Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Leanthil

Oldal: 1234567
Dátum: 2008.10.09. 07:39:30
Idézet: Woodranger - 2008.10.09. 01:25:30
Nekem tetszik a pontos rendszer - lehet vitatkozni bármeddig, de tény, eddig az virított, aki sokat ül gépnél. Ez pedig elvette a "nemes versengés" élményét. Ha ez visszaadja (amit nem tudok még), akkor támogatom.

Hát ez elég érdekes hozzáállás. Akkor a sportban is az a nemtelen, aki többet gyakorolt, mint a vesztes? BaalCainnal értek egyet. Akit eddig is rommá püföltek, annak úgysem volt elég ÉP-je, hogy akár 3-at is portyázzon, aki meg ügyesen csinálta, az ha támadták is, megoldotta magának a dolgot.
Igazából volt bennem némi optimista reménykedés, hogy mondjuk a portyapontok úgy kerülnek bevezetésre, hogy X van a sztenderd portyákra, és ezek felett azonos/magasabb szintre korlátlanul portyázhatsz. Ebben az esetben a top karakterektől ugyan részben megkímélődtek volna az alattuk levők, egymás közt viszont folyamatosan változhatna a felállás. Nem így lett (persze eddig ezt nem javasoltam). Mortimer felvetése pedig nekem is eszembe jutott, de nekem is csak kb. 10 perce.
Nem tudom, hova írjam ezt, de itt biztosan elolvassák az érintettek. Szóval oké, be lett vezetve a portyapont. Gratula!
Akkor most felhívnám a figyelmet, hogy a szerzett lélekenergia terén az első és a 10. között 15000 (!) pont a különbség, amiből 6000 gyakorlatilag 30 óra alatt keletkezett. Ezt a portyapontok mellett hogyan lehet csalás nélkül bárkinek behozni, vagy akkor most konzerválódtak a top karakterek helyezései is? Ugyanez vonatkozik a győzelmek számára, meg nyilván még egy-két másik dologra is.
Dátum: 2008.10.08. 11:13:12
Én viszont ponthogy nem támadom a nem szövetségi tagokat. Az 5-6. szintű végzeturak közül akinek még mindig 150 alatt van a tulajdonságösszege, azoknál vagy nincs LE vagy már rommá verték őket előttem, és úgysem üthetem meg. Jelenleg a 160-170 TÖ-ű karaktereket tudom támadni, azoknál viszont azok vannak előnyben, akiknek ebből X a szerencse, tehát nem a (potenciálisan) harci tulajdonságaik miatt magas a tulajdonságösszegük. Tehát szövetségi tagok.
Dátum: 2008.10.06. 20:11:52
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 18:24:18
Syck: olvasd végig ezt a fórumot, írd ki, kik érveltek a portyapont mellett.
Biztos fatális véletlen, hogy az érvelők egy hordához, egy szövetséghez tartoznak.

De teljesen igazad van: elnézést és bocsánatot kérek mindazoktól, akik úgy érzik, megbántottam őket.

Leanthil: tőled külön is, mert tényleg emellett érveltél. Megjegyzem: nem azt kellene nézni, a dolog neked jó-e, hanem hogy a játéknak jó-e.


Nem kell bocsánatot kérned, mert egyrészt nem bántottál meg, másrészt természetes, hogy nem tartod fejben a téma összes hozzászólásának tartalmát.
Egyébként pedig mint írtam, nekem mindegy, hogy lesz-e portyapont vagy sem, amennyiben az nem brutálisan kevés lesz (10 szerintem nagyon csíra). Ha bevezetésre kerül, maximálisan kihasználom, a többi időmet pedig más játékokkal fogom tölteni. A játék érdeke fontosabb, mint az enyém, de egyelőre nem látom, mi változna a változtatással. 3500 karakter van, és ez jó, ha 50-et érintene.
Dátum: 2008.10.06. 18:21:44
Tévedés, én nem a portyapontok mellett érveltem, hanem azt mondtam, hogy semmi szükség rájuk, mert az Ép úgyis bekorlátoz. Ez volt a régebbi hozzászólásaimban, és tartom is magam hozzá. Az újabb hozzászólásaim inkább a gyémánt horda témájához passzoltak.

