Felhasználónév: Jelszó:

Hozzászólások - Edef

Dátum: 2008.12.04. 16:21:00
Én csak azért mondtam a köretet, hogy ne azt mondjátok, hogy a gumicukrot most találtam ki.
Dátum: 2008.12.04. 16:18:40
MIcsoda?
... a király nem hős?
Na ezt magyarázd meg!
... I. Szent István királyunk nem volt hős, vagy Szent László királyunk, vagy ... (Bélákat hagyjuk, mert velük elfogult vagyok) ... vagy "törökverő" Mátyás.
Dátum: 2008.12.04. 16:14:00
Honnan a fenéből tudtad, hogy melyik a traktorosra a helyes válasz?
Én a szakmában (nem traktor, csak úthenger, kotró, és ilyen nehéz gépek) dolgozom.
A haverjaim csak "traktorosnak" becéznek.
Na most figyusz, nekem van ilyen apró piros sárga zöld gumicukorkám amit az egyik osztrák gépgyártó reklám cukra, vásárokon szoktuk osztogatni. És képzeld TRAKTOR ALAKÚ.
Tehát szerintem a véres fogat, ami belevan nőve a szádba sokkal nehezebb lenyelni, mint a kis piros traktor alakú gumicukrot!
Tehát nekem logikával sehogy nem jött ki, hogy a fog, vagy a traktor-e a helyes válasz!
Dátum: 2008.12.04. 15:22:17
Mi az: piros és nehéz lenyelni?
traktor
véres fog
pohár víz
aszpirin
????????
Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: traktor
A traktor nem piros!
A John Deer a Caterpillar sárga, a Ford kék, Dutra szintén sárga. A Zetor az egyetlen piros, De a gumija annak is fekete.
Volt vele egy "magán" levelezésem:
itt vannak belőle összevagdosva részletek:
"... A kérdés feltevésnek legyen egy minimális műveltségi szintje, most szerintem nincs, mert az, hogy valaki már 100 kérdésre válaszolt, az még nem szint, főleg, ha primitívek a kérdések.
A kérdések gyűljenek egy "postaládában". Válassz magad mellé 3-5 embert, akiben megbízol (a fórumos hozzászólók között vannak "értelmesek"). Máris nem neked kellene mindent csinálni. Lehetne egy "bizottság". Biztos lenne segítőd. A kérdések megfelelőségéről nem egy "laikus" dönt, azzal, hogy ő éppen személy szerint nem tudja a választ.
Megosztva kezdjétek ellenőrizni a bejövő kérdéseket. Ha csak annyit tesztek hogy akár a böngészőbe átemelitek a kérdést, akkor már az aláhúzza a helyesírási hibákat, elgépeléseket. --- Wordről nem is beszélve---
Ha nem tudjátok eldönteni a válasz helyességét, akkor az indoklást megkérhetitek a kérdés beküldőtől "privát levélben", hogy ne kerüljön fórumra.... "


... A bizottság sajnos nem megoldható, mert ahhoz össze kellene jönnünk, ráadásul irtó sok időt venne igénybe a közös értékelés.
Az adatbázist (mivel aki hozzáfér a kérdésekhez, és javítani tud rajta, az pillanatnyilag az egész játékadatbázishoz is) viszont Miklósék nem szívesen adnák idegen kézbe...

Nem kell összeülni.
Például ki lehetne "osztani".
Megkérdezel 2-3 embert, akikben megbízol -- a szakértelmében is --, hogy naponta hány kérdést tudna elválalni lektorálásra.
Szerintem akik gép mellett ülnek, és a jelenlegi fórumozásukból gondolom, ez lehet napi 20-30 kérdés is.
Na most, ahova beérkeznek a levelek az egy központi tároló. Onnan napi rendszerességgel a a "megbízott" tag megkaphatná a napi vállalt adagját, és az lektorálva, tovább küldheti az éles adatbázisba, ahová most is kerülnek a kérdések.
Ő döntheti el, hogy visszaküldi a feladónak, vagy ha csak egy ékezet hiányzik, de a kérdés nagyon jó, akkor kijavítja, és úgy küldi tovább...

... Akkor várni kelljen itt is.
Ha nem is több hónapot, de akkor legalább nem lesz olyan sok hibás kérdés.
Lehessen kérdést feltenni sűrűbben, mondjuk 50 helyes válasz után.
Már van egy akkora adatbázis, hogy addig foroghatnak a jelenlegi átment kérdések...

