valakire, főleg ha -10%-kal megyek neki.

Amikor indultunk, ugyanolyan eséllyel kezdtünk, mint bárki más. Igaz, néhány tesztelővel összebeszéltünk, hogy rubinosként indulunk (mert azt tartottuk a legjobbnak), fizetünk a játékért, és egy tuti klánt hozunk össze, amit szeretnénk az utolsó pillanatig az első helyen tartani. Ezért pedig rengeteget áldozunk is. Nos, a játék 2100 karakterrel kicsit más, mint 60-70-nel, de mi megpróbáltuk az új környezetből kihozni a legtöbbet. Előnyös volt az, hogy itt sokkal kisebb volt az esélye annak, hogy valaki az elején betámadjon, egyszerűen azért, mert 1000 másik embert is üthettek helyetted. A tesztelésen alig vártuk, hogy valaki üthető legyen, máris rommá lett verve az illető...vagy éppen odakent mindenkit. Ez a másik előnye a nagy számú játékosnak, nem kell ugyanis kockázatos portyákba belemenned, csak azért, hogy portyázhass egyet.

Indulás után az első 2000 LE-nket a szövetségi épületekbe öltük, ezzel jelentősen lemaradhattunk volna a többiektől, ezért amikor a szerencse úgy hozta, hogy volt egy kis fölös LE-nk, gyorsan megvettük a koponyazúzót, amivel egy picit nagyobb eséllyel győzhettünk portyában, és a puszta látványa ijesztően hathatott más játékosokra, akik így inkább mégsem támadtak nekünk. A másik jó védelem az volt, hogy az építés fejleszti a szerencsét, ami benne foglaltatik a tulajdonságösszegbe, a többség viszont nem nézte meg, mitől olyan magas ez az összeg, hanem inkább nyomban más ellenfelet keresett magának.

A következő lépés a 2. szintre érve a lélekkút kisütése volt, ami 1500 LE-t adott 510 őskőért. Ebből rögtön megvehettük a kiégett rúnapáncélt, és még további építésre is maradt belőle. Ekkor már egy kicsit bátrabban szortírozhattunk az ellenfelek között, de még mindig nagyon sokszor vesztettünk a portyákban. Panaszkodtunk is egymásnak, de aztán kitartó munkával ezek száma egyre csökkent. Teljesen nyilvánvaló volt, hogy a varászlat nélküli smaragdokat kell ütnünk, mivel azok már a 2. szinten a spellre gyúrtak. Éppen azért választották ezt a hordát. 100-150 LE tartalékkal győzelem esetén megdupláztuk ezt, vesztés esetén 25-30-at buktunk. Egyre több LE volt a tulajdonságainkat fejlesztgetni, már csak azért is, mert eddig minden pluszt a tárgyak adtak, a magas tulösszeg még mindig a szerencséből adódott.

folyt. köv.
Dátum: 2008.09.29. 10:58:10
Idézet: cirip - 2008.09.29. 10:38:54
A Noé bárkájával kapcsolatos kérdésre meg szerintem jó az egyet sem válasz.

Nem tudok túl sok csigáról, gilisztáról, amit magával vitt volna (kétnemű állat)


Nem tudom, van-e ember a Földön, aki tudja, pontosan milyen állatokat vitt magával az a Noé, aki sokak szerint csak egy metaforikus személy a minden nagy vallásban megtalálható özönvíz-történetben. De ha már vitt is valamit, a Biblia elég jó hivatkozási alap, eszerint viszont MINDEN állatból vitt egy párt, mivel az Isten erre szólította föl.
Dátum: 2008.09.28. 09:45:30
Idézet: Samurai - 2008.09.28. 09:00:10
Jó lenne ha az alacsonyabb szintüeket nem lehetne támadni,mert nem igazán ferplay!
Van egy két bátor harcos aki kimondottan a 2 szintel alacsonyabakra utazik és már plusz 50-60-ba van a statisztikálya,nagy dicsőség!!!Amikor kezdődött a játék és elértem a 2-es szintet,nem engedte támadni az első szintüeket,így kéne most is működnie!4.szintű csak 4.szintüt támadhasson,és akkor majd kiderül,hogy ki a JANI!!!


Én úgy látom, hogy 4. szintűként nem támadhatok 2. szintűt, csak 3.-at. Szerintem ez másnál is így van.
Dátum: 2008.09.27. 21:07:55
A melyik a többnejűség kérdésnél hiába a poligámia a kérdésfeltevő szerint helyes válasz, mert a poligínia is ugyanezt jelenti (és a válaszok között is szerepel). Kezdeni kéne ezzel valamit.
Oldal: 1234567