De ha lesz portyapont, engem nem zavar, csak szerintem nincs rájuk szükség (mivel eleget tudok a gép előtt lenni).
Dátum: 2008.10.06. 17:05:18
Idézet: Jeriko - 2008.10.06. 15:33:18
- Példának okáért azért, mert többünknek volt száz feletti VD lemaradása.


Ez a rabolt LE listán vajmi keveset számít.
2500 karakterből akadhat egy olyan, aki 5. szinten 140-es tulajdonságösszeggel, 15000 LE építéssel, tárgyak nélkül élvezi a játékot, de ilyenből több is van, max. nem ennyire szélsőséges értékekkel.
Ha kiderül, hogy itt visszaélés történik, remélem alaposan meg lesznek büntetve a játékosok és szövetségeik.
Dátum: 2008.10.06. 14:36:40
Inkább az az érdekes, hogy 1 héttel ezelőtt a listák elején csupa rubin hordások voltak, míg a top gyémántok egy hét alatt hozták be a top rubinokat ÉS vertek rájuk 6000-9000 LE-t. Engem ez jobban érdekelne, émert én is szívesen követném a taktikát, hogy tartani tudjam a lépést.

Mert a gyémántok bónusza csak akkor érvényesül (ha jól tudom), ha a legyőzött karinak van LE-je, márpedig az én portyáimból 10 esetből 5x nulla vagy max. 50 LE-t szerzek, és nem a leggyengébb ellenfeleket támadom (már rájöttem, hogy az csak időhúzás, úgyis 15% ÉP alatt vannak).
Dátum: 2008.10.02. 14:43:05
Ezt a hosszú írásomban már leírtam. Természetesen nem tudod, kinél van sok LE, de saccolni bizonyos keretek közt lehet. Második szintű smaragd, akinek még nincs varázslata, bárhanyadik szintű valaki, akinek még hiányzik valamije, az potenciálisan éppen gyűjt. Ha szövetség tagja vagy, a fórumon átdobhatjátok egymásnak az infot egy sok LE-t tároló karakterről, akit a többiek pár perc múlva ismét megtámadhatnak.
Dátum: 2008.10.02. 14:19:51
Nekem úgy tűnik, ez az egész vita felesleges, mivel a random feloldja a legerősebb és leggyengébb karakterek közötti különbséget is.
1 órán belül 3 csatában annyi LE-t vesztettem, amit máskor 15 győztes csatával szedek össze. Az egyik csata végeredménye jogos volt, de az egy kissé felháborított, hogy (pihenéssel együtt) +59 TÖ előnyömmelel rommá vernek, miközben egy ugyanolyan felszerelésű, nálam kisebb tulajdonságösszegű szövetségi társamnak 1 perc múlva nekimenve ugyanaz a karakter simán kikap (rajtam 80-at sebzett, a társamon 1-et). Hogy lehet ekkora különbség? A 36 TÖ-előnyös kikapásom már nem is írom, hiszen ez elenyésző az előzőhöz képest.
Dátum: 2008.10.02. 11:38:33
Erre egyszer már válaszoltam. Sokan támadták már ugyanabban az órában, ezért a lehetséges TP-nek és LE-nek csak X %-át kapod érte. Ha mondjuk 1 TP lett volna, és csak 40%-át kapod, az nulla, de a LE-ja X %-a több mint nulla, ezért ez jár (feltéve, hogy nem nullán ült).
Dátum: 2008.10.01. 15:21:31
Én nem hinném, hogy egyre többet lehet majd portyázni. Ez csak akkor volna lehetséges, ha bármilyen szintű ellenfelet lehetne támadni, és az nem tudna visszasebezni. Nekem az 5. szintre lépve a napi 32-35-ről 10-13-ra esett vissza a portyáim száma, mert 310 ÉP-vel ha 50-60-akat sebeznek (csicska buzogányosok is), akkor belátható, hogy hamar elfogy az ÉP-m.
Dátum: 2008.10.01. 14:37:45
Idézet: csati777 - 2008.10.01. 14:09:24
Szóval akkor a menő stratégia: legyél szemét, szívasd és kínozd a gyengébbeket, akkor érvényesülni fogsz! Tisztára, mint az életben. Köszi, akkor inkább gyenge maradok...