Időnként meg szoktam írni a fórumban, hogy nem tudok mindenkinek külön válaszolni, mivel nincs rá időm, és ezt a fórumot sajnos nagyon ritkán olvassa más admin.
(Én ugyanis szabadidőmben, otthonról csinálom ezt, napi két-három órában.) ...
... Sajnos amiatt kerül be ennyi rossz kérdés, és amiatt törlődik néhány jó is, hogy az újabb és újabb regisztrálók egy darabig mindenképpen értékelhetnek - hiszen különben nem derülne ki, hogy alkalmas-e az illető értékelőnek.

Talán érthető hogy ki mit írt.
Dátum: 2008.12.04. 14:52:38
Nem neked, nem Ciripnek, nem Roseprincessnek és még sorolhatnám itt a neveket...
szólnak ezek a megjegyzések! Meg kell, hogy Titeket kövesselek! Itt az a baj, hogy ezen a fórumon akik írnak 80 - 90 %ban értelmesek.
A megjegyzésem azoknak szól, akik értelem nélkül bírálhatnak kérdéseket, egyenlőtlen bíráskodással.
Kaptam én is HKK-s, Harry Potteres, stb kérdéseket. amire megtaláltam a választ a neten 3 perces böngészés után (a számomra teljesen érdektelen kérdésre is), azt átengedtem.
De nem értem tényleg, hogy a netikettet sértő (bár a 'Fletozás'nak semmi köze a netiketthez) kérdések átmennek. Miért? Mit csinálnak a fejlesztők azért a pénzért, amit itt a sok ember befizet?
Vagy pont az a lényeg, hogy aki fizetős "tag" annak mindent szabad?
Valaki mondta, azért hagyja abba, mert tapasztalata, hogy aki fizetős, azt nem lehet legyőzni, annak sokkal több előnye származik. Lehet, hogy az ő kérdéseiket nem bírálják, és ezért van ennyi ilyen szinvonaltalan kérdés?
Nem én nem vagyok fizetős "vendég" itt.
És látom legalább ezzel a viselkedésemmel felhívtam a figyelmeteket, bár mint írtam nem rátok "haragszom". Talán közelebb jutunk ahhoz, hogy előbb sikerüljön az a fejlesztés, hogy bíráló csoport legyen akik eldöntik, egy kérdés mikor mehet ki a kvízbe.
Dátum: 2008.12.04. 14:34:09
Hogy jelöljem az iróniát?
Pont ezt mondom!
Ilyenek maradhatnak, de a magyar tudomány, fejlesztés, eredmények az nem, mert az csak szakterületet érint!
Persze, hogy Ronaldihno mikor vendég szerepelt a Spartak Bukerestben, ott milyen színű biztonsági berendezést húzott mikor megböngészte Harry Potter menyasszonyát...
Az nem, az nem speciális!
Dátum: 2008.12.04. 14:03:07
De ez nem speciális!
Nem is HKK, nem is tartalmaz évszámot, tehát minden kritáriumnak megfelel.
A Leírásban nem szerepel, hogy "közízlés", rasszizmus", "raklám" és hasonlóak nem lehetnek.
Dátum: 2008.12.04. 14:00:40
Jó, de kérdezz meg 100 felhasználót, egy sem fogja tudni.
Most el olvastam a neten gyorsan két cikket, amit találtam.
Mind a kettő álláspont nélkül beszél a "biztonságról", ami a behatolás, és bankkártya műveleteket emlegeti. Tehát erre a biztonságra gondol az aki e cikkek alapján teszi fel a kérdést.
Na most egyik cikk sem rangsorolja, hogy melyik a "biztonságosabb".
Bár az egyik kifejti, hogy nem mindegyiket támadják egyenlő mértékben, tehát nem is lehet ílyen szempontok alapján mérlegelni.
De most ültek össze (november 24-ei cikk) valahol Torontóban a fejlesztők, illetve vezetőik, hogy ezt megbeszéljék.
Na most örülök, hogy Te olyan pozicióban vagy, hogy első kézből onnan tudsz információkat szerezni, nekem nem sikerült.
Talán egy opera előadásra (összesen 2-szer voltam opera előadáson) könnyebben lehet jegyet szerezni. -- Arról nem is beszélve, hogy általános és közép iskola Ének-Zene óráján (heti 45 perc) kell,hogy elemi szinten foglalkozzanak operával. --
Na szóval, ha ennek a torontói egyezkedésnek lesz emberi időben eredménye, akkor már az a kérdés, hogy melyik böngésző biztonságosabb egy két hónapon belül érvényét veszti.
Bár Te is elmagyaráztad nekem, hogy mindegyik szubjektíven a saját termékét hozza ki, hogy a legbiztonságosabb.