Ezért a hozzászólásért kár volt. Gyenge pedig nem azért maradsz, mert úgy döntöttél.
Dátum: 2008.10.01. 12:28:35
Valószínűleg itt is elindult az a szemétség, hogy minden kérdést törölni értékeléssel jutalmazok, vagy személyes sértettség okán (mert törölték a kérdésem, ilyesmi), vagy hogy a másoknak nehogymá' jó legyen.
Jobb lesz, ha erre mindenki odafigyel, és visszafogja magát, mert ha minden kérdést rossznak értékel, megüti a bokáját.
Dátum: 2008.10.01. 11:38:33
Nem probléma, max a ki nem mondott nevem és a csalás szó egy hozzászólásban való szerepeltetése zavart egy kicsit. Egyébként a stratégiák topicban leírtam, hogyan jutottam ide.
Dátum: 2008.10.01. 10:36:59
Egyszerűbb a válasz, ha megnevezed, kiről van szó (rólam).
Egyébként meg is válaszoltad a kérdésedet: a zsákmányolt lélekenergiát építésre használtam -- nőtt a szerencse tulajdonságom, ami beleszámít a tulajdonságösszegbe. Egyébként neked kettővel magasabb a szakértelemösszeged, ami újabb 1 ponttal hozza be a tulössz. különbséget.
Dátum: 2008.09.30. 16:22:21
Az első javaslat egyenlő a plusz cselekvéspontokkal, a második megölné az egész játékot, hiszen sokkal nagyobb volna a vesztés esélye, mint a győzelemé, a harmadik meg alaptalan, mert a top játékosok egyrészt nem a "Portyázás" oldalon támadnak (ahol látszik, ha valakiért kevesebb LE jár), hanem a toplistáknál, másrészt ez a % kiírás éppen a gyengébbeket és emiatt gyakrabban támadottakat védi, amennyiben felhívja a figyelmet, hogy érdemesebb volna a büntetlen portyázási lehetőséget olyanra fordítani, akitől nagyobb nyereség remélhető.
Dátum: 2008.09.30. 14:02:30
Honnan tudod, ki a legmagasabb játékos? Az biztosan nem én vagyok a magam 175 centijével.
Dátum: 2008.09.30. 13:19:13
Én meg azt gondolom, hogy ha ennyire korlátozni akarjuk a játékosok mozgásterét, akkor nem netes játékra van szükség, hanem építőkockára. Ott mindenkinek egyenlő az esélye.
Akkor azt is maximáljuk, hogy havonta ki mennyi őskövet vásárolhat, nehogy elhúzzon a többiektől, szabjuk meg, hogy egy karaktert naponta hányszor támadhatnak mások, és van még egy pár idióta ötletem.
Tudom, hogy az én szavam ebben a témában nem sokat nyom a latba, mivel eléggé ellenérdekelt vagyok, de ugyanakkor azt is látom, hogy ahogy telik a játékidő, egyre kevesebbet tudok én is portyázni, hiába ülök egész nap a gép előtt. Egyszerűen azért mert a szintlépésekkel egyre nagyobb kör támadhatóságából zárom ki magam, akik maradnak, azok pedig egyre többet sebeznek rajtam, amit nem tudok gyorsan visszagyógyulni. Be lehet tehát vezetni a portyapontokat, de innen fentről nem látom értelmét, mivel a sokszori portyának így is egyre több a korlátja.

És hozzátenném: a bétákon is elleneztem ezt az újabb korlátozási javaslatot.
Oldal: 1234567