Nem tudom akarod-e, hogy még részletesebben utána nézek, és indokoljam, hogy ez ahhoz képest, hogy a BASIC programozási nyelvet egy magyar matematikus (a nevet nem is kérve: Kemény János) találta ki, biztos hogy speciális, és csak egy szakmai réteg tudja.
Mondjuk az szégyen, hogy 8+4 évi ének-zene tanulás után az eberek nem ismerik Beethoven, Mozart nevét.
A leveled második felével 100%-ig egyet értek és ez ellen harcolok, de sziszifuszi tevékenység ez.
Ismételd meg légyszíves a "hibás kvíz kérdés" fórumon is.
Egyetlen szegény hölgyemény az akinek igazából hozzáférése van a kérdésekhez, de ő sem tud visszaállítani, csak törölni és "helyesírást" javítani.
Nagyon sajnálom szegényt, mert "társadalmi munkában" csinálja egyedül, és a fejesztők egyáltalán nem akarnak segíteni, hogy más legyen a bírálati módszer.
Bocs, hogy beleszólok. Nem én bíráltam, de a bírálónak jó az észrevétele.
Nem lehet tudni mikor tetted fel a kérdést.
Képzeld el, ha mondjuk ezt idén januárban felteszed a kérdést, áprilisra az ellenzék kiharcolja a választásokat, és most decemberben megkapod a saját kérdésed. Biztos, hogy azonnal kiakadsz, hogy nem annyi, mert eggyel több volt.
Tehetjük mindezt jövő időbe. Ha januárra az ellenzék kiharcol egy rendkívüli választásokat (ez már nem lehet, mert elfogadták a költségvetést), februárban hőbörögsz a saját kérdésed butaságán.
Normálisan csak 2010ben fog elavulni a kérdésed, de akkor már biztos.
Dátum: 2008.12.04. 11:35:29
Igazad van!
Csak tudod pontosan ez ellen harcolok itt. Az igénytelenség, és butaságok ellen.
A fejlesztők a hátsó felüket pihentetik a babérkoszorújukon, renden keresnek, mert érdemben játszani csak az tud, aki fizet. (Ép őskövet nem fogsz soha találni, és hogy bármit is elérj, előrébb juss fizetned kell.) Tehát jól elvannak. Nem akarnak fejleszteni.
Magyarázat van rá; "sok idő mire kikerül a kérdés"
A válaszom; egyáltalán nem nagy idő. Vannak itt értelmes, megbízható, művelt emberek akik biztos be tudnának segíteni. A bírálat jogát csak nekik kellene megkapni, ha fejlesztéssel foglalkoznék azt hiszem ez kb. 60-90 perces munka lenne, kitiltani embereket a kérdés feltevéstől az 30 perces munka lenne. Ha valaki több kérdést tud feltenni, lehessen neki. A bíráló vissza küldheti a kérdést pontosításra.
Ezeket már számtalan kvízes játékban megoldották, és nem akarok visszaélni a reklámmal.
Dátum: 2008.12.04. 11:20:40
Azt írtam!
Dátum: 2008.12.04. 11:18:56
Innentől kezdve speciális a kérdés, ha nem lehet ilyen könnyen megfogalmazni, hogy mi a biztonságos!
Főleg, ha minden gyártó a saját "lovát" dicséri, tehát semmi értelme. Én, mint általános felhasználó, használok egy fajta böngészőt. Ezzel meg vagyok elégedve. Nem tudok, és nem akarok azzal foglalkozni, hogy ennek mi az a kategóriája, hogy biztonságos. Nekem az a fontos, hogy stabilan működjön, és könnyedén tudjam kezelni. Innentől kezdve ezt a kérdés speciális, csak egy bizonyos réteg tudja, mondjuk a cégünknél a rendszergazdának.
Aztán meg holnap a konkurencia kifejlesz valami újdonságot, és máris az a biztonságosabb.
Tehát nem jó. Elavult. Törlendő kérdés, ezt Te magyaráztad el. Én csak arra gondoltam, hogy pontosítsák a kérdést, de már át került törlendőbe!
Hogy nem HKK alkoholista szereplőinek színeire, vagy Harry Potter hulláira, vagy nem Drizzt szexuélis életére vonatkozott a kérdés.
Röviden ennyi.
Dátum: 2008.12.04. 09:27:08
Ja... valami olyasmi, hogy nem vágom el vele az ujjam (kés, sarokcsiszoló), vagy a lábam (láncfűrész)?
Nem gyújtja fel a szobámat (gyufa)? --- hú ez is magyar találmány, de nem teszem fel, mert a szűrőn sem megy át ---
Miért kell tudnom, hogy mi a biztonságos böngésző?
Mit ért rajta? nem fagy le, stabilabb, vagy nem megy át rajta vírus, vagy többen szeretik, vagy több operációs rendszerrel is működik?
Pontatlan a kérdés megfogalmazása! Erre próbáltam felhívni a figyelmet. Mert miondenhol mást jelent a biztonság!
Dátum: 2008.12.04. 09:15:32
Ki NEM hal meg a Harry Potterben az alábbiak közül?
Ronald Weasley
Nymphadora Tonks
Dobby
Sirius Black

A kérdés "Rossz, hibás kérdés"!
Kérdésre csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ. Aki olvasta.
És mi van, ha következő kötetben meghal? És mi van, ha én még csak az elsőt olvastam el?

"Helytelen válasz! A helyes válasz a következő lett volna: Ronald Weasley"
Használtam a keresőt, és nem találtam benne.
'Szahar' (ahogy Übü király mondja) az egész rendszer.
Nem is akarnak a fejlesztők tenni ellene semmit. Megkapják a pénzüket így is. Minek tőrjék magukat.
Az emberi butaság határtalan, és őnekik abból van bevételük, ha mindinkább a butaságot terjesztik.
Én megvonnám a fizetésüket, amíg nem oldják meg ezt a kvíz bírálati rendszert.
Rasszista (cigányozós, politikai) kérdések, drogra, alkoholra való felbujtás, reklámos kérdések menjenek bele.
Ez a lényeg ettől lesz a fiatalság "művelt"...
El kell őket kábítani mindenféle hülyeséggel, és akkor irányíthatók lesznek fizetnek érte, és majd meg lehet belőlük gazdagodni.
Dátum: 2008.12.04. 08:14:52
Az ok ez:
Csak hogy gondold végig, miért is speciális?
Az alábbiak közül melyik programozási nyelvet találta ki, és fejlesztette nagyrészében magyar matamatikus?
ALGOL
BASIC
C
RPG
A kérdés "Rossz, hibás kérdés" értékelést kapott!
Kérdésedre az értékelők szerint csak egy speciális érdeklődésű réteg tudhatja a választ.

Tehát ezek után minden speciális ami nem 1+1, de talán az is, bár a fiam még óvodás, de már ő is tudja!
idézet mástól: "...akkor menjenek a "Milyen színű a hajam?" típusú kérdések? De a HKK-s milyen színű az xy lap, az bezzeg mindig átjut a rostán, pedig eleve nem lehetne feltenni..."
Dátum: 2008.12.04. 07:09:22
Idézet: Csonti_himihumi - 2008.12.04. 01:27:59
Idézet: Edef - 2008.12.04. 01:19:59
olyan közel van az az 'F' és az a 'H', hogy összetéveszted?
Miért nem azt mondd, hogy bocs, de elírtam. Mert nem vagyok annyira benne járatos.


akkor csak röviden: a,s,d,f,g,h,j
1 egész billentyű van az "f" és a "h" között (ha tudnád mi az a gépírás, nem mondanál hülyeségeket...)
néha te is utána nézhetnél....
és ha már itt tartunk, én tanultam gépírást, nem állítom, h jól megy, nem megy jól, sokszor elírom, de leglább tudom hol vannak a billentyűk...

és ami azt illeti szeretem az NHL-t és az NFL-t is, sajnos nem jut sok időm nézni, de ha ráérek szívesen megnézek 1et, legyen az hoki vagy foci..

Látom arra sincs időd, hogy elolvasd amit írsz. Lehet, hogy tanultál vakon gépelni, de pontosan azt írtam, hogy nem lehet félre ütni az NHL és NFL.
meg látom, hogy nálad a billentyűzeten nincs 'OGY' betűk. Maradj inkább a (zseb)hokinál ...